Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

126ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 4:14 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι κι αμα το βγαλεις το μωρο πριν την 20η μερα που δεν θα εχει παρει την μιση ευχη???Αλλο κ τουτο...Εγω ουτε μιση ουτε ολοκληρη ευχη πηρα για να βγαλω τον γιο μου εξω....Κατ'αρχην απο 14 ημερων εξω τον ειχα....Και γυρισε ο δικος μου και μου λεει οτι στην μανα μου να πουμε οτι πηραμε ευχη...Εσυ του λεω πες οτι θες εγω θα πω την αληθεια....

127ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 4:43 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ποσοστό της ευχής πάει ανάλογα με τη μέρα που θα αποφασίσεις να βγάλεις το μωρό έξω, ή είναι στάνταρ????? Αν δηλαδή εγω το βγάλω στις 80 μέρες, πάιρνω διπλάσια ευχή??? Κι αν αποφασίσω να το βγάλω στις 9 μέρες, παίρνω το 22,5% της ευχής ή στρογγυλοποιείται στο 20%???

128ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 4:44 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Το ποσοστό της ευχής πάει ανάλογα με τη μέρα που θα αποφασίσεις να βγάλεις το μωρό έξω, ή είναι στάνταρ????? Αν δηλαδή εγω το βγάλω στις 80 μέρες, πάιρνω διπλάσια ευχή??? Κι αν αποφασίσω να το βγάλω στις 9 μέρες, παίρνω το 22,5% της ευχής ή στρογγυλοποιείται στο 20%???

χαχαχχααχχαχαχαχαα

129ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 5:02 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Το ποσοστό της ευχής πάει ανάλογα με τη μέρα που θα αποφασίσεις να βγάλεις το μωρό έξω, ή είναι στάνταρ????? Αν δηλαδή εγω το βγάλω στις 80 μέρες, πάιρνω διπλάσια ευχή??? Κι αν αποφασίσω να το βγάλω στις 9 μέρες, παίρνω το 22,5% της ευχής ή στρογγυλοποιείται στο 20%???

Δε ξερω πως παει,,,μπορει να περνεις και δωρο εκπληξη αν παρεις ολη την ευχη.... Twisted Evil

130ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 5:15 am

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαγια μου,με το καλο να ερθει το αγγελουδι σας.οπψς το ειπες...ΓΡΑΨΕ ΤΟΥΣ.ολα τα στοματα δεν βουλωνονται,αλλαμπορεις να τους αγνοεις,η να λες χαριτολογοντας...ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΣΑΣ,ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΑΥΤΑ,ΤΩΡΑ Ο ΚΟΣΜΟς ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ...χι χι χι κακια?δεν νομιζω! ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 536304

131ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 5:20 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλέ έχετε κάτσει 40 μέρες μέσα; Εγώ έκατσα 36 γιατί έτυχε να γεννήσω χειμώνα και δεν είχα και που να πάω νωρίτερα και ήθελα να κοιμάμαι συνέχεια κιόλας. Περιττό να σας πω ότι όταν βγήκα έξω μου μιλούσαν... και ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ!!! Κλεισμένη μέσα τόσες μέρες κόντεψα να κουφαθώ! Χαχχααχααχα!

132ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 5:44 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω ψιλοκράτησα τον σαραντισμό, στον Αλέξανδρο βγήκα στις 30 μέρες για να πάω σε βάφτιση, ηταν και καλοκαίρι, θα μπορούσα να είχα βγει νωρίτερα αλλα είχα πολλά ράμματα και ενιωθα κομμάτια, δεν μπορουσα να σταθω όρθια πάνω απο 5 λεπτά. Κι ετυχε κι ο 15Αυγουστος νταν στη μέση του σαραντισμού (γιορτάζουμε κι εγω και ο άντρας μου) και ήρθαν όλοι οι φίλοι μας στο σπίτι, οπότε ειδα τον δικό μου τον κόσμο, και δε μου φάνηκε τόσο θλιβερη η απομόνωση Razz
Στον Θοδωρη ηταν τέλη Μαρτίου, και θήλαζα αποκλειστικά οπότε κράτησα πιο πολύ τον σαραντισμό, γύρω στις 35 μέρες περίπου. Και πάλι με είχε φάει η μάνα μου διότι ο παπας της είπε "αφου έκατσε 35 μέρες, γιατι να μην κάτσει άλλες 5??" ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 679259

133ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 6:46 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω κοριτσια εκατσα 40 μερες μεσα!γεννησα μαιο και μου χε κακοφανει πολυ.βεβαια αν με το καλο ξαναμεινω πιστευω οτι θα παρω μισο σαραντισμο.Ειχα σκασει μεσα νομιζα θα πεσω σε καταθλιψη γιατι ειχε και ζεστη και μενω διπλα απο την πλατεια και οταν καθομουν στο μπαλκονι και χαζευα μου κακοφαινοταν.παντως για την ευχη του παιδιου εγω θεωρω πως πρεπει να την παρει ειναι καλο να τα παμε να τα διαβασουν.γνωμη μου.εγω γελουσα οταν ειχαν ερθει η συνηφαδα μου με τον κουνιαδο μου να μας δουν πριν σαραντησουμε και τους λεει η πεθερα μου<δεν πιστευω να ρθατε σε επαφη εχτες?>γιατι θα γεμισει σπυρακια το μωρο.οπως και φυσικα αυτο με την περιοδο κλασικη δικαιολογια και προκαταληψη οπως πολλα χαζα που ακουμε αλλα επειδη δεν ξερουμε τα πιστευουμεLaughing

134ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 6:53 am

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τιποτα δεν κρατησα,βασικα μου βαλανε λογια στο πρωτο και εκατσα μεσα 15 μερες,στο τελος αρρωστησα,επαθα καταθληψη,και περασαν 6 μηνες για να συνελθω.ηταν η τελευταια φορα που αφησα καποιον να με επιρρεασει.εβγαινα απο την πρωτη μερα,δηλ,στο διαβαλκανικο που γεννησα[εκει και δουλευα]πηγαινα 3 φορες την ημερα για καφε.μολις γυριζα σπιτι βολτες,και ημουν μια χαρα.εβγαινα και βραδια,εβγαζα και το μωρο.και τους το ειχα πει...δεν κουβαλαω το μωρο για μισο σαραντισμο,αν θελετε καλεστε τον σπιτι!αυτο και εγινε!στις 20 μερες ηρθε σπιτι,αλλα εγω το εβγαζα συνεχεια ως τοτε!στις 40 μερες,πηγα και για να σαραντησω,αλλα στον παπα το ειχα πει...οτι εγω σπιτι δεν καθομαι,το ιδιο και το μωρο!

135ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 6:58 am

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το πρωτο ταξιδι της κορης ηταν στις 15 ημερες!θεσσαλονικη -σερρες!ουτε ευχη ουτε τιποτα.ημουν μια χαρα!

136ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 7:13 am

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:Το ποσοστό της ευχής πάει ανάλογα με τη μέρα που θα αποφασίσεις να βγάλεις το μωρό έξω, ή είναι στάνταρ????? Αν δηλαδή εγω το βγάλω στις 80 μέρες, πάιρνω διπλάσια ευχή??? Κι αν αποφασίσω να το βγάλω στις 9 μέρες, παίρνω το 22,5% της ευχής ή στρογγυλοποιείται στο 20%???

Έγραψες!!!!! ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 587529
Εγώ βγήκα με το που γύρισα από το μαιευτήριο! Αν έμενα μέσα θα τρελαινόμουν!

137ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 10:57 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πιστεύω ότι καθένας κάνει ότι αισθάνεται. Εγώ δεν ήθελα να ψωνίσω τίποτα πριν μπω στον 7ο μήνα. Μάλιστα δουλεύω σε μεγάλο s/m και είχε βάλει πολύ καλές προσφορές στα ρούχα και όλοι μου έλεγαν γιατί δεν ψωνίζεις. Αλλά δεν ήθελα γιατί φοβόμουν μην γίνει τίποτα... Επίσης ήθελα και κράτησα τον σαραντισμό. Δεν βγήκα βράδυ εκτός από περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης (ένας σεισμός, εισαγωγή του μπέμπη στο νοσοκομείο, και που χρειάστηκε να πάω ξανά στο μαιευτήριο να με δει ο γιατρός), λιβάνιζα κάθε βράδυ, δεν άφηνα τα ρούχα του και τα δικά μου έξω το βράδυ. Αλλά ήθελα και το έκανα, το ένιωθα! Ο καθένας κάνει ότ νομίζει!

138ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 11:09 am

????????


Επισκέπτης
stardust έγραψε:Εγω κοριτσια εκατσα 40 μερες μεσα!γεννησα μαιο και μου χε κακοφανει πολυ.βεβαια αν με το καλο ξαναμεινω πιστευω οτι θα παρω μισο σαραντισμο.Ειχα σκασει μεσα νομιζα θα πεσω σε καταθλιψη γιατι ειχε και ζεστη και μενω διπλα απο την πλατεια και οταν καθομουν στο μπαλκονι και χαζευα μου κακοφαινοταν.παντως για την ευχη του παιδιου εγω θεωρω πως πρεπει να την παρει ειναι καλο να τα παμε να τα διαβασουν.γνωμη μου.εγω γελουσα οταν ειχαν ερθει η συνηφαδα μου με τον κουνιαδο μου να μας δουν πριν σαραντησουμε και τους λεει η πεθερα μου<δεν πιστευω να ρθατε σε επαφη εχτες?>γιατι θα γεμισει σπυρακια το μωρο.οπως και φυσικα αυτο με την περιοδο κλασικη δικαιολογια και προκαταληψη οπως πολλα χαζα που ακουμε αλλα επειδη δεν ξερουμε τα πιστευουμεLaughing

Αν ο κουνιαδος ειχε παει με γκομενα πιανει;;; Ή μονο με τη συζυγο;;;;
scratch scratch scratch

139ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 11:12 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
stardust έγραψε:...ειχαν ερθει η συνηφαδα μου με τον κουνιαδο μου να μας δουν πριν σαραντησουμε και τους λεει η πεθερα μου<δεν πιστευω να ρθατε σε επαφη εχτες?>γιατι θα γεμισει σπυρακια το μωρο...[/color][/i]
Αν ο κουνιαδος ειχε παει με γκομενα πιανει;;; Ή μονο με τη συζυγο;;;;
scratch scratch scratch
Δηλαδή δεν κάνουμε που δεν κάνουμε εμείς σεξ, θα απαγορεύσουμε και στους άλλους να κάνουν????

140ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Αυγ 29, 2011 12:08 pm

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
etoile! έγραψε:
stardust έγραψε:...ειχαν ερθει η συνηφαδα μου με τον κουνιαδο μου να μας δουν πριν σαραντησουμε και τους λεει η πεθερα μου<δεν πιστευω να ρθατε σε επαφη εχτες?>γιατι θα γεμισει σπυρακια το μωρο...[/color][/i]
Αν ο κουνιαδος ειχε παει με γκομενα πιανει;;; Ή μονο με τη συζυγο;;;;
scratch scratch scratch
Δηλαδή δεν κάνουμε που δεν κάνουμε εμείς σεξ, θα απαγορεύσουμε και στους άλλους να κάνουν????

οτι να ναι ρε κοριτσια οχι τιποτα αλλο ειχε επειρεασει και τον αντρα μου και μια μερα η μικρη εβγαλε σπυρακια στο προσωπο ιδρωτηρια ηταν αλλα αυτος το πρωτο πραγμα που με ρωτησε οταν γυρησε απο την δουλεια ηταν<ποιος ηρθε επισκεψη και γεμισε σπυρακια το μωρο?>του λεω ο αδερφος μου.ε στανταρ το χε κανει και γι αυτο αλλη φορα να τον πεις να ξερει[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] scratch scratch

141ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Παρ Σεπ 02, 2011 11:53 am

????????


Επισκέπτης
Nena έγραψε:
etoile! έγραψε:
stardust έγραψε:...ειχαν ερθει η συνηφαδα μου με τον κουνιαδο μου να μας δουν πριν σαραντησουμε και τους λεει η πεθερα μου<δεν πιστευω να ρθατε σε επαφη εχτες?>γιατι θα γεμισει σπυρακια το μωρο...[/color][/i]
Αν ο κουνιαδος ειχε παει με γκομενα πιανει;;; Ή μονο με τη συζυγο;;;;
scratch scratch scratch
Δηλαδή δεν κάνουμε που δεν κάνουμε εμείς σεξ, θα απαγορεύσουμε και στους άλλους να κάνουν????

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

142ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 7:33 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εδω στα μερη μου λενε πως αν εισαι αδιαθετη δε πρεπει να πλησιασεις νεογεννητο. εγω και στα 2 μου ανιψια ειχα περιοδο κ οταν τα πλησιασα ουτε κοκκινισαν ουτε σπυρια εβγαλαν...

143ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 8:03 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιατι το "μην καθεσαι στραβωποδι, θα πνιξεις το μωρο" Ε Λ Ε Ο Σ. Ευτυχως εγω δεν εχω τετοια στην οικογενεια και αν τολμησουν να πουν το οτιδηποτε ξερουν πως δεν θα τους ακουσω καν. Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος και το ειπα στην μαμα μου ετρεξε να του ψωνισει (ζουσε τοτε εξωτερικο ηταν κυριακη και βρηκε ανοιχτο μαγαζι η αθεοφοβη). Μεχρι 4 μηνων του ειχε ψωνισει 3 βαλισες πραγματα ολα λευκα και ειχα και επικινδυνη εγκυμοσυνη. Εννοειτε οτι πριν μπω στον 8 ολο το δωματιο ηταν ετοιμο. Και τωρα τα ιδια, λογικα σε κανενα μηνα εναμιση θα ειναι ολα ετοιμα. Και επειδη εχω ζησει εξω και εχω δει πως μεγαλωνουν τα παιδια τελικα ειμαστε πολυ πισω και δυστυχως δυσκολα υπαρχουν ατομα να σε στηριζουν στις αποφασεις σου αλλα και γιατρους να μπορουν να σε καταλαβουν. Εγω τα εχω συμφωνησει με τον αντρα μου και πολλες φορες μας κοιτανε στραβα για καποιες αποψεις μας. Αλλο να λες την γνωμη σου και αλλο να πας με το ζορι να γρουσουζεψεις μια ευτυχισμενη στιγμη.

144ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 8:10 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α θυμηθηκα κ το αλλο!!! του αγιου συμεων δεν πρεπει να κανεις δουλειες γιατι το παιδι θα γεννηθει με σημαδι. κ δεν κανει να καθεσαι κατω οταν εισαι εγκυος αλλα αυτο δε θυμαμαι γιατι ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 911307

145ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 9:01 am

ntina25

ntina25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εδω στην κρητη θεωρειται γρουσουζια να παει η λεχωνα πριν σαραντησει σε καποιο σπιτι. γρουσουζια για αυτους που εχουν το σπιτι... εχει επικρατησει και η φραση ασαραντηστη ειναι και δεν ερχεται? τοσο πολυ! εγω οταν γεννησα πηγαινα σε αλλα σπιτια αλλα ρωτουσα πρωτα αν εχουνε προβλημα, εγω δεν το πιστευω αλλα επρεπε να σεβαστω αυτους που το πιστευουν. να γινει τιποτα και μετα να κατηγορουν εμενα?

146ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 9:11 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:α θυμηθηκα κ το αλλο!!! του αγιου συμεων δεν πρεπει να κανεις δουλειες γιατι το παιδι θα γεννηθει με σημαδι. κ δεν κανει να καθεσαι κατω οταν εισαι εγκυος αλλα αυτο δε θυμαμαι γιατι ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 911307
Καλα, ο αγιος Συμεων πρεπει να εχει σε τρελο αχτι τις εγκυμονύσες...
όσο για το αν πρέπει να κάθεσαι κάτω, όχι δεν πρέπει, ιδίως αν είσαι στον 9ο μήνα, διότι μετα δε θα μπορείς να σηκωθείς χωρίς κλαρκ... Razz

147ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:30 pm

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ntina25 έγραψε:εδω στην κρητη θεωρειται γρουσουζια να παει η λεχωνα πριν σαραντησει σε καποιο σπιτι. γρουσουζια για αυτους που εχουν το σπιτι... εχει επικρατησει και η φραση ασαραντηστη ειναι και δεν ερχεται? τοσο πολυ! εγω οταν γεννησα πηγαινα σε αλλα σπιτια αλλα ρωτουσα πρωτα αν εχουνε προβλημα, εγω δεν το πιστευω αλλα επρεπε να σεβαστω αυτους που το πιστευουν. να γινει τιποτα και μετα να κατηγορουν εμενα?

Και εμείς το έχουμε αυτό ( όσοι το τηρούν δηλαδή ) αλλά λένε πως αν σαραντίσεις πρέπει να πας ξανά όσα σπίτια επισκέφτηκες ασαράντιστη!Αλλά δεν το θεωρούμε και γρουσουζιά όπως εσείς!


Ακούγοντας όλα αυτά με πιάνει το αντιδραστικό μου ! Του Αγίου Συμεών δεν είναι που δεν πρέπει η εγκυμονούσα να κρατάει μαχαίρι;

148ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Σεπ 04, 2011 1:51 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και μαχαιρι δε κανει πιανεις αλλα δε ξερω γιατι. εγω επειδη εκανα κοριτσι αφου σαραντησα επρεπε να παω σε 3 σπιτια,για να βρει λενε γαμπρο και να φυγει απο το πατρικο της, μη μου μεινει στο ραφι!

149ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Σεπ 04, 2011 1:55 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαχαιρι, ψαλίδι κ οτιδήποτε κόβει, κάτι κακο θα συμβεί.. Να μη ράβεις εκείνη τη μέρα - μάλιστα η πεθερά μου μου είχε διηγηθεί μια ιστορία, όπου μια γυναίκα περίμενε τη γουρουν΄τσα της να γεννησει, και του Αγ. Συμεων έραψε κάτι, και τα γουρουνάκια βγήκαν με κλειστά...κωλαρακια... Shocked Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια το περιστατικό.
Όλα αυτα απο έναν άγιο, έτσι???

150ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Σεπ 04, 2011 1:57 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια ποτε ειναι του Αγιου Συμεων?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις