Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
203 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 203 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

301Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 05, 2014 12:16 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα!μπραβο κοριτσια μου αρα δεν ειναι μονο ο δικος μου αντρας ΓΑΙΔΟΥΡΙ!!!!ησυχασα......
και εγω θα παρω παιδιατρο τηλ γιατι δεν αντεχω αλλο με τις γουλιες σημερα βγαζει συνεχεια και τεραστιες ποσοτητες.μου ειπαν λοιπον οτι υπαρχει ειδικο γαλα και θα παρω να την ρωτησω

302Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 05, 2014 12:19 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elin1 έγραψε:ματινακι τα πραγματα ετσι κι ετσι μετραμε αντιστροφα για να μεινουμε οι 3 μας...
δεν ξερω πως θα ειναι μετα αλλα πιστευω θα βρουμε τους ρυθμους μας...
το πουλακι μου απο χθες το βραδυ ειναι βραχνιασμενο δεν ξερω αν κρυωσε ή για αλλο λογο...περιμενω να δω πως θα παει και θα παρω την παιδιατρο αν δω κι επιμενει...καναμε και μια βλακεια χθες...ανοιξε η πεθερα μου το πρωι το δωματιο να αεριστει και χαμηλωσε το καλοριφερ και μετα ξεχασε να το ξανανοιξει. με αποτελεσμα το σωμα στο δωματιο να ειναι μεχρι το απογευμα που το πηρα ειδηση κλειστο...θα μου πεις κι εγω γιατι δεν το ελεγξα...ε δεν μου πηγε καθολου στο μυαλο...Sad και ελπιζω να μην κρυωσε το μωρο μου...Sad
βικυ ποτε θα κανετε εμβολιο?
σοφια μου περαστικουλια....
ντινα οντως μας λειπεις...
ελιν μου καλημερα!!!να σου ζησει.

για το δωματιο που ηταν κρυο μην το σκεφτεσε καν.για να αρπαξεις κρυωμα θα πρεπει να βγεις εξω στο πολυ κρυο κ οχι καλα ντυμενη.ειναι αδυνατον να παρεις κρυωμα επειδη το δωματιο δεν ηταν ζεστο.

Παρακολουθησε το κ παρε τον γιατρο.

303Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 05, 2014 12:20 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σοφια μου πολυ στεναχωρηθηκα με το μωρο σου Sad το ξερω οτι και να σου λεμε δεν εχει νοημα και εγω θα ειχα σκασει στη θεση σου αλλα τουλαχιστον δεν ποναει αυτο ειναι πολυ θετικο δεν νομιζω να αντεχες να βλεπεις το μωρο να υποφερει

304Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 05, 2014 12:30 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και σε σενα elin μου....
γυρω στους 2 μηνες αρχιζουν τα εμβολια....εμας μας ειπε 5 με 6 Μαρτιου θα κανουμε....ναι 2 ειναι τα πρωτα εμβολια....ενα στο ενα μπουτακι και ενα στο αλλο...το μικρουλι θα πονεσει λογικα αλλα πρεπει να γινουν...
elin μου μηπως να του ριξεις φυσιολογικο ορο στη μυτουλα του;;;;μηπως εχει μαζεψει ακαθαρσιες και γι'αυτο χραζει;;;;ρωτα και τον παιδιατρο....

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ελιν κ μενα ρουθουνιζει καποιες φορες κ ριχνω ορο..περναει...για δοκιμασε αφου ενημερωσεις παιδιατρο

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ντεμακι μου σε ευχαριστω!!!!
κοριτσια δεν εχει μυξουλες, ειναι βραχνιασμενος...φωναζει απο τα πονακια που εχει αλλα φωναζει βραχνα!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου !!! μου εφυγε ενα βαρος σημερα !! πηρα τον γιατρο και του ειπα αν γινεται να εξασφαλησουμε την επισκληρηδιο με καποιο τροπο , και μου ειπε να μην με ανυσηχει καθολου αυτο , κι οτι θα το κανονισει αυτος !! του ειπα και για τον καθετηρα  Razz  να τον βαλουμε μετα , στην αρχη του φανηκε περιεργο και με ρωτησε αν εχω καποιο θεμα και του ειπα οτι δεν αντεχω τον πονο και θα ηθελα να το αποφυγω, και μου ειπε οκ οταν θα ειναι να μου τον βαλουν να πω στις κοπελες να τον φωναξουν ( δεν καταλαβα το λογο αλλα τον ειδα πολυ συγκαταβατικο ) ουφ αυτα !

ελιν μου , λες να βραχνιασε απ το τσιριγμα το ψυχακι σου?? Smile

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασουλα ωραια μια χαρα λοιπον!!! Ολα θα πανε καλα θα το δεις!!! Εμενα ο καθετηρας δεν με ενοχλησε ιδιαιτερα οποτε ποσο μαλλον που συνεννοηθηκες με το γιατρο σου!!!

Δεν ξερω βρε Βασουλα δεν μπορω να πω οτι τσιριζε και συνεχεια για να βραχνιασει...θα δειξει τον παρακολουθω...

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειδε καμια τους πρωταγωνιστες χτες??τι τελεια εκπομπη...εγω την ειδα τωρα στο ιντερνετ και αναρωτιεμαι τι γινεται τελικα με τις καισαρικες

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.

Κωνσταντίνα εγώ την είδα την εκπομπή.
Δυστυχώς το θέμα αυτό με τις καισαρικές υπάρχει τα τελευταία χρόνια!
Θες οι μαμάδες μας που προσπαθούν να ανεβάσουν το ρολο τους και μας έλεγαν "πωπωωω ξέρεις τι τράβηξα για να σε γεννήσω εγώ;" με αποτέλεσμα να τρομοκρατούνται οι κόρες και να ζητάνε χωρίς λόγο κ.τ.
Θες που πολλές δεν θέλουν "να ανοίξουν" απο κάτω, λες και οι υπόλοιπες ξεχειλώνουμε  Rolling Eyes 
Επίσης εχουν ξεφύγει πολλοί γιατροί πλέον που για την ευκολία τους, για τα χρήματα και βαδιζόμενοι στην άγνοια των εγκύων, τις πάνε βουρ για κ.τ. χωρίς λόγο και αιτία.

http://www.something-special.gr

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαρια τωρα που περασαν οι μερες για πες κι εσυ που γεννησες και με τους 2 τροπους τα υπερ και τα κατα και αν γεννουσες 3ο παιδακι πως θα ηθελες να το γεννησεις φυσιολογικα η με καισαρικη?

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γυρησα κι εγω!!! πηγα τζαμπο και πηρα αλαξιερα μπανιερο και λιγα πραγματακια ακομα !

μαρακι οντος για πες !! απο καθαρα θεμα πονου τι θα προτημουσες μιας και τα εχεις ζησει και τα δυο ?

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια σκοπεύω να κάνω και 3ο παιδάκι και αυτό που θα ήθελα είναι να το ξαναγεννήσω φυσικά!
Σαν εμπειρίες δεν συγκρίνονται! Και χαίρομαι αφάνταστα που με το που τελείωσε η εγχείρηση, η γιατρός μου έσκυψε, με φίλησε, μου ευχήθηκε να μου ζήσει και με το καλό στο 3ο να γεννήσω και πάλι φυσιολογικά  Smile  Την κα Μαρία Παζαρακιώτη την εχω μέσα στην καρδιά μου ♥️

Στον φ.τ. πόνεσα αρκετά και από επιλογή δεν έκανα επισκληρίδιο. Τους πόνους τους άντεχα και πραγματικά μόλις γεννήθηκε το μωρό ούτε που τους θυμόμουνα!
Επειδή έκανα και κάποια εσωτερικά ράμματα, πόναγα λίγο από κάτω τις πρώτες μέρες αλλά σε 10 μέρες ήμουνα σαν καινούργια  Smile Άσε που άνετα βρίσκεις τρόπο να κάθεσαι έτσι ώστε να μην πονάς.

Η όλη διαδικασία της κ.τ. μου φάνηκε μια βλακεία. Εκείνη την ώρα με ρώτησαν πως μου φαίνεται και τους είπα αυτό ακριβώς. ΟΚ επεσε γέλιο αλλά έτσι ένιωσα! Έχοντας ήδη ζήσει μια γέννα, αυτή τη φορά ήταν καθαρά χειρουργείο. Τα σεντόνια μπροστά στο πρόσωπο, τα δεμένα χέρια και πόδια, η αίσθηση ότι κάτι σου κάνουν αλλα δεν ξέρεις τι... Το καλό ήταν ότι με την επισκληρίδιο είδα κατευθείαν το μωράκι μου (χωρίς βέβαια να μπορώ να το αγκαλιάσω) καθώς επίσης το ότι είχαν τέλειο σταθμό με τραγούδια στο ραδιόφωνο  Smile 
Επειδή η γιατρός μου με θεωρεί γερή κράση, μου έβγαλε κατευθείαν το σωληνάκι της επισκληριδίου και μου έκαναν ανά 8ωρο ενέσιμες παυσίπονες. Από τις προγραμματισμένες 8 έκανα μόνο τις 4 γιατί άρχισα να αντεχω τον πόνο (ο οποίος σιγα σιγά μειώνεται) και ευτυχώς που δεν τις έκανα όλες γιατί ακόμα με πονάει ο πωπός μου και νιώθω λίγο μούδιασμα σε εκείνο το σημείο  Rolling Eyes 
Επίσης έχοντας πλέον κάνει επισκληρίδιο, σε επόμενη φυσιολογική γέννα και πάλι δεν θα κάνω. Δεν πόνεσα, ο ανσισθησιολόγος ήταν σούπερ, απλά αυτό το μούδιασμα και το ότι δεν νιώθεις τίποτα, μου χαλάει όλη την μαγεία (εμένα!).
Τέλος, με την κ.τ. που πρέπει να προσέχω για κάποιο καιρό να μην σηκώνω βάρη και τα σχετικά, με εμποδίζει να χαρώ την Ορσία μου που μου είχε λήψει κατά την διάρκεια της κύησης.
Α! Άλλο ένα κατά της κ.τ. είναι οι πόνοι στο έντερο και η προσπάθεια να επανέλθουν ολα στη σωστή θέση.
Ευτυχώς η γιατρός μου είναι της σχολής "η λεχώνες του φ.τ. και της κ.τ. είναι ίδιες" οπότε έτρωγα κανονικά απο την πρώτη στιγμή.

Ο φόβος μου έχοντας δει γυναίκες μετά απο κ.τ. ήταν να αναρρώσω γρήγορα και όσο το δυνατόν ανώδυνα. Ευτυχώς αυτό συνέβη με μένα, αλλά δεν είναι ο κανόνας...

http://www.something-special.gr

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρακι ευχομαι να εχεις εναν εξισου υπεροχο φυσιολογικο τοκετο στο τριτο !! κι εγω πρωτα ο θεος αυτο θα επιδιωξω ! απορια, γιατι σε δενουν???

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα δεν έχω ξανακάνει χειρουργείο αλλά φαντάζομαι ότι σε δένουν για να μην κουνηθείς και γίνει καμια στραβή.
Απ' οτι είδα χθες στην εκπομπή του Θεοδωράκη, την κοπέλα που γέννησε φυσιολογικά στο Αλεξάνδρα, της δέσανε επίσης τα πόδια στα στηρίγματα. Εμένα στο ιδιωτικό στην Ορσία δεν μου τα είχαν δέσει...

http://www.something-special.gr

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα όμορφες μανούλες!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Που ειστε ολες;;;;;
επιτελους ρευτηκαμε μετα απο μια ωρα...... Mad Mad Mad Mad 

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Τι κάνετε? Πολύ ησυχία βλέπω σήμερα!
Εμείς έχουμε πολύ γκρίνια από χθες...δεν ξέρω αν είναι κολικοί αλλά δεν παλεύεται η κατάσταση...ελπίζω να περάσει γρήγορα ότι και αν είναι!
Επίσης έχουμε πολλά κακά αυτές τις μέρες!! Είχαμε που είχαμε 1-2 φορές σε κάθε θηλασμό τώρα τα κάνει και ενδιάμεσα...2 φορές βγήκαν και πάνω από την πάνα (πιο ψηλά δηλαδή) και μη σας πω πως γίναμε...
Ματινάκι εγώ συνήθως το παρατάω στο μισάωρο το ρέψιμο...εξάλλου αν θέλει λίγο αργότερα κλαίει στην κούνια, τον σηκώνω, ρεύεται αμέσως και ηρεμεί...
Χθες σας διάβαζα αλλά δεν πρόλαβα να γράψω και τώρα έχω ξεχάσει τι ήθελα να σχολιάσω...πφφ...ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι και μάλιστα άυπνο τι να σου κάνει Smile

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κ από μας,πείτε μου λίγο γιατί θα σαλτάρω. Εδώ και 2 μέρες τη μέρα θέλει να είναι ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ,δεν μπορώ ούτε τουαλέτα να πάω δεν την παλεύω άλλο.

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gallida έγραψε:Καλημέρα κ από μας,πείτε μου λίγο γιατί θα σαλτάρω. Εδώ και 2 μέρες τη μέρα θέλει να είναι ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ,δεν μπορώ ούτε τουαλέτα να πάω δεν την παλεύω άλλο.

Και εμείς ακριβώς έτσι είμαστε 2 μέρες τώρα...πάνω που νόμιζα ότι είχε ηρεμήσει λίγο...

Άσχετο, Μαρία σαν πιο έμπειρη ήθελα να σε ρωτήσω αν και πως μπορούμε να μεταφέρουμε μητρικό γάλα για να βγούμε έξω...επειδή το βλέπω πολύ δύσκολο το δημόσιο θηλασμό σκεφτόμουν κάποιο θερμος μπιμπερό ή ισοθερμική τσάντα ή κάτι τέτοιο για να έχουμε μαζί γάλα για να πάμε καμιά βόλτα με το μικρό. Εσύ τι έκανες?

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας μανουλιτσες !! αχ μωρε ολο αγκαλιτσα θελουν τα ζουζουνια σας !! σοφακι μια καλη λυση αν δεν ξεκολαει η μπεμπα σου ειναι το σλινγκ !!!  Very Happy Very Happy  εχω και εγω και προσπαθησα εχθες να το δεσω και μου φανηκε δυσκολο ρε κοριτσια στη χρηση  Rolling Eyes  επισης ειρηνακι θυμαμαι οτι εχεις και εσυ σλινκ απ οτι μου εχουν πει βολευει πολυ στον δημοσιο θυλασμο εαν θελεις να το δοκιμασεις !! δοκιμασες αυτο με το μπειμπι οιλ τελικα?? πηγα και πηρα πανες σημερα !! μονο μπειμπι λινο βρηκα σε 1 νουμερο !!! και πηρα και φισσαν σαμπουανακι !! αχ να α;ρχισω και εγω τις αγκαλιτσες !!  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 13 215994  απο επιθεματα τι σας βολεψανε κοριτσια?? εγω πηρα της νουκ , ειχε 30 4 ευρω , κεφτηκα να παρω και αυτα τα κοχυλια τα εχει παρει καμια σας/? πηγα σε καμποσα φαρμακεια και δεν βρηκα  Shocked 

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι όντως έχω sling αλλά μου είχε φανεί και εμένα δύσκολο και ακόμα δεν βρήκα χρόνο να το δοκιμάσω...
Ούτε αυτό με το baby oil δοκίμασα! Το ξέχασα τελείως.... Mad 
Από επιθέματα έχω δοκιμάσει jumbo και johnsons (από supermarket). Α και διάφορα άλλα δείγματα... όλα μια χαρά μου φαίνονται. Με κοχύλια δεν ασχολήθηκα...
Με γεια οι πάνες! Καλοφόρετες Smile
Σύντομα θα κάνεις και εσύ αγκαλίτσες!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 13 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 13 215994 

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σεισμοςςςςςςς!!!!!βαρεθηκα!!!αχ ποτε θα σταματησουν??σκεφτομαι τις μανουλιτσες στην κεφαλονια και τις λυπαμαι ειλικρινα...
εμενα τα chico επιθεματα μου αρεσαν πιο πολυ απο ολα.τα dr brown παντως ειναι απαισια!εγω θα τα πεταξω να φανταστεις..
οσον αφορα το μητρικο γαλα αντεχει 2 ωρες νομιζω εκτος ψυγειου οποτε το θεμα ειναι να εχεις και ζεστο νερο μαζι σου για να κανεις μπεν μαρι

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Chico και Dr Brown επιθέματα δεν έχω δοκιμάσει...
Γενικά λένε ότι το μητρικό γάλα δεν κάνει να μένει καθόλου σε θερμοκρασία δωματίου και σκεφτόμουν να το διατηρούμε κάπου κρύο και όταν χρειαστεί με ζεστό νερό να το ζεστάνουμε...

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια.

Ειρήνη ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο, εκεί που λέει για την μεταφορά...

http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/10/blog-post_30.html

Εγώ συνήθως πήγαινα και έβρισκα τον σύζυγο στην καφετέρια αφού θήλαζα την Ορσία και αν τύχαινε να θέλει όσο ήμασταν έξω, χρησιμοποιούσα με δικό μου τρόπο το ring sling, για να καλύψω επίμαχα σημεία  Smile  Δεν είχα κανει πολλές πρόβες έτσι ώστε να το χρησιμοποιώ σωστά στο θηλασμό.
Αυτή τη φορά λέω να το προσπαθήσω και ήδη 2 μέρες τώρα την βάζω και έχει κοιμηθεί πάνω μου, με αποτέλεσμα να παίζω παράλληλα με την Ορσία και να φτιάξω και πατάτες τηγανιτές  Very Happy 

http://www.something-special.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις