Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΝΑΙ ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ!ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΣΥ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εεεε δεν ειμαι?!?!?!καπου 47 ή 48 νομιζω!!!και να σκεφτεις οτι ιστορια δε μου αρεσε καθολου στο σχολειο και τωρα οτι ιστορικο πεφτει στα χερια μου το καταβροχθιζω!!!
τι κανεις εσυ κοπελια?μερες εχει να σε πετυχω!

ασε γκουγκλισα ειναι το 1948!!!

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΝΑΙ ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ!ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΣΥ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εεεε δεν ειμαι?!?!?!καπου 47 ή 48 νομιζω!!!και να σκεφτεις οτι ιστορια δε μου αρεσε καθολου στο σχολειο και τωρα οτι ιστορικο πεφτει στα χερια μου το καταβροχθιζω!!!
τι κανεις εσυ κοπελια?μερες εχει να σε πετυχω!

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΕΕΙ;;;;ΣΠΙΡΤΟ!ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΦΛΙΠΑΡΩ ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΣΑΣ...ΕΣΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΣΟΎ;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΝΑΙ ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ!ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΣΥ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εεεε δεν ειμαι?!?!?!καπου 47 ή 48 νομιζω!!!και να σκεφτεις οτι ιστορια δε μου αρεσε καθολου στο σχολειο και τωρα οτι ιστορικο πεφτει στα χερια μου το καταβροχθιζω!!!
τι κανεις εσυ κοπελια?μερες εχει να σε πετυχω!

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΕΕΙ;;;;ΣΠΙΡΤΟ!ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΦΛΙΠΑΡΩ ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΣΑΣ...ΕΣΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΣΟΎ;

καλα ειμαστε!λιγο η μεση μου ποναει ξεφορτωσαμε και 1 τονο ξυλα τωρα το μεσημερι και τα στιβαξαμε!τα ζουζουνια καλα ειναι,τα πηγαμε προχθες για αιμοληψια τσεκαπ να τα κανουμε και δωσανε ρεσιταλ!ο ενας γελαγε η αλλη σπαραζε!!! cyclops

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΝΑΙ ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ!ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΣΥ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εεεε δεν ειμαι?!?!?!καπου 47 ή 48 νομιζω!!!και να σκεφτεις οτι ιστορια δε μου αρεσε καθολου στο σχολειο και τωρα οτι ιστορικο πεφτει στα χερια μου το καταβροχθιζω!!!
τι κανεις εσυ κοπελια?μερες εχει να σε πετυχω!

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΕΕΙ;;;;ΣΠΙΡΤΟ!ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΦΛΙΠΑΡΩ ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΣΑΣ...ΕΣΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΣΟΎ;

Nαι την δευτερα ηταν κ την μετεφεραν τριτη,αλλα θα ειναι μιση λενε,την αλλη λενε θα ειναι κανονικη,ουτε ξερω.Παντως συχνα πεφτει κ.Δευτερα κ αυτη η αργια μαζι.Γιορταζουμε που ενσωματωθηκαν τα Δωδ/νησα με την Ελλαδα,7/03/1948.

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ!ΑΧ ΜΩΡΕ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΛΑΙΓΕ ΥΠΟΘΕΤΩ,Ε;;;ΒΓΗΚΑΝ ΟΚ Ε;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ!ΑΧ ΜΩΡΕ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΛΑΙΓΕ ΥΠΟΘΕΤΩ,Ε;;;ΒΓΗΚΑΝ ΟΚ Ε;

ξυλα τελος!!!αναβουμε τζακι τωρα!
την τριτη θα παρω τα αποτελεσματα αλλα δε νομιζω να εχουν κατι,δεν ειχαμε ενδειξη ενα τσεκαπ καναμε!η μικρη δεν ηταν οτι πονεσε γιατι τα ειχα βαλει αναισθητικη κρεμα και τα 2 χερακια τους,μολις κοιταξε τον γιατρο αρχισε να κλαιει!!! affraid affraid

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Ωχ δλδ μηδεν ξεκουραση ευακι ε?Με το καλο η αδερφη σου ελπιζω να μν ειναι τπτ σοβαρο.

πρωτη φορα θα ειναι ποπακι μου που θα ειμαι στο μηδεν?δε βαριεσαι!ας παει καλα το χειρουργειο και πρωτιστως ας μη το αναβαλουν ξανα γιατι μια εβδομαδα τωρα απο αναβολη σε αναβολη μας πανε! Twisted Evil Twisted Evil

Αστα να πανε,τι να κανεις,να γινειι καλα κ στα κομματια η κουραση ε?Εγω λεω σημερα κ αυριο να καθαρισω,γτ λειπει κ ο συζηγος και ηδη ξεκαθαρισα στην μανα μου οτι απο σημερα μεχρι κ τεταρτη,γτ την τριτη εδω ειναι αργια,δν μαγειρευω Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α,παιρνω ρεπο απο κουζινα.Ευκαιρια να ξεκουραστω εφοσον λειπει ο συζηγος,κ η μικρη ειναι ευκολο το μονακριβο διαμαντι μου.Θελω να ξεκουραστω,ηδη 2 μερες με τν ερωτουλη απο δω,ειμαστε ολο βολτες κ καφεδες

και πολυ καλα κανεις!!!πιες κανα καφεδακι και για μενα!!! Wink

...και για μένα!!! Very Happy

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
vasoula έγραψε: Καλησπερα κορίτσια Very Happy τι κανετε;;
Εγω μετα απο μια ολονυχτια μιας και το παιδακι μου δεν εκλαιγε να κλεισει ματι εως τις 4 κοιμηθηκα μεχρι τις, σηκωθηκα εφτιαξα το γαλα του το αλλαξα και το εδωσα στη μανα μου κι εφυγα για γιατρο.
Ευακι τελικα δεν ηταν τιποτα εκεινος ο πονος, μαλλον απο κουραση, ειδα τον καλο μου γιατρουλη με εξετασε και ολα μια χαρα Very Happy Very Happy Very Happy
Ευακι μου χαλια λενε θα ειναι ο καιρός την Κ.Δευτερα κριμα.

chrisi h Στυλιάνα σου ειναι 3,5 μηνων αν καταλαβα καλα ετσι;;
Ξενυχταει ακομα;;;;;;
Εχεις 2 δηλαδη και πας για τον 3ο;;

ποιο 3ο παιδια τι εχασα???χρυσωωωω εισαι παλι εγκυος?!βρε θηρια ποτε προλαβαινετε???
βασουλα καλα εκανες και πηγες γιατρο!εγω την κ.δευτερα δουλευω 24ωρη υπηρεσια και σχολαω τριτη πρωι πρωι να παω στο νοσοκομειο με την μικρη να ειμαι εκει που θα κανει χειρουργειο η αδερφη μου!

Δεν ξερω ευακι μου ισως καταλαβα λαθος για αυτο και ρωτησα!!!
Αλλα εχετε γραψει και παρακατω υωρα θα διαβασω!!!
Ναι πηγα ευακι μου γιατι δεν ειχα παει για εξεταση μετα που γεννησα.
24ωρηηηηη υπηρεσία;;;;; Πακετο λιγο!! Που δουλευεις;;;
Ολα καλα θα πανε με την μικρη θα δεις!!!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας βρε κορίτσια! με τις μεγάλες ώρες η κυρία... το ξέχασα τελείως να μπω καλέ από το πρωί...
τώρα μόλις διάβασα τα νέα σας, μπήκε και η Χρύσω δεν την πρόλαβα ρε γαμώτο!

τι ψωφόκρυο είναι αυτό ρε κοπελιέεεεεες! Laughing

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:γεια σας βρε κορίτσια! με τις μεγάλες ώρες η κυρία... το ξέχασα τελείως να μπω καλέ από το πρωί...
τώρα μόλις διάβασα τα νέα σας, μπήκε και η Χρύσω δεν την πρόλαβα ρε γαμώτο!

τι ψωφόκρυο είναι αυτό ρε κοπελιέεεεεες! Laughing

εχει τετοιο καιρο κι εσενα δε σ'αρεσει?!?!?!?!
παει χαλασε ο κοσμος....................

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! καλέ μου αρέσει δεν είπα το αντίθετο εγώ! Razz αλλά κρυώνω... τι?ψέματα να πω? Very Happy

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! καλέ μου αρέσει δεν είπα το αντίθετο εγώ! Razz αλλά κρυώνω... τι?ψέματα να πω? Very Happy

οχι που δε θα σ'αρεζε!!! Razz Razz Razz
καλα ειναι μωρε μονο του χρονου που θα γινει φωτια και λαβρα η τιμη του πετρελαιου να δω αν θα μας αρεσει....

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ????ΕΜΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΘΗΝΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ!!!!!ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ????ΕΜΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΘΗΝΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ!!!!!ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!

καλημερα!!!κι εμεις τιποτα δε θα κανουμε!πηγα ψωνισα και σημερα θα αραξω λιγο γιατι αυριο θα εχω μαγειρεματα μιας που τη δευτερα εχω 24ωρη και πρεπει να αφησω φαι στα παιδια! pig pig

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα!!! εγω λεω ολο το τριημερο να χωθω κατω απο το παπλωμα και να το αφησω να με ''πλακωσει'' για να μεινω εκει. κανει τοσο κρυο η εγω κρυωνω τοσο πολυ, μιας και ειμαι απιστευτα κρυουλιαρα????

ioannasani

ioannasani
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kalimera koritsia
emeis edw stin xanthi exoume to karnabali opote tin kiriaki 8a pame na doume tin parelasi jocolor
tin deytera ean exei kalo kairo kai den exei krio leme na pame 8alasa sto spiti ton gonion mou na xari ligo i mikri giati olo mesa mesa exi saltari to kaimeno alliws home sweet home!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ .ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΕΣ ΕΙΔΑΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΄΄ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ΄΄.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κι απο εμενα Very Happy
Εδω δεν ειδαμε ασπρη μερα μονο παγωνια, φαγαμε που φαγαμε το κρυο δεν μπορουσε να δουμε και λιγο χιόνι;;;;;;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κι απο εμενα!τι κανετε?
τζω ολα καλα με τη μαμα σου?
βασουλα κι εδω που χιονισε σε μια μερα ελιωσε και μας αφησε μονο παγο στους δρομους!οποτε τζαμπα η χαρα!τι λεει ο μικρος κοιμαται ολη νυχτα τελικα ή ηταν τυχαιο το προχθεσινο?
εγω σημερα εκανα γενικη το σπιτι μιας που την προηγουμενη εβδομαδα με τα τρεξιματα ισα που προλαβα να σκουπισω 2 φορες και δε θυμαμαι αν σφουγγαρισα.
η αδερφουλα μου τελικα χειρουργηθηκε χθες ολα πηγαν καλα και σημερα βγηκε κιολας!θα κατσει να ξεκουραστει την υπολοιπη εβδομαδα οποτε θα εχει και η μικρη μου παρεα τα πρωινα που θα την εχει η μανα μου Wink Wink Wink

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου ευακι μου χαιρομαι πολυυυυυυυυυ που ολα πηγαν καλα με την αδερφούλα σου, μπραβο το κοριτσακι μας!!!!!
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ευακι μου κοιμαται τωρα σερι ολη νυχταααααα τι ευτυχια κι ετσι ξεκουραση και χορτατη απο τον υπνο κανω κι εγω γενικη αλλά με δοσεις γιατι ξυπναει ο μικρος για γαλα, παιχνιδι, κακακια κτλ.
Ευαααααα ο μικρος του κανω γλου γλου αμποοουυυυ μπρρρρρρρρρ γκρρρρρ αγαπη μουυυυυ ζωιτσα μου καρδουλα μου αστερι μου εσυ μωρακι μου εσυ και τι απαντηση πηρα;;;;;;;
Αυτο= ναινννννν αχαχαχαχα μενω καγκελο ακου ναιν λες και ειμαστε γερμανοι, βεβαια τη λαδια την εχει κανει ο αδερφος μου που συνεχεια μιλαει με Γερμανια και ολο αυτο λεει αλλα συγνωμη δεν ειναι μικρο το μωρο για να το εχει αποστηθισει;;;;;;
Τυχαιο ειναι λεω σε ολους εδω αλλα ολοι νομιζουν πως το εχει κολλησει απο τον αδερφο μου τι λετε καλε τους λεω σοβαρευτειτε ειναι μικρο το παιδι
και η απαντηση της μανας μου= αυτο που σας λεω εγωωωωωω εσυ μεγαλε κομμενα τα αι σβαι τραι ναιν και οτιδηποτε αλλο αχαχαχαχαχαχαχαχα εχω λιωσειιιιιιιιιι!!!!!!!
Παλι με επιασε πολυλογια ααααααα σου εχω στειλει αιτημα φιλιας δεξου με ελπιζω να εισαι αυτη που εστειλα!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασουλα γραψτον στην καμερα και στειλτο στη μερκελ!!!!να δει τι παιδια εχουμε που μας νομιζει ρεμπεσκεδες!!!! Razz Razz Razz
αν εννοεις στο fb μια tsoni vaso εσυ δεν εισαι?σε δεχτηκα καλε!!!ειμαστε φιλες! Razz
τσονι εν τω μεταξυ λεμε εδω το σπουργιτι!γι'αυτο εισαι αδυνατη σπουργιτουλα μου?! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

122Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν.7!! - Σελίδα 5 Empty ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Τετ Μαρ 09, 2011 5:39 am

egewrgala

egewrgala
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΛΕΤΟ ΕΙΣΤΕ Η ΙΔΑΝΙΚΗ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!! Very Happy

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα και καλωσηρθες στην παρεα μας Very Happy Θεσσαλονικη κι εσυ ποσο ζηλευωωωωωωωω!!!!

Ευακι χαχαχαχαχαχαχχαχαχα μα γιατι το λετε ετσι το σπουργιτι;;;;;;;
Ποιος το εβγαλε ετσι;;;;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:
Ευακι χαχαχαχαχαχαχχαχαχα μα γιατι το λετε ετσι το σπουργιτι;;;;;;;
Ποιος το εβγαλε ετσι;;;;

δε ξερω ποιος το εβγαλε ετσι,απο παππου προς παππου παει,το λενε και τσονι!για την ακριβεια οχι εμεις θεσσαλονικη,ο αντρας μου ομως το λενε στο δομοκο!
1. τσόνι













Προέρχεται απ’ το βλάχικο čiona που σημαίνει σπουργίτι. (άσχετο: στ’ Αρβανίτικα τσόνι= βρίσκω -παθητική φωνή, τσόνεμ= βρίσκομαι)

1. Είναι το στρουθιόμορφο πουλί σπίνος -σπίζα η άγαμος- (επίσης πίπιζα και τσουνάς).
Ακριβώς επειδή είναι στρουθιόμορφο και λόγω ετυμολογίας, πολλές φορές
σημαίνει και το σπουργίτι και γενικότερα ένα οποιοδήποτε πουλάκι.

Καθότι μικρό, χαϊδευτικά «τσόνι μου»: μικρό μου / πουλάκι μου / παιδάκι μου.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεροεσπέρα!

Είμαι στη δουλειά σήμερα.
Αρρώστησε η συνάδελφος και με φώναξαν κατεπειγόντως...
Βασικά δεν κάνω τίποτα κωλοβαράω και σηκώνω και κάνα τηλέφωνο.

Ρε κορίτσια, κι εμένα εδώ το ένα πάνω στο άλλο τα βγάζει, όπως έλεγε και η Σοφία (sktv)
Κι ύστερα έκανα αναζήτηση με τη λέξη "καλημέρα" και δε μου έβγαζε αυτό το θέμα αλλά το Νο 7, που είναι κλειδωμένο...
Έψαξα στο Περι ανέμων και υδάτων να το βρω.
Τι έχει γίνει????

Τες πα.
Δε μου λείπει καθόλου η δουλειά.
Αντιθέτως όλο τη μπουμπούκα μου σκέφτομαι που την άφησα στη μανούλα να την προσέχει... Sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις