Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
142 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 142 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

626Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 19, 2014 10:51 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασουλα μου τωρα διαβασα τα νεα σας...πολυ χαιρομαι που τελικα η εξεταση ηταν αρνητικη.....μπραβο σας κοριτσακι μου....παντα ευχαριστα νεα να εχουμε απο εδω και περα..... Smile Smile Smile 

627Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 19, 2014 10:55 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια σεξ κανατε?εχω προσπαθησει 2 φορες αλλα ποναω πολυυυυυυ!

628Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 19, 2014 12:49 pm

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ποναει πολυ κωνσταντινα;; εμεις περιμενουμε το οκ απο τον γιατρο τν αλλη τεταρτη..
ξυπνησα την μικρη μου γτ μου φανηκε οτι κοιμηθηκε πολυ..εφαγε 100 στις 2.30...90 στις 4.30 κ 40 στις 5.30...την ξυπνησα στις 10

629Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 19, 2014 12:55 pm

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγω το οκ περιμενα, το πηρα αλλα ποναω!!!!διαβασα ενα σχετικο θεμα εδω και λενε ολες οι κοπελες οτι θελει λιπαντικο και υπομονη τις πρωτες φορες....

630Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 19, 2014 12:59 pm

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για να δουμε...εενα αγχος το εχω..οι αλλες με καισαρικη ειναι οπως ηταν..
εμεις ομως γιναμε καινουριες απο κατω.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 328109 

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι ομως διαβασα οτι και αυτες πονανε και δεν το ηξερα μου εκανε τρομερη εντυπωση!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μμμ..δε το ηξερα αυτο... ας μας πουν η ιολη η ειρηνη κ το ντινακι που ισως εκαναν...αν κ η ιολη με τετοια κουραση απο τα μικρουλια δε νομιζω

633Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 19, 2014 11:27 pm

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια!!

Βασούλα μου τι καλά που πήρατε την μικρούλα σας!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 654316 Πολύ άγχος περάσατε βρε παιδί μου... Άντε τελείωσε αυτή η περιπέτεια και τώρα σπιτάκι σας, να βρείτε τους ρυθμούς σας!! Και πάλι να σου ζήσει η μικρούλα!

Τα υπόλοιπα μωρούλια σας είναι καλά βλέπω, τρώνε και πίνουν και μεγαλώνουν όμορφα Laughing και εσείς όμως να ξεκουράζεστε τις λίγες στιγμές που μπορείτε για να μην τα παίξετε τελείως από την κούραση...

Για τις επαφές κορίτσια και εγώ στην αρχή πονούσα πολύ... υπομονή, σιγά - σιγά και τα λιπαντικά ασφαλώς και βοηθάνε για την περιοχή. Αχχχ.... έχει και αυτό την πορεία του!!

Εμείς είδαμε την μικρούλα μου την περασμένη Τρίτη, ο υπέρηχος και το NST είναι καλά, συνεπώς συμφωνήσαμε με τον γιατρό ότι θα περιμένουμε φυσιολογικά μέχρι και την επόμενη Τρίτη οπότε και μπαίνω στην 40η εβδομάδα. Δεν πίστευα ποτέ ότι θα φτάσω τόσο μακριά!! Αν δεν γεννήσω μέχρι τότε, θα πάμε με πρόκληση/τεχνητούς πόνους, το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 28/02.

Απλά έχω αγχωθεί λιγάκι ρε γαμώτο γιατί ο γιατρός μου θα λείπει αυτό το Σαβ/κο.... Οπότε αν γίνει κάτι Σάββατο ή Κυριακή θα πάω σε γιατρό της εφημερίας...  Shocked Θα είναι οκ, ξέρω κι εγώ;

Στο μεταξύ με κάποιο από τα κορίτσια εδώ στο θεματάκι μας έχουμε τον ίδιο γιατρό, τον Παπαδή στο ΕΛΕΝΑ - αλλά δεν θυμάμαι ποια κούκλα είναι...  Embarassed Αν θέλει και έχει χρόνο ασφαλώς, ας μου πει την γνώμη της για τον γιατρό και την όλη τους συνεργασία...

Αυτά... σήμερα έρχονται και τα πεθερικά μου και ετοιμάζομαι να στρώσω το κόκκινο χαλί  Laughing 

Φιλάκια σε όλες!!  sunny 

634Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Τετ Φεβ 19, 2014 11:43 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!!!!!!!
Energy εγω τον είχα τον κύριο Παπαδη...Βέβαια τελικα γέννησα με καισαρικη και ευτυχώς δηλαδή γιατι αλλιώς και τους πόνους θα έτρωγα και σε καισαρικη θα κατέληγα!!Εμεινα παρά πολυ ευχαριστημένη απο τον γιατρό ήταν συνέχεια δίπλα μου να με ξεαγχωσει γιατι είχα πάθει ενα ψιλοσοκ και μετα περνούσε καθε μερα να με δει ευγενέστατος και δεν ζήτησε ποτε τίποτα ούτε φάνηκε να μας κοιτάει σαν να περιμένει οτι κατι θα πάρει απο μας(ενώ υπήρχαν και κατι τέτοιοι)...Γενικα έμεινα πολυ ευχαριστημένη και απο όλο το προσωπικό του νοσοκομείου...

635Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:02 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια !! τι κανετε?? εγω τρεχω και δε φτανω !! ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ !!!! καποιος με μουτζωσε , ειναι η πρωτη φορα που το λεω και το πειστευω !! τι να πεις ... τρεχω τωρα για αποστηρωτες και τετεια ...  Mad Mad Mad 

636Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:08 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλημερα!

Βασουλα πως σου κοπηκε? ξαφνικα? πως το καταλαβες? παρε αποστειρωτες κλπ αλλα ψαξτο γιατι πιστευω μπορει να επανελθει. μαγια μπυρας δινουν συνηθως αλλα πρεπει να ξερεις πως θα το παρεις για να επανελθει. και κυριως μη στενοχωριεσαι, πιστευω ειναι εντελως παροδικο.

637Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:13 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:Κοριτσια καλημερα!

Βασουλα πως σου κοπηκε? ξαφνικα? πως το καταλαβες? παρε αποστειρωτες κλπ αλλα ψαξτο γιατι πιστευω μπορει να επανελθει. μαγια μπυρας δινουν συνηθως αλλα πρεπει να ξερεις πως θα το παρεις για να επανελθει. και κυριως μη στενοχωριεσαι, πιστευω ειναι εντελως παροδικο.

ελιν μου το καταλαβα απο χθες το πρωι που πηγα να θυλασω, το στηθος μου ηταν διαφορετικο , δεν ηταν τοσο γεματο , και η μπεμπα αρχισε και ετρωγε λιγοτερη ωρα ... οσο παιρναγε η μερα το στηθος εγινε τελειως αδειο !! χθες βραδυ λεω να βγαλω με το θυλαστρο να δω τι θα βγαλει, μια ωρα ειχα για να βγαλω 50 μλ και απο τα δυο στηθη!!!!... η μπεμπα δεν χορταινε καθολου φυσικα την εβγαζα απο το στηθος και συνεχιζε και πιπιλαγε οτι εβρισκε ! θα τη βαζω στο στηθος μηπως και ξαναεπανελθει , αλλα πως να το ψαξω που να απευθυνθω? που βρησκω μαγια μπυρας?

638Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:16 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασουλα πως έγινε αυτο;!Μηπως δεν ευρωγες καλα αυτές τις μερες λόγω άγχους;!Παρε αποστείρωσης κτλ αλλα βάζε τη τη μπεμπα γιατι ειμαι σίγουρη οτι θα σου ξανάρθει!!!!!Και ξεκινά πινε πολλα υγρά σούπες κλπ...Πολυ ταλαιπωρηθηκες βρε κοριτσάκι μου!!!!

639Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:18 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βασουλα δεν ξερω που τη βρισκεις, αλλα ξερω επειδη ακουσα μια μαια εξειδικευμενη που το ελεγε, οτι εχει συγκεκριμενο τροπο να το παρεις. πρεπει να σου πει καποιος που να ξερει. εχει καποιες ομαδες θηλασμου στο fb μηπως σε βοηθησουν κι απο εκει.
https://www.facebook.com/groups/302821203112268/ της πατρας

https://www.facebook.com/groups/thess.thilasmos/ της θεσσαλονικης

φανταζομαι υπαρχουν κι αλλες

640Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:35 am

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Leda Leda έγραψε:Καλημερα!!!!!!!
Energy εγω τον είχα τον κύριο Παπαδη...Βέβαια τελικα γέννησα με καισαρικη και ευτυχώς δηλαδή γιατι αλλιώς και τους πόνους θα έτρωγα και σε καισαρικη θα κατέληγα!!Εμεινα παρά πολυ ευχαριστημένη απο τον γιατρό ήταν συνέχεια δίπλα μου να με ξεαγχωσει γιατι είχα πάθει ενα ψιλοσοκ και μετα περνούσε καθε μερα να με δει ευγενέστατος και δεν ζήτησε ποτε τίποτα ούτε φάνηκε να μας κοιτάει σαν να περιμένει οτι κατι θα πάρει απο μας(ενώ υπήρχαν και κατι τέτοιοι)...Γενικα έμεινα πολυ ευχαριστημένη και απο όλο το προσωπικό του νοσοκομείου...

Καλημέρα Λήδα μου!

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... Χαίρομαι λοιπόν για τον Παπαδή, και εγώ τέτοια σχόλια είχα ακούσει για εκείνον, αλλά είναι καλύτερα να τα ξέρεις από κάποιον που τα έζησε πρώτο χέρι... Οπότε το μόνο που ελπίζω είναι να γεννήσω μαζί του...  Wink Wink

641Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:50 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κ απο εμας....βασουλα πως εγινε βρε;;; εμενα μου ειχε πει η παιδ ενα ποτηρι μπυρα...
ενερτζυ εχεις κ αλλο παιδακι;;

642Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 20, 2014 12:54 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Energy με το καλό! Μην ανησυχείς για το σ/κ, δεν βλέπω να βγαίνει νωρίτερα από την ΠΗΤ σου το μωράκι σου Smile
Βασούλα ψυχραιμία και θα επανέλθει το γάλα!! Μειώθηκε φαντάζομαι γιατί πρέπει να θηλάζεις (ή να βγάζεις με θήλαστρο) τουλάχιστον 1 φορά το 3ωρο και όσο ήταν η μικρή στο νοσοκομείο φαντάζομαι δεν το έκανες...πάντως θα επανέλθει αν επιμείνεις! Βάζε τη μικρή στο στήθος συνέχεια (και κάθε ώρα αν είναι δυνατόν) για να αυξηθεί η παραγωγή σου. Και φυσικά πολλά υγρά, κυρίως χαμομήλι και χάπια μαγιά μπύρας (τα οποία νομίζω υπάρχουν στα μαγαζιά με βιολογικά προϊόντα και πρέπει να παίρνεις 6 τη μέρα - αυτά μου τα είχε πει η γυναικολόγος μου σε περίπτωση που έβλεπα ότι δεν είχα αρκετό γάλα).
Γι αυτό είναι σημαντικό να μη χάνουμε κανένα γεύμα, ακόμα και αν λείπουμε και έχουμε αφήσει γάλα, ακόμα και αν κάποιο μωράκι κοιμάται πολλές ώρες (σίγουρα όχι το δικό μου Razz) πρέπει να βγάζουμε γάλα για να μη μειωθεί η παραγωγή...

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω και μπύρα χωρις αλκοόλ μπορεις να πιεις άφοβα αλλα ρωτά τον παιδίατρο και σίγουρα θα σου βρει λύση...

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ματινάκι καλημέρα, ναι έχω μια κορούλα 4,5 χρονών!  I love you 

irenehr μου πράγματι, μακάρι να περιμένει μέχρι την ΠΗΤ το μωρούλι μου, για να έχω και τον γιατρούλη τον καλό κοντά μου!!

Βασούλα μου για τον θηλασμό συμφωνώ απολύτως με αυτά που έγραψαν τα κορίτσια, μαγιά μπύρας δηλαδή, πολλές φορές το παιδί στο στήθος, αντλήσεις στο ενδιάμεσο... κάνε την προσπάθειά σου σε συνεργασία με την παιδίατρο και πιστεύω θα έχεις αποτελέσματα. Όσο μπορείς χωρίς άγχος και όλα θα πάνε καλά!!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

ΒΑΣΟΥΛΑ μαγιά μπύρας βρίσκεις και στα φαρμακεία. Έχει το μπουκάλι οδηγείες επάνω. Εγώ έπαιρνα της Lanes και είχα αποτελέσματα.
Αν θες μπύρα κανονική, η Buckler είναι χωρίς αλκοόλ και μπορείς να πιείς όση θέλεις.
Κατά τ' άλλα όπως σου είπαν και τα κορίτσια πολύ συχνά το μωρό στο στήθος.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ και ΜΑΤΙΝΑ ο πόνος στο σεξ μετά τη γέννα δεν έχει να κάνει με το αν γέννησες φυσιολογικά ή με καισαρική. Οφείλεται στο ότι υπάρχει ξηρότητα στον κόλπο λόγω θηλασμού και απουσίας περιόδου. Εγώ στην Ορσία έκανα το λάθος και δεν χρησιμοποίησα λιπαντικό με αποτέλεσμα να πονάω και φυσικά να μην έχουμε πολλές επαφές. Στο εξάμηνο συνήθλα και ας θήλασα 10 μήνες (περίοδος μου ήρθε στους 9). Αυτή τη φορά λοιπόν σίγουρα λιπαντικό!

ENERGY με το καλό το μωράκι σου και όχι μέσα στο σαβ/κο  Smile 

http://www.something-special.gr

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α και όσον αφορά το σεξ η γιατρός μου είπε να πάρω κάτι υπόθετα (ecovag) τα οποία επαναφέρουν τη χλωρίδα του κόλπου στην προηγούμενη κατάσταση γιατί ακριβώς υπάρχει ξηρότητα όπως είπε και η Μαρία. Και φυσικά λιπαντικό γιατί αλλιώς σίγουρα πονάει...

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα γάλα έχεις!Εγώ βγάζω με το ζόρι 40 ml με το θήλαστρο και έχω και νοσοκομειακό./Ενώ αν βάλω τη μικρή μετά ρουφάει κανονικά. Το μωρό και μένα ανά μισή ώρα στήθος είναι, δεν σημαίνει ότι δεν χορταίνει έτσι κάνουν τα νεογέννητα.Πάρε μαγιά μπύρας αλλά γάλα έχεις,μην περιμένεις να κοιμάται 3ωρα,4ωρα όπως με το ξένο.
Εμάς έχει από προχτές να ενεργηθεί και φοβάμαι....τι να κάνω?

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφία τα θηλάζοντα μπορεί να κάνουν και 10 μέρες να ενεργηθούν χωρίς να υπάρχει πρόβλημα. Εκτος αν δειχνει να δυσανασχετεί πολύ. Ρώτα και την παιδίατρο να δεις τι θα σου πει. Μην φοβάσαι όμως, δεν θα είναι τίποτα. Ίσως αυτα που έτρωγες αυτές τις μέρες την επηρέασαν.

http://www.something-special.gr

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το βράδυ δυσανασχετούσε πατούσε πάνω στην κουβέρτα και εκτοξευοταν πάνω,το πρωί την βρήκα πάνω πάνω στο πορτ μπεμπε.
Χτες γαλακτοκομικα δεν εφαγα και σαλατα.

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ το έχω ακούσει αυτό (ότι δεν χρειάζεται να ενεργούνται κάθε μέρα). Ο δικός μου ενώ κανονικά (ως τώρα δηλαδή) ενεργείται 1-2 φορές σε κάθε θηλασμό, χθες και προχθές το βράδυ δεν μπορούσε να ενεργηθεί και ζοριζόταν (έδειχνε δηλαδή έντονα να τον ενοχλεί)....και τις 2 μέρες το πρωί επανήλθε κανονικά...
Δεν ξέρω και εγώ τι φταίει αλλά είναι στενάχωρο να βλέπεις το μικράκι να ταλαιπωρείται και να μην μπορείς να κάνεις κάτι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις