Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
461 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 461 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 30 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 42]

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οκ, σε ευχαριστώ , Εύη!
Εμένα άρχισε να τρώει πιο εύκολα επιτέλους!!! Μη φανταστείς όμως ότι σας έχουμε φτάσει. Ούτε κατά διάνοια... Απλά τώρα τρώμε κάθε φορά πάνω από 100 γραμμάρια. 100-130 σε κάθε γεύμα. Σιγά-σιγά ανεβαίνουμε... Απλά θέλω να ξέρω ποιος είναι ο στόχος. Smile

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mariabel η παιδιατρος μου μου ειχε πει οτι πρεπει σε καθε γευμα να τρωει 200 μλ...αν δηλαδη μου φαει λιγοτερο μεσημεριανο να της δινω συμπληρωμα γαλα...δεν συμφωνουσα αλλα διαπιστωσα και μονη μου οτι αν δεν φαει πολυ μεσημεριανο θελει μετα το γαλατακι της...σημερα εφαγε φαγητο αλλα δεν της εφτασε και ετσι φαγαμε και μια ολοκληρη φετα με κασερακι και δεν θελει γαλα...εγω δεν το ζυγιζω πλεον γιατι δεν γινεται...την φετα πως να την προσθεσω στο φαγητο...σημερα μαλλον ηρθε το δωρακι που κερδισα...θα μου το φερει ο πεθερος,...το αφησαν σε αυτον...θα σας πω το βραδυ πως ειναι...φιλακια σε ολες καλο απογευμα

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλώς να το δεχτείς το δωράκι σου, Έλενα!! Smile
Σήμερα φάγαμε 140 φρούτα και 140 σουπίτσα!!! Κάναμε ρεκόρ!! Smile Έλενα, όντως, μετά ο δικός μου πίνει γάλα για να συμπληρώσει και πίνει πολύυυυ γάλα! Έτσι εξηγούνται και τα κιλάκια του! Smile

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο Μαρία μου.Σκέφτομαι οτι χαίρεσαι πολύ που άρχισε να τρώει πιο πολύ ο άντρας σου.Εμείς τρώμε λίγο πάνω απο 200γρ. φρούτο και φαγητό.Το απόγευμα τρώμε γύρω στα 150γρ κρέμα για να μην της βαρένω το στομαχάκι αφού κοιμόμαστε νωρίς στις 8.30(αν φάει πιο πολύ κρέμα δεν μου πίνει το γάλα της το βράδυ.)Η παιδίατρος μου είπε πως αν τρώει το μωρό απο 150-250 γρ. είναι ικανοποιητικά και δεν χρειάζεται να δίνω γάλα.

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια μου άργησα αλλά είπα αν θέλετε και εσείς να μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και ο πριγκιπακος μου γεννήθηκε την ημέρα του Πάσχα στις 24/04/11.........!!!!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zennia μου, ναι, χαίρομαι πολύ! Πλησιάζουμε τα επιθυμητά γραμμάρια σύμφωνα με τη δική σου γιατρό! Ωραία!! Very Happy

Καλώς όρισες, eirinifth!! Καλοδεχούμενη στην παρέα μας!! Very Happy

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλως σας βρηκα λοιπον μανουλες, χρονια πολλα, να χαιρομαστε ολες τα ζουζουνακια μας!!!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλως όρισες Ειρήνη μου.Χαιρόμαστε που είσαι κοντά μας να τα λέμε....

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλως ηρθες ειρηνη!Αντε να μεγαλωνει η παρεα μας!Πες μας για το μωρακι αου περισσοτερα!
Εμεις αυριο παμε παιδιατρο και ειμαι πολυ περιεργη να δω που βρισκομαστε με τα κιλα!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αααα και παπελαβα το δωρακι μου!Ειναι τελειο!Ενα σαμπουαν μεγαλο, μια ενυδατικη κρεμα και μια κρεμα για τα συγκαματα.Με βρωμη και μυριζει πολυ ωραια!Δεν θυμαμαι την εταιρεια...θα την δω αυριο και θα σας πω!

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να σας πω λίγα λογάκια λοιπόν για τον πειρατή της καρδιάς μου....... είναι όπως θα καταλάβατε 8 μηνών είναι 9.300kgr 74 πόντους έχει βγάλει τα δυο μπροστινά κάτω δοντάκια και ετοιμάζεται για τα πάνω........είναι ένα σχετικά ήσυχο και καλόβολο μωράκι που κάνει αστείες γκριμάτσες και γελάει συνεχώς ...... και αν δε σταματήσω τώρα θα σας γράφω όλο το βράδυ!!! όπως θα καταλάβατε είμαι μια χαζομαμά, τρελή χαζομαμά όπως λέει και ο μπαμπάς μας!! μου έχει πάρει το μυαλό είναι πια ξεκάθαρο εε??

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="mariabel"]Λοιπόν, εδώ είναι τα ζουζούνια μας από αυτό το θεματάκι...

μπέμπης (της ALEXANDRA STR) 20/3
Δήμητρα (της elzu) 6/4 Φλώρινα
Θωμαίς-Στυλιανή (της zennia) 8/4 Θεσσαλονίκη
Νικολέτα-Παναγιώτα (της ortikaki) 8/4 Ημαθία
Αντώνιος-Μάρκος (της mariabel) 11/4 Αθήνα
Δήμητρα (της ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ) 13/4 Αθήνα
μπέμπα (της kounia) 21/4 Θεσσαλονίκη
μπέμπα (της ksapphire) 28/4 Φλώρινα

Εάν θέλετε να συμπληρώσετε κάτι, διορθώστε το! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 19 417472

κυρια Mariabel δεν ειμαι πια μπεμπης!!!βαφτιστηκα πριν δυο μηνες και απο τοτε με φωναζουν...Σωτηρακη!!!! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 19 215994 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 19 215994 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 19 215994 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 19 215994 φιλακια σε ολα τα νινακια !!!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirinifth καλως μας ηρθες!!! το πασχαλιατικο δωρακι σου ειναι μια γλυκα να τον χαιρεσαι!!!! ειμαι σιγουρη πως εισαι χαζομαμα οπως ολες μας αλλωστε χιχιχι.
Ελενα αντε ωραια καλα μπανακια τωρα με αρωμα βρωμης!!!!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΑΑ ευακη μου ευχαριστω...κερδισε την επομενη μερα ακριβως απο την whats up ο χρηστος μια μπαλα οταν εκανε την ανανεωση...τυχαιοοο?????δεν νομιζω...εχω μια ελπιδα οτι θα μας πανε καλυτερα τα πραγματα το 2012!

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ortikaki έγραψε:eirinifth καλως μας ηρθες!!! το πασχαλιατικο δωρακι σου ειναι μια γλυκα να τον χαιρεσαι!!!! ειμαι σιγουρη πως εισαι χαζομαμα οπως ολες μας αλλωστε χιχιχι.
Ελενα αντε ωραια καλα μπανακια τωρα με αρωμα βρωμης!!!!

ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι τα δικά σου, αν κατάλαβα καλά από τη φώτο έχεις δύο ζουζουνάκια εσύ, έτσι? τελικά όντως όλες μας χαζομαμάδες είμαστε έχεις δίκιο......εσένα πόσο είναι τα δικά σου????



zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελενά μου τι έγινε με την παιδίατρο?Τι κάνει η μπουμπούκα μας???????

kounia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα σε ολες οσες γιορταζατε ή ειχατε εορταζοντες.εμεις τα Χριστουγεννα περασαμε ομορφα και οικογενειακα το μεσημερι.ηρθαν για φαγητο οι γονεις κ η αδερφη μου.το βραδυ ηρθαν για ευχες οι κουμπαροι μου κ ενα φιλικο ζευγαρι και ηταν ομορφα,γιατι οι ονεις μου κρατουσαν τα παιδια κ εμεις ειμασταν ηρεμοι!! Smile
Τα ζουζουνακια μου γεμισαν με δωρα αποπαππουδοιαγιαδες και νονους αλλα εμεις θα τους τα δωσουμε την Πρωτοχρονια για να εχουν κατι να περιμενουν.
οσα κοριτσια δε βαφτισατε για ποτε κανονιζετε?εμεις κλεισαμε για 12 Φεβρουαριου και το ονομα αυτης Αλεξανδρα(της μανουλας μου).
sorry για το huge μνμ.δεν γραφω συχνα αλλα μαζεμενα Very Happy
Ειρηνη καλως ηρθες.να χαιρεσαι τον κουκλο σου

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια!Πω πω εδω χειμωνας!Δεν βλεπεις ουτε την μυτη σου!Αυτα ειναι χριστουγεννα!Ζεννια μου ευχαριστω που ρωτησες!Λοιπον...
ειμαιστε 7700 βαλαμε δηλαδη 300 και 71 ποντους!Ειπε οτι ειναι καλα αυτα τα γραμμαρια γιατι βγαλαμε 2 δοντια οποτε τωρα τα εχουμε 4!Αλλο ηταν το προβλημα μου και επαθα ενα σοκ!Οταν της κοιταξε το πουλακι...πωπω αμαν αρχισε να λεει εκλεισε...επαθα ενα σοκ!Ωχ τι εκανα λαθος ηταν η πρωτη μου ερωτηση...οχι μου λεει δεν εκανες τιποτα λαθος αλλα η μικρη σου εχει πολλα υγρα και ετσι μαζευτηκε και εγινε σαν ζελες...και εκλεισε η ουριθρα της...εκανε ομως τσισα με καποιο τροπο...το προλαβαμε την ανοιξε ευκολα και δεν ειχαμε ουτε αιματα ουτε τιποτα δοξα τον θεο αλλα εγω χεστηκα πανω μου...θα το προσεχουμε για λιγες μερες και θα βαζουμε και μια κρεμουλα...στα αγορια ειναι πιο συχνα αλλα συμβαινει και στα κοριτσια...αν δεν το βλεπαμε θα εκανε ουρολοιμοξη...
Απο φαγητα οπως περιμενα δεν μας ειπε κατι αλλο αφου τα τρωμε ολα...μας ειπε για φασολαδα αλλα δεν θα της δωσω κριμα...εδω εμεις φουσκωνουμε...και ψαρακι που τον προηγουμενο μηνα δεν της εδωσα...να της δωσεις μου λεει ...μην φοβασαι...και ετσι ειπα με το που μπει ο καινουργιος χρονος να της δωσω...και της ειπα οτι ξερω ποτε κανει κακακια της και αν μπορω να την βαλω σε γιογιο....ελεγα θα μας κοροιδευει οποτε το ειπα στον ανδρα μου και το ρωτησε...δεν γελασε ισα ισα μας λεει πολυ χαιρομαι που θελετε να το κανετε...εγω το λεω απο την στιγμη που καθονται αλλα ολες οι γυναικες δεν το κανουν...οποτε θα αγορασουμε μαλλον αυτο της fisher price φαινεται τελειο...αυτα τα λιγα απο εμας...συγνωμη για το μεγαλο ποστ...

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elzu μια χαρούλα η κουκλίτσα σου, αυτό με το πουλάκι της πρώτη φορά το ακούω για τα κοριτσάκια, αφού το προλάβατε δόξα το Θεό, αμαρτία το παιδάκι να πάθαινε ουρολοίμωξη! όταν πάρεις το γιογιό της fisher price πες μου πως σου φαίνεται και γενικά εντυπώσεις, λέω σε κανά δυο μηνάκια να κάνω και εγώ την απόπειρα με το μικρούλη μου! περαστικά, πάντα γερό και δυνατό το κοριτσάκι σου!!

kounia σε ευχαριστώ πολύ χρόνια πολλά και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελενα μου καταπληκτικά τα πάει η μοκρούλα σου.Βρε κορίτσι δεν είναι λίγο νωρίς για γιο-γιό?Εάν τα καταφέρεται θα σου βγάλω το καπέλο.Μπράβο!!!!Εγώ στα γεννητικά της όργανα κάθε φορά που της αλλάζω πάνα της κάνω ένα ελαφρύ μασαζάκι κουνώντας τα χειλάκια του αιδίου απαλά και κυκλικά.Μου το συνέστησε η παιδίατρος απο τότε που γεννήθηκε για να μην πάθει απόφραξη η ουρήθρα απο τα κολπικά υγρά.Αν θέλεις μπορείς να το κάνεις.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτο παθαμε και εμεις...αλλα εγω δεν ηξερα...φοβομουν να το πειραξω εκει...αλλα τωρα μου ειπε πως και ενταξει...οσο για το γιογιο ειναι λιγο νωρις αλλα δεν ειναι κακο να προσπαθησουμε..,

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντε το κοριτσάκι μας να μας βάλει τα γυαλιά....καλές προσπάθειες Έλενα μου.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν το ειχαμε σκεφτει μεχρι σημερα που εγινε αυτο και της ειπα οτι ξερω κακα κανει πρωι και απογευματακι και μου ειπε τοτε βαλτης σε γιογιο...και ειπα να κανω μια προσπαθεια...μακαρι,...γιατι και τα pampers ειναι πανακριβα περιμενουμε πως και πως καμια προσφορα...

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειμαι κ εγω εδω...19/4/11.... Very Happy

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
cal έγραψε:ειμαι κ εγω εδω...19/4/11.... Very Happy



πασχαλινή και εσύ ε?? να σου ζήσει το μωράκι σου, τι είναι??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 30 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις