Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 38  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 38]

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσαρες κ μπεμπινια!!!!  Very Happy Very Happy Very Happy 
τι κανετε???

ο φιλιππος καλυτερα ειναι..σημερα θα τον βγαλω εξω!
μόνο που σηκωθηκε απ΄το κρεβατι κ το ματι του ειναι κοκκινο μεσα  Rolling Eyes Rolling Eyes 

νεκταρια μου σε ευχαριστω πολυ!  Very Happy 

εμενα παντως ο δικος μου ο γιατρος μου ειχε πει στο φιλιππο στη 37η εβδομαδα (δεν γεννησα μαζι του αλλα σε δημοσιο νοσοκ.),οτι ειμαι ετοιμη κ εγω κ το μωρο,εχει κατεβει τελειως κ ειχε παρει θεση,οτι αν γενουσα μαζι του θα μου εκανε προκληση γτ το παιδι ηταν 3,500 στην 37η κ αν περιμενω κι αλλο θα παει 4,000 κ θα ταλαιπωρηθω.
τελικα ο αλλος ο γιατρος στο δημοσιο δεν εβλεπε μαλλον οτι το παιδακι μου ηταν οντως ετοιμο να βγει κ με αφησε μεχρι την 41η εβδομαδα (δεν του ειχα δωσει μπικικινια,αλλα μου τα ζητησε μονος του,αν ηθελα να σηκωθει απ΄το κρεβατι κ να ερθει!).
εγω μαζεψα τα μπογαλακια μου κ πηγα γιαννενα στο χατζηκωστα κ μου εκαναν αμεσως προκληση,κ εβγαλα το φιλιππακο  φυσιολογικα, 4 κιλα!  Very Happy Very Happy Very Happy 

anastasia's

anastasia's
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!!
Τί κάνετε;;;
Εγώ αρκετά κουρασμένη...Χτες είχα μάθημα και με πονούσε αφόρητα η μέση...μόλις τέλειωσα είχε πετρώσει όλη η κοιλιά μου και με πονούσε ταυτόχρονα...φοβήθηκα πάρα πολύ...ξαπλωσα,αλλά μετα απο μια ώρα σηκώθηκα και με πονούσε πάλι...
Γενικά και το βράδυ δεν ένιωθα και πολύ καλά..
Και σα να μην έφτανε αυτό,στις 5 τα χαράματα,χτυπούσε έξω στην αυλή ένας συναγερμός και φοβήθηκα...έχει ακουστει πως τώρα τελευταια στην περιοχή έχουν γίνει κλοπές..την έβγαλα ξυπνια λοιπόν μέχρι να ξημερώσει...
Κατά τα άλλα κοριτσάκια ησυχία...
Όσο για την καισαρική που είπατε χτες,σίγουρα αποτελεί την εύκολη λύση...
Δε σκέφτομαι όμως τον τρόπο της γέννας...ας γίνει όπως θέλει...αρκει να είμαστε και οι δύο γεροί... Very Happy 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορτσουδια!
Ολες λίγο πολύ ψοφιες?τι ειναι αυτό το πράγμα, διάβασα οτι ειναι συνηθισμένο να νοιώθουμε μια κοπωση ακομα κ αν δε κάνουμε τίποτα, ειναι αυτό το στάδιο της εγκυμοσύνης που μας κουράζει και λίγο πριν το τέλος θα έρθει μια στιγμή υπερέντασης λέει!όντως ισχύει αυτο γιατί κάποια στιγμή δε μπορείς κ άλλο έχεις βαρύνει η ώρα πλησιάζει κ το σώμα αντιδρά.
Εγω πρεπει να πάω σούπερ κ φούρνο γιατί δεν έχω τίποτα να φαω!Ουουφφφ βαρέθηκα εχθές γιατί είχα τις δουλειές κ πρέπει να πάω σήμερα!

Αχ ΚΟΡΙΤΣΙΑ καλο ειναι αυτό που τις περισσότερες οι γιατροί σας λένε να προσπαθήσετε με φυσιολογικό τοκετο. Κ εδώ μόνο αν υπάρχει σοβαρό θέμα πριν η κατά τη διακρεια της γέννας κάνουν καισαρική.
Εγω τη πρώτη φορα όπως ειπα ούτε καν επισκληριδιο δε πήρα γιατί είχα κιολας μεγάλη διαστολή κ δε προλαβεβαν να με δώσουν,έφτασα σε σημείο που έβριζα κ τσιριζα να με δώσουν κ δε γινόταν αλλα μέσα σε Δευτερόλεπτα εξαφανίζεται ο πόνος κ νοιώθεις να πετάς!ακούγετε πολύ σκληρό χωρίς ναρκωση κ ίσως φοβίζει λίγο αλλα πιστέψτε με ξεχνιούνται όλα τόσο γρήγορα μετά που λες Αποκλείεται να το έζησα εγω αύτο!
Με πρόκληση πήγα γιατί σ'αυτό το νοσοκομείο δε περιμένουν πάνω από μια εβδομάδα αν περάσει η ΠΗΤ οπότε κ πήγα έτσι στην 41η. Κ γέννησα μόνο με τις μαιες,η γιατρός ήρθε μόνο στο τέλος.
Λέω παλι στο ιδιο νοσοκομείο να πάω γιατί ήμουν ευχαριστημένη, σκέφτομαι μόνο το πως θα ειναι αυτη τη φορά,γιατί λένε κάθε επόμενη κ πιο εύκολα,αλλα επειδή ξέρω ήδη πως ειναι ίσως με φοβίζει αυτό λίγο.
Εκτός αυτού εδώ οι γιατροί δε σε λένε ελα να γεννήσεις εκει που ειμαι εγω,πας όπου θες,ΓΙΑΥΤΟ έχεις κ το βιβλιάριο που γράφει τα παντα για την εγκυμοσύνη σου κ το βλέπουν κ ξέρουν κ πως να σε φερθούν.

Απλωσαμε κ τη πρωινή μπουγάδα πάλι!

nina 1

nina 1
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσουδια!!!!!τι κανετε;;;εγω μολις τσακισα ενα παγωτακι...το λυγουρευομουν και τελικα το εφαγα..δεν τρωω ομως το βραδυ γιατι ξεκινανε οι καουρες..οτι τρωω το μεσημερι μετα ειμαι τουμπανο να σκασω μου ερχετε και ετσι το βραδυ πολυ σπανιο τρωω...αχ!!!!αντε πλησιαζει ο καιρος ανυπομονω παρα πολυ!!εγω παντως θα γεννησω με καισαρικη γιατι ετσι γεννησα και το πρωτο αν και για το πρωτο φυσιολογικα με πηγαινε ο γιατρος αλλα τελικα εκανα καισαρικη γιατι ο παναγιωτακης μου δεν κατεβαινε....αυτα τα νεα μας!!σας φιλω ολες!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 30 654316 

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χελό γκερλς!! πως είστε???

Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά το βράδυ γιατί έβλεπα όνειρα πάλι.. Εγώ από τον 3ο ξυπνάω για τουαλέτα κάθε βράδυ ανελλιπώς και πλέον ξυπνάω κι από δίψα  Mad  Mad 

Νίνα με το καλό τότε πότε γεννάς και σε ποιο?? Κ της θείας μου δε κατέβαινε και της το κατέβασε η μαία με σπρώξιμο κ αναπνοές  Shocked  Shocked 

Εμένα έχουν γίνει τα νεύρα μου από τις ορμόνες κουβαράκιαααααα  Mad Mad Mad  μόλις μου την σπάσει ο καλός μου με παίρνουν τα κλάματα ή θα εκτοξεύσω ότι βρω μπροστά μου να ξεσπάσω  Twisted Evil  Twisted Evil 
Αν συνεχίσει έτσι Τέξας θα το κάνω το σπίτι  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 30 311356  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 30 311356  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 30 186566  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 30 186566  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 30 186566 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ααααα καλλαααα από νεύρα αλλο τίποτα Ελένη μου!εγω ειμαι κ από μόνη μου νευρικια όπως κ όλο μου το σόι,ειδικά το σόι του μπαμπα μου ειναι όλοι τρελαρες που ούτε εγω δε τους αντέχω,κ ειναι κ εγω ετσι!μπορώ να πω όμως οτι οι ορμόνες μου κάνανε καλό γιατί δεν ειμαι τόσο στη τσίτα όπως Πριν!αλλα αρπαζομαι με το παραμικρό!
Έχω την εντύπωση οτι κ το μωρουλι μου ετσι θα βγει και θα τη βρω από κει!με βλέπω να με τρέχει κ οτι εχει τραβήξει ο μπαμπάς του θα το πληρώσω από αυτόν!χαχαχαααχαα λες?

Τι να κάνουμε αυτές οι ορμόνες μας καταστρέφουν,είτε στη περίοδο που κ με το δικιο μας νομίζω γιατί ειναι μια σιχαμερη κατάσταση,είτε όταν κόψεις το τσιγάρο,είτε στην εγκυμοσύνη που ειναι κατι θετικό!τι να πεις?η φύση το κανει οχι εμείς!

Θα τσακισω κ εγω ένα παγωτακι λέω,θα φύγω τωρα για μπανακι κ έχω ακομα ώρα μπροστά μου οποτε με περνει ένα να φάω!
Θα τα πούμε μετά,καλο απόγευμα!

nina 1

nina 1
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μου εχει δωσει ημερομηνια τοκετου στης 4 ιουλιου αλλα λογικα θα γεννησω πιο νωρις υπολογιζω τελη ιουνιου καμια βδομαδα πιο πριν...τωρα που θα ξαναπαω στης 23 του μηνα θα τον ρωτησω ποτε θα γεννησουμε..εγω στο γαια θα γεννησω..εσεις κοριτσια μου;;στην πρωτη εγκυμοσυνη ελενη ειχα και εγω νευρα.σε αυτην ειμαι πιο κουλ!!!!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στο Ρέα θα γεννήσω με το καλό! Παραλιάτο το μωρό!! Έκανα εκεί την αυχενική κ τώρα θα κάνω κ την β' επιπέδου και μου άρεσε απ'όλες τις απόψεις. Θα ζητήσω τώρα που θα πάω να με πάνε να δω και τα δωμάτια για να ξέρω που θα καταλήξω τρίκλινο ή δίκλινο οικονομικό. 99% στο πρώτο αλλά λέμε τώρα  Razz Razz 

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα και εγω απο νευρα δεν παω πισω αλλα δεν εχω πολλα!αλλα απο παραπονο,κλαιω με τη μια!!!!!κατι να μου πει ο αντρας μου κ πεφτει πολυ κλαμα!  Laughing Laughing Laughing Laughing 

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕλένηΚ έγραψε:Στο Ρέα θα γεννήσω με το καλό! Παραλιάτο το μωρό!! Έκανα εκεί την αυχενική κ τώρα θα κάνω κ την β' επιπέδου και μου άρεσε απ'όλες τις απόψεις. Θα ζητήσω τώρα που θα πάω να με πάνε να δω και τα δωμάτια για να ξέρω που θα καταλήξω τρίκλινο ή δίκλινο οικονομικό. 99% στο πρώτο αλλά λέμε τώρα  Razz Razz 

ρε ελενη να σε ρωτησω..μια φιλη μου που γεννησε στο ρεα την προηγουμενη εβδομαδα της κοστισε 2,700  Shocked σε τρικλινο!
τοσα πολλα???

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σοφία 26 έγραψε:
ΕλένηΚ έγραψε:Στο Ρέα θα γεννήσω με το καλό! Παραλιάτο το μωρό!! Έκανα εκεί την αυχενική κ τώρα θα κάνω κ την β' επιπέδου και μου άρεσε απ'όλες τις απόψεις. Θα ζητήσω τώρα που θα πάω να με πάνε να δω και τα δωμάτια για να ξέρω που θα καταλήξω τρίκλινο ή δίκλινο οικονομικό. 99% στο πρώτο αλλά λέμε τώρα  Razz Razz 

ρε ελενη να σε ρωτησω..μια φιλη μου που γεννησε στο ρεα την προηγουμενη εβδομαδα της κοστισε 2,700  Shocked σε τρικλινο!
τοσα πολλα???

 Shocked Shocked  μήπως εννοούσε μαιευτήριο + αμοιβή γιατρού?? Με ικα το Ρεα κοστίζει σε 3κλινο 1.000-1100 και περιλαμβάνει κ αναισθησιολόγο και τα τυπικά του παιδιού και μετά πάει η αμοιβή του γιατρού. Πάνω κάτω με ικα όλα τόσο κοστίζουν Αθήνα. Θα το ρωτήσω κι αυτό το Σάββατο να τα θυμηθώ μόνο!!!

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕλένηΚ έγραψε:
Σοφία 26 έγραψε:
ΕλένηΚ έγραψε:Στο Ρέα θα γεννήσω με το καλό! Παραλιάτο το μωρό!! Έκανα εκεί την αυχενική κ τώρα θα κάνω κ την β' επιπέδου και μου άρεσε απ'όλες τις απόψεις. Θα ζητήσω τώρα που θα πάω να με πάνε να δω και τα δωμάτια για να ξέρω που θα καταλήξω τρίκλινο ή δίκλινο οικονομικό. 99% στο πρώτο αλλά λέμε τώρα  Razz Razz 

ρε ελενη να σε ρωτησω..μια φιλη μου που γεννησε στο ρεα την προηγουμενη εβδομαδα της κοστισε 2,700  Shocked σε τρικλινο!
τοσα πολλα???

 Shocked Shocked  μήπως εννοούσε μαιευτήριο + αμοιβή γιατρού?? Με ικα το Ρεα κοστίζει σε 3κλινο 1.000-1100 και περιλαμβάνει κ αναισθησιολόγο και τα τυπικά του παιδιού και μετά πάει η αμοιβή του γιατρού. Πάνω κάτω με ικα όλα τόσο κοστίζουν Αθήνα. Θα το ρωτήσω κι αυτό το Σάββατο να τα θυμηθώ μόνο!!!

ναι,ολα μαζι τις πηγαν τοσο!
δηλαδη πληρωνεις 1000 κ ο γιατρος ποσο σου παιρνει???

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σοφία 26 έγραψε:
ΕλένηΚ έγραψε:
Σοφία 26 έγραψε:
ΕλένηΚ έγραψε:Στο Ρέα θα γεννήσω με το καλό! Παραλιάτο το μωρό!! Έκανα εκεί την αυχενική κ τώρα θα κάνω κ την β' επιπέδου και μου άρεσε απ'όλες τις απόψεις. Θα ζητήσω τώρα που θα πάω να με πάνε να δω και τα δωμάτια για να ξέρω που θα καταλήξω τρίκλινο ή δίκλινο οικονομικό. 99% στο πρώτο αλλά λέμε τώρα  Razz Razz 

ρε ελενη να σε ρωτησω..μια φιλη μου που γεννησε στο ρεα την προηγουμενη εβδομαδα της κοστισε 2,700  Shocked σε τρικλινο!
τοσα πολλα???

 Shocked Shocked  μήπως εννοούσε μαιευτήριο + αμοιβή γιατρού?? Με ικα το Ρεα κοστίζει σε 3κλινο 1.000-1100 και περιλαμβάνει κ αναισθησιολόγο και τα τυπικά του παιδιού και μετά πάει η αμοιβή του γιατρού. Πάνω κάτω με ικα όλα τόσο κοστίζουν Αθήνα. Θα το ρωτήσω κι αυτό το Σάββατο να τα θυμηθώ μόνο!!!

ναι,ολα μαζι τις πηγαν τοσο!
δηλαδη πληρωνεις 1000 κ ο γιατρος ποσο σου παιρνει???

Οι περισσότεροι παίρνουν γύρω στα 1000 αλλά υπάρχουν κ κάτι ούφα που θέλουν τον κούκο αηδόνι.. Δεν τον έχω ρωτήσει για την αμοιβή γιατι αγχωνόμουν να πάει καλά αυτη η εγκυμοσύνη αλλά υπολογίζω κανα 800-1.000.
Οπότε σύνολο 1800 με 2000.

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αα οκ καταλαβα!!!  Smile 

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου τοσο παιζουν τα μαιευτηρια στην αθηνα!!
εμενα ειναι 1250 ο φυσιολογικος τοκετος και 1500 η καισαρικη στο Ιασω.....και 1500 η αμοιβη του γιατρου.....οποτε 2800-3000. πολλα λεφτα..... με τον γιατρο εχουμε συνεννοηθει να τα δωσουμε σε 3 δοσεις.....ειναι πολυ καλος και συνεργασιμος ανθρωπος.....του ειπα οτι δεν ηθελα ν' αλλαξω γιατρο για το οικονομικο και μου εκανε αυτη την διευκολυνση!

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γιου χου κ παλι εδω!ειμαι στο τραμ κ πάω σπίτι!ωραίο τπ παγωτακι τελικά,χύμα αλλα έφαγα μόνο με γεύση φρούτων τα αλλα δεν κανει!

Να σας πω βρε ΚΟΡΙΤΣΙΑ,τη γέννα κ το γιατρό τα πληρώνετε ξεχωριστά?
Υπήρχε κ εδώ ένα θέμα με νοσοκομεία κ κλινικές κ το παρακολούθησα λίγο κ σχολίασα, ολες λεει πάνω από 2000αρικα τους βγήκε.στη πιο καλή περίπτωση.
Η καισαρική μόνο παει 1200 περίπου σε ιδιωτικό σου λέει.εσείς έχετε ρωτήσει κ κοιτάξει γενικα?
Αν κατάλαβα μέσα στη τιμή χώρις αμοιβή γιατρού ειναι ο αναισθησιολογος που δε χρειαζεσε παντα λέω εγώ, ο παιδίατρος κ οι εξετάσεις του μωρού, οι αμοιβή για τις μαιες κ οι τρεις μέρες που θα κάτσεις μέσα?η η κάθε μερα πάει έξτρα?

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πόπη κι εμείς σε δύο δόσεις θα τα δώσουμε. Έχω κάνει και χειρουργείο στον γιατρό και πάλι μου είχε κάνει διευκόλυνση. Γενικά είναι πιο οικονομικός από άλλους παρόλο που είναι στο ιατρικό προσωπικό του Γένεσις και συνεργάτης του Πάντου και θα μπορούσε να σφάζει..

Νίνα κάποια στιγμη να μου πεις σε ποιον/α παιδίατρο πας τον μικρό γιατί ψάχνομαι και θα κρατήσω σαν τελευταία επιλογή αυτής της αδερφής μου.

Δευτερη βδομάδα ο αντρούλης απόγευμα και βαριέμαιιιιιιι... άντε να τελειώσει η βδομάδα  Rolling Eyes 

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AngelMommy έγραψε:Γιου χου κ παλι εδω!ειμαι στο τραμ κ πάω σπίτι!ωραίο τπ παγωτακι τελικά,χύμα αλλα έφαγα μόνο με γεύση φρούτων τα αλλα δεν κανει!

Να σας πω βρε ΚΟΡΙΤΣΙΑ,τη γέννα κ το γιατρό τα πληρώνετε ξεχωριστά?
Υπήρχε κ εδώ ένα θέμα με νοσοκομεία κ κλινικές κ το παρακολούθησα λίγο κ σχολίασα, ολες λεει πάνω από 2000αρικα τους βγήκε.στη πιο καλή περίπτωση.
Η καισαρική μόνο παει 1200 περίπου σε ιδιωτικό σου λέει.εσείς έχετε ρωτήσει κ κοιτάξει γενικα?
Αν κατάλαβα μέσα στη τιμή χώρις αμοιβή γιατρού ειναι ο αναισθησιολογος που δε χρειαζεσε παντα λέω εγώ, ο παιδίατρος κ οι εξετάσεις του μωρού, οι αμοιβή για τις μαιες κ οι τρεις μέρες που θα κάτσεις μέσα?η η κάθε μερα πάει έξτρα?


Νικολέτα εδώ όταν αποφασίσεις να πας σε ιδιωτικό μαιευτήριο με ιδιωτικό γιατρό λογικό είναι να πληρώσεις ανάλογα και δεν έχει καμιά δουλειά το ταμείο παραμόνο μια συμμετοχή στα έξοδα του μαιευτηρίου. Αναισθσιολόγος, εξετάσεις παιδιού και μαία βάρδιας, και ότι χρησιμοποιήσεις εσυ και το μωρό περιλαμβάνονται στα 1000-1300€ ανάλογα με την κλινική. Μετά πληρώνεις την αμοιβή του γιατρού σου και την ιδιωτική μαία αν πάρεις έξτρα.
Μπορείς βέβαια να πας στα δημόσια μαιευτήρια χωρίς κόστος ή με ελάχιστο κι αυτά θα είναι μαύρα..

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ή αν σε μπέρδεψα παραπάνω γιατι δεν το'χω σήμερα...

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω θα γεννησω οπως εχω ξαναπει στο δημοσιο σ οποιο εφημερευει,η ιπποκρατειο,η παπαγεωργιου....με οποιον γιατρο εφημερευει.δε με πειραζει που δε θα χω το γιατρο μου γιατι ξερω πως εκεινη την ωρα θες να βγει το παιδι κ να τελειωνεις να δεις οτι ολα πανε καλα!! αλλωστε η μαια κανει ολη τη δουλεια!!!!κακα τα ψεμματα!!

ο γιατρος μου,οπως και ολοι οι γιατροι της πολης μου ΔΕ συνεργαζονται με δημοσιο νοσοκομειο,μονο με κλινικη και του ξεκαθαρισα απο την αρχη οτι δε μπορω να παω σε ιδιωτικο,αλλα και να μπορουσα,αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα δηλαδη,θα εψαχνα καποιον γιατρο να πηγαινει σε δημοσιο λογω "ιδεολογιας",γιατι χτυπα ξυλο οοοο,τι και να γινει,στο δημοσιο θα καταληξεις!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το δημόσιο ή ιδιωτικό είναι προσωπικό θέμα. Επίσης το αν θα χρειαστεί να καταλήξεις σε δημόσιο θα είναι κ στόκος ο γιατρός που σε είχε. Πάντως μετά από αυτά που πέρασε η αδερφή μου στο Αλεξάνδρας χωρίς λόγο για να λαδωθούν τα λαμόγια, γιατί τους τελείωσαν οι επισκληρίδιοι και τις νάρκωναν όλες σαν τα κοτόπουλα και όλες καισαρική κλπ κλπ δεν περνάω ούτε απ'έξω κι ας μην μου τρέχουν απ'τα μπατζάκια. Μαρία αν είναι να σου τύχει άστο όπου κ να'σαι άστο...

Πάνω τα δημόσια είναι σε καλύτερη μοίρα γιατί δεν έχουν τέτοιο φόρτο εργασίας ενώ η Αθήνα φορτώνεται έξτρα όλη την Ευβοια, την Βοιωτία και την Αργολίδα συν τα νησιά και γίνεται της τρελής το πανηγύρι...

Όλα καλά να μας πάνε κ η καθε μία ας πάει εκεί που αισθάνεται καλύτερα..

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕλένηΚ έγραψε:Το δημόσιο ή ιδιωτικό είναι προσωπικό θέμα. Επίσης το αν θα χρειαστεί να καταλήξεις σε δημόσιο θα είναι κ στόκος ο γιατρός που σε είχε. Πάντως μετά από αυτά που πέρασε η αδερφή μου στο Αλεξάνδρας χωρίς λόγο για να λαδωθούν τα λαμόγια, γιατί τους τελείωσαν οι επισκληρίδιοι και τις νάρκωναν όλες σαν τα κοτόπουλα και όλες καισαρική κλπ κλπ δεν περνάω ούτε απ'έξω κι ας μην μου τρέχουν απ'τα μπατζάκια. Μαρία αν είναι να σου τύχει άστο όπου κ να'σαι άστο...

Πάνω τα δημόσια είναι σε καλύτερη μοίρα γιατί δεν έχουν τέτοιο φόρτο εργασίας ενώ η Αθήνα φορτώνεται έξτρα όλη την Ευβοια, την Βοιωτία και την Αργολίδα συν τα νησιά και γίνεται της τρελής το πανηγύρι...

Όλα καλά να μας πάνε κ η καθε μία ας πάει εκεί που αισθάνεται καλύτερα..

σε μας εδω πανω εχουν γινει σκατενια τα ιδιωτικα.δεν ειναι δυνατον στη μεγαλυτερη και γνωστοτερη κλινικη της Θεσ/κης να χρησιμοποιουν αμφιβολου ποιοτητας ραμματα για λογους οικονομιας και οι τιμες τους ακομα να ειναι στα υψη!!
αλλα δεν εχουν και τη δυνατοτητα να καλυψουν συγκεκριμενα "σοβαρα"θεματα.ειναι να μη σου τυχει βασικα οπως το λες,αλλα εγω προσωπικα δεν παω να σκασω ενα σκασμο λεφτα και να μην εξυπηρετηθω σε περιπτωση αναγκης!δυστυχως η ευτυχως περνανε κ αυτα απο το μυαλο μου! Rolling Eyes 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ε ναι ετσι το κατάλαβα κ εγώ που είπες Ελένη!Ταρίφα δηλαδή η κλινική κ άλλη ταρίφα ο γιατρός!
Νταξει για το ΙΚΑ δεν είχα κ την καλητερη εντύπωση συνήθως μαύρα τα περνουν.
Το χω ξαναπεί η ξαδέρφη του άντρα μου πήγε στο Ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη κ επειδή δεν έδωσε αυτά που της ζητήσανε την αφήσανε χωρίς δωμάτιο κ σχεδόν θα έχανε το μωρό,στο πρώτο αυτά.τη ζήτησε ο γιατρός 1000 κ κάτι κ όταν ήρθε η ώρα της την είπε 2000 κ δεν ειχε να δώσει.
στα δυο επόμενα πήγε στο Γένεσις που ειναι ιδιωτικό κ έδωσε παλι γύρω στο 2000αρο,με τις μαιες κ τα όλα της.κ στο Διαβαλκανικό το ίδιο.
Πάντως πολλα τα λεφτά όπου κ αν πας κ όντως δε ξερεις που και σε ποιον θα πέσεις. Αν ειναι να τα δώσεις μαύρα τότε δώσ τα στο ιδιωτικό που ξέρεις τη ταρίφα κ τέλος.
Εδώ που κοίταξα λίγο στο Νετ πόσο πανε κλπ γιατί την αλλη φορα δεν ασχολειθηκα γιατί η κατάσταση ηταν αλλιώς, ελεγε οτι μια φυσιολογική γεννα χωρίς επιπλοκές,χώρις να χει κατι το μωρό,με τις μαιες κλπ. Βγαίνει γύρω στις 3000 στο δημόσιο.παραμονή έχεις συνήθως από 3 μέχρι 5 μέρες,με φαγητό πρωί μεσημέρι βράδυ,το γάλα του μωρού σε περίπτωση που δε θηλάζει, παμπερς κλπ του μωρού, παιδίατρο που κανει ολες τις απαραίτητες εξετάσεις και το γιατρό βέβαια για σενα,μόνο αν μείνεις σαββατοκύριακο πρέπει να το πληρώσεις εξτρα κ νομίζω σε περίπτωση που γεννήσεις πολύ πρόωρα κ πρέπει να μείνεις πάνω από 60 μέρες στη ΜΘΝ τα πληρώνεις από τη τσέπη σου. Κατά τα αλλα τα πληρώνει η ασφάλεια σου.
Με καισαρική μπορεί να φτάσει κ το 5000αρο.αλλα συνήθως εδώ γεννάς με τις μαιες κ ο γιατρός ερχετε αν χρειαστει.τα νοσοκομεία μας γενικά ειναι πολύ καλα κ αναλαμβάνουν όλα γυναικολογικά οποτε δεν εχει έτσι κ ιδιωτικά,από όσο ξέρω έχουμε μόνο ένα ιδιωτικό που παίρνει μεχρι 40 ατομα. Επίσης το ιδιο στοιχίζει κ η γεννα στο σπίτι.ίσως λίγο παραπάνω γιατί η μαια μένει όλη τη μερα εκει.

Ουουφφφ μεγάλο θέμα ανοίξαμε!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
AngelMommy έγραψε:Ε ναι ετσι το κατάλαβα κ εγώ που είπες Ελένη!Ταρίφα δηλαδή η κλινική κ άλλη ταρίφα ο γιατρός!
Νταξει για το ΙΚΑ δεν είχα κ την καλητερη εντύπωση συνήθως μαύρα τα περνουν.
Το χω ξαναπεί η ξαδέρφη του άντρα μου πήγε στο Ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη κ επειδή δεν έδωσε αυτά που της ζητήσανε την αφήσανε χωρίς δωμάτιο κ σχεδόν θα έχανε το μωρό,στο πρώτο αυτά.τη ζήτησε ο γιατρός 1000 κ κάτι κ όταν ήρθε η ώρα της την είπε 2000 κ δεν ειχε να δώσει.
στα δυο επόμενα πήγε στο Γένεσις που ειναι ιδιωτικό κ έδωσε παλι γύρω στο 2000αρο,με τις μαιες κ τα όλα της.κ στο Διαβαλκανικό το ίδιο.
Πάντως πολλα τα λεφτά όπου κ αν πας κ όντως δε ξερεις που και σε ποιον θα πέσεις. Αν ειναι να τα δώσεις μαύρα τότε δώσ τα στο ιδιωτικό που ξέρεις τη ταρίφα κ τέλος.
Εδώ που κοίταξα λίγο στο Νετ πόσο πανε κλπ γιατί την αλλη φορα δεν ασχολειθηκα γιατί η κατάσταση ηταν αλλιώς, ελεγε οτι μια φυσιολογική γεννα χωρίς επιπλοκές,χώρις να χει κατι το μωρό,με τις μαιες κλπ. Βγαίνει γύρω στις 3000 στο δημόσιο.παραμονή έχεις συνήθως από 3 μέχρι 5 μέρες,με φαγητό πρωί μεσημέρι βράδυ,το γάλα του μωρού σε περίπτωση που δε θηλάζει, παμπερς κλπ του μωρού, παιδίατρο που κανει ολες τις απαραίτητες εξετάσεις και το γιατρό βέβαια για σενα,μόνο αν μείνεις σαββατοκύριακο πρέπει να το πληρώσεις εξτρα κ νομίζω σε περίπτωση που γεννήσεις πολύ πρόωρα κ πρέπει να μείνεις πάνω από 60 μέρες στη ΜΘΝ τα πληρώνεις από τη τσέπη σου. Κατά τα αλλα τα πληρώνει η ασφάλεια σου.
Με καισαρική μπορεί να φτάσει κ το 5000αρο.αλλα συνήθως εδώ γεννάς με τις μαιες κ ο γιατρός ερχετε αν χρειαστει.τα νοσοκομεία μας γενικά ειναι πολύ καλα κ αναλαμβάνουν όλα γυναικολογικά οποτε δεν εχει έτσι κ ιδιωτικά,από όσο ξέρω έχουμε μόνο ένα ιδιωτικό που παίρνει μεχρι 40 ατομα. Επίσης το ιδιο στοιχίζει κ η γεννα στο σπίτι.ίσως λίγο παραπάνω γιατί η μαια μένει όλη τη μερα εκει.

Ουουφφφ μεγάλο θέμα ανοίξαμε!

τον εκανε καταγγελια το γιατρο?? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked  τι ΜΑΛΑΚΑΣ????????????εδωσε και ορκο...........ΟΥΣΤ!!
ποτε εγινε αυτο??
σε εφημερια πηγε η με δικο της γιατρο???

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι καλααα σιγα μη τον καταγγείλει!η κοπέλα ειχε αιμορραγία κ ο γιατρός είπε μη τη βοηθησετε αφού δε πληρώνει,για μπουνιές ηταν κ οχι για καταγγελία! Οχι μόνο το μωρό αλλα κινδύνευσε κ αυτή η ίδια, τελικα τη πήρε μια νοσοκόμα κ την βοήθησε κ νομίζω έκανε καισαρική εν τέλη κ έδωσε μόνο τα 1000.
Δε ξέρω αν ηταν εφημερία,αλλα κ ο δικός της δεν ήτανε.δε θυμάμαι ακριβώς.νομίζω τον ειχε βρει στο Ιπποκράτειο κ τα σημφωνησανε,την ειπα να ρθει όταν ειναι αυτός για να την αναλάβει.πάντως μιλάμε για άθλια κατάσταση! Το παιδάκι τωρα παει 3η δημοτικού,εχει δηλαδή καμία 10αρια χρόνια.
Το Ιπποκράτειο γενικά ειναι καλο νοσοκομείο,η θεία μου εχει κανει 4 παιδιά κ όλα εκεί,τα τρία με καισαρική!δεν έχω ακούσει κατι αρνητικό από αυτή,αλλα δε ξερεις ποτέ,αν ειναι η εφημερία κ σου τύχει μαλακας γιατρός τι να το κανεις?

Το Παπαγεωργειου εχει πάντως νομίζω καλητερη φημη.στη Κατερίνη κανένα ιδιωτικό δεν εχει?γιατί το νοσοκομείο ειναι ΧΑΑΑΑΛΙΑΑΑ από όσο θυμάμαι!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
AngelMommy έγραψε:Ναι καλααα σιγα μη τον καταγγείλει!η κοπέλα ειχε αιμορραγία κ ο γιατρός είπε μη τη βοηθησετε αφού δε πληρώνει,για μπουνιές ηταν κ οχι για καταγγελία! Οχι μόνο το μωρό αλλα κινδύνευσε κ αυτή η ίδια, τελικα τη πήρε μια νοσοκόμα κ την βοήθησε κ νομίζω έκανε καισαρική εν τέλη κ έδωσε μόνο τα 1000.
Δε ξέρω αν ηταν εφημερία,αλλα κ ο δικός της δεν ήτανε.δε θυμάμαι ακριβώς.νομίζω τον ειχε βρει στο Ιπποκράτειο κ τα σημφωνησανε,την ειπα να ρθει όταν ειναι αυτός για να την αναλάβει.πάντως μιλάμε για άθλια κατάσταση! Το παιδάκι τωρα παει 3η δημοτικού,εχει δηλαδή καμία 10αρια χρόνια.
Το Ιπποκράτειο γενικά ειναι καλο νοσοκομείο,η θεία μου εχει κανει 4 παιδιά κ όλα εκεί,τα τρία με καισαρική!δεν έχω ακούσει κατι αρνητικό από αυτή,αλλα δε ξερεις ποτέ,αν ειναι η εφημερία κ σου τύχει μαλακας γιατρός τι να το κανεις?

Το Παπαγεωργειου εχει πάντως νομίζω καλητερη φημη.στη Κατερίνη κανένα ιδιωτικό δεν εχει?γιατί το νοσοκομείο ειναι ΧΑΑΑΑΛΙΑΑΑ από όσο θυμάμαι!

καλε μετακομισαμε πηγαμε σε νεο κτηριο τωρα και δεν ειμαστε τοσο χαλια οσο θυμασαι!!!!απ εξω γιατι απο μεσα ειναι ακομα πιο χαλια!!! δεν εχουμε υλικα!! γ@μησε τα!!
εχουμε 1 ιδιωτικη κλινικη ναι,αλλα δεν εχει κοσμο και ειναι γενικα κ αυτη σε κακη μοιρα....αλλα παλι δε θα διαλεγα με τιποτα να παω σε ιδιωτικο καλε!
απλα δεν εμπιστευομαι και το νοσοκομειο της πολης μου!γ αυτο θα παω Σαλονικα....σιγα μιση ωρα ειμαστε ανετα προλαβαινω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 38]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 38  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις