Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια να σας πω κι εγώ πως ανακοίνωσα στον αντρούλη μου την εγκυμοσύνη μου...
Ήταν ο πρώτος μήνας που είχαμε ξεκινήσει ελεύθερες επαφές... Embarassed Embarassed Τελευταία περίοδος 1η Ιουλίου...Γενικά είχα πολύ άστατο κύκλο...1η Αυγούστου ελπίζοντας ότι θα είμαι έγκυος, παίρνω ένα διπλό τεστ..Κάνω το 1ο..Αρνητικό...Απογοητεύτηκα...Το είπα στον αντρούλη μου, μου λέει δεν πειράζει...Κυριακή 3 Αυγούστου, δεν είχα αδιαθετήσει ακόμα...Αποφασίζω να κάνω και το 2ο...Το κάνω βγαίνω από την τουαλέτα και μετά από 5 λεπτά γυρίζω να το δω...Αχνό +...Μου κόβονται τα πόδια..ήταν στη δουλειά..Δεν το παίρνω τηλ...Ψάχνω να βρω φαρμακείο, πάω παίρνω άλλα δύο κουτιά...Κάνω το 1ο πεντακάθαρο θετικό...Τον παίρνω τηλ του το λέω και ήταν επιφυλακτικός...Σίγουρα;;;;Έλα να μου το δείξεις...Του λέω όχι...Έρχεται το βράδυ σπίτι με βάζει να κάνω και άλλο τεστ...Θετικότατο!!!Πλέαμε σε πελάγη ευτυχίας...όμως μια επιφύλαξη την είχαμε...Το επόμενο πρωί πάω για χοριακή, πάω στη δουλειά και φεύγω νωρίτερα το απόγευμα να πάω να πάρω τα αποτελέσματα....Ναι!!!!!ήμουν έγκυος τελικά!!!Παίρνω τον άντρα μου τηλ και του λέω...Αγάπη μου...Τελικά θα γίνεις μπαμπάς...Βάζει τα κλάματα και γυρίζει και λέει σε έναν φίλο του-συνάδρφό του...Μ@@@@@ θα γίνω μπαμπάς...
Και δε σας είπα...3 Αυγούστου μάθαμε για την εγκυμοσύνη και 30 Αυγούστου παντρευόμασταν....Ήταν το καλύτερο δώρο για το γάμο μας!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φοβερές όλες οι εμπειρίες και περιγραφές σας φίλες μου!!!

Κλασικά μετά από 5 μέρες καθυστέρησης (σε απόλυτα σταθερό κύκλο) πήραμε το διπλό τεστ και βουρ για τσεκ!!!

Το ένα το έκανα βράδυ, πριν πέσουμε για ύπνο (ήταν πολλές οι μέρες καθυστέρησης και στο κουτί έλεγε ότι το αποτέλεσμα είναι κατά μεγάλο ποσοστό έγκυρο, όποια ώρα της ημέρας και να το έκανα). Έλα όμως που από την αγωνία μου κράτησα το τεστ ανάποδα, με τα παραθυράκια προς τα κάτω και βγήκε άκυρο το τεστ!

Την άλλη μέρα το πρωί, έκανα το δεύτερο και το έδωσα στον άντρα μου να το δει.

Στην πραγματικότητα δηλαδή, αυτός μου ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη μας.

Πως? Με την κορυφαία ατάκα..

"Μωρό μου είμαστε έγκυοι!"

"Ποιοι καλέ" του απαντάω η γκάου μπίου!!!

Παραμονές Πρωτοχρονιάς 2008...
Δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ εκείνη τη μέρα ούτε και τις 880 που ακολούθησαν από τότε!

Very Happy

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φυσικά κάναμε μαζί το τεστ! Δεν υπήρχε περίπτωση να με αφήσει να το κάνω μόνη μου. Ήθελε μάλιστα να το βλέπει να σχηματίζεται κιολας... Αφήστε που "χαλάστηκε" γιατί νόμιζε ότι θα σχηματιζόταν η κουκίδα, όχι ότι θα παρέμενε όταν έφευγε το χρώμα από το παραθυράκι... Γέλιο...!!

annmike

annmike
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τι ωραιες ιστοριες κοριτσια,με πηραν τα ζουμια παλι!Να και η δικη μου ιστορια.Οτι ειχαμε αρχισει την συγκατοικιση Σεπτεμβρη-Οκτωμβρη θυμαμαι και παροτι ειχε γινει μονο μια φορα ελευθερα,τελικα το μπουμπουκι φυτρωσε.Δεν ειχα καθολου καθυστερηση μα θες απο ενστικτο πηρα ενα τεστ διπλο και εκανα το ενα το πρωι στη δουλεια.Ηταν θετικο,αλλα τοσο αχνο που αφησα να κανω το αλλο την επομενη μερα,αλλα που να κρατηθω ηθελα να του το πω αμεσως του αντρουλη μου ετσι μολις ηρθε να με παρει απο τη δουλεια του ειπα:μωρο μου νομιζω πως ειμαι εγκυος!δεν μιλησε αλλα κρυος ιδρωτας εσταξε απο το μετωπο του και στραβοκαταπιε.Υστερα με πηρε αγκαλια με φιλησε και μου ειπε πως ολα θα πανε καλα,βλεπετε ο μικρος ηρθε απροοπτα!Και ολα πηγαν!Την επομενη εκανα και μια χοριακι να το σιγουρεψουμε.απο τοτε ολα ειναι τοσο διαφορετικα μα πολυ πιο ομορφα στη ζωη μου! Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 93981 Wink

persa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ Η ΚΑΘΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ,Η ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΟΤΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ...

http://WWW.T-BAR.GR

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ειχα σταθερο κυκλο και με τη μια μερα καθηστεριση λεω δεν περνω ενα τεστ?και οπως ειχα σκεφτη ημουν εγκυος στο πρωτο μου γιο!!ο αντρας μου εξω απο το μπανιο να περιμενη με αγωνια!!οταν βγηκα και του το ειπα με αγκαλιαζε και με φιλουσε!!ετσι ακολουθησαν και τα υπολοιπα τεστ!!παντα ηταν εκει βεβαια στα δυο τα τελευταια ηταν κατι το ξαφνικο που δεν το περιμεναμε!!το ωραιο ομως ηταν στην τελευταια εγκυμοσυνη πως το ανακοινωσα στους γονεις μου!!εφου δεν περιμεναν οτι εγω θα εμενα και 4 φορα εγκυος!!αφου το ειπαμε στα παιδια μετα απο 4,5μηνες οτι ειμαι εγκυος (γιατι δεν θελαμε να το πουμε πουθενα μεχρι να περασουν οι πρωτοι κρισιμοι μηνες!)το λεμε στα παιδια!!χαρικανε παρα πολυ γιατι συνεχεια μου ελεγαν ΜΑΜΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?αφου τους το ειπαμε θελησε ο παναγιωτης να παρει τηλ τη γιαγια στη Σαμο!!την περνει και της λεει η μαμα ειναι εγκυος αλλα επειδη αυτη τη στιγμη ειναι στο μπανιο παρε σε λιγο και το εκλησε!!περιμενα ,περιμενα, περασε μιση ωρα και τιποτα και λεω δεν περνω τηλ εγω?αφου περνω και της λεω τη κανετε?και τα συνηθησμενα της λεω τη σου ειπε ο παναγιωτης?ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!και της λεω περιμενα να παρεις τηλ!!γιατι μου λεει ειναι αληθεια αυτο που ελεγε το παιδι?και φυσικα και ειναι!!!δεν το πιστευε με τιποτα!!

Pavlina

Pavlina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς είχαμε άν θέμα γονιμότητας ή ανίκανου γιατρού...
Όταν γνώρισα τον άντρρα μου το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν οτι δεν μποτρούσε να κάνει παιδιά,μιας και ένας ανδρολόγος μετά από κάποιες εξετάσεις του είπε οτι η κινητικότητα του σπέρματός του ήταν 2%.
Ότραν μου το είπε,δεν έδωσα σημασία γιατί διένυα μία εποχή που δεν ήθελα ή τουλάχιστον νόμιζα οτι δεν ήθελα παιδί...
Μέσα σε 5 μήνες είχαμε πιάσει σπιτι μαζί και η ζωή μας κυλούσε πολύ όμορφα...
¨εφυγε για μία εβδομάδα σε ένα επαγγελματικό ταξίδι κι εγώ άρχισα να έχω καθυστέρηση (ποτέ στο παρελθόν δεν είχε τύχει να έχω ξανά καθυστέρηση)
Την Πα<ρασκευή που θα επέστρεφε του είπα καθώς θαέρχεται σπίτι,να φέρει κι ένα τεστ εγκυμοσύνης. Ήμουν σίγουρη οτι ήμουν έγκυος,αφού είχε αρχίσει και μία τρελή υπνηλία. Όταν μπήκε στο σπίτι με το τεστ στα χέρια με κοιτούσε σαν alien. Μπήκα στο μπανιο ήεμη και σίγουρη για το αποτέλεσμα! Όντως σε χρόνο μηδεν η ένδειξη ήταν ΕΓΚΥΟΣ!!!
Βγήκα τρέχοντας από το μ΄πάνιο και έτρεξα στην αγκαλιά του ,λέγοντάς του οτι θα γίνει μπαμπάς! Τρελάθηκε και όλο το βράδυ ψιθύριζε στον γίο του....Ήταν σίγουρος οτι θα κάναμε γιο. Και όντως μετά από 9 μήνες ήρθε στη ζωή μας ο μικρός Αναστάσης που μας έχει αλλάξει όλους τ΄σοσο πολύ!

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω ημουν τοσο σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος που οταν ειχα καθυστερηση (1 εβδομαδα) ειχα νευρα γιατι νομιζα οτι ηταν αλληηηηη μια ανωμαλιααααα του κυκλου μου...
Εκλεισα ραντεβου στην γιατρο και η μανα μου προσφερθηκε να με παει με το αυτοκινητο-ενω οδηγαω- μηπως και σοκαριστω με καμια κυστη παλι και μου πουνε πααααλιιι για χειρουργειο.
Μπαινω λοιπον μεσα στην γιατρο, η μανα μου απ'εξω στην αιθουσα αναμονης.
Της λεω το ιστορικο μου (πρωτη φορα με εξεταζε αυτη η γιατρος), και μου κανει ενδοκολπικο...Εκει αρχισε ο γελοιος διαλογος:
Γιατρος: "Ειστε εγκυος!"
Εγω: "...Λαθος κανετε...μηπως ειναι καποια κυστη..."
Γιατρος: " Οχι να δειτε..." Γυρναει το μονιτορ τελειως μπροστα την μουρη μου την αποσβωλομενη τυπου "Θα φυγω με την ασχετη που εχω μπλεξει..."
Εχω μεινει και κοιταω ενα σπορι που ενωνεται με κατι αλλο μεσα στην μητρα μου...
Γιατρος:"Nα εδω ειναι ο σακος,ο πλακουντας και μαλιστα ..." (εδω εκανε κατι φακιρικα με το ποντικι..."Ειστε και 6 εβδομαδων..."
Εχω παρει το υφος της μικρης και περιλυπης και αρχιζω και κλαιω...μυξοκλαιω δηλαδη...
Ερωτηση κορυφη της γιατρου: "ΔΕΝ υπαρχει πατερας????"
Απαντηση δικια μου: "Yπαρχει αλλα σε λιγο δεν θα υπαρχει γιατι θα τον σκοτωσω..."
Μετα τα πραγματα ηταν ακομα πιο αστεια.
Μπηκε η μανα μου μεσα με ενα νευμα τυπου "Come here..."
Της λεει η γιατρος τα νεα και η ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΟΡΥΦΗ της μανας μου...
"Ειναι πολυ εγκυος??????????????"
Τωρα που το σκεφτομαι ζωγραφισε!
Ο αντρας μου που τοτε δεν ηταν αντρας μου αλλα συζουσαμε και ημασταν σχεση 1 χρονου και ενος μηνα, ενημερωθηκε απο το τηλεφωνο...
"Ελα...μαντεψε" του λεω..
"Τι?..."
"Ειμαι εγκυος."
ΝΕυρικο γελιο και υστερα...
"Αααα μωρο μου...!"
Δεν θυμαμαι πως του εκλεισα το τηλεφωνο.Θυμαμαι μονο την φατσα του οταν ηρθε απο την δουλεια..
Σα σουρωμενος ηταν και δεν ειχε πιει
δεκαωρο ειχε βαρεσει...
Αγκαλιτσα και το πακετο με τα τσιγαρα στα σκουπιδια...
Το πιο μεγαλο δωρο μου εκανε μιας κι εγω την εγκυμοσυνη την ειχα ξεχασμενη με τα τοσα προβληματα που ειχα...
ΑΥΤΑ!!!
Σορρυ αν σας κουρασα αλλα αυτην την ιστορια αξιζει να τη λεω για τις ατακες της.

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tin epomeni tis Tsiknopemptis eixa apofasisei na kanw test exontas 3 meres ka8usterhsh, oxi toso anhsuxitiko gia ton kuklo mou, alla kati mou elege i diais8hsh mou.
Ekeinh thn paraskeyh loipon afou efuge o kalos mou gia ti douleia, 3hmerwmata, den perimena kanonika to prwi prwi na kanw to test afou eixa 3upnhsei. Vlepontas to 8etiko, prin paw sto grafeio paw kai gia mia xoriakh.
Agorazw k 2 paidika kaltsakia kai to apogeuma mazi me th xoriakh perimenw na gurisei spiti apo to gumnastirio.
Eixa sthsei tin kamera se ena shmeio k perimena...eixa valei ta kaltsakia se ena koutaki, eixa k to test k ti xoriakh.
Prospa8ousa liga lepta na ton peisw na ka8hsei ston kanape alla xwris na ton upopsiasw, phgaine erxotan, ton rwtousa an 8a kanei mpanio tora 'h meta...telika ka8hse.
Tou lew "koita ti mas phra!" (prin arketes meres eixa parei ton Egor k to Winny se mwra, ena gia ton ka8ena mas, xwris na kserw akoma gia tin egumosini mou)
Etsi molis pire to doraki tou mou leei "ti k allo paidaki?" epeidh k ta kouklakia ta legame paidakia Very Happy
Koitaei ta kaltsakia apo edw ta gurizei apo ekei (argise ligo 'h den h8ele na to pistepsei?!) k mou leei "eisai eguos??"
NAI , tou apantw k leei "APOKLEIETAI"
Den to pisteve, kratouse ta kaltsakia k me koitouse, tou vgazw to test me tin endei3h, automata petaei ta kaltsakia k pianei to test me ta 2 xeria koitazontas to, opws ena paidaki pou tou dwsane polles karameles k den 3erei poia na prwtofaei!
E, kai sto telos tou dinw k ti xoriaki...De milouse polu, xamogelouse k enio8e polla pragmata tautoxrona...amhxania, xara, agxos, pali xara! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Tora arketes fores vazw k vlepw to video k xairomai, i ekfrash tou k i fatsa tou htan katapliktikes!
Meta anti gia kafe pou h8ele, evale ena pothraki vodka gia na xalarosei Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 654316

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λόγω ανώμαλου κύκλου ο γιατρός είπε να μην προσπαθήσουμε φυσιολογικά αλλά να το "σπρώξουμε" λίγο το θέμα με χαπάκια και ένεση για την ωορρηξία. Έτσι κι έγινε. Μετά από πολλές απανωτές επισκέψεις για την παρακολούθηση της ωορρηξίας μου έμεινα έγκυος - ευτυχώς με την πρώτη! Το θέμα είναι ότι επειδή τα "πονάκια" της περιόδου ξεκίνησαν πολύ νωρίς, ήμουν πεπεισμένη ότι ΔΕΝ είμαι έγκυος κι ότι αργά ή γρήγορα θα αδιαθετήσω. Μετά από μία βδομάδα καθυστέρησης, αγόρασα ένα διπλό τεστ, απλά και μόνο για να βεβαιωθώ, και φυσικά να επικοινωνήσω με το γιατρό μου για να τον ρωτήσω ποιο είναι το επόμενο βήμα - αν θα ξεκίναγα "νέο κύκλο" (χάπια κτλ).
Μόλις έκανα το τεστ, δεν ήθελα να το κοιτάξω, αλλά με μια φευγαλέα ματιά, είδα τη 2η γραμμούλα. Μπα! θα σβήσει σκέφτηκα και βγήκα γρήγορα από την τουαλέτα. Μόλις πέρασαν τα 5 λεπτά, μπήκε ο ίδιος ο άντρας μου μέσα και το πήρε. Κάτι μου έλεγε - να σας πω ότι δε θυμάμαι - πειράγματα, και με αγκάλιασε. Εγώ, αφού κατάφερα να "βγω" από τη σφιχτή αγκαλιά του, του άρπαξα το τεστ για να το δω (ο άπιστος Θωμάς!). Έβαλα τα κλάματα κι αυτός αφού έκατσε σε μια καρέκλα με πήρε αγκαλίτσα. Σα μωράκι που το νταντεύουν! Πιο πολύ παράπονο ήταν παρά ενθουσιασμός... Δε μπορούσα να το πιστέψω! Ήθελα να μου το επιβεβαιώσει και ο γιατρός, όπου και το έκανε μία βδομάδα ύστερα...
Όσο για τους γονείς μας, το ανακοινώσαμε αφού ακούσαμε στον υπέρηχο την καρδούλα του. Τους καλέσαμε σπίτι δήθεν για να δούμε ταινία και τους βάλαμε το DVD με τον υπέρηχο! Αφασία σας λέω! Οι μαμάδες το κατάλαβαν. Οι μπαμπάδες, στον κόσμο τους! Λέγανε άντε πότε θα αρχίσει? Και γιατί φιλιέστε και αγκαλιάζεστε? Τι έγινε? Χαχαχαχα!

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
exete akousei oti ta antistlliptika exoun 99.99% epityxia??
ee...i pou lene vlakeies i pou to paidi mou einai to 0,001%!!!
vevaia eixa xehasei 1-2 xapakia kai eixa kathisterisei kapoia...ouf..
etsi loipon otan paratirisa oti to stothos mou eixe megalwsei ypervolika kai nystaza synexeia den edwsa kamia simasia...siga lew...apo ta antisylliptika tha eimai..xaxaxa
kai to xeirotero einai oti piga ston giatro kai tou eipa oti malllon exw ormonikes diataraxes alla kakou kakou as kanoume kai ena yperixo gia egymosini...kai o vlakas anti na mou milisei irema kai wraia na mou exigisei evale ta gelia....
imoun idi 8 evdomadwn!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν peppy-mama σε θαυμάζω!
Έπαιρνες τα αντισυλληπτικά για να μη μείνεις έγκυος, ή για ανωμαλίες στον κύκλο και τις ορμόνες σου όπως εγώ?
Και το λέω γιατί οι περισσότερες κοπέλες που κάνουν χρήση αντισυλληπτικών, δεν τα κρατάνε.
Είτε γιατί δε θέλουν παιδιά (γιαυτό και παίρνουν αντισυλληπτικά) είτε γιατί φοβούνται μήπως τα χάπια επηρεάσουν το έμβρυο.

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ma fysika kai den ithela paidia...molis eixa teleiwsei to sxoleio kai dialega sxoli gia na graftw!!!
alla ti na kaneis...
eipame na to kratisoume san ypoxwrisi kai telika i ipoxwrisi egine latreia!!!
eytixws pou ginontai kai....lathoi!!!! Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 93981 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 93981

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις πρόσεξα ότι είσαι μόλις 20...
Πάντως αν κρίνω από τη φωτό, το μωρό σου είναι απίστευτο! Για φίλημα, δάγκωμα, ρούφηγμα, τσίμπημα, ζύμωμα, κτλ κτλ... Να σου ζήσει!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 215994 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 215994



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maya στις Τρι Σεπ 28, 2010 1:32 pm, 1 φορά

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vetkat80 πώς νιώθεις? Φοβάσαι?
Εγώ είμαι ακόμα στον 4ο και τα 'χω παίξει...

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:Μόλις πρόσεξα ότι είσαι μόλις 20...
Πάντως αν κρίνω από τη φωτό, το μωρό σου είναι απίστευτο! Για φίλημα, δάγκωμα, ρούφηγμα, τσίμπημα, ζύμωμα, κτλ κτλ... Να σου ζήσει!


thank u thank u!!
Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 536304 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 536304 Πως ανακοινωσατε στον αντρα σας οτι εισαστε εγκυος? - Σελίδα 3 536304

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:vetkat80 πώς νιώθεις? Φοβάσαι?
Εγώ είμαι ακόμα στον 4ο και τα 'χω παίξει...

ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΤΕ, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ.. ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΓΧΗ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ, ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΛΑ, ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ.. ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!! ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΕ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ? ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ 2ο ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΒΕΒΑΙΑ ΑΣ ΜΗ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΙΞΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΛΟΓΟ, ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΠΙΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ..!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όπως και να 'χει, οι πόνοι είναι πόνοι...
Το νοσοκομείο, νοσοκομείο κι ας λέγεται "μαιευτήριο".
Συν όλα αυτά που περιγράφεις...
Εγώ το είπα στον άντρα μου: Μετά τα 40 ας έρθει όποιος θέλει.
Αλλά αν σου χτυπήσουν το κουδούνι, τι θα κάνεις? Πως δεν είσαι εκεί, ή θα τους κλείσεις την πόρτα κατάμουτρα?
Και σκέφτομαι και την πεθερά μου που όλο "διδαχές" και "κηρύγματα" είναι. Άστα... Δράμα...
Όσο για τα άγχη που περιγράφεις για το αν θα γίνεις καλή μάνα, από τώρα αποτελούν ένδειξη ή απόδειξη ότι θα είσαι...

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ είχα κόψει το αντισυλληπτικό γιατί το έπαιρνα μεγάλο διάστημα και χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό.
αλλά ως γνώστρια ήξερα τις μέρες που είναι επικίνδυνες και τότε ήμουν σπαστική με την προφύλαξη
έλα όμως που ανά καιρούς έχω θέμα ορμονικό και αλλάζει ο κύκλος τελείως
οπότε καταλαβαίνετε!
επειδή περάσαμε άλλη μια φορά την αγωνιά ότι μάλλον είμαι έγκυος, ήμουν πιο πανικοβλημένη.
έκανα το τεστ πρωί, και με χέρια που έτρεμαν είδα το θετικό
μετά έπαθα μπλακ άουτ για κανα δεκάλεπτο
πήγα ξάπλωσα ξύπνησε τον ρώτησα αν μ'αγαπάει(εκεί μου είπε ότι καταλαβε ότι κάτι παίζει)και μετά με κλάματα του είπα ότι ήταν θετικό
κάναμε άλλα 2 τεστ και μια χοριακή με την ελπίδα ότι έστω ένα θα είναι αρνητικό Rolling Eyes
ε θα ήθελα μια πιο ωραία ιστορία αλλά δεν πειράζει, αφού όλα είναι τέλεια τώρα με τη μπεμπίτσα χαλάλι Smile

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Όπως και να 'χει, οι πόνοι είναι πόνοι...
Το νοσοκομείο, νοσοκομείο κι ας λέγεται "μαιευτήριο".
Συν όλα αυτά που περιγράφεις...
Εγώ το είπα στον άντρα μου: Μετά τα 40 ας έρθει όποιος θέλει.
Αλλά αν σου χτυπήσουν το κουδούνι, τι θα κάνεις? Πως δεν είσαι εκεί, ή θα τους κλείσεις την πόρτα κατάμουτρα?
Και σκέφτομαι και την πεθερά μου που όλο "διδαχές" και "κηρύγματα" είναι. Άστα... Δράμα...
Όσο για τα άγχη που περιγράφεις για το αν θα γίνεις καλή μάνα, από τώρα αποτελούν ένδειξη ή απόδει
ξη ότι θα είσαι...

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΚΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ, ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.. ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΣΤΟΝ ΟΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.. ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΛΕΟΝ..
ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΟΛΟΙ ΕΞΩ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ. ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΞΥΔΙ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ-ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΑΜΑ!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!
ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΠΡΙΝ. ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΛΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΟΣΜΟ.
ΑΣΕ ΜΕ ΤΑ ΚΥΡΗΓΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ. ΛΕΣ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΕΣΥ!! ΧΑΧΑ!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια είναι άσχετο με το θέμα αλλά ήθελα να πω ότι βλέπω τις φωτογραφίες από τα νινάκια σας και λιώνω!!!
Έχω τρομερό άγχος όχι μόνο με τον τοκετό και το αν θα είναι υγιές το παιδί αλλά και με το αν θα είναι όμορφο! Ειδικά αν θα είναι κοριτσάκι βεβαίως...
Δε θεωρώ τον εαυτό μου "κουκουβάγια" αλλά η μάνα μου μου λέει πως κάθε γυναίκα το παιδί της το βλέπει όμορφο. Φοβάμαι μήπως γίνω κι εγώ έτσι!
Σκεφτείτε: το παιδάκι σου να είναι "ασχημούτσικο" κι εσύ να καμαρώνεις!
Δε θέλω να γίνω αυτό που κοροϊδεύω!
Να χαίρεστε να παιδάκια σας! Είναι κουκλάκια!!
Και όπως και να έχει ένα "όμορφο" μωράκι, "σε τραβάει" πιο πολύ, έτσι δεν είναι? Ή ισχύει μόνο με τα "ξένα"?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και για να μη φοβάστε μην σας τα ματιάσω:
ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!
Δεν ξέρω τι άλλο τι λένε...
Τα σταυρώνω κιόλας αλλά δεν το βλέπετε...

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλά, εγώ δεν είμαι και πολύ ρομαντική & γούτσου γούτσου. Όταν λοιπόν ανακάλυψα την πρώτη μου εγκυμοσύνη (όπου είχα πάθει και μια ταραχή γιατί δεν το περίμενα) πήρα αμέσως τηλ τον άντρα μου ο οποίος με το καλημέρα σας άρχισε να μου τα χώνει γιατί κάτι είχα πει στον κουμπάρο μας και παρεξηγήθηκε μπλα μπλα μπλα. Αφού τον άκουγα 2-3 λεπτά τον διέκοψα & του είπα: άστα αυτά τώρα, έχουμε άλλο θέμα... είμαι έγκυος. Του πέσανε καφέδες, πήγε να τρακάρει κλπ, αλλά σε 25 λεπτά ήρθε απο τον Γέρακα στο σπίτι μας στο Π. Φάληρο (εκεί μέναμε τότε) χαχα! Στον δεύτερο είχαμε κάνει μαζί το τεστ, οπότε δεν είχαμε δράματα!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εδώ θέλω να κάνω την εξής ερώτηση:
Πώς μπορέσατε - όσες το κάνατε - να του το πείτε από το τηλέφωνο?
Α, εγώ αν δε μπορούσα να δω τη φάτσα του, θα έσκαγα!
Ύστερα, θέλω πραγματικά ο άντρας μου να είναι και να αισθάνεται μέρος της όλης φάσης. Από το τεστ μέχρι και τον τοκετό που δε μπορώ να διανοηθώ να είναι μακριά μου!
Μη με παρεξηγήσετε, απλά έτσι σκέφτομαι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις