Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
476 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 476 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KANONIKA ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΧΝΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ. Η ΞΕΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΟΛΛΗΤΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ.ΑΛΛΑ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΕΝ ΑΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ. ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΤΕ ΟΣΕΣ ΕΠΙΘΗΜΗΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΜΠΙΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ Wink

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
RANIAASIKIDOY έγραψε:KANONIKA ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΧΝΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ Wink


ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ...!! αμα πας σε καλο γιατρο και ειδικο σε φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη ...σε αφηνει!
Ολοι οι υπόλοιποι σε φοβιζουν με την δικαιολογια να ειναι καλα το παιδι...
Επίσης στο εξωτερικο το οριο ειναι 18 μηνες και οχι 3 χρονια..

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΓΙΑΤΡΟΙ VBAC ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μαμόπουλος Απόστολος ΓΕΝΕΣΙΣ
Μπουζάκη Αγγελικη ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ (αλλα παει και γενεσις)
Παπανικολάου Αλέξης
Γκουτζιούλης Φώτης

ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ???
ΑΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΕΝΑΝ-ΕΝΑΝ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ Rolling Eyes

οχι δε θα σου πει.. εγω ειχα παρει την Μπουζακη που ασχετα με το δικο μου κολημα να αλλαξω γιατρο η γυναικα ειναι τελεια! λοιπον την ειχα πριξει στην κυριολεξια με το πρωτο τηλεφωνημα. ουτε ξερω ποση ωρα μιλουσαμε. τουλαχιστον μιση. δεν ειπε καθολου ελα αποδω. ισα ισα που με συμβουλευε τι να πω στηνκ αθε περιπτωση στη δικια μου γιατρο..παρτην και δε θα το μετανιωσεις Very Happy

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ΑΓΑΠΗ@"]ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΟ!!!
Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚ/ΔΙΟ ΕΝΕΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΙ Rolling Eyes
quote]

ουπς!!!!! προσεχε!!!! η επισκληριδιος κανονικα δε γινετε σε vbac!!!!μονο σε ειδικες περιπτωσεις. πχ εμενα μου ειχε πει η Μπουζακη επειδη ειμαι μετα απο 2 καισαρικες και εχω ποσοστα στην ουσια 50-50 θα μου εκανε προς το τελος ωστε αν γινοτανκατι ναμουν ετοιμη για καισαρικη.
οταν εχεις ομως μια καισαρικη πισω και πας για φτ (που εκει εχεις παρα πολλα μεγαλα ποσοστα επιτυχιας) κανονικα δε κανουν επισκληριδιο ωστε να εχεις ολες τις αισθησεις σου και καλες και κακες και να μπορεις να συνεργαζεσαι αμεσα και να λες τι νιωθεις!επισης με την ναρκωση το μωρο χαλαρωνει αρα σταματαει η ανταποκριση του. και σε περιπτωσεις vbac δε θελουμε κανεναν χαλαρο!!!

το βλεπω παγιδα αυτο που σου ειπε. Rolling Eyes

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
εγω θα σου ευχηθω να σε πιασουν πονοι και να πας με διαστολη 10 στο νοσοκομειο..και να γεννησεις με εναν πόνο!!!
Αλλα οπως και να εχει πανω απο όλα ενα γερο μωράκι!!
καλή τύχη!!!

οσο για αυτο... εφοσον μπορεσω να με πιασουν οι πονοι μη φανταστεις οτι θα τρεξω αμεσως στην κλινικη. Laughing αν εχω διαστολη μεγαλη δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτω βλακειες!
αλλα σιγουρα ενα σωστο μωρο και τιποτα αλλο..
αληθεια δεν υπαρχει λογος ναμην το πω.. εχετε ακουσειτι παιζει με τις τριχομοναδες? αν επηρεαζουν το μωρο σε κατι? τις απεκτησα πριν το καλοκαιρι και δε λενε να φυγουν ρε γμτ! αυτο ελεγα πριν.. θα ξαναπαρω υποθετα οταν πλησιαζω αν και δε περιμενω να γινει κατι. εχω παρει 2 φορες ως τωρα και τιποτα. δελ ενε να κουνηθουν αποκει.. Mad

Xrysafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!!! Διαβάζω από την αρχή το θέμα γιατί με ενδιαφέρει πολύ αλλά δεν είχα βρει μέχρι τώρα το θάρρος να γράψω... Είμαι στην 23η εβδομάδα και πριν λίγο καιρό άλλαξα γιατρό επειδή αυτός που είχα ήταν τελείως αρνητικός για vbac και επέμενε πάλι για καισαρική. Ήθελα να ρωτήσω η Μπουζάκη που αναφέρετε που έχει το γραφείο της; Και επίσης αν ο Γκουτζιούλης που γράφετε στη λίστα λέγεται σίγουρα Φώτης.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xrysafenia έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Διαβάζω από την αρχή το θέμα γιατί με ενδιαφέρει πολύ αλλά δεν είχα βρει μέχρι τώρα το θάρρος να γράψω... Είμαι στην 23η εβδομάδα και πριν λίγο καιρό άλλαξα γιατρό επειδή αυτός που είχα ήταν τελείως αρνητικός για vbac και επέμενε πάλι για καισαρική. Ήθελα να ρωτήσω η Μπουζάκη που αναφέρετε που έχει το γραφείο της; Και επίσης αν ο Γκουτζιούλης που γράφετε στη λίστα λέγεται σίγουρα Φώτης.

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ??

Xrysafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bou-boukitsa έγραψε:
Xrysafenia έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Διαβάζω από την αρχή το θέμα γιατί με ενδιαφέρει πολύ αλλά δεν είχα βρει μέχρι τώρα το θάρρος να γράψω... Είμαι στην 23η εβδομάδα και πριν λίγο καιρό άλλαξα γιατρό επειδή αυτός που είχα ήταν τελείως αρνητικός για vbac και επέμενε πάλι για καισαρική. Ήθελα να ρωτήσω η Μπουζάκη που αναφέρετε που έχει το γραφείο της; Και επίσης αν ο Γκουτζιούλης που γράφετε στη λίστα λέγεται σίγουρα Φώτης.

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ??


Ναι θεσσαλονίκη είμαι, ξέχασα να το αναφέρω...

Xrysafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Supermama εσένα η γιατρός σου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο;

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xrysafenia έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Xrysafenia έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Διαβάζω από την αρχή το θέμα γιατί με ενδιαφέρει πολύ αλλά δεν είχα βρει μέχρι τώρα το θάρρος να γράψω... Είμαι στην 23η εβδομάδα και πριν λίγο καιρό άλλαξα γιατρό επειδή αυτός που είχα ήταν τελείως αρνητικός για vbac και επέμενε πάλι για καισαρική. Ήθελα να ρωτήσω η Μπουζάκη που αναφέρετε που έχει το γραφείο της; Και επίσης αν ο Γκουτζιούλης που γράφετε στη λίστα λέγεται σίγουρα Φώτης.

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ??


Ναι θεσσαλονίκη είμαι, ξέχασα να το αναφέρω...

ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΗΡΘΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ...ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗ ΜΠΟΥΖΑΚΗ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΩΤΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩς ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ VBAC ΑΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΗς...ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ..

ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΚΑΤΖΙΟΥΛΗ ΠΟΥ ΛΕς ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...
ΕΠΙΣΗς ΛΕΝΕ ΠΩς ΚΑΙ Ο ΜΑΜΟΠΟΥΛΟς ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ..

ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΡΩΤΑ ...ΝΑ ΔΕΙς ΚΑΙ ΠΟΙΟς ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ...ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΧΕΙς ΚΑΝΕΙ??ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙς ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ!!

Xrysafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bou-boukitsa έγραψε:
Xrysafenia έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Xrysafenia έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Διαβάζω από την αρχή το θέμα γιατί με ενδιαφέρει πολύ αλλά δεν είχα βρει μέχρι τώρα το θάρρος να γράψω... Είμαι στην 23η εβδομάδα και πριν λίγο καιρό άλλαξα γιατρό επειδή αυτός που είχα ήταν τελείως αρνητικός για vbac και επέμενε πάλι για καισαρική. Ήθελα να ρωτήσω η Μπουζάκη που αναφέρετε που έχει το γραφείο της; Και επίσης αν ο Γκουτζιούλης που γράφετε στη λίστα λέγεται σίγουρα Φώτης.


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ??


Ναι θεσσαλονίκη είμαι, ξέχασα να το αναφέρω...

ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΗΡΘΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ...ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗ ΜΠΟΥΖΑΚΗ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΩΤΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩς ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ VBAC ΑΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΗς...ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ..

ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΚΑΤΖΙΟΥΛΗ ΠΟΥ ΛΕς ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...
ΕΠΙΣΗς ΛΕΝΕ ΠΩς ΚΑΙ Ο ΜΑΜΟΠΟΥΛΟς ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ..

ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΡΩΤΑ ...ΝΑ ΔΕΙς ΚΑΙ ΠΟΙΟς ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ...ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΧΕΙς ΚΑΝΕΙ??ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙς ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ!!

Ναι μια έχω κάνει και ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω φυσιολογικά. Αυτός που βρήκα τώρα ήταν πολύ θετικός αλλά επειδή μέχρι στιγμής τον έχω επισκεφτεί μόνο μία φορά φοβάμαι μήπως στο τέλος στραβώσει κάτι...

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

ΑΝΕΤΑ μπορειτε να προχωρήσετε σε φυσιολογικό τοκετό.

Εγώ έχω 2 αγοράκια, που απο βλακεία διαφόρων (να μην το αναλύσω) τα έκανα με καισαρική. Τώρα ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ οτι θα μπορούσα να ΒΙΩΣΩ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΕΝΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ...θα εκανα και τριτο Laughing Laughing

Αλήθεια αν διαβάσει η κοπέλα που πήγε για φυσιολογικό μετά απο 2 καισαρικές ας μας πει για την εμπειρία...

ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ Φυσιολογικός τοκετός μετά από καισαρική? - Σελίδα 5 215994 Φυσιολογικός τοκετός μετά από καισαρική? - Σελίδα 5 215994

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Xrysafenia"][quote="bou-boukitsa"][quote="Xrysafenia"]
bou-boukitsa έγραψε:[quote="Xrysafenia"
Ναι μια έχω κάνει και ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω φυσιολογικά. Αυτός που βρήκα τώρα ήταν πολύ θετικός αλλά επειδή μέχρι στιγμής τον έχω επισκεφτεί μόνο μία φορά φοβάμαι μήπως στο τέλος στραβώσει κάτι...

Μπορεις σιγοουρα να τα καταφερεις αλλα βρες γιατρο ειδικο για vbac...μην αρκεστεις σε ενα απλο γιατρο που θα σου πει πως ναι σε αφηνει...
αυτο μονο...
κατα τα άλλα ...καλη τύχη σου εύχομαι!!

Xrysafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="bou-boukitsa"][quote="Xrysafenia"][quote="bou-boukitsa"]
Xrysafenia έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:[quote="Xrysafenia"
Ναι μια έχω κάνει και ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω φυσιολογικά. Αυτός που βρήκα τώρα ήταν πολύ θετικός αλλά επειδή μέχρι στιγμής τον έχω επισκεφτεί μόνο μία φορά φοβάμαι μήπως στο τέλος στραβώσει κάτι...

Μπορεις σιγοουρα να τα καταφερεις αλλα βρες γιατρο ειδικο για vbac...μην αρκεστεις σε ενα απλο γιατρο που θα σου πει πως ναι σε αφηνει...
αυτο μονο...
κατα τα άλλα ...καλη τύχη σου εύχομαι!!

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα παλύ!!!!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλησπερα!!!! Μολις διαβασα ολα τα μηνυματα και βλεπω οτι στην θεσσαλονικη εχουμε πιο πολλες εγκυουλες Razz (με το καλο κοριτσια) Εγω βεβαια ειμαι στην αθηνα και για αυτο θελω να σας ρωτησω καποια πραγματα αν μπορειτε να μου απαντησετε. Γεννησα τον 07/2010 το πρωτο μου παιδι με καισαρικη λογω υψηλης πιεσης 16 και επειδη ειχα αρχισει να κανω λευκωμα τωρα ομως εχουμε αρχισει για δευτερο και τα κολληματα μου ειναι τα εξης: ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω και μου ειπε οτι θα κανουμε παλι καισαρικη γιατι δεν το διακυνδινευει (το ειχα αναφερει και σε αλλο θεμα) εγω ομως θελω φυσιολογικο τοκετο και για να το ζησωωωω και γιατι απο την καισαρικη μου εγω υπεφερα!!!! Twisted Evil Επισης θελω να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο λογω οικονομικων και τελος αν καμια γνωριζει η ειχε κατι παρομοιο παει να πει οτι επειδη η πρωτη καισαρικη εγινε για την πιεση και το λευκωμα οτι ετσι θα γινει και με την δευτερη Crying or Very sad ???? Πειτε μου τι να κανω??? Δεν ξερω πως να βρω εναν γιατρο και να πανε ολα καλα γιατι αυτον τον γιατρο που εχω τωρα τον εχω απο τα 17 μου

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Κοριτσια καλησπερα!!!! Μολις διαβασα ολα τα μηνυματα και βλεπω οτι στην θεσσαλονικη εχουμε πιο πολλες εγκυουλες Razz (με το καλο κοριτσια) Εγω βεβαια ειμαι στην αθηνα και για αυτο θελω να σας ρωτησω καποια πραγματα αν μπορειτε να μου απαντησετε. Γεννησα τον 07/2010 το πρωτο μου παιδι με καισαρικη λογω υψηλης πιεσης 16 και επειδη ειχα αρχισει να κανω λευκωμα τωρα ομως εχουμε αρχισει για δευτερο και τα κολληματα μου ειναι τα εξης: ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω και μου ειπε οτι θα κανουμε παλι καισαρικη γιατι δεν το διακυνδινευει (το ειχα αναφερει και σε αλλο θεμα) εγω ομως θελω φυσιολογικο τοκετο και για να το ζησωωωω και γιατι απο την καισαρικη μου εγω υπεφερα!!!! Twisted Evil Επισης θελω να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο λογω οικονομικων και τελος αν καμια γνωριζει η ειχε κατι παρομοιο παει να πει οτι επειδη η πρωτη καισαρικη εγινε για την πιεση και το λευκωμα οτι ετσι θα γινει και με την δευτερη Crying or Very sad ???? Πειτε μου τι να κανω??? Δεν ξερω πως να βρω εναν γιατρο και να πανε ολα καλα γιατι αυτον τον γιατρο που εχω τωρα τον εχω απο τα 17 μου

στην αθηνα σε δημοσιο ειναι ο Ροσολυμος στο ελενα...για παρτον ενα τηλ να δεις..
οσο για ντον γιατρο ..και εκατο χρονια να τον εχεις αμα δεν ειναι ειδικος σε φυσιολογικο μετα απο καισαρικη δεν θα κανει τιποτα,...
τον εαυτο σου κοιτα και αλλαξε τον!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχεις δικιο bouboukitsa πρεπει να τον αλλαξω το ξερω απλα ειναι μεχρι να το παρω αποφαση. Εχεις καποια εμπειρια απο αυτον γυναικολογο που μου ειπες? αν επιτρεπεται εσυ με αυτον γεννησες στο Έλενα?

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannakuba έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Αλήθεια αν διαβάσει η κοπέλα που πήγε για φυσιολογικό μετά απο 2 καισαρικές ας μας πει για την εμπειρία...

εννοητε μετα απο μια να μη το σκεφτετε καμια μανουλα! εγω ειμαι μετα απο 2 και απλα χαμηλωνουν τα ποσοστα επιτυχιας αντικειμενικα.. ειναι αυτο που λεμε ολα θα φανουν στο τελος. αλλα σιγουρα μπορεις να κανεις την προσπαθεια εστω και μετα απο 2.στο εξωτερικο φυσικα ειναι απλο εστω και μετα απο2 εδω ομως...
τελικα βρε κοριτσια δεν ξερει καμια τι παιζει με τις τριχομοναδες?? περα απτο vbac..εμαθα οτι αν περασει αποκει το μωρακι που πλεον ειναι περιοχη ''βρομικη'' για το μωρο θελει προσοχη και αν κολησει περνει αντιβιωση και αυτο.. λιγακι με χαλαει στα καλα καθουμενα να παρει φαρμακακι Rolling Eyes (αυτα τα εμαθα απο μικροβιολογους και παιδιατρους για ναναι πιο αντικειμενικα αν και το συζητησα και μετη γιατρο.)ανηπομονω να ερθει 10 του μηνος να παω και να τη ρωτησω παλι. μακαρι να γραψω παντως τελος του μηνα για τη γεννα του μωρου και ενα ''θαυμα''....... Very Happy

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Εχεις δικιο bouboukitsa πρεπει να τον αλλαξω το ξερω απλα ειναι μεχρι να το παρω αποφαση. Εχεις καποια εμπειρια απο αυτον γυναικολογο που μου ειπες? αν επιτρεπεται εσυ με αυτον γεννησες στο Έλενα?

Οχι δεν εχω προσωπικη εμπειρια...εγω λογο στρατου του αντρα μου ειμαι ολο επαρχια......και εψαχνα γιατρους ειδικους..αλλα οι περισσοτεροι ειναι Αθήνα...
αν πας πισω σε αυτο το θεμα θα τους βρεις ολους,,,αλλα νομιζω πολλοι ειναι σε ιδιωτικα...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειδα ενα αλλο μηνυμα κοπελας και θυμηθηκα και αυτο. τελικα γεννησα με καισαρικη,οι λογοι...δικια μου ανησυχια για τις τριχομοναδες (που δεν βρηκα αν τελικα ειναι τοσο σοβαρο) και 2ον ειχε τεντωσει η μητρα μου. παρολα αυτα ειχα πονακια το βραδυ πριν παω..μετα τη γεννα μου ειπε η γιατρο οτι οντως σε ενα σημειο η μητρα ειχε γινει πολυ λεπτη. Rolling Eyes τεσπα. το θεμα ειναι οσες ειστε μετα απο 1 καισαρικη βουρ!!!!
φιλια!!!!

gwgw100

gwgw100
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσια ευχομαι με το καλο οι εγκυουλες.Να πω οτι εχω ενα αγορακι 2 χρονων που το εκανα με καισαρικη λογω εξωσωματικης(ετσι μου ειπε ο γιατρος οτι επρεπε να γινει)Τωρα σκεφτομαστε με τον αντρα μου να προχωρησουμε σε 2 εξωσωματικη.Θελω παρα πολυ να γεννησω φυσιολογικα οταν με το καλο μεινω εγκυος κ εχω σκοπο να αλλαξω γιατρο κ να βρω καποιον σε δημοσιο που να αναλαμβανει φυσιολογικα μετα απο εξωσωματικη.Εχετε ακουσει για καποιον εσεις?Συγνωμη αν σας κουρασα.φιλακια.





Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις