Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 16]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?

μαρια καλες ετοιμασιες για το παρτυ.ειναι πολυ φατσα η κορη σου.και που να δεις ακομη τι θα σου κανει.

αλικη κι εσενα η λυδια σου ειναι φατσουλα.εχει αλλαξει αρκετα.αντε ερχονται και τα δικα σας γενεθλια.εμεις εχουμε ακομη.

τελικα ο στρατος ξεκινησε μουκοσολβαν για το βηχα που εχει.ο μικρος ευτυχως μονο μυξες αλλα βηχει πολυ σπανια.εχουμε και την γιορτη του στρατου την παρασκευη και θελω σιγα σιγα να καθαρισω λιγο να φτιαξω και ενα γλυκο.οικογενειακα θα ειμαστε αλλα μαζευομαστε αρκετοι.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.που χαθηκατε ολες?ελπιζω να ειστε καλα.εμεις ακομη μυξες και οι 2 αλλα ευτχως ο βηχας του στρατου δεν ειναι τοσο εντονος.βαρεθηκα αυτο τον καιρο με την υγρασια και την ζεστη.κι ο δικος μου ο λαιμος με γαργαλαει απο προχτες.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Τι κάνετε;Ειρηνακι μου περαστικά!
Με το καλο οι ετοιμασίες για την γιορτη σας!
Μαρακι δεκαωρακι;Πλάκα κανείς...
Μπράβο σας και φτου σας!
Αλίκη μετις όμορφες κόρες!
Κι εσυ αδερφη Σοφια έχεις; Χιχι !πως είσαι εσυ;
Ξενυχτατε κι εσείς ;...σαν νεογέννητο ειναι ο δικοςμου!

Εγώ δεν είμαι και τόσο καλα..με πιάνει εδω και δυο μέρες ένα σφιξιμο στο στήθος..φοβήθηκα πήγα στο γιατρο και μου είπε στρες και κούραση...
Μακάρι να περάσει...με τριγυρνάει και κάτι έχω λίγη βραχνάδα ,πονοκέφαλο...χίλια δυο συμπτώματα!
αλλα κατα τ´αλλα όρθια και στο καθήκον!

Προχθές στον δημόσιο θηλασμο χάρηκα που είδα τα κορίτσια !Όλα τα μωρα κάθονται έστω και στο καρότσι ή στο μαρσιπο για λίγο...το ταλιμπανακι μου δεν εχε πωπουδακι όπως και η αδερφη του!Ούτε στο αυτοκίνητο κάθεται ,πολυ λίγο μόνο και βάζω μουσική..
Ετοιμαζομαι για πολυ κυνήγι στο μέλλον...

Καληνύχτα!φιλακια πολλα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα... Από μια ταλαίπωρη μαμά... Μελινομαράκι έγραψες ότι ο δικός σου έγινε νεογέννητο... νομίζω ταιριάζουν απόλυτα με τη Λυδία, αχαχαχ! Τελευταίες μέρες πολύ γκρίνια, κλαίει εύκολα και ανεξήγητα, ξυπνάει συνεχώς τη νύχτα... Δόντια βρωμάει το πράγμα, άλλωστε τη βλέπω ότι μασουλάει με μανία ο,τι βρει (το περίεργο είναι ότι φαίνεται να την ενοχλούν πίσω τα ούλα, αυτά τα πάνω μπροστινά πότε θα βγουν πια; ) και ναι, σήμερα μου έριξε και μερικές δαγκωνιές στο στήθος... Της είπα όχι και παρεξηγήθηκε η κιουρία... έβαλε τα κλάματα ρε γμτ, ευτυχώς την ηρέμησα γρήγορα. Αυτά, κατά τ' άλλα σήμερα βήχουμε αμφότερες μάνα και (μικρή) κόρη... μάλλον μας κόλλησε ο μπαμπάς...

Μελινομαράκι κι εγώ έχω αδερφή Σοφία, είναι η μικρή μου αδερφή, γιατί έχω και μεγάλο αδερφό. Wink Είναι η τρελοθεία μας! Very Happy Κι άλλη σύμπτωση, χαχα! Κουράγιο με τα ζωηρούτσικα παιδάκια και όσο για σένα, περαστικά εύχομαι το συντομότερο! Αυτό με το άγχος ρε γμτ μας διαλύει... Είναι να επιστρέψω στη δουλειά προσεχώς και το σκέφτομαι πολύ...

Ειρηνάκι περαστικά στο Στράτο! Ελπίζω να του υποχώρησε ο βήχας... Άντε, πλησιάζει η γιορτούλα του, με το καλό λοιπόν!

Σας ευχαριστώ και για τα κομπλιμέντα! Αν και νομίζω όλα τα μωράκια (και παιδάκια) της ομάδας μας είναι πανέμορφα! Δεν ξέρω, σίγουρα είναι υποκειμενικό θέμα η ομορφιά, αλλά στα δικά μου μάτια έτσι φαίνεται...

Σας φιλώ!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες τι κάνετε ; Εγω έχω τρεξιματα αυτές τις μερες με τα γενέθλια ... Έχω μια ερώτηση σχετικά με την ζαχαροπαστα όσες την έχετε χρησιμοποιήσει πόση ώρα περιπου χρειάζεται για να σφίξει κ αν θελει ψυγείο ... Σημερα έχω ραντεβού για να κάνω υπέρηχο στο στηθος κ έχω χ€στει απο τον φόβο μου γιατι ειχα 1 ινοαδενωμα απο παλιά κ τωρα εχει μεγαλώσει λιγο κ το μυαλο μου βάζει χίλια δυο κακά πράγματα ...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια
Πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ νερο ριχνει απο τη νυχτα. Να δω πως θα παω να παρω τη μεγαλη απο το σχολειο μαζι με τον μικρο. Θα πνιγουμε. Ευτυχως ειναι κοντα.
Οπως παντα εχω διαβασει τα παντα. Δεν προλαβαινω να σχολιασω τιποτα ρε γμτ παλι. Οποτε να πω απλα περαστικα σε ολα τα μωρα, παιδια, μαμαδες, μπαμπαδες και λοιπους συγγενεις.
Και για τον δικο μου αυτο λεω αυτες τις μερες, εχει ξαναγινει νεογνο. Μα ειναι δυνατον να κοντευουν να χρονισουν και να μην εχουμε κοιμηθει ουτε μια νυχτα σερι? Εγω πλεον θεωρω θαυμα αν ξυπνησει μονο δυο φορες. Τελευταια μου κανει και το αλλο, θελει απλα να παιξει. μεταξυ 2 και 5 το ξημερωμα. Ημαρτον.
Εχω αγχωθει λιγο με την βαπτιση γιατι εχω ακομα εκκρεμοτητες. Μολις χθες πηρα τα προσκλητηρια και ηδη τα ετοιμασα και ξεκινησαμε να μοιραζουμε (μας τα καθυστερησαν λιγο)

Μαρια μην εχεις αγχος (μια κουβεντα ειναι αυτη). Πιστευω πως αν ειμαστε συνεπεις με τους γιατρους και τις εξετασεις μας, ολα μπορουμε να τα φτιαξουμε. Εχω τεραστια εμπειρια σε αυτο. Βεβαια μιλαω εγω που ακομα ΔΕΝ εχω παει για τεστ παπ και υπερηχο απο τη γεννα Embarassed Embarassed 

Επισης εδω και ενα μηνα εχω μεγαλο προβλημα με την πλατη και τον αυχενα. Εχω τρομερους πονους. Τοσο που ξυπναω τη νυχτα με κλαματα και φοβαμαι πως θα ερθει ενα πρωι που δεν θα μπορω να σηκωθω γιατι θα εχω παραλυσει. Ξερω, υπερβολες, αλλα...... Εχω ραντεβου στις 14 με ορθοπεδικο, θα δουμε τι ειναι τουτο παλι.

Για οτι περιεργο δειτε γραμμενο φταιει ο γιος μου, να ξερετε. Παταει κουμπια και προσπαθω να διορθωσω οτι βλεπω.

Αυτααααααααααααααα
Θελω να ερθει η μαμα μουουουουουυυυυυυυυυυυυυ
Κουραστηκα και θελω λιγη βοηθεια. Εστω να μπορω να παω μια φορα σουπερ μαρκετ μονη μου. Τελος παντων, ας μην αρχισω τη γκρινια.

Φιλια πολλα σε ολες
Μηνας γενεθλειων ο Νοεμβριος
Να ειμαστε καλα και να χαιρομαστε να βλασταρια μας!!!!!!!





















































eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?πολυ βροχη εδω απο χτες το βραδυ.σταματαει για λιγο και ξαναξεκιναει.ευτυχως τελειωσα το καθαρισμα.αυριο να φτιαξω το γλυκο και παρασκευη μεσημερι θα εχω τα πεθερικα μου να φαμε μαζι.τα αγορια ακομη μυξες εχουν.χτες εβηχε και ο αντωνης αλλα σημερα βλεπω δεν βηχει.

μαμαμελι χαλαρωσε και ξεκουρασου.κανε μονο τα βασικα.ο,τι δεν προλαβαινεις αστο.

αλικη περαστικα σας κι εσας.υπομονη με τα δοντια.εμενα βαζει ολο το χερι μεσα και αλλαζουμε συνεχεια μπλουζες γιατι γινεται μουσκεμα.

μαρια κρητικια μην ανησυχεις δεν θα ειναι κατι σοβαρο.καλες ετοιμασιες για τα γενεθλια.

μαρκελλα δεν θελω να σου πω τι θα σου πει ο ορθοπεδικος.ξεκουραση ξεκουραση ξεκουραση.καλες ετοιμασιες για τα βαφτισια σας

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Άλλη μια δύσκολη μέρα πέρασε (και μια δύσκολη νύχτα με περιμένει...) Η μικρή έχει αρχίσει και στέκεται όρθια μόνη της (χωρίς να στηρίζεται πουθενά) και πάει να κάνει βηματάκι αλλά φοβάται και αμέσως μετά πιάνεται... Είναι πολύ κοντά στο να περπατήσει όμως... Και από το χεράκι πλέον έχει αρκετή άνεση... Εννοείται μου έχει βγει η μέση να την περπατάω σε όλο το σπίτι... Κατά τ' άλλα ο δικός μου βήχας συνεχίζεται. Η μικρή όμως ευτυχώς δεν έβηχε σήμερα.

Μαράκι δεν πιστεύω και εύχομαι πως δεν θα είναι κάτι ανησυχητικό, εννοείται να πας να το δεις όμως για να ηρεμήσεις! Πλησιάζουν και τα γενέθλια σας!

Μαρκέλλα μου συμφωνώ με Ειρήνη, ξεκούραση σου χρειάζεται, αλλά πού θα μου πεις... Κοντεύει και η βάφτιση... Για τον ύπνο είπαμε συμπάσχω!

Ειρηνάκι μπράβο που ο μικρός είναι καλύτερα! Εντάξει, οι μυξούλες κάνουν καιρό να φύγουν...

Σας φιλώ!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανούλες καλημέρα με πολλη πολλη βροχή ... Πήγα εχθές κ έκανα την εξέταση κ τελικα δεν ήταν τίποτα, μια μικρη κύστη μόνο. Ηρέμησα κ με αυτο ... Σημερα θα πάω να παραγγειλω την τούρτα κ θα φτιάξω κ κάτι μπισκοτακια που θέλω κ σχεδόν τελειώνω με τις προετοιμασίες ...
Αλίκη έτοιμη ειναι κ η Λυδια να περπατήσει , μόνο η δικια μου φοβάται να κάνει βήμα παρόλο που η ισορροπία της ειναι σταθερή ...
Μαρκελλα πρέπει να βρεις τροπο να ξεκουραζεσαι λιγο μήπως κ ηρεμήσει λιγο η πλατη σου... Κ εμένα με πιάνει πόνος στον αυχένα κάποιες φορές κ δεν παλευεται, μου είχαν πει να κάνω κάποιες φυσικοθεραπείες αλλα που χρόνος για τέτοια ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.

αλικη αντε ετοιμη η λυδια.σε λιγες μερες ξεκιναει το κυνηγι.ο αντωνης περπαταει μονο αν πιανεται απο τα επιπλα.πιστευω στον χρονο θα περπαταει χωρις να στηριζεται.

μαρια κρητικια ειδες που δεν ηταν κατι?εχω κι εγω μια κυστη στο στηθος εδω και 14 χρονια.μην σου πει καποιος να την βγαλεις.μονο αν μεγαλωσει κανουν παρακεντηση και απλα θελει παρακολουθηση.στο λεω αυτο γιατι τοτε ενας γιατρος στην εδεσσα ηθελε να μου την βγαλει αλλα μετα πηγα σε ενα γιατρο στα γιαννενα οταν σπουδαζα και μου ειπε οτι αυτα δεν τα βγαζουν γιατι πολλαπλασιαζονται απλα το παρακολουθεις και οταν μεγαλωσει κανεις παρακεντηση.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου τ ειπε αμεσως η γιατρος που μου εκανε το υπερηχογραφημα οτι δεν υπαρχει λογος να την βγαλω γιατι ειναι μικρη κ να ξαναπαω σε 6 μηνες για να δουμε αν εχει μεγαλωσει κ αν εχει μεγαλωσει τοτε θα κανουμε παρακεντηση...Την αλλη βδομαδα θα παω στον γιατρο μου για τεστ παπ κ θα δειξω κ σε αυτον το υπερηχογραφημα για να ειναι ενημερος της καταστασης,αλλα ανακουφιστηκα παντως που δεν ειναι τιποτα...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρια νομιζω ειχες ρωτησει για την ζαχαροπαστα χτες.το ειδα αλλα ξεχασα να σου απαντησω.εμεις καναμε ζαχαροπστα για τα γενεθλια του στρατου που ειχαμε φτιαξει την τουρτα.μολις την εφτιαξα την εβαλα στο ψυγειο μεσα σε σακουλα γιατι θα την χρησιμοποιουσα την επομενη μερα.οταν θα θες να την χρησιμοποιησεις ομως θα την βγαλεις πολυ νωριτερα να μαλακωσει λιγο.και αν βαλεις μεσα χρωμα καλο ειναι να το βαλεις πριν το τελευταιο ζυμωμα πριν την στρωσεις στο γλυκο που θα κανεις.καλη επιτυχια.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini2 έγραψε:μαρια νομιζω ειχες ρωτησει για την ζαχαροπαστα χτες.το ειδα αλλα ξεχασα να σου απαντησω.εμεις καναμε ζαχαροπστα για τα γενεθλια του στρατου που ειχαμε φτιαξει την τουρτα.μολις την εφτιαξα την εβαλα στο ψυγειο μεσα σε σακουλα γιατι θα την χρησιμοποιουσα την επομενη μερα.οταν θα θες να την χρησιμοποιησεις ομως θα την βγαλεις πολυ νωριτερα να μαλακωσει λιγο.και αν βαλεις μεσα χρωμα καλο ειναι να το βαλεις πριν το τελευταιο ζυμωμα πριν την στρωσεις στο γλυκο που θα κανεις.καλη επιτυχια.
Ειρηνη εγω την εχω φτιαξει την ζαχαροπαστα κ την εχω σε ντουλαπι μεσα κ ειναι μαλακια αλλα θελει ζυμωμα για να μαλακωσει κ αλλο,αυτο που δεν ξερω ειναι οτι εγω θελω να την βαλω πανω σε κατι μπισκοτακια κ αυτη σκληραινει μετα απο λιγη ωρα,ρωταω λοιπον αν θελει αρκετες ωρες να στεγωσει πανω στα μπισκοτα η ας πουμε μετα απο μια ωρα ειναι ενταξει η μηπως χρειαζεται να μπουν τα μπισκοτα με την ζαχαροπαστα μεσα στο ψυγειο για λιγο για να σκληρυνει αυτη...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.χρονια πολλα σε οποιον γιορταζει σημερα και ιδιαιτερα στον στρατο μου.

μαρια κρητικια και εξω να τα αφησεις τα μπισκοτα φανταζομαι θα ξεραθει η ζαχαροπαστα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες...Ειρηνη να χαιρεσαι τον γιο σου κ χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες....

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσια.
Ειρηνη μου να χαιρεσαι τον Στρατο. Παντα να ειναι γερος και ευτυχισμενος.
Γιορταζει και ο μπαμπας μας σημερα. Ξυπνησαμε πρωι πρωι πριν φυγει για δουλεια και τον γεμισαμε αγκαλιες, ευχες και φιλια. Ο μπεμπης μονο φιλια και αγκαλιεςVery Happy 
Μαρια, χαρηκα πολυ που δεν ηταν τιποτα τελικα αυτο που φοβοσουν. Επισης σχετικα με τη μικρη, μην ξεχνας οτι ειναι πανυψηλη και αυτος πολλες φορες ειναι ανασταλτικος παραγοντας για το περπατημα. Ασε που ειναι τοσο προχωρημενη σε ολα τα αλλα. Καλυτερα να σου "δινει" καθε τοσο και κατι καινουριο το μωρο, οχι ολα μαζι.
Αλικακι κοντευει χρονος και ειναι σα να μην περασε μια μερα, ετσι? Οσον αφορα στον υπνο βεβαια, γιατι σε ολα τα αλλα σκιζουμε.
Σημερα μου εστειλαν με mail τις μακετες απο τις μπομπονιερες και μου αρεσαν πολυ, οποτε εδωσα αμεσως το οκ για να προχωρησουν.
Αυτα εν ταχει.
Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν. Να χαιρομαστε ολοι τους δικους μας ανθρωπους.
Φιλια πολλα.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.περασαμε ωραια χτες στη γιορτη.δεν ειχαμε που κοσμο.ημασταν οικογενειακα.οι γονεις του νικου και τα αδερφια του.

μαρκελλα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου.αντε σιγα σιγα ετοιμαζονται ολα για την βαφτιση του μπεμπη.τελικα με την δουλεια τι εκανες?πηγες στη θεση του αντρα σου εκει που εφυγε?

εμεις σημερα θα βγουμε το βραδυ.εμεινε η πεθερα και σημερα για να βγουμε λεει.μαλλον κανενας φουρνος θα γκρεμισει.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Ειρήνη μου!βγηκατε ;;Περάσατε καλα;
Κάτι Θα της σφύριξε ο άντρας σου...

Μαρκελλα με το καλο η βάφτιση σας!

Μαρακι μου πως πήγε το,πάρτυ σας;Το ευχαριστηθηκε το Κατερινακι ε;

Κι εμείς το επόμενο Σάββατο θα τα κάνουμε τα τα γενέθλια γιατί πέφτουν Πέμπτη!

Εγω καλύτερα είμαι ..θα δείξει...ίσως ειναι και μυοσκελετικο τελικά...

Ο μικρός κοιμάται κπως καλύτερα!

Καλημέρα,καλη εβδομάδα !φιλακια!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα.

μαμαμελι μπραβο που εισαι καλυτερα και που κοιμαται κι ο δημητρακης λιγο παραπανω.βγηκαμε τελικα.με τον αδερφο του αντρα μου και την κοπελα και περασαμε καλα.δεν ξερω πιος της ειπε ή αν το σκεφτηκε μονη της παντως βγηκαμε.αντε χρονιζετε κι εσεις σε λιγες μερες και αλλα μωρακια της παρεας.

μαρια κρητικια περασατε καλα στα γενεθλια?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας
Μαρακι, πολυχρονη η μικρη σου τσαχπινα. Να την χαιρεστε. Περασατε ωραια?
Ειρηνη και νυχτοπερπατηματα βλεπω? Καλα κανατε. Μακαρι να μπορουσα και εγω. Με τη δουλεια δεν εκανα τιποτα ακομη γιατι δεν θα ειχα που να αφηνω τον μικρο. Κανονισα σημερα ραντεβου ομως μια και ερχονται οι γονεις μου τελος της βδομαδας. Το καλο ειναι πως η θεση παραμενει κενη (φαντασου ποσο καλη εντυπωση του εχει κανει ο Μιχαλης). Ελπιζω να μην αλλαξει κατι και να παμε το απογευμα στο ραντεβου. Για να ειμαι απολυτα ειλικρινης παντως, δεν θελω καθολου να παω για δουλεια, αλλα πρεπει.
Μαρια Σαλονικια, αντε, μπραβο που εισαι καλυτερα. Ο δικος μου ποτε θα αρχισει να κοιμαται "καπως καλυτερα"?

Σχετικα με την βαπτιση...
Θελω παπουτσια και καλσον της μικρης
Να στειλω για κοντεμα το παντελονι του Μιχαλη
Ρουχα και παπουτσια δικα μου
Να κλεισω την κομμωτρια (για καποιο λογο το ξεχναω συνεχως)
Να φτιαξω μπισκοτα
Να μοιρασω καποια προσκλητηρια σε συγγενεις που και βαριεμαι και δεν βρισκω χρονο να παω, αλλα πρεπει γιατι εμεινε κατι λιγοτερο απο δυο βδομαδες.
Νομιζω αυτες τις εκκρεμοτητες εχω.
Τρεχατε ποδαρακια μου.

Αυτα
Σας φιλωΜανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 13 417472 

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρκελλα ολα θα τα προλαβεις μην ανησυχεις.ευχομαι να πανε ολα καλα με την δουλεια σημερα.κι εγω δεν θελω να δουλευω και προτιμω να ειμαι σπιτι με τα παιδια μου αλλα χρειαζομαστε και λεφτα.τι να κανουμε.με το καλο λοιπον και οι υπολοιπες προετοιμασιες.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπέρα!

Αλικακι συγχαρητηρια...!και ο αντρας μου ασχολειται λιγακι τον τελευταιο χρονο!

Μαρκελλα βαλε μπρος !Εχεις αρκετουτσικα ..ομως προλαβαινεις!Αφου θα ερθουν και οι δικοι σου!Μακαρι να πανε ολα καλα στο ραντεβου!

Ειρηνη μου χαιρομαι που περασατε καλα!

Οταν λεμε ο Δημητρακης κοιμηθηκε καλυτερα εννοουμε παλι στο στηθος και μαζι μου αλλα αντι να ξυπνησει 100000 φορες ξυπνησε τις μισες!Κατι ειναι ομως κι αυτο..Ερχεται βεβαια και η Μελινα!Γαλλικο σιγμα η μανουλα!

αντε να παω σπιτι μου!!!

Φιλακια1

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα μανουλεσ!!!!

Χρονια πολλααα μωρακια!!!!!!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 13 12978 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Χαθηκα λιγο με τις ετοιμασιες των γενεθλιων αλλα τωρα θα επανελθω...Στα γενεθλια περασαμε τελεια αλλα πολλυ κουραση γιατι μαζευτηκε αρκετος κοσμος κ καταλαβαινεται πως ειναι αυτα,ειμασταν γυρω στα 55 ατομα μονο συγγενεις κ να φανταστειτε δεν καλεσαμε καθολου φιλους...Η μικρη κατενθουσιαστηκε ειδικα οταν λεγαμε το τραγουδι για να κοψουμε την τουρτα κ επαιζε παλαμακια μονη της κ εκανε κ απουυυυ για να σβησει το κερακι αλλα δεν τα καταφερε μονη της...Τωρα 3-4 μερες ενω ξυπναει κατα τις 10μιση το πρωι απο τις 11 το βραδυ καθεται στο χαλι κ παιζει κ κατα τις 12 παιρνει αγκαλια την κουβερτα της κ κανει μαξιλαρι 1 μεγαλο γουρουνακι που της εχουμε κ κοιμαται εκει για κανενα μισαωρο μονη της,προσπαθησα να την βαζω να κοιμαται στο κρεβατι της αλλα ξυπναει αμεσως ,επισης εμαθε να σκαρφαλωνει στον καναπε μονη της κ παει πραγματα κοντα τα κανει σκαλοπατακι κ βγαινει,λεει μαμα κ το εννοει γιατι θελει φιλια κ αγκαλιες κ τραγουδαει καθε φορα που ακουει κατι κ της αρεσει αλλα η πλακα ηταν πριν 2 βδομαδες εβλεπε στην τηλεοραση κατι κοπελες κ χορευαν τσιφτετελι κ εχθες το πρωι ακουσε στο ραδιο το φωτια με φωτια κ σηκωνε πανω τα χερια της κ χορευε κ αυτη τσιφτετελι,μου ερχεται να την φαω καθε φορα που την βλεπω κ τα κανει αυτα....
Αλικη συγχαρητηρια που τερματησες στα 10 χιλιομετρα ,ειχα κανει κ εγω κατι αναλογο καποτε κ θα ηθελα αν ειχα την ευκαιρια να το ξανακανω...
Μαρια μπραβο στον Δημητρη που κοιμηθηκε λιγο παραπανω...
Ειρηνη μια χαρα σε βρισκω που τα καταφερατε κ βγηκατε,εμεις εχουμε να το κανουμε αυτο απο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος,εχω ξεχασει τι θα πει βραδινη εξοδος...
Μαρκελλα μην αγχωνεσαι με την βαφτιση ολα θα τα προλαβεις κ θα ειναι τελεια...

Το αλλο δεν σας το ειπα ,ο αντρας μου τωρα τελευταια συνεχεια μου λεει οτι θελει να κανουμε συντομα κ αλλο μωρο αλλα εγω λεω να βαφτισουμε την Κατερινα πρωτα κ μετα να αρχισουμε τις προσπαθειες που να εχει μεγαλωσει κ αυτη λιγο....

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρααα!!! Τι κάνετε; Είχα μέρες να μπω, γιατί είχαν μαζευτεί δουλίτσες κι έπρεπε να τα προλάβω όλα, για να τρέξω και την Κυριακή στα 10χλμ. Τα κατάφερα και το ευχαριστήθηκα κιόλας, παρόλο που ήμουν με 4,5 ώρες ύπνο. Έφτασα και καθυστερημένη, γιατί η μικρή αποφάσισε να θηλάσει την ώρα που έπρεπε να φύγω. Τη θήλασα λοιπόν, μέχρι που κοιμήθηκε, την έβαλα δίπλα μου και της άφησα τη μπλούζα μου για μυρωδιά. Αυτά στις 7+ το πρωί περίπου, όπου και έφυγα. Η μικρή ξύπνησε στις 11(!), το μπλουζάκι έκανε δουλειά, χιχι! Ευτυχώς, γιατί την είχα αγωνία... Τα 10χλμ τα έχω τρέξει αρκετές φορές, τελευταία φορά το 2009, 1,5 μήνα πριν μείνω έγκυος στη Δανάη. Μου είχε λείψει όλο αυτό και ένα σωρό παλιοί φίλοι δρομείς... Γενικότερα τρέχω όσο μπορώ (προσπαθώ 2-3 φορές τη βδομάδα) και από τότε που ξεκίνησα έχουν εξαφανιστεί όλοι οι σωματικοί πόνοι -ακούς Μελινομαράκι; - αν εξαιρέσουμε φυσικά το πιάσιμο από τον αγώνα. Wink Μαράκι μου αν δεν μείνεις ξανά έγκυος σύντομα θα ήταν ωραία να το ξανακάνεις!

Μαρκέλλα μου κουράγιο με τις δουλειές, πάντα μας πάνε μέχρι τελευταία στιγμή, αλλά όλα θα είναι τέλεια!
Μελινομαρία μου ελπίζω να σου περάσει αυτός ο πόνος. Στο θέμα του ύπνου, ευτυχώς κι εμείς είδαμε βελτίωση, αν και φαίνεται ότι την ενοχλούν τα δόντια. Ξυπνάει λιγότερες φορές (ζηλεύω Μαρίαααα). Βέβαια στο σ/κ είμασταν (εγώ και Δανάη) μπουκωμένες πάλι, αλλά από την Κυριακή καλύτερα...
Ειρηνάκι μπράβο που βγήκατε! Πόσον καιρό έχω να το κάνω, ούτε καν ξέρω! Και η πεθερά είδες; Μη μιλάς καθόλου! Razz 
Μαράκι χρόνια πολλά κι από εδώ! Τέλειο το πάρτυ και σίγουρα το αστεράκι σας έκλεψε τις εντυπώσεις!!! Είναι φοβερή, τέλος! Αλλά πολλά άτομα, βρε παιδί μου, χαρά στο κουράγιο σας! Πού τους βάλατε όλους αυτούς; Εμείς θα είμαστε λίγοι - όσο γίνεται - και πρώτα ο Θεός θα τα κάνουμε κανονικά την Παρασκευή. Εκτός κι αν προκύψει κόλλημα και πάει κι εμάς το Σάββατο... Πφφφ, το σκέφτομαι και δακρύζω...

Αυτά, σας αφήνω... Φιλιά!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις