Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
89 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 42]

401το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 7:57 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:ωχ ωχ τριλλυ, δεν την ξυπνας σιγα σιγα; εγω αμα παρακοιναται την ξυπναω γιατι αλλιως καηκαμε!!
μπηκα μεσα στο δωματιο, εκανα θορυβο και δεν ξυπνησε. μηπως ειναι κουρασμενη και τον χρειαζεται μωρε τον υπνο, λυπαμαι να την ξυπνησω...αν και θα το μετανιωσω πικρα.

402το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 7:59 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:
zini έγραψε:ωχ ωχ τριλλυ, δεν την ξυπνας σιγα σιγα; εγω αμα παρακοιναται την ξυπναω γιατι αλλιως καηκαμε!!
μπηκα μεσα στο δωματιο, εκανα θορυβο και δεν ξυπνησε. μηπως ειναι κουρασμενη και τον χρειαζεται μωρε τον υπνο, λυπαμαι να την ξυπνησω...αν και θα το μετανιωσω πικρα.
εγω κανω αυτο, και αμα δεν ξυπνησει της χαιδευω την πλατουλα και της μιλαω.. και εγω την λυπαμαι, αλλα λυπαμαι και εμενα που ειμαι απο τις 7 στο ποδι και οταν θα σερνομαι εκεινη θα κανει παρτυ το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 215994

403το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 8:23 am

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσιααα τώρα καταλαβαίνω γιατί στα βασανηστήρια δεν τους αφήνουν να κοιμηθούν...δεν υπάρχει χειρότερο...

404το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 10:09 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.. τελεια η κυρα λιτσα πολυ θλιβερη η ιστορια με την εγκυο.. την παρασκευη πηγα τραπεζα για μια καταθεση με το μωρο καροτσι και μολις μπηκα και καθησα ηρθε ο σεκιουριτι και με ειπε να παω μπροστα και μολις πλησιασα το ιδιο με ειπε και η υπαλληλος... και ειχα στειλει τον δικο μου για καφε γιατι ηταν το νουμερο 147 και ειχα το 199 αλλα μπαμ μπαμ.. παντως δεν θα εκανα οτι εκανε η κυρια το να παω να χωθω αλλα απο την αλλη χαρηκα οχι οτι τελειωσα γρηγορα γιατι ηταν ησυχη η μικρη αλλα στο οτι σκεφτοντε οτι ισως ειναι επικυνδινο για ενα μωρο κλειστος χωρος με τοσα ατομα και εχουν προταιρεοτητες.. τελος παντων..
πριν πλημυρισε το μπαλκονι μου δεν εχω τεντες εριξε κατακλισμο με εσπασε 2 γλαστρες κκαι τα τζαμια γιναν @@@@@@@ τελεια?? τελειααα!!

405το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 10:16 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου νανα!!

τι βροχαρα εριξε!!

406το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 10:25 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
mhtsaina έγραψε:Να σας διακόψω να σας πω τι θυμήθηκα; Πριν λίγες μέρες είχαμε πάει σε έναν αρραβώνα με το Μήτσο. Φάγαμε, ήπιαμε, παραήπιαμε και κατά τις 2 το πρωί κινήσαμε να φύγουμε παίρνοντας μαζί και μια γειτόνισσα την κυρία Λίτσα. Στη διαδρομή, κάποια στιγμή γύρισα το κεφάλι μου στο πίσω κάθισμα για να τη ρωτήσω πού τη βολεύει να την αφήσουμε και η κυρία Λίτσα δεν ήταν εκεί Shocked  Λέω του Μήτσου "Πού είναι η κυρία Λίτσα;" "Τι εννοείς, μου απαντάει τσαντισμένος, πίσω είναι η κυρία Λίτσα, να τη! Κυρία Λίτσα! Κυρία Λίτσααααα! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΛΙΤΣΑΑΑΑΑ;;;" Γυρίζουμε πίσω στο σπίτι που έγινε ο αρραβώνας και βρίσκουμε την κυρία Λίτσα στην αυλόπορτα κόκκαλο. Προφανώς, την ώρα που άνοιξε την πόρτα για να μπει στο αυτοκίνητο εμείς βάλαμε μπροστά χωρίς να το καταλάβουμε και φύγαμε σφαίρα! Κάντε εικόνα
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing γονατισα.Laughing Laughing 

407το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 10:33 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζινι και εμενα δεν μου ειναι περίεργο να εξυπηρετηθει. και να σου πω την αληθεια στη γρια δεν τη δινω τη θεση μου στην μαμα με το μωρο θα την δωσω. η γρια ολη την ημερα καθεται. Δεν την λες κουρασμενη. Ας κατσει λιγο. Δεν εχει και υποχρεωσεις πισω της ενω η αλλη τρεχει και δεν φτανει. Wink Wink Εγω δεν το κανω αλλα πολυ θα το ηθελα . Θα πρεπει δηλαδη να φτασει σε σημειο να λυσαξει στο κλαμα για να εξυπηρετηθω κα να φυγω μετα με την ψυζη στο στομα για να το ηρεμισω και αν.

408το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 11:11 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
H Χαρούλα που είναι?
Έγινε σαματάς και δεν το πήρε πρέφα??? Laughing 

Αλήθεια κοριτσάρες που ξέρετε από τα μονδέρνα... με καφέ του πούρου και πράσινο της ελιάς τι χρώμα να βάλω για να κάνω αντίθεση?

Θέλω να αλλάξω στις καρέκλες της τραπεζαρίας ύφασμα και θέλω κάτι έντονο να κάνει αντίθεση με αυτά που σας είπα.


Το περιστατικό με την κυρά Λίτσα ... απλά θεΪκό... έχω πεθάνει στο γέλιο Laughing Laughing Laughing 

409το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 11:27 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα πάντως στην Ελλάδα δε μου χει δώσει κανείς τη θέση του στην ουρά επειδή έχω καρότσι, ίσα ίσα επειδή δεν μπορώ να ελιχθώ πολλές φορές μου τρώνε και τη σειρά (οι γουρούνες). Δε θα το περίμενα κιολας να μου δώσουν προτεραιότητα εκτός αν το μωρό τσίριζε.

Αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ είναι στο λεωφορείο που δεν κάνουν στην άκρη να κατέβεις. Εκει γυαλίζει το μάτι μου. Twisted Evil 

410το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 11:42 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:H Χαρούλα που είναι?
Έγινε σαματάς και δεν το πήρε πρέφα??? Laughing 
Laughing Laughing Laughing 
Που γίνεται σαματάς? Καλά δεν τολμάω να λείψω για λίγο? Τότε βρίσκεται να τα κάνετε όλα! Κατατόπισέ με σε παρακαλώ....

411το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 11:48 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω.

412το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:04 pm

Pausaki

Pausaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Θα σας πω και γω τη γνώμη μου...στη γριά την κοτσονατη... Sorry αλλα και γω δεν δίνω τη σειρά μου...αυτη έχει απέραντο χρόνο...και γω μονίμως καίγομαι κ τρέχω σαν το βεγγο.. Αν ΑΠ την άλλη ειναι καμία καλοκαρδη γιαγιουλα που δεν φαινεται κ πολυ καλα τότε ναι...αλλα για τη γριά τη σούπια που χωνεται τότε ναιιιι σκοτωνω..
Οσο για τη μαμα με το καροτσι ..
Αν έχει νινακι που κάθεται ήσυχο το να περιμένει ένα τέταρτακι οκ..και αυτο γιατι σκέφτομαι ότι πόσες άλλες μαμαδες υπάρχουν στην ουρά που περιμένουν  και μπορεί να καίγονται κ αυτές να γυρίσουν πισω γιατι κάπου έχουν αφήσει τα μωρά τους;;;δεν ξέρω μπορει να σκέφτομαι και λάθος για τις μαμαδες...δεν ξέρω...

413το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:14 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Pausaki έγραψε:Θα σας πω και γω τη γνώμη μου...στη γριά την κοτσονατη... Sorry αλλα και γω δεν δίνω τη σειρά μου...αυτη έχει απέραντο χρόνο...και γω μονίμως καίγομαι κ τρέχω σαν το βεγγο.. Αν ΑΠ την άλλη ειναι καμία καλοκαρδη γιαγιουλα που δεν φαινεται κ πολυ καλα τότε ναι...αλλα για τη γριά τη σούπια που χωνεται τότε ναιιιι σκοτωνω..
Οσο για τη μαμα με το καροτσι ..
Αν έχει νινακι που κάθεται ήσυχο το να περιμένει ένα τέταρτακι οκ..και αυτο γιατι σκέφτομαι ότι πόσες άλλες μαμαδες υπάρχουν στην ουρά που περιμένουν  και μπορεί να καίγονται κ αυτές να γυρίσουν πισω γιατι κάπου έχουν αφήσει τα μωρά τους;;;δεν ξέρω μπορει να σκέφτομαι και λάθος για τις μαμαδες...δεν ξέρω...
Χίλια δίκια έχεις. Όλοι δουλειές έχουμε, όλοι βιαζόμαστε, δεν ξέρεις τι γίνεται, αν ο κύριος μπροστά σου περίμενε να κοιμηθεί το μωρό στο σπίτι για να πεταχτεί μέχρι την τράπεζα απέναντι ή αν η 18χρονη έχει υπόταση και είναι έτοιμη να σωριαστεί. Κανενός οι δουλειές δεν είναι πιο σημαντικές από του άλλου ώστε να απαιτεί να του παραχωρήσουν τη θέση τους. Τα ΑΜΕΑ φυσικά και εξαιρούνται!

414το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:14 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Pausaki έγραψε:Θα σας πω και γω τη γνώμη μου...στη γριά την κοτσονατη... Sorry αλλα και γω δεν δίνω τη σειρά μου...αυτη έχει απέραντο χρόνο...και γω μονίμως καίγομαι κ τρέχω σαν το βεγγο.. Αν ΑΠ την άλλη ειναι καμία καλοκαρδη γιαγιουλα που δεν φαινεται κ πολυ καλα τότε ναι...αλλα για τη γριά τη σούπια που χωνεται τότε ναιιιι σκοτωνω..
Οσο για τη μαμα με το καροτσι ..
Αν έχει νινακι που κάθεται ήσυχο το να περιμένει ένα τέταρτακι οκ..και αυτο γιατι σκέφτομαι ότι πόσες άλλες μαμαδες υπάρχουν στην ουρά που περιμένουν  και μπορεί να καίγονται κ αυτές να γυρίσουν πισω γιατι κάπου έχουν αφήσει τα μωρά τους;;;δεν ξέρω μπορει να σκέφτομαι και λάθος για τις μαμαδες...δεν ξέρω...
εγω ημουν ακριβως αυτη η περιπτωση σημερα. επρεπε να γυρισω σπιτι γιατι η μαμα μου που κρατουσε την μικρη επρεπε να φυγει. δεν μπορουσα να το χρησιμοποιησω αυτο σαν δικαιολογια γιατι προφανως κανεις δεν ηταν και υποχρεωμενος να με πιστεψει.

415το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:16 pm

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://www.thessalianews.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=27710:-32-&catid=1:police&Itemid=18


Υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα από τις μπούρδες που λέτε εδώ μέσα.

416το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:17 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:H Χαρούλα που είναι?
Έγινε σαματάς και δεν το πήρε πρέφα??? Laughing 

Αλήθεια κοριτσάρες που ξέρετε από τα μονδέρνα... με καφέ του πούρου και πράσινο της ελιάς τι χρώμα να βάλω για να κάνω αντίθεση?

Θέλω να αλλάξω στις καρέκλες της τραπεζαρίας ύφασμα και θέλω κάτι έντονο να κάνει αντίθεση με αυτά που σας είπα.


Το περιστατικό με την κυρά Λίτσα ... απλά θεΪκό... έχω πεθάνει στο γέλιο Laughing Laughing Laughing 
ασπρο σπασμενο .Σπαγγι. μαγιονεζι ντε.Razz Razz Razz 

417το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:22 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εν τω μεταξύ, άσχετο, αλλά μου έχει τύχει σκηνικό μέσα σε λεωφορείο, όπου παππούλης 85-90 σηκωνεται για να κάτσει γιαγιάκα γύρω στα 80. Και όσοι ήταν γύρω σηκώθηκαν για να του προσφέρουν τη θέση τους αλλά επειδή έτυχε και ήταν όλες γυναίκες ο παππούς αρνήθηκε κατηγορηματικά λέγοντας ότι δεν είναι κουρασμένος. Τελικά το κιμπαριλίκι και την αρχοντιά ή το 'χεις ή δεν το 'χεις.

Που 'σαι Αντωνάκη, άργησες, μας τα 'παν άλλοι. Ντεφορμέ σε βρίσκω!

Καληνυχτα σας.

418το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:24 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω παντως δεν απαιτω ποτε να παρω τη θεση καποιου ακομη και αν εχω μαζι μου και τα 4 παιδια αλλα δεν μπορω να κρυψω το γεγονος οτι καλοδεχομαι την εξυπηρετηση οταν μου πουν περαστε...

419το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:24 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
freskia mama έγραψε:
zini έγραψε:
freskia mama έγραψε:κοριτσια μου τι κανετε πως τα πατε
γεια σου γεια σου!! Να σου ζησει το κουκλακι σου!!!!!! Να το χαιρεσαι Γιωτακι ειναι γλυκας!
σε ευχαριστω πολυ ζινι μου να εισαι καλα και εσυ ανχερεσε την οικογενεια σου κοριτσια μου νερακι σκεο βγαινει απο το στηθος παει το γαλατακι μου ο μικρουλις ουτε καταδιανια να πιει αρε τι μου εκανε η περιοδος.......καλημερα δεν σας ειπα θα πω καλησπερα
Γιωτακι δεν πειραζει κοπελα μου! Και οσο θηλασες καλο του εκανες! Οτι εγινε εγινε τωρα. Η παιδιοατρος τι σου ειπε; Το ξενο το γαλα το παιρνει τωρα με το μπιμπερο;
η παιδιατρος με ρωτησε αν ο μικρος πεινει το ξενο και ναι δοξα το θεο το πεινη και με μεγαλη χαρα δεν δυσκολευτηκε καθολου σταματησαν και οι εμετοι εχουμε γουλιτσες αλλα οχι εμετους πια κοιμαται μια χαρα με στεναχωρισε που ετσι ξαφνικα ολα αλλαξαν .....εμενα μου ειπε να αφηνω το στηθος να γεμιζει καλα και οταν πονεσω να αφερο λιγο το νερο που βγαινει οστε να το νοιωθω πιο χαλαρο ετσι θα κοπει το γαλα εκτες εκανα 3 αντλισεις και ηταν μονο νερακι σκετο θαμπο το αφησα και λιγο αλλα δεν ανεβηκε η κρεμα στην επειφανια σημερα εκανα μονο μια αντλησι και δεν εχει πριστει ακομα ..............σιγνωμη που απανταω αργα αλλα χανομαι οταν μπορω ομως σας διαβαζω να βλεπω αν ειστε καλα αααα φοραω και σφικτο σουτιεν ετσι μου ειπε με εχει παρει λιγο απο κατω ολο αυτο και εχω στεναχωριθει βαζω ομως τον μικρουλι στην αγκαλια μου και ειμαι γυμνη απο την μεση ακι πανω για να μην χασει αυτην την ζεστασια προσπαθησα παλει αν του δωσω στηθος και ας μου ειπε η γιατρος τελος αλλα εκεινος ενω ρουφαει το διοχνει διχνει να μην του αρεσει καθολου και ετσι καταλιγουμε στο μπουκαλι μας που ξαναλεω δοξα το θεο το πειρε χωρις καμια αντιρισει και καταλιξαμε αμεσος στο γαλα μας με την πρωτη δοκιμη απλα οταν πεινη το γαλα του του τραγουδαω του μιλαω γλυκα τον κοιταω μες στα ματια και ετσι ειναι πιο ηρεμος ............εσυς ολοι καλα ζινι μου εντε μου ντεμακι μου ολες σας ειστε καλα ?

420το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:25 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο την μια λετε να μην ερχεται κοσμος στο σπτιι (που θα ειναι και το μωρο σε αλλο δωματιο) να μην ερχονται τα παιδακια, να μην ερχεται η πεθερα (που ειναι και μια γρια) αλλα να ειναι το μωρο μεσα στους γερους που βήχουν ,φτερνιζονται, το φτύνουν κλπ. αν δεν του πατησεις δηλαδη τσιμπια στον πισινο να κλαψει φεύγεις με την ιωση στο τσεπακι. και ξαναλεω οτι δεν το εχωω κανωει ποτε. Αλλα πολυ καλα εκανε και μακαρι να μπορουσα και εγω να το κανω. που πηγαινα οχι με ενα αλλα με τρια και το μωρο στο καροτσι. Τωρα θα μου πειτε οτι λεω πως παντου . οκ σωστο και αυτο. Αλλα μου φαινεται καπως να συγκρινω την γρια με το μωρο. η γρια γρια ειναι αντεχει και αν δεν αντεξει.........εεεε . Το μωρο ομως? Μπορει να κρατηθει για το φαγητο, τον υπνο, την βολτα του ,το χουζουρι του.

421το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:29 pm

Pausaki

Pausaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
zini έγραψε:
Pausaki έγραψε:Θα σας πω και γω τη γνώμη μου...στη γριά την κοτσονατη... Sorry αλλα και γω δεν δίνω τη σειρά μου...αυτη έχει απέραντο χρόνο...και γω μονίμως καίγομαι κ τρέχω σαν το βεγγο.. Αν ΑΠ την άλλη ειναι καμία καλοκαρδη γιαγιουλα που δεν φαινεται κ πολυ καλα τότε ναι...αλλα για τη γριά τη σούπια που χωνεται τότε ναιιιι σκοτωνω..
Οσο για τη μαμα με το καροτσι ..
Αν έχει νινακι που κάθεται ήσυχο το να περιμένει ένα τέταρτακι οκ..και αυτο γιατι σκέφτομαι ότι πόσες άλλες μαμαδες υπάρχουν στην ουρά που περιμένουν  και μπορεί να καίγονται κ αυτές να γυρίσουν πισω γιατι κάπου έχουν αφήσει τα μωρά τους;;;δεν ξέρω μπορει να σκέφτομαι και λάθος για τις μαμαδες...δεν ξέρω...
εγω ημουν ακριβως αυτη η περιπτωση σημερα. επρεπε να γυρισω σπιτι γιατι η μαμα μου που κρατουσε την μικρη επρεπε να φυγει. δεν μπορουσα να το χρησιμοποιησω αυτο σαν δικαιολογια γιατι προφανως κανεις δεν ηταν και υποχρεωμενος να με πιστεψει.


Το ξέρω αλλα το λάθος σου ήταν που εχασες την ψυχραιμία σου κ σου γύρισε μπούμερανγκ..εσυ βγηκες η " κακια" που μαλωσες για την σειρά με την μαμα με το καροτσάκι.. Και όλοι θα σκέφτηκαν ...τι γαιδουρα.. Που η γαιδουρα ήταν η άλλη που χωρις να ρωτήσει χωθηκε - με τη δικαιολογία του μωρου- κάτσε κυρά μου ρωτά εάν μπορείς κ μετα..ευχαρίστως!! λίγη ευγένεια δε βλάπτει!! Ζουλου έχουμε καταντήσει!!

422το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:29 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια να σας πω τι εννουσα με το περιστατικο το πρωι που ανεφερα. γιατι με ολο το χαμο προφανοως δεν εκανα ξεκαθαρη τη θεση μου.

Εγω προσωπικα δινω παντα τη θεση μου σε οποιον θεωρησω οτι πραγματικα εχει αναγκη η οποιος μου τη ζητησει για τον οποιοδηποτε λογο. Δεν παθενω κατι με το να παραχωρησω τη θεση μου, ακομη και αν καιγομαι γιαι τα 5 λεπτα δεν θα με σωσουν. Ομως, ειλικρινα επειδη εχω απειρες φορες βρεθει στη θεση της συγκεκριμενης σημερα να ειμαι με καροτσι και τη μικρη σε τραπεζα, η υπηρεσια ειτε εδω ειτε στο Λονδινο (γιατι συγγνωμη κοριτσια τη μιση μου χρονια εκει την περναω) δεν εθωρω οτι ειναι τοσο σημαντικο να περασω πρωτη. Ειπα κι ολας οτι κραταω τη σειρα μου και απλα περιμενω στην κρη για να μην σερνω συνεχεια το καροτσι. Δεν βρισκω λοιπον το λογο γιατι θα επρεπε να παραχωρησω εγω τη θεση μου σε καποια που δεν μπορει να ακνει το απολυτως βασικο, να περιμενει. Δεν ειχε καποιο θεμα, το μωρο της ηταν ησυχο. Και ακομη και αν ειχε καποιο θεμα δεν ζητησε ευγενικα να περασει, με το ετσι θελω περασε (γιατι εχει καροτσι). Για ποιο λογο εγω λοιπον να μην εκνευριστω; Ποιος δινει το δικαιωμα σε εναν πολιτη να εκμεταλευται καταστασεις εις βαρος των αλλων και με το ετσι θελω; Ειναι θεμα πολιτισμου και σε αυτο επιμενω. 

Οσο αφορα στους μεγαλυτερους, ναι καθονται ολη μερα αλλα δεν εχουν και τις ιδιες αντοχες με τις δικιες μου (και αυτο ειναι σιγουρο). 

Τωρα για το Λονδινο που ανεφερα, δεν το ειπα για να τονισω οτι ειναι καλυτεροι απο εμας (δεν το πιστευω σε καμια περιπτωση) Αυτο που ειπα ειναι οτι εκει που τα τυπικα θεματα τα κανουν λες και ειναι προγραμματισμενοι, δεν θεωρουν οτι μια μαμα με καροτσι και ενα ησυχο μωρο εχει πρωτερεοτητα παντου. 

Γενικα ρε κοριτσια δεν πιστευω εγω (που ειμαι τοσο ξιπασμενη) οτι εχω προτεραιοτητα με το καροτσι σε μερη που πραγματικα δεν εχω αναγκη να εχω προτεραιοτητα. Εμενα δεν μυ ειναι δυσκολο να περιμενω με το καροτσι τη σειρα μου. Προφανως σε καποιες ειναι Rolling Eyes .

423το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:29 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω εγκυος ετοιμογενη στο μετρο και δεν σηκωθηκε κανεις.
και μια φορα εγκυος παλι στις αρχες του μηνα ζητησα απο μια κοπελα πολυ νεα σε ηλικια να σηκωθει που ζαλιστικα και ασορισα και της ειπα οτι ειμαι εγκυος και η απαντηση ηταν ''Δεν γινεται εχω τραυματισμο σο ποδι΄΄Shocked Shocked και σηκωθηκε ενα κυριος γυρω στα 70:oops: Embarassed Δεν ξερω τελικα αν η κοπλεα που μπηκε μπροστα ηταν γαιδαρα ή αναγκαστηκε να γινει γαιδαρα ή εμεις ειμαστε τελικα οι γαιδαροι.Rolling Eyes 

424το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:31 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Pausaki έγραψε:
zini έγραψε:
Pausaki έγραψε:Θα σας πω και γω τη γνώμη μου...στη γριά την κοτσονατη... Sorry αλλα και γω δεν δίνω τη σειρά μου...αυτη έχει απέραντο χρόνο...και γω μονίμως καίγομαι κ τρέχω σαν το βεγγο.. Αν ΑΠ την άλλη ειναι καμία καλοκαρδη γιαγιουλα που δεν φαινεται κ πολυ καλα τότε ναι...αλλα για τη γριά τη σούπια που χωνεται τότε ναιιιι σκοτωνω..
Οσο για τη μαμα με το καροτσι ..
Αν έχει νινακι που κάθεται ήσυχο το να περιμένει ένα τέταρτακι οκ..και αυτο γιατι σκέφτομαι ότι πόσες άλλες μαμαδες υπάρχουν στην ουρά που περιμένουν  και μπορεί να καίγονται κ αυτές να γυρίσουν πισω γιατι κάπου έχουν αφήσει τα μωρά τους;;;δεν ξέρω μπορει να σκέφτομαι και λάθος για τις μαμαδες...δεν ξέρω...
εγω ημουν ακριβως αυτη η περιπτωση σημερα. επρεπε να γυρισω σπιτι γιατι η μαμα μου που κρατουσε την μικρη επρεπε να φυγει. δεν μπορουσα να το χρησιμοποιησω αυτο σαν δικαιολογια γιατι προφανως κανεις δεν ηταν και υποχρεωμενος να με πιστεψει.


Το ξέρω αλλα το λάθος σου ήταν που εχασες την ψυχραιμία σου κ σου γύρισε μπούμερανγκ..εσυ βγηκες η " κακια" που μαλωσες για την σειρά με την μαμα με το καροτσάκι.. Και όλοι θα σκέφτηκαν ...τι γαιδουρα.. Που η γαιδουρα ήταν η άλλη που χωρις να ρωτήσει χωθηκε - με τη δικαιολογία του μωρου- κάτσε κυρά μου ρωτά εάν μπορείς κ μετα..ευχαρίστως!! λίγη ευγένεια δε βλάπτει!! Ζουλου έχουμε καταντήσει!!
δεν εξηγησα ολο το διαλογο. αλλα ετσι εγινε. της ειπα οτι θα μπορουσε να ρωτησει και μετα αρχισε να φωναζει οτι δεν σεβομαι τη μαμα με το καροτσι. ε και μετα εγινα εξαλη.

425το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:32 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="]ασπρο σπασμενο .Σπαγγι. μαγιονεζι ντε.Razz Razz Razz [/quote]Αυτό το χρώμα έχει περίπου και θέλω αλλαγή.
Το νου σου... Έχω και μια κινούμενη βόμβα βρώμας στο σπίτι και δεν θέλω κάτι ανοιχτόχρωμο. Να φανταστείς είναι ένα ωραίο ζάχαρη οι καρέκλες και τις έχω καλύψει με ένα στα μπεζ αλλά το βαρέθηκα.
Όλο το δωμάτιο βαρέθηκα
Ψάχνω να δω τι να κάνω...

Να πούμε και κάτι σοβαρό τώρα για τη σονια...να μην πλήξει από την κουβέντα μας. Έβαλα και μπικουτι και βγήκε τέλειο το μαλλί.
Magic leverag τα λένε κάπως έτσι. το " cafe" μας #3# - Σελίδα 17 654316 



Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις