Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
475 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 475 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popisofia έγραψε:ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙΣ?
Απο τη μονάδα μου είπαν να φτάσουν 2700
Θα δώ τι θα μου πει κ η δική μας ή παιδιατρος ,αλλα σκέφτομαι τη μικρη που δειχνει φανερά οτι πειναει μα την βάλω να δώ τι θα κανει

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamageorge έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!

Διάβασα καναδυό σελίδες για να μπω σο νόημα λίγο γιατί χάνω πολλάEmbarassed Embarassed 

Μαιμού πήρατε τις κούκλες σπίτι??
Τι καλά!!Μπράβο σας!!!Τώρα ξεκινάνε τα καλύτερα!!!!

Παραμυθένια ευχάριστα τα νέα για την περιτύληξη!!Και το βάρος της μικρής σουπερ!!

Εβινάκι με το καλό ο γάμος σας!!
Εγώ που είχα κάνει γαμο-βάφτιση δεν κουράστηκα καθοόλου!!Βέβαια έγινε όταν ο μικρός ήταν 9 μηνών και καθόταν αγκαλιά σε όλους οπότε δεν μας κούρασε καθόλου!!
Στο γλέντι χορέψαμε και οι 3 μαζί τον 1ο χορό(τι μου θύμισες τώρα και δεν έχουν ηρεμήσει και οι ορμόνες ακόμα.....) και μετά κοιμόταν συνέχεια οπότε δεν ταλαιπωρήθηκε ούτε αυτός.

Ποπη με το καλό να έρθει ο μικρός!Εγώ νομίζω απο Δευτέρα.......να σε αφήσει να ξεκουραστείς το ΣΚ και μετά θα σκάσει μύτη!!

Ιοαζον με γεια τα ψώνια σας!!

Τα δικά μας νέα ειναι λίγο καλύτερα.Η μικρή είναι σταθερή,ξεπρήστηκε η κοιλίτσα της και την ξεκινάνε σίτιση πάλι σιγά-σιγά.
Μακάρι να το δεχτεί καλά......
Μπράβο το κορίτσι!θελουν το χρονο τους μωρε τα προωρακια!συντομα θα την έχεις Σπιτι!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Kαλημερούδια!

Ζβουρίτσα που θα πάει, θα τις συνηθίσεις κι εσύ τις αϋπνίες! Razz

Καλημερούδια Πόπη. Πώς νιώθεις σήμερα;

Μαϊμουδάκι μου άντλησε, άντλησε να μεγαλώσουν οι ζαργανούλες! Πότε θα έρθει η παιδίατρος να τις δει; Μέσα σε αυτή την εβδομάδα ή την επόμενη;

Εμείς φάγαμε το πρωινάκι μας και στανιάραμε! Αλήθεια εσείς τι τρώτε για πρωινό;
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ!
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΚΑΛΑ... ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΕΝΟΧΛΕΙΣΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...

MAMAGEORGE ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!!!
ΑΧ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ!!! ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΙ ΣΚ ΤΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ? ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ...
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 21 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΛΒΕΤΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΤΟΥ!!!
ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!
ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ... ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ...

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια μου!!!

Μαμαgeorge πολυ ομορφα τα νεακια σαςSmile

Μαιμου συνεχισε ετσιΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 446177 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 567772 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 186253 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 265107 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 612298 

Μη παραπονιεσαι Σβουρα....εχεις κοιμηθει για ολες μας ολο το καλοκαιρι!!!

Ποπακι λες να αρχισουμε τα στοιχηματα;;;

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!

Ωραίο πράγμα να μπαίνεις το πρωι στο forum κ να διαβάζεις για μωράκια!!! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 215994 

Εγώ λέω να πάω στο νοσοκομείο μια βόλτα, την προηγουμενη φορά που έκανα καρδιοτοκογράφο εδώ, μου ζήτησαν να πάω για μια εξέταση ωστε να μου ανοίξουν μια καρτέλα για παν ενδεχόμενο, μη συμβεί κάτι όσο θα είμαι εδώ, για να είναι κ αυτοί ενημερωμένοι.
Θέλω να δω κ τη μπέμπα..., οπότε ευκαιρία είναι.

Θα σας δω το μεσημέρι, φιλάκια !!!Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 893968

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Καλά η μικρη ειναι μεγαλη πιναλο!
Μολις φτάσει το τρίωρο αρχίσει τρώει τα σίδερα!αφου τωρα σε 10' το είχε φάει ολο
Η μάνα μου έλεγε πως εγώ ως μωρό ακουγόμουνα μόνο άμα πεινούσα. Και επειδή γεννήθηκα τέλη Μαΐου και ήταν όλα τα παράθυρα ανοιχτά, γκάριζα με το που ξυπνούσα από την πείνα και ο μανάβης μας, που είχε και αυτός διαμέρισμα που κοιτούσε στον ίδιο ακάλυπτο, έλεγε στους δικούς μου να με πάρει στο μανάβικο για να του διαλαλώ την πραμάτεια Laughing Laughing Laughing 

Popisofia,
εγώ 14 χρονών γαϊδάρα, έχω πάει Θεσσαλονίκη στους θείους μου με το τραίνο και με ποτίζει ο θείος μου 2-3 τσάγια πριν τον ύπνο. Βλέπω το βράδυ όνειρο πως είμαι σε ένα λιβάδι και κατουράαααωωωω. Ξυπνάω και έχω κατουρήσει το κρεββάτι μου. ΕΛΕΟΣ! Embarassed 
Μεγάλη ντροπή, κοτζάμ γυναίκα! (χαχαχαχα)

Θα περνάει φάση η μικρή σου... Εσύ συνέχισε cool και θα της περάσει Wink 

Paramythenia έγραψε:Αλήθεια εσείς τι τρώτε για πρωινό;
Τοστάκι ή corn flakes (διάφορα, δεν είμαι σταθερή) ή μία συνταγή Weight Watchers που φτιάχνω για τον αγάπη μου
(4 κουταλιές γλυκού βιτάμ, 4 κουταλιές γλυκού κακάο, 5 κουταλιές μέλι, 80 γραμμάρια corn flakes τα αυθεντικά.
Λυώνω τη μαργαρίνη σε μέτρια φωτιά σε ένα μεγάλο τηγάνι, σαβουρντώ το κακάο και ανακατεύω, αποσύρω από τη φωτιά, σαβουρντώ το μέλι και ανακατεύω και όταν γίνει ένα σώμα-μια ψυχή, πετάω τα corn-flakes μέσα και τα ανακατεύω. Μετά τα βάνω σε ένα μεγάλο τάπερ. Η συνταγή λέει πως είναι 4 μερίδες αλλά για εμάς είναι λιγότερο και για αυτό κάνω διπλή δόση)

mamageorge,
θέλει καιρό το αντεράκι της να πάρει μπρος. Και της κουμπάρας μου η νύφη που γέννησε πέρυσι τον Οκτώβρη, 8 μηνών, είχε το ίδιο ζήτημα αλλά σε λίγο καιρό το ξεπέρασε και τώρα είναι ένας μπέμπαρος μια χαρά! Υπομονή και αισιοδοξία!

sophia έγραψε:Μη παραπονιεσαι Σβουρα....εχεις κοιμηθει για ολες μας ολο το καλοκαιρι!!!
Η βλακεία είναι πως ξυπνάει και ο αγάπης μου μαζί γιατί ανησυχεί μήπως του ξυπνάει η μικρή σβούρα τη μεγάλη σβούρα... Πρώτη κουβέντα: "Σε κλωτσάει η μικρή;" (το αγόρι μου έχει μπερδευτεί, δεν ξέρει σε ποια τσούπρα από τις δυο να δώσει προτεραιότητα Laughing )

ifi,
καλό ραντεβουδάκι με το μπεμπέ!

Πάω να ετοιμαστώ να πάω στον ΕΟΠΥΥ για το μαθηματάκι μου. 11.30 το 'χω. Κατά το μεσημεράκι θα μπω να σας πω τι έμαθα στο σΚολείο! Laughing 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ifi έγραψε:Καλημέρα!!!

Ωραίο πράγμα να μπαίνεις το πρωι στο forum κ να διαβάζεις για μωράκια!!! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 215994 

Εγώ λέω να πάω στο νοσοκομείο μια βόλτα, την προηγουμενη φορά που έκανα καρδιοτοκογράφο εδώ, μου ζήτησαν να πάω για μια εξέταση ωστε να μου ανοίξουν μια καρτέλα για παν ενδεχόμενο, μη συμβεί κάτι όσο θα είμαι εδώ, για να είναι κ αυτοί ενημερωμένοι.
Θέλω να δω κ τη μπέμπα..., οπότε ευκαιρία είναι.

Θα σας δω το μεσημέρι, φιλάκια !!!Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 893968
Καλη συναντηση λοιπον...περιμενουμε νεακιαΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 893968 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια στα όμορφα κοριτσάκια μας!!!

Mamageorge με το καλό και στο σπίτι σας!!!
Ούτε θα το καταλάβεις πότε θα έρθει εκείνη η μέρα που θα την πάρετε θα δεις!!!

Μαιμουδάκι φτου φτου φτου τέλεια τα πας με τις ζαργανούλες εε??? Μπράβο κοριτσάκι μου!
Με το καλό και στο στήθος τώρα!!!

Παραμυθένια μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!!
Προχωράμε γερά και χωρίς άγχος τώρα εε???
Όσο για το πρωινό εγώ τρώω δημητριακά με γάλα αφού λύσσαξε ο γιατρός!
Αν και δεν τα ήθελα επειδή σχεδόν όλα έχουν ζάχαρη, τελικά κατέληξα στα all bran flakes που είναι νόστιμα και κάτι ψιλοβοηθάνε και με το έντερο. Αλλά η ζάχαρη ζάχαρη Crying or Very sad Τώρα μόλις κρυώσει λιγάκι ο καιρός θα αρχίσω το κουάκερ πάλι.

Ποπάκι ξανά εμφανίστηκαν οι πόνοι???
Τα στοιχήματα εξακολουθούν ως έχουν??? Laughing Laughing 
Πω πω πλάκα πλάκα τι άγχος και αυτό όταν πλησιάζουν οι μέρες εεε? Μόνο που το σκέφτομαι πιστεύω ότι θα τρώγομαι με τα ρούχα μου όταν φτάσω εκεί...

Julie μου εσύ πως τα πας???
Από πονάκια τίποτα?

Για το προστατευτικό που μου είπατε για τα καγκελάκια το έχω στο νου μου (επειδή ήταν ένα από τα πολλά που μου "παρουσίαζαν" στα μαγαζιά για τις κούνιες) οπότε θέλω να πιστεύω ότι κάπου θα βρω.

Βρε σβούρα Ιωάννα στην Έδεσσα θα φτάσει η χάρη σου?
Χαρά στο κουράγιο σου!
Εγώ στις 21 έχω να πάω σε γάμο εντός Αθηνών και πάλι σκέφτομαι μήπως ενημερώσω ότι δε θα πάμε στο τραπέζι γιατί φοβάμαι ότι δε θα έχω αντοχές.

Αλήθεια πως πάτε από αντοχές?
Εγώ σέρνομαι.....
Συνέχεια κουρασμένη...

Μαράκι μου τι τράβηξες κορίτσι μου με το γάμο???
Εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα και να έχει ηρεμήσει το στομαχάκι σου...

Ifi μου καλή συνάντηση με το μωράκι σου!!!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσακια μου! Τι κάνετε;
Τσιριτρακι μια χαρα θα ειναι η κουνιτσα σου ρε συ! Εσυ δεν ήσουν μωρο; Μια χαρα δε τη βολευτηκες την κουνια σου; Απλα νομίζω ότι μας εχουν τρελαίνει με το marketing όλοι! Κι κάποια πραγματα τα θεωρώ υπερβολικά. Εμείς δεν είμασταν μωρα; Δε μεγαλώσαμε σωστά;
Εβινακι και παραμυθένια μια χαρα οι εξετάσεις σας έτσι; Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 654316 
Μαιμουδακι πήρατε τις ζαργανουλες σπίτι σας ε; Τέλεια!! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 215994 
Άντε mamageorge me to Kalo na πάτε κι εσείς στο σπιτάκι σας με το μωράκι σας!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κλαραμαράκι!!!!

Έτσι έτσι ... η μπεμπούλα θα κοιμάται σε κούνια αντίκα Laughing Laughing Laughing στο τέλος θα αποκτήσει και συλλεκτική αξία!!!

Εσύ πως πας?
Από πονάκια τίποτα????
Βαλίτσα έτοιμηηηηη????????????????

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και πάλι κοριτσάκια!

Κλαραμαρία πώς πήγε το ραντεβού με το γιατρό; Χθες δεν είχες ή δε θυμάμαι καλά;

Ιφι μου με το καλό να δεις το κοριτσάκι σου!

Τσιριτράκο ώρες ώρες κι εγώ νιώθω τις δυνάμεις μου να με εγκαταλείπουν. 2 ώρες μάθημα έκανα τώρα και νιώθω χώμα...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερουδια!!!
Ξυπνησαμε κι εμείς!
Εγω τρώω φρυγανιες με μέλι η μαρμελάδα,χωρις βιταμ κ ένα ποτήρι χυμό.
Αυτο γιατι παίρνω σίδηρο κ μαγνήσιο που δεν παει με γαλακτοκομικά, οπότε αφήνω τα δημητριακά για άλλη στιγμη της ημέρας.
Σήμερα αργα έχω ραντεβου με τη μπεμπα, κάθε Τρίτη θα τα λέμε πια μέχρι να έρθει!!

Εν τω μεταξύ λέω να κάνω καμία δουλεια στο σπίτι, να φτιάξω κανένα γλυκάκι για αύριο.
Ειναι και η γιορτή μου κι ολο κ κάποιος θα περάσει....

Μαϊμού πολυ χαίρομαι που πανε ολα τόσο καλα! Συμφωνω να ακουμπησεις τη μικρη στο στήθος να δεις αντίδραση. Ζυγαριά έχετε φαντάζομαι ε;

Mamageorge περιμένουμε κ τα δικα σου ευχαριστα! Να έρθει σύντομα η μέρα που θα πάρετε τη μπουμπου στο σπίτι σας!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και ξανά καλημέρα!ο Μαιμουδος τα παίξε απο το διακεκομενο ωράριο,εγω έχω ψιλοσυνηθησει απο τις αντλησεις!
Οι ζαργανες τρώνε κοιμούνται ,φτου,φτου!
Δεν ξέρω αν σας το έγραψα.η μεγαλη οπως την κρατούσα το βράδυ γύρισε στο στήθος μου κ άρχισε να πιπιλαει την μπλουζά,σκέφτομαι ευκαιρία,της το πετάω έξω αλλα που κανένα ενδιαφέρον!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Καλημερουδια!!!
Ξυπνησαμε κι εμείς!
Εγω τρώω φρυγανιες με μέλι η μαρμελάδα,χωρις βιταμ κ ένα ποτήρι χυμό.
Αυτο γιατι παίρνω σίδηρο κ μαγνήσιο που δεν παει με γαλακτοκομικά, οπότε αφήνω τα δημητριακά για άλλη στιγμη της ημέρας.
Σήμερα αργα έχω ραντεβου με τη μπεμπα, κάθε Τρίτη θα τα λέμε πια μέχρι να έρθει!!

Εν τω μεταξύ λέω να κάνω καμία δουλεια στο σπίτι, να φτιάξω κανένα γλυκάκι για αύριο.
Ειναι και η γιορτή μου κι ολο κ κάποιος θα περάσει....

Μαϊμού πολυ χαίρομαι που πανε ολα τόσο καλα! Συμφωνω να ακουμπησεις τη μικρη στο στήθος να δεις αντίδραση. Ζυγαριά έχετε φαντάζομαι ε;

Mamageorge περιμένουμε κ τα δικα σου ευχαριστα! Να έρθει σύντομα η μέρα που θα πάρετε τη μπουμπου στο σπίτι σας!
Ρώτησαμε στη μονάδα για να πάρουμε ζυγαριά κ είπε δεν χρειαζεται θα τις ζυγίζει ο παιδιατρος.

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Popisofia έγραψε:
ΚΑΛΕ ΕΜΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ... ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ...
α ολα κι ολα...η ονοματοδοσία γινεται κατόπιν ενδελεχους μελετης της φατσας του άλλου...τι ετσι στα τυφλα???? δεν εχεις fb e???

Popisofia έγραψε:
ioazon έγραψε:
Popisofia έγραψε:Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΔΡΥΜΗΤΕΡΑ...
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ Κ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΥΝΑΜΕΙΣ...
Καλή διασκέδαση Laughing 
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΟΥΝΑ Κ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΡΘΕΙΣ.
ΧΑΧΑΧΑΧΑ Σωστηηηηηηηηηη

sophia έγραψε:
Τις πρώτες μέρες και εμένα μου έκλαιγε . Προσπαθουσαμε να την κάνουμε στο μπανιερο ! Μετά αρχίσα να την κάνω στο χέρι με πιο ζεστό νερό από αυτό που έλεγε το θερμόμετρο κ δεν ξανά έκλαψε!
και μενα στην αρχη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στη μπανιεριτσα...χτυπιοταν....!!

Ποπακι κατι θα εβλεπε η μικρουλα τη νυχτα...μη στεναχωριεσαι!!!σημερα ελπιζω να κοιμηθει σα πουλακι!!! α!!γτ δε της βαζεις προστατευτικο καγκελακι επιπροσθετο που πιανει κατω απο το στρωμα??οσο για τα πονακια εγω δε μπορω να πω οτι εχω (τυπου συσπασεις)!
ποναω (φρικτα μπορω να πω) εκει που σας λεω απο το 15αυγουστο ..σα να "ανοιγω" και εδω και δυο-τρεις μερες το δεξι κ@λομερι

παραμυθενια 2800 η μπεμπα?????φτου φτου σκορδα!!!ειδες και με την περιτυλιξη??ολα καλα!!την επομενη φορά ουτε μονη να μην ειναι!!!

τσιριτρακι δε ξερω που μπορεις να βρεις αυτο το πλαστικο προστατευτικο. εγω εδω παντως που εψαξα για την κουνια του αντρα μου στο χωριο, δε βρηκα να πωλειται ξεχωριστα...

κλαραμαρια οντως βαλιτσα εφτιαξες????πες ναι πες ναι σε παρακαλω...

εβινακι και γω καθε τριτη θα πηγαινω.σημερα εχω 20,15 (λες να μη χρειαστει να ξαναπαω την επομενη τριτη??? Shocked )

μαματζορτζ περαστικα να ειναι ολα στη μικρουλα σου!!!να τρωει τωρα πολυ πολυ, να μεγαλωσει γρηγορα και να την παρετε συντομα στο σπιτι...

μαιμου δινε βυζ@κι με καθε ευκαιρια εγω πιστευω....τι σχεση εχουν τα 2700???αν ειναι 2500 ή 2600 ή 2800 δε κανει??εγω το βρισκω χαζο....δοκιμαζε οσο μπορεις και όποτε πιασουν!!!δεν εχεις να χασεις τίποτα..

εγω για πρωινο τρωω...δεν εχω στανταρ...ο ενδοκρινολογος ειπε γαλα 1,5% και all bran...αλλα δε με ενθουσιαζουν και πολυ..!!!σημερα να πω την αμαρτια μου εφαγα ψωμι με βιταμ και μαρμελαδα φραουλα...!!! συνηθως κελοκς ή κανενα τοστακι κασερι-γαλοπουλα..!!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Καλημέρα κλαραμαράκι!!!!

Έτσι έτσι ... η μπεμπούλα θα κοιμάται σε κούνια αντίκα Laughing Laughing Laughing στο τέλος θα αποκτήσει και συλλεκτική αξία!!!

Εσύ πως πας?
Από πονάκια τίποτα????
Βαλίτσα έτοιμηηηηη????????????????
Απο πονακια, δόξα το Θεό, τίποτα απολύτως! Φτου φτου Smile
Nai nai pisteyw η βαλίτσουλα einai etoimh! Ok den έχω βάλει μόνο τα δικά μου ..πχ αφρόλουτρο, σαμπουαν και τα τελευταίας στιγμής..φακούς, φορτιστες κτλ. Αυτα δεν ειναι τίποτα.. Smile

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Καλημέρα και πάλι κοριτσάκια!

Κλαραμαρία πώς πήγε το ραντεβού με το γιατρό; Χθες δεν είχες ή δε θυμάμαι καλά;

Ιφι μου με το καλό να δεις το κοριτσάκι σου!

Τσιριτράκο ώρες ώρες κι εγώ νιώθω τις δυνάμεις μου να με εγκαταλείπουν. 2 ώρες μάθημα έκανα τώρα και νιώθω χώμα...
Ναι ναι χτες είχα ραντεβου.καλα θυμάσαι Smileέκανα καρδιοτοκογραφημα και ήτανε όλα καλα. Η μήτρα μου ειναι πολυ ήσυχη..ουτε μια σύσταση δεν έχω κάνει ακόμη..  Όλα καλα μου είπε , ευτυχώς.ειμαστε λίγο μικρουλιδες αλλα οκ στα φυσιολογικα μου είπε. Ε λέει μπορει απο δω και μπρος να μας κάνει καμία έκπληξη ο μπεμπουλης Smileθα δείξει..εγώ δε το πολυπιστευω, γιατι ειναι πολυ ψηλα ..τουλαχιστον έτσι το νιώθω εγώ. Α και εχουμε κι εμείς μια περιτυλιξη που μου είπε ο Γιατρος ότι ειναι φυσιολογική και πολλα μωρακια την εχουν. Και συγκεκριμένα προχτές ξεγεννησε μια κοπέλα με μωρο κοντα στα 4 κιλα,με  φυσιολογικο τοκετο και με περιτυλιξη και πήγαν όλα μια χαρα.

Α!! Κορίτσια να σας πω εκατό σημαντικό! Όταν πάτε για καρδιοτοκογραφημα , να έχετε  φάει πριν οπωσδήποτε ..γιατι εγώ πήγα πρωι μολις είχα ξυπνήσει ,νηστικη και το καρδιοτοκογραφημα ήταν πολυ χάλια! Αφου η μαια μου έκοψε το αίμα, ότι δεν ειναι καλο και μήπως έχει κατι το μωρο και εάν έχω κάνει υπερηχο τελευταία και τέτοια..
Με το που τελειώνει μου λέει πήγαινε να φας και να πιεις κατι και έλα να το κάνουμε ξανά. Ε το ξανακάναμε και ευτυχώς ήταν μια χαρα! Ξύπνησε ο μπεμπουλης! Ήθελε καύσιμο
SmileΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 31 654316



Έχει επεξεργασθεί από τον/την klaramaria στις Τρι Σεπ 10, 2013 2:21 am, 1 φορά

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:
Popisofia έγραψε:
ΚΑΛΕ ΕΜΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ... ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ...
α ολα κι ολα...η ονοματοδοσία γινεται κατόπιν ενδελεχους μελετης της φατσας του άλλου...τι ετσι στα τυφλα???? δεν εχεις fb e???

Popisofia έγραψε:
ioazon έγραψε:
Popisofia έγραψε:Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΔΡΥΜΗΤΕΡΑ...
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ Κ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΥΝΑΜΕΙΣ...
Καλή διασκέδαση Laughing 
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΟΥΝΑ Κ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΡΘΕΙΣ.
ΧΑΧΑΧΑΧΑ Σωστηηηηηηηηηη

sophia έγραψε:
Τις πρώτες μέρες και εμένα μου έκλαιγε . Προσπαθουσαμε να την κάνουμε στο μπανιερο ! Μετά αρχίσα να την κάνω στο χέρι με πιο ζεστό νερό από αυτό που έλεγε το θερμόμετρο κ δεν ξανά έκλαψε!
και μενα στην αρχη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στη μπανιεριτσα...χτυπιοταν....!!

Ποπακι κατι θα εβλεπε η μικρουλα τη νυχτα...μη στεναχωριεσαι!!!σημερα ελπιζω να κοιμηθει σα πουλακι!!! α!!γτ δε της βαζεις προστατευτικο καγκελακι επιπροσθετο που πιανει κατω απο το στρωμα??οσο για τα πονακια εγω δε μπορω να πω οτι εχω (τυπου συσπασεις)!
ποναω (φρικτα μπορω να πω) εκει που σας λεω απο το 15αυγουστο ..σα να "ανοιγω" και εδω και δυο-τρεις μερες το δεξι κ@λομερι

παραμυθενια 2800 η μπεμπα?????φτου φτου σκορδα!!!ειδες και με την περιτυλιξη??ολα καλα!!την επομενη φορά ουτε μονη να μην ειναι!!!

τσιριτρακι δε ξερω που μπορεις να βρεις αυτο το πλαστικο προστατευτικο. εγω εδω παντως που εψαξα για την κουνια του αντρα μου στο χωριο, δε βρηκα να πωλειται ξεχωριστα...

κλαραμαρια οντως βαλιτσα εφτιαξες????πες ναι πες ναι σε παρακαλω...

εβινακι και γω καθε τριτη θα πηγαινω.σημερα εχω 20,15 (λες να μη χρειαστει να ξαναπαω την επομενη τριτη??? Shocked )

μαματζορτζ περαστικα να ειναι ολα στη μικρουλα σου!!!να τρωει τωρα πολυ πολυ, να μεγαλωσει γρηγορα και να την παρετε συντομα στο σπιτι...

μαιμου δινε βυζ@κι με καθε ευκαιρια εγω πιστευω....τι σχεση εχουν τα 2700???αν ειναι 2500 ή 2600 ή 2800 δε κανει??εγω το βρισκω χαζο....δοκιμαζε οσο μπορεις και όποτε πιασουν!!!δεν εχεις να χασεις τίποτα..

εγω για πρωινο τρωω...δεν εχω στανταρ...ο ενδοκρινολογος ειπε γαλα 1,5% και all bran...αλλα δε με ενθουσιαζουν και πολυ..!!!σημερα να πω την αμαρτια μου εφαγα ψωμι με βιταμ και μαρμελαδα φραουλα...!!! συνηθως κελοκς ή κανενα τοστακι κασερι-γαλοπουλα..!!
Το 2700 το λέει φαντάζομαι σαν ενα βαρος ασφαλείας επειδη ειναι μικρούλες.αν χάσουν τωρα θα ειναι παλι κατω απο 2 κιλα.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαϊμού μου πες μας πως είναι με τις κορούλες σου στο σπίτι... Πώς νιώθετε;
(Στην επόμενη άντληση! Μην το ξεχάσεις ναιWink

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κ ΕΓΩ ΛΕΩ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΖΕΙΣ Κ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΖΗΤΑ ΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΣ.

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Popisofia έγραψε:Κ ΕΓΩ ΛΕΩ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΖΕΙΣ Κ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΖΗΤΑ ΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΣ.
και γω αυτο εννοουσα...να τις δινεις μπιμπερο με γαλα για να παιρνουν κιλά, αλλα να τις βαζεις και στο στηθος απο τωρα για να εξοικειωθουν με τις θηλαστικες κινησεις και το θηλασμο σιγα σιγα..

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
JULAKI ΕΧΩ FB ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΤΙ ΑΙΩΝΕΣ...

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Popisofia έγραψε:JULAKI ΕΧΩ FB ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΤΙ ΑΙΩΝΕΣ...
εμ πως θα σε βαφτισω ντε????με τι κριτηριο???την κοιλιά??? χιχιχιχιχιχ

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα είσαι τρελοκομείο Γιουλη !

Αλήθεια εμένα πως έπρεπε να με λένε ?

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γύρισα!!!

Λοιπόν, σήμερα είχε τον γενικό τίτλο "Συμβουλευτική" και συζητήσαμε κυρίως το τι πρέπει να τρώμε (ανέφερε η γυναίκα πως κανονικά στις ανεπτυγμένες χώρες αυτή η συνεδρία γίνεται με το που έχεις το θετικό τεστ, αλλά στην Ελλάδα..... Κάλλιο αργά, παρά ποτέ. Επίσης, συζητήσαμε το πώς να σηκωνόμαστε όταν καθόμαστε κάτω ή στο κρεββάτι ή στον καναπέ, πώς να στεκόμαστε για να μην επιβαρύνουμε τη μέση μας. Μας σύστησε να περπατάμε μισή ωρίτσα 3 φορές την εβδομάδα για καλή φυσική κατάσταση και όταν μπούμε στο μήνα μας, καθημερινά. Γενικώς αυτά.

Έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον αυτά που λέει. Στην ομάδα έχουμε μία κοπέλα που τρώει λες και έχει νευρική ανορεξία affraid affraid affraid 
Ένα ακτινίδιο το πρωί, μια φρυγανιά για δεκατιανό, σαλάτα χωρίς λάδι το μεσημέρι με λίιιιγο φαγητό, 1 φρούτο το απόγευμα και λίγο τυρί και ζαμπόν για βραδυνό. Φρίκαρα! pale  Και πιο πολύ απ' όλους φρίκαρε η μαία!

Ανυπομονώ για την επόμενη εβδομάδα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις