Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
85 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 85 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sorrry koritsia alla me petakse kai den m evaze me tipota mesa...ma maraki den exw oute ponous oute tipota...kai itan liga igra...tha tin parw na dw ti tha mou pei...oso gia tin masampouka den tin xanw...kati tha savourwsw prin figw pig

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinalala έγραψε:sorrry koritsia alla me petakse kai den m evaze me tipota mesa...ma maraki den exw oute ponous oute tipota...kai itan liga igra...tha tin parw na dw ti tha mou pei...oso gia tin masampouka den tin xanw...kati tha savourwsw prin figw pig


όχι βρε δεν κάνει να πας φαγωνμένη! ΜΗΝ ΦΑΣ ΤΙΠΟΤΑ

μην περιμένεις να σε πιάσουν οι πόνοι γιατί μπορεί και να αργήσουν! εσύ πάρτην και πες το για καλό και κακό, δεν χάνεις τίποτα, ίσα-ίσα!

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία έγραψε:
dinalala έγραψε:sorrry koritsia alla me petakse kai den m evaze me tipota mesa...ma maraki den exw oute ponous oute tipota...kai itan liga igra...tha tin parw na dw ti tha mou pei...oso gia tin masampouka den tin xanw...kati tha savourwsw prin figw pig


όχι βρε δεν κάνει να πας φαγωνμένη! ΜΗΝ ΦΑΣ ΤΙΠΟΤΑ

μην περιμένεις να σε πιάσουν οι πόνοι γιατί μπορεί και να αργήσουν! εσύ πάρτην και πες το για καλό και κακό, δεν χάνεις τίποτα, ίσα-ίσα!
maraki pira tilefono kai mou eipe na min anisixw ka afou itan liga kai den exw pono...na perimenw ligo giati mporei na min einai tipota...an vevaia niwsw estw kai kati h exw liga ugra kateutheian sto nosokomeio...oso gia to fai to prwi efaga ena santouitsaki re maria Embarassed peinousa...les na iparxei provlima;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αστε το κοριτσι να φαει!!!ο οργανισμος μας ειναι το φυσικο να δινει εντολη για εμετο με τις συσπασεις!!!οποτε αν ειναι να ερθει το μωρο θα "καθαρισει" η μητερα φυση!αλλωστε πως θα σπρωχνει-φωναζει-αντεξει-κλωτσαει γιατρους και μαιες αμα ειναι νηστικη?!?!?!?!?!? Razz

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω στη δευτερη γεννα πηγα φαγωμενη......!!!!!!!παιδακια και τετοια!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Razz Razz Razz όχι βρε dinalala δεν πειράζει για ένα σαντουιτσάκι! σιγά το πράγμα, αλλά μην πλακωθείς στο φαί για καλό και κακό!
και εγώ την μέρα που γέννησα είχα σηκωθεί και είχα φάει μια κουπάρα γάλα με κοκο-ποπς! και μετά πήγα στον γιατρό και με έστειλε κατευθείαν για καισαρική, αλλά εντάξει το είχα χωνέψει! Razz

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:αστε το κοριτσι να φαει!!!ο οργανισμος μας ειναι το φυσικο να δινει εντολη για εμετο με τις συσπασεις!!!οποτε αν ειναι να ερθει το μωρο θα "καθαρισει" η μητερα φυση!αλλωστε πως θα σπρωχνει-φωναζει-αντεξει-κλωτσαει γιατρους και μαιες αμα ειναι νηστικη?!?!?!?!?!? Razz
euaki mou ftiakses tin mera re su Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 654316 Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 654316

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinalala έγραψε:
Ευάκι έγραψε:αστε το κοριτσι να φαει!!!ο οργανισμος μας ειναι το φυσικο να δινει εντολη για εμετο με τις συσπασεις!!!οποτε αν ειναι να ερθει το μωρο θα "καθαρισει" η μητερα φυση!αλλωστε πως θα σπρωχνει-φωναζει-αντεξει-κλωτσαει γιατρους και μαιες αμα ειναι νηστικη?!?!?!?!?!? Razz
euaki mou ftiakses tin mera re su Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 654316 Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 654316

καλε ολα καλα!!!εγω εβλεπα μουντιαλ και ετρωγα το απαραιτητο για μουντιαλ πιτογυρο οταν με επιασαν οι πονοι!!!σιγα μην αφηνα τον γυρο!!!ουτε ειπα οτι με επιασαν οι πονοι εκεινη την ωρα γιατι θα μου επαιρναν τη μουκια απο το στομα!!!τρελη εισαι?!φαε!και οι πονοι να σε πιασουν μπορει να κρατησει ωρες η διαδικασια,να πονας γλυκα γλυκα και για 12-15 ωρες για παραγειγμα!!!ε δε θα πεθανουμε κι απο την πεινα!!!!οι γιατροι τα λενε αυτα για να μη τρωνε δυνατες κλωτσιες!!!χαχαχαχαχαχα

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέεεεεερα!!!!!!
Dinalala γεννάμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;Η τσάντα έτοιμη;;;;;;;Τα ρούχα σου;;;;;; ΑΝΑΣΕΣ ΑΝΑΣΕΣ!!!Το παιδί που είναι;;;;;ΨΥΧΡΑΙΜΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Πλάκα κάνω!Σε βλέπω πολύ χαλαρή,άκου εκεί τι λες καλέ εγώ θα φάω.Και καλά ο άντρας σου πήρε ρεπό για να είστε μαζί,εσύ τι κάνεις εδώ;

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Καλημέεεεεερα!!!!!!
Dinalala γεννάμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;Η τσάντα έτοιμη;;;;;;;Τα ρούχα σου;;;;;; ΑΝΑΣΕΣ ΑΝΑΣΕΣ!!!Το παιδί που είναι;;;;;ΨΥΧΡΑΙΜΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Πλάκα κάνω!Σε βλέπω πολύ χαλαρή,άκου εκεί τι λες καλέ εγώ θα φάω.Και καλά ο άντρας σου πήρε ρεπό για να είστε μαζί,εσύ τι κάνεις εδώ;

καλημέρα! καλώς την και ας άργησε! Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 311356 πω πω φορτσάτη σε βρίσκω! χαχαχα

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
dinalala έγραψε:
Ευάκι έγραψε:αστε το κοριτσι να φαει!!!ο οργανισμος μας ειναι το φυσικο να δινει εντολη για εμετο με τις συσπασεις!!!οποτε αν ειναι να ερθει το μωρο θα "καθαρισει" η μητερα φυση!αλλωστε πως θα σπρωχνει-φωναζει-αντεξει-κλωτσαει γιατρους και μαιες αμα ειναι νηστικη?!?!?!?!?!? Razz
euaki mou ftiakses tin mera re su Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 654316 Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 654316

καλε ολα καλα!!!εγω εβλεπα μουντιαλ και ετρωγα το απαραιτητο για μουντιαλ πιτογυρο οταν με επιασαν οι πονοι!!!σιγα μην αφηνα τον γυρο!!!ουτε ειπα οτι με επιασαν οι πονοι εκεινη την ωρα γιατι θα μου επαιρναν τη μουκια απο το στομα!!!τρελη εισαι?!φαε!και οι πονοι να σε πιασουν μπορει να κρατησει ωρες η διαδικασια,να πονας γλυκα γλυκα και για 12-15 ωρες για παραγειγμα!!!ε δε θα πεθανουμε κι απο την πεινα!!!!οι γιατροι τα λενε αυτα για να μη τρωνε δυνατες κλωτσιες!!!χαχαχαχαχαχα


σωστηηηηηηή. αμα είναι και καλό το πιτόγυρο το αφήνεις? δεν το αφήνεις

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:

σωστηηηηηηή. αμα είναι και καλό το πιτόγυρο το αφήνεις? δεν το αφήνεις


καλέ μην της λέτε τέτοια! θα πάρει αέρα, θα πλακωθεί στα πιτόγυρα και μετά δεν θα ξέρει τι να γεννήσει! την πίτα γύρω απ'όλα ή το μωρό? Razz Razz

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Καλημέεεεεερα!!!!!!
Dinalala γεννάμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;Η τσάντα έτοιμη;;;;;;;Τα ρούχα σου;;;;;; ΑΝΑΣΕΣ ΑΝΑΣΕΣ!!!Το παιδί που είναι;;;;;ΨΥΧΡΑΙΜΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Πλάκα κάνω!Σε βλέπω πολύ χαλαρή,άκου εκεί τι λες καλέ εγώ θα φάω.Και καλά ο άντρας σου πήρε ρεπό για να είστε μαζί,εσύ τι κάνεις εδώ;

αθηνα εισπνοη εκπνοη εισπνοη εκπνοη!!!!! ηρεμες βαθιες ανασες!!! αυτη τη στιγμη εισαι σε κατασταση πανικου!!!με ηρεμες βαθιες ανασες θα το αντιμετωπισουμε μαζι!!!! Razz Razz Razz
dinalala μην ακους την αθηνα!!!!!τα εχει παιξει!!!παντρευεται η αδερφη της και τα εχει παιξει τελειως!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 417472
καλημερα αθηνααααααααααα!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
καλημερα αθηνααααααααααα!!

Ευχαριστώ "γιατρέ" μου είμαι κάπως καλύτερα! Rolling Eyes

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
καλημερα αθηνααααααααααα!!

Ευχαριστώ "γιατρέ" μου είμαι κάπως καλύτερα! Rolling Eyes


και ποιος το λέει αυτό? Razz Razz Razz

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:
Athin@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
καλημερα αθηνααααααααααα!!

Ευχαριστώ "γιατρέ" μου είμαι κάπως καλύτερα! Rolling Eyes


και ποιος το λέει αυτό? Razz Razz Razz

Ξέρεις κάτι;;;;;;; Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 534787

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Μαρία έγραψε:
Athin@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
καλημερα αθηνααααααααααα!!

Ευχαριστώ "γιατρέ" μου είμαι κάπως καλύτερα! Rolling Eyes


και ποιος το λέει αυτό? Razz Razz Razz

Ξέρεις κάτι;;;;;;; Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν. 2!! - Σελίδα 36 534787


όχι αλλά... μιλάνε τα γεγονότα! Razz Razz Razz έλα βρε σε πειράζω! (αν εξαιρέσεις το χτεσινό με το οινόπνευμα καλά είσαι!)

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ!!!!!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ!!!!!


πες το ψέματα? πώς είναι αυτό που λέει:"μας γκάστρωσες?" ε, εδώ ταιριάζει το : "μας ξεγέννησες"! Razz

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!ΤΙ ΒΛΕΠΩ ,ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ;;;;;;;;ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι μου έκανε η μικρή το πρωί.
Περπάταγα (σημειωτέων με το βρακί)και ξαφνικά την ακούω να τρέχει πίσω μου με το δάχτυλο τεντωμένο να με δείχνει και να ουρλιάζει γελώντας "ΤΑ ΤΑ - ΤΑ ΤΑ"
Σταματάω και της λέω "τι είναι αγάπη μου; "
Πέφτει πάνω μου και προσπαθεί να πάει πίσω μου.Εγώ μην έχοντας καταλάβει τι θέλει γυρίζω γύρω γύρω (πως κάνουν τα σκυλάκια με την ουρά τους;Έτσι ακριβώς)
Κάποια στιγμή κατάλαβα οτι θέλει να είναι πίσω μου,σταματάω,την αφήνω να πάει και με ξεβράκωσε Shocked Shocked Shocked και μετά άρχισε πιο δυνατά "ΤΑΑΑΑ ΤΑΑΑΑ - ΤΑΑΑΑ ΤΑΑΑΑ"
Λοιπόν στο ένα μου κ*λ*μ*ρι έχω ένα tatoo τον Πήγασο και το είδε που ξεπρόβαλε απο το εσώρουχο.Μιλάμε δεν ξακόλαγγε απο κει μετά και είχα ψοφήσει στο γέλιο.Προσπαθούσα να φύγω και με κυνήγαγε... flower

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελειψα λιγακι και βλεπω η αθηνα συνηλθε!η μαρια και η τζω δεν χανουν το χιουμορ τους!η καλλιοπη μας ξυπνησε αργουτσικα και η dinalala μας παρατησε και πηγε να μασαμπουκιασει με το αμορε της!!!!! Laughing
η φουρναρισα της παρεας που χαθηκε? Razz Razz Razz

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:
η φουρναρισα της παρεας που χαθηκε? Razz Razz Razz
ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΞ!!!!!!!!!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εδω ειμαι καλε...αλλα που και που εξυπηρετω και κανα πελατη!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με τι να κανω σεξ........μονη μου?στο μαγαζι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις