Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
346 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 346 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

doroulita

doroulita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γειά σας κορίτσια.
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν κάποιες που γέννησαν φυσιολογικά εφόσον σε προηγούμενο μωράκι είχαν κάνει όμως καισαρική. Γνωρίζετε αν είναι εφικτό? (στην Ελλάδα τουλάχιστον...!)
Ευχαριστώ.

μωρουλι

μωρουλι
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ DOROYLITA.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ.ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΙΑΛΕΞΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. Φυσιολογικός τοκετός μετά από καισαρική? 215994

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φυσικα και γινετε. και στην ελλαδα. απλα πρεπει να ξερει καλα να το κανει ο γιατρος. και γω μπηκα στη λιστα που τρωγομαι για vbac!ετσι το λενε νομιζω.. καιγω προσπαθω για μωρακι παλι και το σκεφτομαι πολυ να γεννησω φυσιολογικα. εχω κανει 2 καισαρικες με διαστημα απο την τελευταια 4 χρονια οποτε ειμαι οκ.

doroulita

doroulita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Eυχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Supermama με τον γιατρό το έχεις συζητήσει?
Ξέρετε πόσο διάστημα πρέπει να περάσει μετά από την καισαρική για να προσπαθήσεις κανονικά?

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο ειναι ενα αλλο θεμα. η γιατρος μου ειναι παρα πολυ καλη αλλα κατι μου λεει οτι ειναι της καισαρικης.... οποτε πρεπει να βρω αλλον. θα δειξει. μολις μεινω θα παω να την πω.οσο για λεπτομεριες θα σου πω σε λιγο.. παντως το διατημα σαν προτινομενο ειναι πανω κατω 2 χρονια αποσο ξερω εγω. αλλα λεει μπορεις και νωριτερα. μισο να σου δωσω λινγκ να διαβασεις

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doroulita έγραψε:Γειά σας κορίτσια.
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν κάποιες που γέννησαν φυσιολογικά εφόσον σε προηγούμενο μωράκι είχαν κάνει όμως καισαρική. Γνωρίζετε αν είναι εφικτό? (στην Ελλάδα τουλάχιστον...!)
Ευχαριστώ.

doroulita nai γινεται..αρκει να βρεισ γιατρο να συμφωνει ...το ελεχιστο σρονικο διάστημα είναι 18 μηνεσ..κάποιοι άλλοι γιατροί λένε 2 χρόνια...
εγώ έκανα το πρώτο με καισαρικη...όπως αποδείχτηκε μετά χωρίς κάποιο σοβαρό λόγο..αλλά επειδή ο γιατρός ήθελε να ξεμπερδεύει..στο δεύτερο βρήκα άλλο γιατρό ..συμφώνησε να με αφήσει να φτάσω 40 βδομάδεσ..η όσο πάει ..και να πάμε για φυσιολογικά..τελικά έφτασα όντωσ 40 και τα κατάφερα..δεν υπαρχουν παρενέργειες ουτε τίποτα..τσάμπα φοβίζουν τον κόσμο...
αν μάλιστα ψάξεισ στο ιντερνετ για vbac...θσ δεισ πως εχει γίνει και μετά απο 2 και 3 και 4 καισαρικές..εγώ το είχα ψάξει πολύ και ήμουν αποφασισμένη...βεβαια μέχρι τελευταία στιγμή δεν ήξερα αν θα τα καταφέρω,,
αν θέλεισ να δοκιμάσεις..μη φοβάσια τίποτα..απλά πρόσεχε τι γιατρό θα βρει...
σε αυτέσ τις περιπτώσεις είναι καλύτεροι οι γιατροί που είναι ΄΄συντιριτικοί΄΄ σαν 'ανθρωποι και σου βγάζουν και κάποιο επίπεδο ηθικής..ωστέ να ξέρεισ πως οταν λένε πωσ θα σε αφήσουν να γεννησεισ φυσιολογικά το εννοούν..
καλή επιτυχία!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στην αθήνα υπάρχει και ο σύλλογοσ ΄΄ευτοκία΄΄ που βοηθάει και ενημερώνει για τέτοιες περιπτώσεις...

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
episis na prostheso pos an i tomi einai katheti se periptoseis poy egine poly viastika logo epeigoysas epiplokis antendiknitai o fisiologikos toketos

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι. λοιπον ας γραψουμε εδω καποια κριτηρια που επιτρεπετε το vbac. για να ταχουμε μαζεμενα. αλλα καποια που ξερουμε οτι σωστα.

1) η τομη να ειναι χαμηλα και οριζοντια(οχι μονο του δερματος αλλα και πιο μεσα η μητρα)
2) στενή παρακολούθηση απο έμπειρο στη VBAC Μαιευτήρα
3) αποφυγή της πρόκλησης τοκετού
4)επιλογή Μαιευτηρίου για τον τοκετό, το οποίο να παρέχει 24ωρη ετοιμότητα για την εκτέλεση επείγουσας καισαρικής (δηλ. εσωτερικό αναισθησιολόγο, παιδίατρο, βοηθό γυναικολόγου).
5)Ο λογος που εγινε η προηγουμενη καισαρικη να μην επαναλαμβανετε και στη τωρινη εγκυμοσυνη (
Για παράδειγμα, αν η καισαρική είχε γίνει επειδή η λεκάνη της μητέρας είναι πολύ στενή (απόλυτη δυσαναλογία), είναι αναμενόμενο ότι αυτό ισχύει και στην τωρινή εγκυμοσύνη, άρα έχει λίγο νόημα να ξαναπροσπαθήσει φυσιολογικά. Παρόλα αυτά, η περίπτωση της πολύ στενής λεκάνης της γυναίκας είναι σπάνια και αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι ότι η θέση του κεφαλιού του μωρού δεν βρήκε την καλύτερη θέση μέσα στη λεκάνη την προηγούμενη φορά (σχετική δυσαναλογία). Αν ήταν πράγματι αυτός ο λόγος, είναι πιθανόν το μωρό αυτή τη φορά να τοποθετηθεί στη λεκάνη καλύτερα και ο τοκετός να προχωρήσει ομαλότερα. Σε τέτοια περίπτωση, η γυναίκα μπορεί να δοκιμάσει ΤΜΚ με καλές πιθανότητες επιτυχίας. Επίσης, αν η καισαρική είχε γίνει επειδή το μωρό ήταν ισχιακό (ερχόταν με τους γλουτούς), πολύ μεγάλο ή επειδή είχε κουραστεί στον τοκετό, είναι δυνατή η προσπάθεια για ΤΜΚ, εφόσον δε συντρέχουν παρόμοιες συνθήκες αυτή τη φορά. )αυτη η πληροφορια ειναι απο ''
gynaikologos.net''
6) ελαχιστο διαστημα που να μεσολαβει κατα προτιμηση μεταξυ προηγουμενης καισαρικης με vbac 2 χρονια




οτι ξερετε γραψτε το εδω να τα χουμε μαζεμενα

doroulita

doroulita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
στην αθήνα υπάρχει και ο σύλλογοσ ΄΄ευτοκία΄΄ που βοηθάει και ενημερώνει για τέτοιες περιπτώσεις...

Στον σύλλογο αυτό με ποιον τρόπο σε υποστηρίζουν? Είναι μαίες ή γιατροί?

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γνωρίζω κοπέλα που στις 02.01.11 γέννησε με VBAC τη δεύτερη κορούλα της, ούτε 2 χρόνια μετά την καισαρική της. Θεσσαλονίκη γέννησε. Όποια θέλει λεπτομέρειες, ας μου στείλει π.μ.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ifigeneia έγραψε:Γνωρίζω κοπέλα που στις 02.01.11 γέννησε με VBAC τη δεύτερη κορούλα της, ούτε 2 χρόνια μετά την καισαρική της. Θεσσαλονίκη γέννησε. Όποια θέλει λεπτομέρειες, ας μου στείλει π.μ.

εστειλα πμ

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ifigeneia έγραψε:Γνωρίζω κοπέλα που στις 02.01.11 γέννησε με VBAC τη δεύτερη κορούλα της, ούτε 2 χρόνια μετά την καισαρική της. Θεσσαλονίκη γέννησε. Όποια θέλει λεπτομέρειες, ας μου στείλει π.μ.

δεν ξερω πως να στειλω π.μ.???
θα ήθελα όνομα γιατρού να γίνεται γιατι εγώ ειχα κάνει vbac σε άλλη επαρχια ...και μάλλον θα είμαι θεσ/κη του χρόνου...
αν θεσ πεσ μου πως να στειλω π.μ. η στειλε μου εσυ...

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΙΣΧΥΑΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΑΣΦΑΛΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 8-9 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΥΣ 18 ΜΗΝΕΣ,ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 4+ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΛΗΜΜΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ "ΞΕΝΟΔΟΧΟ"!!!!!!!!!! Smile

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν σου το ανεφερε ο γιατρος σου τοτε μη το σκεφτεσαι. ασε τα πραγματα να κυλισουν μονα τους και αν ειναι ολα οκ γιατι οχι? απλα συζητησε το φυσικα και με το γιατρο σου οτι το σκεφτεσαι. εγω να δουμε τι θα κανω. περιμενω βασικα να δω αν ερχετε κατα δω ο πελργος...ακομα δε ξερω. αλλα εγω ειμαι με 2 καισαρικες οποτε... θα το ψαξω ομως...

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΠΑΙΔΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ? ΚΙ ΑΝ ΠΑΘΩ ΚΑΜΙΑ ΡΙΞΗ ΜΗΤΡΑΣ? Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΟΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ! ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΠΟΨΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ "ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ"ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!! Rolling Eyes

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alexmina83 έγραψε:AΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΠΑΙΔΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ? ΚΙ ΑΝ ΠΑΘΩ ΚΑΜΙΑ ΡΙΞΗ ΜΗΤΡΑΣ? Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΟΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ! ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΠΟΨΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ "ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ"ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!! Rolling Eyes


απο κατω δεν σε κοβουν...τουλαχιστον οχι σαν εγχειρηση...ειναι κατι πολυ λιγοτερο και μικροτερο απο την καισαρικη το οποιο στις 40 μερες εχει επουλωθει τελειως..στην καισαρικη το σημαδι το βλεπεισ χρονια μετα...μη το σκεφτεσαι λοιπον!!δεν εχει καμια σχεση...ουτε παθαινεις ρηξη ...οσο εχεις εστω και μια μικρη αμφιβολια δεν θα προχωρησεις σε φυσιολογικο...αν το θες πραγματικα βρεσ σχετικα αρθρα και ιστοριες γυναικων που τα καταφεραν και επικεντρωσου εκει...
στο λεω γιατι αν ο γιατρος σου διακρινει την παραμικρη αμφιβολια δεν θα σε παει σε φυσιολογικο...δυστηχως οι γιατροι στην ελλαδα δεν ειναι ΄΄ηθικοι΄΄ σε τετοια θεματα..

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
alexmina83 έγραψε:AΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΠΑΙΔΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ? ΚΙ ΑΝ ΠΑΘΩ ΚΑΜΙΑ ΡΙΞΗ ΜΗΤΡΑΣ? Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΟΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ! ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΠΟΨΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ "ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ"ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!! Rolling Eyes


απο κατω δεν σε κοβουν...τουλαχιστον οχι σαν εγχειρηση...ειναι κατι πολυ λιγοτερο και μικροτερο απο την καισαρικη το οποιο στις 40 μερες εχει επουλωθει τελειως..στην καισαρικη το σημαδι το βλεπεισ χρονια μετα...μη το σκεφτεσαι λοιπον!!δεν εχει καμια σχεση...ουτε παθαινεις ρηξη ...οσο εχεις εστω και μια μικρη αμφιβολια δεν θα προχωρησεις σε φυσιολογικο...αν το θες πραγματικα βρεσ σχετικα αρθρα και ιστοριες γυναικων που τα καταφεραν και επικεντρωσου εκει...
στο λεω γιατι αν ο γιατρος σου διακρινει την παραμικρη αμφιβολια δεν θα σε παει σε φυσιολογικο...δυστηχως οι γιατροι στην ελλαδα δεν ειναι ΄΄ηθικοι΄΄ σε τετοια θεματα..

οπως τα λες ειναι αλλα καιγω ωρις νατο θελω κανω κακες σκεψεις...οσο για την τομη να πω στην alexmina πως εμενα στη 2η καισαρικη δε ξερω τι εκανε μεσα στη μητρα αλλα απο εξω μου τοχε πει κιολας οτι δε θα κανει 2η γραμμη να φαινετε. η τομη μου ειναι μια. δε διακρινετε 2η καισαρικη. ασε που για να τη δεις πρεπει να ξερεις.. εχει χαθει σχεδον.

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΘΑΡΡΥΝΣΗ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ! ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ. ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΤΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙ ΣΤΙΣ 25 ΜΕΡΕΣ! ΣΧΕΤΗ ΦΡΙΚΗ.ΜΑΖΕΥΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΣΤΑ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΤΕΛΝΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μια γνωστη μου γεννησε με καισαρικη και μετα πο 6 χρονια εμεινε εγκυος,ο γοατρος που την παρακολουθουσε ηταν σε κλινικη-στην επαρχια μην φανταστειτε καμια μεγαλη-και της ειπε αν θελει να γεννησει φυσιολογικα να παει στο νοσοκομειο,αυτος ηθελε να την ξεγεννησει αλλα η υπολοιπη ομαδα του τοκετου-μαιες αναισθησιολογοι-δεν συμφωνουν και δεν θελουν να αναλαβουν την ευθυνη σε περιπτωση που γινει κατι,οποτε και η κοπελα πηγε στο νοσοκομειο πηρε ολο το μηνα της σπασανε τα νερα της και γεννησε φυσιολογικοτατα,και δεν μιλαμε για καμια μεγαλη πολη τυπου Θεσ/νικη,αμα θελει ο γιατρος μπορεις να γεννησεις αν δεν θελει θα σου βρισκει ενα σωρο δικαιολογιες!Με το καλο ευχομαι!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:= ,αμα θελει ο γιατρος μπορεις να γεννησεις αν δεν θελει θα σου βρισκει ενα σωρο δικαιολογιες!Με το καλο ευχομαι!

ΕΧΕΙς ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!! ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!
ΟΣΕς ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπόν κορίτσια να μια λίστα με γιατρούς που αναλαμβανουν φυσιολογικό μετά από καισαρική:

Χασιάκος ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ
Πετρογιαννηας ΙΑΣΩ
Ροσόλυμος ΕΛΕΝΑ
Πατσουρας ΛΗΤΩ, ΙΑΣΩ, ΑΤΤΙΚΟ
Μπιλλαλης ΕΥΤΟΚΙΑ
Τυμπανίδης ΜΗΤΕΡΑ
Πυργιώτης ΛΗΤΩ

κοριτισα το αντεγραψα απο αλλο blog..ελπιζω να μην πειραζει...το θεμα ειναι πως ολοι τους ειναι αθηνα..αν καποια κοπελα ξερει και αλλους σε άλλες πολεις ας το γραψει παρακαλω!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:λοιπόν κορίτσια να μια λίστα με γιατρούς που αναλαμβανουν φυσιολογικό μετά από καισαρική:

Χασιάκος ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ
Πετρογιαννηας ΙΑΣΩ
Ροσόλυμος ΕΛΕΝΑ
Πατσουρας ΛΗΤΩ, ΙΑΣΩ, ΑΤΤΙΚΟ
Μπιλλαλης ΕΥΤΟΚΙΑ
Τυμπανίδης ΜΗΤΕΡΑ
Πυργιώτης ΛΗΤΩ

κοριτισα το αντεγραψα απο αλλο blog..ελπιζω να μην πειραζει...το θεμα ειναι πως ολοι τους ειναι αθηνα..αν καποια κοπελα ξερει και αλλους σε άλλες πολεις ας το γραψει παρακαλω!!!

βρε τι μαθαινει κανεις!! ο χασιακος ειναι ο γιατρος μου δεν ηξερα οτι αναλαμβανει φτ μετα απο καισαρικη!!!

stef23


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κ απο εμενα!

για θεσσαλονικη γνωριζω οτι αναλαμβανει φτ μετα απο καισαρικη ο αποστολος μαμοπουλος κ ξεγενναει στο γενεσις.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις