Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
31 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 31 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

26Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 4:56 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ ενα μηνα ειναι η γιορτη της Παναγιας ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε να μας θυμηθει για αλλη μια φορα κ να μας ευλογησει με μια τελειομηνη (επιτελους) εγκυμοσυνη κ ενα γερο παιδακι, εγω πλεον στην βοηθεια της ελπιζω να εισασται καλα ολες κ καλα αποτελεσματα στην προσπαθεια μας κοριτσια Wink 

27Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 5:06 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αμην Παναγιτσα μου!
Μακαρι σε ολες τις γυναικες της γης που ζητανε τοσο απεγνωσμενα ενα μωρακι και εχουν ταλαιπωρηθει τοσο,η Παναγιτσα μας να κανει το θαυμα της....
Δυστυχως,τον πονο αυτο της απωλειας που περιγραφετε κοριτσακια καθως κι ολα αυτα τα απαισια και αρνητικα συναισθηματα τα εχω βιωσει και συνεχιζω να τα βιωνω καθημερινα!
Ομως κουραγιο παιρνω απο τους ανθρωπους που εχω γυρω μου που αγαπω και με αγαπουν και καθε μερα ευχομαι και προσευχομαι να ειμαστε ολοι υγιεις...γιατι η στεναχωρια μονο σε καλο δεν βγαζει...
Γι αυτο,το κεφαλι ψηλα και συνεχιζουμε!!!
Κουραγιο και ολα θα πανε καλα,οπως λεει και η ede οποια γυναικα εχει μητρα,μανουλα θα γινει!!!Very Happy Very Happy 

28Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 5:06 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μανταλένια έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!!
Είναι πραγματικά απίστευτο, το πόσο όμοια σκεφτόμαστε!!!
Η ηλικία κι εμένα με αγχώνει λιγάαακι! Είμαι 32! Άλλοι μου λένε "μικρή είσαι", αλλά κακά τα ψέμματα, τα χρόνια περνάνε!
Πάντως, αυτό που λέω στον άντρα μου, είναι, ότι αν καταφέρουμε να κάνουμε ένα παιδάκι, θα του κάνω και 3 και 4!!! Very Happy Μετά δε θα φοβόμαστε! Ακόμη κι αν τύχουν αναποδιές (που το απεύχομαι). Θα έχουμε το μωράκι μας και δε θα φοβόμαστε τίποτα!!!
Mariza, εγώ σε ευχαριστώ που μέσα από το ποστ σου, και διαβάζοντας τις σκέψεις και τις ιστορίες σας, μου δόθηκε η ευκαιρία να βγάλω από μέσα μου αυτά που με βασανίζουν τόσο καιρό! Αισθάνομαι ήδη καλύτερα!
Αυτό που με χαλάει λιγάκι τώρα, είναι το ότι μάλλον η κολπίτιδα που μου βρήκαν, παρά την αντιβίωση, δεν πρέπει να έχει φύγει.. Έχω ακόμη ενοχλήσεις! Κι έχω και πολύ έντονη ενόχληση από τις αιμορροΐδες μου.. Σε 3 βδομάδες το πολύ θα μπορούσαμε να ξεκινήσουμε.. Αλλά άμα δεν έχει φύγει το μικρόβιο, πάμε πίσω πάλι! Crying or Very sad Απ'τη μια σκέφτομαι έτσι, αλλά από την άλλη λέω, κι αν έφταιγε αυτό για την παλίνδρομη; Ας θεραπευτεί για να μην τρέχουμε πάλι!
Αχ αυτή η αγωνία και η ανυπομονησία μου!!!
"Ολες όμως μας δένει ένα κοινό, ο κόπος, η προσπάθεια, η στενοχώρια, η πικρία, τα αμέτρητα γιατί και η καρτερικότητα..."
Συγκινήθηκα πολύ με αυτή σου τη φράση Mariza.. Και κυρίως με τα αμέτρητα γιατί και την καρτερικότητα.. Πόσο σε νιώθω!!!!!!!!!
Θα χαρώ τόσο πολύ, αυτό το ποστ να μετατραπεί σε ποστ χαράς και γλυκιάς αγωνίας για τις νέες καλές μας εγκυμοσύνες!!! Δε λέω, δεν νομίζω να σταματήσουμε να έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας! Αλλά θα τα καταφέρουμε!!!
Κορίτσια, βίωσα πολύ πόνο τον τελευταίο ενάμιση χρόνο που παιδευόμαστε με τον άντρα μου, αλλά βίωσα και πολύ ανθρωπιά σε όλη αυτή την ιστορία! Καί στα φόρουμ, όπου έκανα μια καινούρια φίλη που ζήσαμε παρόμοια ιστορία με τα διδυμάκια μας, αλλά καί στο νοσοκομείο, που πραγματικά είδα πολλά και πολύ χειρότερα από τα δικά μου!
Να είμαστε καλά! Υγιής και με θετική σκέψη, και θα τα καταφέρουμε!!!!!
Σας χαιρετώ για τώρα!!!!
Κι εγώ σας ευχαριστώ για τα λόγια σας, τη συμπαράσταση και την παρέα σας!!!!
Καλό μεσημεράκι!!!!
χαιρομαι πολυ που αλλαξες τροπο σκεψης. Χαιρομαι αν βοηθησα και εγω σε αυτο. Οι ιστοριες ολων ειναι πανω κατω ιδιες και τα συναισθηματα και οι σκεψεις επισης ιδια. Εγω οταν εκανα τις αποβολες ειχε ηδη ενα παιδι. Παρολα αυτα κοντεψα να τρελαθω. Απευθυνθηκα σε ψυχολογο. Δεν την παλευα με τιποτα. Εβλεπα το πρωτο παιδι και σκεφτομουν οτι εχασα ενα τετοιο. και επεφτα ακομα περισσοτερο πανω στο παιδι. Δεν αφηνα ουτε να το ακουμπησουν. σκεφτομουν τρελα πραγματα. Στον δρομο που εβλεπα αυτες με τα μωρα ηθελα να ανοιξω την πορτα του αυτοκινητου και να της παρω το μωρο μεσα απο τα χερια. Laughing Σκεφτομουν γιατι εχει αυτη και δεν εχω εγω? αυτη το εχει για εκμεταλευση ,το ναρκωνει για να κοιμαται 24 ωρες το 24ωρο με ναρκωτικά ή αλκοολ και εγώ που θα το είχα πριγκηπα δεν εχω. Μιλαμε για τρελα. Ασχημες καταστασεςι. Πας ομως να πεις τον πονο σου κει σου λεει η αλλη χειροτερα. Τελος παντων . Δεν ξερω αν σε βοηθάει αλλά σημερα εχω τρια τερατα μεσα στο σαλονι και γκερμίζουν το σπιτι. Laughing Laughing Τιποτα αλλο.

29Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 5:31 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εde να χαίρεσαι και τα 3 παιδάκια σου και να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς!
Melimpa και Dina kardoula όλα θα πάνε καλά και η μεαλόχαρη θα κάνει το θαύμα της για να μπορέσουμε επιτέλους και εμείς να χαρούμε μια εγκυμοσύνη μέχρι τέλους και να ακούσουμε και εμείς το παιδάκι μας να κλαίει, να το πάρουμε αγκαλιά να το θηλάσουμε..
Δεν σας κρύβω πως πολλές φορές σκέφτομαι μήπως δεν είμαι άξια να γίνω μάνα γι αυτό και ο Θεούλης μου πήρε το αγγελούδι μου πίσω...Εκείνος Κρίνει Εκείνος μόνο Ξέρει...Το μόνο που τον παρακαλάω είναι αν δεν πιστεύει ο Ιδιος πως θα μπορούσα να τα καταφέρω σαν σωστή και επάξια μητέρα, να μην μου χαρίσει ποτέ ένα παιδάκι ξανά..Δεν θα άντεχα να περάσω τον ίδιο πόνο, να καρτερώ να φτάσω στον 9ο μήνα να το πάρω αγκαλιά και πιο πριν πάλι να μου το παίρνει...
Καλή μου Μανταλένια εύχομαι και εγώ όπως και εσύ αυτό το τόσο πικρό και στενόχωρο ποστ να γεμίσει από εμάς που έχουμε προσπαθήσει (ο Θεός μας πήρε το παιδάκι μας ) αλλά προσπαθούμε ξανά..
Να ξέρετε πως κάθε φορά που κάποια από όλες εμάς θα γράφει στο ποστ αυτό πως έγινε το θαύμα για εκείνη, θα χαίρομαι -μαστε όλες διπλά!Πίστη κορίτσια και θα τα καταφέρουμε! Είμαστε γυναίκες ede σωστά??Πλάσμένες για να αντέχουμε τον πόνο, δυνατές που μέσα από τις δυσκολίες γινόμαστε πιο μαχητές, πιο έτοιμες!

30Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 5:34 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mariza_30 έγραψε:Εde να χαίρεσαι και τα 3 παιδάκια σου και να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς!
Melimpa και Dina kardoula όλα θα πάνε καλά και η μεαλόχαρη θα κάνει  το θαύμα της για να μπορέσουμε επιτέλους και εμείς να χαρούμε μια εγκυμοσύνη μέχρι τέλους και να ακούσουμε και εμείς το παιδάκι μας να κλαίει, να το πάρουμε αγκαλιά να το θηλάσουμε..
Δεν σας κρύβω πως πολλές φορές σκέφτομαι μήπως δεν είμαι άξια να γίνω μάνα γι αυτό και ο Θεούλης μου πήρε το αγγελούδι μου πίσω...Εκείνος Κρίνει Εκείνος μόνο Ξέρει...Το μόνο που τον παρακαλάω είναι αν δεν πιστεύει ο Ιδιος πως θα μπορούσα να τα καταφέρω σαν σωστή και επάξια μητέρα, να μην μου χαρίσει ποτέ ένα παιδάκι ξανά..Δεν θα άντεχα να περάσω τον ίδιο πόνο, να καρτερώ να φτάσω στον 9ο μήνα να το πάρω αγκαλιά και πιο πριν πάλι να μου το παίρνει...
Καλή μου Μανταλένια εύχομαι και εγώ όπως και εσύ αυτό το τόσο πικρό και στενόχωρο ποστ να γεμίσει από εμάς που έχουμε προσπαθήσει (ο Θεός μας πήρε το παιδάκι μας ) αλλά προσπαθούμε ξανά..
Να ξέρετε πως κάθε φορά που κάποια από όλες εμάς θα γράφει στο ποστ αυτό πως έγινε το θαύμα για εκείνη, θα χαίρομαι -μαστε όλες διπλά!Πίστη κορίτσια και θα τα καταφέρουμε! Είμαστε γυναίκες ede σωστά??Πλάσμένες για να αντέχουμε τον πόνο, δυνατές που μέσα από τις δυσκολίες γινόμαστε πιο μαχητές, πιο έτοιμες!
ααααααααααα ωραια. Αρχισαμε τις αηδιες. Δεν ειμαι αξια........και ειναι η αλλη που το εβαλε στη καταψυξη. Μια χαρα. Ολο βλακειες.......................Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 215994 παρτο λιγο αλλιώς .

31Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 5:41 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:Εde να χαίρεσαι και τα 3 παιδάκια σου και να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς!
Melimpa και Dina kardoula όλα θα πάνε καλά και η μεαλόχαρη θα κάνει  το θαύμα της για να μπορέσουμε επιτέλους και εμείς να χαρούμε μια εγκυμοσύνη μέχρι τέλους και να ακούσουμε και εμείς το παιδάκι μας να κλαίει, να το πάρουμε αγκαλιά να το θηλάσουμε..
Δεν σας κρύβω πως πολλές φορές σκέφτομαι μήπως δεν είμαι άξια να γίνω μάνα γι αυτό και ο Θεούλης μου πήρε το αγγελούδι μου πίσω...Εκείνος Κρίνει Εκείνος μόνο Ξέρει...Το μόνο που τον παρακαλάω είναι αν δεν πιστεύει ο Ιδιος πως θα μπορούσα να τα καταφέρω σαν σωστή και επάξια μητέρα, να μην μου χαρίσει ποτέ ένα παιδάκι ξανά..Δεν θα άντεχα να περάσω τον ίδιο πόνο, να καρτερώ να φτάσω στον 9ο μήνα να το πάρω αγκαλιά και πιο πριν πάλι να μου το παίρνει...
Καλή μου Μανταλένια εύχομαι και εγώ όπως και εσύ αυτό το τόσο πικρό και στενόχωρο ποστ να γεμίσει από εμάς που έχουμε προσπαθήσει (ο Θεός μας πήρε το παιδάκι μας ) αλλά προσπαθούμε ξανά..
Να ξέρετε πως κάθε φορά που κάποια από όλες εμάς θα γράφει στο ποστ αυτό πως έγινε το θαύμα για εκείνη, θα χαίρομαι -μαστε όλες διπλά!Πίστη κορίτσια και θα τα καταφέρουμε! Είμαστε γυναίκες ede σωστά??Πλάσμένες για να αντέχουμε τον πόνο, δυνατές που μέσα από τις δυσκολίες γινόμαστε πιο μαχητές, πιο έτοιμες!
ααααααααααα ωραια. Αρχισαμε τις αηδιες. Δεν ειμαι αξια........και ειναι η αλλη που το εβαλε στη καταψυξη. Μια χαρα. Ολο βλακειες.......................Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 215994 παρτο λιγο αλλιώς .

Προσπαθώ ede μου, προσπαθώ πολύ....Crying or Very sad 

32Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 6:31 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μακαρι να έκαναν ΜΟΝΟ οι αξιοι ανθρωποι παιδακια Μαριζα μου...Μακαρι γιατι λεγοντας αξιοι εννοουμε ανθρωπους που θα μεγαλωσουν ενα παιδακι με ολη την αγαπη και την φροντιδα που του αξιζει!
Τοτε θα ζουσαμε σε ενα κοσμο ευτυχισμενο και θα ειμασταν ολοι υγιεις,πρωτα απο ολα ψυχικα!
Σε νοιωθω,κι εγω κανω τετοιες σκεψεις...αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα...
Απλα δεν ηρθε ακομα η δικη μας στιγμη!Κουραγιο και υπομονη!

33Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 8:54 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μόνο ο Θεός ξέρει αν είμαστε άξιες για να γίνουμε μάνες! Μη σκέφτεσαι έτσι Μαρίζα μου! Το σίγουρο είναι ότι Μας Αξίζει να γίνουμε μανούλες! Δες το από αυτή την πλευρά!!! Wink Είναι πολύ νωπή η απώλειά σου; Δε θυμάμαι να διάβασα πότε έχασες το μωράκι σου.. Όσο περνά ο καιρός, δε θα πιστεύεις το πόσο καλύτερα θα αισθάνεσαι! Θα το δεις! Θα γεμίσεις με δύναμη και θα ανυπομονείς για την επόμενη εγκυμοσύνη σου!!! Στο μεταξύ, πέρνα όμορφα και χαμογέλα!!! Δες χαρούμενες ταινίες και διάβασε αισιόδοξα βιβλία! Θυμάμαι, δεν είχα μια βδομάδα από την καισαρική και είδαμε το Νήσος 2 με τον άντρα μου.. Νόμιζα ότι θα σκιστεί η τομή μου από τα γέλια! Βέβαια, για αρκετό καιρό, κάθε φορά που γελούσα, αμέσως μετά έκλαιγα.. Τι πράμα κι αυτό.. Τα κουβαλούσα συνεχώς μέσα μου, κι ένιωθα τύψεις που εγώ τα περνάω όμορφα και εκείνα έφυγαν έτσι άδικα.. Πονούσε η ψυχή μου.. Τελοσπάντων..
Παρόλο που λες, που είχα διαβάσει τον Αλχημιστή παλιότερα, τον ξαναδιάβασα και αισθάνθηκα επίσης όμορφα και αισιόδοξη!
Επίσης, παρότι δε βγαίναμε και πολύ οικονομικά, πήγαμε μια εκδρομούλα για 3 μέρες και ξεφύγαμε λίγο από όλα αυτά! Το είχαμε πολύ ανάγκη!!! Κάνε πράγματα!!!! Μην αφήνεσαι!!!! Το μυαλό μας τα κάνει όλα!!! Πρέπει να το νικήσουμε!!! Στα λέω εκ πείρας!!! Wink
Μελίμπα έτσι είναι! Απλά δεν ήρθε ακόμη η δική μας στιγμή.. Όσο για τους ανθρώπους γύρω μας.. Να είναι καλά! Και οι άντρες μας και οι γονείς, τα αδέρφια και οι φίλοι μας που μας δίνουν δύναμη να συνεχίζουμε! Δεν ξέρω για εσάς.. Αλλά εγώ μετά από όλα αυτά, έκανα ένα καλό ξεκαθάρισμα μέσα μου για το ποιοι αξίζουν να βρίσκονται στη ζωή μου και ποιοι όχι! Γιατί οι άνθρωποι που είναι πραγματικά δίπλα μας, σε τέτοια φαίνονται! Πρώτος απ' όλους ο άντρας μου! Δεν έχω ιδέα τι θα ήμουν και τι θα έκανα χωρίς εκείνον!!! Πόσο θέλω να του χαρίσω την οικογένεια που ονειρεύεται!!!!
ede κι εγώ με ψυχολόγο ήμουν! Για αρκετούς μήνες! Να' ναι καλά η γυναίκα! Χωρίς εκείνη, δεν θα τα είχα καταφέρει!!! Ήταν η ψυχολόγος του Νοσοκομείου που έμεινα ένα μήνα! Μετά μιλούσαμε τηλεφωνικά, χωρίς να μου ζητήσει τίποτα! Κάθε φορά που έκλεινα το τηλέφωνο, αισθανόμουν ανανεωμένη και έτοιμη να συνεχίσω!!! Όσες σκέφτονται ότι δεν αντέχουν και ότι χρειάζονται βοήθεια, δεν είναι κακό να μιλούσατε με ψυχολόγο.. Πραγματικά θα σας βοηθήσει πολύ!!!! Όσο για αυτά που σκεφτόσουν.. Είναι απίστευτα τα παιχνίδια που μας παίζει το ίδιο μας το μυαλό! Σκέφτομαι πράγματα που δε θέλω..
Δεν είμαι κακός άνθρωπος! Αλλά αυτές οι σκέψεις που μου έρχονται ώρες ώρες για κοπέλες που είναι έγκυες, με κάνουν να νιώθω άσχημα! Ώρες ώρες νομίζω θα τρελαθώ! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!! Να σου ζήσουν!!! Να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!!!
Άντε κορίτσια, και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!! Very Happy Να τη φτάσουμε και να την περάσουμε την ede!!! Χιχι!
Ντίνα καρδούλα, στην περιοχή που μένω, έχουμε Πανηγύρι στα 9μερα της Παναγίας! Γίνεται και περιφορά της εικόνας και κάθε χρόνο για λίγες μέρες, στήνεται και ένα μικρό παζάρι κοντά στην εκκλησία! Τα τελευταία χρόνια έρχεται ένα ζευγάρι που πουλάει κάτι απίστευτα παιδικά πλεκτά ζακετάκια και παίρνω για δωράκια! Και κάθε φορά αναρωτιέμαι, το πότε θα αγοράσω ένα για το δικό μου παιδί! Έχει και για μωράκια.. Κάθε φορά την ίδια σκέψη κάνω και συγκινούμαι! Μακάρι η Παναγία ν' ακούσει τις προσευχές μας, και του χρόνου τέτοιο καιρό να γιορτάζουμε τη Χάρη της μαζί με τα μωράκια μας!!!! Αν έχω γίνει μανούλα, θα πάρω από ένα ζακετάκι και για τα δικά σας μωράκια!!!! Smile 
Να είμαστε καλά κορίτσια!
Σας στέλνω μια τεράαααστια αγκαλίτσα!!!

34Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 9:43 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια κουράγιο... όλες μας περάσαμε δύσκολα κι ελπίζω αργά ή γρήγορα να μας αξιώσει όλες μας ο Θεός να γίνουμε μάνες - δεν θα το βάλουμε κάτω όμως!! ως μια σαν και εσάς λοιπόν με 2 κυήσεις που έληξαν άδοξα (ειδικά το περσινό με τη διακοπή κύησης στις 14 εβδομάδες με ταρακούνησε πολύ...), για σήμερα έστω έχω καλά νέα και σας τα γράφω ευχόμενη να τα έχετε και εσείς! σήμερα λοιπόν όπως έγραψα και σε άλλο ποστ, είδαμε 2 εμβρυάκια σε σωστό μέγεθος και ακούσαμε 2 καρδούλες!! έτρεμα από τη συγκίνηση! δεν ξέρω πώς θα πάει... εύχομαι να πάνε όλα καλά και στο τέλος να χω δύο γερά μωράκια στην αγκαλιά μου! αλλά έστω έως τώρα πάει κατ' ευχήν!! σας το εύχομαι λοιπόν και σε εσάς! I love you I love you 

35Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 12:14 pm

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
IoliAtore τι όμορφα νέα είναι αυτά!!!! Με το καλό τα μωράκια σου!!! Έχεις τις καλύτερες ευχές μου, για μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη που θα σου χαρίσει δυο υπέροχα, υγιή μωράκια!!! Είναι τόσο όμορφο και ονειρεμένο το να είσαι έγκυος.. Αλλά το να ξέρεις ότι μέσα σου μεγαλώνουν παραπάνω από μια ψυχούλες, είναι πραγματικά μοναδικό!!!
Όλα καλά να σου πάνε! Να σκέφτεσαι θετικά!!!
Πολλά φιλιά και καλό βράδυ σε όλες!

36Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 12:38 pm

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
IoliAtore έγραψε:κορίτσια κουράγιο... όλες μας περάσαμε δύσκολα κι ελπίζω αργά ή γρήγορα να μας αξιώσει όλες μας ο Θεός να γίνουμε μάνες - δεν θα το βάλουμε κάτω όμως!! ως μια σαν και εσάς λοιπόν με 2 κυήσεις που έληξαν άδοξα (ειδικά το περσινό με τη διακοπή κύησης στις 14 εβδομάδες με ταρακούνησε πολύ...), για σήμερα έστω έχω καλά νέα και σας τα γράφω ευχόμενη να τα έχετε και εσείς! σήμερα λοιπόν όπως έγραψα και σε άλλο ποστ, είδαμε 2 εμβρυάκια σε σωστό μέγεθος και ακούσαμε 2 καρδούλες!! έτρεμα από τη συγκίνηση! δεν ξέρω πώς θα πάει... εύχομαι να πάνε όλα καλά και στο τέλος να χω δύο γερά μωράκια στην αγκαλιά μου! αλλά έστω έως τώρα πάει κατ' ευχήν!! σας το εύχομαι λοιπόν και σε εσάς! I love you I love you 
αχ μπραβο κοπελα μου μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι μια τελοιομηνη εγκυμοσυνη 2 μωρακια πωπω!!! αντε θα γεμισει για τα καλα η αγκαλιτσα σου Με Το Καλοοοοοοο!!!!!!

37Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 9:09 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστώ κορίτσια!! Μακάρι όντως να έχω, σε λίγους μήνες, 2 γερά μωράκια στα χέρια μου!

Εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε εσάς.. Εμείς ξέρουμε τι περάσαμε!! Αλλά να μην το βάζουμε κάτω!! Very Happy Very Happy 

38Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 9:39 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλημέρα κοριτσάκια!!!
Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά???Μπράβο μπράβο και ξανά μπράβο!!!Με το καλό τα γλυκά σου τα μωράκια, να τα πάρεις στην αγκαλίτσα σου και να είναι τα πιο ΥΓΙΗ και ΚΑΛΟΤΥΧΑ μωράκια!!Συγχαρητήρια πολλά, το άξιζες!!
Άντε μια μια κορίτσια να παίρνει σειρά και να μας ανακοινώνει τα ευχάριστα!!Εμείς αργούμε πολύ ακόμα....Από Οκτώβρη μας είπε ο γιατρός ξεκινάνε οι προσπάθειες αλλά δεν το βάζουμε κάτω!!Μέχρι τότε θέλουμε και άλλες μανούλες ε??

Εμείς που ξέρουμε Πολύυυυ καλά τι έχουμε περάσει εμείς και η καθεμία από εμάς, θα χαρούμε διπλά για την χαρά της άλλης είμαι σίγουρη!!

Με το καλό κοπελάρα μουτα ζουζούνια σου!!

39Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 17, 2013 11:43 pm

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
άντε κορίτσια να ακούμε από δώ και πέρα μόνο ευχάριστα!Ιολι με το καλό τα μωράκια σου!Μαριζα υπομονή λίγους μήνες κι σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει γρήγορα το μωράκι!θα έρθει και η σειρά μας..εγώ όπως και η ede έχω πέσει πάνω στην κόρη μου,κάνω ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σας...νιώθω ότι φταίω εγώ...έχω και την μικρή να με ρωτάει πότε θα κάνουμε μωράκι και γιατί είναι μόνη της...μαχαιριές στην καρδιά...δεν θα το βάλουμε όμως κάτω!Η Παναγία θα μας βοηθήσει να κρατήσουμε γερά μωράκια στις αγκαλιές μας....

40Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 1:33 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
amazona έγραψε:άντε κορίτσια να ακούμε από δώ και πέρα μόνο ευχάριστα!Ιολι με το καλό τα μωράκια σου!Μαριζα υπομονή λίγους μήνες κι σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει γρήγορα το μωράκι!θα έρθει και η σειρά μας..εγώ όπως και η ede έχω πέσει πάνω στην κόρη μου,κάνω ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σας...νιώθω ότι φταίω εγώ...έχω και την μικρή να με ρωτάει πότε θα κάνουμε μωράκι και γιατί είναι μόνη της...μαχαιριές στην καρδιά...δεν θα το βάλουμε όμως κάτω!Η Παναγία θα μας βοηθήσει να κρατήσουμε γερά μωράκια στις αγκαλιές μας....

Eτσι Amazona μου , θα μας χαμογελάσει και εμάς ο Θεούλης που θα πάει ρε κορίτσια???

41Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 1:45 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αυτό ακριβώς!!! Πού θα πάει!!! Από τη στιγμή που μπορούμε και μένουμε έγκυες, ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!Wink 

42Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 1:54 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανταλένια έγραψε:Αυτό ακριβώς!!! Πού θα πάει!!! Από τη στιγμή που μπορούμε και μένουμε έγκυες, ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!Wink 

Mανταλένια μου άντε ν ακούσουμε κανένα ευχάριστο βρε κορίτσια!!!Να παίρνει σειρά η καθεμία μας και να χαιρόμαστε!!Οχι άλλα δάκρυα πια μας αξίζουν και εμάς τα καλύτερα!!!

43Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:14 am

mama@36


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ! Μariza_30 σε καταλαβαίνω… Βέβαια, σαφώς κα δεν μπορώ να έρθω στην θέση σου, γιατί μια αποβολή στον 5ο μήνα είναι πραγματικά πολύ μεγάλη απώλεια ….
Πριν από 1 μήνα περίπου βρήκα το forum αυτό στην προσπάθεια μου να ενημερωθώ για γιατρούς στο Έλενα και γράφτηκα αμέσως. Περίμενα μάλιστα να ανοίξει και ομάδα "μανούλες Ιαν-Φεβρ.14" ώστε να μοιραστώ τις αγωνίες μου και τις χαρές μου και να ανταλλάξω εμπειρίες με κοπέλες που βρίσκονται στην ίδια φάση με εμένα. Μάλιστα προσπαθούσα να βάλω το αντίστοιχο tickerάκι κάτω από το όνομά μου το οποίο θα με ακολουθούσε σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και το οποίο θα απεικόνιζε την πρόοδο του μικρού μου. Τελικά δεν τα κατάφερα να το βάλω. Ούτε στην ομάδα "μανούλες Φεβρ.14" πρόλαβα να γράψω. Την προηγούμενη εβδομάδα έμαθα για την παλίνδρομη κύησή μου. 9,5 εβδομάδες. Πήγα με χαρά να το δώ στον υπέρηχο και... η απόλυτη σιωπή... Ούτε καρδιά ούτε τίποτα. Έκανα απόξεση και τώρα νιώθω το απόλυτο κενό. Καμία διάθεση για επόμενη προσπάθεια! Δεν θέλω να το ξαναπεράσω αυτό. Θα τρέμω! Σας καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσια. Σαν να μου έφυγε και εμένα η όρεξη. Στο μεταξύ στο δρόμο όλο εγκύους τελειόμηνες συναντώ και σκέφτομαι πόσο δρόμο πραγματικά θέλει για να φτάσεις ως εκεί. Φοβάμαι πολύ πως ίσως δεν το ζήσω ποτέ αυτό τελικά... Δεν με βοηθά και η ηλικία βλέπετε...Sad Sad

44Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:24 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama@36 έγραψε:Αχ! Μariza_30 σε καταλαβαίνω… Βέβαια, σαφώς κα δεν μπορώ να έρθω στην θέση σου, γιατί μια αποβολή στον 5ο μήνα είναι πραγματικά πολύ μεγάλη απώλεια ….
Πριν από 1 μήνα περίπου βρήκα το forum αυτό στην προσπάθεια μου να ενημερωθώ για γιατρούς στο Έλενα και γράφτηκα αμέσως. Περίμενα μάλιστα να ανοίξει και ομάδα "μανούλες Ιαν-Φεβρ.14" ώστε να μοιραστώ τις αγωνίες μου και τις χαρές μου και να ανταλλάξω εμπειρίες με κοπέλες που βρίσκονται στην ίδια φάση με εμένα. Μάλιστα προσπαθούσα να βάλω το αντίστοιχο tickerάκι κάτω από το όνομά μου το οποίο θα με ακολουθούσε σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και το οποίο θα απεικόνιζε την πρόοδο του μικρού μου. Τελικά δεν τα κατάφερα να το βάλω. Ούτε στην ομάδα "μανούλες Φεβρ.14" πρόλαβα να γράψω. Την προηγούμενη εβδομάδα έμαθα για την παλίνδρομη κύησή μου. 9,5 εβδομάδες. Πήγα με χαρά να το δώ στον υπέρηχο και... η απόλυτη σιωπή... Ούτε καρδιά ούτε τίποτα. Έκανα απόξεση και τώρα νιώθω το απόλυτο κενό. Καμία διάθεση για επόμενη προσπάθεια! Δεν θέλω να το ξαναπεράσω αυτό. Θα τρέμω! Σας καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσια. Σαν να μου έφυγε και εμένα η όρεξη. Στο μεταξύ στο δρόμο όλο εγκύους τελειόμηνες συναντώ και σκέφτομαι πόσο δρόμο πραγματικά θέλει για να φτάσεις ως εκεί. Φοβάμαι πολύ πως ίσως δεν το ζήσω ποτέ αυτό τελικά... Δεν με βοηθά και η ηλικία βλέπετε...Sad Sad

Μην ξανακούσω τίποτα τέτοιο σε παρακαλώ...Αν καταλαβαίνω από το όνομα σου είσαι 36 χρονών σωστά???Τι είναι αυτά που λες???Εννοείται πως θα γίνεις μανούλα! Και πολύ σύντομα! Δεν θέλω να ξανασκεφτείς έτσι απαισιόδοξα εντάξει? Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις...Είτε στην 19η εβδομάδα είσαι είτε στην 9,5 ο πόνος, είναι πόνος...Μικρότερος ή μεγαλύτερος είναι πόνος... Βλέπω και εγώ τις τελειόμηνες κοπελίτσες στο δρόμο, φίλες μου, γνωστές μου και νιώθω πως ποτέ δεν θα είμαι σαν αυτές...άλλες φορές λέω πως ο Θεός είναι μεγάλος, δεν έχω κάνει κάποιο κακό για να μην με αξιώσει να το ζήσω και πιστεύω πως αν το είχα θα το αγαπούσα πάρα πολύ... Θα δεις πως θα τα καταφέρουμε...Είμαστε τόσα κορίτσια (τουλάχιστον όσες βλέπω στο ποστ αυτό) που έχουμε μια αποτυχημένη προσπάθεια αλλά ελπίζουμε..
Πίεστψε με ξέρω καλά πως είναι αυτό το ΑΠΑΙΣΙΟ συναίσθημα που γκρεμίζεται ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΟΥ ενώ πας στπον υπέρηχο να το ακούσεις!!Θα το παλέψουμε όμως και θα τα καταφέρουμε εντάξει???Ήδη μια φίλη μας περιμένει τα διδυμάκια της και είμαι σίγουρη πως σε πολύ λίγο καιρό πάλι κάποια φίλη θα μας γράψει εδώ πως τελικά ΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΑΑΑΦΕΡΕ!!!!

45Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:26 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama@36 έγραψε:Αχ! Μariza_30 σε καταλαβαίνω… Βέβαια, σαφώς κα δεν μπορώ να έρθω στην θέση σου, γιατί μια αποβολή στον 5ο μήνα είναι πραγματικά πολύ μεγάλη απώλεια ….
Πριν από 1 μήνα περίπου βρήκα το forum αυτό στην προσπάθεια μου να ενημερωθώ για γιατρούς στο Έλενα και γράφτηκα αμέσως. Περίμενα μάλιστα να ανοίξει και ομάδα "μανούλες Ιαν-Φεβρ.14" ώστε να μοιραστώ τις αγωνίες μου και τις χαρές μου και να ανταλλάξω εμπειρίες με κοπέλες που βρίσκονται στην ίδια φάση με εμένα. Μάλιστα προσπαθούσα να βάλω το αντίστοιχο tickerάκι κάτω από το όνομά μου το οποίο θα με ακολουθούσε σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και το οποίο θα απεικόνιζε την πρόοδο του μικρού μου. Τελικά δεν τα κατάφερα να το βάλω. Ούτε στην ομάδα "μανούλες Φεβρ.14" πρόλαβα να γράψω. Την προηγούμενη εβδομάδα έμαθα για την παλίνδρομη κύησή μου. 9,5 εβδομάδες. Πήγα με χαρά να το δώ στον υπέρηχο και... η απόλυτη σιωπή... Ούτε καρδιά ούτε τίποτα. Έκανα απόξεση και τώρα νιώθω το απόλυτο κενό. Καμία διάθεση για επόμενη προσπάθεια! Δεν θέλω να το ξαναπεράσω αυτό. Θα τρέμω! Σας καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσια. Σαν να μου έφυγε και εμένα η όρεξη. Στο μεταξύ στο δρόμο όλο εγκύους τελειόμηνες συναντώ και σκέφτομαι πόσο δρόμο πραγματικά θέλει για να φτάσεις ως εκεί. Φοβάμαι πολύ πως ίσως δεν το ζήσω ποτέ αυτό τελικά... Δεν με βοηθά και η ηλικία βλέπετε...Sad Sad

Για την ηλικία που λες να σου πω ένα παράδειγμα που εμένα μ άρεσε πολύ...Δεν ξέρω αν θυμάσαι τον Αλέξη Γρηγορόπουλο ένα παληκαράκι που χάθηκε...Η μάμα του στα 51 της χρόνια παρακαλώ έφερε στον κόσμο ένα παιδάκι πριν λίγο καιρό πιάνοντας το φυσιολογικά!

46Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 4:00 am

mama@36


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mariza, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... Βούρκωσα και είμαι και στη δουλειά γαμώτο.... Ναι, 36 είμαι...
Τελικά βοηθάει πολύ όταν το βγάζεις από μέσα σου και μιλάς για κάτι τέτοιο. Ειδικά με κοπέλες που έχουν παρόμοια εμπειρία και ξέρεις πως σε καταλαβαίνουν. Και εγώ στους γύρω μου το παίζω "τρελίτσα" και πως δεν συμβαίνει τίποτα. Πως είναι κάτι που μπορεί να συμβεί και όλα οκ. Όπως το παίζουν και αυτοί. Δεν είναι έτσι όμως....Το μέσα σου πονάει πολύ και θέλει να ουρλιάξει. Νιώθω τόσο "άδεια"... Sad Sad Sad Sad

47Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 4:22 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama@36 έγραψε:Mariza, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... Βούρκωσα και είμαι και στη δουλειά γαμώτο.... Ναι, 36 είμαι...
Τελικά βοηθάει πολύ όταν το βγάζεις από μέσα σου και μιλάς για κάτι τέτοιο. Ειδικά με κοπέλες που έχουν παρόμοια εμπειρία και ξέρεις πως σε καταλαβαίνουν. Και εγώ στους γύρω μου το παίζω "τρελίτσα" και πως δεν συμβαίνει τίποτα. Πως είναι κάτι που μπορεί να συμβεί και όλα οκ. Όπως το παίζουν και αυτοί. Δεν είναι έτσι όμως....Το μέσα σου πονάει πολύ και θέλει να ουρλιάξει. Νιώθω τόσο "άδεια"... Sad Sad Sad Sad

Πίστεψε με πως σε καταλαβαίνω πολύ καλά, και δεν στο λέω θεωρητικά..Εζησα ότι εσύ πριν 3 εβδομάδες και ξέρω πως νιώθεις...Μην απελπίζεσαι, μην χάνεις την πίστη σου..Δες το σαν μια απλή δοκιμασία από το Θεό..Δεν γίνεται, δεν μπορεί να μην γίνουμε και εμείς μανούλες..Λίγο χρόνο θέλει μόνο..Δώσε χρόνο στον εαυτό σου, κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν και θα έρθει..Νιώθω ότι εσύ, αλλά δεν πρέπει να το αφήσουμε να μας πάρει από κάτω..
Στο νοσοκομείο που ήμουν την ίδια μέρα με μένα έκανε απόξεση μια κοπελίτσα 37 χρονών με μια σάλπιγγα από εξωσωματική..Δε το έβαλε όμως κάτω, το πάλεψε και το παλεύει..Είναι δυνατή!
Θα τα καταφέρουμε όλες μαζί θα το δεις..Μην μου στενοχωριέσαι μόνο και ότι σκέφτεσαι να το λες, να το βγάζεις από μέσα σου..

48Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 7:12 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mama@36 και Mariza_31 είναι πολύ πολύ νωπές οι απώλειές σας! Μην έχετε απαιτήσεις από τον εαυτό σας, να επανέλθει τόσο γρήγορα!!! Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός!!! mama@36, όπως όλες σε αυτό το ποστ, έτσι κι εγώ, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Θα μπορούσα να σας γράφω για ώρες για όσα βίωσα και ένιωσα μετά από μία διακοπή και μια παλίνδρομη, αλλά δεν έχει νόημα να πέφτουμε! Υποσχεθήκαμε να κοιτάμε μπροστά και να είμαστε αισιόδοξες!!!
Σκέφτηκα αρκετές φορές αν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο σε αυτές τις περιπτώσεις.. Έχω ζήσει καί την απώλεια σε προχωρημένη εγκυμοσύνη καί στην αρχή της.. Σίγουρα η παλίνδρομη που είχα, δε συγκρίνεται με τα περυσινά, δεν παύει όμως η απώλεια να είναι απώλεια! Και όταν συμβαίνει ξανά και ξανά, σε διαλύει!
Μη σκέφτεσαι ότι δε θα αντέξεις να το ξαναζήσεις κλπ! Είμαστε γεννημένες να αντέχουμε!!! Κι εγώ αισθάνομαι ότι αν ξανασυμβεί δε θα το αντέξω.. Και τώρα που από την αρχή δεν κυλούσε καλά, ενώ ήμουν έγκυος, έκλαιγα κι έλεγα στον άντρα μου ότι δε θα αντέξω να ριμαχθώ ξανά.. Κι όμως.. Αντέχω! Δεν ξέρω πώς γίνεται! Αλλά αντέχω! Έχω αλλάξει πια! Αλλά όλα αυτά είναι μαθήματα ζωής! Κι αν προσπαθήσουμε να κρατήσουμε τα καλά τους, θα γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι!!!
Μην σε αγχώνει η ηλικία! Πολλές γνωστές μου έκαναν παιδάκια στα 36!!! Και πιο μετά!!! Μη δίνεις σημασία στους άλλους και στο τι λένε! Απ'τη μια δεν ξέρουν πώς να συμπεριφερθούν, γιατί είναι λεπτή η θέση τους και φοβούνται μη σε στενοχωρέσουν, κι απ'την άλλη, μόνο εσύ ξέρεις καλά τι νιώθεις και τι περνάς, οπότε πάρε το χρόνο σου και κράτα κοντά σου όσους σου κάνουν καλό!!! Να συζητάς την κάθε σου σκέψη με τον άντρα σου!!! Μην τα κρατάς μέσα σου!!! Κι εμείς γι' αυτό είμαστε εδώ!!!
Όσον αφορά στις εγκυμοσύνες.. Όντως, 9 μήνες είναι αρκετός καιρός!!! Smile  Και σου φαίνονται βουνό αν τους περνάς και στο κρεβάτι, όπως έκανα και πρέπει να κάνω και στις επόμενες! Χαλάλι όμως! Ας πάνε καλά οι εγκυμοσύνες μας και θα το παλεύουμε μαζί με τα μωράκια μας, για το δικό τους καλό!!!
Να είσαι σιδερένια! Να έχεις καλή ανάρρωση καί στην ψυχή καί στο σώμα σου, και σύντομα να πάρετε το οκ από το γιατρό σου να ξαναπροσπαθήσετε και να πάνε όλα καλά!!!! Εμείς εδώ θα είμαστε, να ανεβάζουμε η μια την άλλη!!!
Καλό απόγευμα κορίτσια!!!

49Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 7:13 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μαρίζα με συγχωρείς, σε έγραψα 31! Very Happy 

50Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 18, 2013 10:52 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανταλένια έγραψε:Μαρίζα με συγχωρείς, σε έγραψα 31! Very Happy 

Μπράβο βρε Μανταλένια μου, έτσι σε θέλω!!!
Να μας δίνει δύναμη!Μια για όλες και όλες για μια!!
΄Δεν ξέρω από που αντλώ την αισιοδοξία αυτή αλλά όλα θα πάνε καλά....Ετσι πιστεύω εσείς?Εχετε θετική σκέψη??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις