Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
417 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 417 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 41]

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ πολύ Μαρία!
Μάλλον θα προμηθευτώ θερμός και ισοθερμική τσάντα και βλέπουμε...
Το ring sling θα το χρησιμοποιήσω αρχικά στο σπίτι και αν δω ότι με βολεύει θα το δοκιμάσω και έξω. Αλλά για θηλασμό έξω ντρέπομαι είναι η αλήθεια ακόμα και αν δεν φαίνεται τίποτα...έχω και εγώ τα κόμπλεξ μου Smile

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια καλησπερα!!!!
τι κανετε?
βλεπω ολες το παλεουμε με τα μικρουλια μας...εγω απογοητευτηκα το πρωι γιατι ολο βραδυ υπεφερα κι εγω και το μικρουλι...
ειπα το πρωι δεν γινεται θα του δωσω χαμομηλι μπας και ηρεμησει...
εβγαλα αποστειρωτη απο το κουτι, ετοιμασα μπιμπερο, μετα το μετανιωσα...
τελικα παραγγειλα θηλαστρο, μπας και ηρεμησω καθολου κανενα βραδυ ή τελοσπαντων να νιωθω οτι εχω και εναλλακτικη...
λεω να παρω και ξενο γαλα να το εχω να νιωθω μια ασφαλεια...
δεν ξερω ρε κοριτσια τι αλλο να κανω...
μου εχει πονεσει και τις θηλες γιατι τρωει κατι 3ωρα συνεχομενα...και βαζω ξανα και ξανα λανολινη...

παραγγειλα και ring sling να τον εχω πανω μου τουλαχιστον μες στη μερα οταν γκρινιαζει να κανω και καμια δουλεια να ηρεμει κι αυτος...ελιπζω να καταφερω να το χρησιμοποιησω...

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια.
Βασούλα εγώ πήρα επιθέματα mothercare,τα 80 τα έχει 7,5 ευρώ συμφέρουν.
Elin δοκίμασε να θηλάσεις ξαπλωμένη,εμάς μας παίρνει ο ύπνος και είναι η αγαπημένη της στάση.Εγώ ενώ κοιμάμαι σχετικά τα βράδια νιώθω πτώμα ρε κορίτσια...
Οσον αφορά το χαμομήλι/τσάι για το μωρό εμένα μου είχαν γράψει στην κλινική αλλά δεν πήρα φυσικά, Εγώ και ξένο έδωσα 1 βδομ και πιπίλα αρκετό καιρό και δοξα το Θεό δεν έπαθε τπτ με σύγχυση.Μάλλον στοματίτιδα έχει όμως γιατί ο παιδίατρος είδε άσπρη τη γλώσσα της

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εγω επιθεματα απο τα τζαμπο εχω...μα χαρα ειναι..
κοριτσια η μικρη μου εφαγε στις 4..5 παρα κοιμηθηκε κ δε ξυπνησε ακομη..να την ξυπνηςω η οχι;;; ο αντρας μου λεει οχι

330Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 06, 2014 10:31 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα η παιδιατρος μου ειπε επειδη ειναι μικρη ακομα στις 4 ωρες αν δεν εχει ξυπνησει να την ξυπναω.αργοτερα λεει δεν θα πειραζει ειδικα το βραδυ...

331Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 06, 2014 11:21 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξυπνησε μονη της τελικα στις 8.....ψυχουλιτσες μικρες...

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσια!

Ληδα να σου ζησει ο μπεμπης κοριτσι μου!

Ιολη μου καλωσορισες και το 2 μελος της οικογενειας σου!Ευχομαι μονο χαρες και υγεια!

Τα δικα μας νεα ειναι πολυ καλα..
Εχω ενα πολυ γλυκο πλασματακι που ακομα.. δεν ταλαιπωρει την μαμα του τις πρωτες μας μερες στο σπιτι.Την Δευτερα γυρισαμε, προσαρμοζομαστε, θηλαζουμε αποκλειστικα συνηθως απο 20- εως 40 λεπτα και κοιμομαστε 2-3 ωρες εαν δεν εχουμε λόξιγκα ή πονακια...

Εγω προσπαθω να ανταπεξελθω ψυχολογικα... το σκεφτηκα πολυ για νασας το γραψω ή οχι αλλα τελικα σκεφτηκα οτι εδω μπαινουμε για να λεμε τα νεα μας, τις χαρες κ τον πονο μας..

Περα απο αυτα περασα πριν κ μετα που γεννησα, οταν τελικα μετα απο 15 ωρες απο την γεννα με εφεραν στο δωματιο , προλαβα να φαω ισα-ισα..(40 ωρες νηστικη ημουν συνολικα, με ορο)
κ μολις αρχισαν μετα απο κανα 2ωρο τα επισκεπτηρια αρχισα να καταλαβαινω οτι δυσκολευομαι να μιλησω απο δεξια πλευρα,τα χειλια μου δυσκολευοντουσαν  το δεξι ματι αρχισε να τρεχει ασταματητα.

Προσπαθουσα να μην δειξω τιποτα κ να μην φανει η δυσκολια μου..Δεν καταλαβαινα τι μου γινοταν..
Στο επικσεπτηριο ημουν στα χαμενα στο κοσμο μου..Ηθελα ολοι να φυγουν.
Μολις εφυγε ο κοσμος ετρεξα με τον αντρα μου στον γιατρο μου να ρωτησουμε τι μου συμβαινει..
καλεσαν νευρολογο μεσα στην νυχτα και ωρυλα να με εξεταζουν χερια ποδια αν τα νιωθω το ενα , το αλλο κ εγω να κλαιω απαρηγορητη μεσα στο πανικο κου
τελικα κατεληξαν την διαγνωση  "περιφερικη παρεση του προσωπικου"
αλλιως... παραλυση των μυων της δεξιας πλευρας του προσωπου μου....

Την επομενη μερα καναμε μαγνητικη εγκεφαλου για να δουμε οτι οντως ειναι περιφερικη κ οχι κεντρικη παρεση απο τον εγκεφαλο.. αυτο θα σημαινε σταδιακη παραλυση ολης της δεξιας πλευρας
βγηκε καθαρη ( εκλαιγα σε ολη την διαρκεια της μαγνητικης).

Περιττο να σας περιγραψω τον πανικο μου, το κλαμα κ ολο το πακετο που εφαγα..Καθε μερα παρακαλουσα να μην ερθει κανεις να με δει . ντρεπομουν τοσο πολυ..αλλα δεν γινοταν.. η μια πλευρα του προσωπου να φαινεται υπερκινητικη επειδη η αλλη ηταν ακινητη,παραμορφωμενη οταν μιλουσα,γελουσα,εκλαιγα...

Το καλο ειναι οτι διορθωνετε..λενε.. μεσα 3  εως 6 μηνες σε 95%

Παιρνω κορτιζονη και καποια αλλα φραμακα.Δυσκολευομαι να φαω κ να μιλησω, κ το δεξι ματι επειδη δεν ανοιγοκλινει στεγνωνει συχνα κ ειμαι με ορους κ τζελ

Το παλευω γιατι εχω αυτο ο πλασματακι να φροντισω  κ με κανει κ τα ξεχναω καποιες στιγμες..

Ειναι ομως πολυ δυσκολο, δεν χαρηκα την γεννα του παιδιου μου, δεν χαρηκα τπτ ουτε  λιγο οπως το φανταστηκα..
Ολες τις μερες εκει σκεφτομουν γιατι να το παθω εγω αυτο κ μετα ελεγα οτι θα μπορουσε να ειναι κ χειροτερα...ευυχως που το μωρο μου γεννηθηκε γερο..

Ηθελα να σας γραψω κ νωριτερα αλλα δεν ημουν σε θεση κ επισης οταν σας εγραψα οτι γεννησα μεσα στην χαρα γιατι η ταλαιπωρια μου δεν με ενοιαζε, δεν ειχε εμφανηστει ακομα η παρεση...

συγνωμη για το σεντονι αλλα σε λιγοτερες λεξεις δεν μπορουσα να τα γραψω...

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate μου, δεν έχω λόγια!
Εύχομαι να γίνεις 100% καλά και όχι 95% και μάλιστα όσο πιο γρήγορα γίνεται!
Κρίμα που πήγαν όλα τόσο στραβά  Rolling Eyes 
Τουλάχιστον το μωράκι σου είναι καλά και όπως είπες και εσύ δεν σε παιδεύει  Smile 
Πολλά φιλιά και θετική σκέψη (όσο μπορείς τουλάχιστον! )  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 417472 

http://www.something-special.gr

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate μου πολύ κρίμα που έγινε έτσι η κατάσταση! Τι φταίει σου είπαν? Μήπως υπήρχε κάποιο λάθος στην αναισθησία?
Επίσης οι κορτιζόνες δεν επηρεάζουν το θηλασμό?
Φυσικά το σημαντικό είναι που είναι ο μπέμπης σου καλά και θηλάζετε μια χαρά! Και εσύ θα γίνεις καλά μην ανησυχείς! Έτυχε να έχει και ο θείος μου το ίδιο πρόβλημα πέρσι (δεν θυμάμαι πως το είχε πάθει) και σε λιγότερο από 3 μήνες έγινε 100% καλά. Όσο μπορείς θετική σκέψη για να μην στεναχωρείς και το γιγαντάκι σου και φυσικά να μπαίνεις να μας μιλάς! Εμείς εδώ είμαστε για να τα λέμε και να τα ακούμε όλα!
Σου στέλνουμε όλη τη θετική μας σκέψη και τα φιλιά μας και εγώ και ο μπέμπης μου που μόλις έφαγε Smile  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 35468 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 35468 

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η παρεση ειναι κατι που μπορει ν συμβει αναιτια,ή απο ιωση,φλεγμονη του συγκεκριμενου νευρου..
μου εχουν αποκλεισει οτι εφταιξαν οι απανωτες ναρκωσεις που μ εκαναν λογω της αιμοραγιας,μιλησα κ μ αναισθησιολογο εκτος κλινικης κ μ ειπε το ιδιο..

Πολυ πιθανο ν το παθα απο το στρες της γεννας,ετσι μου ειπαν οι περισσοτεροι γιατροι... τι να πεις..
νομιζω οτι τελικα εαν ειχα κανει καισαρικη απο την αρχη χωρις ν μπω στην διαδικασια της προκλησης θα ειχαν αποφεχθει πολλα..

Για την κορτιζονη οι αποψεις γυναικολογων παιδιατρων νεογολογων διαφερουν λιγακι κ ακρη δεν βγαλαμε..
Το σιγουρο ειναι οτι στην δοσολογια που την παιρνω για το 1ο κυκλο δεν κανει κακο στο μωρο(ελπιζω γιατι δεν εχω αλλη επιλογη) ομως ενδεχομενως ν μου μειωσει το γαλα κατι 0ου διαπιστωνω απο χθες κ ελπιζω ν ειναι ιδεα μου...

Μολις καταφερα ν τον κοιμησω μετα απο 40 λεπτα γευμα κ ελπιζω ν κοιμηθω κανενσ διωρακι.. σερι...

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kate μου ευχομαι η ζωη σου απο εδω και περα να μην εχει ξανα αλλες δυσκολιες!περασες πολλα το ξερω..ευχομαι να ειναι το τελευταιο πραγματικα!μεσα σε ολες αυτες τις δυσκολιες ομως καταφερες να γινεις μανουλα και να φερεις ενα γλυκο πλασματακι στο κοσμο και το σημαντικοτερο να ειναι γερο!!!
αφου ειναι κατι που διορθωνεται μην αγχωνεσαι και προσπαθησε να χαρεις το μωρακι σου.ολα θα περασουν!!!!!!!
και επειδη ειπες οτι πρεπει να τα λεμε ολα να σας πω κι εγω οτι νοιωθω απιστευτες τυψεις και κλαιω καθε μερα γιατι οταν γεννηθηκε η μπεμπουλα μου δεν την ηθελα.ξερω συμβαινει σε πολλες κοπελες αλλα δεν μπορω να ξεπερασω το γεγονος οτι δεν ηθελα να βλεπω το παιδι μου και το κυριοτερο οταν την αντικρυσα πρωτη φορα δεν ενιωσα τιποτα,δεν ενιωσα αυτην την μαγεια που ονειρευομουν μια ζωη!!δεν μου περασαν οι πονοι οπως λενε ολοι ουτε ξεχασα τιποτα.
το μωρο μου αρχισα να το θελω μερικες μερες μετα αλλα και παλι μερικες φορες εκλαιγε το παιδι και δεν με ενοιαζε ειναι απιστευτο.τουλαχιστον ειχα την αισθηση του τι μου συμβαινει και τα ελεγα ολα στον αντρα μου γιατι φοβομουν μην κανω κακο στο μωρο η στον εαυτο μου.ειχα επιγνωση του τι μου συμβαινει και επειδη ειχα διαβασει για επιλοχειο καταθλιψη και το που μπορεις να φτασεις χωρις να το θες,προσεχα παρα πολυ.τωρα ολα καλα απλα δεν σας το ειπα γιατι δεν ηθελα να σας τρομαξω που δεν ειχατε γεννησει ακομα..τωρα απολαμβανω το μωρακι μου αλλα εχω απιστευτες τυψεις για ολα αυτα και δεν ξερω αν θα το ξεπερασω ποτε.....

337Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 06, 2014 11:28 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια μου.....τι μου κανετε;;;;
εμεις πριν λιγο φαγαμε και τωρα καθομαστε μεχρι να αποκοιμηθουμε.....
kate μου πολυ λυπαμαι για οσα περασες σε ολη σου την εγκυμοσυνη και τωρα....παρολο που δεν γνωριζομαστε απο κοντα οταν διαβασα την ιστορια σου μου ηρθε να βαλω τα κλαμματα...ειναι σαν να σας ξερω ολες χρονια....να μην αγχωνεσαι σημασια εχει οτι διορθωνεται...ολα θα πανε καλα....σου στελνουμε ολη μας τη θετικη ενεργεια...θα ειμαστε διπλα σου εστω και απο εδω μεσα σε οτι και αν χρειαστεις....
κωνσταντινακι μου ειναι πολλες γυναικες που το παθαινουν αυτο....μην σε παιρνει απο κατω...σημασια εχει οτι το ξεπερασες γρηγορα και δεν χρειαστηκες καποια ειδικη θεραπεια...το ειχε περασει και η θεια μου αλλα σε πολυ χειροτερη κατασταση...να μην εχεις τυψεις γλυκια μου γιατι το εχω ζησει απο κοντα και δεν ειναι κατι το οποιο μπορεις να ελεγξεις....τωρα απο οτι εχω καταλαβει εισαι πολυ δεμενη με την μπεμπα σου οποτε μια χαρα....
οι υπολοιπες τι κανετε κορισια μου;;;;

338Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 06, 2014 11:36 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέρα!Kate μου περαστικά σου ευχομαι, να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα φτιάξουν.Να είσαι αισιόδοξη!
Κι γω είμαι με μικρή επιλόχειο,κι γω κλάμα όταν γυρίσαμε, δεν έχω διάθεση για τπτ. Ουτε εγώ ένιωσα το κάτι που λένε.
Εδω κ 3 μέρες η μπέμπα τη μέρα ολο κλαίει κ στο στηθος ηρεμεί, έχω πολλά νεύρα,νευριάζω μαζί της αλλά δεν θέλω. Δεν φταίει σε τπτ κ ειδικά με το κάταγμα που έχει νιώυω ήδη επιβαρυμμένη...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate μου γλυκια , λυπαμε παρα πολυ για οσα τραβηξες και δεν ευχαρηστηθηκες τη γεννα του μωρου σου ! προσπαθησε να μην ανχονεσαι κοπελα μου , θα κανεις τη θεραπεια σου και ολα θα γινουν οπως πριν !! εμεις ειμαστε εδω για οποτε μας χρειαστεις !! και εμενα στην ανεσθησια μου πηγε το μυαλο οτι φταιει αλλα εφοσον σου ειπανε οχι....

κωσταντινα μου κι εσυ θα το ξεπερασεις με τον καιρο ! τραβηξες κι εσυ πολλα γι αυτο αντεδρασες ετσι !! την επιλογχειο την φοβαμαι πολυ κι εγω κοριτσια, γιατι ειμαι απο τη φυση μου πολυ μελαγχολικη , και επειδη παω με τοσο πολυ φοβο... τι να κανουμε , ολα αντιμετοπιζονται δεν πρεπει να μας παιρνει απο κατω !!

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα baby blues είναι φυσιολογικά,απλά θέλει προσοχή μην προχωρήσει η μελαγχολία σε κατάθλιψη.
Εγώ διαβάζω στο νετ σχετικά με το κάταγμα κλείδας και πρέπει να είχα δυστοκία ώμων στον τοκετό, ο γιατρός δεν μου είπε τπτ θα ρωτήσω όταν πάω να με εξετάσει. Αλλά όλοι τον κατηγορούν τώρα ότι αυτός φταίει κτλ κτλ..
ήδη πάντως αρχίζω και τρομάζω σε ιδέα επόμενου τοκετού...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μου εχω υποστει μεγαλο σοκ  Razz  μολις εμαθα οτι η κολλητη μου που μεγαλωσαμε μαζι απο 5 χρονων ειναι εγκυος 7 μηνων !!!! δεν το ηξερε κανεις ! τωρα το ειπε στους δικους της γιατι φοβοτανε , δεν ειναι παντρεμενη !! μεγαλο σοκ  Laughing Laughing Laughing Laughing 

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν την έχουν δει τόσο καιρό οι δικοί της?Εσύ πότε την είδες τελευταία φορά? Shocked 

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gallida έγραψε:Δεν την έχουν δει τόσο καιρό οι δικοί της?Εσύ πότε την είδες τελευταία φορά? Shocked 

αστα να πανε !! εγω την ειδα πριν κανενα δυμηνο ( μενουμε σε διαφορετικες πολεις ) ειχα καταλαβει απλα οτι εχει παχυνει λιγο !!!!! τωρα απ οτι εμαθα ( δεν εχω μιλησει ακομα με την ιδια προσωπικα ) πηγαινε συνεχεια στο χωριο της μαμας της , και της ελεγε στο τηλεφωνο οτι της ηρθε περιοδος και τετεια !! ασε ακομα να το χωνεψω  Laughing 

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που μειώνει το γάλα μην ανησυχείς! Μάλλον το έχεις στο μυαλό σου γι αυτό νομίζεις ότι ισχύει!
Να επικεντρώνεσαι στο μπέμπη σου και τώρα ότι έγινε έγινε...υπομονή και όλα θα είναι παρελθόν! Έχεις δίκιο για την καισαρική αλλά που να ήξερες τι θα συμβεί!
Κωνσταντίνα μην αισθάνεσαι άσχημα! Οι ορμόνες της εγκυμοσύνης δεν φεύγουν με τη γέννα! Και η κούραση των πρώτων ημερών δημιουργεί σε όλες αρνητικές σκέψεις! Δεν σημαίνει ότι δεν κακές μητέρες! Το σημαντικό είναι ότι σου πέρασε γρήγορα και τώρα είσαι μια χαρά με την μπεμπούλα σου!!
Βασούλα μου θύμισες μια δική μου φίλη από 5 χρονών με την οποία πριν 3 χρόνια είχαμε πάει ταξίδι και μου έλεγε ότι δεν θέλει γάμο και παιδιά και 2 μήνες μετά με πήρε τηλ να μου πει ότι είναι έγκυος και θα παντρευτεί πολιτικά!! Της λέω ευτυχώς που δεν ήθελες γάμο και παιδιά! Και δεν πρόλαβε να γεννήσει και ξαναέμεινε έγκυος και τώρα έχει 2 παιδάκια Razz
Σοφία μη σκέφτεσαι από τώρα επόμενο ενδεχόμενο τοκετό! Δύσκολα νομίζω κάποια θα είναι θετική σε τέτοιο ενδεχόμενο τόσο άμεσα!! Εγώ λέω στον άντρα μου (λόγω υπερβολικής κούρασης) ότι δεν νομίζω να κάνω άλλο παιδί (που εντάξει δεν το πολυπιστεύω) και ότι δεν έχω υπομονή και τσαντίζεται γιατί θέλει σύντομα και άλλο Razz

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate μου ποσο πολυ λυπαμαι για ολα αυτα που τραβηξες...υπομονη και κουραγιο.γρηγορα να γινεις 100% καλα κ να τα ξεχασεις ολααααα...
μολις σε διαβασα σκεφτηκα οτι φταει η επισκληριδιος..δε θυμαμαι κ αν εκανες..ΥΠΟΜΟΝΗ..ολα θα φτιαξουν

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια οι υπολοιπες πως ειστε;; χθες παρελαβα απο μια εταιρια δε θυμαμαι ποια...ενα γαλα σκονη νοβαλακ για μετα τον χρονο...
σημερα απο την παμπερσ 25πανες,μωρομαντηλα κ εκπτωτικα κουπονια...
ακομη το κολοβωμα....φοβαμαι για την μικρη μου...θα μιλησω το απογευμα μ την παιδιατρο

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόλις παρήγγειλα ένα ring sling.Για να δούμε...θα αρέσει στη μικρή...μπας και κάνω και καμιά δουλειά ελέυθερα

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ματινα και εγω τον εχω αυτο το γαλα με αρωμα βανιλιας απο τη sudocream !οσο για τον αφαλουλη μην ανχονεσαι, απλα πηγαινε στον παιδιατρο να το παρακολουθησεις !

η αληθεια ειναι οτι και εγω λεω οτι δεν θελω αλλο παιδι λογω του οτι ειμαι πολυ ανχωδης και επισης και μενα με κοιταει με μισο ματι ο αντρας μου γιατι θελει να κανουμε κι αλλο στο χρονο κιολας παρακαλω !!!  Laughing 

οσο για τη φιλη μου ειρηνη , και μενα ελεγε οτι θα αργησει πολυ η μερα που θα τη δουμε παντρεμενη με παιδια !! ελεγε οτι πρωτα θα παντρευτουνε οι αδερφες της που ειναι κατα πολυ μικροτερες και μετα αυτη  Laughing  χαρηκα πολυ παντως που θα ειναι τοσο κοντα ηλικιακα τα παιδακια μας !! το μονο που με στεναχωρει αφανταστα ειναι οτι ητανε ατυχη και οταν εγινε η συληψη ηταν στα χωρησματα με τον πρωιν της και στα φτιαξιματα με το παιδι που ειναι τωρα , και δεν ειναι σηγουρη για τον πατερα  Sad  γι αυτο και δεν το ελεγε στους δικους της , και εχει γινει και ενας κακος χαμος τωρα στο σπιτι της καθως ειναι και λιγο αυστηρος ο μπαμπας της ,και κλειστη η κοινωνια εκει, ομως ειναι πολυ καλος ανθρωπος και πειστευω οτι συντομα θα φτιαξουν τα πραγματα  Sad 

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στο χρονο δευτερο βασουλα;;; με τπτ εγω...το 2016 να μαστε καλα τοτε ναι..να γινει 2 χρονων η μικρουλα μου

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Που ειστε ολες? Παλευεται με τα μπεμπινια σας? Απο δευτερα θα μπορω κι εγω να ερθω στη θεση σας και να σας καταλαβω  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 328109  εγω ειχα ξενυχτι με τις φιλεναδες μου σε σπιτι... Τωρα γυρησα και ετοιμαζομαι να πεσω ... Οσο φτανει η μεγαλη μερα ο υπνος μειωνεται πολυυυυυ ...

Ματινακι πηγες παιδιατρο?

Φιλακια σε ολες κοριτσακια μου και στα μπεμπακια σας ονειρα γλυκα  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 35468 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 14 417472 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις