Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

ΔΕΣΠΟ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!! ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΑΙΔΙ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ...ΕΧΩ ΦΙΛΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΝ ΠΑΙΔΙ... ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΓΝΩΣΤΩΝ ΙΔΡΥΜΑΤΩΝ.... ΡΩΤΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΠΩΣ ΧΤΥΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ... ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΣΤΟΠ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΤΟΤΕ.... ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.....

x-katerina-x


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera koritsia...


an htan eykolo na iothetiseis ena paidaki tha eixa idi iothethisei pola mwrakia oxi mono ena!!!

distixos edw kai igyis goneis kai neoi goneis den mporoun na iothetisoun dld den einai eukolo...

poso egw pou eixa tosa provlimata me tin ygia mou.. poso o antras mou pou kontevei ta 50.. me liga logia den mas dineis kaneis thn eukeria na iothetisoume.. etsi to thelei o nomos! auta ta mwra pou megalonoun xwris tin agaph mias oikogenias xwris thn zesth aggalitsa apo kapion pou tagapaei alithina... ola auta egw kai o antras mou thamporousame na to prosferoume sena mwro... gia na megalone me poly agaph...

distixos autos o dromos einai kleistos gia emas!!!

opote girname pali stin monadiki lysh pou mas menei gia na ginoume goneis!!! poso poly to thelw mono egw to kserw.. opos egrapse mia kopela pio panw.. gia na gineis mana tha peraseis apo ola ta loukia kai ta empodia gia na kratisis kapia stigmi to mwraki sou sthn aggalia!!!

Eytixos yparxh kai auth h eukeria me tin parentheth mhtrotita.. Eytixos yparxoun merikes gynaikes pou voithane alles gynaikes na ginoun mana mesou authn thn methodo... Eytixos me authn thn methodo yparxh kai h elpida mas pos tha ginoume goneis kapia mera!!!

kalhnyxtaaaa sas!!! paw na dw oneiro esto sta oneira vlepw pou kai pou oti kratw to mwraki mou stin aggaliaaa... kai otan simvenei auto trellenomai otan ksupnaw giati einai tosooooooo omorfo to estima auto tosoooooo trifero.. distixos os twra einai mono sta oneira...

filiaa

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω θα σου ευχηθω μεσα απο τη ψυχη μου, να βρεθει ο τροπος και να γινεις μανουλα.
Εχε πιστη στα ονειρα σου και στις επιθυμιες σου.

ΔΕΣΠΟ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΛΙΓΟΣΤΕΥΟΥΝ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΓΟΝΕΙΣ ...ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ.... ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ... ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΟΜΩΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ..... ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ...

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΕΣΠΟ έγραψε:ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΛΙΓΟΣΤΕΥΟΥΝ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΓΟΝΕΙΣ ...ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ.... ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ... ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΟΜΩΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ..... ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ...
δεσπω και σενα κοπελα μου σου ευχομαι να γινεις μανουλα και σε ολες τις κοπελες που το επιθυμουν τοσο πολυ!!!!!!και συμφωνω με ολα οσα ειπες πιο πανω...

κατερινακι θα τα καταφερεις κουκλα μου!!!και μην σταματας να ονειρευεσαι psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 315810 psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 315810

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ!!!!ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Η ΛΕΞΗ:ΝΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ????ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΩ!!!!ΕΙΧΑ ΝΙΩΣΕΙ ΗΔΗ ΤΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ.ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ!!!ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ???ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΕΚΛΠΗΡΩΘΗΚΕ ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ!!!!ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΤΗΣ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ.....ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!!!!

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="GEODATOU"]ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Η ΛΕΞΗ:ΝΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ????ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΩ!!!!ΕΙΧΑ ΝΙΩΣΕΙ ΗΔΗ ΤΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ.ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ!!!xaxa to idio epatha kai gw.....eutuxws meta emewine eggios kai ola kalaaaaaa..vevaia egw ithela na to kanw alla i thriskeia mou den to epitrepei....opote imoun se asximi thesi...eutuxws twra exei tin mpoumpou tis alla akoma mou to krataei Embarassed

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομιζω οτι πρεπει να ρωτησεις σε καποιο κεντρο που κανει εξωσωματικες,σε καποιον γιατρο αυτοι θα ξερουν.Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειναι παρα πολυ δυσκολο αυτο εχετε σκεφτει να υιοθετησετε ενα παιδακι ειναι πολυ καλυτερο γτ μπορει η παρενθετη μητερα να δεχτει και να το μετανιωσει μετα δεν ειναι και ευκολο να κυοφορει κανεισ ενα παιδι 9 μηνες και να του παει η καρδια να το δωσει μετα απο τοσο πονο εκτως αν καποια εχει αναγκη τα χρηματα δωρεαν δεν νομιζω καμια να το κανει!πιο ευκολα υιοθετεις παιδι και ειναι καλυτερο γτ ειναι κριμα να μεγαλωνουν σε υδρηματα! Crying or Very sad δεν θελω να παρεξηγηθω αν δεν συμφωνειτε με τη γνωμη μου απλα αγνοειστε την..

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω νομιζω οτι θα συμφωνησω με τη γιωτουλιτσα!!Δεν ξερω αν εγω μπορουσα να αντιμετωπισω το ψυχολογικο κομματι και επισης δεν ξερω ποση εμπιστοσυνη θα ειχα σε μια ξενη γυναικα να κουβαλαει το παιδακι μου 9 μηνες χωρις να μπορω να εχω εγω τον ελεγχω της ζωης της!Εδω εγω που κουβαλουσα το δικο μου παιδακι και μεσα στην εγκυμοσυνη καποιες φορες δεν μπορεσα να αντισταθω και εκανα και πραγματα τα οποια θα επρεπε να αποφυγω!!!βεβαια κανενας δεν ξερει καλητερα απο αυτον που ενδιαφερεται αμεσα οποτε καλη τυχη στην αναζητηση σου και ολα να σου πανε οπως επιθυμεις!!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
egw apo tin alli tha to ekana kapoia stigmi tis zwis mou pou dn tha itan provlima xronika gia ti douleia mou i tis spoudes mou
tha ithela stiriksi megali omws
kai oikonomiki gt i prwti mou egkumosuni mou afise polla asxima na thumamai kuriws psuxologika
dn tha me peiraze na mn exw epafi me to mwro gt kai gia tin prwti meletisame to thema tis uiothesias an kai ok dn tha to ekana otan to skeftomai twra
oikonomika isws na zitousa apagoreutikok poso gia mesi oikogeneia omws..sorry pou fainomai toso ulistria, alla stin prwti egkumosuni dn mporousa na kanw sxedon tpt exasa ena eisodima, kourastika, talaipwrithika, imoun egkuos mes sto kalokairi, mpika se diaites epwdunes psuxologika.au6o vevaia pigainei mono stin periptwsi pou ginomoun parentheti gia kapoia agnwsti.nai tha prosfera to swma mou enanti terastiou antallagmatos.gia fili mou, tzampa teleiws, kai me xara...kai mallon pisteuw isws ginei gia mena kapws etsi sto mellon
tespa gia na min polulogw, pisteuw oti duksola tha vreis kati edw pou na plirei tautoxrona ola ta thelw tis kopelas, eite tha sou poun not a good time, eite tha theloun pio polla, eite tha sou prokupsoun provlimata pou oute thelw na skeftomai
psakse sto ekswteriko an exeis ti dunatotita

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

roxymkg


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera...diabasa diafora edw pera...den kserw telika ti ekanes k an brikes kati...egw pantws endiaferomai na se bohthisw an theleis den kserw as milisoume k private steile m ena e-mail etsi oste na milisoume kalutera roxy_kpg@yahoo.com

88psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 Empty παρενθετη μητροτητα Κυρ Απρ 03, 2011 10:33 am

angelmes


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια,δυστηχως ειμαι και γω στην ασχημη θεση οπως της φιλης μας,στην αναζητηση παρενθετης μητερας.
Εμεινα εγκυος 3 φορες αλλα με το που φτανω 3 μηνων τα μωρα για καποιον λογο που δεν εξηγηται απο κανεναν γιατρο,πεθαινουν,εχω κανει ολες τις εξετασεις,οτι υπαρχει,αλλα το αποτελεσμα το ιδιο...παλλινδρομος κυηση!!!οι γιατροι μου ειπαν οτι ο μονος τροπος πλεον να γινω μανουλα ειναι με την βοηθεια παρενθετης μητερας....απο τα βαθυ της καρδιας μου,οποιαδηποτε γνωριζει καποια κοπελα που θα μπορουσε να βοηθεισει παρακαλω πολυ να μου στειλει μηνυμα εδω ή στο angmesi@otenet.gr σας ευχαριστω
psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 417472

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πριν από αρκετούς μήνες συζητούσα με μια φίλη μου, όχι κολλητή , η οποία είχε περάσει από 16 αποβολές, αφαίρεση σαλπιγγών και 4 εξωσωματικές και σε λίγο καιρό θα ξεκινούσε την τελευταία εξωσωματική. (Έχω ήδη ένα παιδί, φυσικά θέλω να κάνω κι άλλο και ειδικά αυτό τον καιρό είμαι σε προσπάθεια). Μου φάνηκε πάρα πολύ φυσιολογικό αν μπορούσα λόγω συγκυριών στη ζωή μου να κάνω κάτι τέτοιο όχι μόνο για μια φίλη μου, άλλα και για οποιαδήποτε γυναίκα θα μπορούσα να βοηθήσω. Της είπα ότι αν δεν πετύχαινε η εξωσωματική ότι θα το σκεφτόμουν πολύ καλά πρώτα άλλα θα ήθελα να τη βοηθήσω.(Τελικά πέτυχε και γεννάει το Μάιο, γιούπι!)
Προσωπικά το βλέπω ώς ένα τεράστιο δώρο το οποίο για κάποιους λόγους θα έπρεπε να κρατήσω εγώ για λίγο καιρό και μετά να το παραδώσω σε αυτούς που δικαιωματικά τους ανήκει. Φυσικά και οι ορμόνες παίζουν τους ρόλους τους άλλα είμαι της άποψης (βιωματικά όχι στη θεωρία) ότι η σχέση με το παιδί αναπτύσσεται κατά κύριο λόγο μετά τη γέννα. Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης υπάρχει αλληλεπίδραση με το έμβρυο άλλα αυτό δε συνιστά συναισθηματική σχέση, παρά μόνο από τη πλευρά της μητέρας.
Πράγμα που σημαίνει ότι βάζοντας κάτω τη λογική μου, νομίζω ότι γνωρίζοντας από την αρχή τις προυποθέσεις, με πολλή χαρά θα παρέδιδα στους γονείς το παιδί που περιμένανε να μεγαλώσει χρησιμοποιώντας για λόγους ιατρικούς την ασφάλεια της δικής μου μήτρας.
Ξέρω ότι πολλα κορίτσια είναι αντίθετα σε αυτή την άποψη, δεν πειράζει, δε χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα για να συνυπάρχουμε.
Λόγω της κατάστασης που βρίσκομαι τώρα (προσπάθεια απόκτησης μωρού) δε θα μπορούσα να βοηθήσω κάποια κοπέλα που ψάχνει παρένθετη μητέρα, στο μέλλον όμως είμαι πολύ ανοιχτη σε αυτό το ενδεχόμενο και μακάρι να μου δωθεί η ευκαιρία και οι κατάλληλες συνθήκες στη ζωή μου για να προσφέρω σε κάποιον συνάνθρωπό μου, ότι εμένα ο Θεός μου χάρισε απλοχερα. Καλή τύχη κορίτσια, αν πέσει κάτι στην αντίληψή μου που να αφορά το θέμα σας , θα το δημοσιοποιήσω.

angelmes


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σευχαριστω γλυκια μου,σου ευχομαι με το καλο να τα καταφερεις και να εκπληρωσεις το ονειρο σου Laughing

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:Πριν από αρκετούς μήνες συζητούσα με μια φίλη μου, όχι κολλητή , η οποία είχε περάσει από 16 αποβολές, αφαίρεση σαλπιγγών και 4 εξωσωματικές και σε λίγο καιρό θα ξεκινούσε την τελευταία εξωσωματική. (Έχω ήδη ένα παιδί, φυσικά θέλω να κάνω κι άλλο και ειδικά αυτό τον καιρό είμαι σε προσπάθεια). Μου φάνηκε πάρα πολύ φυσιολογικό αν μπορούσα λόγω συγκυριών στη ζωή μου να κάνω κάτι τέτοιο όχι μόνο για μια φίλη μου, άλλα και για οποιαδήποτε γυναίκα θα μπορούσα να βοηθήσω. Της είπα ότι αν δεν πετύχαινε η εξωσωματική ότι θα το σκεφτόμουν πολύ καλά πρώτα άλλα θα ήθελα να τη βοηθήσω.(Τελικά πέτυχε και γεννάει το Μάιο, γιούπι!)
Προσωπικά το βλέπω ώς ένα τεράστιο δώρο το οποίο για κάποιους λόγους θα έπρεπε να κρατήσω εγώ για λίγο καιρό και μετά να το παραδώσω σε αυτούς που δικαιωματικά τους ανήκει. Φυσικά και οι ορμόνες παίζουν τους ρόλους τους άλλα είμαι της άποψης (βιωματικά όχι στη θεωρία) ότι η σχέση με το παιδί αναπτύσσεται κατά κύριο λόγο μετά τη γέννα. Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης υπάρχει αλληλεπίδραση με το έμβρυο άλλα αυτό δε συνιστά συναισθηματική σχέση, παρά μόνο από τη πλευρά της μητέρας.
Πράγμα που σημαίνει ότι βάζοντας κάτω τη λογική μου, νομίζω ότι γνωρίζοντας από την αρχή τις προυποθέσεις, με πολλή χαρά θα παρέδιδα στους γονείς το παιδί που περιμένανε να μεγαλώσει χρησιμοποιώντας για λόγους ιατρικούς την ασφάλεια της δικής μου μήτρας.
Ξέρω ότι πολλα κορίτσια είναι αντίθετα σε αυτή την άποψη, δεν πειράζει, δε χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα για να συνυπάρχουμε.
Λόγω της κατάστασης που βρίσκομαι τώρα (προσπάθεια απόκτησης μωρού) δε θα μπορούσα να βοηθήσω κάποια κοπέλα που ψάχνει παρένθετη μητέρα, στο μέλλον όμως είμαι πολύ ανοιχτη σε αυτό το ενδεχόμενο και μακάρι να μου δωθεί η ευκαιρία και οι κατάλληλες συνθήκες στη ζωή μου για να προσφέρω σε κάποιον συνάνθρωπό μου, ότι εμένα ο Θεός μου χάρισε απλοχερα. Καλή τύχη κορίτσια, αν πέσει κάτι στην αντίληψή μου που να αφορά το θέμα σας , θα το δημοσιοποιήσω.

Μπράβο σου κοπέλα μου και συμφωνώ μαζί σου σε όλα. Είναι πολύ δύσκολο από την πλευρά της γυναίκας που έχει το μωρό στα σπλάχνα της και χαίρομαι που το έχεις σκεφτεί τόσο καλά. Χαίρομαι που υπάρχουν γυναίκες σαν και εσένα που είναι ανοιχτές στο να κάνουν άλλες χαρούμενες. Η μοναδική και πολύ μικρή ένστασή μου είναι εκεί που αναφέρεις ότι"Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης υπάρχει αλληλεπίδραση με το έμβρυο άλλα αυτό δε συνιστά συναισθηματική σχέση, παρά μόνο από τη πλευρά της μητέρας. " Ναι μεν υπάρχει η αλληλεπίδραση που περιγράφεις και στην μητέρα όλο αυτό συμβαίνει συνειδητά αλλά το έμβρυο νιώθει ασυνείδητα το δέσιμο με την γυναίκα που το κουβαλάει γιατί έχει μάθει την μυρωδιά της και τους χτύπους της καρδιάς της. Έτσι όταν γεννιέται αυτό είναι που αναζητά γιατί του θυμίζει την ευημερία και την ασφάλεια που ένιωθε μέσα στην μήτρα. Αν μπορεί να γίνει ομαλά ο αποχωρισμός και όχι βίαια και ξαφνικά από την μέχρι τότε μαμά του είναι το καλύτερο για το ίδιο το παιδί. Να γίνει δηλαδή προσαρμογή. Ο συναισθηματικός κόσμος του παιδιού είναι πάντα το επίκεντρο. Κατά τα άλλα όπως σου είπα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ειδικά σε αυτό που λες ότι μάνα δεν είναι αυτή που γεννά αλλά αυτή που μεγαλώνει ένα παιδί. Εύχομαι να το ζήσουν με κάποιο τρόπο αυτό όλες οι γυναίκες που το επιθυμούν πραγματικά. Χαίρομαι που υπάρχουν γυναίκες που μπορούν να προσφέρουν κομμάτι του εαυτού τους και να γίνουν παρένθετες! Εύχομαι όσες λαχταράτε ένα παιδάκι να το αποκτίσετε! Μην χάνετε την πίστη σας!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολύ όμορφο θέμα, γεμάτο συγκίνηση...

Θα γινόμουν παρένθετη μητέρα, μόνο για τον αδερφό μου και τις κολλητές μου, ίσως και για τα ξαδέρφια μου!
Θα ήθελα να ξέρω τί κάνει η ψυχούλα, που έφερα στον κόσμο και να είμαι δίπλα του.... επίσης ο αποχωρισμός να ήταν ανώνυδος και για τους δυο μας!!!

Αλλά δυστυχώς, για όλα τα παραπάνω που έχουν υποθεί από όλες σας... δεν θα μπορούσα να γίνω για κάποιον άγνωστο!


ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΘΟΥΝ.


psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 215994

angelmes


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια,χαιρομαι που διαβαζω θετικα σχολια για το θεμα που τοσο πολυ με απασχολει"ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ ΜΗΤΕΡΑ"...αχ αν ξερατε πως νοιωθω και ποσο πολυ το εχω παλεψει για να καταφερω να γινω μανουλα....και τι απογοητευσει εχω παρει!!!!Μακαρι Blue_yellow Butterfly να ειχα μια γνωστη μου ή φιλη ή ξαδερφη που να μπορουσε να γινει παρενθετη και να με βοηθησει,αλλα δυστηχως δεν εχω οποτε αναγκαστηκα πρεπει να βρω μια αγνωστη,που θα την εμπιστευτω και θα την βαλω στο σπιτι μου και θα μοιραστω τοσα πολλα μαζι της...ειναι η μονη μου ελπιδα.τρεις φορες ενοιωσα αυτο το υπεροχο συναισθημα της εγκυμοσυνης την πρωτη φορα ειχα διδυμα,μετα τετραδυμα και μετα τριδυμα....αλλα οταν πηγα στο γιατρο για τον απλο υπερηχο τα μωρα και τις 3 φορες δεν ζουσαν...εκει να δεις να μην μπορεις να σηκωθεις απο την καρεκλα να νοιωθεις τον κοσμο να χανετε!!να νοιωθεις τοσο αχρηστος που αυτο που μπορει να το κανει ο καθενας εσυ δεν μπορεις!!!και μετα απο ολα αυτα να σου λενε οτι η μονη σου ελπιδα ειναι μια αλλη κοπελα!!!ΜΙΑ ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ....δεν μπορουν να μου εξηγησουν γιατι με το που φτανω 9-10 εβδομαδων τα μωρα πεθαινουν....οποτε φανταστητε πως νοιωθω!!!μακαρι να βρω μια κοπελα...ξερω ειναι δυσκολο αλλα το ελπιζω
Crying or Very sad

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 534787

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
angelmes έγραψε:καλησπερα κοριτσια,χαιρομαι που διαβαζω θετικα σχολια για το θεμα που τοσο πολυ με απασχολει"ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ ΜΗΤΕΡΑ"...αχ αν ξερατε πως νοιωθω και ποσο πολυ το εχω παλεψει για να καταφερω να γινω μανουλα....και τι απογοητευσει εχω παρει!!!!Μακαρι Blue_yellow Butterfly να ειχα μια γνωστη μου ή φιλη ή ξαδερφη που να μπορουσε να γινει παρενθετη και να με βοηθησει,αλλα δυστηχως δεν εχω οποτε αναγκαστηκα πρεπει να βρω μια αγνωστη,που θα την εμπιστευτω και θα την βαλω στο σπιτι μου και θα μοιραστω τοσα πολλα μαζι της...ειναι η μονη μου ελπιδα.τρεις φορες ενοιωσα αυτο το υπεροχο συναισθημα της εγκυμοσυνης την πρωτη φορα ειχα διδυμα,μετα τετραδυμα και μετα τριδυμα....αλλα οταν πηγα στο γιατρο για τον απλο υπερηχο τα μωρα και τις 3 φορες δεν ζουσαν...εκει να δεις να μην μπορεις να σηκωθεις απο την καρεκλα να νοιωθεις τον κοσμο να χανετε!!να νοιωθεις τοσο αχρηστος που αυτο που μπορει να το κανει ο καθενας εσυ δεν μπορεις!!!και μετα απο ολα αυτα να σου λενε οτι η μονη σου ελπιδα ειναι μια αλλη κοπελα!!!ΜΙΑ ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ....δεν μπορουν να μου εξηγησουν γιατι με το που φτανω 9-10 εβδομαδων τα μωρα πεθαινουν....οποτε φανταστητε πως νοιωθω!!!μακαρι να βρω μια κοπελα...ξερω ειναι δυσκολο αλλα το ελπιζω
Crying or Very sad

Κοπέλα μου αυτό που έζησες ξέρω ότι όση φαντασία να βάλω και πάλι δεν μπορώ να το αισθανθώ... Λυπάμαι πραγματικά... Είμαι εντελώς άσχετη για αυτό που θα σου πω και σίγουρα θα το έχεις ψάξει και εσύ η ίδια... Αλλά κάποιος λόγος πρέπει να υπάρχει που πεθαίνουν τα μωρά... Αν τον γνωρίζεις δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σε κάνω να το μοιραστείς μαζί μας γιατί είναι προσωπικό σου. Θα σου πω τι παθαινε η μαμά μου μήπως βρεις κάτι κοινό. Η μαμά μου πριν από εμενα έκανε 2 αποβολές και τελικά όταν άλλαξε γιατρό ανακάλυψε ότι της έλειπε μια ορμόνη η πρεγναδιόλη. Έμεινε έγκυος σε εμένα και πριν το μάθει με έταξε στην Τήνο. Συνέβησαν πολλά. Έμεινε στο κρεβάτι 7 μήνες και δεν σηκώθηκε ούτε μια στιγμή. Έκανε τα πάντα οριζοντίως. Παρόλα αυτά είχε αίμα και στον 6ο έπαθε και αποκόλληση (αφού ειχε δει μια μαυροφόρα στον ύπνο της να κρατά μια κλοστή με 2 βελόνες και της είπε "θα σε κάνω να κλαις αλλά το κλάμα σου να έχει χάρη...") Έτσι έπαθε αποκόλληση και την ράψανε και όλα καλά. Πέρασε ο καιρός και γεννήθηκα εγώ και η μαμά μου πήρε απόφαση να ξανακάνει παιδί μετά από 7 χρόνια που έκανε τον αδερφό μου με πολύ λιγότερες δυσκολίες και καθόλου φάρμακα όπως την πρώτη φορά.
Γιατί σου τα λέω όλα αυτά; Αξίζει να εξαντλήσεις κάθε πιθανότητα αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Αν πιστεύεις κάπου ζήτησέ το. Θαύματα συμβαίνουν και στο λέω από προσωπική πείρα... Με όποιον τρόπο και αν έρθει, εύχομαι ολόψυχα να αποκτίσεις σύντομα ένα δικό σου παιδάκι!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάλλον μετά από τόσες απόψεις που εκφράστηκαν και τόσες αντιπαραθέσεις (γιατί περί αντιπαραθέσεων πρόκειται) η άποψη μου δεν ενδιαφέρει και τόσο αλλά θα την γράψω έτσι και αλλιώς..

Δεν έχω ακόμη παιδάκι έτσι όπως είπε και κάποια κοπέλα ίσως να μην το βλέπω τόσο συναισθηματικά το θέμα όσο κάποια μαμά. Παρόλα αυτά ποια είμαι εγώ για να κρίνω αν μία γυναίκα δικαιούται ή όχι την μητρότητα με οποιονδήποτε τρόπο??Γιατί καλώς ή κακώς αυτό έχουμε καταλήξει να συζητάμε αντί να στηρίζουμε (είτε είμαστε υπέρ είτε κατά) την ανάγκη μίας φίλης να κάνει οικογένεια. Το θέμα είναι πολύ μεγάλο από μόνο του, υπάρχουν ένα σωρό οπτικές για να το δει κανείς, συναισθηματικές, ηθικές, θρησκευτικές και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Δυστυχώς στην χώρα που ζούμε κάποια πράγματα είναι ακόμη ταμπού. Η υιοθεσία παίρνει αιώνες με την γραφειοκρατία παρόλο που υπάρχουν ένα σωρό μωράκια και παιδάκια που χρειάζονται δύο γονείς να τα αγκαλιάσουν και το θέμα της παρένθετης μητέρας μάλλον είναι κάτι σπάνιο εδώ. Μπορούμε να είμαστε υπέρ ή κατά αλλά δεν χρειάζεται να περιαυτολογούμε για το ποιος θα έκανε τι και ποιος θα δενότανε περισσότερο ή λιγότερο. Τι σημαίνει αυτό δηλαδή, ότι γονείς που θιοθετούν παιδάκια δεν είναι αληθινοί τους γονείς? Προσωπικά πιστεύω πως αυτός που μεγαλώνει ένα παιδί είναι ο πραγματικός του γονιός. Βλέπουμε τόσα πράγματα να συμβαίνουν δίπλα μας καθημερινά και αν μη τι άλλο δεν νομίζω πως αν είχα ανοίξει εγώ ενά θέμα θα ήθελα να διαβάζω τετοιες αντιπαραθέσεις. Ας σκεφτούμε ότι υπάρχουν άνθρωποι που απλώς χρειάζονται την στήριξη μας και όχι την κριτική μας άμεσα ή έμμεσα.

Όσο για σένα x-katerina-x σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μανούλα!Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο!Να μην το βάλεις κάτω, να προσπαθήσεις γιατί μερικές φορές και οι γιατροί δεν είναι θεοί και γίνονται και θαύματα. Ό,τι και αν διαβάζεις εδώ μέσα να μην αποθαρρύνεσαι και να κοιτάζεις προς τον στόχο σου. Εύχομαι να μας πεις σε λίγο καιρό ευχάριστα νεά για να χαρούμε διπλά με την χαρά σου!!
psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 417472 psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 417472

angelmes


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
MARIA.M δυστηχως εχω εξαντλησει τα παντα απο εξετασεις,απο γνωμες γιατρων,απο ταματα,εκκλησιες,μοναστηρια μεχρι και υιοθεσια σε ολες τις χωρες αλλα δεν πληρω τα <προσοντα> που πρεπει να εχει καποιος για να υιοθετησει.....και ολο αυτο ειναι που με στεναχωρει ακομα περισσοτερο,αν ηξερα οτι κατι φταει θα μπορουσα να το αντιμετοπισω...αλλα οταν σου λενε κορυφαιοι γιατροι οτι ειναι ανεξηγητος ο λογος που μου συμβαινουν αυτα..τρελενεσαι!! pale

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είμαι 29 ετών και η μαμα μου είναι 70. Με έκανε μετά από 17 αποβολές!!!! Μακάρι να βρεθεί κάποια κοπέλα που να είναι σε θέση και να θέλει σου προσφέρει αυτό που χρειάζεσαι αλλά όπως και να έχει συνέχισε κι εσυ τις προσπάθειες. Ο Θεός είναι μεγάλος ! Σου εύχομαι ολόψυχα οτι καλύτερο. psaxnw gia parentheth mhtera.. einai poly diskolo :( - Σελίδα 4 417472

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α!!! Και η μητέρα μου μέχρι Αμερική είχε πάει να βρει τι έχει. Δεν το έμαθε ποτέ. Χάλασαν με τον πατέρα μου λεφτα ισα με 2 πολυκατοικίες ψάχνοντας να βρουν τι πρόβλημα έχει και χάνει τα παιδιά... και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη 4-5 μηνών..

Dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ένα μωρό είναι δώρο Θεού, κάποιες ήμαστε τυχερές και γεννάμε τα δικά μας μωρά, κάποιες άλλες όμως όχι. Γυναίκες που δεν μπορούν να κάνουν τα δικά τους μωρά έχουν μεγάλο πόνο ψυχής και πραγματικά σε όλες εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να το αποκτήσουν με όποιον τρόπο και αν γίνει αυτό. Είναι πολύ εύκολο για τις γυναίκες που γέννησαν τα παιδάκια τους να κρίνουν (είναι βέβαια θεμιτό) γιατί δεν πόνεσαν πάνω από ένα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης, δεν άδειασαν από έναν υπέρηχο, δεν έκλαψαν βλέποντας ένα μωράκι, δεν τρυπήθηκαν με ατελείωτες ορμόνες, δεν κατέρρευσαν σε αρνητικές διαγνώσεις. Ναι θα γινόμουν παρένθετη μητέρα αλλά μόνο για πρόσωπο πολύ αγαπημένο σε εμένα, θα έδινα το σώμα μου για να γεννηθεί και να ζήσει το όνειρο και ελπίδα ενός ανθρώπου που αγαπώ και όχι γιατί θα μπορούσα να βλέπω και να έχω επαφή με το παιδί, αλλά γιατί η αγάπη μου θα ήταν αυτή που θα με έκανε να μετατρέψω τα συναισθήματα μου για το έμβρυο σε απεριόριστη χαρά για το ζευγάρι. Κάθε παρένθετη μητέρα θεωρώ πως κάνει το μεγαλύτερο δώρο. Καλή τύχη μέσα από τη ψυχή μου στις γυναίκες που ψάχνουν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις