Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
95 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 95 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Πριγκηπέσσα Μαρία

Πριγκηπέσσα Μαρία
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
christina80 έγραψε:....
Eixa sthsei tin kamera se ena shmeio k perimena...

Prospa8ousa liga lepta na ton peisw na ka8hsei ston kanape alla xwris na ton upopsiasw, phgaine erxotan, ton rwtousa an 8a kanei mpanio tora 'h meta...telika ka8hse.

Tora arketes fores vazw k vlepw to video k xairomai, i ekfrash tou k i fatsa tou htan katapliktikes!

Απ'όλες τις ιστορίες που διαβαζα αυτή για μενα ειναι η ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!
Υποκλινομαι και θα ηθελα να το χα κανει και εγω... κα Τριανταφυλοπουλου μου Razz

Ακου κρυφή καμερα του χριστιανου!!! Και σκηνοθεσία...Α πα πά...

Αλλα καλη φαση.... Αποφασισα ότι μου αρεσε όταν φανταστηκα το σκηνικο. Περίμενε ο καλος σου να ανταπωδωσει το χουνερι στην γεννα ;-)
Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994

Άσχετο, αλλα σε ενα αλλο μπλογκ είδα μία έκφραση που μου άρεσε:
"στην κλίνη κορη χαίρεσαι, στην γεννα θα τα πουμε" Smile

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
i istoria pou gelasa einai tis annas!!!!autes einai atakes kala i mama sou "einai polu egkuos????"eprepe na itan kapoios k na sas travaei me kamera!!!! Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Tziz έγραψε:Εδώ θέλω να κάνω την εξής ερώτηση:
Πώς μπορέσατε - όσες το κάνατε - να του το πείτε από το τηλέφωνο?
Α, εγώ αν δε μπορούσα να δω τη φάτσα του, θα έσκαγα!
Ύστερα, θέλω πραγματικά ο άντρας μου να είναι και να αισθάνεται μέρος της όλης φάσης. Από το τεστ μέχρι και τον τοκετό που δε μπορώ να διανοηθώ να είναι μακριά μου!
Μη με παρεξηγήσετε, απλά έτσι σκέφτομαι!

Ναι, σιγά, αυτό ήταν το θέμα! Εδώ κοντέψαμε να γεννήσουμε και να το μάθαινε απο το τηλέφωνο. Πηγαινοερχόταν ο καημένος στο εξωτερικό για τη δουλειά του τότε και σταμάτησε τα πηγαινέλα λίγο πριν γεννήσω. Σημ. γέννησα ένα μήνα νωρίτερα. Αυτό συνεχίστηκε και μετά που γέννησα. Τα νέα του μωρού τα μάθαινε τηλεφωνικά! Πικραμένη ιστορία που ευτυχώς τελείωσε Wink

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η περίπτωσή σου είναι διαφορετική.
Εγώ λέω να συζείς ή να είσαι παντρεμένη και να το λες από το τηλέφωνο. Δηλ. ο άντρας σου να είναι "μερικές ώρες" μακριά σου, μέχρι να γυρίσει από τη δουλειά...

newmama

newmama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ, ντρεπομαι που το λέω, αλλά τον ξύπνησα το μεσημέρι κλαίγοντας μόλις έκανα το test...
Το πρωί είχα πάρει στα χέρια μου το πτυχίο μου, λίγο αργότερα με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι προσλαμβάνομαι σε μια δουλειά που ήθελα πάρα πολύ και τότε μου ήρθε η φαεινή ιδέα ότι είχα 6 μέρες καθυστέρηση και πήρα ένα διπλό test, όντας βέβαιη ότι αποκλείεται να είμαι έγκυος. Και αφού έκανα και τα δύο απανωτά και έδειξαν 2 γραμμούλες έβαλα τα κλάματα...
Ο άντρας μου ήταν μες στην τρελή χαρά, αλλά εγώ όχι. Φυσικά όταν το είπα στη νέα δουλειά η πρόσληψη δεν έγινε ποτέ.
Και τώρα είμαι στον 5ο μήνα, χαίρομαι που ήρθαν έτσι τελικά τα πράγματα, είμαι πανευτυχής για το μπεμπάκι μου και ξέρω ότι όλα θα είναι τέλεια αφού έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν έκανα κάτι προγραμματισμένο στη ζωή μου!

tarzanaki

tarzanaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω ειχα σκεφτει απειρους ρομαντικους τροπους να του το πω. τελικα οταν το εμαθα το ειπα σαν να ελεγα "παμε να φαμε"... δεν ξερω αλλα ειχα κολλησει λιγο!!
τελικα ειμαι λιγο ξενερωτη....

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Κορίτσια είναι άσχετο με το θέμα αλλά ήθελα να πω ότι βλέπω τις φωτογραφίες από τα νινάκια σας και λιώνω!!!
Έχω τρομερό άγχος όχι μόνο με τον τοκετό και το αν θα είναι υγιές το παιδί αλλά και με το αν θα είναι όμορφο! Ειδικά αν θα είναι κοριτσάκι βεβαίως...
Δε θεωρώ τον εαυτό μου "κουκουβάγια" αλλά η μάνα μου μου λέει πως κάθε γυναίκα το παιδί της το βλέπει όμορφο. Φοβάμαι μήπως γίνω κι εγώ έτσι!
Σκεφτείτε: το παιδάκι σου να είναι "ασχημούτσικο" κι εσύ να καμαρώνεις!
Δε θέλω να γίνω αυτό που κοροϊδεύω!
Να χαίρεστε να παιδάκια σας! Είναι κουκλάκια!!
Και όπως και να έχει ένα "όμορφο" μωράκι, "σε τραβάει" πιο πολύ, έτσι δεν είναι? Ή ισχύει μόνο με τα "ξένα"?
κι εγώ είχα απορία πώς θα είναι
δεν ξέρω αν κάθε μαμά το βλέπει όμορφο
εγώ τη βλέπω θεά
αλλά αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν έιναι και το βλέπω έτσι, ή ότι αν δεν ήταν θα έλεγα ότι είναι
φαντάζομαι αν είχε πεταχτά αυτάκια ή άσχημη μυτούλα θα το έβλεπα απλά δε θα με ένοιαζε, θα νόμιζα το συνδυασμό ωραίο ή κάτι τέτοιο!
δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που παρεξηγεί μια μαμά που λέει το μωρό της κουκλάκι ακόμα κι αν ο ίδιος δε συμμερίζεται αυτή την άποψη, γιατί όλοι ξέρουν ότι η μαμά είναι μαμά και δε θα το δει άσχημο
τι να σου πω, εγώ είχα πολύ άγχος μην έχει κάτι παθολογικό ή μην εχει κάτι τρομερά αποκρουστικό(κανένα τεράστιο σημάδι στο πρόσωπο πχ)
αποδείχτηκαν χαζοί φόβοι
αλλά το περίεργο είναι ότι όταν τη φανταζόμουν μέσα στο μυαλό μου δεν ήταν ούτε τοσο όμορφη ούτε με αυτά τα χαρακτηριστικά Rolling Eyes
οπότε μην το σκέφτεσαι καν, έξω θα πέσεις

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Tziz έγραψε:Η περίπτωσή σου είναι διαφορετική.
Εγώ λέω να συζείς ή να είσαι παντρεμένη και να το λες από το τηλέφωνο. Δηλ. ο άντρας σου να είναι "μερικές ώρες" μακριά σου, μέχρι να γυρίσει από τη δουλειά...

Κοίτα, τη δεδομένη στιγμή ήταν στην Αθήνα, αλλά δεν μπορούσα να περιμένω να του το πω όταν θα γύριζε, θα έσκαγα! Επιπλέον δεν ήταν κάτι που περιμέναμε οπότε είχα σοκαριστεί και εγώ, δεν είχα νορμάλ αντιδράσεις για πολλές μέρες χαχα! Μάλιστα εκείνο τον καιρό κανονίζαμε τα τελευταία για το γάμο μας στο νησί (που τελικά δεν κάναμε γιατί έπεσα τάβλα απο τους εμετούς) και οι πρώτες μου σκέψεις ήταν -ωχ τι θα κάνω με το νυφικό!!! Πάντως γενικά δεν έχω καθόλου υπομονή. Εδώ αγοράζω δώρα για τους δικούς μου και τους τα δίνω νωρίτερα γιατί με πιάνει μανία χαχαχα! Με βρίζουν βέβαια, αλλά με έχουν μάθει πια.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν είχα πάρει χαμπάρι πως ήμουν έγκυος, και πάντα είχα καθυστέρηση.
Μια μέρα λοιπόν με πονούσαν τα στήθη και η κοιλίτσα μου ήταν πολύ πρησμένη με είδε λοιπόν και μου είπε ¨ ρε αγάπη κοιτα πως είσαι που περιμένεις περίοδο, πως έχεις πρηστεί, μια γλύκα θα ήσουν εγκυούλα ¨ το πρήξιμο λοιπόν και η καθυστέρηση επέμεναν έτσι κρυφά έκανα ένα τέστ και μετά πήγα για χωριακή.
Πάλι λοιπόν με είδε γυμνούλα ενώ ντυνόμουν και μου είπε ¨ ρε αγάπη μηπως σε ταλαιπωρεί το έντερο; Να πάμε σε έναν γιατρό γιατι έχεις πρηστεί ¨ και του απαντώ αφού πρωτα χωθηκα στην αγκαλίτσα του ¨ Οχιιιι αγάπη μου δεν είναι το εντεράκι μου είναι το μωράκι μας το φασολάκι μας ¨ ε τι να σας λέωωωω ποτέ δεν πρόκειται να ξεχάσω την αντίδραση του, έκανε κάτι τούμπες σαν μωρό παιδί με φιλούσε και μετά εξαφανίστηκε απο το σπίτι για 10 λεπτά χαχαχαχαχα ηταν απίστευτο σκηνικό!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την άνοιξη του 2008 έμεινα για πρώτη φορά έγκυος με την πρώτη προσπάθεια. Εγώ δεν πολυήθελα να κάνω μωρό όμως ο άνδρας μου επέμενε. Δυστυχώς παλινδρόμησε το έμβρυο και το έχασα και για τρεις μήνες μας είχε πει ο γιατρός να μην μείνω έγκυος πάλι.
Μετά από τρεις μήνες και ενώ ήμασταν διακοπές ξαναπροσπαθούμε. Εγώ πάλι δεν πολυήθελα και σκέφτηκα σιγά μην πιάσω πάλι με την πρώτη μωρό και κάναμε ελεύθερα. Και όμως αρχές Σεπτεμβρίου είχα καθυστέρηση. Κάνω τεστ την ώρα που ήμουν στη δουλειά και βγάνει θετικό. Παίρνω την τσάντα μου και πάω σπίτι χωρίς να πω οτι φεύγω από τη δουλειά. Τόσα νεύρα είχα. Πάω σπίτι και του πετάω την τσάντα στο κεφάλι ενώ κοιμόταν(ήταν βραδυνός). Επαθε πλάκα. Εγώ να κλαίω με λυγμούς και να τον βρίζω και αυτός να προσπαθεί να καταλάβει τι έχει γίνει. Κάποια στιγμή του λέω ωραία τα κατάφερες είμαι έγκυος. Τώρα τι θα κάνουμε? Αυτός έβαλε τα κλαματα από τη συγκίνηση και με πήρε αγκαλιά. Μου λέει "τι θα πει τι θα κάνουμε? Θα κάνουμε μωρό. 11 χρόνια είμαστε οι δυο μας δεν θέλεις λίγη παρέα ακόμη?" Ακόμα δεν ξέρω γιατί αντέδρασα έτσι. Μάλλον φοβήθηκα. Ισως να μην είμαι και πολύ στα καλά μου.

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:Την άνοιξη του 2008 έμεινα για πρώτη φορά έγκυος με την πρώτη προσπάθεια. Εγώ δεν πολυήθελα να κάνω μωρό όμως ο άνδρας μου επέμενε. Δυστυχώς παλινδρόμησε το έμβρυο και το έχασα και για τρεις μήνες μας είχε πει ο γιατρός να μην μείνω έγκυος πάλι.
Μετά από τρεις μήνες και ενώ ήμασταν διακοπές ξαναπροσπαθούμε. Εγώ πάλι δεν πολυήθελα και σκέφτηκα σιγά μην πιάσω πάλι με την πρώτη μωρό και κάναμε ελεύθερα. Και όμως αρχές Σεπτεμβρίου είχα καθυστέρηση. Κάνω τεστ την ώρα που ήμουν στη δουλειά και βγάνει θετικό. Παίρνω την τσάντα μου και πάω σπίτι χωρίς να πω οτι φεύγω από τη δουλειά. Τόσα νεύρα είχα. Πάω σπίτι και του πετάω την τσάντα στο κεφάλι ενώ κοιμόταν(ήταν βραδυνός). Επαθε πλάκα. Εγώ να κλαίω με λυγμούς και να τον βρίζω και αυτός να προσπαθεί να καταλάβει τι έχει γίνει. Κάποια στιγμή του λέω ωραία τα κατάφερες είμαι έγκυος. Τώρα τι θα κάνουμε? Αυτός έβαλε τα κλαματα από τη συγκίνηση και με πήρε αγκαλιά. Μου λέει "τι θα πει τι θα κάνουμε? Θα κάνουμε μωρό. 11 χρόνια είμαστε οι δυο μας δεν θέλεις λίγη παρέα ακόμη?" Ακόμα δεν ξέρω γιατί αντέδρασα έτσι. Μάλλον φοβήθηκα. Ισως να μην είμαι και πολύ στα καλά μου.

isws.........Razz telika sunithises suntoma stin idea???????

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:Πάω σπίτι και του πετάω την τσάντα στο κεφάλι ενώ κοιμόταν

Πολύ ρομαντική σε βρίσκω...πω πω τι τραβάει ο χριστιανός...

Εγώ πάλι δεν του το είπα ήταν μαζί μου πάνω απο το τεστ.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ βρε κορίτσια τι ωραίες στιγμές είναι αυτές. Εμείς κορίτσια είχαμε παντρευτεί Ιούνιο και είχαμε πει ότι από Ιανουάριο αρχίζουμε χαλαρά προσπάθειες δηλαδη εκει κοντα στις γόνιμες μέρες. Έτσι μπήκα και γω στο ιντερνετ έμαθα τα πάντα για γονιμες μερες κτλ(μεγαλη απατη αυτές και μεγαλη βλακεια να τις μετρας.Βέβαια στο μυαλό μας είχαμε ότι με την πρώτη προσπάθεια θα μείνω αμέσως έγκυος οπότε μετά τον πρώτο μήνα πάω εγώ σινάμενη κουνάμενη να πάρω ένα τεστ για να επιβεβαιώσω το ευχάριστο όμως τζίφος άνθρακας ο θησαυρος!!! Απογοητευτηκααααααααα αχ πόσο απογοητευτικά τεσπα είπα τον άλλο μήνα έτσι και αλλιως δεν καναμε και τρελες προσπάθειες γιατι εμεις πιστευαμε ότι ειμασταν και τα παιδια τουρμπο που με τη μια θα εμενα και λέω κατι εκανα λάθος στον υπολογισμό των γόνιμων ημερων αφου άρχισε και ο άντρας μου να μετραει ο καημενος τον τρελανα κιαυτον . Το Φεβρουάριο λέμε παμε πιο εντατικά εκεινη την περιοδο που προσπαθούσαμε ειχα μάθει για 10 εγκυμοσύνες σκεφτομουν και γω πως θα το πώ σε φιλους και γνωστους τελικα ξαναρθε η περίοδος εμ φρίκαρα ειχα πάθει κρίση γιατι τι εγινε και δεν μένω εχουμε λογικα προβλημα ακουγα κάθε μερα και για μια εγκυμοσύνη και το άγχος γινόταν ολο και περισσότερο. Παω στο γυναικολόγο να δω τι εχω μου τα ψαλε και αυτος γιατι ειμαι τρελή αλλα εγω δεν εδωσα σημασία μεχρι που εβαλα τον αντρα μου να σκεφτεται μηπως να παει να κανει τεστ γονιμοτητας( δεν ξερω αν το λεω σωστα) αχ κοριτσια τα σκεφτομαι και γελαω μονη μου ποσο τρελη μπορει να ειμαι τεσπα μια μερα πανω στη φρικη μου λεω τελος δεν θα πεθανω εγω για να κάνω μωρό σταματαμε τις προσπαθειες( αποφασισε ο χιτλερ ότι τελος οι προσπαθειες παω σπιτι και το ανακοινωνω στον αντρα μου.) αααα να πω και αυτό στη ζωη μου γενικα δεν ειμαι αυταρχικη αλλά δεν ξέρω τι είχα παθει εκεινη την περίοδο. Οντως σταματήσαμε προσπαθειες μεχρι να ηρεμισουμε δηλαδη μαρτιο απρίλιο και το μάιο ο άντρας μου θα πηγαινε στον ουρολόγο να κάνει την εξέταση πιστευε και αυτος ότι μπορει να είχε πρόβλημα. 2 μερες μετα την περίοδο μου τον μάιο κάναμε ελευθερα όμως ήξερα ότι δεν ήταν οι γόνιμες μέρες μου οποτε ειμασταν χαλαρα και εγινε το μήνα αυτό μονο 1 φορά. Στο τέλος του μήνα θα πήγαιναμε ταξίδι για 1 βάφτιση και ήμουν μέσα στην γκρίνια ότι θα αδιαθετήσω τη μέρα της βάφτισης και το φορεμα μου ήταν ασπρο μιλαμε για πολύ γκρίνια.
Το ωραίο αρχίζει τώρα!!!! Ήταν Τετάρτη θα φευγαμε για το ταξίδι το Σάββατο και κανονικά αδιαθετούσα Κυριακή.
Έκανα δουλειές και καθάριζα το μπάνιο βρίσκω ξεχασμένο ένα τεστ που είχα παρει τον ιανουάριο.βλεπω ημερομηνία λήξης τον μαρτιο λεω ας το πετάξω αφου έχει λήξει όμως κατι μου έλεγε κάντο κοριτσια το κάνω και ηταν θετικο. Λεω είναι χαζο αυτό ερχομαι στο γραφειο το συζητω με καποια κοριτσια μου λενε κανε άλλο τηλεφωνω στην predictor μου λενε είναι λάθος λεω οκ αφου δεν γινεται να ειμαι και έγκυος. Μετα από πιεση των κοριτσίων πηρα άλλα 2 που δεν ηθελα να τα κάνω γιατι ελεγα δεν γίνετε αφου καναμε μια φορα και οχι τις γόνιμες!! Τελικα κανω τα μεσανυχτα το δευτερο που ήταν θετικο το κοιτούσαμε με τον άντρα μου και λεγαμε δεν γινεται αυτό το μηνα να εμεινα δεν μπορει είναι λάθος τα ξημερωματα κανω ένα ακομη παλι θετικό. Το στομα μου ειχε κολλησει από το χαμογελο ξυπνάω τον άντρα μου που ήταν σοκαρισμένος.φανταστειτε απο την υπερενταση εβαλα να σιδερωσω τα ξημερωματα και μονο χαμογελουσα!!εργασία και χαρα εγω Το πρωι παω για χοριακή(πήγα πριν καν ανοίξει το μικροβιολογικο απεξω περίμενα τη μικροβιολόγο να ανοιξει)αργότερα μου ειπαν ότι ειμαι έγκυος. Τρελαθηκα μονο τοτε το πιστεψα ο δε άντρας μου τσιριζε και φωναζε από τη χαρα του στο τηλεφωνο αφηστε το κλαμα!!!
Σορυ για το τεραστιο που έγραψα

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βρε Μαράκι τι ωραία ιστορία...
Δεν ξέρω για εσάς βρε κορίτσια αλλά εγώ ξέρετε τι έπαθα;Άργησα να κάνω το τεστ για να είμαι σίγουρη(το έκανα στις 10 μέρες καθυστέρησης) και το έκανα με τα πρωινά που πιάνει καλύτερα αλλά ήταν τόσο μεγάλη η αγωνία μου (γιατί πλέον ήμουνα σχεδόν σίγουρη)που μου κόπηκε το κατούρημα.Αφού με μία δύο σταγονίτσες το έβρεξα..Ε όταν τελειώσαμε με τους χορούς μου βγήκε ο χείμμαρος..

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
florentiab έγραψε:Πάω σπίτι και του πετάω την τσάντα στο κεφάλι ενώ κοιμόταν

Πολύ ρομαντική σε βρίσκω...πω πω τι τραβάει ο χριστιανός...

Εγώ πάλι δεν του το είπα ήταν μαζί μου πάνω απο το τεστ.

δε πειραζει βρε!μια τσαντια ηταν!σκεψου τι περναμε εμεις 9 μηνες και θα δεις οτι αυτο ειναι πταισμα!!!μη σου πω οτι αμα τρωνε μια φορα τη μερα την τσαντα στο κεφαλι θα στρωσουν χαρακτηρα!!!χαχαχα Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
δε πειραζει βρε!μια τσαντια ηταν!σκεψου τι περναμε εμεις 9 μηνες και θα δεις οτι αυτο ειναι πταισμα!!!μη σου πω οτι αμα τρωνε μια φορα τη μερα την τσαντα στο κεφαλι θα στρωσουν χαρακτηρα!!!χαχαχα Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994

Ναι έλα ντε ένα χέρι ξύλο την ημέρα χρειάζεται.Εσύ δεν ξέρεις γιατί αλλά αυτός σίγουρα ξέρει!!!Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994
(εντάξει για τις γυναίκες το λένε αυτό αλλά τώρα δεν μας συμφέρει) Very Happy Very Happy Very Happy

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΡΙΑ Σ.δεν ξερω γιατι αλλα η ιστορια σου με συγκινησε,ειμαι χαζη???εχω ετοιμο το δακρυ....... Sad

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις λοιπον παντρευτηκαμε μαιο,εγω ημουν αθηνα αυτος κορινθο.παιρναμε προφυλαξεις γιατι περιμεναμε μεταθεση και μετακομιση κοκ.παιρνουμε μεταθεση αυτος για πλατη εβρου κι εγω θεσσαλονικη(η λεγομενη συνυπηρετηση).τεσπα κανουμε τις μετακομισεις κι αρχιζει ενα μαρτυριο να κανω υπηρεσιες μαζεμενες για να παιρνω τα ρεπο μαζεμενα και να πηγαινω να τον βλεπω οποτε ειπαμε να το ξεχασουμε το μωρο.αρχες οκτωβρη πηγαμε καλαματα(ειμαι υπερπαραγωγη οπως βλεπετε!εχω γυρισει ολη την ελλαδα σε ενα και μονο ποστ!!!)για ενα γαμο και ενω ειχαμε πει να παρουμε προφυλακτικα στην επιστροφη στο ξενοδοχειο ειχαμε ακομη εναν στο αμαξι μαζι μας και ντραπηκε ο αντρας μου να σταματησει σε περιπτερο!ε λεμε σιγα με τη μια δε γινονται αυτα, δε πειραζει για μια φορα!να μην τα πολυλογω ανεβηκαμε θεσσαλονικη και την μερα που εφευγε για εβρο(κατα τις 6-7 οκτωβρη) τον χαιρεταω και μετα ασυναισθητα λεω μεσα μου "αντε να δουμε μπεμπακι ποτε θα ξαναδουμε τον μπαμπα"...φτανει 26 οκτωβρη και εχω καθυστερηση!τεσπα 28 οκτωβρη μετα την παρελαση στη θεσσαλονικη(ναι ναι εκανα με οπλο κρανος και το νινι στην κοιλιτσα!!!)πηρα το κτελ και μετα απο 10 ωρες φτανω σπιτι μας!του λεω εχω παρει τεστ να το κανουμε!οταν βγηκα απο το μπανιο ειχε ηδη ανοιξει σαμπανια και μου εδωσε κατι υπεροχα σκουλαρικια...το ηξερε κι αυτος...ετσι απλα...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
δε πειραζει βρε!μια τσαντια ηταν!σκεψου τι περναμε εμεις 9 μηνες και θα δεις οτι αυτο ειναι πταισμα!!!μη σου πω οτι αμα τρωνε μια φορα τη μερα την τσαντα στο κεφαλι θα στρωσουν χαρακτηρα!!!χαχαχα Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994

Ναι έλα ντε ένα χέρι ξύλο την ημέρα χρειάζεται.Εσύ δεν ξέρεις γιατί αλλά αυτός σίγουρα ξέρει!!!Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 215994
(εντάξει για τις γυναίκες το λένε αυτό αλλά τώρα δεν μας συμφέρει) Very Happy Very Happy Very Happy

μια χαρά περνάει. αλήθεια λέω.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
μια χαρά περνάει. αλήθεια λέω.

Τι εννοείς;Οτι δεν τον έχεις δείρει....ακόμα;

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
emena koritsia itan mesa sta xristougenna!!meta apo 2 mhnes pou prospathousame ,mou irthe periodos kai eixa kai egw pseydi symptomata egkymosynhs, eixa apla apogoiteytei!!
gt kathe fora pou elega sto tilefono ston antra mou oti mou irthe periodos,aytos elege klaps!!
den to baLame katw
26 dekembriou kai me liges meres kathisterisi imoun sigouri oti imoun eggyos
itan sabbato,ksypnisa apo to ksimeroma kai perimena pote tha erthei i ora na paw na parw test egkymosynhs
(shmeioteon pote den mpika stin diadikasia na parw test pio prin)
perimena perimena kai me eixe faei i agonia an to farmakeio tis geitonias tha einai anoixto!!
phgainw pairnv to kanw proi proi bgainei thetiko , kai paw iremi kai oraia kai xouxouliazw sto krebati me ton antra mou kai me to test sto xeri ton ksipnisa
darkyse aytos,dakrysa kai egw mazi tou
itan poli wraia stigmi....

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
florentiab έγραψε:
μια χαρά περνάει. αλήθεια λέω.

Τι εννοείς;Οτι δεν τον έχεις δείρει....ακόμα;

E καλά δεν τον δέρνω και κάθε μέρα! Μέρα παρά μέρα μόνο! χαχαχαχα
Μωρέ φοβόμουν πολύ να κάνω μωρό και γι'αυτό αντέδρασα έτσι. Εννοείται πως τώρα του λέω οτι είχε δίκιο που επέμενε να κάνουμε παιδάκι.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Μωρέ φοβόμουν πολύ να κάνω μωρό και γι'αυτό αντέδρασα έτσι. Εννοείται πως τώρα του λέω οτι είχε δίκιο που επέμενε να κάνουμε παιδάκι.

Κι εγώ φοβόμουνα...μάλλον όχι...ενώ το ήθελα δεν ήξερα κατά πόσο ήμουνα έτοιμη.ΜΕ ΔΙΚΉ ΤΟΥ ΠΡΟΤΡΟΠΉ ΈΓΙΝΕ.

fraoulenia ωραία η ιστορία σου...συγκινήθηκα Sad

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:
florentiab έγραψε:
Μωρέ φοβόμουν πολύ να κάνω μωρό και γι'αυτό αντέδρασα έτσι. Εννοείται πως τώρα του λέω οτι είχε δίκιο που επέμενε να κάνουμε παιδάκι.

Κι εγώ φοβόμουνα...μάλλον όχι...ενώ το ήθελα δεν ήξερα κατά πόσο ήμουνα έτοιμη.ΜΕ ΔΙΚΉ ΤΟΥ ΠΡΟΤΡΟΠΉ ΈΓΙΝΕ.

fraoulenia ωραία η ιστορία σου...συγκινήθηκα Sad
egw na deis ti epatha otan eida ton antra mou na dakruzei...

Τζοτζομαμά

Τζοτζομαμά
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στην δικιά μας περίπτωση τα πράγματα έγιναν λίγο ανάποδα....μάλλον μου το ανακοίνωσε θα έλεγα... Very Happy Very Happy Very Happy
Και να εξηγήσω τι εννοώ ...μετά από δεκάδες τέστ εγκυμοσύνης ,μετά από προσπάθεια περίπου 5 μηνών, ξέρετε κάθε μήνα πριν την αναμενώμενη ημερομηνία περιόδου εγώ έκανα τεστ...άγχος ποοοολύ άγχος , έ τον τυχερό μας εκείνο μήνα έκανα το τεστ (μαζί και ο αντρούλης μου) περίμενα δεν είδα γραμμούλα...και του το δίνω απογοητευμένη.Τον βλέπω ξαφνικά Rolling Eyes πάει στο παράθυρο ανάβει τα φώτα ...μόνο μεγενθυντικό φακό που δεν έβγαλε και μου λέει: Είσαι έγκυος!!!!! Υπάρχει μια αχνή γραμμούλα άρα;;;Είσαιιιιιιιι!!!! Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 4 328109
χαχα...όπως βλέπετε μου το ανακοίνωσε λοιπόν!!!Ωραίες στιγμές, μοναδικές!! Crying or Very sad


Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις