Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ ποσο λατρευω να διαβαζω τετοιες ιστοριες!!εμεις παντρευτηκαμε περυσι το μαιο..γυρω στα μεσα ιουνιου αρχισα να εχω το γνωστο προαισθημα..ηθελα να κανω το τεστ στην γιορτη του πατερα(20 ιουνιου)-θα ηταν τελειο-αλλα τελευταια περιοδος ηταν 22/05..αρα επρεπε να περιμενω λιγο ακομη.την δευτερα δεν αντεξα,φευγοντας απο τη δουλεια αγορασα ενα διπλο τεστ..μπαινω στο σπιτι,ο καλος μου επινε καφε με ενα φιλο..μπαινω στο μπανιο και κανω κρυφα το τεστ,βλεπω οτι γινεται ολο ροζ και μετα μια γραμμη,το αφηνω και βγαινω εξω να κανω ενα τσιγαρο το οποιο εσβησα μετα τη δευτερη τζουρα απο τυψεις..δεν το ξανααναψα ποτε!! ....

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...αρπαζω την τσαντα κ τα κλειδια του αμαξιου και φευγω σα σιφουνας..ο αντρας μου κι ο φιλος μας εχουν φαει φρικη γιατι φερομουν πολυ περιεργα και νομιζαν οτι στραβωσα που ηταν ο αλλος στο σπιτι scratch εγω απο τη μια ημουν ετσι Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 536304 κι απο την αλλη ελεγα study δε μπορει,κατι κανω λαθος,να το δειξω σε καποιον που το εχει ξανακανει?!το εδειξα σε μια φιλη,μου ειπε κι αυτη ναι,το πηγα και στη φαρμακοποιο μου ειπε"συγχαρητηρια!το θελες? Rolling Eyes ) και αφου το παιρνω αποφαση πια οτι δεν ονειρευομαι πηγαινω στα τζαμπο και αγοραζω 2 παιχνιδια για τα σκυλια μου, ενα ζιπουνακι,ενα baby on board(σιελ κ τα δυο,αμετακλητα σιγουρη οτι θα κανω γιο..μεγαααλη ιστορια θα σας πω αλλη στιγμη) και γυρναω στο σπιτι..ο φιλος μας εχει φυγει,ο γιαννης με ρωταει επιμονα ου ημουν αν στραβωσα και τι ειχα,εγω δινω παραλληλα εξηγησεις και τα παιχνιδια στα σκυλια(επιτηδες γιατι παντα με ρωταει,εμενα τι μου πηρεεεες??)και με ρωτα..του δινω ενα πακετακι με τα δωρα του τα οποια ανοιγει και τα κοιταει καπως.. ακολουθει η εξης συζητηση
- εσενα μωρο μου σου πηρα αυτα,δεν προλαβα το σαββατο!χρονια σου πολλα!!
-γιατι?τι ηταν το σαββατο?
-η γιορτη του πατερα..συγχαρητηρια..θα γινεις μπαμπας!!(πωπω τα θυμαμαι και κλαιω)
-τι εννοεις?
-θα γινεις μπαμπας..
-τι θες να πεις?
-τι να εννοω,ειμαι εγκυος καρδουλα μου,περιμενουμε παιδι,θα γινεις πατερας..
-τι μου λες τωρα?-βουρκωμενος πια
-συνελθε αγαπη μου!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ..αμαν πια!!
-
pale Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 585182 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 585182 pale pale

Cleopatra


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς κορίτσια είμασταν σε διαφορετικά μέρη όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος στη μικρή.
Είχα κανονίσει να λείπω όλο τον Ιούλιο του 2008 σε καμπινγκ στη χαλκιδική για να βοηθήσω την αδερφή μου με τον ανιψιό μου που τότε ήταν 2 χρονών,μια και εκείνη ήταν έγκυος 6 μηνών στη μικρή της.
2 βδομάδες πριν φύγω για τις διακοπές μου είχαμε ψιλοχαλαρώσει τις προφυλάξεις αλλά δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι θα γινόμουν μαμά.
Έφυγα που λέτε από τη Ρόδο με το καράβι και από τον Πειραιά ταξίδεψα με το ΚΤΕΛ για Θεσσαλονίκη και στη συνέχεια με τον γαμπρό μου για τον Μαρμαρά.Επί ένα μήνα πήγαινα 2 φορές τη μέρα στη θάλασσα,σήκωνα αγκαλιά τον ανιψιό μου,τον τάιζα,τον άλλαζα.Γενικώ έκανα πρόβα τα καθήκοντά μου ως μαμά .Χαχαχαχα!
Επίσης σήκωνα όλα τα βαριά αντικείμενα που δεν μπορούσε να σηκώσει η αδερφή μου και γενικώς έκανα ότι απαγορεύεται να κάνει μια γυναίκα στην αρχή της εγκυμοσύνης της.
Εντωμεταξύ είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου,αλλά η περίοδος ήταν άφαντη!Επειδή όμως είχα πολύ άστατο κύκλο (μετά τη γέννα έστρωσε) ήθελα να περιμένο λίγο ακόμα πριν κάνω το τεστ.Ο άντρας μου όμως στο στηλέφωνο ήταν 100% σίγουρος ότι είμαι έγκυος στην κόρη μας και μου το έλεγε σε κάθε ευκαιρία!
Τελικά,την τελευταία μέρα αποφάσισα να κάνω ένα τεστ, για να σιγουρευτώ ότι δεν είμαι έγκυος μια και είχα σκοπό να το κάψω με τις φίλες μου σε μπαρότσαρκα.Χαχαχαχαχα!
Τελικά έκανα το τεστ και βγήκε θετικό με το που το έφερα σε επαφή με τα ούρα μου.Πιο έγκυος δεν γινόταν να είμαι!
Πήρα τηλέφωνο τον ευτυχή πατέρα να του πω τα νέα,αλλά έκεινος δεν σοκαρίστηκε καθόλου.Τόσο σίγουρος ήταν!
Σοκαρίστηκαν απλά, όλοι οι υπόλοιποι!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marizaki έγραψε:...αρπαζω την τσαντα κ τα κλειδια του αμαξιου και φευγω σα σιφουνας..ο αντρας μου κι ο φιλος μας εχουν φαει φρικη γιατι φερομουν πολυ περιεργα και νομιζαν οτι στραβωσα που ηταν ο αλλος στο σπιτι scratch εγω απο τη μια ημουν ετσι Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 536304 κι απο την αλλη ελεγα study δε μπορει,κατι κανω λαθος,να το δειξω σε καποιον που το εχει ξανακανει?!το εδειξα σε μια φιλη,μου ειπε κι αυτη ναι,το πηγα και στη φαρμακοποιο μου ειπε"συγχαρητηρια!το θελες? Rolling Eyes ) και αφου το παιρνω αποφαση πια οτι δεν ονειρευομαι πηγαινω στα τζαμπο και αγοραζω 2 παιχνιδια για τα σκυλια μου, ενα ζιπουνακι,ενα baby on board(σιελ κ τα δυο,αμετακλητα σιγουρη οτι θα κανω γιο..μεγαααλη ιστορια θα σας πω αλλη στιγμη) και γυρναω στο σπιτι..ο φιλος μας εχει φυγει,ο γιαννης με ρωταει επιμονα ου ημουν αν στραβωσα και τι ειχα,εγω δινω παραλληλα εξηγησεις και τα παιχνιδια στα σκυλια(επιτηδες γιατι παντα με ρωταει,εμενα τι μου πηρεεεες??)και με ρωτα..του δινω ενα πακετακι με τα δωρα του τα οποια ανοιγει και τα κοιταει καπως.. ακολουθει η εξης συζητηση
- εσενα μωρο μου σου πηρα αυτα,δεν προλαβα το σαββατο!χρονια σου πολλα!!
-γιατι?τι ηταν το σαββατο?
-η γιορτη του πατερα..συγχαρητηρια..θα γινεις μπαμπας!!(πωπω τα θυμαμαι και κλαιω)
-τι εννοεις?
-θα γινεις μπαμπας..
-τι θες να πεις?
-τι να εννοω,ειμαι εγκυος καρδουλα μου,περιμενουμε παιδι,θα γινεις πατερας..
-τι μου λες τωρα?-βουρκωμενος πια
-συνελθε αγαπη μου!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ..αμαν πια!!
-
pale Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 585182 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 585182 pale pale
χαχαχαχ ναι ολοι οι αντρες σχεδον ρωτανε τι εννοεις οτι θα γινω μπαμπας ; Τι αλλο μπορει να εννοεις δηλαδη; Razz Razz Razz

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εϊχα καθυστέρηση 6 μέρες και τον ρώτησα "λες να είμαι έγκυος?" "μπααα" μου λέει "από τα μπάνια είναι" (είχαμε πάει στη θάλασσα και ήταν κρύο το νερό εκείνες τις μέρες). Από την άλλη επειδή είχα πρόσφατα κάνει απόξεση λόγω πολύποδα δεν κάναμε προσπάθεια (να κοιτάξουμε τις μέρες δηλαδή). Την 7 μέρα πλέον με είχαν ζώσει τα φίδια γιατί ποτέ δεν είχα τόση καθυστέρηση. Από συμπτώματα ΤΙΠΟΤΑ!!!! Αγοράζω λοιπόν το απόγευμα ένα τεστ, πάω και από το videoclub για ξεκάρφωμα και δεν του λέω τίποτα. Με έτρωγε όμως όλο το βράδυ το τεστ που είχα στην τσάντα μου οπότε στις 5 πλέον με φοβερό άγχος κάνω το τεστ. Μόλις βγήκε θετικό δεν το πίστευα. Έμεινα να το κοιτάω ως τις 6 και τότε πήγα στο κρεβάτι "αγάπη μου..." "μμμμμ" "... έκανα τεστ και βγήκε θετικό". Εκείνος δεν ανέπνευε καν. Ξαφνικά ξεφυσάει, πετάει το σεντόνι και πάει στο σαλόνι. Πάω και εγώ από πίσω του,τον κοιτάω που είχε ανάψει τσιγάρο και λέω "μπορεί να το έκανα λάθος, θα κάνω και άλλο" "ναι ναι να κάνεις και άλλο" απαντάει και συνεχίσαμε κανονικά να ετοιμαστούμε για την δουλειά. Στη δουλειά είμασταν μαζί μέχρι τότε οπότε σε κάποια φάση πετάχτηκα αγόρασα άλλο ένα τεστ και όταν βγήκε και αυτό θετικό πήγα στο γραφείο του και του το έδωσα (είχε και πελάτη μπροστά χεχε!). "Τι τώρα??? εγώ νόμιζα αύριο μεθαύριο!!!" Δεν περίμενα τέτοια αντίδραση και πάγωσα. Εκείνος το κοίταξε καλά καλά και μετά γύρισε στον συνάδελφό μας και με ένα τεράστιο χαμόγελο του το δείχνει!! Ε αυτό ήταν από εκείνη την ώρα ήταν μας τα γέλια και όλο έλεγε είσαι σίγουρη είσαι σίγουρη? πότε θα πας στον γιατρό????
Τώρα όποτε το θυμόμαστε μου λέει πως εγώ φταίω για την αντίδραση του γιατί έπρεπε να περιμένω να του το πως απόγευμα που είναι σπίτι και ξεκούραστος αχαχαχαχαχα

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγοραζω το τεστ και του λεω παω να κανω το τεστ...
μετα απο λιγο βγαινω απο το μπανιο και του λέω...
μωρε δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει μια αχνη γραμμη λες να ειναι χαλασμενο το τεστ?
κατσε να το δω μου απανταει
μετα απο 1 λεπτο τον ακουω απο το μπανιο(εγω ειχα στρογγυλοκαθησει στο σαλονι)
τι λες μωρε αφου η γραμμη ειναι καραμπινατη!!!!
τρεχω στο μπανιο και βλεπω μια εντονη ροζουλο μπορντω γραμμη....απο την χαρα μου εκανα 5 τεστ συνολικα...δεν μπορουσα να το πιστεψω...
πρεπει να ειμαι η μονδικη περιπτωση που μου ανακοινωσε ο αντρας μου την εγκυμοσυνη!!!καλο ε?

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ti omorfo kai sigkinitiko thema poli omorfes istorioules tis diabasa oles kai brexei pali mouskema i mplouza mou!!!!!
Ego paidia den to perimena katholou oti exoume pantreuti to 2005 Sptembri molis girisame apo to nisi kai mpikame stin omorfi routina mas san panremeno zeugari ekleisa kai ena rantebou stin ginekologo mou gia enan elenxo mou leei an den einai kati sobaro ela 11 Ianouariou ok leo outos i alios eksetasi routinas thelo den me piraze i kathisterisi tou rantebou!!!!Perase enas omorfos Oktombris pantremenoi pia kai sto spitaki mas kai i douleia ksekinise o Andras mou eixe figei idi gia taksidi kai ego douleia kanonika Dekembris kai i periodos pouthena oraia leo tora pou einai na pao ston giatro arxisan oi anomalies......bebaia exo parei kai ena test kai me troei sto ntoulapi erxete i adelfi mou ena apogeuma tis leo oti exo kathisterisi eee kai aknoume to test ti xara eimai egios simptomatika o andras mou tha erxotan tis epomeni me adeia 2 imeron pao proi proi kano xoriaki kai to apogeumataki pou girisa spiti ton brika na me perimeni tou dino tin eksetasi ti einai agapi mou leei einai sobaro poli tou leo tha gineis pateroulisssss affraid sunny Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 536304 kapos etsi prepei na enoiese ekeini tin stigmi!!!!!!!Pios na mou elege oti sto rantebou pou eklises me tin giatro sou tha figeis me tin proti photo tou paidiou sou!!!!!!Ax omorfes stigmes auta einai pou se kanoun na thes kai alo ena........



Έχει επεξεργασθεί από τον/την EviKokori στις Τρι Ιουν 01, 2010 11:03 pm, 1 φορά

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
faye έγραψε:καλα οταν ο αντρας μου εμαθε οτι εχουμε διδυμα κοντεψε να λιποθυμησει Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 585182 Μετα αρχισε να συνηθιζει την ιδεα χαχαχαχα

Χαχαχαχχα... Laughing
Παντως πέρα απο την πλάκα κ τις δυσκολίες φαντάζομαι είναι υπέέέέροχα να έχεις 2 τσαχπίνες στο σπίτι!!Θα έχει αποτρελλαθεί ο μπαμπάς τους..

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Konstantina-olinomanoula έγραψε:
faye έγραψε:καλα οταν ο αντρας μου εμαθε οτι εχουμε διδυμα κοντεψε να λιποθυμησει Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 585182 Μετα αρχισε να συνηθιζει την ιδεα χαχαχαχα

Χαχαχαχχα... Laughing
Παντως πέρα απο την πλάκα κ τις δυσκολίες φαντάζομαι είναι υπέέέέροχα να έχεις 2 τσαχπίνες στο σπίτι!!Θα έχει αποτρελλαθεί ο μπαμπάς τους..
ΑΑΑΑ καλα δεν μπορεις να φανταστεις τον κανουν οι μικρες οτι θελουν τον πατερα τους. Προσπαθει βεβαια ο καημενος που και που να γινει λιγο αυστηρος αλλα μολις αυτες αρχιζουν και κλαινε γιατι τις μαλωσε αυτος τα χανει και αρχιζει παλι τις αγκαλιες και τα φιλια . Σου μιλαω για τρελο ερωτα με τις κορες του.

praxagora


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
emena pantws, o antras mou mou to anakoinwse !!! Shocked

mairoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εκεινος μου το ανακοινωσε
ειχε φαγωθει να κανω τεστ γιατι εβλεπε τα συμπτωματα αλλα εγω στο κοσμο μου δεν το πιστευα
ηρθε ενα βραδυ με το τεστ παραμασχαλα εγω κοιμομουνα απο τη κουραση με ξυπνησε και με εβαλε να κανω το τεστ
εγω ημουνα τοσο νυσταγμενη που το εκανα και δεν περιμενα απλα επεσα παλι στο κρεβατι μετα απο 2 λεπτα τον ακουσα να λεει χαρουμενος και γελαστος εισαι εγκυος ε οπως καταλαβαινεται σηκωθηκα και καναμε και δευτερο τεστ για σιγουρια
ημουνα 7 εβδομαδων και δεν ειχα παρει χαμπαρι λογω αστατου κυκλου.

gogo


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, είχαμε κάνει μαζί το ΤΕΣΤ, αλλά έδειξε αρνητικό αποτέλεσμα...έτσι αποφάσισαμε να κάνω χοριακή μιας και ημέρες που είχα καθυστέρηση αυξάνονταν...
Στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου παρόλο που είχα 10 ημέρες καθυστέρηση, ήμουνα σίγουρη λόγω ημερομηνιών ότι δεν είμαι έγκυος...έτσι μετά από 20 ημέρες καθυστέρησης αποφάσισα να κάνω χοριακή...η οποία βγήκε και θετική...

angie

angie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμείς ειμασταν διακοπες στην Παρο! ανυπαντροι και φυσικα χωρις να το περιμενουμε...ειχα μονο 3 μερες καθυστερηση και δε μου κανε και καμια εντυπωση!φευγοντας απο Αμοργο και πηγαινοντας για Παρο εμενα ειχε τουμπανιασει η κοιλια μου,πραγμα το οποιο ενω ημουν αδυνατη,παθαινα παντα οταν ετρωγα πολυ ή οταν κρυωνα -απο τη θαλασσα ας πουμε! τουμπανο ομως,σαν εγκυος! πηγαιναμε με το ζευγαρι που ειμασταν μαζι για φαγητο και με κοιτουσαν ολοι ! μια κυρια μου λεει ειστε εγκυος ε?με το καλο!χαχαχα εμεις τα γελια! οχι καλε απο το φαι ειναι! τελοσπαντων,στην Παρο πονουσε η κοιλια μου κι ανεβασα πυρετο,οποτε βραδυ με πηρε ο αντρας μου και πηγαμε στο ιατρικο κεντρο !επικρατουσε πανικος λογω της γριπης κ με ρωτουσαν τι συμοτωματα εχω !ηρθε μια νοσοκομα κ λεει περιοδο εχετε?οχι λεω,εχει καθυστερησει 3 μερες λογω των μπανιων!καλα λεει,ας κανουμε ενα τεστ! τι λες καλε της λεω!? δεν ειμαι εγκυος! ημουν και σιγουρη! λοιπον,ο αντρας μου απ εξω ειχε σκασει,του πα κι οτι θα μου κανανε τεστ και ειχε ιδρωσει! βγαινει το τεστ...μας λενε δεν ειναι σιγουρο ειναι 50-50!καλε τι 50-50 λεω? ειμαι μιση εγκυος και μιση οχι? λεει δεν ειναι εγκυρα τα τεστ που εχουμε καλυτερα παρτε απο το φαρμακειο και καντε το το πρωι! και πηραμε..και ολη νυχτα εκλαιγα και αγωνιουσα γιατι φοβομουν! τι χαζη!ΦΟΒΟΜΟΥΝ για το πιο ωραιο πραγμα που συνεβη στη ζωη μου!!!!!!!εκανα τα τεστ,βγηκαν θετικα και ο αντρας μου εξω απο την πορτα με περιμενε για να με παρει αγκαλια! αχ τα λεω και κλαιω... μου λεγε μη φοβασαι τιποτα,ειναι το παιδι μας και θα το κρατησουμε,θα πανε ολα καλα! ειχαμε μπροστα μας γονεις να αντιμετωπισουμε,γαμο μπαμ μπαμ και να βρουμε σπιτι,΄λεφτα...δυσκολα τα πραγματα οταν δεν τα χεις υπολογισει κιολας! μας βοηθησαν ολοι ομως! παντρευτηκαμε στον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης μου,χορεψα μεχρι λιποθυμιας(της αρεσε της μπεμπας!) και τωρα την εχω αγκαλια μου,τη θηλαζω και σας γραφω με το ενα χερι! οσα και να πω για να περιγραψω την ευτυχια ειναι λιγα! ΕΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ......ξέρετε!

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν θα ξεχασω ποτε το πως ενιωσα οταν εκανα το τεστ και βγηκε θετικο... ετρεμα σαν να ειχα παρκινσον.. και ενιωθα μουδιασμενη.. τετοιο σοκ! και αυτο γιατι προσεχαμε υποτιθεται... καναμε ομως ελευθερα ...ε δεν ηθελε μαλλον και πολυ! ετσι του αφησα το τεστ εγκυμοσινης στο μπανιο σε θεση να φαινεται..και τον περιμενα να γυρισει απ τη δουλεια..οταν μπηκε στο μπανιο...βγηκε αμεσως με το τεστ στα χερια του και φωναζε... τι λες τωρα! τι λες τωρα!!! αχαχαχ πολυ γελιο! μετα απο λιγο αφου το συνιδητοποιησε νααα σου τα δακρυα χαρας!... Ακομα δακρυζει οταν τον κοιταει τον μικρο... I love you I love you I love you Το πιο ευχαριστο ευτυχιμα μας! χιχι

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Άντε μωρέ, με έχουν πάρει τα ζουμιά... Τι ωραίες ιστορίες όλες... Αλήθεια, κλαίω... Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 463819 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 463819 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 2 463819

http://www.eimaimama.gr

STAUROSZOO

STAUROSZOO
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α Εμενα κοριτσια πηγε ο ιδιος και τις δυο φορες και μου πηρε τεστ γιατι εγω δεν πηγαινα.ε τι να παω με 3-4 μερες καθυστερηση.εκεινος ομως δεν κρατιοταν και μου εφερνε τεστ να το κανω με το ζορι.ασε πολυ πλακα....

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα κατι ελεγε το ενστικτο μου οτι αυτο μαλλον ειμαι εγκυος.Να τον ζαλιζω 2 μερες''παρε βρε μωρο 1 τεστ απο το φαρμακειο '' αυτος να μου λεει ''σιγα μην εισαι,θα πεταμε τα λεφτα μας στα τεστ?'' ,με τα πολλα τον έπεισα να παει να μου παρει.Ετυχε να παμε μετα τις δουλειες μας και οι 2 να πιοθμε καφε ''παρε το τεστ να το κανεις''
''ντρεπομαι''του λεω
τελικα παω στην τουαλετα της καφετεριας και το κανω,μεχρι να σκουπιστω τι να δω...θετικο!!!!!!
Τρελαθηκα στην κυριολεξια,το εβαλα μεσα στην τσαντα και παω στον αντρα μου τρεμοντας και του λεω μαλλον ειναι Θετικό!! Θετικό!! .
Μετα σαν χαζοι βλεπαμε το Θετικό!!
και το χαρτακι με τις οδηγιες για να επιβεβαιωσουμε το γεγονος!!!

Ωραιες στιγμες κοριτσια!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την maraki85 στις Τετ Ιουν 02, 2010 2:19 am, 2 φορές συνολικά

loukoymaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αν και ήθελα να του το πω με ρομαντικο τρόπο δείπνο κεράκια κλπ όταν το έμαθα έπαθα σοκ πήγα στη δουλεια του έδειξα το τεστ και είπα..και τώρα?στο επομενο θα το πω καλύτερα χα χα

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
loipon εγω ειχα το θεμα πως να του το πω γιατι ειχαμε παρει αποφασισει οπτι τοσα χρονια αφου δεν εχουμε πιασει παιδι δεν προκειτε να ειχαμε ελπιδες ειχα 2 μηνες καθυστερηση αλλα επειδη ειχα τρεξιματα με τους γονεις μου δεν το ειχα προσεξει μιας κ οταν ειχα περιοδο δεν ειχα πονους κ ολα αυτα που σε κανουν να την θυμασε.Αφου βεβαιωνομαι οτι εχω καθυστερηση ειχα ενα τεστ στο σπιτι απο μια παλια προσπαθεια κ το εκανα βραδυ βγηκε θετικο παθαινω ενα αρχικο σοκ εγω περνω τον γατο αγκαλια παω κ καθομαι στον καναπε κ του λεω αγαπη μου μηπως θυμασε ποτε ειχα τελευταια φορα περιοδο εκει κοκκαλωνει γυρναει με κοιταει κ μου λεει εισαι σιγουρη???? να πας κ σε ενα μικροβιολογο χαρηκε με τον δικο του τροπο αναψε ενα τσιγαρο πηρε ενα ποτηρι ουισκι κ βγηκε στο μπαλκονι κ εγω εμεινα με το γατο καγκελο να τον κοιταμε περιμεναμε να χοροπηδηξει να φωναξει τιποτα ακομη δεν ειναι εκδηλωτικος αλλα που θα παει θα εκδηλωθει καποια στιγμη χεχεχεχε I love you I love you I love you I love you

http://www.gatospito.com

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aχ....εμένα μου το είπε ο άντρας μου!Έπρεπε να κάνω ακτινογραφία και περίμενα περίοδο σε 1 εβδομάδα.Του λέω πάμε να κάνουμε την ακτινογραφία,επέμενε να πάμε για χοριακή!

Πήγαμε,ανέβηκε να πάρει τα αποτέλεσματα!!!!Και μου είπε <<Δεν θα χρειαστεί να κάνεις ακτινογραφία!!!!!!!!!!!>>.Με αγκάλιαζε και με φιλούσε!Είχε αυτός το προαίσθημα,όχι εγώ!!!!!!!!!!!Τέλεια ήταν!!!!!!!!!!

persa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ Η ΑΔΕΡΦΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ,ΑΥΤΗ ΕΠΕΜΕΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ...17/7/2009 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕ ΕΔΕΣΕ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΒΓΗΚΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΥΤΖΑΜΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ...ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΑΝ Κ ΠΑΝΤΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΗ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ
ΜΕΣΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ Κ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΗΤΑΝ ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΓΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ...ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ SUPER ΠΗΡΑΜΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ PAMPERS & ΒΑΛΑΜΕ ΑΠΟ 1 ΣΕ 2 ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ.ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΣΤΟ CAMPING ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΒΑΡΚΑΔΑ Κ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΦΤΑΣΑΝ,ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΩΡΟ(ΔΕΝ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ) ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ PAMPERS Κ ΕΝΑ POST-IT ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ "ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕΣ ΤΑ PAMPERS?ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ Κ ΕΜΕΝΑ" Κ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΤΟ POST IT ΕΓΡΑΦΕ " ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΦΩΝΑΖΑΝΕ ΝΙΚ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΠΑΠΠΟΥ ΝΙΚ Η ΦΑΚΗ ΣΟΥ" ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ Κ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ...ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 3ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΗΓΑΜΕ Κ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Κ ΠΑΡΑΛΑΒΑΝΕ Κ ΑΥΤΟΙ 2 ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ PAMPERS TOYΣ Κ ΤΑ POST IT TOYΣ.
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΗΣΗΣ....
Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΖΙΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΟΥ....ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ

http://WWW.T-BAR.GR

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς είχαμε πάει εκδρομή με την μηχανή από Θεσσαλονίκη στην Καλαμάτα 12 ώρες περίπου με στάσεις. Και δεν ήξερα ότι ήμουν έγκυος. Απλά στον γυρισμό νόμιζα ότι είχα πάθει ηλίαση και είχα αναγούλες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Έτσι λοιπόν την Δευτέρα, γύρισα στο γραφείο έκανα τεστ, βγήκε θετικό και τον πήρα τηλέφωνο....
Ακολούθησε μια πάυση......
και μετά άρχοσαν οι απανωτές ερωτήσεις,τώρα τι θα κάνουμε, τι λες να είναι, πως αισθάνεσαι κτλ...

Μετά πέσανε και οι ανακοινώσεις στο σόι
και όλα καλά

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mySONshine στις Τρι Απρ 12, 2011 3:31 am, 1 φορά

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε εμένα επέμενε η αδερφή μου να κάνω το τέστ, όπως και στην Persa. Πάντα είχα άστατο κύκλο οπότε δεν περίμενα πως αυτή τη φορά είμαι έγκυος. Είχα κάνει και κάτι εξετάσεις και δεν τα έβλεπα καλά τα πράγματα. Κάποια στιγμή- και αφού είχα και μια αιμοραγία που την πέρασα για περίοδο, μου λέει η αδερφή μου πάρε ένα τέστ να είσαι σίγουρη και μετά πάρε τα χάπια να σου έρθει περίοδος. Ο καλός μου κοιμόταν, οπότε πήγα μόνη στο φαρμακείο και το πήρα. Γύρισα σπίτι, το έκανα και το παράτησα να δείξει μέχρι να συμμαζέψω. Δεν το πίστευα με Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α πως είμαι... πάω να το πάρω για να το πετάξω και βλέπω "έγκυος+3" και με πιάνουν κάτι υστερικά γέλια....Ο "μπαμπάκας" κοιμόταν ακόμη- κάτι σαν το κοιμάσαι και η τύχη σου δουλεύει, οπότε πάω στο κρεββάτι και του το δείχνω- πάντα με υστερικά γέλια. Κορίτσια το κοίταξε, έκανε ένα χμμμμ και ξαναξάπλωσε. Αργότερα μου είπε πως επειδή έκανα σαν τρελή φοβήθηκε μη πάθω τίποτα και το έπαιξε cool... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Το μάθαμε στις 15 εβδομάδες οτι είμαι έγκυος... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τον Ανασταση τον ειχαμε συλλαβει στις διακοπες μας στη Ζακυνθο!! οταν ειχαμε γυρισει ειχα αποδωσει την καθυστερηση στην αλλαγη κλιματος, στα πολλα μπανια.. δεν ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια. οταν εκατσα κ υπολογισα τις μερες ειδα οτι ηταν μεγαλη καθυστερηση και τον εστειλα να μου παρει τεστ που βγηκε θετικο!!! το ειδαμε μαζι και χεστηκε απο τη χαρα του!!!

τη δευτερη φορα ειχα καθυστερηση μεν αλλα επειδι μετα την πρωτη εγκυμοσυνη ο κυκλος μου δεν ηταν πολυ σταθερος ημουν πολυ συγκρατημενη.. μεχρι που πηγαμε αλεξανδρουπολη σε ενα φιλικο μας ζευγαρι, πινω ενα ουισκακι και μου ερχεται μια αναγουλα.... αλλο πραγμα!!! μας μπηκαν οι υποψιες και τελικα παλι ημουν αν και δεν πηγε καλα η δευτερη εγκυμοσυνη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις