Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 35]

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωραία Τασούλα αυτά τα πρώτα συναισθήματα / ενοχλήσεις της εγκυμοσύνης I love you I love you I love you
Δύσκολη φάση όντως να είσαι σκυμμένη αρκετά τώρα με την εγκυμοσύνη...προσπάθησε να έχεις βοήθεια όσο γίνεται
Δεν ξέρω τι να κάνω με το φαγητό...το έχω σκεφτεί ότι μπορεί να μην κάνω κάτι καλά αλλά τι? Έχω δοκιμάσει τα πάντα! Αλεσμένα, κομμάτια, να τον ταίζω, να τρώει μόνος του, διάφορα φαγητά, διάφορες ώρες, ζεστά, κρύα (αν και συνήθως δεν δοκιμάζει καν για να πεις ότι δεν του αρέσει) τι να πω δεν ξέρω...το καλό είναι ότι δεν έχουμε πρόβλημα βάρους...το κακό είναι ότι έχουμε θέμα με το σίδηρο και κάθε μέρα δίνουμε μάχη για να πιει το συμπλήρωμα. Ελπίζω σε ένα καλύτερο αύριο τι να πω!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και τι τρώει μόνο γάλα;; μα καλά δεν πειναει;; εμένα η Ηλέκτρα όλη την μέρα όλο μαμ μου λέει.
Δεν τρώει ούτε ψωμί; το ξέρω οτι δεν είναι φαι αλλά προσπαθώ να καταλάβω τι τρώει. Εχεις δώσει ψωμί του τοστ ψημένο με lavas quirit? Το αυγό ομελέτα στο φούρνο; ρυζογκοφρετες; μπισκότα βρεφικα;;

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι δεν το έθεσα σωστά...δεν έχω δοκιμάσει τα πάντα γιατί λόγω του ότι δεν έχουμε άγχος με το βάρος δεν θέλω απλά να φάει για να φάει...θέλω να φάει πχ κρέας για το σίδηρο.
Του αρέσουν πολύ οι μπανανοτηγανίτες και συνήθως τρώει και γιαούρτι και κανένα καροτάκι. Κρέας δεν τρώει καθόλου και άλλα σνακ δεν του δίνω, ούτε ψωμί γιατί νομίζω τότε θα χάσω εντελώς το παιχνίδι (από ότι λένε σε όλα τα μωρά αρέσει το ψωμί). Α τελευταία ανακαλύψαμε ότι του αρέσει και το τυρί γκούντα που τρώμε και εμείς αλλά δεν θέλω να του δίνω και συνέχεια...
Κατα τ'αλλα του έχω πολλές επιλογές σε κάθε γεύμα (όλη μέρα δηλαδή γιατί το κάθε γεύμα το παλεύω 2-3 ώρες και καταλήγει να φωνάζει "γάλα γάλα" οπότε τον θηλάζω. Το καθυστερώ όσο μπορώ αλλά πάλι δεν τρώει. Κάνει μερικές μέρες μια βελτίωση και μετά ξαναγυρίζει στο μηδέν...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω με ποιά λογική πιστεύεις οτι με το να δίνεις ένα κομμάτι ψωμί θα χάσεις το παιχνίδι, αν εννοεις οτι θα χορτάσει δεν γίνεται.
Δηλαδή τρώει όσπρια, λαχανικά, ψάρι και δεν του αρέσει το κρέας; κανένα κρέας ούτε κοτόπουλο.
Εγώ αυτό που παρατήρησα πάντως είναι με το να δώσω ενα μπισκοτο ή λίγο τοστ στην μικρή δεν χάνει κανένα γεύμα. Βέβαια δεν ξέρω σε παιδιά που θηλάζουν αν και γνωστές μου που θηλάζουν αποκλειστικά ακολουθούν την ίδια διατροφή με μένα.

205Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Πεμ Φεβ 19, 2015 11:33 pm

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εννοώ Τασούλα ότι είμαι της λογικής επειδή δεν τρώει ότι αν φάει κάτι ας είναι κάτι που να αξίζει (κάθε μπουκιά μετράει). Όχι δεν τρώει ούτε όσπρια ούτε ψάρι. Απλά το κρέας με καίει περισσότερο για το σίδηρο...Επίσης λένε ότι αν φάει ψωμί και του αρέσει μετά δε θέλει τίποτα άλλο (για κακόφαγα παιδιά σαν το δικό μου). Αν έτρωγε απ' όλα φυσικά και θα του έδινα ψωμί δεν θα είχα τέτοια άρνηση...
Όχι δεν το σχετίζω με το θηλασμό

206Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Φεβ 20, 2015 12:19 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τότε αν προσπαθουσες να τον ταισεις λίγο με το ζόρι; εννοώ τις πρώτες 2-3 κουταλιές, τουλαχιστον να δοκιμάζει τις γεύσεις όπως είχε πει στο παρελθόν και η mariameint. Εγώ κάποιες φορές ενώ μπορεί να είναι αρνητική μόλις δοκιμάζει μετά ανοίγει το στόμα απο μόνη της. Μην φοβάσαι οτι με το ζόρι θα πάθει κάτι ή οτι δεν πρόκειται να ξανά φάει επειδή τον πιεσες. Με την ίδια λογική που τον πιεζεις να πιεί τον σίδηρο.

Καλημέρα δεν σας είπα!!!!

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα!!
Πηγαμε στον γιατρο εχτες για υπερηχο, ολα καλα ειναι, ακουσαμε καρδουλα, εκανα κ εξετασεις αιματος και ξεμπερδεψα. Τον αλλο μηνα παλι!
Ο Αναστασης χτες κ σημερα εχει πολυ γκρινια. Με εχει τρελανει και δεν ξερω τι να κανω, ουτε τι θελει Sad
Βρε κοριτσια εχετε κανει μηπως το εμβολιο ΜΜR? Αυτο που ειναι για ιλαρα-ερυθρα.

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Ειρήνη, ξεκινήσατε κι εσείς συμπλήρωμα σιδήρου, ε;; Σιρόπι ή σταγόνες σας έδωσε; Δοκίμασε να του το βάλεις μέσα σε λίγο χυμό. Κι εγώ εδώ και 3 μήνες πάλευα με τη σύριγγα, γιατί χτυπιόταν, ζοριζόμουν κι εγώ ψυχολογικά, και την τελευταία εβδομάδα ξεκίνησα να του τον δίνω στο ποτηράκι, γιατί ο μπαμπάς μας θα δυσκολευόταν. Τα πάει καλύτερα έτσι. Κι εμείς δεν τα πάμε καλά με το φαγητό. Δεν είμαστε στο απόλυτο μηδέν, με την έννοια ότι θα φάει λίγο φρούτο ή ρυζογκοφρέτες ή κουλούρι, αλλά δεν του αρέσουν τα μεσημεριανά γεύματα. Ειρήνη, εγώ είμαι λίγο πιο ανοιχτή από εσένα σε αυτό το κομμάτι. Θέλω να μάθει να τρώει σωστά, αλλά καμουφλάρω το κρέας μέσα σε ψωμί, μήπως το φάει. Βέβαια δεν πιάνει πάντα. Μπορεί να κρατήσει το ψωμί στο στόμα και να φτύσει το κρέας (δεν ξέρω πώς καταφέρνει αυτά τα μαγικά!!) ή να το φτύσει όλο μαζί, αλλά δοκιμάζω. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα τι του αρέσει από φαγητό και ποιες γεύσεις προτιμάει. Ειρήνη, οι προτάσεις μου είναι να του δώσεις ξηρούς καρπούς και αποξηραμένα φρούτα, ομελέτα στο τηγάνι με λίγο λάδι, αυγόφετες με μέλι. Για γεύματα δεν μπορώ να προτείνω, γιατί κι εμείς πάμε κουβά!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kοριτσια γεια σας...
εχθες πηγαμε παιδιατρο κ πηρε μισο κιλο σε 3 μηνες...δηλαδη ειμαστε 9 κιλα...η παιδιατρος μου ειπε πως ειναι μεσα στις καμπυλες αλλα ειναι στο οριο προς τα κατω..αλλα να μη ανησυχω κ να μην αγχωνομαι για το βαρος...
οταν παει 18 μηνων μου πε θα κανουμε εξετασεις γενικες κ θα μας στειλει κ σε οφθαλμιατρο για εναν ελενχο...επισης μου ειπε οτι πρεπει να πλενουμε τα δοντια με σκετο νερακι..γιατι ειπε πως πλενοντας αυτα τα δοντια φροντιζουμε τα επομενα δοντια που θα βγουν μετα απο αυτα...ακου τι μαθαινεις!!!!
εγω κοριτσια ξερετε το θεμα που εχω με το φαγητο απο τοτε που μπηκαν οι στερεες... εγω παντως με την συμφωνη γνωμη της παιδιατρου μου(ειναι και θεια του αντρα μου)ειμαι πολυ ανοιχτη στο θεμα του φαγητου...δινω σχεδον τα παντα στο μωρο κ εχω δει βελτιωση...προσπαθω να δινω οτι πιο υγιεινο μπορω εννοειται αλλα δεν θα τρελαθω κιολας...προχθες εφαγε αρακα,εχθες φαβα,σημερα κοτοπουλο στο φουρνο με 2 πατατουλες αλλα της εχω δωσει μεχρι και καρμποναρα..χωρις μπεικον εννοω...μονο τα μακαρονια με την κρεμα γαλακτος...το αβγο το τρωει μονο ομελετα κ μου πε να της το δινω ετσι αφου αλλιως δεν το τρωει...και ετσι κανω τοσο καιρο..
Παντως η δικη μου παιδιατρος μου χει πει οτ τα παιδια πρεπει να κανουν την διατροφη ενος ενηλικα κ το μονο που χρειαζεται ειαι λιγος περιορισμος στο αλατι..τα μπαχαρικα δεν εχουν κανενα θεμα..αλλα της ειπα οτι καθ μερα εχω 2-3 επιλογες φαγητου για την Εισαβετ κ οτι αυτο μ εχει κουρασει κ μο πε να το κοψω αυτο κ να της διω οτι εχω...δηλ να μην την μαθαινω ετσι κ πιστευω πως εχει δικιο...αλλα οταν δν τρωει,θελω να της δωσω κατι αλλο...ουτε εγω εχω πολλες επιλογες στο φαγητο παντως...επισης της δινω αρκετα συχνα κουλουρακι θεσσαλονικης,τοστακι ,ψωμι με μελι η μαρμελαδα...
μου ειπε επισης να παρω αποξηραμεναφρουτα(δαμασκηνα,συκα,βερικοκα)και να τα μουλιαζω καμια ωρα σε χλιαρο νερακι κ να της τα δινω...αυτα κοριτσια....
Ααααα,αυριο φευγουμε με τον αντρα μου κπαμε εκδρομουλα στο Καρπενησι κ θα γυρισουμε την Καθ.Δευτερα...πρωτη φορα θα αφησουμε το παιδι για μερες κ εχω μια υπερενταση αλλα η αληθεια ειναι οτι το εχω αναγκη να παω καπου μονη μου με τον αντρα μου...2 διανυκτερευσεις ειναι αλλα ειναι πρωτη φορα...ομως θα ειαστε ολη την ωρα στα τηλεφωνα αλλα οσο να ναι θα ξεφυγουμε λιγακι ....κοριτσακια καλο τριημερ να εχετε ολες κ καλα να περα;σετε αν πατε καπου...φιλια!!!!
συγωμη για το παπλωμα...

210Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Φεβ 20, 2015 11:33 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια..
Jolie απ ότι βλέπω μια χαρά είναι ο Μαρίνος με τον μπαμπά..εσύ πως είσαι?
Ειρήνη,σίδηρο έχουν κι άλλες τροφές μπορεί να περνάει μια φάση και να μην θέλει το κρέας..δώσε φακές σπανάκι αν τα θέλει βέβαια..
Αναστασία τι ωραία που ακούσατε καρδούλα..τελικά σου είπα πητ ?
Κική εμένα πλέον παίρνει 200γρ το μήνα και τρώει του σκασμου!! Οπότε είναι σχετικά καλά..
Ποια ρώτησε για το mmr?δεν θυμάμαι..
Η γιατρός μου θεσσαλονικη και ο καινούριος που πήγα προχτές μου είπαν να το κάνω αρκετά αργότερα. Δλδ γίνεται 15 μηνών και είπαν να το κάνω μετά τα 2 και να μην κάνω το priorix tetra αυτό δλδ που είναι και για ανεμοβλογιά..να κάνω το απλό και αν θέλω ανεμοβλογιά να κάνω μόνο του στους 15μηνες.. Για το όνομα του εμβολίου δεν είμαι σίγουρη πρέπει να δω τις σημειώσεις μας και είναι στην κρεβατοκαμαρα όπου δεν πηγαίνω για κανένα λόγο!!!!χαχαχα 
Έχουμε 6δοντια 4πανω 2κατω...αυτό το παιδί 2-2τα βγάζει θα με τρελάνει..

211Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Φεβ 20, 2015 11:37 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΑααααα κικη καλά να περάσετε,και όταν γυρίσετε να μου πεις που βρήκες την δύναμη να αφήσεις το μωρο σου... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 9 534787

212Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Σαβ Φεβ 21, 2015 11:50 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
Είχα δοκιμάσει παλιότερα και με πίεση αλλά πάλι δεν τρώει...δεν ανοίγει το στόμα!
Ομελέτα του κάνω στο τηγάνι οπότε γενικά το αυγό το τρώει (κυρίως ομελέτα με μπανάνα). Με το μεσημεριανό έχουμε και εμείς το μεγαλύτερο θέμα.
Σιρόπι μας έδωσε για σίδηρο...η αλήθεια είναι ότι σήμερα και χθες ξεκίνησε να γίνεται πιο συνεργάσιμος με τη σύριγγα...για να δούμε!
Ούτε φακές τρώει Μαρία, σπανάκι δεν του έδωσα ακόμα γιατί δεν ξέρω πως να το δώσω, εσύ πως το δίνεις?
Κική καλά να περάσετε!
Αναστασία τέλεια που άκουσες καρδούλα! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!
Καλό τριήμερο σε όλες!

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα Μανούλες!!
Ειρήνη του δινω σπανακορυζο κανονικό που κάνω για μας,δεν τρελενεται αλλά το τρώει..μου έκανε εντύπωση που ο Άγγελος λέει γάλα..μπράβο του!!
Εμείς μάλλον αποκτήσαμε θέμα με τον ύπνο!!2βραδια τώρα στη σειρά δεν κοιμαται.. Από της 8αρχιζει η γκρίνια τον κάνω μπάνιο τον βάζω για ύπνο θηλαζει κάνα 10λεπτο και σηκώνεται..θα κοιμηθεί κατά τις 10 και μετά αρχίζει το πάρτι..11 2 4 6 ξυπνάει..δεν κλαίει απλά  θέλει να θηλαζει συνέχεια και να κάθεται στο κρεβάτι.δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει,θα δοκιμάσω από αύριο να τον βάζω στο κρεβάτι του  μήπως είναι καλύτερα εκεί αλλά πρέπει να το μεταφέρω στην κρεβατικαμαρα.. Πως όμως θα τον κοιμιζω εκεί βρε κορίτσια αφού θηλαζει???

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπερα κοριτσια κ καλη σαρακοστη...
Γυρισαμε απ την εκδρομουλα μας κ περασαμε πολυ ομορφα...δεν σας κρυβω πως μας ελειψε η κορη μας ομως ξεφυγαμε λιγο απ την καθημερινοτητα...μας τα χαλασε λιγο ο καιρος ομως δεν πειραζει,καλα ηταν...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειά σας κορίτσια!!!
Ελπίζω να περασατε ωραίο τριήμερο!!
Εγώ δουλευα σαββατοκύριακο οπότε δεν ήταν και ότι καλύτερο.
Κική όντως ο καιρός δεν ήταν καλός αλλα αλλάξετε παραστάσεις.
Μαρία τελικά με τον ύπνο τι κάνατε;;;
Εντυσα την μικρή Κοκκινοσκουφίτσα και ηταν μια κουκλιτσα!!!!!
Αύριο το πρωί έχω γιατρό οπότε θα σας πω τα νέα μου!!!!
Καλό βράδυ!!!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γύρισα και όλα καλά!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 9 328109
Είδαμε και κουκίδα και ακουσαμε καρδουλα!!!
Το μόνο που κολλησα λίγο...... Να προσέχω και να μην σηκώνω την μικρή μου!!! Μα πως είναι δυνατόν;;;
Δεν παίζει κάτι τέτοιο.
Κατά τα άλλα είμαι πολύ χαρούμενη!!!!
Αντε να δούμε πως θα το πω στην δουλειά τώρα..... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 9 534787

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπραβο Τασουλα για τα ευχαριστα νεα !!!!!αχ!! ακουσατε και καρδουλα μωρε!!!!
η αληθεια ειναι οτι θα ειναι πολυ δυσκολο να μην σηκωνεις την Ηλεκτρα αλλα οσο μπορεις να το αποφευγεις...τελικα θα μεινεις στον ιδιο γιατρο?ηθελες να αλλαξεις γιατρο η κανω λαθος?
Μαρια τι κανατε τελικα με τον υπνο του?ηρεμησε η γκρινιτσα του μικρου?
παντως δεν μετανιωσα που αφησα την Ελισαβετ στην γιαγια για 2 μερες κ πηγαμε την εκδρομουλα μας..μια χρα τα περασε με την γιαγια της κ ετρωγε και το φαι της...και μολις γυρισαμε μας δεχτηκε αμεσως με αγκαλιες ενω περιμενα να μην ξεκολλαει απ την γιαγια αλλα τελικα δεν μας κρατησε μουτρακια... I love you

218Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Τρι Φεβ 24, 2015 12:25 pm

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ τασουλα τι ωραία που ακούσατε και καρδούλα!!πότε με το καλό σου είπε?
Κική φαντάζομαι πως ανανεωθηκατε αυτό το 3ημερο..όσο για την Ελισάβετ πέρασε εξίσου ωραία..
Εγώ ακόμα δεν είμαι έτοιμη να τον αφήσω,όχι ότι έχουμε και πουθενά να πάμε οι 2μας..αλλά έχω και δικαιολογία τον θηλασμό που δεν τον αφήνω,για να μην γκρινιάζει και ο άντρας μου..
Η γκρίνια καλά κρατάει,κάθε απόγευμα την ίδια ώρα λες και έχει ρολόι..ενώ κάθε μέρα κοιμάται το αργότερο 21:30 τώρα χορεύει πάνω κάτω στο σαλόνι..δεν λέει να κοιμηθεί με τπτ..άλλαξε και το πρόγραμμα του..ενώ κοιμόταν 2φορες μέσα στη μέρα τώρα το έκανε μια το μεσημέρι και εκεί πιστεύω οφείλεται και η γκρίνια.
Την Παρασκευή θα πάμε εκδρομή 5μερες στη γιαγιά μου..μου εχουν λείψει πολύ και ανυπομονούν και οι ίδιοι να δουν το μωρό..

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχχχ αυτό με την αϋπνία το είχα ξεχάσει!!!
Νυσταζω αλλά το μάτι γαρίδα......
Πφφφφ αύριο στην δουλειά θα σερνομαι!!!
Jollie όλα καλά με τον Μαρινακο;;;
Ειρήνη πως τα πάτε με το φαγητό;;;
Μαρακι υπομονή, φάση είναι θα περάσει. Με τον να τον μεταφέρεις στο δωμάτιο του τι θα κερδίσεις;;; περισσότερη αϋπνία ρωτά και εμάς!!! Εγώ το αποδεχτηκα θα κοιμομαστε όλοι μαζί!!!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αααα Πητ μου είπε 15 Οκτωβρίου. Αντε να πάνε όλα καλά!!!

221Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Τετ Φεβ 25, 2015 12:26 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα....Τασουλα δεν θα ειναι δυσκολο να κοιμαστε ολοι μαζι οταν θα ερθει το νεο μελος της οικογενειας?δεν θα ξυπναει η Ηλεκτρααπ το μπεμπακι?ισως προλαβαινεις να προσπαθησεις να την μαθεις να κοιμαται στο δωματιο της...
Τζολι που εισαι?δεν εχεις πολυ χρονο τωρα με την δουλεια αλλα πες μας πως τα παει ο Μαρινος με το φαγητο κ με τον μπαμπα του...
Μαρια μου οντως ανανεωθηκαμε και ξεφυγαμε λιγο κ αφου εκανα την αρχη θα το ξανα κανω...οχι συντομα ομως...ισως το καλοκαιρι για κανα 2-3 μερες να παμε καπου...δενειναι μονο να αφησεις το παιδι ειναι οτι θες κ αρκετα χρηματα για να πας εστω κ για 2-3 μερες καπου....

stel87

stel87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κουκλιτες τι κανετε???
τα ζουζουνια σασ????
τι καλα που θα εχουμε και νεα παιδακια συντομα!!! και εγω εχω καποια συπτωματα αλλα δεν πηγα να παρω τεστ ακομα την Παρασκευη μαλλον...

ευχομαι ολα τα ζουζουνια να ειναι καλα και να περνατε τελεια!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 9 536304 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 9 536304 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 9 536304 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 9 536304

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!!! Κική το.θέμα των χρημάτων είναι σημαντικό!!εμείς είπαμε αν μπορέσουμε να μαζέψουμε χρήματα να παμε το καλοκαίρι διακοπες καλά θα είναι αλλά μαζί με το Δημήτρη φυσικά!!
Δεν τον έβαλα στο κρεβάτι του τελικά..νομίζω πως θα ξυπνάει πολύ συχνά και εγώ Μπορώ να αντεξω τα πάντα αλλά όχι να μην κοιμάμαι..
Όταν βγαίνετε με τα μωράκια σας έξω και τα αφήνεται να περπατάνε πχ σε ένα εμπορικό κέντρο σας κρατάνε το χέρι?γτ εμένα με τπτ και όλο πάει σε επικίνδυνα μέρη και φοβάμαι..ακόμα και στο πάρκο με μια λίμνη που πάμε θέλει να βουτήξει και όταν τον απομακρύνω εξηγώντας του κλαίει.και χτυπιέται...

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Stel 87 με το καλό και εσύ..εύχομαι να είσαι αν αυτό το θέλετε!!!
Jolie εξαφανιστηκες και εσύ!!!πως είναι ο μαρινακος?
Τασουλα ωραίος μήνας ο Οκτώβριος!! Φθινοπωρινό μωράκι..αλήθεια τι θα ήθελες να είναι?αγόρι,κορίτσι??

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα, κορίτσια και μωράκια! Είχα επισκέψεις το 3ήμερο και έτρεχα και δεν έφτανα! Αλλά περάσαμε όμορφα! Ο Μαρινάκος τα πάει καλά με τον μπαμπά του, από ότι μου λέει ο μπαμπάς τουλάχιστον (αλλά και τον ίδιο ευτυχώς δεν τον βλέπω σημαδεμένο! Smile ). Με το φαγητό είμαστε μία από τα ίδια. Μόνο φρούτα τρώμε καλύτερα και λίγο αυγό ομελέτα. Τα γεύματα ακόμα δεν τα θέλει. Εγώ το πήρα απόφαση (μάλλον πέρασα έντονα το στρες του αποχωρισμού προκαταβολικά) και μου δίνει ηρεμία το γεγονός ότι τον αφήνω στον μπαμπά του, που έχω εμπιστοσύνη γενικά, και όχι σε κάποιον άλλον. Τις ημέρες που δουλεύω με το που γυρίζω με αρπάζει να τον θηλάσω και να τον κοιμίσω για μεσημέρι. Το 3ήμερο δεν ξεκολλούσε από πάνω μου! Ήταν πολύ δύσκολο, γιατί δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Με δυσκόλεψε αρκετά και ήμουν συνέχεια με το στήθος στο στόμα του. Ακόμα και όταν έπαιζε με τους άλλους ξαφνικά γκρίνιαζε κι ερχόταν για να πιάσει το στήθος. Έστω για να το έχει μόνο στο στόμα. Και εννοείται ότι με το που το άφηνε δε μου "επιτρεπόταν" να το βάλω στην μπλούζα. Επέστρεφε και μία από τα ίδια. Μάλλον πρόκειται για παλινδρόμηση... Αυτές τις μέρες ήταν πιο εύκολο, γιατί δεν ξεκίνησα ακόμα βάρδιες. Από εβδομάδα αρχίζουν τα "ωραία"... Εκεί θα χρειαστώ γερό στομάχι... Τασούλα, Αναστασία, τι ωραία τα νέα σας!! Κική, μπράβο για την τόλμη σου και που περάσατε όμορφα! Ειρήνη, εμείς πάμε πακέτο στο φαγητό, ξέρω! Τι καλά που λέει "γάλα". Λέει κι άλλες λεξούλες; Να αρχίσω να αγχώνομαι;; Μαρία, σ΄ ευχαριστώ για την προσωπική σκέψη! Razz Κι ο δικός μας δε θέλει να τον πιάνουμε. Θέλει μόνος του να ανεβοκατεβαίνει το πεζοδρόμιο, που είναι επικίνδυνο γιατί μπροστά του ξανοίγεται ο δρόμος! Και μάλλον περνάτε κι εσείς τη φάση αλλαγής ωραρίων ύπνου! Δεν ξέρω αν ξεχνώ να σχολιάσω κάτι! Εσάς πάντως δε σας ξεχνώ! Φιλιά σε όλες!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις