Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια τώρα έκατσα λίγο που ακόμα δεν τελείωσα με τις δουλειές. Πήγα οαεδ,τζίφος δεν είχα τη βεβαίωση εργοδότη για το τελευταίο εξάμηνο. Οπότε θα πάω πάλι. Πήγα τράπεζα όμως που ήθελα να πάω κάτι δικαιολογητικα. Μου έκανε εντύπωση που μου παραχώρησαν προτεραιοτητα στην τράπεζα, μου άνοιξαν και την πόρτα. Πήγαμε ψωνίσαμε ρούχα για τον ανηψιο μου που δεν είχα βρει φανελάκια που μου ζήτησαν. Πήρα και για την κόρη των νονων ρουχαλάκια. Πράγματι αλλιώς είναι τα κορίτσια ρε παιδί μου. Είχε τόσο ωραία. Αν κάνω ποτέ δεύτερο ελπίζω να είναι κοριτσάκι θα ειναι μες τα ροζ !Σήμερα βγήκα πρώτη φορά μόνη μου με το μωρό. Βάλε βγάλε το κάθισμα, τον είχα και στο μαρσιπο και αγκαλιά. Όλα τα χρησιμοποιησα!
Εμείς παραμονή Χριστούγεννων θα πάμε σε ένα μαγαζί που ήταν στέκι μας, εκεί μένει κοντά κσι η πεθερά μου, 2 τετράγωνα απόσταση. Θα μας κρατήσει το μικρό και στο γύρνα θα τον πάρουμε. Το έχω τύψεις ρε γμτ. Επιμένει ο άντρας μου και η πεθερά μου. Την ημέρα των Χριστούγεννων θα έρθουν οι γόνεις μας και ο αδερφός μου με την γυναίκα του.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωραία τα δωράκια σας. Τινά προχωρημένος ο μικρός,και ταμπλετ! Εγώ στο παιδί ακόμα δεν πήρα. Δεν ξέρω και τι όχι τπτ άλλο. Λέτε να τύλιξω καο εγώ καμιά πιπιλα; Μαρία πως ήταν με το ριλαξ; πήρες τελικά; το βολευτήκε;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οοο έκανες πολλες δουλειές! Μπράβο είδες μια χαρα τα καταφέρεσμε τον μικρο! Να τον αφήσεις ατην Πεθερα σου τώρα που ειναι νικος κ δεν καταλαβαίνει γιατι αργότερα θα σας τρελαίνει!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τίνα πως και δεν πήγες στο novalac με την μικρη; το έδινες και στη δεσποινουλα έτσι δεν ειναι;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μας βολέψει πολυ αυτο το γαλα στην δεσποινουλα αλλα μετα το ξανα άλλαξα γιατι δεν έπρεπε να παίρνει συνέχεια για δυσκοιλιοτητα οταν πια εγινε 5 μηνων νομιζω και έτσι επειδη της είχα αλλάξει πολλα λέω τώρα ασε μην δεν μου τα πίνει γιατι η σοφουλα μου δεν τρελαινεται κ για το γαλα απο οτι βλεπω ειναι σαν τον γιο μου!!! Ο Μηνας 6 μηνών το κοψε! Με το ζόρι το έπινε !!! Μετα το novalac έδωσα στην Δέσποινα το aptamil της milupa παρα πολυ γευστικο γαλα! Θέλω να το δώσω κ στην σοφουλα. Και επίσης έχω βαρεθεί με τα γάλατα κ έτσι προτιμω να της δινω χαμομηλια μασάζ και τέτοια.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μάλιστα. Να ξέρω και εγώ να ρωτήσω για πόσο καιρό θα το παίρνει. Μετά τις βόλτες πάντα γκρινιάζει. Έτσι είναι και τα δικά σας;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με το που μπαίνουμε Σπιτι κ την αφήνω ήσυχο πάρκο η στο ρηλαξ γινεται χαμός!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πιστεύω επειδή κοιμάται έξω έχει μαζέψει δυνάμεις τι να πω. Έχει σηκώσει όλο το σπίτι. Μόνο αγκαλιά ηρεμεί

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξεβολευτηκε!!! Εγω τώρα την ταΐζω και ακόμα ο Μηνας μια ωρα μέχρι να τελειώσει τα μαθήματα! Η Δέσποινα κοιναται ακόμα ! Δεν ξυπνάει με τοποτα! Να δώ τι ωρα θα κοιμηθεί το βραδυ;;;;!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εν τω μεταξύ η μικρουλα σου τρώει 180 με 210 και εγώ είμαι ακόμα στο 120 με 150 . Δλδ αν θα της άρεσε το γάλα πόσο θα έδινες; ;;; τι ώρα ξυπνάει συνήθως;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έχεις ιδέα τι τραβάω για να το πιει ολο!!!!! Αφου μερικές φορές της φτιαχνω καινούργιο!!!! Ειναι πολυ επιμονή με το γαλα τους!!! Ασε!! Ποτε λες; Το απόγευμα τι ωρα ξυπνάει;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια! Πολύ γκρίνια έχει η μικρή μέσα και έξω από το ριλάξ, μόνο στην αγκαλιά ηρεμεί. Τουλάχιστον έχει αρχίσει να παίρνει πιπίλα, κάτι είναι και αυτό. Το ριλάξ το έχω από τη μεγάλη μου για τη μπουμπού τα μόνα που αγόρασα είναι οι πιπίλες και τα μπιμπερό γιατί τα είχαμε σπάσει όλα με τον μικρό ταρζάν!!! Ο ύπνος μας παραμένει ως έχει ξυπνάει ανά 3-4 ώρες το βράδυ και τη μέρα έχουμε αρχίσει να το μειώνουμε στις 2,5 αλλά στα 120 ml δε θέλει να πάει.
Χριστίνα πολύ χάρηκα με τα κακά σας!!! Μακάρι να συνεχίσει έτσι σε καθημερινό επίπεδο!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι για το απόγευμα έλεγα. Λογικό να έχεις από τα παιδάκια σου πράγματα. ☺ Καληνύχτα!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Εμείς πήγαμε πολυ καλα εχθές! Έφαγε στις 9 κ έφαγε το πρωι στις 6 κ μιση! Ουφ άλλος άνθρωπος νιώθω! Ποτε λέτε να τα πάτε στο δωμάτιο τους;;;; Τιστινα το απόγευμα τρώει στις 5 σχεδόν πάντα το προγραμμάτισε κ εγω έτσι για να κάνει μπάνιο 9 κ μετα μαμ κ νανι! Το απόγευμα όμως μετα τις 5 κοιναται ελάχιστα άντε καμία ωρα το πολυ γιατι ειναι κ τα παιδια κ γινεται πανικός!!! Οπότε θελει δεν θελει μένει ξυπνια πανε της μιλάνε ήταν κουνανε κτλπ. Εσείς πως πήγατε εχθές; Μαρακι ειναι καλο που άρχισε κ θελει πιπιλα! Εμένα κ τα τρία ειναι φαν της πιπιλαγε κ η μπεμπα την εχει πολυ.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα!!! Είναι το πρώτο βράδυ που κοιμήθηκε καλύτερα αλλά νιώθω πολύ κουρασμένη γιατί ξύπνησε ο μικρός και ήθελε γάλα, κατούρησε πάνω του, άσε...
Τη μικρή θα την πάμε στο δωμάτιό της μόλις σαραντίσει. Να σου πω την αλήθεια μου και τώρα θα την πήγαινα αλλά δε θέλει ο άντρας μου. Πάντως μεγάλη χαρά η πιπίλα!!!
Σήμερα η κόρη μου ντύθηκε σικ χωριάτισσα και πήγε στη γιορτή του σχολείου!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχου ψυχη μου φανταζόμαι καμάρι!!!! Πως τς εχετε στα δωμάτια τα παιδια; Και εγω ήθελα να την έχω παει ήδη αλλα δεν θελει η άντρας μου επειδη η δεσποινουλα ειναι μικρούλα κ κοιναται κατα τις 10 κ μιση βλέπει DVD μιλάει με τις κούκλες τις , αν κλαψει η κπεμπα ξυπναει κ λεει το εγινε μπεμπουλα γιατι κλαισ;;;;οποτε αναρωτιέμαι πως θα κάνουν χωριό επειδη τα κορίτσια θα μπουν στο ίδιο δωμάτιο κ ο Γιοσ μου εχει το δικο του.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια!
Οσο χωραει στο λικνο θα τον εχω στο δωματιο μας. Σιγα σιγα ομως κανενα μεσημερι θα αρχιζω να τον βαζω και στο κρεβατι που αυτη τη στιγμη ειναι αποθηκη για κουκλακια. Ειχα ενα σωρο απο πριν και δεν ξερω τι να τα κανω, και μου φεραν και ενα σωρο στο μαιευτηριο και μεγαλα και εχω θεμα χωρου. Να τα βαλω στο πατωμα; Θα γινουν μες την σκονη.
Ο μικρος ήταν μια χαρα και σημερα. Γκρινιαζε εως τις 12 για καμια ωρα, τον ταισε ο αντρας μου και μετα σηκωθηκα στις 6.30 και τον ταισα. Αρχισε να ξυπναει λιγο και λεω ας τον ταισω μην χασει τον υπνο του.
Εχετε γιορτη στα σχολεια;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!!!! Δεν πήγα στη γιορτή! Δεν είχα που να αφήσω τη μικρή και πήγε μόνο ο άντρας μου!
Τα μεγάλα έχουν κοινό δωμάτιο! Η μπουμπού θα έχει το δικό της μέχρι να μεγαλώσει λίγο και να κάνουμε ανακατανομή δωματίων!
Τίνα μου μη στεναχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε στην αρχή θα ξυπνάει η Δεσποινούλα αλλά με τον καιρό θα συνηθίσει! Κι εμείς στην αρχή, όταν βάλαμε τα μεγάλα μαζί και ξυπνούσε ο μικρός εκνευριζόταν η μεγάλη και είχε πλάκα "μαμά καν' το να σταματήσει, δε μπορώ να κοιμηθώ". Συνήθισαν με τον καιρό!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η μικρη τι γλυκα ομως, μπεμπουλα την λεει ε;
Πως ειστε; Μαρια τι να κανεις αφου εχεις και το μπεμπακι, που να το παιρνες μαζι με τοσα πιτσιρικια εκει!
Πως ειστε;
Λιλυ σε χασαμε παλι;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπεμπούλα τη λέει και θέλει συνέχεια να τη χαϊδεύει και να τη φιλάει αλλά δε την αφήνω γιατί μου είναι λίγο αρρωστούλα. Με το μικρό μου έχουμε θεματάκι πολύ γκρινιάζει μάλλον από ζήλια αλλά είναι πολύ ενοχλητικό.
Εσύ πες μας η ζωή μετά την απόκτηση του μπουμπούκου σου πως είναι???
Πραγματικά Λίλι έχεις χαθεί.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια τώρα γυρίσαμε ψωφισα στον ποδαροδρομο! Είχα και 3 μαζι μου μονη μου στην Γλυφάδα! Τώρα εχει προπόνηση ο γιος μου και μολις τελειώσει στις 8 μιση θα πάμε σε μια ταβέρνα να φάμε στις 9 με ΟΤΑ φίλους απο την Μπαλα θα πάρω τα μεγάλα μαζι μου κ θα κρατήσει το μωρο η μάνα μου! Αχ και δεν θέλω με έφαγε ο άντρας μου πάμε κ πανε πω θα τα καταφέρει η μάνα μου να την κάνει μπάνιο όπως πρεπει να την τρίωρη να της βάλει κρέμα στο πρόσωπο που εχει λίγο ξηροδερμια στα φρυδακια της να την ταισει σωστά να το πιει ολο κι τα 210 μλ να την νανουρισει όπως εγω!!! Το ξερω ειμαι υστέρικη με τα παιδια μου αν τα εχει άλλος!!!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από τη μία έχεις δίκιο που είσαι υστερική γιατί τα έχεις μάθει να ακολουθούν το πρόγραμμά σου από την άλλη όμως καλύτερα να αφήνεις τώρα που είμαι μικρά για να μαθαίνουν με τη γιαγιά παρά να χρειαστεί όταν μεγαλώσουν λίγο και δε μπορούν να μείνουν μαζί της γιατί δε την έχουν συνηθίσει.
Κατά τα άλλα καλή η βόλτα? Καλά να περάσετε το βράδυ!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι περάσαμε πολυ ωραία! Α δεν σας είπα 17 Σεπτέμβρη τελικα πρώτα ο θεός κανονισουμε την βαπτιση και είπαμε μέχρι να πάω δουλειά τον Ιούνιο θα τα έχουμε κλείσει ολα βαπτιατικα εκκλησίες μπουμπουνιερεσ προσκλητηρια Σταύρο στολισμό ολα. Οπότε θα ειμαι Οκ και εγω!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άντε, μπράβο!!! Έτσι σιγά σιγά να τα κανονίζουμε όλα!!! Άρα με τους νονούς όλα καλά!!! Και το όνομα αυτής?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πωπω δώσατε και ημερομηνία; μωρέ μπράβο. Κορίτσια σήμερα τρόμαξα με τη πεθερά μου. Έλειπα και ήταν με το παιδί. Έρχομαι και κράταγε το παιδί ψιλοκαθιστο με ένα χέρι να μην κρατάει το κεφάλι του και να φτιάχνει το γάλα του. Της λέω αφήστε τον ατό καρότσι καο φτιάξτε το γάλα του, μου λέει και τι να τον αφήσω να κλαίει; ναι της λέω από το να φύγει το κεφάλι πίσω! Πάει στον καναπέ και τον ταΐζει πάλι καθιστο! !!! Δεν έκλεισε τον αποστειρωτη με το καπάκι του,το θερμός ανοιχτό (το είδα στο επόμενο τάισμα που δεν είχα νερό) ούτε το κουτί γάλακτος. Είμαι παρανοϊκή; ;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις