Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 28 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 42]

326το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:08 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
zini έγραψε:
ede έγραψε:την ειδα μανα μου την φωτο σου. και μολις το ειδα .....καταλαβαWink
σου εστειλα πμ για αυτο με ρωτησες. Εχω και αλλες ιδεες. με πορωσες τωρα κα με κανεις να ψαχνω τα τεφτερια μου. Very Happy 
χαχαχαχ θα καταπληξω τα πληθη!!
ναι μαρη εχω βγαλει ολες τις σημειώσεις, τα βιβλία, και τα αρχεια να σου βρω. Προσεχε........θα μου χρωστας μετα. Ξοδευω χρονο για σενα κυρα μου.Laughing 
ο καθεις με τις γνωσεις του!! Εγω δεν σου ειπα για τα μαξιλαρακια;;!! Laughing Laughing

327το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:59 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!!το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 328109 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 328109 

328το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:09 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι σχεδιάζετε βρε τσούπρες???

Καλημέρα!

329το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:13 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Τι σχεδιάζετε βρε τσούπρες???

Καλημέρα!

καλημερα κοριτσαρα. κατι θελει η ζινι μωρε που ειναι και πολυ νοικοκυρα και επειδη μυρισε οτι ειμαι και εγω νοικοκυρα ζηταει συμβουλες. Razz Razz και αντιο σας ξεκιναν τα μεσημεριατικα δρομολογια. τουρ σε ολη την περιοχη.Laughing Razz 

330το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:15 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νοικοκυρούλες μου εσείς!!!

Κάποτε με είπε ο άντρας μου νοικοκυρούλα και δεν φαντάζεσαι τι έγινε μετά! Twisted Evil 

331το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:18 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:Νοικοκυρούλες μου εσείς!!!

Κάποτε με είπε ο άντρας μου νοικοκυρούλα και δεν φαντάζεσαι τι έγινε μετά! Twisted Evil 
μπορω να φανταστω! εμενα δεν παιζει να με πει ποτε ετσι Laughing Laughing

332το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:19 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φευγω και εγω για δουλειες εξω! 
σας βαζω και ενα τραγουδακι τελειο!

333το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:20 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

334το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 2:20 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!

335το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 3:46 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
freskia mama έγραψε:κοριτσια μου τι κανετε πως τα πατε
γεια σου γεια σου!! Να σου ζησει το κουκλακι σου!!!!!! Να το χαιρεσαι Γιωτακι ειναι γλυκας!
σε ευχαριστω πολυ ζινι μου να εισαι καλα και εσυ ανχερεσε την οικογενεια σου κοριτσια μου νερακι σκεο βγαινει απο το στηθος παει το γαλατακι μου ο μικρουλις ουτε καταδιανια να πιει αρε τι μου εκανε η περιοδος.......καλημερα δεν σας ειπα θα πω καλησπερα

336το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 4:27 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
freskia mama έγραψε:
zini έγραψε:
freskia mama έγραψε:κοριτσια μου τι κανετε πως τα πατε
γεια σου γεια σου!! Να σου ζησει το κουκλακι σου!!!!!! Να το χαιρεσαι Γιωτακι ειναι γλυκας!
σε ευχαριστω πολυ ζινι μου να εισαι καλα και εσυ ανχερεσε την οικογενεια σου κοριτσια μου νερακι σκεο βγαινει απο το στηθος παει το γαλατακι μου ο μικρουλις ουτε καταδιανια να πιει αρε τι μου εκανε η περιοδος.......καλημερα δεν σας ειπα θα πω καλησπερα
Γιωτακι δεν πειραζει κοπελα μου! Και οσο θηλασες καλο του εκανες! Οτι εγινε εγινε τωρα. Η παιδιοατρος τι σου ειπε; Το ξενο το γαλα το παιρνει τωρα με το μπιμπερο;

337το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 4:37 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπον επεστρεψα εντελως εκνευρισμενη! (εκανα και τα μισα απο αυτα που ηθελα αλλα αυτο ειναι μια αλlη ιστορια)

Πηγα που λετε καλα μου κοριτσια σε μια τραπεζα για να κανω μια καταθεση. Περιμενα στην oυρα μου (μια αποστευτη ωρα, προφανως για τελος του μηνα και μεσημερι), υπονετικα 30 λεπτα+. Στην ιδια ουρα περιμεναν και κυριοι και κυριες μεγαλυτερης ηλικιας απο εμενα, και λιγο πριν ερθει η σειρα μου για το ταμειο, με προσπερναει μια τυπισσα η οποια εκεινη την ωρα μπηκε στην τραπεζα με ενα μωρο λιγο μικροτερο απο το δικο μου στο καροτσι. Ειπε ενα εχω το μωρο (στο καροτσι ξαναλεω, οχι σε μαρσιπο, οχι αγκαλια, δεν ηταν εγκυος κλπ κλπ) οποτε να περασω μπροστα πριν προλαβω να αντιδρασω εξυπηρετηθικε. Και ερωτω, για ποιον ακριβως λογο η κυρια ειχε πρωτεραιοτητα απο εμενα, η την μπροστινη μου που ηταν ανω των 60; Το μωρο της καθοταν μια χαρα ησυχο στο καροτσι, δεν την εμοδιζε καπου ωστε να επρεπε να της δωθει πρωτεραιοτητα ουτε την δυσκολευε σε κατι. 

Εχοντας λοιπον βρεθει και εγω στην ιδια κατασταση με καροτσι και τη μιρκη στην τραπεζα η σε καποια αλλη υπηρεσια ποτε μου δεν μου περασε απο το μυαλο οτι εχω προτεραιοτητα γιατι απλα δεν αντιμετωπιζω καποια επιπλεον δυσκολια περιμενοντας στην ουρα. Και για να μην παρεξηγειθω, δινω παντα τη θεση μου/σειρα μου σε ατομα τα οποια το εχουν αναγκη γιατι αυτο θεωρω οτι πρεπει να κανω. Την συγκεκριμενη ομως την εβρισα γιατι θεωρησα οτι πηρε πλεονεκτημα απο την κατασταση της κατι το οποιο κανεις δεν ειχε λογο να της δωσει ουτε η ιδια με θρασσος να απαιτησει.

Τι εχετε να πειτε γι αυτο; Ειμαι παρα πολυ συγχισμενη με την γαιδουρια ορισμενων.Mad Mad

338το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 4:54 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ακου να σου πω τι φοβερο λαμογιο ειμαι.Laughing Οταν εχω δουλειες σε δεη,οτε,τραπεζες κλπ μου λεει η μαμα μου να μου τακρατησει. και αρνουμαι παντα γιατι με τα μωρα θα τελειωσω γρηγοραRazz οφειλω να πω ομως οτι ποτε δεν εχω παει με το ετσι θελω οτι εχω προτεραιοτητα και πρεπει να περασω (αν και νομιζω οτι τα μωρα, οι νεφροπαθης και ατομα με ειδικες αναγκες εχουν για ταυο και ξυπηρετηθηκε η κυρια) γιατι ντρέπομαι. παντα ομως μετα απο 5 λεπτα αρχιζει το ενα να κλαιει, οι 2 οι μεγαλοι να ''απειλουν'' οτι θα τα κανουν γυαλια καρφια και παντα μου παραχωρουν θέση.Wink και τωρα που το θυμηθηκα να παω και στο οαεδ αυριο. θυμισε μου μαρη ζινι να αφησω την μπεμπα νηστικη να κλαίει Razz Razz Razz Razz



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ede στις Δευ Σεπ 30, 2013 5:00 am, 1 φορά

339το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 4:57 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααααα και κυρα ζινι τα μωρα νοιζω οτι εχουν προτεραίοτητα κατα 90% αυτο που σου λεω γιατι ειτε κλαινε ειτε δεν κλαινε ειναι σε ενα κλειστο περιβάλλον και ειναι απιφοβο για μικροβια κλπ. και εγω το εχω δει  υατο. Δεν μου την σπαει . Μου την σπαει ομως που μερικες φορες ντρεπομαι εγω να το κανω και περιμενω κανα 10 λεπτακι με 15 μεχρι να πατησουν τις φωνες τα καμαρια μου και να μας ''διωξουν''. Αρα βάση των παραπανω θεωρωοτι εχει προτεραιοτητα. οποτε καλα σου εκανε κοτα.

340το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:01 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παω να φαω το κοκκινιστο μου και θα σου απαντησω αργοτερα κυρα Εντε!

341το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:02 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και λυσε μου μια απορια. οταν δεν εχεις χρήματα γιατι πρεπει να κανεις πραγματα που δεν χρειάζονται? πχ αρραβώνας μου? Shocked Shocked τσσσσ τσαμπα εξοδα και χωρις ''κάβα''.Wink 

342το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:04 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοκκινιστο ακουω. Τιποτα περιεργο ή τα κλασικα? κρεμμυδι ,μπαχαρι, κανελα δάφνη? Βάζουμε καθολου την φαντασια να καλπάσει?

343το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:23 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχω να φάω κοκκινιστό...................
Πολύ μαμαδίστικο φαγητό. δεν παίζει να το φτιάξω.

Όσο για την κυρία στην τράπεζα καπάτσα θα την πω εγώ.
Καλά έκανε. Όχι θα κάτσει να σκάσει. Εγώ δεν θα το έκανα ποτέ... αλλά τελικά κάτι τέτοια άτομα είναι που τα καταφέρνουν.

344το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:26 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπον ενα ενα!

α) το κκοκινιστο το εκανα απλο πανα απλο οχι με πολλα μπαχαρια για να φαει και το τερατακι μου. φυσικα δεν το εκανα με πατατες τηγανιτες!! το εφτιαχα με μακαρονια. ειναι πολυ ευκολο φαγητο.

β)αυτο τον αρραβωνα ειπα την αποψη μου στο αντιστοιχο θεμα. Παρωχειμενα εθημα μιας αλλης εποχης που πλεον δε εξυοηρετουν σε τιποτα.

Και τωρα ακολουθει το θεμα με την κυρια ξεχωριστο ξεχωριστο.

345το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:32 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καφεεε....Τι κανετε μανταμες;;

Λοιπον, ανναμαρια πολυ καλα εκανε η κοπελα και διεκδικησε να περασει νωριτερα απο τους αλλους αφου κανενας δεν επροκειτο να συγκινηθει να της δωσει προτεραιοτητα που ενα μωρο δικαιωματικα την εχει, ακομα κι οταν κοιμαται..Δε νομιζω οτι εκμεταλλευτηκε κατι η κοπελα, απλα μαλλον την εχει πατησει στο παρελθον να περιμενει κανεναν να την λυπηθει, οποτε επαθε κι εμαθε..
Αρραβωνας...Περι ορεξεως... Συμφωνω οτι ειναι τζαμπα φραγκα, ειδικα και οταν δεν υπαρχουν..Αλλα και αμα υπαρχουν δεν τα κανεις κατι αλλο απο το να ταισεις το σεμσελε;;; "Ελατε εσεις οι λογικοι να φατε του τρελου τα φραγκα"..

Αλλα νεα;;;;

346το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:33 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kai εγω σημερα εκνευριστηκα αλλα ενταξει.Razz παρκαρα εξω απο το σχολειο του μικρου μπροστα σε μια αυλη που ειχε σημα no parking για 5 λεπτα. Ηρθε ενας γερος και αρχισε να με βριζει.Laughing Laughing Laughing Ζηταγα συγνωμη για 5 λεπτα κλπ κλπ. Laughing Αυτος τα δικα του. Μην το ξαναβαλεις και.............τσακισου παρτο. Ενταξει εκει μου γυρισε το ματι. Δεν το πηρα του ζητησα να μου δωσει την αδεια απο τον δημο για γκαραζLaughing Laughing Laughing και επειδη σου εχω πει οτι εχω πολυ καλο και νομιμο σοι (οι μισοι ειναι μεσα στους δημους και στα υπουργεία)Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz  και εμαθα οτι δεν εχει αδεια. Θα του εκανα λαχταρα αλλα...............αντε μεγαλος ανθρωπος. Αυτο σημερα. Very Happy Very Happy 

347το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:35 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:Καφεεε....Τι κανετε μανταμες;;

Λοιπον, ανναμαρια πολυ καλα εκανε η κοπελα και διεκδικησε να περασει νωριτερα απο τους αλλους αφου κανενας δεν επροκειτο να συγκινηθει να της δωσει προτεραιοτητα που ενα μωρο δικαιωματικα την εχει, ακομα κι οταν κοιμαται..Δε νομιζω οτι εκμεταλλευτηκε κατι η κοπελα, απλα μαλλον την εχει πατησει στο παρελθον να περιμενει κανεναν να την λυπηθει, οποτε επαθε κι εμαθε..
Αρραβωνας...Περι ορεξεως... Συμφωνω οτι ειναι τζαμπα φραγκα, ειδικα και οταν δεν υπαρχουν..Αλλα και αμα υπαρχουν δεν τα κανεις κατι αλλο απο το να ταισεις το σεμσελε;;;  "Ελατε εσεις οι λογικοι να φατε του τρελου τα φραγκα"..

Αλλα νεα;;;;
παλια παροιμια αυτη αγάπη μου. Δεν την ξέρεις? Του τσιγγούνη τα λεφτά τα τρώνε οι κουβαρντάδες. να μαζεύω να στερηθώ για να μην ευχαριστηθει και το κωλοσογο απο πανωMad Mad Mad Mad Mad και να λενε στης κορης μου ειχαμε ενα φαγητοοοοοοοοοοοοο καμια σχεση με αυτο το δικο σας.Mad Mad Mad Laughing Laughing Laughing Laughing 

348το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:35 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Kai εγω σημερα εκνευριστηκα αλλα ενταξει.Razz παρκαρα εξω απο το σχολειο του μικρου μπροστα σε μια αυλη που ειχε σημα no parking για 5 λεπτα. Ηρθε ενας γερος και αρχισε να με βριζει.Laughing Laughing Laughing Ζηταγα συγνωμη για 5 λεπτα κλπ κλπ. Laughing Αυτος τα δικα του. Μην το ξαναβαλεις και.............τσακισου παρτο. Ενταξει εκει μου γυρισε το ματι. Δεν το πηρα του ζητησα να μου δωσει την αδεια απο τον δημο για γκαραζLaughing Laughing Laughing και επειδη σου εχω πει οτι εχω πολυ καλο και νομιμο σοι (οι μισοι ειναι μεσα στους δημους και στα υπουργεία)Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz  και εμαθα οτι δεν εχει αδεια. Θα του εκανα λαχταρα αλλα...............αντε μεγαλος ανθρωπος. Αυτο σημερα. Very Happy Very Happy 
Εσυ εκνευριστηκες;;;;; δεν το πιστευω λεμεεεε...Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Λοιπον, αφου ο τυπος δεν ειχε νομιμη αδεια, αλλα σαν να ειναι στο χωριο του αποφασισε οτι του ανηκει το τετραγωνο γυρω απο το σπιτι του, πολυ καλα επραξες....

349το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:36 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειπα και πριν οτι το μωρο καθοταν ησυχο ησυχο και χαμογελαγε, ουτε γκρινιαζε ουτε εκλεγε (γιατι εκει θα το καταλαβαινα και απο μονη μου θα της εδινα τη θεση μου).

Στην ηλικα που ηταν το μωρο (λιγο μικροτερο απο το δικο μου, το πας σε εστιατορια, το μετακινεις με το μετρο, και γενικα το πας σε κλειστους χωρους. Εγω τουαχιστον το παιδι μου δεν το θελω σε γιαλα, στο Λονδινο κατα κυριο λογο κυκλοφορουμε με το μετρο το οποιο ειναι πιο "κελειστο" απο αυτο της Αθηνας, οπως ΟΛΟΣ ο κοσμος, και το μωρο μου εχει αρρωστησει μονο μια φορα και αυτη τελικα την κολλησε ο μπαμπας της. 

Δεν δεχομαι λοιπον την δικαιολογια του κλειστου χωρου. Εγω προσωπικα το μονο που κανω οταν υπαρχει στριμοξιδι την ουρα ειναι να ενημερωνω γιατο πια ειναι η σειρα μου τους υπολοιπους και να πηγαινω στη γωνια να περιμενω μεχρι να ερθει η σειρα μου. ΚΑι ποτε δεν εχω δεχτει θεση αλλου εφοσον πραγματικα δεν τη χρειαζομαι. Αν ειμαι με μαρσιπο ναι το κανω γιατι ειναι αλλη η κατασταση. Ακριβως επειδη ζω την ιδια κατασταση με την κυρια μπορω να καταλαβω η οχι τη χρειαζεται και τι οχι.

Επειδη ζω σε μια χωρα που ολα αυτα ειναι λυμενα, ολοι παραχωρουν τις θεσεις τους στα ατομα που τις χρειαζονται η την σειρα τους, θελω να σας πω πως ποτε πμα ποτε δεν παραχωρει σε καποια με καροτσι και "ησυχο" μωρο τη θεση του γιατι απλα δεν την χρειαζεται. Μονο εδω θεωρουμε οτι αυτες οι απολυτες καθημερινες κινησεις που τις κανει ολος ο υπολοιπος κοσμος ειναι κατι το ιδιαιτερο και δυσκολο. 
Την κυρια λοιπον δεν τη θεωρω καπατσα, αλλα γαιδουρα και απολιτιστη. Και εμενα στο συγκεκριμενο θεμα δεν με θεωρω θυμα (που οταν ειμαι με το καροτσι περιμενο υπομονετικα τη θεση μου) αλλα πολιτισμενο ατομο. Και οπως ειπα παραχωρω τη θεση μου σε οποιος το χρειαζεται.

υ.γ. για την ιστορια η ενλογω γαιδουρα δεν χρησιμοποιησε την δικαιολογια του "κλειστου χωρου" αλλα το οτι δεν μπορει να περιμενει στην ουρα ορθια με το καροτσι. (λες και το κουβαλαγε στην πλατη.

350το " cafe" μας #3# - Σελίδα 14 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 5:37 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
Lillybell έγραψε:Καφεεε....Τι κανετε μανταμες;;

Λοιπον, ανναμαρια πολυ καλα εκανε η κοπελα και διεκδικησε να περασει νωριτερα απο τους αλλους αφου κανενας δεν επροκειτο να συγκινηθει να της δωσει προτεραιοτητα που ενα μωρο δικαιωματικα την εχει, ακομα κι οταν κοιμαται..Δε νομιζω οτι εκμεταλλευτηκε κατι η κοπελα, απλα μαλλον την εχει πατησει στο παρελθον να περιμενει κανεναν να την λυπηθει, οποτε επαθε κι εμαθε..
Αρραβωνας...Περι ορεξεως... Συμφωνω οτι ειναι τζαμπα φραγκα, ειδικα και οταν δεν υπαρχουν..Αλλα και αμα υπαρχουν δεν τα κανεις κατι αλλο απο το να ταισεις το σεμσελε;;;  "Ελατε εσεις οι λογικοι να φατε του τρελου τα φραγκα"..

Αλλα νεα;;;;
παλια παροιμια αυτη αγάπη μου. Δεν την ξέρεις? Του τσιγγούνη τα λεφτά τα τρώνε οι κουβαρντάδες. να μαζεύω να στερηθώ για να μην ευχαριστηθει και το κωλοσογο απο πανωMad Mad Mad Mad Mad και να λενε στης κορης μου ειχαμε ενα φαγητοοοοοοοοοοοοο καμια σχεση με αυτο το δικο σας.Mad Mad Mad Laughing Laughing Laughing Laughing 
Παρατηρημενο αυτο ede..Σε καθε γαμο ή αρραβωνα ή βαπτιση απο μπροστα λενε τα καλυτερα και απο πισωωωωωωωω ξυνισμενα μουτρα...Κι εχεις σκασει εσυ ενα καρο λεφτα... Μωρε καλα τα εκανα ολα μπιζ μπιζε....Razz Razz 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 28 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις