Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 13]

kati


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ Μ@Λ
@ΚΕΣ...
ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 2009 ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΟΙΚΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΓΑΜΠΡΟΥ.
ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝΕ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΒΑΦΤΗΣΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ:
- ΤΙ ΤΟΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ?
ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ
ΠΑΛΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.
ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ .ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΛΟ ΠΙΑ..... Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 679259

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kati μου αστα απο τετοιο κοσμο δυστηχως υπαρχουν πολλοι...το θεμα ειναι να εισαι καλα εσυ και ο αντρουλης σου!Και το σημαντικοτερο ειναι να σε στηριζει και να μην κανει κι αυτος τον κινεζο επειδη ειναι γονεις!
Εμενα οτι κι αν πουν οτι κι αν κανουν ο αντρας μου πρωτα εμενα ρωταει και εχω τον πρωτο λογο και μετα αυτοι και φυσικα με υποστηριζει στα παντα....για μενα οτι και να ειναι τα πεθερικα μου αφου εχω τετοια αντιμετωπιση απο τον αντρα μου δεν με νοιαζει τιποτα!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Tziz έγραψε:Ίσως να τους αφήνει, για να έχει το ελεύθερο μετά, να μου τη λέει εμένα ότι οι δικοί μου δεν έδωσαν φράγκο.

Αυτό δεν το πιστεύω γιατί αυτά είναι δείγματα χαρακτήρα που φαίνονται συνήθως.Υποτίθεται οτι ξέρει τι ζόρια έχουν οι δικοί σου αυτή τη στιγμή και άρα δεν θα ζητήσει τίποτα.

Αθηνά μου, το είπα κι εγώ ότι δεν είναι τέτοιος άνθρωπος. Απλά πάνω σε καβγά, κάνα δυο φορές, μου την έριξε τη μπιχτή... Κι εγώ στη θέση του, το ίδιο θα έκανα. Γιαυτό δε μπορώ να του ρίξω και άδικο.

mamavino, μόλις πριν λίγο γυρίσαμε από το ξενοδοχείο όπου βρίσκεται η αίθουσα για τη "δεξίωση" (βρακί στον κ%λο μας δεν έχουμε, οι δεξιώσεις μας μάραναν...)
Δεν πήγα σε ακριβό. Στο πιο φτηνό που βρήκαμε πήγαμε.

Αλλά να τα πάρω από την αρχή για να καταλάβεις, όταν είπαμε ότι θα πάμε, πεταχτήκανε σαν τις πορδές και οι δυο, και είπαν "Πηγαίντε και στην τάδε, που είναι γνωστή μας, να δούμε τι καλύτερο μπορεί να μας κάνει!"
Τσαντίστηκα και μόνο που το άκουσα. Twisted Evil
Τους κάναμε το χατίρι την προηγούμενη Κυριακή και πήγαμε και μάλιστα πήραμε μαζί και τον αγαπητό, να μιλήσει αυτός, μιας και είναι ο "γνωστός". Ε, λοιπόν μας έδωσαν τιμή 10ευρώ πάνω από αυτό που μας έδιναν όλοι οι υπόλοιποι!!! Shocked
Πολύ το ευχαριστήθηκα! Και το είπα και στον άντρα μου. Φάγανε τα μούτρα τους! Με την ουρά κάτω από τα σκέλια έφυγε ο αγαπητός! Και μετά προσπαθούσε να βγάλει το "κτήμα" σκάρτο, ότι δήθεν δεν άξιζε τα λεφτά και τέτοια... Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 585182

Το νυφικό, φαγώθηκε η πεθερά να το ράψω! "Για να σου μείνει κιόλας!"
Ναι ωραία δεν αντιλέγω, αλλά αν ήταν κάθε μοδίστρα να μπορεί να ράψει νυφικό, τότε τι κάνουν οι "οίκοι"???? scratch

"Να φτιάξουμε εμείς τις μπομπονιέρες!" "Βρε μία η άλλη θα πάει" της λέμε, δεν το καταλαβαίνει... Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 679259

Και καταλήγοντας θα πω ότι δυστυχώς δε μπορώ να ζητήσω ακριβά πράματα, γιατί έτσι κι αλλιώς δεν τα θέλω. Δεν τα χρειάζομαι. Ούτε θέλω να γυρίσουν να μου πουν ότι είμαι σπάταλη!
Θέλω απλά να μπορώ να τα έχω όλα, σε μια λογική τιμή, και να είναι όσο πιο όμορφα γίνεται...

Α! Και τώρα που το θυμήθηκα, όταν είχαμε κάνει τη συζήτηση πριν γεννήσω, κι έλεγε ο αγαπητός "εγώ θα τα πληρώσω" πετάγεται η ξινή και λέει "σιγά ρε .....!!! έχουμε και την ...(κόρη)...!!!!"
Και καλά να μην ξοδέψει όλα τα λεφτά για εμάς, αλλά να κρατήσει και κάτι για την κόρη, γιατί αν και 35 χρονών ψωνάρα και χωρίς καν γκόμενο, έχουν ακόμα την ελπίδα ότι αυτή γυναίκα θα παντρευτεί και θα κάνει παιδί....τες πα...
Την προηγούμενη Κυριακή, η ξινή ευχήθηκε του χρόνου να έχει και 2ο εγγόνι.
"Δεν έχω συνέλθει ακόμα" της λέω.
Μετά που το σκέφτηκα, είπα πως μπορεί να εννοούσε την κόρη, και χαζογέλαγα μόνη μου! Μία γιατί βιάστηκα να απαντήσω χωρίς να ξέρω τι ακριβώς εννοεί, και μια γιατί σκέφτηκα την κουνιάδα μου να έχει παιδί! Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 875502

Πάλι πολυλογία με έπιασε...

Αυτό που δε γουστάρω είναι να ανακατεύονται με όλα.
Θες άνθρωπέ μου να κάνουμε το γάμο?
Πληρώνεις?
Ωραία. Δώσε το ποσό που έχεις/θέλεις να διαθέσεις, κι άφησέ μας να το ξοδέψουμε εμείς όπως και όπου νομίζουμε καλύτερα! Και μη μου κάνεις κουμάντο, σε ποιο μαγαζί θα πάω και ποια μπομπονιέρα/πρόσκληση/νυφικό/λαμπάδα κι ότι άλλο θα διαλέξω! Twisted Evil Twisted Evil

Ύστερα αυτό που δεν έχουν υπολογίσει το ίδιο λέω και στον άντρα μου, είναι ότι δεν ξεμπερδεύεις με ένα νυφικό. Έχουμε ακόμα:
Φωτογράφο
Στολισμό
DJ
Τούρτα
Μακιγιάζ-Χτένισμα
Παπούτσια-Γόβες-Εσώρουχα
Έξοδα εκκλησίας για γάμο και βάφτιση
Λαμπάδες/στέφανα/δίσκος (είναι του κουμπάρου, αλλά θα μπορεί ο άνθρωπος?)
Βαφτιστικά (είναι του νονού, αλλά επίσης θα μπορεί ο άνθρωπος?)
Δώρα για τους κουμπάρους
Και δεν ξέρω και τι άλλο ξεχνάω...

Αυτά τα ξεχνάνε, ή κάνουν ότι τα ξεχνάνε για να μην τα πληρώσουν?

Γαμήλιο ταξίδι, εγώ δε θα πάω????
Στο πηγάδι κατούρησα????
Ήλπιζα ότι με τα "δώρα" θα μπορούσα να πάω κάπου 5μέρες.
Αν πληρώσω τα έξοδα, αυτό πάει στο βρόντο...
Αλλά μάλλον κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν...

Έρχονται για επίσκεψη τώρα...
Άντε και πολλά έγραψα. Σας έπρηξα πάλι, αλλά πού να τα πω ρε κορίτσια??? που δε θέλω να ανακατέψω και τους δικούς μου, γιατί θα γίνουμε μαλλιά κουβάρια στο τέλος...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αμαν βρε Αγγελικουλα τι τραβας και εσυ??????μηπως να τους γραψεις και να κανεις αυτο που θελετε και εαν τους αρεσει......!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικη μου συζητησε το μαζι τους,πες τους μελισταλαχτα "εκτιμουμε την χειρονομια σας και επειδη θελουμε να γινουν ολα τοσο ομορφα για να μη πανε και τα χρηματα σας και ο κοπος σας χαμενος και πανω απο ολα να περασουμε εμεις(οι πολλοι κοντινοι δλδ) θα θελαμε να βρουμε κατι που να ταιριαζει με αυτο που φανταζομαστε σε μια λογικη τιμη για να μη σας γινομαστε βαρος"
ε φανταστικη πεθερα???γλιψ! Razz Razz Razz
δε θα πιασει?????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:αγγελικη μου συζητησε το μαζι τους,πες τους μελισταλαχτα "εκτιμουμε την χειρονομια σας και επειδη θελουμε να γινουν ολα τοσο ομορφα για να μη πανε και τα χρηματα σας και ο κοπος σας χαμενος και πανω απο ολα να περασουμε εμεις(οι πολλοι κοντινοι δλδ) θα θελαμε να βρουμε κατι που να ταιριαζει με αυτο που φανταζομαστε σε μια λογικη τιμη για να μη σας γινομαστε βαρος"
ε φανταστικη πεθερα???γλιψ! Razz Razz Razz
δε θα πιασει?????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελιωσααααα! Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
Ευάκι έγραψε:αγγελικη μου συζητησε το μαζι τους,πες τους μελισταλαχτα "εκτιμουμε την χειρονομια σας και επειδη θελουμε να γινουν ολα τοσο ομορφα για να μη πανε και τα χρηματα σας και ο κοπος σας χαμενος και πανω απο ολα να περασουμε εμεις(οι πολλοι κοντινοι δλδ) θα θελαμε να βρουμε κατι που να ταιριαζει με αυτο που φανταζομαστε σε μια λογικη τιμη για να μη σας γινομαστε βαρος"
ε φανταστικη πεθερα???γλιψ! Razz Razz Razz
δε θα πιασει?????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελιωσααααα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εεε φανταστικη βιβιαν???δε θα πιασει??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
Vivian έγραψε:
Ευάκι έγραψε:αγγελικη μου συζητησε το μαζι τους,πες τους μελισταλαχτα "εκτιμουμε την χειρονομια σας και επειδη θελουμε να γινουν ολα τοσο ομορφα για να μη πανε και τα χρηματα σας και ο κοπος σας χαμενος και πανω απο ολα να περασουμε εμεις(οι πολλοι κοντινοι δλδ) θα θελαμε να βρουμε κατι που να ταιριαζει με αυτο που φανταζομαστε σε μια λογικη τιμη για να μη σας γινομαστε βαρος"
ε φανταστικη πεθερα???γλιψ! Razz Razz Razz
δε θα πιασει?????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελιωσααααα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εεε φανταστικη βιβιαν???δε θα πιασει??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εννοειτεεεεε!!!!!!! Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529 Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 587529

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά Ευάκι με έχεις πεθάνει!

Σιγά να μην τη γλείψω!
Να το πάρει επάνω της μετά???
Άκου "φανταστική"!

Πριν που ήταν εδώ, πάλι για τη μοδίστρα της μου έλεγε...

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ!ΒΡΕ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ..ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΝΕ ΠΙΑ?
ΘΕΛΟΥΝ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟΥΣ!!ΤΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ?
ΣΦΗΝΩΜΕΝΕΣ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άσχετο, εγώ να κάνω μια ερώτηση? Το νυφικό στη μοδίστρα βγαίνει πιο φτηνο? Γιατί αν είναι ετσι, υπάρχει ένα point στο όλο θέμα.. (δεν έχω ιδέα όπως καταλάβατε).
Αν ΔΕΝ βγαινει πιο φτηνό, ΠΟΙΟΣ ο λόγος να το κρατησεις??? Θα το ξαναφορέσεις??? Θα το κάνεις πχ σε στυλ φορέματος για να μπορέσεις να το ξαναχρησιμοποιήσεις??

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ολες οι φιλες εχουν δικιο
οποτε συμφωνω με την συνονοματη-βιβιαν να τους το φερεις μελισταλαχτα χωρις το φανταστικη.ψαξε βρες και κανε την προταση σου που θα ειναι και πιο οικονομικη και πιο καλη
αλλα προετοιμασου και να μιλησεις με νουμερα στα ¨νουμερα¨.
και στην τελικη θα ειναι αυτο που θελεις εσυ
εμεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε και να προτεινουμε οικονομικες και ωραιες λυσεις που εχουμε κανει για μας
εγω γαμος βαφτιση 1400 ευρω
χωρις ομως τραπεζι
αν θελεις σου στελνω αναλυτικα την προταση να παρεις μια ιδεα
χωρις φορεμα-βαψιμο -φωτο
οτι περιλαμβανει η εκκλησια γιατι δεν θα κανω τραπεζι
ολες θα σε βοηθησουμε
ντουυυυυυυυυυυυυυυ λοιπον

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σορρυ το ευακι το εγραψε οχι η βιβιαν
ευακι σορρυ

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε Αγγελικη δε πας να παντρευτεις μονη με τον αντρα και το μωρο σου λεω εγω?Βλεπω ομως οτιδεν εχεις την συμπαρασταση του αντρα σου και εκει μαζι με το οικονομικο που σας βοηθανε σε εχουν πιασει εσενα κοτσο και σε κανουν ψυχολογικα οπως σε διαβαζω..
Εμενα τα δικα μου πεθερικα δε ξερω αν θυμασαι σταματησαν να μας μιλανε απο οταν ημουν 5 μηνων εγκυος λογω του ονοματος...Οταν γεννησα ηρθαν την 3η μερα να μας δουν κι απο τοτε αρχισαν να μας μιλανε και να χτυπιουνται απο χαρα για το μωρο...Και να σου παλι να μας απλωνουν χερια βοηθειας και δε συμαζευεται αλλα το ξεκαθαρισα με τον δικο μου και του ειπα οτι δε θελουμε τιποτα απο αυτους και συμφωνουσε μαζι μου...Δε θα γυρνανε και θα μου λενε εμενα "ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΣΑ ΓΙΑ ΣΑΣ" στον κωλο σας να τα βαλετε....Για μενα τα κανατε η για το εγγονι σας...
Λοιπον πρεπει να παρει μερος ο αντρας σου και να μη τα φορτωνει στον κοκορα...Εχετε παιδι πλεον μαζι,δε θα βγαζεις το φιδι απο την τρυπα μονη σου...
Σορυ αν κατι ειπα για τον αντρα σου που δε σου αρεσε αλλα μου θυμιζει τον πρωην μου που ηταν σταρχιδιστης...Παρασυρθηκα..Αλλα δε μπορω και να μη μιλησω..

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Άσχετο, εγώ να κάνω μια ερώτηση? Το νυφικό στη μοδίστρα βγαίνει πιο φτηνο? Γιατί αν είναι ετσι, υπάρχει ένα point στο όλο θέμα.. (δεν έχω ιδέα όπως καταλάβατε).
Αν ΔΕΝ βγαινει πιο φτηνό, ΠΟΙΟΣ ο λόγος να το κρατησεις??? Θα το ξαναφορέσεις??? Θα το κάνεις πχ σε στυλ φορέματος για να μπορέσεις να το ξαναχρησιμοποιήσεις??

Μου έλεγε πως μια μέρα που είχε πάει στη μοδίστρα και "ΤΥΧΑΙΑ" εκείνη την ώρα έραβε ένα νυφικό, τη ρώτησε πόσο πάει και της είπε κοντά στα 500 - ή 300?? δε θυμάμαι...
Εκείνη μου λέει "να σου μείνει κιόλας!" Ναι! Μου είπε πως θα ράψουμε και 2ο φόρεμα για το γλέντι!
Αμ δε σφάξανε! Θα το έχω χρυσοπληρώσει, θα έχω ΜΙΑ νύχτα κι εγώ στη ζωή μου να το φορέσω να το ευχαριστηθώ και θα αλλάξω για το γλέντι??? Τι μας λες????
Κορίτσια έχω ιδέα! Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 262737 Θυμάμαι τα λόγια της athin@ :"Θα το σκίσουμε (ή κάψουμε?) τελικά το νυφικό!"
Ε, λοιπόν θα πάω να το ράψω να το πληρώσει χρυσάφι (γιατί ποτέ δεν είναι το ποσό που λένε, πάντα πάει κάτι παραπάνω, ) και στο γλέντι, εντελώς "τυχαία" το νυφικό θα ξηλώσει!!! affraid Τι λέτε? Θα της πέσουν τα λιγοστά μαλλιά και τα σαγόνια μαζί???? Πεθερά, γεννητούρια, γάμος και βαφτίσια! - Σελίδα 13 606100

tatijana έγραψε:...Βλεπω ομως οτιδεν εχεις την συμπαρασταση του αντρα σου...

Οταν γεννησα ηρθαν την 3η μερα να μας δουν κι απο τοτε αρχισαν να μας μιλανε και να χτυπιουνται απο χαρα για το μωρο...

...Λοιπον πρεπει να παρει μερος ο αντρας σου και να μη τα φορτωνει στον κοκορα...Εχετε παιδι πλεον μαζι,δε θα βγαζεις το φιδι απο την τρυπα μονη σου...
Σορυ αν κατι ειπα για τον αντρα σου που δε σου αρεσε αλλα μου θυμιζει τον πρωην μου που ηταν σταρχιδιστης...Παρασυρθηκα..Αλλα δε μπορω και να μη μιλησω..

Τατιάνα μου δεν παρεξηγώ.
Έχεις απόλυτο δίκιο.
Στον καβγά εκείνο, κιχ δεν έβγαλε!
Περίμενε να τα πω εγώ, να κόψει αντιδράσεις και στο τέλος να χωθεί και να φανεί εκείνος ότι δίνει τη λύση!! Ο διπλωμάτης! Ναι γιατί, θέλουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο!
Δηλαδή και θέλει να παντρευτεί, αλλά και δε θέλει να ξοδέψουμε πολλά λεφτά. Και θέλει να κάνει ότι γουστάρει και δε θέλει να στεναχωρήσει τους δικούς του.
Τες πα. Εγώ φταίω περισσότερο από όλους που δεν ανοίγω το στοματάκι μου εξ' αρχής. Γίνεται η κουβέντα με τους γονείς του, γυρνάμε σπίτι, πλακωνόμαστε "είπαν αυτό, είπαν εκείνο" και μετά όταν ξαναβρισκόμαστε με τους γονείς του, τους λέει μπαρούφες για να μη στεναχωρήσει κανέναν!
Σημασία έχει ΠΡΩΤΑ να μιλήσουμε μεταξύ μας, να τα βρούμε, και μετά να πάμε στους δικούς του και να κάνουμε σοβαρή κουβέντα.
Τες πα. Αυτή είναι άλλη πονεμένη ιστορία…

Ώστε έτσι ε? Την τρίτη μέρα εμφανίστηκαν? Ήθελες να εμφανιστούν ή όχι? Ο άντρας σου? Τι έλεγε? Πώς ένιωθε? Δεν τον πείραξε? Κι ύστερα, γιατί ξαφνικά τέτοιες γλύκες? Είδαν το μπέμπη και τον ερωτεύτηκαν? Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Τι να πω ρε παιδί μου….

Τελικά, δεν ξέρω τι είναι καλύτερο. Να έχεις πεθερικά, και να μη σου μιλάνε = δε σου τα πρήζουν, αλλά ουσιαστικά να αισθάνεσαι ότι αδιαφορούν? Να έχεις πεθερικά, να σου πληρώνουν τα πάντα, αλλά να σου τα πρήζουν? Να έχεις πεθερικά, αλλά να έχεις μια τυπική σχέση? Να μην έχεις καθόλου πεθερικά? Να ζούν μακριά = δεν ανακατεύονται αλλά να τους φορτώνεσαι δυο-τρεις φορές το χρόνο για δεν ξέρω πόσες μέρες και να σε πρήζουν τότε τόσο πολύ για να πατσίσουν όλο το χαμένο διάστημα? Να βοηθάνε και να μη μιλάνε? Ή να μιλάνε και να μη βοηθάνε? Γιατί βοηθώντας, χώνονται και μέσα στο σπίτι, τη σχέση, το μεγάλωμα των παιδιών κτλ.
Τελικά θα ξαναπώ πως οι άνθρωποι γενικότερα, με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένοι –και εννοώ πρώτο πρώτο τον εαυτό μου. Αν έχουμε το ένα, θέλουμε το άλλο. Μόλις έχουμε το άλλο, ξαναθέλουμε το ένα, ή κάτι άλλο.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:

Ώστε έτσι ε? Την τρίτη μέρα εμφανίστηκαν? Ήθελες να εμφανιστούν ή όχι? Ο άντρας σου? Τι έλεγε? Πώς ένιωθε? Δεν τον πείραξε? Κι ύστερα, γιατί ξαφνικά τέτοιες γλύκες? Είδαν το μπέμπη και τον ερωτεύτηκαν? Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Τι να πω ρε παιδί μου….

Να σου πω δεν ηθελα καν να ερθουν οπως κι οταν ηρθαν ειδικα στην πεθερα δε μιλαγα...Της ειχα γυρισμενη τη πλατυ...
Το κορυφαιο ηταν οτι οταν ειδαν το εγγονι τους τοτε που ηρθαν στο μαιευτηριο ο πεθερος ξετρελλαθηκε και γυρισε και καποιος της ειπε της πεθερας: "πως σου φαινεται ο μικρος"
κι απανταει η καργιολα: "εεε καλος ειναι"...
Τι λες μωρη....Οταν μου το ειπανε γιατι δεν ημουν μπροστα θα την σκοτωνα...Κι απο κεινη τη μερα δε θελω με τιποτα ουτε γεια να μου λεει η συγκεκριμενη..
Ρε πουστη μου [το θυμηθηκα και συγχιστηκα παλι] ενα παιδι με προβλημα βλεπεις στο δρομο και λες "αχ τι ομορφουλικο που ειναι" και το εννοεις και εσυ μωρη μαλακω για το ΠΡΩΤΟ σου εγγονι λες αυτο???
Για μενα εφαγε πολλα χ και πορτες και οτι θες εφαγε...
Ο δικος μου δεν νοιαστηκε που δεν ηρθαν οι δικοι του γιατι ειχε ενοια με μενα και το μωρο που μπηκα για καισαρικη...και οταν εγινε το σκηνικο την τριτη μερα μολις μειναμε μονοι μου ειπε: "μακρυα κι αγαπημενα με τους γονεις μου"

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε εντάξει, αφού ο άντρας σου είναι χαλαρός με το θέμα... Τουλάχιστον έτσι δείχνει...
Κι αφού δε μιλάγατε πώς το έμαθαν?
Από τους άλλους θα μου πεις τώρα.
Κι είχανε μούτρα μετά από τόσο καιρό να έρθουν. Τι να πω...
Κάποιοι άνθρωποι απλά είναι.... "περίεργοι"...

Μήπως τελικά έχουν την ελπίδα ότι μπορεί τελευταία στιγμή να αλλάξετε γνώμη για το όνομα? Σου λέει, ας πάμε "με τα δώρα" που λένε, μπας και...
Πάντως να ξέρεις ότι σε θαυμάζω. Αλήθεια. Που έχεις τη δύναμη να το κάνεις αυτό. Δηλαδή να κρατήσεις μία συγκεκριμένη στάση.
Εγώ το πιο πιθανό θα ήταν να τους χαμογελούσα, να τους χαιρετούσα, να έλεγα και καμιά χαζομάρα για να σπάσει ο πάγος που λένε και γενικά να έκανα μια ακόμα προσπάθεια. Αλλά τέτοια είμαι και πάντα τρώω τα μούτρα μου.
Και περισσότερο για χάρη του άντρα μου. Γιατί κι εσύ, θα πρέπει να σκεφτείς, πως όσο αντικειμενικός κι αν είναι ο δικός σου, είναι γονείς του. Τον γέννησαν και τον μεγάλωσαν. Και μπορεί να σε αγαπάει κι εσένα πολύ και να σε βάζει πάνω από όλους και όλα, αλλά αγαπάει κι αυτούς κι ας μην το δείχνει ότι μπορεί να τον πληγώνει η κατάσταση...
Δε σε ξέρω, ούτε κανέναν από τους υπόλοιπους για τους οποίους μιλάω τόση ώρα, γιαυτό και κάνω υποθέσεις, έτσι? Μη με παρεξηγήσεις...

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Ε εντάξει, αφού ο άντρας σου είναι χαλαρός με το θέμα... Τουλάχιστον έτσι δείχνει...
Κι αφού δε μιλάγατε πώς το έμαθαν?
Από τους άλλους θα μου πεις τώρα.
Κι είχανε μούτρα μετά από τόσο καιρό να έρθουν. Τι να πω...
Κάποιοι άνθρωποι απλά είναι.... "περίεργοι"...

Μήπως τελικά έχουν την ελπίδα ότι μπορεί τελευταία στιγμή να αλλάξετε γνώμη για το όνομα? Σου λέει, ας πάμε "με τα δώρα" που λένε, μπας και...
Πάντως να ξέρεις ότι σε θαυμάζω. Αλήθεια. Που έχεις τη δύναμη να το κάνεις αυτό. Δηλαδή να κρατήσεις μία συγκεκριμένη στάση.
Εγώ το πιο πιθανό θα ήταν να τους χαμογελούσα, να τους χαιρετούσα, να έλεγα και καμιά χαζομάρα για να σπάσει ο πάγος που λένε και γενικά να έκανα μια ακόμα προσπάθεια. Αλλά τέτοια είμαι και πάντα τρώω τα μούτρα μου.
Και περισσότερο για χάρη του άντρα μου. Γιατί κι εσύ, θα πρέπει να σκεφτείς, πως όσο αντικειμενικός κι αν είναι ο δικός σου, είναι γονείς του. Τον γέννησαν και τον μεγάλωσαν. Και μπορεί να σε αγαπάει κι εσένα πολύ και να σε βάζει πάνω από όλους και όλα, αλλά αγαπάει κι αυτούς κι ας μην το δείχνει ότι μπορεί να τον πληγώνει η κατάσταση...
Δε σε ξέρω, ούτε κανέναν από τους υπόλοιπους για τους οποίους μιλάω τόση ώρα, γιαυτό και κάνω υποθέσεις, έτσι? Μη με παρεξηγήσεις...

Κοιτα να δεις..Το ονομα που θα βγαζαμε ειναι Κων/νος του πεθερου κ Σωτηρης ταμα δικο μου...Κ θα φωναζεται το μωρο Κων/νος..Το θεμα τους ηταν οτι θελανε μονο το ενα που ειναι του πεθερου....και σταματησανε να μιλσνε και στον γιο τους,εμενα στα τετοια τους αλλα κ τον γιο τους??? Και η πεθερα εν τω μεταξυ φουλ θεουσα...Αλλα για το δικο μου ταμα μαλλον δεν ειναι "θεουσα" αρκετα..οσο για το ποιος τους το ειπε οτι γεννησα?Η αδερφη του...Εκεινος ας κανει οτι θελει,να τους βλεπει κτλ,εγω δε θελω...
Και δε παρεξηγω Αγγελικη μου,αλλιως δε θα το ελεγα.. Razz

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ενα θα σας πω. παντρεύομαι τον Δεκέμβριο. Ο μελλων αντρας μου ηδη νομιζει οτι ειμαι αδιστακτη. Και μπορει να ειμαι αλλα το μυαλο μου ειναι ησυχο και η ψυχη μου ειναι χαλαρη!!!
Οι γονεις βεβαια αισθανονται την υποχρεωση να αγοραζουν κοσμηματα κλπ. Αν δεν μπορεις να ελεγχεις την αγορα και να εισαι εκει... τοτε απλα φτιαξε ενα συρταρι στο κομοδινο οπου θα βαλεις όλα αυτα που δε θα φορεσεις ποτε!! Αυτο δεν αλλαζει ουτε θα σου δωσουν το κοστος τους στο χερι για να το χρησιμοποιήσεις αλλου...είανι το δωρο του γαμου απο αυτούς. ΤΕΛΟΣ δεξου το!!!
Απο την άλλη αν θες κατι άλλο που πιστεύεις έστω και 1% ότι δε θα το καταλαβουνε....πες το στον αντρα σου...συμφωνηστε τα και πες του να τους τα πει!!! ΤΕΛΟΣ
Δε θα χαλας την ψυχη σου να διεκδικεις από αυτους τιποτα.
Στα λεω όλα αυτα γιατί αυτό έχω κάνει και εγω.
Και ηρεμησε γλυκιά μου:όσο τα ακους νευριαζεις και όσο τα σκεφτεσαι φουντώνεις....ένα ειναι το μυστικο: ΑΠΑΘΕΙΑ (προς αυτους) & ΣΥΖΗΤΗΣΗ/ΣΥΜΦΩΝΙΑ (με τον αντρα σου)!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις