Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
642 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 642 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

451Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 10:45 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου πάω να ετοιμαστώ για μπαρότσαρκα!!!Θα τα πούμε αύριο!!! ede μη ζηλεύεις................Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz 

452Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 10:50 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλε κοριτσια τι λετε;; το μετρο αυτο ειναι μοονογια αυριο επειδη ερχεται ο Σοιμπλε. Και απαγορευονται οι συγκεντρωσεις ποριες και τετοια απο τους δρομους που θα περασει. Οπως γινεται καθε φορα που ερχετσι καποιος επισημος απο το εξωτερικο. Οπως γινεται και σε ολο το κοσμο δηλαδη!! Μην μεγαλωποιουμε τα πραγματα!!!affraid 

453Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 10:52 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:Κορίτσια μου πάω να ετοιμαστώ για μπαρότσαρκα!!!Θα τα πούμε αύριο!!! ede μη ζηλεύεις................Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz 
Τι να ζηλέψω? Εσυ θα σωριαστείς ε΄γω χ@εστηκα.Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Με πιεση πεθαμενου θες και μπαροτσαρκα...................Το ξερεις οτι τα καλοκαιρια παω σε μπαρακια παραθαλασσια κα ηρεμα σαν να πηγαινω πρωτη φορα με γκομενο με τα παιδια μου? cyclops cyclops cyclops cyclops  Το μοχιτο μου μια στο τοσο το θελω. clown 

454Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 10:53 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:Καλε κοριτσια τι λετε;; το μετρο αυτο ειναι μοονογια αυριο επειδη ερχεται ο Σοιμπλε. Και απαγορευονται οι συγκεντρωσεις ποριες και τετοια απο τους δρομους που θα περασει. Οπως γινεται καθε φορα που ερχετσι καποιος επισημος απο το εξωτερικο. Οπως γινεται και σε ολο το κοσμο δηλαδη!! Μην μεγαλωποιουμε τα πραγματα!!!affraid 
αχ βρε ζινι καλα που μας το ειπες. και εμεις νομίζαμε οτι ξαναγύρισε το μέτρο της Χουντας. ΠορδήRazz Razz Razz Razz 

455Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 10:56 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
zini έγραψε:Καλε κοριτσια τι λετε;; το μετρο αυτο ειναι μοονογια αυριο επειδη ερχεται ο Σοιμπλε. Και απαγορευονται οι συγκεντρωσεις ποριες και τετοια απο τους δρομους που θα περασει. Οπως γινεται καθε φορα που ερχετσι καποιος επισημος απο το εξωτερικο. Οπως γινεται και σε ολο το κοσμο δηλαδη!! Μην μεγαλωποιουμε τα πραγματα!!!affraid 
αχ βρε ζινι καλα που μας το ειπες. και εμεις νομίζαμε οτι ξαναγύρισε το μέτρο της Χουντας. ΠορδήRazz Razz Razz Razz 

ναι τετοια ειμαι εγω Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 328109 

456Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 11:34 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε με τρωει το χερι μου να το πω
θα σκασω τρογομαι πολυ σας λεω
μολις με πηρε τηλ
ημουν ειλικρινα υπερηφανη
ολα θα γινουν ολα καλα
πεθερα: τι φορεμα πηρες?
νανα: ενα πολυ ωραιο
π:πως ειναι?
ν:μαξι
π:ωραιο?
ν:ωραιο
π:τι χρωμα?
ν:γιατι?
π:για να μην ειμαστε ιδιεςShocked Shocked Shocked Shocked 
ν:κοραλι
π:αααα το σιχενομαι το κοραλι
ν:τι να κανουμε ο καθενας μας σιχενεται διαφορετικα πραματα

για να δειτε συζητηση ανακριση της στιγμης φρεσκια φρεκσια

457Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 11:53 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:Ποτε θα ξεκινήσουν τα σχολείο και οι δραστηριοτητες του να κάτσω λιγουλάκι?Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 

Για πες βρε ede για αγόρι 4,5 που συνέχεια κινείται τι δραστηριότητα να βρω πο Σεπτέμβρη? δεν πάλευεται μέσα στο σπίτι. Θα μου το διαλύσει.

458Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 11:55 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυλογουδες είστε με την πεθερά.
Εγω πάλι ούτε τα βασικά.

459Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 12:27 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω και να θελω (που δε θελω)δεν προλαβαινω να αρθρωσω λεξη, Σαν πυροβολο παει η δικια μου!

460Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 12:38 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:
ede έγραψε:Ποτε θα ξεκινήσουν τα σχολείο και οι δραστηριοτητες του να κάτσω λιγουλάκι?Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 534787 

Για πες βρε ede για αγόρι 4,5 που συνέχεια κινείται τι δραστηριότητα να βρω πο Σεπτέμβρη? δεν πάλευεται μέσα στο σπίτι. Θα μου το διαλύσει.
κατα πρώτον εγώ είμαι εναντίον του αθλητισμού σε τέτοιες ηλικίες. Για πολλούς λόγους. Μάλιστα και σε μεγαλύτερες ηλικίες είμαι εναντίον. Μεγάλη όμως κουβέντα.'
Τον πάω εδω και 2 χρόνια στους προσκόπους, και 1 χρόνο κρητικούς χορούς . Τον πήγαινα ζωγραφική, δεν του άρεσε και πήγαμε στον χορό που του αρέσει αρκετα΄αρέσει και σε εμένα. γενικά δεν έιμαι υπερ τω έντονων δραστηριοτήτων σε αυτή την ηλικία. Μια φορά την εβδομάδα και τίποτα παραπάνω. Γνωμη μου ειναι οτι το παιδί ειναι παδιί και η καλύτερη εκτόνωση του είανι με΄σα στο παιχνίδι και όχι σε κανόνες, πίεση, υπακοή και πειθαρχία για πολλές φορές την εβδομάδα με αποτέλεσμα να πιέζεται. Οι πρόσκοποι ειναι πολύ ωραία ασχολία αλλά συνήθως τα πέρνουν με τα απο 7 ετών. Για εμας έγινε μια μικρή εξαίρεση γιατί υπήρχαν κάποια χαζοπροβληματάκια και έπρεπε το παιδί να ενταχθεί σε κάποια ομάδα. Μην τρέξεις το παιδί σε διάφορα που θα θεωρείς εσύ οτι θα του κάνουν καλό. Ξέρεις δεν εκτονώνονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο οπως πιστεύουν πολλοί γονείς και στέλνουν τα παιδιά τους απο 4 ετών στον αθλητισμό. Ψάξε να βρεις τα ταλέντα του ,την κλίση του και σπρώξε σιγά σιγά προς τα εκεί. Δηλαδη ακόμα και κάτι που θα του αρέσει μην το πας 3-4 φορές την εβδομάδα γιατί θα κουραστει ,θα έχει ανάγκη να κάτσει στο σπιτι του ,να παίξει. Μια φορά είναι αρκετό. Εμενα τον Χειμώνα πήγαινε 1 φορά στον χορό και τα Σάββατα στους προσκόπους. Θελεις να εκτονωθεί? Βόλτες. Ποδήλατο σε πάρκα, πεζοπορεία , διάφορες μορφές εθελοντισμού πχ δεντροφύτευση, καθαρισμό παραλίας, δάσους, πάρκων κλπ Υπάρχουν πολλές τέτοιες δραστηριότητες τον χειμώνα και δεν σου στοιχίζει τίποτα. Βρες μια ασχολία -υποχρέωση για μεσα στο σπιτι πχ ανακύκλωση και ορίστε μια μέρα που θα πηγαίνετε στον ΄΄κάδο΄΄, να έχει δικά του γλαστράκια με φυτά και να τα περιποιείται μια φορά την εβδομάδα. Δηλαδή δραστηριότητες που μπορεί να τις κάνει μόνος του αλλά μέσα στο σπίτι. Φτιαξτε ενα προγραμμα με διαφορα που μπορειτε να κανετε και βρες τι ειναι αυτο που το κανει με κεφι . Δεν ξερω αλλα εμενα με εχουν βοηθησει . Δεν μπορω να τους εχω να γυρνανε ασκοπα κάνοντας μόνο βλακείες.

461Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 12:42 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:ε με τρωει το χερι μου να το πω
θα σκασω τρογομαι πολυ σας λεω
μολις με πηρε τηλ
ημουν ειλικρινα υπερηφανη
ολα θα γινουν ολα καλα
πεθερα: τι φορεμα πηρες?
νανα: ενα πολυ ωραιο
π:πως ειναι?
ν:μαξι
π:ωραιο?
ν:ωραιο
π:τι χρωμα?
ν:γιατι?
π:για να μην ειμαστε ιδιεςShocked Shocked Shocked Shocked 
ν:κοραλι
π:αααα το σιχενομαι το κοραλι
ν:τι να κανουμε ο καθενας μας σιχενεται διαφορετικα πραματα

για να δειτε συζητηση ανακριση της στιγμης φρεσκια φρεκσια
Λάθος απάντηση στο ''σιχαίνομαι το κοραλί'' . Σωστή απάντηση ΄΄και εγώ΄΄Shocked Αφου συνέλεθει συνεχίζετε σε νέο μοτίβο μακριά απο την βάφτιση .τσσσσσσσσσσσ Χαζή δεν ξέρεις να διασκεδάζεις.Laughing Laughing Laughing Laughing 

462Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 1:12 pm

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:ε με τρωει το χερι μου να το πω
θα σκασω τρογομαι πολυ σας λεω
μολις με πηρε τηλ
ημουν ειλικρινα υπερηφανη
ολα θα γινουν ολα καλα
πεθερα: τι φορεμα πηρες?
νανα: ενα πολυ ωραιο
π:πως ειναι?
ν:μαξι
π:ωραιο?
ν:ωραιο
π:τι χρωμα?
ν:γιατι?
π:για να μην ειμαστε ιδιεςShocked Shocked Shocked Shocked 
ν:κοραλι
π:αααα το σιχενομαι το κοραλι
ν:τι να κανουμε ο καθενας μας σιχενεται διαφορετικα πραματα

για να δειτε συζητηση ανακριση της στιγμης φρεσκια φρεκσια
Λάθος απάντηση στο ''σιχαίνομαι το κοραλί'' . Σωστή απάντηση ΄΄και εγώ΄΄Shocked Αφου συνέλεθει συνεχίζετε σε νέο μοτίβο μακριά απο την βάφτιση .τσσσσσσσσσσσ Χαζή δεν ξέρεις να διασκεδάζεις.Laughing Laughing Laughing Laughing 
εγω παλι αν μου έλεγε σιχαινομαι το κοραλι θα της απαντούσα:δίκιο έχεις εσενα δεν σου παει καθόλου....και γενικα για οτιδήποτε ελεγε που θα ήξερα οτι ήθελε απλα να μου την πει, θα της απαντούσα ετσι.

463Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 8:35 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα.
Εχω τοσες δουλειες σημερα που σπαω το κεφαλι μου να δω πως θα τις προλαβωShocked 

464Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 10:27 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ede μου σε ευχαριστώ πολύ...
Δεν φαντάζεσαι πόσο με βοήθησες.
Σκεφτόμουν κάτι σε μουσικοκινητικό μιας και λατρεύει τα κουκλοθέατρα, τους ακροβάτες και να χορεύει, να πηδάει σαν κατσίκι να πω καλύτερα. Έχει και κάτι ομάδες ακροβατών και ζογκλέρ στον κεραμεικό που πολύ με βολεύει. Έχουμε πάει αρκετές φορές σε διάφορες εκδηλώσεις και έχει ενθουσιαστεί ο μικρός. Να δω τι θα κάνουμε. Από Σεπτέμβρη βέβαια. Τώρα τα μπανάκια του λαού πλησιάζουν Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 328109 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 328109 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 328109 
Πολλοί μου έλεγαν στίβο. Για αυτό και σε ρώτησα. Γιατί έχω καταλάβει ότι ξέρεις κάτι παραπάνω, αλλά δε νομίζω. Και εγώ έχω την ίδια άποψη με σένα, ότι είναι πολύ μικρά για να μπαίνουν σε τόσο αυστηρά προγράμματα. Ακόμα και στον Πανελλήνιο που μου είπαν ότι οι προπονητές είναι πολύ καλοί με τα παιδιά διστάζω να πάω.

Οι πρόσκοποι δεν μου αρέσουν γιατί συνδέονται, τουλάχιστον στην γειτονιά μου, και με την εκκλησία. Βάζουν τα παιδάκια να ακολουθούν τον επιτάφιο και κάτι τέτοια που δεν τα μπορώ καθόλου. Είναι και μικρός βέβαια ακόμα, αλλά ούτε και στο μέλλον θα τον πάω. Βέβαια όσο μεγαλώνουν τόσο έχουν και πιο ισχυρή άποψη. Και συνήθως όπου πάνε οι φίλοι, θέλουν και αυτά να ακολουθούν. Θα δούμε στο μέλλον.

Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ.
Πραγματικά με βοήθησες.

465Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Τετ Ιουλ 17, 2013 11:06 pm

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!! εχω σημερα μια φασινα αλλο πραμα.. ουφφφφφφφφφ

πως να διασκεδασω μαζι της μαρι αν ακουσεις το υφακι που με μιλαει ειναι μονο για μπατσες .. οσες φορες προσπαθησαν το πεξω τρελιτσα τοσο πιο πολυ με τρελενει γιατι το παιζει και αυτη!! αχχχ δε ξερω να την χειριζομαι ακομα! ειναι μεγαλη πονηρο.. πολυ μεγαλη ομως!!!

με πηραν απο τον οαεδ πηγαν να ελεξουν αν δουλευω ενω εχω το 6μηνο...Shocked Shocked Shocked  το μαγαζι που δουλευα ομως εχει κλεισει και με ειχαν κανει μεταφορα σε ενα αλλο... και τωρα ενω τους ειχα παει μολις γεννησα θελουν παλι υπευθυνες δηλωσεις... ειδες ομως οι ατιμοι?? πηγαν να ελεξουν και την προηγουμενη βδομαδα με ειχε πει η αφεντικινα μου να παω να καλυψω κατι αδειες... καλα που δεν πηγα .. και προστιμο και κοψιμο 6μηνου...Rolling Eyes Rolling Eyes 

466Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 12:49 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:ε με τρωει το χερι μου να το πω
θα σκασω τρογομαι πολυ σας λεω
μολις με πηρε τηλ
ημουν ειλικρινα υπερηφανη
ολα θα γινουν ολα καλα
πεθερα: τι φορεμα πηρες?
νανα: ενα πολυ ωραιο
π:πως ειναι?
ν:μαξι
π:ωραιο?
ν:ωραιο
π:τι χρωμα?
ν:γιατι?
π:για να μην ειμαστε ιδιεςShocked Shocked Shocked Shocked 
ν:κοραλι
π:αααα το σιχενομαι το κοραλι
ν:τι να κανουμε ο καθενας μας σιχενεται διαφορετικα πραματα

για να δειτε συζητηση ανακριση της στιγμης φρεσκια φρεκσια
βρε νανα εγω στην θεση σου θα της ελεγα θα το δεις εκεινη την στιγμη.μου φαινεται πως και εσυ της εδωσες αερα.μην σηκωνεις και το τηλεφωνο βρε αδερφε!!

467Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 12:59 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:ε με τρωει το χερι μου να το πω
θα σκασω τρογομαι πολυ σας λεω
μολις με πηρε τηλ
ημουν ειλικρινα υπερηφανη
ολα θα γινουν ολα καλα
πεθερα: τι φορεμα πηρες?
νανα: ενα πολυ ωραιο
π:πως ειναι?
ν:μαξι
π:ωραιο?
ν:ωραιο
π:τι χρωμα?
ν:γιατι?
π:για να μην ειμαστε ιδιεςShocked Shocked Shocked Shocked 
ν:κοραλι
π:αααα το σιχενομαι το κοραλι
ν:τι να κανουμε ο καθενας μας σιχενεται διαφορετικα πραματα

για να δειτε συζητηση ανακριση της στιγμης φρεσκια φρεκσια
βρε νανα εγω στην θεση σου θα της ελεγα θα το δεις εκεινη την στιγμη.μου φαινεται πως και εσυ της εδωσες αερα.μην σηκωνεις και το τηλεφωνο βρε αδερφε!!

οτι της εδωσα της εδωσα καιρο τωρα!! το σκεφτηκα να μην το σηκωσω και αργησα πολυ και κεινη την ωρα που χτυπουσε μπηκε ο ανδρας μου τι να τον ελεγα ηταν η μανα σου και δεν το σηκωσα... Mad 
τεσπα δεν ανοιγω παλι παρομοιο θεμα και γω η ιδια κουραζομαι να το συζητω πολυ αξια της δινω της τυπισσας. με λεει ο ανδρας μου μετα ωχχχ καταλαβα για να σςε ρωταει τα θα βαλεις σαν λατερνα θα ρθει ντυμενη..Laughing Laughing 

468Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 1:04 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω προσωπικα τον προσκοπισμο δεν τον συμπαθω..εχω διαβασει οτι συνδεεται με τον μασωνισμο και οχι με την εκκλησια που θελουν να το περασουν..προπαγανδα ειναι!!ειμαι υπερ του αθλητισμου αλλα και αλλων δραστιριιτητων οπως χορος ζωγραφικη κατασκευες πηλου κ.α.

469Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 1:08 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:ε με τρωει το χερι μου να το πω
θα σκασω τρογομαι πολυ σας λεω
μολις με πηρε τηλ
ημουν ειλικρινα υπερηφανη
ολα θα γινουν ολα καλα
πεθερα: τι φορεμα πηρες?
νανα: ενα πολυ ωραιο
π:πως ειναι?
ν:μαξι
π:ωραιο?
ν:ωραιο
π:τι χρωμα?
ν:γιατι?
π:για να μην ειμαστε ιδιεςShocked Shocked Shocked Shocked 
ν:κοραλι
π:αααα το σιχενομαι το κοραλι
ν:τι να κανουμε ο καθενας μας σιχενεται διαφορετικα πραματα

για να δειτε συζητηση ανακριση της στιγμης φρεσκια φρεκσια
βρε νανα εγω στην θεση σου θα της ελεγα θα το δεις εκεινη την στιγμη.μου φαινεται πως και εσυ της εδωσες αερα.μην σηκωνεις και το τηλεφωνο βρε αδερφε!!

οτι της εδωσα της εδωσα καιρο τωρα!! το σκεφτηκα να μην το σηκωσω και αργησα πολυ και κεινη την ωρα που χτυπουσε μπηκε ο ανδρας μου τι να τον ελεγα ηταν η μανα σου και δεν το σηκωσα... Mad 
τεσπα δεν ανοιγω παλι παρομοιο θεμα και γω η ιδια κουραζομαι να το συζητω πολυ αξια της δινω της τυπισσας. με λεει ο ανδρας μου μετα ωχχχ καταλαβα για να σςε ρωταει τα θα βαλεις σαν λατερνα θα ρθει ντυμενη..Laughing Laughing 
αφου ηρθε ο συζηγος θα του ελεγα μπρος σηκωσετο εσυ η μανα σου ειναι.εδω το κανω εγω συνεχεια που δεν εχω θεμα με την πεθερα μου απλα και μονο επειδη δεν εχω ορεξη να μιλησω!!!

470Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:03 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Ede μου σε ευχαριστώ πολύ...
Δεν φαντάζεσαι πόσο με βοήθησες.
Σκεφτόμουν κάτι σε μουσικοκινητικό μιας και λατρεύει τα κουκλοθέατρα, τους ακροβάτες και να χορεύει, να πηδάει σαν κατσίκι να πω καλύτερα. Έχει και κάτι ομάδες ακροβατών και ζογκλέρ στον κεραμεικό που πολύ με βολεύει. Έχουμε πάει αρκετές φορές σε διάφορες εκδηλώσεις και έχει ενθουσιαστεί ο μικρός. Να δω τι θα κάνουμε.  Από Σεπτέμβρη βέβαια. Τώρα τα μπανάκια του λαού πλησιάζουν Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 328109 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 328109 Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 328109 
Πολλοί μου έλεγαν στίβο. Για αυτό και σε ρώτησα. Γιατί έχω καταλάβει ότι ξέρεις κάτι παραπάνω, αλλά δε νομίζω. Και εγώ έχω την ίδια άποψη με σένα, ότι είναι πολύ μικρά για να μπαίνουν σε τόσο αυστηρά προγράμματα. Ακόμα και στον Πανελλήνιο που μου είπαν ότι οι προπονητές είναι πολύ καλοί με τα παιδιά διστάζω να πάω.  

Οι πρόσκοποι δεν μου αρέσουν γιατί συνδέονται, τουλάχιστον στην γειτονιά μου, και με την εκκλησία. Βάζουν τα παιδάκια να ακολουθούν τον επιτάφιο και κάτι τέτοια που δεν τα μπορώ καθόλου. Είναι και μικρός βέβαια ακόμα, αλλά ούτε και στο μέλλον θα τον πάω. Βέβαια όσο μεγαλώνουν τόσο έχουν και πιο ισχυρή άποψη. Και συνήθως όπου πάνε οι φίλοι, θέλουν και αυτά να ακολουθούν. Θα δούμε στο μέλλον.

Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ.
Πραγματικά με βοήθησες.
Στίβο τόσο μικρό?Shocked Shocked Δεν γίνεται αυτό. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι μόνο κολύμβηση αλλά απο θέμα οτι είναι εκμάθηση. Διαφορετικά σε αυτές τις ηλικίες δεν γουστάρουν τα μοναχικά αθλήματα. Θέλουν ομάδες. και τόσο μικρά δεν τα πέρνουν στα ομαδικα αθληματα. αν θέλετε να πεθάνω ευχηθείτε να μου πει το παιδί μου οτι θέλει να σχοληθει με τον αθλητισμό.

Ο προσκοπισμός τώρα. Είναι λίγο παερεξηγημένο και απο βλακείες άλλο τίποτα. μαθαίνουν για την φύση, ανακύκλωση, ιστορία, κατασεκεύες με ασήμαντα υλικά, μαγείρεμα, διατροφη, επιβίωση, πρώτες βοήθειες, βοηθούν στο περιβάλλον,ασχολουνται με τον εθελοντισμό, πανε σε ιδρύματα Χριστούγεννα και Πασχα που εγώ είμαι πολύ θετική σε αυτό και πολλά ακόμα. Δεν ειναι υποχρεωμένο κανένα παιδάκι να ακολουθήσει τον επιτάφιο ή να πηγαίνει εκκλησία. Είναι λίγο.............σαν στρατιωτική σχολή που φυσικά απέχει πολύ. Το πάσχα σαφώς πάνε εκκλησία οπως πανε τα σχολεία και ο στρατός. αλλα δεν ειναι και απαραίτητο. τώρα οτι προωθούν τον μασωνισμό ουτε για αστείο. Δεν θα τα πήγαιναν εκκλησία. Μου αρέσει γιατί μαθαίνει πράγαμτα που μαζί μου δεν θα καθόταν να μάθει. Δηλαδή ο μεγαλος οποτε φάει θα μαζέψει τα πιάτα του, τα πηρούνια του, θα στρώσει το κρεβάτι του γενικά μαθαίνει να έιναι υπευθυνος για τα πράγματα του. και ε΄χει μάθει πολλές χρήσιμες κατασκευες και πληροφορίες που άλλα παιδάκια σε αυτη την ηλικία δεν τα ξέρουν.

471Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:06 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααααααααααα και αυτοι που σου λενε για στιβο. Τον ξερουν τον στίβο? Ξερουν τι εστι στιβος? Ασε κοριτσι μου καρατα το μακριά απο εκεί μέσα.

472Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:26 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα τσούπρες μου!!!! Όλο το πρωί έτρεχα για χαζοδουλιές και τα ' χω φτύσει. Πολύ ζέστη...Πήγα όμως και κομμωτήριο, έβγαλα φρύδι θα βάψω και νύχι αργότερα....Σε λίγο πάω να μαγειρέψω (μακαρόνια με κιμά) να φάει ο δόλιος ο άντρας μόλις γυρίσει. Μετά θα πάμε να βγάλουμε φωτογραφίες το παιδί (έτσι λέω στον άντρα μου κάθε που πάμε στο γυναικολόγο). Ελπίζουμε να δούμε και τι φύλο είναι...Εσείς πώς είστε σήμερα?

473Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:35 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:Καλησπέρα τσούπρες μου!!!! Όλο το πρωί έτρεχα για χαζοδουλιές και τα ' χω φτύσει. Πολύ ζέστη...Πήγα όμως και κομμωτήριο, έβγαλα φρύδι θα βάψω και νύχι αργότερα....Σε λίγο πάω να μαγειρέψω (μακαρόνια με κιμά) να φάει ο δόλιος ο άντρας μόλις γυρίσει. Μετά θα πάμε να βγάλουμε φωτογραφίες το παιδί (έτσι λέω στον άντρα μου κάθε που πάμε στο γυναικολόγο). Ελπίζουμε να δούμε και τι φύλο είναι...Εσείς πώς είστε σήμερα?
Ζεστη, κούραση ,βαρεμάρα. πως περασες εχθες?

474Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:40 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μη φανταστείς οτι έκανα και τίποτα το σπουδαίο...Για ένα ποτάκι πήγαμε χαλαρά. Εγώ ήπια χυμό ανάμεικτο κι έτρωγα τα φιστίκια των άλλων......με βλέπω φοράδα σε λίγο καιρό.Στις 12:30 μαζευτήκαμε. Αλλά μόνο που βγήκα μετά από 2 μέρες εγκλεισμού, κάτι ήταν κι αυτό!

475Το σαλόνι μας. #3 - Σελίδα 19 Empty Απ: Το σαλόνι μας. #3 Πεμ Ιουλ 18, 2013 3:41 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το απόγευμα θα παμε σε παιδότοπο. Βαρειμαι να βγαλω ρούχα για 4 ατομα, να ετοιμάσω τσάντα για την μικρή, να βάλω στο αυτοκίνητο το καρότσι και τα παιδιά, να μην ξεχάσω τίποτα, να μην ξεχάσω τίποτ αανμε΄νο και γίνουμε στάχτη και μπερμπερι Laughing να ψάξω που σκ@τα ειναι αυτός ο παιδότοπος , να βρω να παρκάρω,να παρκάρω, να τους βγάλω ε΄ξω, να στήσω το καρότσι να του ς βάλω στον παιδότοπο. να φύγω.............να τους βάλω στο αυτοκίνητο, να βάλω το καρότσι ,να γυρίσω στο σπίτι να μου ζαλίσουν τα ούμπαλα γιατί φύγαμε απο τώρα, να του ςκάνω μπανιο, να ουρλιάζουν στο μπάνιο, να μη θέλουν να κοιμηθούν ,να πατήσω τις φωνές ,να κάτσωνα φαω, να μαζέψω το σπίτι ,να έρθει ο άντρας να του βάλω να φαεί................ελπίζω να μην έχει τιποτα ηλίθιες ιδέες γιατί αυτός θα την πληρώσει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις