Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 30 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 42]

426το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:33 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:εγω εγκυος ετοιμογενη στο μετρο και δεν σηκωθηκε κανεις.
και μια φορα εγκυος παλι στις αρχες του μηνα ζητησα απο μια κοπελα πολυ νεα σε ηλικια να σηκωθει που ζαλιστικα και ασορισα και της ειπα οτι ειμαι εγκυος και η απαντηση ηταν ''Δεν γινεται εχω τραυματισμο σο ποδι΄΄Shocked Shocked και σηκωθηκε ενα κυριος γυρω στα 70:oops: Embarassed Δεν ξερω τελικα αν η κοπλεα που μπηκε μπροστα ηταν γαιδαρα ή αναγκαστηκε να γινει γαιδαρα ή εμεις ειμαστε τελικα οι γαιδαροι.Rolling Eyes 
οχι αυτο ειναι γαιδουρια. αλλα και παλι ολα ειναι σχετικα. αν οντως ειχε τραυματισμο, ο κυριος που σηλωθηκε ηταν αυτος απο τους 3 σας που μπορουσε να κατσει ορθιος πιο πολυ. και μου εχει τυχει αυτο οταν ειχα πιο παλια τραυματισμο στη μεση. κανεις δεν με πιστευε οτι ειχα θεμα και δεν μπορουσα να ειμαι ορθια (δεν επρεπε με τιποτα) οποτς κυκλοφορουσα με μια πατεριτσα του αδερφου μου Laughing

427το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:35 pm

Pausaki

Pausaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ede ειλικρινά χαίρομαι που δεν το κανείς γιατι αυτο που έκανε να μπει κ να χωθει κατευθειαν πρωτη στην ουρα χωρις να ρωτήσει sorry αλλα δεν ειναι για μπράβο...θράσος ειναι...όλα θέλουν τον τροπο τους.. Μην κανείς κ τους άλλους να αισθάνονται μαλακες..

428το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:36 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:
\" έγραψε:ασπρο σπασμενο .Σπαγγι. μαγιονεζι ντε.Razz Razz Razz 
Αυτό το χρώμα έχει περίπου και θέλω αλλαγή.
Το νου σου... Έχω και μια κινούμενη βόμβα βρώμας στο σπίτι και δεν θέλω κάτι ανοιχτόχρωμο.  Να φανταστείς είναι ένα ωραίο ζάχαρη οι καρέκλες και τις έχω καλύψει με ένα στα μπεζ αλλά το βαρέθηκα.
Όλο το δωμάτιο βαρέθηκα
Ψάχνω να δω τι να κάνω...

Να πούμε και κάτι σοβαρό τώρα για τη σονια...να μην πλήξει από την κουβέντα μας. Έβαλα και μπικουτι και βγήκε τέλειο το μαλλί.
Magic leverag τα λένε κάπως έτσι. το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 654316 



Ε τοτε βαλε κοκκινο. και αν εισαι και του εξτριμ βαλε καθε καρεκλα διαφορετικο χρώμα και μαλιστα εντονο. Ηλεκτρικ, κοκκινο,λαχανι, κιτρινο, ......Το εχω δει σε πολλα περιοδικα και μου αρεσει το αποτελεσμα. 'και εγω σκεφτομαι το σγουρο στο μαλλι. Εισαι σπαστο σπαστικο και ολο το ισιωνω. Σκεφτομαι να κανω καμια περμανατ. να βγω σαν κανις.Razz Razz Razz 

429το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:36 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
margdimitra έγραψε:H Χαρούλα που είναι?
Έγινε σαματάς και δεν το πήρε πρέφα??? Laughing 

Αλήθεια κοριτσάρες που ξέρετε από τα μονδέρνα... με καφέ του πούρου και πράσινο της ελιάς τι χρώμα να βάλω για να κάνω αντίθεση?

Θέλω να αλλάξω στις καρέκλες της τραπεζαρίας ύφασμα και θέλω κάτι έντονο να κάνει αντίθεση με αυτά που σας είπα.


Το περιστατικό με την κυρά Λίτσα ... απλά θεΪκό... έχω πεθάνει στο γέλιο Laughing Laughing Laughing 
ασπρο σπασμενο .Σπαγγι. μαγιονεζι ντε.Razz Razz Razz 
η κατι σε μελιτζανι η σκουρο μωβ. τι εχω παθει τωρα τελευταια με το μελιτζανι;; δεν ξερω, το βαζω παντου!

430το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:37 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Pausaki έγραψε:Ede ειλικρινά χαίρομαι που δεν το κανείς γιατι αυτο που έκανε να μπει κ να χωθει κατευθειαν πρωτη στην ουρα χωρις να ρωτήσει sorry αλλα δεν ειναι για μπράβο...θράσος ειναι...όλα θέλουν τον τροπο τους.. Μην κανείς κ τους άλλους να αισθάνονται μαλακες..
μα σας το λεω. Μη με βλεπετε εδω στην πραγματικοτητα ειμαι .............ντροπαλο και συνεσταλμενο κοριτσι. Το δικιο μου μονο μη μου φας και κατα τα αλλα τα καταπινω. Razz Razz Razz 

431το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:38 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εντε αμα βαριεσε να ισιωσεις, κανε ισωτικη με κερατινη εχω κανει που και εγω εχω σπαστο, και μου κρατησε ισιομενο το μαλλι 6 μηνες. (εκανα ελαχιστο πιστολακι μονο οταν ειχε υγρασια). και δεν επαθε και τιποτα το μαλλι μου.

432το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:39 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Που να δειτε και μενα στο τρενο εγκυος με τα 3 παιδια, να ειμαστε ΟΛΟΙ ΟΡΘΙΟΙ και επιπλεον να εχω και το μωρο στο καροτσι, να κουνιομαστε ομαδικως περα δωθε και να μη σηκωνεται ουτε ενας νεολαιος να πει καθιστε εσεις, τα παιδια οποιοσδηποτε..πραγματικα εκεινη τη στιγμη ενιωσα το δικιο να με πνιγει και τα πηρα εντελως..Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil εκει καπου ζητησα αν θυμαμαι καλα να κατσουν τα παιδια τουλαχιστον για να μη μου πεσουνShocked 
Απο την αλλη προχτες στο ταχυδρομειο ειχα τα 2 μονο, κανενα δε γκρινιαζε κα απο μονοι τους μου ειπαν να περασω μπροστα..οποτε υπαρχει ολη η γκαμα..απο τα τελειως γαιδουρια μεχρι τους πολυ ευγενεις...

433το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:41 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προς το κόκκινο με βλέπω. Εκτός και αν πάρω ένα κόκκινο έπιπλο σα μπουφέ που είδα Ικεα οπότε θα κάνω άλλο χρώμα τις καρέκλες.
Και να ήταν μόνο οι καρέκλες που θέλω να αλλάξω...
Ευχαριστώ... Smile 

434το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:41 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:κοριτσια να σας πω τι εννουσα με το περιστατικο το πρωι που ανεφερα. γιατι με ολο το χαμο προφανοως δεν εκανα ξεκαθαρη τη θεση μου.

Εγω προσωπικα δινω παντα τη θεση μου σε οποιον θεωρησω οτι πραγματικα εχει αναγκη η οποιος μου τη ζητησει για τον οποιοδηποτε λογο. Δεν παθενω κατι με το να παραχωρησω τη θεση μου, ακομη και αν καιγομαι γιαι τα 5 λεπτα δεν θα με σωσουν. Ομως, ειλικρινα επειδη εχω απειρες φορες βρεθει στη θεση της συγκεκριμενης σημερα να ειμαι με καροτσι και τη μικρη σε τραπεζα, η υπηρεσια ειτε εδω ειτε στο Λονδινο (γιατι συγγνωμη κοριτσια τη μιση μου χρονια εκει την περναω) δεν εθωρω οτι ειναι τοσο σημαντικο να περασω πρωτη. Ειπα κι ολας οτι κραταω τη σειρα μου και απλα περιμενω στην κρη για να μην σερνω συνεχεια το καροτσι. Δεν βρισκω λοιπον το λογο γιατι θα επρεπε να παραχωρησω εγω τη θεση μου σε καποια που δεν μπορει να ακνει το απολυτως βασικο, να περιμενει. Δεν ειχε καποιο θεμα, το μωρο της ηταν ησυχο. Και ακομη και αν ειχε καποιο θεμα δεν ζητησε ευγενικα να περασει, με το ετσι θελω περασε (γιατι εχει καροτσι). Για ποιο λογο εγω λοιπον να μην εκνευριστω; Ποιος δινει το δικαιωμα σε εναν πολιτη να εκμεταλευται καταστασεις εις βαρος των αλλων και με το ετσι θελω; Ειναι θεμα πολιτισμου και σε αυτο επιμενω. 

Οσο αφορα στους μεγαλυτερους, ναι καθονται ολη μερα αλλα δεν εχουν και τις ιδιες αντοχες με τις δικιες μου (και αυτο ειναι σιγουρο). 

Τωρα για το Λονδινο που ανεφερα, δεν το ειπα για να τονισω οτι ειναι καλυτεροι απο εμας (δεν το πιστευω σε καμια περιπτωση) Αυτο που ειπα ειναι οτι εκει που τα τυπικα θεματα τα κανουν λες και ειναι προγραμματισμενοι, δεν θεωρουν οτι μια μαμα με καροτσι και ενα ησυχο μωρο εχει πρωτερεοτητα παντου. 

Γενικα ρε κοριτσια δεν πιστευω εγω (που ειμαι τοσο ξιπασμενη) οτι εχω προτεραιοτητα με το καροτσι σε μερη που πραγματικα δεν εχω αναγκη να εχω προτεραιοτητα. Εμενα δεν μυ ειναι δυσκολο να περιμενω με το καροτσι τη σειρα μου. Προφανως σε καποιες ειναι Rolling Eyes .
οκ συμφωνω. Τα αμεα με το αναπηρικο καροτσι γιατι εχουν? Ο ανθρωπος που του λειπει το ποδι και φοραει τεχνητο μέλος? και αυτοι καταφερνουν πολλα πραγματα, ψωνιζουν, βγαινουν εξω, πανε βολτες, εστιατορια,αθλητισμο, δραστηριοτητες, οδηγουν αυτοκινητο, μπαίνουν σε μετρο,σε λεοφόρειο τα παντα. Γιατι να εχει προτεραιοτητα και να μην εχει το μωρο?

435το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:42 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Προς το κόκκινο με βλέπω. Εκτός και αν πάρω ένα κόκκινο έπιπλο σα μπουφέ που είδα Ικεα οπότε θα κάνω άλλο χρώμα τις καρέκλες.
Και να ήταν μόνο οι καρέκλες που θέλω να αλλάξω...
Ευχαριστώ... Smile 
εγω θελω και αντρα αλλα που να ψαχνω ,να δοκιμαζω.....τι θα βγει κιολας δενξερεις.........καταλαβαινεις.

436το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:43 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω εχω ξεκινησει την ανανεωση του σπτιιου. Ετοιμαζομαι για χειμωνιατικη διακοσμηση . Εχω βρει και κατι ωραιες ιδεες στο νετ που ειναι και εξυπνες, και οικονομικες, και πολυ γουστοζικες. Wink 

437το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:44 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι ρε κορόιδο και άλλον άντρα.
Εδώ κάνουμε αμάν να ξεφορτωθουμε αυτούς που έχουμε Razz 

438το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:46 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Όχι ρε κορόιδο και άλλον άντρα.
Εδώ κάνουμε αμάν να ξεφορτωθουμε αυτούς που έχουμε Razz 

οχι οχι χρειαζεται. να εμενα μου χαλσε η λαμπα. τι να κανω φοβαμαι η μανα. Ποιος θα το αλλαξει?

439το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:52 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζινι ξερεις τι θυμηθηκα τωρα? Μια φορα πηγα στην τραπεζα με τον μεγαλο μωρο. Με το που μπαινω μεσα δεν προλαβαινω ερχεται μια γιαγια και μου δινει το νουμερο της. λεω ευχαριστω πολυ και παω και καθομαι σε μια καρεκλα με το καροτσι . και ερχεται μια τυπισσα και μου παταει κατι φωνεςοτι εκμεταλευτηκα την θεση μου και απαιτει να της δωσω το νουμερο της γριαςShocked Shocked Ολοι ελγαν οχι. ξεριες οτι ειμαι λερτζ τυποςRazz Razz εδωσα το νουμερρο στην κυρια και απο τα νευρα μου παω και βγαζω με φορα την πιπιλα απο τομωρο που δεν ζουσε χωρις πιπιλα. το μωρο αρχιζει να ουρλιαζει και εγω αταραχη καθομουν .ποσο θα αντεχαν τι διαολο. με φωναξε ο ταμιας ,εκανα την δουλεια μου. και καθως εφευγα ειπα στον μικρο δινοντας την πιπιλα'' ποιος περιμενε οτι θα τελειωναμε τοσο γρηγορα με τοσο μεγαλη ουρα και χωρις νουμερο?''Razz Razz Razz Razz Razz Razz πρεπει να εφαγε το μηχανημα για τα νουμερα ειμαι σιγουρη.Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

440το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:53 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
zini έγραψε:κοριτσια να σας πω τι εννουσα με το περιστατικο το πρωι που ανεφερα. γιατι με ολο το χαμο προφανοως δεν εκανα ξεκαθαρη τη θεση μου.

Εγω προσωπικα δινω παντα τη θεση μου σε οποιον θεωρησω οτι πραγματικα εχει αναγκη η οποιος μου τη ζητησει για τον οποιοδηποτε λογο. Δεν παθενω κατι με το να παραχωρησω τη θεση μου, ακομη και αν καιγομαι γιαι τα 5 λεπτα δεν θα με σωσουν. Ομως, ειλικρινα επειδη εχω απειρες φορες βρεθει στη θεση της συγκεκριμενης σημερα να ειμαι με καροτσι και τη μικρη σε τραπεζα, η υπηρεσια ειτε εδω ειτε στο Λονδινο (γιατι συγγνωμη κοριτσια τη μιση μου χρονια εκει την περναω) δεν εθωρω οτι ειναι τοσο σημαντικο να περασω πρωτη. Ειπα κι ολας οτι κραταω τη σειρα μου και απλα περιμενω στην κρη για να μην σερνω συνεχεια το καροτσι. Δεν βρισκω λοιπον το λογο γιατι θα επρεπε να παραχωρησω εγω τη θεση μου σε καποια που δεν μπορει να ακνει το απολυτως βασικο, να περιμενει. Δεν ειχε καποιο θεμα, το μωρο της ηταν ησυχο. Και ακομη και αν ειχε καποιο θεμα δεν ζητησε ευγενικα να περασει, με το ετσι θελω περασε (γιατι εχει καροτσι). Για ποιο λογο εγω λοιπον να μην εκνευριστω; Ποιος δινει το δικαιωμα σε εναν πολιτη να εκμεταλευται καταστασεις εις βαρος των αλλων και με το ετσι θελω; Ειναι θεμα πολιτισμου και σε αυτο επιμενω. 

Οσο αφορα στους μεγαλυτερους, ναι καθονται ολη μερα αλλα δεν εχουν και τις ιδιες αντοχες με τις δικιες μου (και αυτο ειναι σιγουρο). 

Τωρα για το Λονδινο που ανεφερα, δεν το ειπα για να τονισω οτι ειναι καλυτεροι απο εμας (δεν το πιστευω σε καμια περιπτωση) Αυτο που ειπα ειναι οτι εκει που τα τυπικα θεματα τα κανουν λες και ειναι προγραμματισμενοι, δεν θεωρουν οτι μια μαμα με καροτσι και ενα ησυχο μωρο εχει πρωτερεοτητα παντου. 

Γενικα ρε κοριτσια δεν πιστευω εγω (που ειμαι τοσο ξιπασμενη) οτι εχω προτεραιοτητα με το καροτσι σε μερη που πραγματικα δεν εχω αναγκη να εχω προτεραιοτητα. Εμενα δεν μυ ειναι δυσκολο να περιμενω με το καροτσι τη σειρα μου. Προφανως σε καποιες ειναι Rolling Eyes .
οκ συμφωνω. Τα αμεα με το αναπηρικο καροτσι γιατι εχουν? Ο ανθρωπος που του λειπει το ποδι και φοραει τεχνητο μέλος? και αυτοι καταφερνουν πολλα πραγματα, ψωνιζουν, βγαινουν εξω, πανε βολτες, εστιατορια,αθλητισμο, δραστηριοτητες, οδηγουν αυτοκινητο, μπαίνουν σε μετρο,σε λεοφόρειο τα παντα. Γιατι να εχει προτεραιοτητα και να μην εχει το μωρο?
Για τα ΑΜΕΑ, μου εχει τυχει και ειναι προς τιμην του, ατομο σε καροτσι που να του δινω τη θεση μου και να θελει απλα να περιμενει γιατι δεν κουραζετε περισσοτερο απο εμενα. Τα ΑΜΕΑ πρεπει να εχουν σεβασμο ως προς το να μπορουν να κανουν οτι και εμεις, δξλαδη να εχουν προσβαση παντου να μην τους παρκαρουν τα γαιδουρια τα αυτοκινητα στις θεσεις τους κλπ κλπ. Αλλα αυτο μονο. Κατα τα αλλα πρεπει να αντιμετωπιζονται σαν φυσιολογικοι ανθρωποι ειναι καλυτερο και γι αυτους και για εμας.

Οσο αφορα το μωρο (ας μιλησω μονο για το δικο μου) θεωρω οτι προτεραιοτητα εχει μονο στο αεροπλανο και αυτο γιατι αμα δεν μπθμε πρωτοι μεχρι να το τακτοποιησω στη θεση του και να τακτοποιησω και τα πραγματα μας θα μπλοκαρω ολο το αεροπλανο. Αλλιως με το μοωρο μου εγω παω παντου και δνε θεωρω οτι μου χρωστα κανενας να μου φαιρεται διαφορετικα. Μονο ο δημος για να φτιαξει καλυτερα πεζοδρομια.

441το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:54 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:εγω εγκυος ετοιμογενη στο μετρο και δεν σηκωθηκε κανεις.
και μια φορα εγκυος παλι στις αρχες του μηνα ζητησα απο μια κοπελα πολυ νεα σε ηλικια να σηκωθει που ζαλιστικα και ασορισα και της ειπα οτι ειμαι εγκυος και η απαντηση ηταν ''Δεν γινεται εχω τραυματισμο σο ποδι΄΄Shocked Shocked και σηκωθηκε ενα κυριος γυρω στα 70:oops: Embarassed Δεν ξερω τελικα αν η κοπλεα που μπηκε μπροστα ηταν γαιδαρα ή αναγκαστηκε να γινει γαιδαρα ή εμεις ειμαστε τελικα οι γαιδαροι.Rolling Eyes 
ΟΚ, είπα να σας αφήσω αλλά μ'αρέσει το θέμα. Έντε μου, όντως το κορίτσι μπορεί να είχε πρόβλημα, μην το αποκλείεις. Αλλά το να σε βλέπουν ετοιμόγεννη και να μη σηκώνεται κανένας, ε τι να πω μετά; Η λέξη γαϊδουριά είναι λίγη, σ'αυτήν την περιπτωση θα φώναζα δυνατά "μπορεί κάποιος να μου δώσει τη θέση του;" Μισή ντροπή δική μου και μισή δική τους (μάλλον όλη δική τους αλλά τεςπα).
Η κοπέλα που χώθηκε μάλλον αναγκάστηκε να γίνει γαϊδούρα από προηγούμενες εμπειρίες της, είναι αυτό που λένε πως ό,τι κάνεις θα το βρεις μπροστά σου. Κάποιος της έκανε το ίδιο κάποια στιγμή.

Όσο για τα ΑΜΕΑ, έτσι είναι  ο νόμος, τι να κάνουμε; Άσε που είναι ΑΜΕΑ δεν είναι μόνο τα άτομα με αμαξίδια και τεχνητά μέλη, είναι και άτομα που δεν έχουν τίποτα εμφανές ή άτομα με ολοφάνερα προβλήματα. Αν σε ενοχλεί μπορείς να ξεκινήσεις εκστρατεία ώστε να μην έχουν προτεραιότητα, η Σωσώ αυτό θα έκανε! Smile 

Επίσης, όλα κι όλα, αλλά εμένα τουλάχιστον δεν μπορείς να με κατηγορήσεις για ασυνέπεια, εγώ είμαι υπέρ του να βγαίνουν τα μωρά. Αλλά κι εσύ βρε κορίτσι μου, το βήχουν, το φτύνουν, το σαλιώνουν, το τσιμπάνε, στο ΜπεμπέΓκουαντάναμο θα το πάω;;;; Laughing

Δεν ξέρω πως ακούγομαι, χαμογελάω και τα γράφω, δεν ειναι εύκολο να μην φαίνεσαι επικριτικός όταν διαφωνείς με κάποιον στο γραπτό λόγο. Πάντως αν σε εβλεπα με 3 παιδιά στην τράπεζα, ε, τη ρημάδα τη σειρά μου θα στην έδινα. Η απαίτηση είναι που με ενοχλεί.
Τώρα στα αλήθεια καληνύχτα.

442το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:54 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:ζινι ξερεις τι θυμηθηκα τωρα? Μια φορα πηγα στην τραπεζα με τον μεγαλο μωρο. Με το που μπαινω μεσα δεν προλαβαινω ερχεται μια γιαγια και μου δινει το νουμερο της. λεω ευχαριστω πολυ και παω και καθομαι σε μια καρεκλα με το καροτσι . και ερχεται μια τυπισσα και μου παταει κατι φωνεςοτι εκμεταλευτηκα την θεση μου και απαιτει να της δωσω το νουμερο της γριαςShocked Shocked Ολοι ελγαν οχι. ξεριες οτι ειμαι λερτζ τυποςRazz Razz εδωσα το νουμερρο στην κυρια και απο τα νευρα μου παω και βγαζω με φορα την πιπιλα απο τομωρο που δεν ζουσε χωρις πιπιλα. το μωρο αρχιζει να ουρλιαζει και εγω αταραχη καθομουν .ποσο θα αντεχαν τι διαολο. με φωναξε ο ταμιας ,εκανα την δουλεια μου. και καθως εφευγα ειπα στον μικρο δινοντας την πιπιλα'' ποιος περιμενε οτι θα τελειωναμε τοσο γρηγορα με τοσο μεγαλη ουρα και χωρις νουμερο?''Razz Razz Razz Razz Razz Razz πρεπει να εφαγε το μηχανημα για τα νουμερα ειμαι σιγουρη.Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
γενικα γαιδουρια υπαρχουν παντου

443το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:56 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να πας στην Αγγλια μαρη. Εδω ετσι ειμαστε. να πας εκει. Που δεν εχετε πατζουρια και κουρτινες να βλεπει ο γειτονας τον κ@λο σας. αααααα μα πια.

444το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:57 pm

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:ζινι ξερεις τι θυμηθηκα τωρα? Μια φορα πηγα στην τραπεζα με τον μεγαλο μωρο. Με το που μπαινω μεσα δεν προλαβαινω ερχεται μια γιαγια και μου δινει το νουμερο της. λεω ευχαριστω πολυ και παω και καθομαι σε μια καρεκλα με το καροτσι . και ερχεται μια τυπισσα και μου παταει κατι φωνεςοτι εκμεταλευτηκα την θεση μου και απαιτει να της δωσω το νουμερο της γριαςShocked Shocked Ολοι ελγαν οχι. ξεριες οτι ειμαι λερτζ τυποςRazz Razz εδωσα το νουμερρο στην κυρια και απο τα νευρα μου παω και βγαζω με φορα την πιπιλα απο τομωρο που δεν ζουσε χωρις πιπιλα. το μωρο αρχιζει να ουρλιαζει και εγω αταραχη καθομουν .ποσο θα αντεχαν τι διαολο. με φωναξε ο ταμιας ,εκανα την δουλεια μου. και καθως εφευγα ειπα στον μικρο δινοντας την πιπιλα'' ποιος περιμενε οτι θα τελειωναμε τοσο γρηγορα με τοσο μεγαλη ουρα και χωρις νουμερο?''Razz Razz Razz Razz Razz Razz πρεπει να εφαγε το μηχανημα για τα νουμερα ειμαι σιγουρη.Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 


Ede συγνώμη αλλά θα πεταχτώ!!!! Φαρμακερό αυτό που έκανες αλλά μ'άρεσε!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil 

445το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 12:58 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:να πας στην Αγγλια μαρη. Εδω ετσι ειμαστε. να πας εκει. Που δεν εχετε πατζουρια και κουρτινες να βλεπει ο γειτονας τον κ@λο σας. αααααα μα πια.
affraid Μίλησες με τους γείτονές μου;

446το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:01 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat_laz έγραψε:
ede έγραψε:ζινι ξερεις τι θυμηθηκα τωρα? Μια φορα πηγα στην τραπεζα με τον μεγαλο μωρο. Με το που μπαινω μεσα δεν προλαβαινω ερχεται μια γιαγια και μου δινει το νουμερο της. λεω ευχαριστω πολυ και παω και καθομαι σε μια καρεκλα με το καροτσι . και ερχεται μια τυπισσα και μου παταει κατι φωνεςοτι εκμεταλευτηκα την θεση μου και απαιτει να της δωσω το νουμερο της γριαςShocked Shocked Ολοι ελγαν οχι. ξεριες οτι ειμαι λερτζ τυποςRazz Razz εδωσα το νουμερρο στην κυρια και απο τα νευρα μου παω και βγαζω με φορα την πιπιλα απο τομωρο που δεν ζουσε χωρις πιπιλα. το μωρο αρχιζει να ουρλιαζει και εγω αταραχη καθομουν .ποσο θα αντεχαν τι διαολο. με φωναξε ο ταμιας ,εκανα την δουλεια μου. και καθως εφευγα ειπα στον μικρο δινοντας την πιπιλα'' ποιος περιμενε οτι θα τελειωναμε τοσο γρηγορα με τοσο μεγαλη ουρα και χωρις νουμερο?''Razz Razz Razz Razz Razz Razz πρεπει να εφαγε το μηχανημα για τα νουμερα ειμαι σιγουρη.Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Ede συγνώμη αλλά θα πεταχτώ!!!! Φαρμακερό αυτό που έκανες αλλά μ'άρεσε!!!!!!!!!   Twisted Evil Twisted Evil 
ναι σε αυτα εχω φαντασια.Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil το καλο ειναι οτι οταν κενευριζομαι δεν χανω την ψυχραιμια μου. αλλα η φαντασια μου .............................αλλο πραμα σου λεω. Εχω μεινει στην ιστορια για πολλα τετοια. Laughing Laughing Laughing Laughing 

447το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:02 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:να πας στην Αγγλια μαρη. Εδω ετσι ειμαστε. να πας εκει. Που δεν εχετε πατζουρια και κουρτινες να βλεπει ο γειτονας τον κ@λο σας. αααααα μα πια.
χαχαχα εχω βαλει εσωτερικα πατζουρια αμε! δεν με βλεπει κανεις αμα θελω!

448το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:09 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mamma Tomato έγραψε:
ede έγραψε:να πας στην Αγγλια μαρη. Εδω ετσι ειμαστε. να πας εκει. Που δεν εχετε πατζουρια και κουρτινες να βλεπει ο γειτονας τον κ@λο σας. αααααα μα πια.
affraid Μίλησες με τους γείτονές μου;
χαχαχαχαχ εμενα παντως σγουρα πολλοι γειτωνες μου ολα αυτα τα χρονια εχουν δει το κ@λο μου!!

449το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:09 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma Tomato έγραψε:
ede έγραψε:εγω εγκυος ετοιμογενη στο μετρο και δεν σηκωθηκε κανεις.
και μια φορα εγκυος παλι στις αρχες του μηνα ζητησα απο μια κοπελα πολυ νεα σε ηλικια να σηκωθει που ζαλιστικα και ασορισα και της ειπα οτι ειμαι εγκυος και η απαντηση ηταν ''Δεν γινεται εχω τραυματισμο σο ποδι΄΄Shocked Shocked και σηκωθηκε ενα κυριος γυρω στα 70:oops: Embarassed Δεν ξερω τελικα αν η κοπλεα που μπηκε μπροστα ηταν γαιδαρα ή αναγκαστηκε να γινει γαιδαρα ή εμεις ειμαστε τελικα οι γαιδαροι.Rolling Eyes 
ΟΚ, είπα να σας αφήσω αλλά μ'αρέσει το θέμα. Έντε μου, όντως το κορίτσι μπορεί να είχε πρόβλημα, μην το αποκλείεις. Αλλά το να σε βλέπουν ετοιμόγεννη και να μη σηκώνεται κανένας, ε τι να πω μετά; Η λέξη γαϊδουριά είναι λίγη, σ'αυτήν την περιπτωση θα φώναζα δυνατά "μπορεί κάποιος να μου δώσει τη θέση του;" Μισή ντροπή δική μου και μισή δική τους (μάλλον όλη δική τους αλλά τεςπα).
Η κοπέλα που χώθηκε μάλλον αναγκάστηκε να γίνει γαϊδούρα από προηγούμενες εμπειρίες της, είναι αυτό που λένε πως ό,τι κάνεις θα το βρεις μπροστά σου. Κάποιος της έκανε το ίδιο κάποια στιγμή.

Όσο για τα ΑΜΕΑ, έτσι είναι  ο νόμος, τι να κάνουμε; Άσε που είναι ΑΜΕΑ δεν είναι μόνο τα άτομα με αμαξίδια και τεχνητά μέλη, είναι και άτομα που δεν έχουν τίποτα εμφανές ή άτομα με ολοφάνερα προβλήματα. Αν σε ενοχλεί μπορείς να ξεκινήσεις εκστρατεία ώστε να μην έχουν προτεραιότητα, η Σωσώ αυτό θα έκανε! Smile 

Επίσης, όλα κι όλα, αλλά εμένα τουλάχιστον δεν μπορείς να με κατηγορήσεις για ασυνέπεια, εγώ είμαι υπέρ του να βγαίνουν τα μωρά. Αλλά κι εσύ βρε κορίτσι μου, το βήχουν, το φτύνουν, το σαλιώνουν, το τσιμπάνε, στο ΜπεμπέΓκουαντάναμο θα το πάω;;;; Laughing

Δεν ξέρω πως ακούγομαι, χαμογελάω και τα γράφω, δεν ειναι εύκολο να μην φαίνεσαι επικριτικός όταν διαφωνείς με κάποιον στο γραπτό λόγο. Πάντως αν σε εβλεπα με 3 παιδιά στην τράπεζα, ε, τη ρημάδα τη σειρά μου θα στην έδινα. Η απαίτηση είναι που με ενοχλεί.
Τώρα στα αλήθεια καληνύχτα.
εγω συμφωνω με οσα λες. Εγω εχω τσκαωθει και εχω φερει αντιρρηση ως προς την ΄΄απομονωση'' των παιδιων. και αυτο ρωταω. απο την μια να το απομωνων να μην ειναι κοντα κανεις αλλα απο την αλλη η κυρια με το παιδι να περιμενει. αυτα ισχυουν μονο για τα δικα μας παιδια? Αυτο λεω. οσο για τα αμεα που δεν φαινονται δεν μπορω να το ξερω αλλα καλα κανουν και διεκδικουν την θεση που οριζει ο νομος. μιλησα για συγκεκριμενους γιατι και αυτους σαν ανθρωποι δεχομαστε μονο για αμε ακαι εκει βγαζουμε τον καλο μας και τρυφερο και ευαισθητο εαυτο μας. Σαν να ξορκισουμε το κακο ενα πραγμα. Και οτνως εχεις παει χειμωνα με τις γριες 1 του μηνος στις συνταξει να δεις τι γινεται? οχι φτερνισμα....................να δεις κατι ΄΄βομβες΄΄ που πεφτουν.Laughing Laughing Laughing Laughing 

450το " cafe" μας #3# - Σελίδα 18 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Δευ Σεπ 30, 2013 1:10 pm

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
kat_laz έγραψε:
ede έγραψε:ζινι ξερεις τι θυμηθηκα τωρα? Μια φορα πηγα στην τραπεζα με τον μεγαλο μωρο. Με το που μπαινω μεσα δεν προλαβαινω ερχεται μια γιαγια και μου δινει το νουμερο της. λεω ευχαριστω πολυ και παω και καθομαι σε μια καρεκλα με το καροτσι . και ερχεται μια τυπισσα και μου παταει κατι φωνεςοτι εκμεταλευτηκα την θεση μου και απαιτει να της δωσω το νουμερο της γριαςShocked Shocked Ολοι ελγαν οχι. ξεριες οτι ειμαι λερτζ τυποςRazz Razz εδωσα το νουμερρο στην κυρια και απο τα νευρα μου παω και βγαζω με φορα την πιπιλα απο τομωρο που δεν ζουσε χωρις πιπιλα. το μωρο αρχιζει να ουρλιαζει και εγω αταραχη καθομουν .ποσο θα αντεχαν τι διαολο. με φωναξε ο ταμιας ,εκανα την δουλεια μου. και καθως εφευγα ειπα στον μικρο δινοντας την πιπιλα'' ποιος περιμενε οτι θα τελειωναμε τοσο γρηγορα με τοσο μεγαλη ουρα και χωρις νουμερο?''Razz Razz Razz Razz Razz Razz πρεπει να εφαγε το μηχανημα για τα νουμερα ειμαι σιγουρη.Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Ede συγνώμη αλλά θα πεταχτώ!!!! Φαρμακερό αυτό που έκανες αλλά μ'άρεσε!!!!!!!!!   Twisted Evil Twisted Evil 
ναι σε αυτα εχω φαντασια.Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil το καλο ειναι οτι οταν κενευριζομαι δεν χανω την ψυχραιμια μου. αλλα η φαντασια μου .............................αλλο πραμα σου λεω. Εχω μεινει στην ιστορια για πολλα τετοια. Laughing Laughing Laughing Laughing 
χαχαχαχα! Το μωρό καταλυπήθηκα μόνο!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 30 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις