Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
129 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 129 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 16]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα μανουλες.τι κανετε?εμεις καλα.τι βροχη ηταν αυτη χτες ολη μερα και νυχτα.εριξε πολυ νερο.

αλικη μπραβο και παλι που ετρεξες στο μαραθωνιο.μηπως πρεπει και οταν εισαι σπιτι να της ωαζεις μια μπλουζα διπλα της να σε μυριζει?οσο για την πεθερα μου μαλλον το ξανασκεφτηκε απο τοτε που της ειπαμε οτι θελουμε κι εμεις να βγουμε μια μερα και σου λεει αφου θα παω για την γιορτη ας τους πω αν θελουν βγουν,αλλα φυσικα πηρε τηλεφωνο οτι ξυπνησε το μωρο και της λεει ο αντρας μου ερχομαστε σε λιγο αλλα εκεινη την ωρα πηγαιναμε για γλυκο μετα το φαγητο και οταν γυρισαμε στο σπιτι κοιμοταν το μωρο και λεει η πεθερα μου αργησατε να ερθετε απο την ωρα που σας πηρα τηλεφωνο.κανεις μας ομως δεν απαντησε.ετσι κι αλλιως μια χαρα τον κοιμησε ξανα.

μαρια κρητικια αν ειχατε καλεσει και φιλους ποσοι θα ησασταν?εμεις ευτυχως δεν εχουμε τοσο κοσμο.η μαμα μου και τα αδερφια μου ειναι μακρυα.μονο συγγενεις του αντρα μου(γονεις αδερφια) και λιγοι φιλοι και καποια ξαδερφια μου θα ειμαστε στα γενεθλια του αντωνη.αλλωστε σπιτι θα ειμαστε και δεν χωρανε και περισσοτεροι.παντως για το 2ο παιδι αφησε λιγο να ξεπεταχτει η μικρη και ξεκινα.η γνωμη μου ειναι αυτη.εσυ κανε ο,τι νομιζεις.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα...Τα γενεθλια τα καναμε στο σπιτι των γονιων μου που ειναι καινουργιο κ εχει λιγα επιπλα μεσα κ ετσι χωρεσαν τα τραπεζια αλλα εχουν κ μεγαλη βεραντα κ βγαλαμε αλλο 1 τραπεζι εξω,ευτυχως μας εκανε τελεια βραδια κ οι περισσοτεροι προτιμησαν να καθησουν εξω,αν ειχαμε κ αλλο τραπεζι εξω θα καθοταν σιγουρα ολοι εκει...Του χρονου ομως θα της κανω στο σπιτι μας παιδικο παρτυ αλλα φετος δεν γινοταν γιατι ολοι τα περιμεναν τα γενεθλια κ με ρωτουσαν συνεχ ποτε κ που θα τα κανω...Φανταστειτε οτι ειμασταν μονο στενοι συγγενεις δηλαδη η οικογενεια μου ,του αντρα μου ,παππουδες γιαγιαδες ,οι πρωτοι μου θειοι κ οι κουμπαροι μας κ παλι μαζευτηκαμε τοσοι ...
Αλικη πλεον εμας εδω δεν γινονται τετοιοι αγωνες αλλιως θα ετρεχα σιγουρα...Μετα το γαμο θα αρχισω κι εγω τρεξιμο 2-3 φορες την βδομαδα ετσι πιο πολυ για να βγαινω απο το σπιτι κ να αλλαζω παραστασεις...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσάκια μου!! Δε γράφω συχνά πλέον αλλά είναι που σας βλέπω σχεδόν όλες στο fb και όλο και κάτι σχολιάζουμε, όλο και κανα like κάνουμε και σας αισθάνομαι κοντά μου.

Μιλούσα και με την Αναστασία τις προάλλες με μηνύματα και μου είπε να σας στείλω πολλά φιλιά! Αλήθεια, η Αθανασία έχει χαθεί τελείως.. ακόμα κι απ το fb..

Αλίκη μπράβο για το τρέξιμο, ήταν κι ο άντρας μου με την εταιρία στα 5χλμ. Εγώ να σας πω κορίτσια ποτέ δεν ήμουνα ιδιαίτερα αθλητικός τύπος. Απ την άλλη βέβαια, τώρα έτσι που έχω κλειστεί με το μωρό, που νιώθω το σώμα μου να έχει χαλάσει κλπ. θα ήθελα να γραφτώ σε ένα γυμναστήριο να ξεδίνω και να αισθανθώ οτι κάνω κάτι για μένα. Αλλά βλέπετε ο άντρας μου τις περισσότερες μέρες σχολάει 11 και 12 το βράδυ, κι επειδή το μωρό το κρατάνε οι γονείς μου, δε θέλω τελειώνοντας εγώ τη δουλειά στις 6.30, τις μισές μέρες της εβδομάδας να τους λέω δεν έρχομαι να το πάρω, κρατήστε το ως τις 9 για να πάω και γυμναστήριο, γενικά δε θέλω να τους επιβαρύνω περισσότερο απο το αναγκαίο, αισθάνομαι οτι υποχρεώνομαι και δεν το θέλω. Ούτε αν τύχει να έχει ο άντρας μου ρεπό ή να σχολάει νωρίς, εγώ να σηκωθώ να φύγω, γιατί δε βλεπόμαστε που δε βλεπόμαστε με τα ανάποδα ωράρια που έχουμε, αν αρχίσω και άλλες δραστηριότητες παράλληλα με τη δουλειά, δε θα βλεπόμαστε καθόλου.

Δεν είμαστε και στα καλύτερά μας εντωμεταξύ, τρωγόμαστε πολύ, είναι κι η πίεση απο το παιδί, τα ανάποδα ωράρια, η έλλειψη ύπνου, τα διάφορα θέματα που προκύπτουν με τους γονείς και τα πεθερικά... δε θέλει και πολύ. Κι έτσι δεν είμαι και στα πολύ χάι μου αυτές τις μέρες, έχω περίεργα συναισθήματα, νιώθω οτι είμαστε κάπως σαν ξένοι, τέλοσπάντων...

Χρόνια πολλά σε οοολα τα μπεμπάκια μας που είχαν αυτές τις μέρες γενέθλια!!!

55 άτομα, μπράβο βρε Μαράκι πού τους μάζεψες?? Κι εγώ πλάκα πλάκα αν και πολύ πιο περιορισμένα, μάλλον στο σπίτι των γονιών μας θα το κάνω, γιατί στο δικό μας ήτανε που ήτανε μικρό, τώρα με τα πάρκα και τα διάφορα του μωρού, δε χωράμε ούτε 10 άτομα. Πρέπει να αλλάξουμε και σπίτι, άλλη πονεμένη ιστορία αυτή...

Επίσης Μαρία κι εγώ συμφωνώ να μην βιαστείς για το δεύτερο, δε σε πήραν και τα χρόνια σαν εμάς, ούτε 30 δεν είσαι ακόμα, άσε να ξεπεταχτεί λίγο η μικρή, να βγεις κι εσύ καμιά βόλτα που λες και μετά πάλι εδώ είμαστε! Δική σου η απόφαση βέβαια, μην σε επηρεάζουμε εμείς, είναι εντελώς υποκειμενικό πώς το αισθάνεται ο καθένας.

Στα του μωρού μου τώρα... Μελινομαρία, Αλίκη και Μαρκέλλα, συντρόφισσες, συμπάσχουμε!!!! Αυτό που λέτε, έχει ξαναγίνει νεογέννητο - εμένα έχει απ τον Αύγουστο σε αυτή την κατάσταση. Το να ξυπνήσει 2 φορές είναι το καλό σενάριο, το σύνηθες είναι 4-5. Αν και να πω την αμαρτία μου, κάπως βελτιώθηκε το πράγμα τις τελευταίες δυο-τρεις μέρες (βγάλαμε και δύο δοντάκια πάνω πριν καμιά δεκαριά μέρες). Τι να πω... Εγώ εντωμεταξύ θέλω να σταματήσω και το θηλασμό σε κανα μήνα, εξαρχής είχα βάλει στόχο το χρόνο, αλλά αμφιβάλλω αν θα τα καταφέρω, γιατί το έχει για παρηγοριά και μόνο έτσι ξανακοιμάται τις νύχτες.

Αυτά παιδάκια προς το παρόν, φιλάκια πολλά και να περνάτε όμορφα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Εντάξει, έγραψα ολόκληρο κατεβατό και χάθηκε. Σόρρυ αλλά δεν αντέχω να το ξαναγράψω.

Θα πω όμως χρόνια πολλά στο Δημητράκη σου Μελινομαρία μου!!! Να τον χαίρεσαι, να έχει πάντα υγεία και να είναι χαρούμενος!!!

Εν συντομία τα υπόλοιπα.
Ειρηνάκι πάλι καλά να λες για την πεθερά. Το μπλουζάκι θα το καταλάβει αν το κάνω συνεχώς.

Μαράκι κι εγώ γι αυτό τρέχω. Κλεοπάτρα μου ακούγεται δύσκολο να το καταφέρεις με τέτοιο πρόγραμμα. Ίσως αν είχατε κανένα διάδρομο ή ποδήλατο στο σπίτι...

Όλες περνάμε την ίδια φάση με τις σχέσεις πάνω κάτω. Από το 2ο χρόνο θέλω να πιστεύω ότι όλα θα αρχίσουν να βελτιώνονται...
Η Αθανασία μπαίνει που και που φέης. Τρέχει κλασικά...
Μίλησα κι εγώ με την Αναστασία μας, το κοριτσάκι μας!

Μαράκι αν κάνεις νωρίς αδερφάκι θα έχουν κοντινή ηλικία και ίσως κάνουν και παρέα. Αλλά δε θα απολαύσεις τόσο τα πρώτα χρόνια της Κατερίνας. Αν πάλι έχουν μεγάλη διαφορά δε θα τα δεις να παίζουν μαζί μάλλον. Επίσης, όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, κάποιος τα βλέπει και γελάει, οπότε... Εσύ κάνε αυτό που νιώθεις καλύτερο!

Άντε τυχερούλες, γλιτώσατε από το τεράστιο σεντόνι... σας φιλώ!!!

Υ.Γ.=Αύριο (Παρασκευή) και τα δικά μας γενέθλια, τρελή συγκίνηση...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mπαίνω στα γρήγορα!

Καλημέρα!!!!

Γιναμε ένα σήμερα!!!!Χρονια πολλα στο μωράκι μου να είναι παντα υγιης και ευτυχισμένος!

Συμπεθερουλα μου ευχαριστώ πολυ πολυ!
Αντε με το καλο και η νυφουλα μου και τα αλλα τρια κοριτσακια αυριο!

Θα ηθελα να τον χαρω σημερα αλλα ηρθα δουλεια,εχω ενα σεμιναριο και κατα τις επτα το απογευμα τωρα...σημερα θα γιορτασουμε μεταξυ μας και το σαββατο συγκεντρωσουλα..

Αρχισα να ειμαι λιγο καλυτερα..ομως νακαλυψα με εξετασεις οτι ηταν ανεβασμενη μια ορμονη στο θυρεοειδη μου!
και πιθανον να ειναι απο αυτο..απο βδομαδα να βρω ενδοκρινολογο...να δουμε!

Σας αφηνω...πολυ τρεξιμο σημερα!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερούδια κορίτσια! Ποια έχει τη λίστα με τα γενέθλια? Εγώ έχω και το alzheimer, αποκλείεται να τα θυμάμαι απέξω.

Μελινομαρία, χρόνια πολλά κι απο δω για τον κούκλο σου!
Αλίκη κι εσύ προκαταβολικά για αύριο - δε θα είμαι δουλειά οπότε δεν ξέρω αν θα καταφέρω να μπω. Ποιες άλλες είναι αυτές τις μέρες, δε θυμάμαι, εμείς αργούμε ακόμα, είμαστε Δεκεμβριάτικοι.

Εντωμεταξύ τον έχει πιάσει τώρα έντονη μαμακίαση - κάθε πρωί που φεύγω για τη δουλειά γίνεται χαμός. Βασικά είμαστε και οι τρεις στο κρεβάτι και μόλις πάω να σηκωθώ εγώ να ετοιμαστώ κλαίει σπαρακτικά. Δεν κάθεται με τον πατέρα του με τίποτα και μόλις τον πάρω λίγο αγκαλιά σταματάει. Και στενοχωριέμαι πολύ... αλλά τι να κάνω..

Ερώτηση διατροφής τώρα: μου είπε η παιδίατρος στο χρόνο να του ξεκινήσω ψάρι.
Κατα πρώτον, για πόσο συχνά μιλάμε? Τώρα είμαι στο 3 μέρες κοτόπουλο - 3 μέρες μοσχάρι. Θα το πάω 3 μέρες ψάρι - 3 μέρες κοτόπουλο - 3 μέρες μοσχάρι ή πιο αραιά το ψάρι.
Κατα δεύτερον, μου ανέφερε για μπακαλιαράκια. Εμείς όμως λόγω καταγωγής έχουμε πρόσβαση σε φρέσκιες τσιπούρες και λαυράκια - κάνει να του δίνω τέτοια όμως απο τώρα ή πρέπει να ξεκινήσει με πιο μικρά- πιο ελαφριά ψαράκια?
Θα τη ρωτήσω και την παιδίατρο, αλλά πείτε μου κι εσείς τι ξέρετε...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω !!!Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 14 12978 

Ναι κανειWink 
Σου ειπε μπακαλιαρο για το οτι ειναι η εποχη του και για τα λιγα κοκκαλα...
Νομιζω ενα + η τσιπουρα γιιατι τρεφεται καλυτερα..και εχει ω3 αν δεν κανω λαθος!

Αυριο εχουν γεννεθλια η Λυδια και οι μικρες της Χριστινας,της Ζωης και της Ελενης!Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 14 860530 

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα ειμαστε.

μαμαμελι χρονια πολλα για τον κουκλο σου.να τον χαιρεσαι.

κλεοπατρα ολοι περναμε φασεις με τους αντρες μας.που να εχεις και 2ο παιδι να δεις τι γινεται.θα μεγαλωσουν και θα ηρεμησουμε ολοι.οσο για το ψαρι.εγω μπακαλιαρο θα δωσω για αρχη.στον στρατο το εδινα μια φορα την εβδομαδα γιατι δεν ηθελα να του στερω το αυγο τις υπολοιπες μερες.η δικη μου παιδιατρος δεν αφηνει ψαρι και αυγο την ιδια μερα.φυσικα και οι τσιπουρες ειναι σαφως καλυτερες απο τον μπακαλιαρο αλλα μαλλον σου λεει μπακαλιαρο γιατι εχει λιγοτερα αγκαθια.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Καταρχην να ευχηθω κ απο εδω χρονια πολλα στον Δημητρακη,να ειναι παντα ευτυχισμενος κ να δινει χαρα στην οικογενεια του...
Πατριτσια κ εμας για μπακαλιαρακια μας ειχε πει στο θεμα του ψαριου επειδη δεν εχουν πολλα κοκκαλα αλλα δεν της εδωσα ποτε γιατι ο μπαμπας μου ειναι ψαρας κ προτιμησα το φρεσκο ψαρι που βγαζει αλλα προς το παρων της το δινω μια φορα την εβδομαδα γιατι δεν πολυτρελαινεται η μικρη...
Αλικη αυτο με την μπλουζα το κανω κ εγω καμμια φορα κ πιανει,οχι παντα ομως αλλα ενταξει εμεις δεν εχουμε θεμα με τον υπνο...
Οσο για το μωρο θα βαλουμε μπροστα απο τον Μαρτιο κ μετα που θα εχει ξεπεταχτει λιγο κ η Κατερινα γιατι δεν μπορω να ξερω ποσο χρονο θα μου παρει να ξαναμεινω εγκυος,μπορει την πρωτη φορα να σταθηκα τυχερη κ να εμεινα εγκυος με την πρωτη αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται καμμια φορα,βαλε κ τους 9 μηνες της εγκυμοσυνης θα εχει φτασει τα 2μιση η μικρη αν λεμε τωρα μεινω στους 2-3 μηνες προσπαθειων εγκυος...
Στα δικα μου τωρα ,εχει μεινει 1μισης μηνας μεχρι το γαμο κ εχουν ζοριστει πολυ τα πραγματα σε θεμα τρεξιματος,ουτε μπομπονιερες δεν εχω διαλεξει ακομα,τωρα περιμενω κατι δειγματα απο προσκλητηρια κ πρεπει γρηγορα να αποφασισω ,σημερα ολο το πρωι κοιτουσα μπομπονιερες,ειδα καποιες που μου αρεσαν αλλα πρεπει να παρω κ την γνωμη της πεθερας γιατι δεν θελω να την αφηνω απεξω απ ολα αυτα γιατι οι σχεσεις μας ειναι τελειες κ την νιωθω σαν φιλη μου...Πηγα εχθες την Κατερινα στο γιατρο για να της κανει μετρησεις κ εχει φτασει τα 8900 κ τους 82 ποντους,μου λεει ο γιατρος καλα τι τρωει αυτο το παιδι κ ψηλωνει ετσι κ λεω εγω οπως βλεπεις απο το βαρος της τιποτα,εσκασε ο ανθρωπος στα γελια...Μου ειπε να αρχιζω σιγα σιγα να της δινω λιγο δικο μας φαγητο αλλα ελαφρυ απο αλατι κ μπαχαρικα κ να μην δωσω ακομα οσπρια μεχρι τους 16 μηνες,επισης μπορω να της δινω πλεον γιαουρτι απο αυτο που τρωμε εμεις που απ οτι εχω δει της αρεσει καλυτερα γιατι οταν τρωω εγω θελει κ αυτη κ δεν την προλαβαινω....Το ωραιο που μου κανει τωρα 3 βραδια κ με πιανει συγκινηση ειναι οταν την παιρνω στο κρεβατι μας να παιξουμε λιγο πριν κοιμηθει με παιρνει αγκαλια για κανενα 10λεπτο κ με κανει μααααααα συνεχεια κ δεν θελει να σταματησει κ μου λεει μαμα ,μαμα μου ,λιωνωωωωωωωωωω δεν την χορταινω με τιποτα...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις στις ψαρο-απορίες, μίλησα και με την παιδίατρο, μου είπε φυσικά να του δίνω τσιπούρες κ λαυράκια αν είναι φρέσκα. Και βέβαια ισχύει όχι αυγό τις μέρες που θα τρώει ψάρι.

Κι εμένα θέλει να δοκιμάζει συνέχεια απ το φαγητό μας και μέχρι στιγμής του έχω δώσει μπουκίτσες απο πολλά πράγματα (πρασόπιτα, γραβιέρα, βάφλα με παγωτό, φασολάκια, γενικά ότι νάναι...). Εμένα η παιδίατρος για όσπρια μου είχε πει ΟΚ απ τους 10 μήνες.

Φιλάκια, δεν ξέρω αν θα τα πούμε Π/Σ/Κ, απο βδομάδα πάλι!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρια οντως ειναι πολυ ψηλη η κορη σου.εχεις δικιο για το 2ο παιδι ξεκινα και οποτε ρεθει.εμεις σταθηκαμε τυχεροι και την 2η φορα γιατι εμεινα εγκυος με την πρωτη οπως και στον στρατο.πρεπει ομως γρηγορα να επιλεξεις προσκλητηρια και μπομπονιερες γιατι περναει ο καιρος.οσο για τα οσπρια εγω ηδη του εχω βαλει μεσα στο φαγητο που τρωει.ετσι μου εχει πει η παιδιατρος και μετα τον χρονο κανονικα μονα τους.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Σας Ευχαριστ´ω όλες για τις ευχές!
Χρόνια πολλα και σε όλα τα σημερινά μωρα και στον γιο της Στέλλας!

Κι εγω δόξα τω θεω εμεινα με την μια και στις δυο φορές εγκυος!Νομίζω η καλύτερη μέθοδος ειναι να χαλαρωσετε...και οπότε κάτσει!Αλλα καλα θα κανε ις Μαρακι νατελειωσςις με τη βάφτιση πρωτα...

Η Κατερίνα πρώτο μπόι απο βρέφος!

Αύριο ετοιμαζω πάρτυ κλειστού τύπου αλλα έχω μικρο σαλόνι και θα γίνουμε σαρδέλες!Ο μικρός έκανε φου το κερακι του χθες αλλα σς είχε δύναμη να το σβήσει...αύριο και επίσημα!
Μπορει να μη μιλάει αλλα φυσάει το παιδι μου...χαχαχ!Παίζει και ποδόσφαιρο, βέβαια, κλωτσαει και κυνηγάει την μπάλα,τρέχει κανονικά πια...,σκαρφάλωνει και κατεβαίνει απο έπιπλα και καναπέδες ,κάνει παλαμάκια ,δαχτυλακια και πλαθω κουλουρακια,κλαει με λυγμους αν δεντου κάνουμε το χατήρι,τραγουδάει όπερα αααααοαοοοοοοααοαοα χιχιχ!άρχισαν βγαίνουν και πέντε τρίχες στο κεφάλι..,εμείς είμαστε περίπου 78 και 9300 θα μας δειο γιατρός σε δεκαμερες...
Έγινε ένα και δεν το πιστεύω. Έβλεπα το βίντεο της γέννησης και με πήραν τα ζουμια...

Αυτα τα νέα σας ζαλισα αλλα ήταν η μέρα του χθες !Φιλακια και καληνύχτα!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα
Νυσταζωωωωωωωω
Αποψε ξυπνησα μια στις 1.30 μια στις 4.00 με τον μικρο και οριστικα στις 5 γιατι ηρθαν οι δικοι μου απο το χωριο και ενω θα πηγαινε ο αδερφος μου να τους φερει απο το κτελ....... δεν ανοιγε η γκαραζοπορτα του. Οποτε σηκωθηκα και του εδωσα το δικο μας αμαξι και εμεινα ξυπνια να τους προυπαντησω. Και φυσικα δεν ξανακοιμηθηκα. Στις 9 εχει η μεγαλη ταεκβοντο. και μετα σουπερ μαρκετ μαγειρεμα. α και να παω κατι τελευταια προσκλητηρια. α και να αλλαξω το γουνακι της. α και να παω για παπουτσια.
και φυσικα να ερθει μετα ο αντρας μου και να μου πει "μα τι κανεις ολη μερα και κουραζεσαι;"
πειτε μου τι απανταμε;

Λοιπον με τη βαπτιση.... βρηκα φορεμαααααααα
Τεταρτη ερχονται οι μισες μπομπονιερες απο Θεσσαλονικη. Παρασκευη οι παιδικες. Δευτερα τα υππολοιπα. Σχεδον ολα ετοιμα. Μονο παπουτσια δικα μου θελω. Τα υπολοιπα εχουν δρομολογηθει. μονο ντρεπομαι για τα προσκλητηρια που εμειναν τελευταια ωρα. αλλα θα με καταλαβουν πιστευω.
κατα τα αλλα απιστευτη κουραση. με το σχολειο τα παμε σουπερ. ειδικα στα μαθημστικα πεταει. στη μαμα της εμοιασε.
εγω πηγα επιτελους σε ορθοπεδικο. εχω λεει μια αυχαναλγεια του κερατα (μη βαρατε, ακριβως ετσι μου το ειπε). μυοχαλαρωτικα λοιπον η μανουλα και αντιφλεγμονωδη και κολλαρο για καμμια δεκαρια μερες. οχι βαρη οχι αποτομες κινησεις και κυριως ξεκουραση χαχαχαχα. το αλλο με τον τοτο; μετα μαλλον και φυσικοθεραπειες. αυτααααααα

αφησα για το τελος τις ευχες μου για τα μωρακια μας.
χρονια πολλα λοιπον
και καλα
και με υγεια
και ευτυχισμενα
και οτι μα οτι καλυτερο για ολα τα παιδια μας
κυριως εκεινα που ειχαν γενεθλεια αυτες τις μερες.
Δημητρομαμα να τον χαιρεστε.
πρεπει οντως να φτιαξουμε λιστα γενεθλειων. και εγω θυμαμαι ελαχιστα.
φιλια απο μια νυσταγμενη πολυλογου!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.

μαμαμελι να το χαιρεσαι και αποδω.τελειος ο ποδοσφαιριστης.

μαρκελλα μια χαρα πας με τον αυχενα κι εσυ.κι εγω περυσι φορουσα κολαρο και ειχα κανει φυσικοθεραπειες γιατι ειχα ευθειασμο τον οποιο ανακαλυψα οταν εκανα εξετασεις για το μουδιασμενο χερι.τελικα με την δουλεια τι εγινε?καλως την δεχτηκες και την μανουλα σου με τον μπαμπα σου

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα. πρωτο ξυπνημα.
Ειρηνη πηγαμε στο ραντεβου. ολα καλα. απο βδομαδα θα ξαναπαω για περισσοτερες λεπτομερειες. απ' οτι καταλαβα η θεση ειναι δικη μου και με περιμενει. ενα πραγμα μονο με χαλαει. ο μιχαλης δουλεψε ενα μηνα εκει μεχρι τα μεσα οκτωβρη και....... ακομα δεν εχει πληρωθει. Τελος παντων. θα δουμε πως θα παει.
τον μικρο τον βλεπω πολυ ορεξατο. Σα να μην θελει να ξανακοιμηθει. πφφφφφ νυσταζωωωωωω.
καλο ξημερωμα να εχουμε και ελπιζω να ηταν μονο αυτο το ξυπνημα.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και ναι! δυο ωρες μετα ειμαστε ακομα ξυπνιοι...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mανουλες τι κανετε?Εμας αυτες τις μερες εχουν πεσει πολλες γιορτες κ γενεθλια κ τραπεζωματα μαζεμενα κ ειμαστε συνεχεια εξω...Αντε τελευταιο τραπεζωμα προς το παρων θα ειναι το σημερινο κ μετα να μαζευτουμε στο σπιτακι μας να ηρεμησουμε λιγο να ξαναμπει η μικρη στο προγραμμα της γιατι τις τελευταιες μερες εχει ξεφυγει λιγο κ μου εχει χαλασει τον βραδυνο υπνο,οχι οτι δεν κοιμαται αλλα κανει ανησυχο υπνο κ πιστευω οτι ωφειλεται στην υπερενταση που εχει...
Μαρκελλα σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την δουλεια,να παρεις εσυ την θεση κ πανω απ ολα να σε πληρωνουν στην ωρα σου κ να μην ξαπαπερασεις τα ιδια με την προηγουμενη δουλεια...Αληθεια τι εκανες τελικα με το προηγουμενο σου αφεντικο ,εβγαλες ακρη?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα απο το ερειπιο της παρεας. τελικα καταφερα να τον βαλω για υπνο κατα τις 4:30. πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος με αυτο το παιδι. ουτε πρωτομαμα να ημουν τετοιο σαστισμα και απογνωση.
Περιμενω τους γονεις μου για φαγητο σε λιγο. εχουν παει βολτιτσα με τον μικρο.
αυτααααα

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα λαε
ουτε για μεσημερι μας αφησε να κοιμηθουμε σημερα.
Μαρακι απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι. με τον προηγουμενο τιποτα απολυτως. και ηταν η δευτερη φορα στη ζωη μου που εχασα τα αυγα και τα πασχαλια. πολλα λεφτα μου εχουν φαει. και ενσημα. μαλλον φωναζω απο μακρυα πως ειμαι θυμα. τι κανει η τσαχπινα της παρεας μας;

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχομαι να μην ξαναπερασεις τα ιδια κ σε αυτη την δουλεια...Μηπως ο μικρος βγαζει δοντια κ γι αυτο δεν μπορει να κοιμηθει???
Της δικιας μου εχουν παρει εντελως τα μυαλα της αερα αυτες τις μερες με τοσο παρεα που εχει κ αντε να δω τωρα πως θα την μαζεψω μεσα γιατι αρχισε να παγωνει ο καιρος...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!!!!!!!!!!! Very Happy 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Ρουλα. Ολα καλα κοριτσακι?
Μαρια, αν ηταν δοντια δεν θα γυρνουσε γυρω γυρω ολο το σπιτι γελωντας και φωναζοντας. Απλα δειχνει να μη νυσταζει αλλο. Θελει να παιξει. Δεν ξερω τι να πω πια. Εχω σηκωσει τα χερια ψηλα. Εσυ πως τα πας με τις ετοιμασιες του γαμου?

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?


μαρκελλα απλα σου βγηκε λιγο ξενυχτης ο γιος σου.εμενα χτες το μεσημερι εκει που ειχε κοιμηθει σχεδον μια ωρα ξυπνησε γιατι ηθελε να κανει κακα του και επειδη ζοριστηκε αρχισε να κλαιει και φυσικα δεν ξανακοιμηθηκε και αφου του αλλαξα πανα αρχισε ν απαιζει.μετα αρχισ εν αγκρινιαζει απο τις 6 αλλα δεν κοιμοταν και τον κουνησα και κοιμηθηκε ενα μισαωρο για να μην γκρινιαζει περισσοτερο.ελπιζω να πανε ολα καλα με την δουλεια και να πληρωνεσαι κανονικα.

μαρια κρητικια ωραιες οι φωτο απο τα γενεθλια της κατερινας

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλες....Πως ειστε?Μαρκελλα οι προετοιμασιες του γαμου προχωρανε σιγα σιγα αλλα πιστευω να τις τελειωσω συντομα...Μπομπονιερα βρηκα περιπου αλλα θελω να δω 2-3 ακομα αλλα πιστευω μεχρι τελος της εβδομαδας να καταληξω καπου.Προσκλησεις περιμενα κατι δειγματα τα οποια ηρθαν σημερα αλλα καμμια σχεση οπως τα εδειχναν στις φωτο αφηστε που μου εβαλαν αλλα αντι αλλων γιετι μαλλον δεν ειχαν καποια απο αυτα που ειχα διαλεξει...Τωρα πρεπει να παω Ηρακλειο σε 1 μαγαζι κ να βρω απο εκει.Βρηκα κ κατι παπουτσια που μου αρεσουν στην σελιδα του τσακιρη μαλα αλλα πρεπει να παω και στο καταστημα να τα δω απο κοντα αν τα εχουν κ να τα δοκιμασω...Στα γλυκα εχουμε καταληξει αλλα δεν τα εχουμε παραγγειλει ουτε αυτα ακομα αλλα δεν εχουμε προβλημα εκει ...Την αλλη βδομαδα θα παω κομμωτηριο κ στην αισθητικο για προβες ...
Να σας πω τι εκανε εχθες η μικρη κ με εκανε κ εκλαιγα απο συγκινηση.Την ειχα αφησει στον μπαμπα κ ειχα βγει στο μπαλκονι να κανω ενα τσιγαρο,αυτη επαιζε στο χαλι κ με αναζητησε,κοιτουσε λοιπον μια φωτο μου κ ελεγε μαμα κ σηκωθηκε πανω εκανε 3 βηματα μονη της να φτασει την φωτο κ μετα πηρε τον αντρα μου απο χερι κ του ελεγε κει κει κ του εδειχνε την φωτο μου,την σηκωνει αυτος κ την παει κοντα κοντα κ αρχισε η μικρη κ φωναζε μαμα μπα μαααααα κ την αγκαλιαζε κ την φιλουσε κ της λεει ο αντρας μου τι κανει εκει κ του ελεγε μπα μαμα...Μπαινω μεσα κ την βλεπω κ τρελαθηκα απο την συγκινηση...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλα Μαρκελλα μου, εδω σας διαβαζω και μαθαινω τα νεα σας αλλο επειδη ποτε δε θυμαμαι τιποτα, δε σχολιαζω!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις