Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

151Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Σεπ 20, 2013 11:00 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΛΟΓΩ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣ ΣΤΙΣ 18/7 ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 2ο ΚΥΚΛΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ..ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 23 ΜΕΡΕΣ (Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 30-31 ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΛΑΜΕShocked Shocked  ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ..ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 14Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ 1ΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΟΥΘΩ ΑΥΤΑ,ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΑΝΩΟΡΗΚΤΙΚΟ ΚΥΚΛΟ...No 

152Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Σεπ 20, 2013 10:51 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλή επιτυχία Ριτάκι, μακάρι αυτή την φορά όλα να πάνε καλά. Εγώ μετά την απόξεση μου ήρθε γρήγορα σχετικά η περίοδος όπως εσένα με πάαααρα πολύ αίμα αλλά χωρίς να πονάω καθόλου (πράγμα πολύ σπάνιο!)...Ξεκινήσαμε αυτόν τον μήνα και εμείς προσπάθειες αν και αποκλείεται να έγινε τίποτα αφού κατά τη διάρκεια της ωορηξίας είχα λίγο αίμα και βλένες...
Εύχομαι την φορά αυτή σε όλες μας τα πράγματα να πάνε καλά...

153Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Σαβ Σεπ 21, 2013 4:15 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΚΑΘΕ ΠΡΩΤΙ ΣΤΟ FERTILITYFRIEND ΜΠΑΣ Κ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΤΟΝΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ Κ ΕΝΟΤΝΑ ΥΓΡΑ ΜΠΑΑΑΑΑ...ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ,ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΠΤ!ΠΑΝΤΩ ΑΠΩ ΕΠΑΦΕΣ ΕΙΜΑΙ ΟΚ,ΕΚΑΝΑ 10Η, 12Η ΚΑΙ 14Η ΜΕΡΑ..ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ 15-16Η ΜΕΡΑ..ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ,ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΗ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΑΥΡΙΟ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ..

154Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Σεπ 27, 2013 5:42 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια????Τι κάνετε????Που είστε???

155Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τρι Οκτ 08, 2013 5:21 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κορίτσια!!!
Καλά είστε;
Χίλια συγγνώμη που χάθηκα, αν και βλέπω ότι όλες χαθήκαμε λίγο πολύ.. Νομίζω ότι είχα κουραστεί μέσα μου να "αναμασάω" τα ίδια και τα ίδια, κι ίσως γι' αυτό να απείχα από το forum όλο αυτό το διάστημα..
Εγώ σε γενικές γραμμές είμαι μια χαρά!!! Κι έπειτα από όλα αυτά που περάσαμε με τον άντρα μου τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, κι ενώ έλεγα ότι αυτές οι εμπειρίες με άλλαξαν σαν άνθρωπο, δεν είχα καταλάβει το πώς.. Τις τελευταίες εβδομάδες λοιπόν, νιώθω πολύ δυνατή!!! Νιώθω ότι όλα αυτά με έχουν κάνει να βλέπω τη ζωή με άλλο μάτι!
Μπορώ να πω ότι οι τελευταίοι μήνες ήταν πολύ γεμάτοι και δημιουργικοί!
Έχω όμως ένα θεματάκι..
Αρχές Αυγούστου ξεκινήσαμε δειλά δειλά πάλι να προσπαθούμε για παιδάκι!
Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε καμιά από εσάς.. Αλλά καί τις άλλες φορές που είχαμε ελεύθερες επαφές, κάθε, μα κάθε φορά, σε κάθε κύκλο, είχα πάρα πολύ έντονα συμπτώματα εγκυμοσύνης, και κάθε φορά νόμιζα ότι ήμουν έγκυος! Το καλό όμως με τις προηγούμενες φορές, ήταν ότι στο δεύτερο κύκλο, είχα μείνει έγκυος!!! Πίστευα ότι κι αυτή τη φορά θα έρθει γρήγορα.. Όχι ότι έχει περάσει πια κι ο άπειρος χρόνος, απλά κρίνοντας από τις προηγούμενες εμπειρίες μου, ήλπιζα ότι θα γίνει γρήγορα! Οι δύο πρώτοι κύκλοι μου, είχαν απίστευτα συμπτώματα! Τόσο έντονα που πραγματικά, 2 μήνες μετά, αισθάνομαι εξαντλημένη! Συχνοουρία, τραβήγματα στην κοιλιά, νύστα, κόπωση, αναγούλα μερικές φορές, ξύπνημα τη νύχτα για τουαλέτα κ.ά.. Ειλικρινά, δε μπορώ να φανταστώ ότι θα περάσουν πολλοί κύκλοι έτσι.. Τα έχω φτύσει!!! Δεν έχω κανένα πρόβλημα να αισθάνομαι έτσι στην εγκυμοσύνη μου.. Αλλά όταν είμαι έτσι περιμένοντας την περίοδό μου, αναγκαστικά, προσέχω φοβούμενη μην είμαι έγκυος και κάνω κάτι και πάει στραβά! Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε.. Αφού αδιαθέτησα και δεύτερη φορά, μετά από πολλά συμπτώματα πάλι, πήρα τηλέφωνο το γυναικολόγο μου, και τον ρώτησα μήπως χρειάζεται να ξεκινώ προγεστερόνη νωρίτερα.. Εκείνος μου είπε ας αφήσω άλλον έναν κύκλο και αν δε μείνω έγκυος, τότε να πάρω από τη 15η μέρα και μετά!
Το θέμα είναι κορίτσια ότι αυτή τη φορά(από τον Αύγουστο δηλαδή) έχω πραγματικά αγχωθεί! Το θέλω τόσο πολύ να μείνω έγκυος, που φοβάμαι μην τυχόν και δε γίνει ακόμη κι αυτό αυτή τη φορά! Sad Διανύω τον τρίτο κύκλο, την Παρασκευή περιμένω να αδιαθετήσω, και πάλι μια από τα ίδια! Συμπτώματα κλπ! Σκεφτόμουν να μην πάρω προγεστερόνη, αλλά στη σκέψη της για το αν πρέπει ή όχι, αγχώθηκα χειρότερα και τελικά ξεκίνησα!
Δεν άλλαξε κάτι στα συμπτώματά μου, απεναντίας έχω και πολύ πόνο αυτή τη φορά! Το θέμα είναι ότι πάλι άρχισαν να "ξεφουσκώνουν" τα συμπτώματά μου λίγες μέρες πριν την περίοδο κι έχω απογοητευτεί γιατί νομίζω ότι πάλι θα αδιαθετήσω.. Θέλω τόσο πολύ να συνεχίσω τη ζωή μου, σαν να μη συμβαίνει τίποτα και να κάνω πράγματα και να μην το σκέφτομαι, αλλά με το να νιώθω συνεχώς κομμάτια λόγω συμπτωμάτων, δε μπορώ.. Στο μεταξύ, έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα, αμέσως με το που τελειώσει η περίοδος, μέχρι και λίγο μετά τις γόνιμες! Μέχρι που σκέφτηκα να πάρω ένα predictor early για να δω αν όντως μένω έγκυος, και "φεύγει" με την περίοδο.. Ο γιατρός είπε ότι είναι πιθανόν κάποια από τις προηγούμενες να ήταν βιοχημική κύηση..
Αχ, δεν ξέρω.. Έχω αγχωθεί αρκετά και νομίζω ότι αυτό μου κάνει ζημιά!!! Μακάρι να έχω μείνει έγκυος αυτή τη φορά, αν και δεν το κόβω! Sad
Σας έχει τύχει να έχετε συμπτώματα εγκυμοσύνης ακριβώς ίδια με της περιόδου;
Γιατί εγώ με το που αισθανθώ πόνο από κάτω, ξέρω ότι έρχεται η περίοδός μου!
Συγγνώμη αν σας ζάλισα!
Εσείς; Πώς πάνε οι προσπάθειές σας; Απ' ότι θυμάμαι, είμαστε αρκετές που προσπαθούμε αυτή την περίοδο..
IoliAltore, πώς πάει η εγκυμοσύνη σου; Έκανες τη β' επιπέδου;
Εύχομαι όλες να είστε καλά και σύντομα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!!!!
Περιμένω απαντήσεις και νέα σας!
Πολλά φιλιά σε όλες!!!
Και.. Καλό Φθινόπωρο!!!

156Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τρι Οκτ 08, 2013 12:46 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σου Μανταλένια. Τι είναι η προγεστερόνη που σου έδωσε ο γιατρός?Ξέρει καμία κοπέλα?

157Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τρι Οκτ 08, 2013 1:23 pm

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πλάκα κάνεις; Δεν ξέρεις την προγεστερόνη; Είναι μια ορμόνη που αυξάνεται στον οργανισμό μας ούτως ή άλλος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Κάποιες φορές τα χαμηλά της επίπεδα μπορούν να οδηγήσουν σε δυσκολίες γενικότερα της εγκυμοσύνης, ακόμη και τη μη επίτευξή της.. Σου την δίνουν όταν έχεις έστω και μικρή αιμορραγία! Αν και γενικά, οι περισσότεροι γιατροί σήμερα, τη δίνουν προληπτικά σε όλο το πρώτο τρίμηνο γιατί θεωρείται η ορμόνη που "βοηθά" την εγκυμοσύνη! Δε μου την έδωσε ο γιατρός.. Εγώ ρώτησα- πρότεινα μήπως χρειάζομαι νωρίτερα, λόγω της μήτρας μου.. Και μου είπε ότι μπορώ να πάρω! Δεν καταλαβαίνω.. Εγώ άνοιξα την καρδιά μου, κι εσύ στάθηκες σε μια ορμόνη που δεν ήξερες; Rolling Eyes 

158Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τρι Οκτ 08, 2013 10:53 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχεις δίκιο και σε καταλαβαίνω..Απλά πρέπει να κάνεις υπομονή όπως όλες οι μέλλουσες μαμάδες εδώ, όπως και εγώ, έτσι και εσύ..
Θέλει λίγη υπομονή και όλα θα έρθουν όπως τα θέλουμε την φορά αυτή, είμαι σίγουρη..
Αντιλαμβάνομαι από όσα γράφεις πως σε έχει πιάσει ένας πανικός (δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου) αλλά προσπάθησε στο σημείο αυτό να κρατήσεις τον έλεγχο..Εχω περάσει από τη φάση αυτή άπειρες φορές πριν την εγκυμοσύνη-αποβολή αλλά μετά από αυτή, δεν μ ενδιαφέρει τίποτα..Δεν μ ενδιαφέρει αν θα έρθει τώρα, σε ένα μήνα, ή σε ένα χρόνο..Δεν δίνω σημασία σε τίποτα πάρα μόνο σε 1 πράγμα και γι αυτό παρακαλώ τον Θεό.Αν Εκείνος μ αξιώσει ποτέ και θελήσει να γίνω μαμά να μου στείλει μόνο ένα υγιές παιδάκι.Αν με κρίνει ανάξια να μην μου στείλει ποτέ. Συνεπώς μ αυτό βαδίζω και μόνο γιατί δεν θ άντεχα να ξαναπεράσω τα ίδια.
Καλό θα ήταν, για σένα κυρίως, να είσαι πιο χαλαρή, πιο ήρεμη και όταν είναι να έρθει θα έρθει. Όπως λέει και ο γυναικολόγος μου, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος.
Όσο για την προγεστερόνη που λες, λυπάμαι αλλά δεν την ήξερα σαν εννοια.Εμένα ο γυναικολόγος μου τα felicine μου είπε να παίρνω σε καθημερινή βάση και αυτά παίρνω.
Εύχομαι καλή τύχη!

159Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Οκτ 09, 2013 4:00 am

anatolia

anatolia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε κταλαβαινω και σε νιωθω τοσο πολυ!!!!!περσυ τον μαιο εμεινα εγκυος.τον ιουλιο το εχασα σταματησε η καρδια απο τοτε επαθα ενα σοκ και για αρχη δεν ηθελα να ακουσω για εγκυμοσυνη φοβομουν οτι θα αποβαλω ξανα με τον καιρο ηρεμισα και αρχισαμε παλι προσπαθειες αλλα ο οργανισμος μου λες και αλλαξε πιο εντονα συμπτωματα πιο εντονη και η πιεση!!γι αυτο εκανα σπερματεγχυση μιας και παθολογικο προβλημα δεν υπαρχει τωρα απλα περιμενω τις μερες με πολυ παρα πολυ αγωνια.σου ευχομαι αυτη η φορα να ειναι και η τυχερη και να μην χρειαζεται να περνας αυτα που περνας προγεστερονη ποσο περνεις?

160Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Οκτ 09, 2013 6:49 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mariza_30 έγραψε:Έχεις δίκιο και σε καταλαβαίνω..Απλά πρέπει να κάνεις υπομονή όπως όλες οι μέλλουσες μαμάδες εδώ, όπως και εγώ, έτσι και εσύ..
Θέλει λίγη υπομονή και όλα θα έρθουν όπως τα θέλουμε την φορά αυτή, είμαι σίγουρη..
Αντιλαμβάνομαι από όσα γράφεις πως σε έχει πιάσει ένας πανικός (δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου) αλλά προσπάθησε στο σημείο αυτό να κρατήσεις τον έλεγχο..Εχω περάσει από τη φάση αυτή άπειρες φορές πριν την εγκυμοσύνη-αποβολή αλλά μετά από αυτή, δεν μ ενδιαφέρει τίποτα..Δεν μ ενδιαφέρει αν θα έρθει τώρα, σε ένα μήνα, ή σε ένα χρόνο..Δεν δίνω σημασία σε τίποτα πάρα μόνο σε 1 πράγμα και γι αυτό παρακαλώ τον Θεό.Αν Εκείνος μ αξιώσει ποτέ και θελήσει να γίνω μαμά να μου στείλει μόνο ένα υγιές παιδάκι.Αν με κρίνει ανάξια να μην μου στείλει ποτέ. Συνεπώς μ αυτό βαδίζω και μόνο γιατί δεν θ άντεχα να ξαναπεράσω τα ίδια.
Καλό θα ήταν, για σένα κυρίως, να είσαι πιο χαλαρή, πιο ήρεμη και όταν είναι να έρθει θα έρθει. Όπως λέει και ο γυναικολόγος μου, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος.
Όσο για την προγεστερόνη που λες, λυπάμαι αλλά δεν την ήξερα σαν εννοια.Εμένα ο γυναικολόγος μου τα felicine μου είπε να παίρνω σε καθημερινή βάση και αυτά παίρνω.
Εύχομαι καλή τύχη!
Πανικός, όχι! Εμμονή, ίσως..! Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι συνέχεια! Αλλά ουσιαστικά νιώθω (σωματικά) κουρασμένη από τα πολύ έντονα συμπτώματα που έχω! Αυτό είναι που κυρίως με διαλύει! Γι' αυτό και το μοιράστηκα μαζί σας, μήπως κάποια από εσάς το βιώνει όπως εγώ..
Συμφωνώ με τον τρόπο που σκέφτεσαι! Σίγουρα, το πιο σημαντικό είναι ένα γερό παιδί!!! Κι εγώ γι' αυτό προσεύχομαι!!! Κι ας έχω δύσκολη εγκυμοσύνη! Δε με νοιάζει, αρκεί να φτάσω στο τέλος αυτή τη φορά, με ένα υγιές μωράκι αγκαλιά!!! Δεν πιστεύω ότι δεν είμαστε άξιες να γίνουμε μάνες!!! Απλά δεν ήρθε η ώρα μας ακόμη.. Fullicin παίρνω κι εγώ κάθε μέρα! Εύχομαι καλή τύχη και σε' σένα!!!!

161Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Οκτ 09, 2013 6:59 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
anatolia έγραψε:Σε κταλαβαινω και σε νιωθω τοσο πολυ!!!!!περσυ τον μαιο εμεινα εγκυος.τον ιουλιο το εχασα σταματησε η καρδια απο τοτε επαθα ενα σοκ και για αρχη δεν ηθελα να ακουσω για εγκυμοσυνη φοβομουν οτι θα αποβαλω ξανα με τον καιρο ηρεμισα και αρχισαμε παλι προσπαθειες αλλα ο οργανισμος μου λες και αλλαξε πιο εντονα συμπτωματα πιο εντονη και η πιεση!!γι αυτο εκανα σπερματεγχυση μιας και παθολογικο προβλημα δεν υπαρχει τωρα απλα περιμενω τις μερες με πολυ παρα πολυ αγωνια.σου ευχομαι αυτη η φορα να ειναι και η τυχερη και να μην χρειαζεται να περνας αυτα που περνας προγεστερονη ποσο περνεις?
Γεια σου Anatolia! Μακάρι να είναι η τυχερή αυτή η φορά!!! Είναι πράγματι πολύ κουραστικό να έχεις συνεχώς έντονα συμπτώματα περιόδου! Κατ' αρχάς, να σου ευχηθώ καλή επιτυχία και με το καλό να έχεις μείνει έγκυος και να πάνε όλα μα όλα καλά αυτή τη φορά!!! Γιατί όμως σπερματέγχυση χωρίς να υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα; Πόσο καιρό προσπαθούσατε μετά την αποβολή; Προγεστερόνη παίρνω των 100, ένα το πρωί κι ένα το βράδυ! Απλά είναι τέτοια η περίπτωσή μου, λόγω δίκερης μήτρας, που πρέπει να ξεκινάω προγεστερόνη από τη μέρα που μαθαίνω ότι είμαι έγκυος και ίσως χρειαστεί να πάρω και μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης! Αυτή τη φορά, ξεκίνησα από τη 15η μέρα του κύκλου, λόγω των έντονων συμπτωμάτων μου.. Αν αδιαθετήσω, δε θα πάρω στον επόμενο κύκλο.. Δεν παύει να είναι φάρμακο..
Εσύ φαντάζομαι παίρνεις λόγω σπερματέγχυσης έ; Με το καλό κοπέλα μου! Και να ξέρεις.. Από γνωστές μου ξέρω ότι με τη σπερματέγχυση είναι πολύ πιθανό να επιτευχθεί πολύδυμη κύηση! Να είσαι έτοιμη για όλα!!! Very Happy 

162Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Οκτ 11, 2013 12:06 am

anatolia

anatolia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοπέλα μου και εγώ τα έχω περάσει όπως και παρά πολλές κοπέλες εγώ πάλι προσπαθώντας να απαλύνω τον πόνο στους γύρο μου για το χαμό του δικού μου παιδιού ξέχασα να κλάψω είναι διάφοροι περίοδοι που περνάμε πρώτα το κλάμα μετά η άρνηση και σιγά σιγά επανέρχεται!θα δεις μέσα λίγο διάστημα πόσο πολύ θα αλλάξεις και θα ξεκινήσεις πάλι χωρίς να νιώθεις το βάρος που έχεις τώρα!το μυστικό είναι να βγάλεις από μέσα σου αυτό που νιώθεις είτε είναι θλίψη είτε οργή και να κλάψεις και να βρίσεις:| καλό θα σου κάνει βοηθάει πολύ!υπομονή λοιπόν και ότι θέλεις εμείς εδώ θα είμαστε για να ξεσπάσεις ;-) :-D

163Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Οκτ 11, 2013 1:00 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
anatolia έγραψε:Κοπέλα μου και εγώ τα έχω περάσει όπως και παρά πολλές κοπέλες εγώ πάλι προσπαθώντας να απαλύνω τον πόνο στους γύρο μου για το χαμό του δικού μου παιδιού ξέχασα να κλάψω είναι διάφοροι περίοδοι που περνάμε πρώτα το κλάμα μετά η άρνηση και σιγά σιγά επανέρχεται!θα δεις μέσα λίγο διάστημα πόσο πολύ θα αλλάξεις και θα ξεκινήσεις πάλι χωρίς να νιώθεις το βάρος που έχεις τώρα!το μυστικό είναι να βγάλεις από μέσα σου αυτό που νιώθεις είτε είναι θλίψη είτε οργή και να κλάψεις και να βρίσεις:| καλό θα σου κάνει βοηθάει πολύ!υπομονή λοιπόν και ότι θέλεις εμείς εδώ θα είμαστε για να ξεσπάσεις ;-) :-D
Smile Σε' μένα αναφέρεσαι; Τα έχω περάσει όοοοοολα αυτά τα στάδια καιρό τώρα και αν εξαιρέσεις την αγωνία μου για το πότε θα μείνω έγκυος, είμαι μια χαρά!!! Έγραψα εγώ τίποτα για ξεσπάσματα κλπ; Από πού κατάλαβες ότι είμαι τόσο χάλια..;Τόσο ακαταλαβίστικά γράφω..;;//;;; Ειλικρινά, καλά είμαι!!! Very Happy Very Happy 

164Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Οκτ 11, 2013 2:10 am

anatolia

anatolia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οχι καλε γραψε λαθος!!!Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed εγω παντως παιρνω 600ml την ημερα λογω της σπερματεγχυσης.δεν περναν οι ριμαδες οι μερεςNo No με τιποτα...μου ειπε η γιατρος σου και για την πολυδυμη κυηση και αληθεια δεν μ ενωχλει καθολου!!!!και οσο γιατι σπερματεγχυση?γιατι δυστηχως με τον αντρουλη μου λογω της δουλειας του δεν μπορουμε ευκολα να βρεθουμε και επειδη εχω και μια κληρονομηκοτητα σε προωρη εμμυνοπαυση ειπαμε να το επισπευσουμε..αλλα θα χαζεψω Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 911307  μεχρι την τερτη το βλεπω!!!! Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 4872 

165Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Οκτ 11, 2013 4:49 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
anatolia έγραψε:οχι καλε  γραψε λαθος!!!Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed εγω παντως παιρνω 600ml την ημερα λογω της σπερματεγχυσης.δεν περναν οι ριμαδες οι μερεςNo No με τιποτα...μου ειπε η γιατρος σου και για την πολυδυμη κυηση και αληθεια δεν μ ενωχλει καθολου!!!!και οσο γιατι σπερματεγχυση?γιατι δυστηχως με τον αντρουλη μου λογω της δουλειας του δεν μπορουμε ευκολα να βρεθουμε και επειδη εχω και μια κληρονομηκοτητα σε προωρη εμμυνοπαυση ειπαμε να το επισπευσουμε..αλλα θα χαζεψω Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 911307  μεχρι την τερτη το βλεπω!!!! Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 4872 

Very Happy Very Happy  Είπα κι εγώ! Κάτι δε μου κόλλαγε! :Laughing 
Σε καταλαβαίνω! Αυτό το "περίμενε" είναι τόσο δύσκολο το άτιμο.. Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα, γιατί όσο το σκέφτεσαι θα αγχώνεσαι χειρότερα! Λες η φώτο που έχεις βάλει να είναι σημαδιακή; Smile Πάντως, μπορεί η πείρα μου να μου έδειξε ότι οι πολύδυμες κυήσεις είναι πραγματικά υψηλού κινδύνου, αλλά παρόλα αυτά είναι μοναδικά υπέροχο να μεγαλώνουν 2 και παραπάνω μωράκια μέσα σου! Για αρχή, σου εύχομαι να έχει πετύχει η σπερματέγχυση και να είσαι έγκυος!!!! Κι όλα τα άλλα, ας έρθουν όπως επιθυμεί ο Θεός!!! Λίγες μέρες μείναν!!!! Όλα καλά θα πάνε!!!!!

166Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Οκτ 11, 2013 8:35 pm

anatolia

anatolia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σ ευχαριστώ πολύ για τις υπέροχες ευχές σου:-D άντε και γρήγορα με μια τεράστια χοριακη όλες μας!:-)

167Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 7 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Δευ Οκτ 14, 2013 7:43 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια, απευθύνομαι σε όσες δεν έχουμε καταφέρει ακόμη να γίνουμε μανούλες.. Δεν ξέρω αν σας αρέσει να βλέπετε ταινίες..
Δείτε οπωσδήποτε το "The odd life of Tιmothy Green"! Αυτό.. Καλό σας απόγευμα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις