Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

76ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Οκτ 24, 2010 12:57 am

mom boys

mom boys
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Xrysa τι μου θυμίσες την ημέρα που γέννησα το πρώτο ήρθε η αδερφή μου από νησί είδε το μωρό μια φορά και μετά της ήρθε περίοδος με της μ@#$ιες το ξανα είδε το μωρό όταν έγινε 9 μηνών, ακόμα στεναχωριέμαι.

77ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Οκτ 24, 2010 1:15 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ειναι τελειως λαθος αυτο με τις 40 ημερες απλα,το ολο θεμα γινεται ειδικα αν εχουμε γεννησει χειμωνα ολος ο ντορος γινεται γτ κ οι γιατροι( που εδω που τα λεμε δν πανε καλα τελευταια) συστυνουνε να μην πολυβγαινεις εκτος σπιτιου συχνα για μικροβια κ γτ η λεχωνα ειναι ευαλωτη εκεινες τις μερες και μετα αν κρυωσει θα εχει διαφορα προβληματα γυναικολογικης φυσεως,αλλα τωρα ριξε αλατι,κοιμησου με αλλη γυναικα κτλ ειναι τραγελαφικα!!ελεος δλδ,ενταξει εγω βγηκα πρωτη φορα ηταν η μικρη μια βδομαδα,κ πηγαμε παιδιατρο κ μετα παλι βγηκα απο μια βδομαδα,κ οποτε χρειαζομουνα κατι δν το σκςφτομουνα εφευγα,απλα ηθελα εγω να μενω σπιτι πιο πολυ γτ μολις εμαθα οτι εμεινα εγκυος ξεκινησαμε διαδικασιες για το γαμο,μολις περασε ο γαμος κ λιγο ηρεμησαμε ενα μηνα εναμιση ξεκινησαμε τις ετοιμασιες κ οταν γεννηθηκε η μικρη ημουνα πολυ κουρασμενη,κ ετσι ηθελα να ξεκουραστω,αλλα οποτε ηθελα να δω τις φιλες μ την εντυνα κ εφευγα,ετοιμαζα την τσαντα της κ δρομο,δν το σκεφτομουνα.αλλα η κουμπαρα μου δν ηθελε να ερθει να με δει μεχρι να 40ντισω.ελεος.

78ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Οκτ 24, 2010 1:28 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοίτα, εγώ κράτησα τον σαραντισμό (βασικά 30 μέρες) και στα δύο μου παιδιά, και το πρώτο ήταν γεννημένο 25 Ιουλίου, μέχρι και τέλη Αυγούστου δεν το είχα βγάλει έξω. Δεν κατακρίνω ούτε όσες το κρατάνε ευλαβικά, ούτε όσες δεν το κρατάνε καθ'ολου, αν και νομίζω ότι χρειάζεσαι τουλάχιστον 20 μέρες να συνέλθεις από τον τοκέτο, όσο έυκολος και να είναι. Και, let's face it, τον πρώτο καιρό δεν σε νοιάζουν τα έξω, θέλεις να είσαι με το μωρό σου συνέχεια!
Αλλα αυτό το ψου ψου ψου από θείτσες, του στυλ "Α, πα, πα, βγήκε πριν σαραντήσει, τι πράματα είναι αυτα, δεν ντρέπεται" κτλ με εκνευρίζουν και ασυναίσθητα παίρνω το μέρος του άλλου...
Ψοφάω κι εγώ για καυγά εδώ που τα λέμε...
ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 875502 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 875502 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 875502

79ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Οκτ 24, 2010 1:32 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="μιμή"]
gennie έγραψε:
jojo_mama έγραψε:Γιατί εγώ λιγα ειχα ακουσει;

6) μην πινεις αναψυκτικα με
ανθρακικο, θα κουφαθει το παιδι

Τι μας ζαλιζουν συνεχεια;;;;;


Laughing Laughing Laughing Laughing Αυτό με το αναψυκτικό μου το είχαν πει κι εμένα...κουφάθηκα εγώ, όχι το μωρό!!!
Πάντως αυτό με τις 40 μέρες δεν είναι θέμα ιερού αριθμού. Και η Αμερικανική Παιδιατρική Ακαδημία λέει ότι σε γενικές γραμμές και μητέρα και μωρό χρειάζονται περίπου 6 εβδομάδες (= 42 μέρες) για να έρθουν στα ίσα τους από την, ομολογουμένως έντονη, ταλαιπωρία του τοκετού. Φυσικά αυτό δε σημαίνει όχι βόλτες, επισκέψεις κλπ αν όλα είναι καλά και το θέλει η μαμά. Απλά η εκκλησία εδώ πρέπει να χώνει την ουρά της παντού. Υπήρξαν όμως, φαντάζομαι, και περιπτώσεις που αυτή η παρέμβαση της εκκλησίας ευνόησε τις λεχώνες. ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

Στην παράδοσή μας υπάρχει αυτό το 40ήμερο για να προστατεύσει κυρίως τη λεχώνα μέχρι να επανέλθει η μήτρα στα φυσιολογικά της. Διαφορετικά θα έπρεπε να πηγαίνει στα χωράφια και να δουλεύει.

80ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Κυρ Οκτ 24, 2010 2:15 am

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
H αληθεια ειναι οτι βλακειες, μπουρδες και κοτσανες ακουγονται και θα ακουγονται παντα.

Αυτο με το 40ημερο ομως εγω προσωπικα δεν το τηρησα και το μετανιωσα. Στις 20 μερες που πηρα την μιση ευχη που λενε βγηκα και στον μηνα πηγα στο εξοχικο με τον αντρα μου κ τους γονεις μου και δυστυχως μας κουβαλιοντουσαν καθε μερα πεθερικα κλπ.
Εκτος του οτι με κουραζε πολυ αυτο το πραγμα (νομιζαν οτι ειμαι η σουπερ γουμαν και δεν ετρεχε τιποτα) ηθελαν να βλεπουν το μωρο συνεχεια και τελικα εγινα κακια γιατι ο μικρος αναστατωνοταν με τοση βαβουρα και η μαμα ειχα μονιμα τα νευρα της!
Συν του οτι στις 35-36 μερες αρρωστησα και μπηκα αρον αρον στο νοσοκομειο για 10 μερες. Απο την εξαντληση (μου ειχε κοπει και η ορεξη) επαθα αυτοανοσο νοσημα (δηλαδη το γενναει ο οργανισμος, εχει να κανει και με την ψυχολογικη κατασταση) και ειδα κι επαθα μετα.

Ας μην ξεχναμε οτι το σοκ της γεννας ειναι τεραστιο και για την μαμα και για το παιδι, ασχετα με θρησκειες, παραδοσεις κλπ. Θελεις ομως 40 ημερες ηρεμιας για να γνωριστεις με το μωρακι σου και εισαι ησυχη και ηρεμη.
Στο δευτερο παντως δεν θελω κανεναν, ουτε επισκεψεις ουτε τιποτα, μονο την ησυχια μου.

81ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Νοε 15, 2010 11:13 am

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κ ΜΙΑΣ Κ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 30η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΛΠ.ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΞΙΩΘΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΠΙΤΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ Κ ΕΓΩ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΣΩ! Sad
....

82ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Νοε 15, 2010 12:05 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μωρε τι βλακειες λένε θα τρελαθω- και αυτο που με εξοργιζει ειναι που δεν εχουν τρόπους κ ευγένεια-
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΝΟΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ .............ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΤΗΣΕΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ???????
δλδ ειναι η μοιρα του ανθρωπου καθορισμενη αναλογα με τις ορεξεις κάποιου που απο ψηλά παρακολουθει ποια εστησε δωματιο κ ποια αγορασε παραπανω κορμακια απτο 'επιτρεπτο' κα ιτης κανει την χαρη ή οχι να πανε καλα τα πραγματα??????????????????
ΕΛΕΟΣ επιτελους

μην ακουτε βλακειες- μην ακουτε ηλιθιότητες!!!!!!!!
να χαρεις κουκλα μου το δωματιο του μωρου σου- αυτα γινονται με τοση χαρα!!!!!!!!!!!
απολαυσε το

83ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Νοε 15, 2010 1:16 pm

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marilu33 έγραψε:Κ ΜΙΑΣ Κ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 30η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΛΠ.ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΞΙΩΘΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΠΙΤΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ Κ ΕΓΩ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΣΩ! Sad
....

Βρε marilu μου, τι είναι αυτά??? Στήσε τα πραγματακια του μωρού σου να τα χαρείς!!!

84ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Νοε 15, 2010 2:17 pm

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ ... ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΩΡΑ Η ΝΑ ΤΑ ΣΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΜΑΣ;;; Rolling Eyes

85ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Νοε 15, 2010 3:18 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ελεος!!!αυτα ειναι βλακειες!!!τι σχεση εχουν τα επιπλα με το αν θα παει καλα η εγκυμοσυνη? εγω και στις δυο εγκυμοσυνες μου αρχισα να ψωνιζω απο τον 4ο μηνα. μεχρι και τα αφρολουτρα του μωρου ειχα αγορασει!!!

86ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Νοε 15, 2010 11:05 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maya έγραψε:ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.. Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΣ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΨΩΝΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΑΣ.!! ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ, ΤΟΣΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.. ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ. ΕΕΕΕ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΜΑΘΑΝΕ ΚΑΤΙ ΘΕΙΕΣ (ΘΕΙΤΣΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ)ΚΑΙ ΠΟΛΥΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ.. ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ, ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΛΠ ΚΛΠ.. ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΟΠΑΝΗΣΩ!! ΜΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ??? ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΤΑ ΜΑΜΑΔΟΦΟΡΟΥΜΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΤΟΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 4ο ΚΑΙ 5ο ΜΗΝΑ.. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΑΛΑΝΕ ΤΗ ΧΑΡΑ??!!?? ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ!!! ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ!!!! ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΕΙΣΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ.ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΣΤΕΙΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.ΣΤΟ ΔΕ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΩΝ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

87ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Δευ Νοε 15, 2010 11:46 pm

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ!!!!!! ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΡΟΥΧΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ , ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΣ ΛΑΣΤΙΧΑ , ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΝΑ , ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟ!! ΑΜΑΝ ΠΙΑ!! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΦΟΒΟ!!!!!! ΕΓΩ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΩΝ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ !!!!!!

88ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 2:22 am

mitsi75


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια το πιστεύετε οτι παρόλο που κι εγώ σκύλιαζα όταν άκουγα ακραία πράγματα έχω επηρεαστεί τώρα στην εγκυμοσύνη? Και τρελαίνομαι με τον εαυτό μου που έχω επιτρέψει στο μυαλό μου, να μπαίνει σε τέτοιες διαδικασίες! Βέβαια, το έχω πάρει απόφαση οτι όταν μάθω το φύλο με σιγουριά, θα ξεκινήσω να ψωνίζω ρουχαλάκια γιατί κακά τα ψέματα δε μπορείς να τα ψωνίσεις όλα με τη μια και όσο για τα επιπλάκια, έχουμε ήδη κάνει έρευνα αγοράς αλλά απλά θα περιμένουμε μέχρι να μας πουν τι θα μας δωρίσουν οι δικοί μας. Και θα τα στήσουμε όποτε το νιώσουμε χωρίς να το μάθει κανένας και μας πρήζει...

89ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 4:04 am

ireneAG


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koukida έγραψε:Μωρε τι βλακειες λένε θα τρελαθω- και αυτο που με εξοργιζει ειναι που δεν εχουν τρόπους κ ευγένεια-
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΝΟΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ .............ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΤΗΣΕΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ???????
δλδ ειναι η μοιρα του ανθρωπου καθορισμενη αναλογα με τις ορεξεις κάποιου που απο ψηλά παρακολουθει ποια εστησε δωματιο κ ποια αγορασε παραπανω κορμακια απτο 'επιτρεπτο' κα ιτης κανει την χαρη ή οχι να πανε καλα τα πραγματα??????????????????
ΕΛΕΟΣ επιτελους

μην ακουτε βλακειες- μην ακουτε ηλιθιότητες!!!!!!!!
να χαρεις κουκλα μου το δωματιο του μωρου σου- αυτα γινονται με τοση χαρα!!!!!!!!!!!
απολαυσε το

ετσι ακριβωσ τι αηδειεσ ειναι τουτες να σου χαλανε τη χαρα σου ?μην ακουσ κανενα και με τον αντρα σου χαρητε το οσο περισσοτερο μπορειτε με ψωνια κλπ!

90ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 4:12 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αηδιες................και εγω υποτιθεται οτι γεννησα με καισαρικη γιατι περναγα πανω απο καλωδια και καθομουν οκλαδον και σταυροποδι!!!!!!!!

91ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 4:38 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
giaaaaaaaaaaaa!!!!plaka kaneis??????gia ta kalodia kai to okladwn i to stauropodi???kala den to pistevw exei poli plaka en telei kai egw stin arxi elega les?alla otan katalava ti kako ekana ston eauto mou na afisw tous alous na mou xalasoun afti tin xara kai idika otan einai kai to prwto opws einai se emena ksipnisa kai eipe mexri edw isastan!kai stin teliki poios tha sta stisei kai tha sta valei esti opws thes esu kai opws se volevoun?an den eisai kai esu parwn ?

92ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 4:50 am

ireneAG


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina24 έγραψε:αηδιες................και εγω υποτιθεται οτι γεννησα με καισαρικη γιατι περναγα πανω απο καλωδια και καθομουν οκλαδον και σταυροποδι!!!!!!!!
[right]
εεελα αυτο δεν το ηξερα...καλα ο κοσμος μου φαινεται εχει ξεφυγει τελιωσ...

93ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 5:05 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:giaaaaaaaaaaaa!!!!plaka kaneis??????gia ta kalodia kai to okladwn i to stauropodi???kala den to pistevw exei poli plaka en telei kai egw stin arxi elega les?alla otan katalava ti kako ekana ston eauto mou na afisw tous alous na mou xalasoun afti tin xara kai idika otan einai kai to prwto opws einai se emena ksipnisa kai eipe mexri edw isastan!kai stin teliki poios tha sta stisei kai tha sta valei esti opws thes esu kai opws se volevoun?an den eisai kai esu parwn ?


εγω τα εκανα ολαααααααα και επισης σταυρωνα και τα χερια μου!!!!!!!και σε αυτο οφειλεται οτι η μεγαλη μου κορη ηταν δεμενη χειροποδαρα!!!!!!!!
ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 679259

καλε δεν εδινα σημασια σε κανεναν!!!!!!!!απο το ενα εμπαινε και απο το αλλο εβγαινε!!!!!!!!!αν τους ακουγα επρεπε!
να καθομαι ξαπλα στο κρεβατι και να μην κανω τιποτα
να μην αγορασω τιποτα για το μωρο μου πριν μπω στο μηνα μου
να μην παραλαβω τα επιπλα του μωρου πριν γεννησω
να μην πω οτι ειμαι εγγυος πριν το 3ο μηνα και πολλλλα,πολλλα αλλα!!!!!!!!

94ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 7:06 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΚΠΟΥΠΑ ΓΙΑΤΙ ΡΟΥΦΑΕΙ ΤΟ ΤΥΧΕΡΟ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ????

95ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 7:13 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΚΠΟΥΠΑ ΓΙΑΤΙ ΡΟΥΦΑΕΙ ΤΟ ΤΥΧΕΡΟ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ????

τι ειναι το τυχερο????????? scratch scratch

96ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 7:16 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
# Επίσης, να μη λέτε ότι θηλάζετε γιατί θα σας κοπεί το γάλα...
# Να μη λέτε ούτε ότι δεν θηλάζετε γιατί αυτό σημαίνει ότι δίνετε ξένο και θα κοπεί το γάλα σε όλες τις αγελάδες που παράγουν γάλα για τα παιδιά σας
# Να μην κάθεστε σταυροπόδι γιατί το παιδί θα μπουρδουκλωθεί, να μην κάθεστε μπρούμυτα γιατί το παιδί θα πιεστεί, να μην τεντώνεστε γιατί το παιδί θα τραβηχτεί, να μη μιλάτε διότι το παιδί θα βγει παρλαπίπας, και να μη βάφεστε αν έχετε αγόρι διότι το παιδί θα βγεί με σύγχιση φύλου.
# Να μην περνατε πάνω από καλώδια γιατί θα γεννήσετε με καισαρική. Αν θέλετε να γεννήσετε με καισαρική, πάλι να αποφεύγετε τα καλώδια διότι θα αναγκαστειτε να γεννήσετε φυσιολογικά (είναι σαν το νόμο του Μερφυ με το πλυσιμο του αυτοκινήτου και τη βροχή...).
# Σε περίπτωση που τα καλώδια είναι υπογείως, συνιστούμε να μετακομίσετε σε πόλη όπου θα βλέπετε τα καλώδια, για να μπορείτε να τα αποφυγετε
# Να μην περνάτε πάνω από ηλεκτρική σκούπα διότι θα σας ρουφήξει το τυχερο. Ούτε δίπλα από το ψυγείο, θα σας παγώσει τον κω*& (θα σας κάνει κρυόκωλες δλδ). Ούτε δίπλα από το μίξερ, θα σας ανακατέψει και θα έχετε εμετούς. Ούτε δίπλα από την ηλ.κουζίνα, θα έχετε καούρες.
# Να μην πείτε ότι είστε έγκυος πριν τον όγδοο μήνα - σε κακεντρεχή σχόλια τύπου "σαν να πήρες βάρος" να απαντάτε "κι εσυ"
# Να μην πείτε ότι είστε έγκυος ούτε στο γυναικολογο σας - εξάλλου θα το καταλάβει μόνος του από τον υπέρηχο
# Να μην αγοράσετε ρούχα για το μωρό πριν γεννήσετε - μετά τη γέννα δεν θα έχετε τίποτα να κάνετε και όλη την ώρα θα μπορείτε να βγαίνετε για ψώνια. Εξάλλου, μόνο μετά τη γέννα θα καταλάβετε τι πραγματικά σας λείπει
# Να μη στρώσετε το κρεβάτι του μωρού πριν σαραντήσετε. Μέχρι τότε θα μπορεί να κοιμάται στην αγκαλιά σας - τι θα πει είστε κουρασμένη? όλη μέρα για ψωνια που τρέχατε (βλ. πιο πανω) δεν κουραζόσασταν? κάντε και μια θυσία για το μωρό σας, άπονες μάνες...
# να μην διανοηθείτε να αλλάξετε ούτε ενα από τα 48 λευκά φορμάκια με το κουνέλι στο πλάι και τις κόπιτσες γιατί είναι γρουσουζιά να αλλάζεις δώρα
# ό,τι κάνετε είναι λάθος. Το σωστό είναι αυτό που σας λένε οι άλλοι. Εκτος βέβαια κι αν κάνετε αυτό που σας λένε οι άλλοι, οπότε πάλι είναι λάθος αυτό που κάνετε, διότι δεν το κανετε με το σωστό τρόπο. Αλλά κι αν ακόμα κάνετε αυτό που σας λένε οι άλλοι με το σωστό τρόπο, πάλι λάθος το κάνετε. Στην περίπτωση αυτή το σωστό είναι αυτό που λέει η πεθερά. Το οποίο, αν το κάνετε εσείς, πάλι λάθος θα το κάνετε...

... συμπληρώστε ελεύθερα...

ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994

97ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 9:36 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:# Επίσης, να μη λέτε ότι θηλάζετε γιατί θα σας κοπεί το γάλα...
# Να μη λέτε ούτε ότι δεν θηλάζετε γιατί αυτό σημαίνει ότι δίνετε ξένο και θα κοπεί το γάλα σε όλες τις αγελάδες που παράγουν γάλα για τα παιδιά σας
# Να μην κάθεστε σταυροπόδι γιατί το παιδί θα μπουρδουκλωθεί, να μην κάθεστε μπρούμυτα γιατί το παιδί θα πιεστεί, να μην τεντώνεστε γιατί το παιδί θα τραβηχτεί, να μη μιλάτε διότι το παιδί θα βγει παρλαπίπας, και να μη βάφεστε αν έχετε αγόρι διότι το παιδί θα βγεί με σύγχιση φύλου.
# Να μην περνατε πάνω από καλώδια γιατί θα γεννήσετε με καισαρική. Αν θέλετε να γεννήσετε με καισαρική, πάλι να αποφεύγετε τα καλώδια διότι θα αναγκαστειτε να γεννήσετε φυσιολογικά (είναι σαν το νόμο του Μερφυ με το πλυσιμο του αυτοκινήτου και τη βροχή...).
# Σε περίπτωση που τα καλώδια είναι υπογείως, συνιστούμε να μετακομίσετε σε πόλη όπου θα βλέπετε τα καλώδια, για να μπορείτε να τα αποφυγετε
# Να μην περνάτε πάνω από ηλεκτρική σκούπα διότι θα σας ρουφήξει το τυχερο. Ούτε δίπλα από το ψυγείο, θα σας παγώσει τον κω*& (θα σας κάνει κρυόκωλες δλδ). Ούτε δίπλα από το μίξερ, θα σας ανακατέψει και θα έχετε εμετούς. Ούτε δίπλα από την ηλ.κουζίνα, θα έχετε καούρες.
# Να μην πείτε ότι είστε έγκυος πριν τον όγδοο μήνα - σε κακεντρεχή σχόλια τύπου "σαν να πήρες βάρος" να απαντάτε "κι εσυ"
# Να μην πείτε ότι είστε έγκυος ούτε στο γυναικολογο σας - εξάλλου θα το καταλάβει μόνος του από τον υπέρηχο
# Να μην αγοράσετε ρούχα για το μωρό πριν γεννήσετε - μετά τη γέννα δεν θα έχετε τίποτα να κάνετε και όλη την ώρα θα μπορείτε να βγαίνετε για ψώνια. Εξάλλου, μόνο μετά τη γέννα θα καταλάβετε τι πραγματικά σας λείπει
# Να μη στρώσετε το κρεβάτι του μωρού πριν σαραντήσετε. Μέχρι τότε θα μπορεί να κοιμάται στην αγκαλιά σας - τι θα πει είστε κουρασμένη? όλη μέρα για ψωνια που τρέχατε (βλ. πιο πανω) δεν κουραζόσασταν? κάντε και μια θυσία για το μωρό σας, άπονες μάνες...
# να μην διανοηθείτε να αλλάξετε ούτε ενα από τα 48 λευκά φορμάκια με το κουνέλι στο πλάι και τις κόπιτσες γιατί είναι γρουσουζιά να αλλάζεις δώρα
# ό,τι κάνετε είναι λάθος. Το σωστό είναι αυτό που σας λένε οι άλλοι. Εκτος βέβαια κι αν κάνετε αυτό που σας λένε οι άλλοι, οπότε πάλι είναι λάθος αυτό που κάνετε, διότι δεν το κανετε με το σωστό τρόπο. Αλλά κι αν ακόμα κάνετε αυτό που σας λένε οι άλλοι με το σωστό τρόπο, πάλι λάθος το κάνετε. Στην περίπτωση αυτή το σωστό είναι αυτό που λέει η πεθερά. Το οποίο, αν το κάνετε εσείς, πάλι λάθος θα το κάνετε...

... συμπληρώστε ελεύθερα...

ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994

χαχαχαχαχα!!!!εχω πεθανει απο τα γελια!!!!!!!!!! ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994

98ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τρι Νοε 16, 2010 11:31 am

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα μ αρεσε το μην το πειτε στον γυν/λο σας εκτος κ το καταλαβει απ τον υπερηχο!!!!!!!! ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 κ α λ ο οοοοοοο!!!!!!!!!!

99ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τετ Νοε 17, 2010 1:37 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:

ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994


ΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΕΛΕΙΑ Είμαι στο γραφείο και γελάω δυνατά θα με περάσουν για τρελλή στο τέλος XAXAXAXAAAAAAAAAAAAAA pillowfight: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 215994

100ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ!!! Τετ Νοε 17, 2010 2:30 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:# Επίσης, να μη λέτε ότι θηλάζετε γιατί θα σας κοπεί το γάλα...
# Να μη λέτε ούτε ότι δεν θηλάζετε γιατί αυτό σημαίνει ότι δίνετε ξένο και θα κοπεί το γάλα σε όλες τις αγελάδες που παράγουν γάλα για τα παιδιά σας
# Να μην κάθεστε σταυροπόδι γιατί το παιδί θα μπουρδουκλωθεί, να μην κάθεστε μπρούμυτα γιατί το παιδί θα πιεστεί, να μην τεντώνεστε γιατί το παιδί θα τραβηχτεί, να μη μιλάτε διότι το παιδί θα βγει παρλαπίπας, και να μη βάφεστε αν έχετε αγόρι διότι το παιδί θα βγεί με σύγχιση φύλου.
# Να μην περνατε πάνω από καλώδια γιατί θα γεννήσετε με καισαρική. Αν θέλετε να γεννήσετε με καισαρική, πάλι να αποφεύγετε τα καλώδια διότι θα αναγκαστειτε να γεννήσετε φυσιολογικά (είναι σαν το νόμο του Μερφυ με το πλυσιμο του αυτοκινήτου και τη βροχή...).
# Σε περίπτωση που τα καλώδια είναι υπογείως, συνιστούμε να μετακομίσετε σε πόλη όπου θα βλέπετε τα καλώδια, για να μπορείτε να τα αποφυγετε
# Να μην περνάτε πάνω από ηλεκτρική σκούπα διότι θα σας ρουφήξει το τυχερο. Ούτε δίπλα από το ψυγείο, θα σας παγώσει τον κω*& (θα σας κάνει κρυόκωλες δλδ). Ούτε δίπλα από το μίξερ, θα σας ανακατέψει και θα έχετε εμετούς. Ούτε δίπλα από την ηλ.κουζίνα, θα έχετε καούρες.
# Να μην πείτε ότι είστε έγκυος πριν τον όγδοο μήνα - σε κακεντρεχή σχόλια τύπου "σαν να πήρες βάρος" να απαντάτε "κι εσυ"
# Να μην πείτε ότι είστε έγκυος ούτε στο γυναικολογο σας - εξάλλου θα το καταλάβει μόνος του από τον υπέρηχο
# Να μην αγοράσετε ρούχα για το μωρό πριν γεννήσετε - μετά τη γέννα δεν θα έχετε τίποτα να κάνετε και όλη την ώρα θα μπορείτε να βγαίνετε για ψώνια. Εξάλλου, μόνο μετά τη γέννα θα καταλάβετε τι πραγματικά σας λείπει
# Να μη στρώσετε το κρεβάτι του μωρού πριν σαραντήσετε. Μέχρι τότε θα μπορεί να κοιμάται στην αγκαλιά σας - τι θα πει είστε κουρασμένη? όλη μέρα για ψωνια που τρέχατε (βλ. πιο πανω) δεν κουραζόσασταν? κάντε και μια θυσία για το μωρό σας, άπονες μάνες...
# να μην διανοηθείτε να αλλάξετε ούτε ενα από τα 48 λευκά φορμάκια με το κουνέλι στο πλάι και τις κόπιτσες γιατί είναι γρουσουζιά να αλλάζεις δώρα
# ό,τι κάνετε είναι λάθος. Το σωστό είναι αυτό που σας λένε οι άλλοι. Εκτος βέβαια κι αν κάνετε αυτό που σας λένε οι άλλοι, οπότε πάλι είναι λάθος αυτό που κάνετε, διότι δεν το κανετε με το σωστό τρόπο. Αλλά κι αν ακόμα κάνετε αυτό που σας λένε οι άλλοι με το σωστό τρόπο, πάλι λάθος το κάνετε. Στην περίπτωση αυτή το σωστό είναι αυτό που λέει η πεθερά. Το οποίο, αν το κάνετε εσείς, πάλι λάθος θα το κάνετε...

... συμπληρώστε ελεύθερα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Τι αλλο να συμπληρωσουμε???Μας αποστομωσες...Νομιζω οτι επεσες διανα... Καλα πολυ γελιο εριξα σε καλο σου βρε Νενα!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις