Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 41]

226 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 10:43 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βρε αλεξανδρα λυπαμαι πολυ που εισαι σε αυτη τη θεση να μην μπορεις να επιλεξεις!!βρε αλεξανδρα τι φοβασαι;;τι 3 τι 4;;σιγουρα δεν ειναι και παιχνιδακι αλλα στην τελικη ο θεος σου το χαριζει!!μακαρι να βρεις την σωστη απαντηση μεσα σου γλυκια μου!!

227 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 10:46 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ισως αλλαξεις γνωμη με την εξελιξη της εγκυμοσυνης... πιστευω επειδη εχεις ηδη τρεια παιδακια οτι μετα δεν θα αισθανεσαι καλα στην ιδεα οτι δεν ηρθε το 4ο... δε ξερω μακαρι να παρεις την σωστη αποφαση και ευχομαι να πανε ολα καλα οποια και να ειναι αυτη

228 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 10:53 am

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Ντεμάκι μου, δεν υπάρχει "σωστή" απάντηση.. Μέχρι χτες έκανα σενάρια και έβρισκα και δικαιολογίες για το τι θα πω, το πρωινό που θα έπρεπε να λείψω.. Αλλά από όταν το "έμαθα", είναι μονόδρομος. Είναι ακριβώς αυτό που λέει η Νανά.. επειδή έχω ήδη παιδιά, δεν ΜΠΟΡΩ να "διώξω" άλλο ένα. Στο κάτω κάτω, εγώ ευθύνομαι.. Εγώ δεν "πρόσεξα".. Αν με έκαιγε τόσο, δεν θα βασιζόμουν στο έγκαιρο τράβηγμα του άντρα μου.. Embarassed 
Σκατά..
Δεν χαίρομαι καθόλου, ειλικρινά.. Ευτυχώς λείπουν τα παιδιά με τον παππού και τη γιαγιά..

Μήτσαινα, σαφώς και ενθουσιάστηκε και χάρηκε.. Λες και δεν τρέχει τίποτα.. Λες και δεν ξέρει τι "τραβάμε", από κάθε άποψη.. Στην κοσμάρα του Twisted Evil 
Θέλω να τον δείρω, πραγματικά! Twisted Evil 
Αλλά πιο πολύ θέλω να κλαίω, κανένα τριήμερο.. Sad 

229 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 10:59 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλεξανδρα να σου πω τι θα εκανα στην θεση σου;;καταρχας σε καταλαβαινω!!ξερω πολυ καλα τι τραβαμε και μονο εμεις οι γυναικες καταλαβαινουμε η μια την αλλη!οπλισου με πολυ δυναμη και θετικα συναισθηματα!!σκεψου οτι θα εχεις μια ομορφη μοιρωδιτσα και παλι στο σπιτι και μην σκεφτεσαι οτι δεν θα τα καταφερεις!!αν μπορεις ενα μπορεις και δυο...αν δυο και τρια και παει λεγοντας!!μια ψυχουλα ειναι και ειναι πολυ κριμας να την απαρνηθεις!!σκεψου οτι οταν κατι το θελουμεβτο μπορουμε!!

230 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:01 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Alexanda11 έγραψε:Αχ Ντεμάκι μου, δεν υπάρχει "σωστή" απάντηση.. Μέχρι χτες έκανα σενάρια και έβρισκα και δικαιολογίες για το τι θα πω, το πρωινό που θα έπρεπε να λείψω.. Αλλά από όταν το "έμαθα", είναι μονόδρομος. Είναι ακριβώς αυτό που λέει η Νανά.. επειδή έχω ήδη παιδιά, δεν ΜΠΟΡΩ να "διώξω" άλλο ένα. Στο κάτω κάτω, εγώ ευθύνομαι.. Εγώ δεν "πρόσεξα".. Αν με έκαιγε τόσο, δεν θα βασιζόμουν στο έγκαιρο τράβηγμα του άντρα μου.. Embarassed 
Σκατά..
Δεν χαίρομαι καθόλου, ειλικρινά.. Ευτυχώς λείπουν τα παιδιά με τον παππού και τη γιαγιά..

Μήτσαινα, σαφώς και ενθουσιάστηκε και χάρηκε.. Λες και δεν τρέχει τίποτα.. Λες και δεν ξέρει τι "τραβάμε", από κάθε άποψη.. Στην κοσμάρα του Twisted Evil 
Θέλω να τον δείρω, πραγματικά! Twisted Evil 
Αλλά πιο πολύ θέλω να κλαίω, κανένα τριήμερο.. Sad 
Κοριτσάκι μου, σιγά σιγά, είναι το πρώτο σοκ κι ακόμη δεν το έχεις συνειδητοποιήσει. Βάλτα κάτω και με τον άντρα σου όταν συνέλθεις, εξήγησέ του τους ενδοιασμούς σου και θα ανακουφιστείς λίγο.

231 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:05 am

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε Ντεμάκι μου...
Έχω μυρωδίτσα, δεν θέλω άλλη.. Μόλις ξεμπέρδεψα από πάνες και μπιμπερό.. Μόλις βρήκα τον εαυτό μου και τους ρυθμούς μου σαν γυναίκα..
Τρέχω πανικόβλητη ΟΛΗ μέρα... Δουλεύω τις άπειρες ώρες.. Το σπίτι είναι μονίμως βομβαρδισμένο.. Δεν κοιμάμαι σαν άνθρωπος εδώ και 8 χρόνια..
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, πραγματικά...

Μήτσαινα... δεν καταλαβαίνει αυτός.. Μόνο να.. "τραβιέται" ξέρει Twisted Evil 

232 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:21 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Alexanda11 έγραψε:Αχ βρε Ντεμάκι μου...
Έχω μυρωδίτσα, δεν θέλω άλλη.. Μόλις ξεμπέρδεψα από πάνες και μπιμπερό.. Μόλις βρήκα τον εαυτό μου και τους ρυθμούς μου σαν γυναίκα..
Τρέχω πανικόβλητη ΟΛΗ μέρα... Δουλεύω τις άπειρες ώρες.. Το σπίτι είναι μονίμως βομβαρδισμένο.. Δεν κοιμάμαι σαν άνθρωπος εδώ και 8 χρόνια..
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, πραγματικά...

Μήτσαινα... δεν καταλαβαίνει αυτός.. Μόνο να.. "τραβιέται" ξέρει Twisted Evil 
Έλα μωρέ, τώρα μιλάνε οι ορμόνες και τα νεύρα σου... Αποκλείεται να είχες για άντρα σου κάποιον με τον οποίο έχεις κάνει τρία παιδιά, αν ήταν αναίσθητος και στην κοσμάρα του ... Πιάστον και μίλησέ του για όσα σε φοβίζουν, διότι αν τελικά αποφασίσεις να μη συνεχίσεις αυτή την εγκυμοσύνη, πρέπει τουλάχιστον κι εκείνος να καταλάβει ακριβώς τους λόγους για τους οποίους προχωράς σε αυτή την απόφαση

233 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:32 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexanda11 έγραψε:Αχ βρε Ντεμάκι μου...
Έχω μυρωδίτσα, δεν θέλω άλλη.. Μόλις ξεμπέρδεψα από πάνες και μπιμπερό.. Μόλις βρήκα τον εαυτό μου και τους ρυθμούς μου σαν γυναίκα..
Τρέχω πανικόβλητη ΟΛΗ μέρα... Δουλεύω τις άπειρες ώρες.. Το σπίτι είναι μονίμως βομβαρδισμένο.. Δεν κοιμάμαι σαν άνθρωπος εδώ και 8 χρόνια..
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, πραγματικά...

Μήτσαινα... δεν καταλαβαίνει αυτός.. Μόνο να.. "τραβιέται" ξέρει Twisted Evil 
βρε αλεξανδρα τωρα μην τα ριχνεις στον αντρα σου.αυτος ξερει μονο να τραβιεται..ενω εσυ τι ξερεις;;το σπιραλ δεν το ξερεις;;τωρα θα μου πεις ειναι αργα αλλα θυμωνω οταν τα ριχνουμε τα φταιξιματα στους αντρες μας ενω στην πραγματικοτητα μονο εμεις μπορουμε να προστατεψουμε τον εαυτο μας!!αλεξανδρα για μενα δεν φταιει καθολου ο αντρας σου και λυπαμαι αν σε στεναχωρω δεν το θελω αλλα η εκτρωση για μενα ειναι οτι χειροτερο!!με πνιγει και μονο που ξερω οτι σκεφτεσαι να το κανεις.

234 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:33 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλεξανδρα καταρχην συγχαρητηρια!!! μπορει να σου φαινεται λιγο εως πολυ βουνο αλλα τελικα ειμαι σιγουρη οτι τελικα θα ευχαριστεις το θεο γι αυτο το δωρο....εκ πειρας σου μιλαω(εχω 4) και οχι για να σε παρηγορησω...οντως δεν υπαρχει και μεγαλη διαφορα αναμεσα στα 3 και τα 4;)  τα αλλα τι ηλικια εχουν? επειδη ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα προχωρησετε σου ευχομαι καλη δυναμη και παλι και ολα να πανε καλα...με οσο το δυνατον λιγοτερη κουραση και νευραWink 

235 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:43 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν μου πεφτει λογος αλλα θελω να σου πω την γνωμη μου καλοπροαιρετα. δεν θα στο παιξω ηθικη, ουτε οτι αλλες γυναικες προσπαθουν χρονια. οκ ισχυει αλλα ο καθενας αντιμετωπιζει τα δικα του αγχη! σκεψου . αν χαλαρωσεις τους ρυθμους σου βγαινει η ζωη; μην ξεχνας οτι δεν εισαι κ πρωταρα! αυτοματος πιλοτος! ετσι θα μεγαλωσει. αν παλι δεν θελεις, απολυτα σεβαστο δικαιωμα! ξερεις ομως; καποτε γνωρισα εναν δικαστη και οταν τον ρωτησα πως παιρνει την αποφαση αν θα δικαιωσει η θα αθωωσει καποιον, οταν τα στοιχεια δεν ειναι ξεκαθαρα, ξερεις τι μου απαντησε;
παιρνω αυτην την αποφαση, την οποια οταν την σκεφτομαι θα μπορω να κοιμαμαι ησυχος. ελπιζω να παρεις αυτη την αποφαση κ εσυ. συγνωμη για το κατεβατο. ελπιζω εστω κ λιγο να βοηθησα.

236 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:46 am

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demaki88 έγραψε:
βρε αλεξανδρα τωρα μην τα ριχνεις στον αντρα σου.αυτος ξερει μονο να τραβιεται..ενω εσυ τι ξερεις;;το σπιραλ δεν το ξερεις;;
Όχι, όχι, δεν τα ρίχνω σε αυτόν!
Αν διάβασες πιο πάνω, είπα: "Στο κάτω κάτω, εγώ ευθύνομαι.. Εγώ δεν "πρόσεξα".. Αν με έκαιγε τόσο, δεν θα βασιζόμουν στο έγκαιρο τράβηγμα του άντρα μου.."
Δεν τα ρίχνω καθόλου σε αυτόν!
Ούτε είμαι καμιά ανεύθυνη, που δεν ξέρει από αντισύλληψη, δεν προσέχει, και είναι "ό,τι βρέξει, ας κατεβάσει".. Αν ήταν έτσι, θα είχα 14 παιδιά τώρα..
Και το σπιράλ το γνωρίζω Ντεμάκι μου, ναι! Δεν ήταν όμως επιλογή για μένα, για κάποιο λόγο.
Τέλος πάντων.. Δεν θα επεκταθώ, σας κούρασα.
Καλό βράδυ

237 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:47 am

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
love4 έγραψε:τα αλλα τι ηλικια εχουν?
8 ο μεγάλος, 5,5 ο μεσαίος, και η μπέμπα θα γίνει 3 τον άλλο μήνα

238 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:50 am

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ peristeraki και love 4 I love you 

Μήτσαινα, δεν είναι γενικώς στην κοσμάρα του και αναίσθητος, κάθε άλλο. Στο συγκεκριμένο θέμα είναι, καθώς νομίζει ότι τα παιδιά μεγαλώνουν από μόνα τους, και ότι χρειάζονται μόνο "πότισμα/λίπασμα", κι αυτό αραιά και πού..

239 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:53 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Alexanda11 έγραψε:Ευχαριστώ peristeraki και love 4 I love you 

Μήτσαινα, δεν είναι γενικώς στην κοσμάρα του και αναίσθητος, κάθε άλλο. Στο συγκεκριμένο θέμα είναι, καθώς νομίζει ότι τα παιδιά μεγαλώνουν από μόνα τους, και ότι χρειάζονται μόνο "πότισμα/λίπασμα", κι αυτό αραιά και πού..
Αφού το ξέρεις ότι το θέμα των παιδιών το κατέχουν καλύτερα οι γυναίκες από όλες του τις όψεις κι ότι στην πραγματικότητα και οι άντρες μας είναι μεγάλα παιδιά Very Happy Σε πόσες εβδομάδες αντιστοιχούν οι μονάδες της χοριακής σου;

240 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 11:54 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexanda11 έγραψε:
demaki88 έγραψε:
βρε αλεξανδρα τωρα μην τα ριχνεις στον αντρα σου.αυτος ξερει μονο να τραβιεται..ενω εσυ τι ξερεις;;το σπιραλ δεν το ξερεις;;
Όχι, όχι, δεν τα ρίχνω σε αυτόν!
Αν διάβασες πιο πάνω, είπα: "Στο κάτω κάτω, εγώ ευθύνομαι.. Εγώ δεν "πρόσεξα".. Αν με έκαιγε τόσο, δεν θα βασιζόμουν στο έγκαιρο τράβηγμα του άντρα μου.."
Δεν τα ρίχνω καθόλου σε αυτόν!
Ούτε είμαι καμιά ανεύθυνη, που δεν ξέρει από αντισύλληψη, δεν προσέχει, και είναι "ό,τι βρέξει, ας κατεβάσει".. Αν ήταν έτσι, θα είχα 14 παιδιά τώρα..
Και το σπιράλ το γνωρίζω Ντεμάκι μου, ναι! Δεν ήταν όμως επιλογή για μένα, για κάποιο λόγο.
Τέλος πάντων.. Δεν θα επεκταθώ, σας κούρασα.
Καλό βράδυ
αλεξανδρα δεν θελω να παιρνεις τα λογια μου προσωπικα!!μιλαω οπως θα τα ελεγα στον εαυτο μου σε μια φιλη στην αδερφη μου!αλλα με αγαπη σου τα λεω και οχι με κακια!!εχεις πολλα τωρα στο μυαλουδακι σου και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι κατσεις να ηρεμισεις και να σκεφτεις.να ξερεις οτι εγω προσωπικα δεν κουραζομαι με οσα ειπες..οποτε οποτε θες εδω ειμαστε για να μας πεις τους ενδοιασμους σου!!!σου ευχομαι καλη δυναμη!!

241 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:01 pm

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:
Αφού το ξέρεις ότι το θέμα των παιδιών το κατέχουν καλύτερα οι γυναίκες από όλες του τις όψεις κι ότι στην πραγματικότητα και οι άντρες μας είναι μεγάλα παιδιά Very Happy Σε πόσες εβδομάδες αντιστοιχούν οι μονάδες της χοριακής σου;
Όπως το υπολογίζω, και σύμφωνα και με αυτά που μου είπε τηλεφωνικά ο γιατρός μου, σε 4 εβδομάδες. Για την ακρίβεια 3εβδ. και 6 ημέρες.

242 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:05 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δηλαδή το περιμένεις προς Μάρτιο - Απρίλιο, σωστά; Μωρέ, μήπως μέχρι τότε έχουν στρώσει λίγο τα πράγματα; Εννοώ τα δύο μεγάλα θα είναι στα σχολεία τους, τη μικρή πια μπορείς να τη στείλεις ένα προνήπιο κι έτσι να έχεις λιγότερη δυσκολία να ασχοληθείς με το μωρό

243 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:11 pm

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κι απο μένα.Αλεξανδρα μου φυσικα και δεν μας κουράσες και ειδικά όσο αφορά ένα τοσο σοβαρό θέμα.εγω θα σου πω την γνώμη μου και πως θα το έβλεπα στη θέση σου.πιστευω λοιπόν ότι ολα για κάποιο λόγο γίνονται.και όλες αυτές οι συμπτώσεις:να εχεις καθυστερημένη ώορηξια, να μην "προλάβει" ο άντρας σου, να μην πάρεις το χάπι τησ επομενησ μερασ αν είχες έστω και μια αμφιβολία και στην τελική να συλλαβεις τοσο εύκολα, εμενα ολα μου λένε ότι απλα ήταν να γίνει.δεν ξέρω αν ακούγεται σαν μοιρολατρία αυτο που λέω απλώς εγω ετσι θα τα έπαιρνα τα γεγονότα.και ειδικά αφού εχεις και τον άντρα σου υπέρ.γιατι το να ήθελες εσυ και να μην το συζητάγε εκείνος σίγουρα θα ήταν ένας λόγος παραπάνω να το σκεφτείς.απο κεί και πέρα η απόφαση είναι δική σου αποκλειστικά.ομως πάρε το χρόνο σου πριν αποφασίσεις δεν σε βιάζει κάτι είναι πολυ νωρίς ακόμα.ελπιζω να μην κούρασα!

244 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:23 pm

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ Dori, ευχαριστώ Μήτσαινα.
Είμαι ακόμη πολύ αναστατωμένη, και δεν μπορώ να είμαι ψύχραιμη αυτή τη στιγμή.
Απλώς εγώ περίμενα να ξεπεταχτεί η μικρή, για να γίνω πάλι άνθρωπος, και όχι να ξαναπέσω στο "λάκκο" στα 37 μου!!
Τέλος πάντων.. δική μου η μ@λ@κία, εγώ θα την υποστώ..
Σας ευχαριστώ πάντως όλες σας πολύ πολύ!

245 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:27 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπορεί να εξελιχθούν τελείως διαφορετικά τα πράγματα από ό,τι τα φοβάσαι τώρα.. Τι να πω κι εγώ, που στα 40 μου ζήτημα είναι αν θα έχω ένα δίχρονο και στα 60 μου το παιδί μου θα είναι 20 και δεν ξέρω αν θα μπορώ να συντονίζομαι με τις ανάγκες του;; Εσύ τουλάχιστον τα έκανες σε καλή ηλικία, θα τα ξεπετάξεις και γρήγορα και θα σου μείνουν και πάρα πολλά καλά και δημιουργικά χρόνια να ασχοληθείς και με τον εαυτό σου και τα θέλω σου

246 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:28 pm

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:Μπορεί να εξελιχθούν τελείως διαφορετικά τα πράγματα από ό,τι τα φοβάσαι τώρα.. Τι να πω κι εγώ, που στα 40 μου ζήτημα είναι αν θα έχω ένα δίχρονο και στα 60 μου το παιδί μου θα είναι 20 και δεν ξέρω αν θα μπορώ να συντονίζομαι με τις ανάγκες του;; Εσύ τουλάχιστον τα έκανες σε καλή ηλικία, θα τα ξεπετάξεις και γρήγορα και θα σου μείνουν και πάρα πολλά καλά και δημιουργικά χρόνια να ασχοληθείς και με τον εαυτό σου και τα θέλω σου
Ωραία τα λες.. Αλλά..
Ουφφ..

247 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:32 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Alexanda11 έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Μπορεί να εξελιχθούν τελείως διαφορετικά τα πράγματα από ό,τι τα φοβάσαι τώρα.. Τι να πω κι εγώ, που στα 40 μου ζήτημα είναι αν θα έχω ένα δίχρονο και στα 60 μου το παιδί μου θα είναι 20 και δεν ξέρω αν θα μπορώ να συντονίζομαι με τις ανάγκες του;; Εσύ τουλάχιστον τα έκανες σε καλή ηλικία, θα τα ξεπετάξεις και γρήγορα και θα σου μείνουν και πάρα πολλά καλά και δημιουργικά χρόνια να ασχοληθείς και με τον εαυτό σου και τα θέλω σου
Ωραία τα λες.. Αλλά..
Ουφφ..
Ε μα, αλήθεια δε λέω;;; Θα δυσκολευτώ πολύ περισσότερο σωματικά αν κάνω ένα παιδί τώρα και θα είναι ακόμη πιο δύσκολο να κάνω ένα δεύτερο. Ξέρεις πόσες φορές σκέφτομαι τέτοια πράγματα; Δε θα ήθελα να κάνω ένα παιδάκι που δε θα έχει αδελφάκι κατά πάσα πιθανότητα. Εσύ είσαι νέα και έμπειρη και θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις πολύ καλύτερα στις απαιτήσεις ενός παιδιού ακόμα.
Το ρεζουμέ είναι άλλο: Ό,τι κι αν αποφασίσεις τελικά, θα είμαστε μαζί σου κι όχι απέναντί σου, οκ;

248 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:38 pm

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ας μου επιτραπει κ μενα ο λογος.κατ αρχας συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σ. φανταζομαι το χαμο π επικρατεί στο μυαλο σου αλλα γτ δε δινεις λιγες μερες στον εαυτο σ να το σκεφτείς καλύτερα κ να συνηδητοποιεισεις τη νεα κατασταση? Εχουν δικιο οι κοπελες π λενε τι 3 τι 4! Ασε που εχεις κ μεγαλη εμπειρια ως μαμα κ δε θα δυσκολευτείς κ πολυ.αφου κ ο άντρας σου ειναι θετικος κ τα παιδια σ έχουν καλη διαφορα ηλικιας μτξ τους.μια φίλη μ επισης με την μεθοδο τ τραβηγματος εμεινε εγκυος μετα απο 12 χρονια γ 2η φορα.φανταζεσαι τι διαφορα εχει τωρα ο γιος της με τη 13χρονη κορη της.δεν εχουν καμια επαφη ενω σε σενα θα ειναι διαφορετικα

249 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 12:38 pm

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:Ό,τι κι αν αποφασίσεις τελικά, θα είμαστε μαζί σου κι όχι απέναντί σου, οκ;
Ναι, ευχαριστώ!

250 To ''cafe''  μας  - Σελίδα 10 Empty Απ: To ''cafe'' μας Δευ Αυγ 12, 2013 1:10 pm

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διαβάζοντας το θέμα που είχες αναρτήσει λίγες μέρες πριν ότι θα σε βριζαμε λόγω της ερώτησης...σε είχα στο νου μου!
Ξέρω ή μάλλον υποψιάζομαι την αναστάτωση σου.η απόφαση είναι μόνο δική σας...πάντως κ εμένα μέσα μου κάτι μου λέει πως είναι θεοσταλτο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις