Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

x-katerina-x


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera sas!!

Eimai h katerina 34 etwn.. logo ths ygias moy den mporw na minw eggios thatan poly epikindino gia mena... o monos tropos na apoktisw ena mwraki einai mesoy parentheths mhteras..

edw kai 2 xrwnia twra psaxnoume egw kai o antras moy se gnostous kai filous.. ala tpt den kataferame ws twra.. kserw yparxoun isws merikes gynaikes poy tha voithousoun mia allh gynaika na ginei to oneiro ths pragmatikotita.. alla pou einai?? Sad..

makari na mporouse kapia kapios na mou dwsei kamia pliroforia isws apo kamia gnosth kamia fili pou tha htan etoimh na ginei parentheth mhtera kai na mas voithisei na apoktisoume kai emeis to mwraki pou epithimoume...

psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( 215994

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω κοπέλα μου όμως ο ρόλος της παρένθετης είναι ναι μεν εύκολος αλλά και δύσκολος μαζί για ευνόητους λόγους!!!!!....Εύχομαι να βρείς πραγματικά μια κοπέλα που να μπορεί να σε βοηθήσει και να έχεις σύντομα μια θετική απάντηση....Καλή επιτυχία στον αγώνα σου!!!







nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δύσκολο θέμα άνοιξες... ρίξε μία ματιά στο θέμα παρένθετη μητέρα. Επειδή θα αντιμετωπίσεις πολλά από ότι καταλαβαίνω. Σου εύχομαι το καλύτερο

jojoma

jojoma
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εύχομαι σύντομα να βρείτε. Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω, δεν ξέρω κάποια. Υπομονή και θέληση χρειάζεται.

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalimera.sigoura nomizw pws pewpwi na kanw kapoio sxoliasmo panw sto thema,mias k egw eixa anoiksei to thema parentheti mitera , pou ksesikwse ginane pareksigisei k kleidwthike kai adikws gia mena akomi k otan ta pneumata kateunastikan den ksekleidwthike.adikws giati den itan anarmosto.diavase to thema, tha to vreis, tha diavaseis apopsei k antilipseis, me kapoies apo aytes tha peseis apo ta sunnefa.alla prepei na einai dunati k na kaneis ayto pou theleis.prepei na vreis mia kopela,kata tin gnwmi mou na exei idi perasei egumosuni k na exei paidaki.k prepei na skefteite tin stiriksi pou prepei na lavei.den einai apla diladi na plirwnete ta eksoda twn giatrwn k tou toketou.xreiazontai polu perissotera pragmata na kanete gia mia tetoia kopela.k den ennow aparaitita oikonomika.mporeis na pseksei k ektos elladas, mia kopela pou na meinei mazi sas px apo agglia, k na min exei provlima sayto.to lew giati oi anthrwpoi eksw einai pio anoixtomualoi k eueliktoi...
egw proswpika prepei na to pw k ayto, eixa pei k emmenw pws eimai uper.k tha ginomoun k h idia upo katalliles sunthikes kapoia stigmi stin zwi mou.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερίνα καλή σου μέρα. Κι εγω σήμερα για 1η φορά διάβασα το θέμα παρένθετη μητέρα που υπήρχε και πλέον έχει κλειδωθει. Δεν είμαι σε θέση να κρίνω ούτε να πάρω θέση γιατί πραγματικά είναι ένα πολύ δύσκολο θέμα. Το μόνο που ξέρω είναι οτι είναι πολύ άσχημο για μια γυναίκα που θέλει να γίνει μάνα να μην μπορεί και να το στερείται. Είμαι σίγουρη οτι να βρείς μια γυναίκα να δεχτει να σου προσφέρει αυτό που επιθυμείς τόσο θα είναι δύσκολο. Αλλά και πάλι και να την βρεις είναι πολλοι οι παράγοντες που πρέπει κι εσύ να προσέξεις από την πλευρά σου. Αν διαβασες το θέμα θα είδες οτι ακόμα και οι κοπέλες που θα το έκαναν δεν αρνουνται οτι ίσως τελικά στη πράξη θα άλλαζαν γνώμη. Τώρα είναι πολύ άσχημο οτι δεν βρίσκεις κάποια κοπέλα να γινεί παρένθετη μητέρα για το μωρό σου. Φαντάζεσαι πόσο άσχημο θα είναι όμως να βρείς κάποια η οποία να δεχτεί και καπου στη μέση ή πρός το τέλος το μετανιώσει και δεν θέλει να δώσει αυτό που έχει στα σπλάχνα της? Εκεί τι γίνεται? Γιατι μπορεί στην θεωρία να πίστευε οτι μπορει να το κάνει αλλα στην πράξη να μην μπορέσει... Εκει μετα λοιπόν θα γίνει χαμός γιατι εσυ θα θες αυτό που είχε συμφωνήθει εξ αρχής κι εκείνη θα θέλει αυτό που μεγαλώνει μέσα της και θα το βλέπει πλεον σαν κάτι δικό της. Μετά πατε δικαστικώς.. εαν κερδίσεις εσυ καταληγουμε εν τελει να έχεις πάρει μετα βίας εσύ από μια γυναίκα ένα βρέφος που μεγάλωσε μέσα της. Η αν κερδίσει αυτή θα εχει αθετήσει μια ιερη υπόσχεση που έδωσε απέναντι σου. Δεν είμαι κάθετα αρνητική στην ιδέα της παρένθετης μητέρας γιατί θεωρώ οτι η μητρότητα είναι το πιο μεγάλο δώρο που μπορεί να κάνει κανεις σε μια γυναίκα που δεν μπορεί να κάνει παιδι. Αλλα από την άλλη επείδη είναι κάτι πολύ δύσκολο από όποια πλευρά και να το δείς στη θέση σου θα προτιμούσα να υιοθετήσω. Ξέρω οτι είναι δύκολα τα πράγματα στην Ελλάδα αλλα οταν τα καταφέρεις... θα γίνεις κι εσύ μανούλα και θα έχεις βοηθήσει κι ένα μωρό που το έχει ανάγκη για να μην περάσει την υπολοιπη ζωή του σε ιδρύματα.

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σίγουρα δεν θέλω να δημιουργήσω παρεξηγήσεις αλλά γιατί δεν σκέφτεστε και το θέμα υιοθεσία. Τουλάχιστον εκεί βοηθάς και ένα παιδάκι που ήρθε στον κόσμο και ήδη βασανίζεται.....

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Chrisi έγραψε:Σίγουρα δεν θέλω να δημιουργήσω παρεξηγήσεις αλλά γιατί δεν σκέφτεστε και το θέμα υιοθεσία. Τουλάχιστον εκεί βοηθάς και ένα παιδάκι που ήρθε στον κόσμο και ήδη βασανίζεται.....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ Η ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΑ ΣΠΛΑΧΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΡΟΥΝ.ΕΔΩ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Chrisi έγραψε:Σίγουρα δεν θέλω να δημιουργήσω παρεξηγήσεις αλλά γιατί δεν σκέφτεστε και το θέμα υιοθεσία. Τουλάχιστον εκεί βοηθάς και ένα παιδάκι που ήρθε στον κόσμο και ήδη βασανίζεται.....

θα συμφωνήσω και εγώ....νομίζω πως η υιοθεσία είναι καλύτερη λύση..και υπάρχουν χιλιάδες παιδάκια χωρίς γονείς...γιατί να μπεις στη διαδικασία να ΄΄δεθείς΄΄ με μια άλλη γυναίκα που θα κυοφορίσει το παιδί σου και σίγουρα θα υπάρχει κάποιο δέσιμο μεταξύ τους...απλά οτι μπορεί το παιδί να σου μοιάζει εξωτερικά..αλλά δεν νομιζω οτι αυτο μόνο μετράει...
γνωρίζω ανθ΄ρωπους που εχουν υιοθετήσει και 2 και 3 παιδάκια και είναι πολύ ευτυχισμένοι...
και να σου πω κάτι που έλεγε η γιαγιά μου....
καμιά φορα ο Θεός δεν στέλνει παιδάκια σε ανθρώπους που έχουν πολύ αγάπη να ''δώσουν΄΄ γιατί έτσι μπορεί να ΄΄βρεί αγάπη'' και ένα ορφανό παιδάκι...
φιλιά και σου εύχομαι το καλύτερο!!

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΗΡΩ έγραψε:
Chrisi έγραψε:Σίγουρα δεν θέλω να δημιουργήσω παρεξηγήσεις αλλά γιατί δεν σκέφτεστε και το θέμα υιοθεσία. Τουλάχιστον εκεί βοηθάς και ένα παιδάκι που ήρθε στον κόσμο και ήδη βασανίζεται.....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ Η ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΑ ΣΠΛΑΧΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΡΟΥΝ.ΕΔΩ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ.

Ακριβώς γι αυτό τον λόγο είπα και εγώ για την υιοθεσία.

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΣΤΟ MEGA ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ? ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΦΤΑΣΑΝΕ.ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ. ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΖΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΙΧΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΣΤΟ MEGA ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ? ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΦΤΑΣΑΝΕ.ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ. ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΖΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΙΧΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

x-katerina-x


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera koritsia kai euxaristw gia ths apantiseis sas.... h oithesia einai allo thema... pou den me voithaei emena na apoktisw ena mwraki sthn aggalia moy... logo oti o antras mou einai idi 48... logo oti egw eixa pola provlimata me tin ygia mmou sto parelthon.. kai kai kai...

Egw genithika kai megalosa sthn germania... meta gnorisa ton antra mou edw sthn ellada kai exw twra arketa xronia poy zw edw sthn ellada...

oso gia na vaftisw ena paidaki nai to kaneis kai auto opos kai to exw kanei.. kai nai tou exw parei ta panta ws twra ala kai pali den einai diko sou paidi.. den to vlepeis opote theleis.. den to exeis konta sou..

allios skeftonte tin parentheth mhtrotita gynaikes pou exoun kanei paidia kai allios autes pou den exoun...

EInai poly diskolo na vlepeis oles tis kopeles giro sou na exoun ta paidia tous na sou milan sinexos gia ta paidia tous... kai esy mesa sou na ponas...

kai oxi den to vazw katw... prepei na vrw mia kopela pou tha me voithish... giati einai o monos tropos na apoktisw ena mwraki... na tou dwsw oloi mou thn agaph oloi thn xara oloi mou thn zwh na to megalosw Smile... ax ti wraia thatan....

kai vevea einai poly diskolo... egw exw ena skilaki... kai skeftomai oti akoma kai to skilaki mou den tha mporousa na to dwsw allou!!! poso ena paidi pou megalonei mesa sou...

Alla eytixos den skeftonte olles h gynaikes etsi... kai an exoun oloklirosh me to thema oikogenia kai exoun ta dika tous paidia.. isws to vlepoun kai allios....

ti na pw koritsia apla eimai para ma para poly stenaxwrimenh kai kathe xronos pou pernaei kai vlepw oti den ta katafera na vrw mia kopela.. ginomai kai pio xalia....

Kalh mera na exoume olloi mas... filia

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
x-katerina-x έγραψε:kalhmera koritsia kai euxaristw gia ths apantiseis sas.... h oithesia einai allo thema... pou den me voithaei emena na apoktisw ena mwraki sthn aggalia moy... logo oti o antras mou einai idi 48... logo oti egw eixa pola provlimata me tin ygia mmou sto parelthon.. kai kai kai...

Egw genithika kai megalosa sthn germania... meta gnorisa ton antra mou edw sthn ellada kai exw twra arketa xronia poy zw edw sthn ellada...

oso gia na vaftisw ena paidaki nai to kaneis kai auto opos kai to exw kanei.. kai nai tou exw parei ta panta ws twra ala kai pali den einai diko sou paidi.. den to vlepeis opote theleis.. den to exeis konta sou..

allios skeftonte tin parentheth mhtrotita gynaikes pou exoun kanei paidia kai allios autes pou den exoun...

EInai poly diskolo na vlepeis oles tis kopeles giro sou na exoun ta paidia tous na sou milan sinexos gia ta paidia tous... kai esy mesa sou na ponas...

kai oxi den to vazw katw... prepei na vrw mia kopela pou tha me voithish... giati einai o monos tropos na apoktisw ena mwraki... na tou dwsw oloi mou thn agaph oloi thn xara oloi mou thn zwh na to megalosw Smile... ax ti wraia thatan....

kai vevea einai poly diskolo... egw exw ena skilaki... kai skeftomai oti akoma kai to skilaki mou den tha mporousa na to dwsw allou!!! poso ena paidi pou megalonei mesa sou...

Alla eytixos den skeftonte olles h gynaikes etsi... kai an exoun oloklirosh me to thema oikogenia kai exoun ta dika tous paidia.. isws to vlepoun kai allios....

ti na pw koritsia apla eimai para ma para poly stenaxwrimenh kai kathe xronos pou pernaei kai vlepw oti den ta katafera na vrw mia kopela.. ginomai kai pio xalia....

Kalh mera na exoume olloi mas... filia

Φιλιά σου εύχομαι οτι καλύτερο....

psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( 377361 psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( 377361

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια.εγω εχω γνωστη που εκανε μωρακι με παρενθετη μητερα(απο το οικογενειακο της περιβαλλον),και ολα πηγαν μια χαρα.καμια σχεση με το σιριαλ του μεγκα.εγω μπορει να μην το εκανα για δικους μου λογους,αλλα υπαρχουν γυναικες που μπορουν να βοηθησουν.συνεχισε να το ψαχνεις και σου ευχομαι να πανε ολα οπως επιθυμεις.συμφωνω οτι ειναι καλυτερα η παρενθετη να ειναι καποια που ηδη εχει παιδακια εχει περασει εγκυμοσυνη.γενικα ειμαι υπερ της παρενθετης μητερας αν και ειναι θεμα που παιρνει πολλη συζητηση...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απίστευτα controversial θέμα...
Διάβασα και αρκετά ποστ από το άλλο θέμα σχετικά με την παρένθετη μητρότητα, κι επειδή έχει τύχει να το συζητήσουμε με την παρέα μου (σε αυστηρά θεωρητικό επίπεδο) κατέληξα στο εξής: είμαι ήδη μητέρα δύο αγοριών και εχω νιώσει το τρίπτυχο εγκυμοσύνη-τοκετός-λοχεία κτλ. Δεν θα μπορούσα (προσωπικά πάντα μιλάω) να αποχωριστώ το πλάσμα που για 9 μήνες μεγαλωνε στην κοιλιά μου, όσα συμβόλαια και να υπέγραφα. Θα ήθελα να το δώ να μεγαλώνει, να με κοιτάζει, να νιώθει τους χτύπους της καρδιάς μου κ να τους αναγνωρίζει, και όλα αυτά τα "πεζά".. Καταλαβαίνω το γιατί θα πρέπει η παρένθετη μητέρα να έχει ήδη αποκτήσει δικά της παιδιά, αλλά όταν τα έχει νιώσει όλα αυτά, πως να αποχωριστεί το μωρό που κυοφορούσε? Δεν είναι μόνο βιολογία, τα δικά σου ωάρια, τα δικά του σπερματοζωάρια, η δική της μήτρα..
Στην εξαιρετικά απίθανη, ομολογώ, περίπτωση να γίνω παρένθετη μητέρα, θα το έκανα μόνο για λογαριασμό της κόρης μου, αν δεν μπορούσε η ίδια να αποκτήσει παιδιά. Είναι η μόνη περίπτωση που θα μπορούσα να "θυσιάσω" τα αισθήματά μου προς το μωρό που θα κυοφορούσα.

Τα παραπάνω είναι το πώς νιώθω εγώ σχετικά με το να γίνω παρένθετη μητέρα. Δεν το κατακρίνω καθόλου και σε καμιά περίπτωση όταν συμβαίνει, καταλαβαίνω απόλυτα πως όταν μια γυναικα θέλει να γίνει μάνα θα γυρίσει τον κόσμο ανάποδα για να το πετύχει. Σου έυχομαι ο,τι καλύτερο και σύντομα να έχεις ένα μωράκι, με τον ένα ή άλλο τρόπο..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
x-katerina-x έγραψε:kalhmera koritsia kai euxaristw gia ths apantiseis sas.... h oithesia einai allo thema... pou den me voithaei emena na apoktisw ena mwraki sthn aggalia moy... logo oti o antras mou einai idi 48... logo oti egw eixa pola provlimata me tin ygia mmou sto parelthon.. kai kai kai...

Egw genithika kai megalosa sthn germania... meta gnorisa ton antra mou edw sthn ellada kai exw twra arketa xronia poy zw edw sthn ellada...

oso gia na vaftisw ena paidaki nai to kaneis kai auto opos kai to exw kanei.. kai nai tou exw parei ta panta ws twra ala kai pali den einai diko sou paidi.. den to vlepeis opote theleis.. den to exeis konta sou..

allios skeftonte tin parentheth mhtrotita gynaikes pou exoun kanei paidia kai allios autes pou den exoun...

EInai poly diskolo na vlepeis oles tis kopeles giro sou na exoun ta paidia tous na sou milan sinexos gia ta paidia tous... kai esy mesa sou na ponas...

kai oxi den to vazw katw... prepei na vrw mia kopela pou tha me voithish... giati einai o monos tropos na apoktisw ena mwraki... na tou dwsw oloi mou thn agaph oloi thn xara oloi mou thn zwh na to megalosw Smile... ax ti wraia thatan....

kai vevea einai poly diskolo... egw exw ena skilaki... kai skeftomai oti akoma kai to skilaki mou den tha mporousa na to dwsw allou!!! poso ena paidi pou megalonei mesa sou...

Alla eytixos den skeftonte olles h gynaikes etsi... kai an exoun oloklirosh me to thema oikogenia kai exoun ta dika tous paidia.. isws to vlepoun kai allios....

ti na pw koritsia apla eimai para ma para poly stenaxwrimenh kai kathe xronos pou pernaei kai vlepw oti den ta katafera na vrw mia kopela.. ginomai kai pio xalia....

Kalh mera na exoume olloi mas... filia

Αν και προσωπικά δεν το θεωρώ πολύ καλή ιδέα...αλλά αφου νομίζεις οτι μόνο αυτή τη λύση έχεις...μήπως να ψάξεις στη γερμανία που λες πωσ μεγάλωσες/....στην Ελλάδα ακόμη δεν είναι πολύ διαδεδομένο ..ούτε γενικά αποδεκτό....μαλλον εκεί θα έβρισκες πιοα εύκολα μια τέτοια μανούλα..

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Απίστευτα controversial θέμα...
Διάβασα και αρκετά ποστ από το άλλο θέμα σχετικά με την παρένθετη μητρότητα, κι επειδή έχει τύχει να το συζητήσουμε με την παρέα μου (σε αυστηρά θεωρητικό επίπεδο) κατέληξα στο εξής: είμαι ήδη μητέρα δύο αγοριών και εχω νιώσει το τρίπτυχο εγκυμοσύνη-τοκετός-λοχεία κτλ. Δεν θα μπορούσα (προσωπικά πάντα μιλάω) να αποχωριστώ το πλάσμα που για 9 μήνες μεγαλωνε στην κοιλιά μου, όσα συμβόλαια και να υπέγραφα. Θα ήθελα να το δώ να μεγαλώνει, να με κοιτάζει, να νιώθει τους χτύπους της καρδιάς μου κ να τους αναγνωρίζει, και όλα αυτά τα "πεζά".. Καταλαβαίνω το γιατί θα πρέπει η παρένθετη μητέρα να έχει ήδη αποκτήσει δικά της παιδιά, αλλά όταν τα έχει νιώσει όλα αυτά, πως να αποχωριστεί το μωρό που κυοφορούσε? Δεν είναι μόνο βιολογία, τα δικά σου ωάρια, τα δικά του σπερματοζωάρια, η δική της μήτρα..
Στην εξαιρετικά απίθανη, ομολογώ, περίπτωση να γίνω παρένθετη μητέρα, θα το έκανα μόνο για λογαριασμό της κόρης μου, αν δεν μπορούσε η ίδια να αποκτήσει παιδιά. Είναι η μόνη περίπτωση που θα μπορούσα να "θυσιάσω" τα αισθήματά μου προς το μωρό που θα κυοφορούσα.

Τα παραπάνω είναι το πώς νιώθω εγώ σχετικά με το να γίνω παρένθετη μητέρα. Δεν το κατακρίνω καθόλου και σε καμιά περίπτωση όταν συμβαίνει, καταλαβαίνω απόλυτα πως όταν μια γυναικα θέλει να γίνει μάνα θα γυρίσει τον κόσμο ανάποδα για να το πετύχει. Σου έυχομαι ο,τι καλύτερο και σύντομα να έχεις ένα μωράκι, με τον ένα ή άλλο τρόπο..

θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!!!μονο για την κορη μου θα το εκανα!!!!

x-katerina-x


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera sas koritsia..

Kai egw simfono oti ena tetio pragma einai poly diskolo... oute egw i idia mou den tha mporousa pote na ginw parentheth mhtera.. den tha mporousa na apoxwristw apo to mwraki pou tha genousa.... me tpt....


Alla twra vriskomai sthn thesh ths gynaikes pou epithimei ena mwraki edw kai pola pola xrwnia... kai logo ygias den prokite na simvei auto me ton fysiologiko tropo...

Oso gia thn germania pou megalosa.. ekei o nomos to apagorevei telios to thema parentheth mhtrotita... opia gynaika genisei paidi einai dikotis ite einai me ksana waria ite oxi... mana sthn germania einai ayth pou fernei to paidi ston kosmo.... opote to ksexname kai auto!

H monh lisi einai na vrw mia gynaika sta krath pou epitrepete apo ton nomo h parentheth mhtrotita.. kai mesa se autes ths xwres einai eytixos kai h elladitsa mas... meta einai kai i georgia i russia i ispania i anglia i USA.. kai merika alla krath...

Egw afou eimai ellinida tha ithela na vrw kapia gynaika sthn ellada kai ola na ginoun sthn ellada...

Gia na katalavete pws niothw egw authn thn stimgh.. prepei na to dite me apo allh pleura.. exete oles sas ta mwrakia sas ( na ta xerosaste na sas zhsoun koritsia) gia fantastite oti auta ta mwrakia mono an pigenate ton dromo me mia parentheth mhtera tha erxotan ston kosmo auton... den tha kanate ta panta??? gia na ypirksan auta ta mwrakia sas pou sas lene mama pou ta agapate pou ta pernete aggalia kathe mera kai tous dinete oloi thn agaph sas gia na megalosoun??? h tha dialegate ton eykolo dromo oti nai den mporw na kanw mwrakia kai nai tha minw xwris paidia!!!!

EGw den tha to valw katw giati thelw na ginw manoula...Smile kai pistevw oti tha ta kataferw as einai kai akoma pio diskolo....

filia se olles sas na eiste panta kala kai eseis kai ta mwra sas Smile

kalo vradh koritsia

psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( 850933

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε συ κοπελια μου γιατι γραφεις στα αγγλικοελληνικα ;;;; τελος παντων !! απ οτι καταλαβες ...... σκουρα τα πραγματα μαλλον πρεπει να πας εκτος ελλαδας για να γινεις μαμα !! καλη τυχη !! 

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαζό σχόλιο ίσως αλλά αν ρωτήσεις κανένα δικηγόρο μήπως μπορέσει και βρει κανένα σύλλογο ή κανένα γραφείο;

Δεν ξέρω αν σύμφωνω ή διαφωνώ...Δεν χρειάστηκε να το σκεφτώ ποτέ και ευγνωμονώ το Θεό γι αυτό!

Να είστε γεροί και να αποκτήσετε το μωράκι που τόσο λαχταράτε!!

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kai gw me aggloellinika grafw,,,iparxei kapoio prolima;den exw elliniko keyboard ....coso gi auto to thema eimai apolitws antitheti afou den to epitrepei i thriskeia mou kai genika diafwnw....kai i uiothesia einai kati to iperoxo pou thelw na to tolmisw se liga xronia afou megalwsoun ta paidakia mou ligo...alla ap tinm alli SOU EUXOMAI KOPELA MOU NA VRETHEIS ME ENA MWRAKI STIN AGGALIA SOU.......................katalavainw ton pono sou

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Απίστευτα controversial θέμα...
Διάβασα και αρκετά ποστ από το άλλο θέμα σχετικά με την παρένθετη μητρότητα, κι επειδή έχει τύχει να το συζητήσουμε με την παρέα μου (σε αυστηρά θεωρητικό επίπεδο) κατέληξα στο εξής: είμαι ήδη μητέρα δύο αγοριών και εχω νιώσει το τρίπτυχο εγκυμοσύνη-τοκετός-λοχεία κτλ. Δεν θα μπορούσα (προσωπικά πάντα μιλάω) να αποχωριστώ το πλάσμα που για 9 μήνες μεγαλωνε στην κοιλιά μου, όσα συμβόλαια και να υπέγραφα. Θα ήθελα να το δώ να μεγαλώνει, να με κοιτάζει, να νιώθει τους χτύπους της καρδιάς μου κ να τους αναγνωρίζει, και όλα αυτά τα "πεζά".. Καταλαβαίνω το γιατί θα πρέπει η παρένθετη μητέρα να έχει ήδη αποκτήσει δικά της παιδιά, αλλά όταν τα έχει νιώσει όλα αυτά, πως να αποχωριστεί το μωρό που κυοφορούσε? Δεν είναι μόνο βιολογία, τα δικά σου ωάρια, τα δικά του σπερματοζωάρια, η δική της μήτρα..
Στην εξαιρετικά απίθανη, ομολογώ, περίπτωση να γίνω παρένθετη μητέρα, θα το έκανα μόνο για λογαριασμό της κόρης μου, αν δεν μπορούσε η ίδια να αποκτήσει παιδιά. Είναι η μόνη περίπτωση που θα μπορούσα να "θυσιάσω" τα αισθήματά μου προς το μωρό που θα κυοφορούσα.

Τα παραπάνω είναι το πώς νιώθω εγώ σχετικά με το να γίνω παρένθετη μητέρα. Δεν το κατακρίνω καθόλου και σε καμιά περίπτωση όταν συμβαίνει, καταλαβαίνω απόλυτα πως όταν μια γυναικα θέλει να γίνει μάνα θα γυρίσει τον κόσμο ανάποδα για να το πετύχει. Σου έυχομαι ο,τι καλύτερο και σύντομα να έχεις ένα μωράκι, με τον ένα ή άλλο τρόπο..
με καλυψες απολυτα νενα!!!!!!!!!!και ισως και για την αδερφη μου αλλα οπως ειχα πει και στο προηγουμενο θεμα που ειχε ανοιξει η κλοκλο...μιλαω εκ του ασφαλους γιατι η αδερφη μου εχει ηδη 3 παιδια!!

κατερινα ειναι ενα θεμα τοσο λεπτο και δυσκολο για ολες τις γυναικες...σου ευχομαι καποια στιγμη να βρεις την ευτυχια που ψαχνεις!!!!
και κατι ακομη δεν υπαρχει καποιο κεντρο να απευθυνθεις η να ρωτησεις γιατρους μηπως εχουν υποψην τους καμια κοπελα με ανεπιθυμητη εγγυμοσυνη???στα ρωταω αυτα γιατι ειμαι ασχετη με το πως βρισκεις παρενθετη μητερα αλλα και γιατι μεσα απο ενα φορουμ ισως ειναι ακομη πιο δυσκολα και απογοητευτεις με αυτα που διαβαζεις!!!!!!φιλια και σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!και μην το βαζεις κατω sunny

x-katerina-x


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eyxaristw Smile.. jojo

Grafw sta greeklish epidi opos eipa kai pio panw genithika kai megalwsa sthn germania den piga elliniko sxoleio.. opote den kserw na grafw ellhnika kala:) autos einai o logos...


tzeny mou den yparxei distixos kentra pou exoun gynaikes pou epithimoune na ginoun parentheth mhteres.. ola ta kentra pou kanoun tin diadikasia me tin parentheth mhtrotita sou lene prepei na vreis monh sou thn gynaika aythn eite apo siggenis ite fili ite ksenei.. prepei na thn vris kai meta na pas se auta ta kentra...


kai nomizw tha vrw thn akri edw sthn ellada:) thelei ligo psaksimo kai ypomonh... kai apo auto exw arketo Smile

euxomai kapia stimgi na mporw na sas grapsw oti eimai manoula Smile

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
x-katerina-x έγραψε:eyxaristw Smile.. jojo

Grafw sta greeklish epidi opos eipa kai pio panw genithika kai megalwsa sthn germania den piga elliniko sxoleio.. opote den kserw na grafw ellhnika kala:) autos einai o logos...


tzeny mou den yparxei distixos kentra pou exoun gynaikes pou epithimoune na ginoun parentheth mhteres.. ola ta kentra pou kanoun tin diadikasia me tin parentheth mhtrotita sou lene prepei na vreis monh sou thn gynaika aythn eite apo siggenis ite fili ite ksenei.. prepei na thn vris kai meta na pas se auta ta kentra...


kai nomizw tha vrw thn akri edw sthn ellada:) thelei ligo psaksimo kai ypomonh... kai apo auto exw arketo Smile

euxomai kapia stimgi na mporw na sas grapsw oti eimai manoula Smile
καλη δυναμη τοτε και ευχομαι συντομα να μας πεις και τα ευχαριστα!!!!και μην σταματατε τις προσπαθειες με τον αντρα σου ποτε δεν ξερεις...οι γιατροι δεν ειναι θεοι και εχουμε ακουσει τοσες φορες να μενουν εγγυες γυναικες ενω ολοι λενε οτι δεν μπορουν....μακαρι να συμβει και σε σενα ενα τετοιο θαυματακι Very Happy Very Happy και πανω απολα να φροντιζεις τον εαυτο σου για να εισαι γερη και δυνατη για το παιδακι που θα ρθει ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις