Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
236 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 236 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΝΑΙ ΜΑΡΙΑΜ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ... ΣΧΕΔΟΝ ΟΡΓΩΣΑ ΤΗ ΘΕΣΝΙΚΗ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΛΕΙΨΗ.
ΑΦΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ Κ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ!!! Κ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΜΑΘΑ Very Happy
ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕ ΜΑΜΑΔΟΓΑΛΑΤΑΚΙ Very Happy Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 654316

ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ Ο Α Κ Β ΤΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ Ή ΓΕΝΙΚΑ?

Μόνο για τον θηλασμό.
Αγάπη θα γίνει χαμός σίγουρα! Και εγώ πιστεύω ότι θα μου λυθούν πολλές απορίες που ακόμα έχω αλλά δεν ξέρω να τις εκφράσω.

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΝΑΙ ΜΑΡΙΑΜ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ... ΣΧΕΔΟΝ ΟΡΓΩΣΑ ΤΗ ΘΕΣΝΙΚΗ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΛΕΙΨΗ.
ΑΦΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ Κ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ!!! Κ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΜΑΘΑ Very Happy
ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕ ΜΑΜΑΔΟΓΑΛΑΤΑΚΙ Very Happy Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 654316

ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ Ο Α Κ Β ΤΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ Ή ΓΕΝΙΚΑ?

ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΣΩΣΤΗ ΣΤΑΣΗ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΚΤΛ.
Ο Β ΤΟΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Π.Χ ΠΟΛΥΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΤΛ.
ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ Κ ΤΟ Β' ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΜΑΡΙΑΜ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝΝΑ ΠΑΤΣΟΥΡΟΥ

ΘΗΛΑΣΜΟΣ, ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΧΕΣΗ

Α. ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ.

ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενεν έγραψε:Διαβαζωντας την ιστορια σου θυμωνα ολο και περισσοτερο γιατι ζουσα ξανα τη δικη μου και καταλαβα οτι ισως τελικα δεν εφταιγα εγω που η μικρη μου θηλασε ελαχιστα και οχι επειδη δεν προσπαθησα... Και εγω ενω ειχα ζητησει αποκλειστικο θηλασμο εβλεπα οτι το μωρο δεν πειναει οταν το εφερναν. Ασε που καθε φορα που το εφερναν εβαζαν και μεσα στο κρεββατακι του 2 μπουκαλακια almiron. Ουτε ο γιατρος μου ουτε καμια μαια απο το ΜΗΤΕΡΑ με βοηθησαν. Μαλλον με ξεπεταξαν θα ελεγα... Και θυμωνω και με την φιλη μου, μαμα 2 παιδιων, που απο την πρωτη φορα που μου εφεραν το μωρο το βουτηξε και του εχωσε το μπιμπερο με το ξενο γαλα στο στομα επειδη ακομα δεν ειχε κατεβει το δικο μου. ΜΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ, το εμαθα μετα αυτο... Προσπαθησα και παιδευτικα για 5,5 μηνες. Εβαζα το μωρο μου στο στηθος μου και αυτο εκλαιγε γιατι ειχε μαθει στην ευκολια του μπιμπερο... Να επιμενεις συνεχεια μου ελεγε η παιδιατρος. Και εγω επεμενα. Μεχρι και θηλαστρο επαγγελματικο αγορασα. Ετρωγα σουπες, τροφες θρεπτικες για να ειναι εστω πλουσιο το ελαχιστο γαλα μου. Ομως η μικρη εκλαιγε. Δεν χορταινε; Bαριοταν; Eπι 5,5 μηνες ημουν στηθος, μπιμπερο, θηλαστρο και στις 3 ωρες ξανα απ΄την αρχη. Και να με τρων οι τυψεις που δεν μπορουσα να προσφερω στο παιδι μου αυτο που μεχρι και τα ζωα μπορουν. ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ... Ωσπου καποια στιγμη και ενω το μωρο πηγε για Πασχα στο χωριο, συνειδητοποιω πως σε τρεις ολοκληρες μερες εγω εχω καταφερει να βγαλω με το θηλαστρο μονο 60 ml γαλα... ¨Σταματα δεν εχει νοημα¨ μου ειπαν παιδιατρος και γυναικολογος... Για μερες εκλαιγα, ενιωθα αποτυχια... Τωρα πια ξερω ποσο λαθος ηταν που βασιστικα στις ¨επαγγελματιες¨του μαιευτηριου για κατι τοσο σημαντικο. Τα μονα λεφτα που πιανουν τοπο ειναι αυτα για μια σωστη , ΔΙΚΗ μας μαια ή μια συμβουλο θηλασμου. Αν ποτε κανω κι αλλο παιδακι το πρωτο που θα φροντισω θα ειναι αυτο...

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ και τυχον ασυναρτησιες, αλλα αυτο το θεμα με πνιγει μεχρι σημερα...

Νενεν συμφωνώ μαζί σου και σκέφτομαι να πράξω ανάλογα. Και επειδή προβλέπεται να είμαι μόνη μου πάλι σε όλο αυτό (ψυχολογικά με όλους να μου λένε ότι δεν κάνω κάτι σωστά και να μην επιμένω), προτιμώ να επενδύσω κάποια χρήματα σε δική μου μαία ή σύμβουλο θηλασμού παρά σε κάτι άλλο γιατί ξέρω ότι εκεί πραγματικά θα πιάσουν τόπο...

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ!ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΗΛΑΣΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ Κ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΞΕΝΟ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 20ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ!ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΟΤΙ Η ΗΡΕΜΙΑ Κ Η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ..ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ....

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΩΧ..ΑΝ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΑΣΤΑΖΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ Σ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΠΕΡΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Μ ΕΝΑ ΜΙΝΙΜΟ ΑΓΧΟΣ ΜΙΑ Κ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕ ΜΑΣ ΗΡΘΑΝ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΑΛΛΑ Κ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΛΕΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastazia έγραψε:ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ!ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΗΛΑΣΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ Κ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΞΕΝΟ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 20ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ!ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΟΤΙ Η ΗΡΕΜΙΑ Κ Η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ..ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ....

Συμφωνώ και επαυξάνω. Νομίζω ότι η σωστή ενημέρωση διώχνει το άγχος και δίνει σιγουριά. Και για το περιβάλλον που δημιουργεί το άγχος, εγώ θα τους πληροφορήσω καταλλήλως τη δεύτερη φορά ότι εφόσον δεν έχουν κάτι θετικό να μου πουν να μην μου μιλήσουν καθόλου και θα είμαι κάθετη σε αυτό από την αρχή. Δεν θα τους ξανακάνω τη χάρη, είναι μεγάλο το κόστος.

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anastazia έγραψε:ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ!ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΗΛΑΣΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ Κ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΞΕΝΟ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 20ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ!ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΟΤΙ Η ΗΡΕΜΙΑ Κ Η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ..ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΕΙΝΑΩ, ΔΙΨΑΩ, ΤΣΙΣΑ ΚΤΛ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ...ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΑ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΥΣΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ..Α!!!ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΘΕΙΟΣ ΕΔΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ Shocked cyclops affraid Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 606100 ΜΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΞΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!! ΔΕ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙ??? ΕΓΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ Κ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ Κ ΟΛΑΣ??? Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 966307
ΞΕΦΥΓΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΘΕΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΣΙΔΕΡΟ Κ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!!

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΟΥΣΑ.ΕΙΧΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ!!!!!ΔΕΝ ΛΕΩ Η ΠΕΘΕΡΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΛΛΑ Η ΛΕΧΩΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΟΥ..ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΗΣΥΧΙΑ..ΑΛΛΑ ΣΤΕΡΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΣΗ ΝΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΠΡΩΤΑ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κορίτσια πόσο δίκιο έχετε! Αγάπη μην τους κάνεις την χάρη και ας βγεις κακιά. Αν δεν το καταλαβαίνουν γιατί να ανεχθείς εσύ έναν θείο; Δεν πα να ρθει και από την Κίνα; Αν δεν του αρέσει και το θεωρήσει κακή φιλοξενία μπορείς και εσύ να το θεωρήσεις εγωισμό και αναισθησία από όλους. Ωραίος καιρός για επισκέψεις...

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και η δική μου εμπειρία με τον θηλασμό είναι λίγο περίεργη. εγώ δεν ενημερώθηκα καθόλου για το θηλασμό, γιατί σε όλη την εγκυμοσύνη είχα υπνηλία και ήμουν και λίγο στην κοσμάρα μου. Όταν καθόμουν στον υπολογιστή έβλεπα΄βιντεάκια με γέννες και νεογέννητα και με περιποίηση μωρών. Δεν μου ήρθε καν να ενημερωθώ για το θηλασμό. σκεφτόμουν πως αν έχω γάλα θα θηλάσω. Η μαμά μου και η μαμά της μαμάς μου δεν θηλασαν τα μωρά τους με την δικαιολογία πάλι ότι δεν είχαν γάλα (γιατί και αυτές δεν ήξεραν). Και έτσι και εγώ σκεφτόμουν ότι μπορεί να μην έχω γάλα. Πριν τη γέννα έκανα όλες τις αγορές μου και μέσα σε αυτές μπιμπερό, αποστειρωτές κτλ. Γέννησα με καισσαρική και μετά από αρκετό πανικό, γιατί το μωρό έχανε επικίνδυνα παλμούς και κοντέψαμε να το χάσουμε. Μετά από πόση ώρα που ζητούσα να το δω το περάσαν λίγο από τα μάτια μου και μου το ξανάφεραν μετά από 8 ώρες γιατί είχε ταχύπνια και το είχαν σε θερμοκοιτίδα. Εκείνο το βράδυ μου είπαν να μη βάλω το μωρό στο στήθος γιατί ήταν πολύ εξαντλημένο και τις άκουσα. Μετά από εκείνη τη μέρα κάθε μέρα μου τον έφερναν ταισμένο, μερικές φορές καθόταν στο στήθος άλλες όχι. Εγώ το καταλάβαινα γιατί πολύ απλά κάθε φορά το μωράκι μου έβγαζε γαλατάκι. Οταν τους το έλεγα μου έλεγαν ότι είναι από το προηγούμενο τάισμα Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259.
Όταν γύρισα στο σπίτι πήρα τον παιδίατρο τηλέφωνο και μου είπε να του δίνω και συμπλήρωμα όπως και το έκανα. Ευτυχώς ο μικρούλης μου προτιμούσε το στήθος και έτσι μετά από καμιά βδομάδα δεν χρειαζόμουν συμπλήρωμα. Μέχρι 2 μηνών όλα καλά.
Α! να συμπληρώσω πως η μία μου θηλή είχε ανοίξει στην κλινική και τις πρώτες μέρες ήταν πολύ δύσκολος ο θηλασμός. Αλλά αφού δεν είχα καμία ενημέρωση δεν ήξερα ότι μετά το στήθος προσαρμόζεται και δεν πονάς. Εγώ έκανα υπομονή με τη σκέψη ό,τι πάρει από μένα το νινί μου είναι κέρδος. Κάποια στιγμή έκπληκτη κατάλαβα ότι ο θηλασμός έγινε πολύ εύκολος και βολικός.
Στους 2 μήνες ακριβώς μου ήρθε περίοδος και η γυναικολόγος μου μου είπε ότι θα αρχίσει να μου κόβεταο το γάλα. Από τη στιγμή που μου το είπε μου έβαλε τη σκέψη αν το μωρό μου χορταίνει και πάλι μερικές φορές συμπλήρωνα με ξένο. Επίσης και ο παιδίατρος με ρωτούσε συνέχεια αν έχω γάλα.
Ευτυχώς τότε περίπου βρήκα αυτό το φόρουμ και μου είπα άλλες κοπέλες 5 πράγματα. Γύρισα κατευθείαν στον αποκλειστικό θηλασμό με τη σκέψη όσο βάζω το μωρό στο στήθος θα έχω γάλα.
θήλασα μέχρι 6 μηνών το μωράκι μου και μετά το έκοψα σταδιακά, γιατί εγώ δεν μπορούσα άλλο να θηλάσω, λόγω υποχρεώσεων με τη δουλειά μου.
Μου λείπει ήδη ο θηλασμός, αλλά δεν νιώθω άσχημα γιατί μπόρεσα να τον θηλάσω και τόσο και γιατί τώρα ήταν δική μου επιλογή και των συνθηκών βέβαια.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
anastazia έγραψε:ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ!ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΗΛΑΣΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ Κ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΞΕΝΟ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 20ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ!ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΟΤΙ Η ΗΡΕΜΙΑ Κ Η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ..ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΕΙΝΑΩ, ΔΙΨΑΩ, ΤΣΙΣΑ ΚΤΛ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ...ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΑ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΥΣΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ..Α!!!ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΘΕΙΟΣ ΕΔΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ Shocked cyclops affraid [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΜΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΞΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!! ΔΕ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙ??? ΕΓΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ Κ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ Κ ΟΛΑΣ??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΞΕΦΥΓΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΘΕΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΣΙΔΕΡΟ Κ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!!

Θα συμφωνήσω..τον πρωτο καιρο δεν χρειαζονται επισκεψεις...
εγω επειδη ειναι ΄΄τρελοι΄΄ λιγο ...ειπα σε ολυς πως μεχρι να σαραντησω το σπιτι δεν ειναι ανοιχτο για κανεναν!!!κανεναν ομως...οκ..μονο τη μαμα μου για βοηθεια...
και συνεχει ημουν με το στηθος εξω,,,σιγα μην ειχα και αλλους στο κεφαλι μου!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΣΟ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!!!!!
ΕΜΕΙΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕΝΑΜΕ ΣΕ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ Κ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ???
ΦΑΓΗΤΑ, ΚΑΦΕΔΕΣ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΒΓΑΖΑ ΕΞΩ ΣΤΗΘΟΣ!!!
ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΧΑΝΤΑΚΩΘΩ... ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕΣ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ Shocked

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΘΕΙΟΣ, ΕΙΝΑΙ Κ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ Κ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ!!!
ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΦΥΛΑΝΕ ΚΑΡΑΟΥΛΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΙΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΙΑΝΟΥΝ Η ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:Και η δική μου εμπειρία με τον θηλασμό είναι λίγο περίεργη. εγώ δεν ενημερώθηκα καθόλου για το θηλασμό, γιατί σε όλη την εγκυμοσύνη είχα υπνηλία και ήμουν και λίγο στην κοσμάρα μου. Όταν καθόμουν στον υπολογιστή έβλεπα΄βιντεάκια με γέννες και νεογέννητα και με περιποίηση μωρών. Δεν μου ήρθε καν να ενημερωθώ για το θηλασμό. σκεφτόμουν πως αν έχω γάλα θα θηλάσω. Η μαμά μου και η μαμά της μαμάς μου δεν θηλασαν τα μωρά τους με την δικαιολογία πάλι ότι δεν είχαν γάλα (γιατί και αυτές δεν ήξεραν). Και έτσι και εγώ σκεφτόμουν ότι μπορεί να μην έχω γάλα. Πριν τη γέννα έκανα όλες τις αγορές μου και μέσα σε αυτές μπιμπερό, αποστειρωτές κτλ. Γέννησα με καισσαρική και μετά από αρκετό πανικό, γιατί το μωρό έχανε επικίνδυνα παλμούς και κοντέψαμε να το χάσουμε. Μετά από πόση ώρα που ζητούσα να το δω το περάσαν λίγο από τα μάτια μου και μου το ξανάφεραν μετά από 8 ώρες γιατί είχε ταχύπνια και το είχαν σε θερμοκοιτίδα. Εκείνο το βράδυ μου είπαν να μη βάλω το μωρό στο στήθος γιατί ήταν πολύ εξαντλημένο και τις άκουσα. Μετά από εκείνη τη μέρα κάθε μέρα μου τον έφερναν ταισμένο, μερικές φορές καθόταν στο στήθος άλλες όχι. Εγώ το καταλάβαινα γιατί πολύ απλά κάθε φορά το μωράκι μου έβγαζε γαλατάκι. Οταν τους το έλεγα μου έλεγαν ότι είναι από το προηγούμενο τάισμα Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259.
Όταν γύρισα στο σπίτι πήρα τον παιδίατρο τηλέφωνο και μου είπε να του δίνω και συμπλήρωμα όπως και το έκανα. Ευτυχώς ο μικρούλης μου προτιμούσε το στήθος και έτσι μετά από καμιά βδομάδα δεν χρειαζόμουν συμπλήρωμα. Μέχρι 2 μηνών όλα καλά.
Α! να συμπληρώσω πως η μία μου θηλή είχε ανοίξει στην κλινική και τις πρώτες μέρες ήταν πολύ δύσκολος ο θηλασμός. Αλλά αφού δεν είχα καμία ενημέρωση δεν ήξερα ότι μετά το στήθος προσαρμόζεται και δεν πονάς. Εγώ έκανα υπομονή με τη σκέψη ό,τι πάρει από μένα το νινί μου είναι κέρδος. Κάποια στιγμή έκπληκτη κατάλαβα ότι ο θηλασμός έγινε πολύ εύκολος και βολικός.
Στους 2 μήνες ακριβώς μου ήρθε περίοδος και η γυναικολόγος μου μου είπε ότι θα αρχίσει να μου κόβεταο το γάλα. Από τη στιγμή που μου το είπε μου έβαλε τη σκέψη αν το μωρό μου χορταίνει και πάλι μερικές φορές συμπλήρωνα με ξένο. Επίσης και ο παιδίατρος με ρωτούσε συνέχεια αν έχω γάλα.
Ευτυχώς τότε περίπου βρήκα αυτό το φόρουμ και μου είπα άλλες κοπέλες 5 πράγματα. Γύρισα κατευθείαν στον αποκλειστικό θηλασμό με τη σκέψη όσο βάζω το μωρό στο στήθος θα έχω γάλα.
θήλασα μέχρι 6 μηνών το μωράκι μου και μετά το έκοψα σταδιακά, γιατί εγώ δεν μπορούσα άλλο να θηλάσω, λόγω υποχρεώσεων με τη δουλειά μου.
Μου λείπει ήδη ο θηλασμός, αλλά δεν νιώθω άσχημα γιατί μπόρεσα να τον θηλάσω και τόσο και γιατί τώρα ήταν δική μου επιλογή και των συνθηκών βέβαια.

Πόσο χαίρομαι που τα κατάφερες! Μακάρι να είχα βρει και εγώ τις κοπέλες πολύ νωρίτερα... Αλλά μου κάνει εντύπωση που παντού ακούς τα ίδια, με τα ίδια ακριβώς λόγια. Η ίδια ερώτηση "έχεις γάλα;". Η ίδια δικαιολογία στο μαιευτήριο "το γάλα που βγάζει το μωρό είναι από το προηγούμενο τάισμα" (ελάτε να χτυπηθούμε όλες μαζί Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 Παράδειγμα προς αποφυγή... η δική μου ιστορία θηλασμού. - Σελίδα 5 679259 ). Παντού τα ίδια. Φτάνει πια.

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΝΕΥΡΑ Κ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ!ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΤΑΝΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ..ΕΛΠΙΖΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΕΡΙΖΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ!!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΟΘΟΥΝ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΥΧΙΖΟΜΑΙ

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΣΟ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!!!!!
ΕΜΕΙΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕΝΑΜΕ ΣΕ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ Κ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ???
ΦΑΓΗΤΑ, ΚΑΦΕΔΕΣ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΒΓΑΖΑ ΕΞΩ ΣΤΗΘΟΣ!!!
ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΧΑΝΤΑΚΩΘΩ... ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕΣ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ Shocked

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΘΕΙΟΣ, ΕΙΝΑΙ Κ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ Κ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ!!!
ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΦΥΛΑΝΕ ΚΑΡΑΟΥΛΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΙΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΙΑΝΟΥΝ Η ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!!!

Τι εννοείς καραούλι; Φαντάζομαι πως λογικά θα έρθουν μια φορά για επίσκεψη και τέλος... Ή κάνω λάθος (προφανώς...); scratch

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια καλά και άγια όλα αυτά που λέτε αλλά εγώ επιμένω οτι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική>>>εγω και rooming in ειχα διπλα συνεχως το μωράκι γιατι γέννησα στο Έλενα και αποκλειστικά θήλασα για τρεις μήνες αλλά το παιδί μου δεν έπαιρνε βάρος..το μέγιστο ήταν 500 γραμμαρια τον πρώτο μήνα και μετα κατέβηκε στα 200!!!τι να έκανα??παρά την επιμονή τα ατελειωτα ξενύχτια το παιδί συνεχζώς στο στήθος, νατρώω σούπες κοτόπουλα και ολα πολύ υγειινα δεν έβλεπα φως με το γάλα το παιδί έτρωγε κοιμόταν για λίγο και με΄τα έκλαιγε συνεχως..δεν κοιμόταν κανονικά..ηρέμησε και άρχισε να παίρνει βάρος μόνο όταν πήρε συμπλήρωμα...έχω πειστεί οτι έκανα τα πάντα για να το θηλάσω αποκλειστικά αλλά δεν μπόρεσα γιατι υπήρχε κάποιος λόγος που μακάρι να τον εντοπίσω για να μη μου συμβεί το ίδιο στο δε΄΄υτερο παιδάκι..μια φίλη μου στην Αγγλία που γέννησε δίδυμα ο γιατρός της απέτρεωε από το θηλασμό εκτός απο το κλασικο σαρανταήμερο με συμπλήρωμα βέβαια γιατι το γάλα της ήταν φτωχό σε σίδηρο και πρωτεϊνες..εκεί παίρνουν δείγμα απο το γάλα της μαμας και το εξετάζουν..της είχαν πει είτε θηλάζεις είτε όχι είναι το ίδιο και το αυτό είναι τόσο φτωχό το γάλα σου ποιοτικά που κάνεις κακό στα παιδιά σου...τι να πω πλέον έχω ακούσει πάρα πολλά και θα συνεχίσψ να επιμένων οτι καλός και άγιος ο θηλασμός αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική....

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MAROULOU έγραψε:Εγώ έκανα υπομονή με τη σκέψη ό,τι πάρει από μένα το νινί μου είναι κέρδος. Κάποια στιγμή έκπληκτη κατάλαβα ότι ο θηλασμός έγινε πολύ εύκολος και βολικός.
Στους 2 μήνες ακριβώς μου ήρθε περίοδος και η γυναικολόγος μου μου είπε ότι θα αρχίσει να μου κόβεταο το γάλα. Από τη στιγμή που μου το είπε μου έβαλε τη σκέψη αν το μωρό μου χορταίνει και πάλι μερικές φορές συμπλήρωνα με ξένο. Επίσης και ο παιδίατρος με ρωτούσε συνέχεια αν έχω γάλα.
Ευτυχώς τότε περίπου βρήκα αυτό το φόρουμ και μου είπα άλλες κοπέλες 5 πράγματα. Γύρισα κατευθείαν στον αποκλειστικό θηλασμό με τη σκέψη όσο βάζω το μωρό στο στήθος θα έχω γάλα.
θήλασα μέχρι 6 μηνών το μωράκι μου και μετά το έκοψα σταδιακά, γιατί εγώ δεν μπορούσα άλλο να θηλάσω, λόγω υποχρεώσεων με τη δουλειά μου.
Μου λείπει ήδη ο θηλασμός, αλλά δεν νιώθω άσχημα γιατί μπόρεσα να τον θηλάσω και τόσο και γιατί τώρα ήταν δική μου επιλογή και των συνθηκών βέβαια.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ MAROYLOY ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΣ Κ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ!!!
Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ!!! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ Κ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΤΛ
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΗΤΑΝ Η ΨΕΥΔΟΘΗΛΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΣΚΑΣΕΙ Η ΘΗΛΗ ΜΟΥ Κ ΠΟΝΟΥΣΑ!!
ΣΤΙΣ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΛΙΓΟ ΞΕΝΟ, ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕΠΑΘΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕ ΤΥΛΙΞΑΝΕ ΜΕ ΓΑΖΕΣ ΣΑ ΜΟΥΜΙΑ Κ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ!!
ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ!!!
ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ???

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastazia έγραψε:ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΝΕΥΡΑ Κ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ!ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΤΑΝΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ..ΕΛΠΙΖΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΕΡΙΖΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ!!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΟΘΟΥΝ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΥΧΙΖΟΜΑΙ

Βρε μήπως να διαβάζανε και οι άντρες μας το βιβλίο της Πατσούρου μπας και καταλάβουν πως λειτουργεί το όλο θέμα;

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΣΟ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!!!!!
ΕΜΕΙΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕΝΑΜΕ ΣΕ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ Κ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ???
ΦΑΓΗΤΑ, ΚΑΦΕΔΕΣ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΒΓΑΖΑ ΕΞΩ ΣΤΗΘΟΣ!!!
ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΧΑΝΤΑΚΩΘΩ... ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕΣ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ Shocked

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΘΕΙΟΣ, ΕΙΝΑΙ Κ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ Κ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ!!!
ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΦΥΛΑΝΕ ΚΑΡΑΟΥΛΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΙΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΙΑΝΟΥΝ Η ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!!!

Τι εννοείς καραούλι; Φαντάζομαι πως λογικά θα έρθουν μια φορά για επίσκεψη και τέλος... Ή κάνω λάθος (προφανώς...); scratch


Επειδη ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι πανω πρωτα απο το μωρο και μετα απο τη λεχωνα, αν δεις οτι δεν χαμπαριαζουν απο μονοι τους, πες οτι ο παιδιατρος ΔΕΝ επιτρεπει επισκεψεις στο μωρο για λογους υγιεινης. Ποσο ζωο μπορει να ειναι καποιος για να μην σεβαστει αυτο?????????

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
anastazia έγραψε:ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΝΕΥΡΑ Κ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ!ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΤΑΝΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ..ΕΛΠΙΖΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΕΡΙΖΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ!!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΟΘΟΥΝ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΥΧΙΖΟΜΑΙ

Βρε μήπως να διαβάζανε και οι άντρες μας το βιβλίο της Πατσούρου μπας και καταλάβουν πως λειτουργεί το όλο θέμα;

ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΥΝΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ???
Κ ΔΕ ΛΕΕΙ Κ ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΟΤΑΝ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!! ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΑ???

anastazia Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.
ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕ!! Κ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ??? ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ!!! ΑΣ ΤΟ ΔΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ Rolling Eyes
ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ!!!!ΝΑ ΠΩ Κ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΜΟΥ Twisted Evil Twisted Evil ΔΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!!
ΑΧ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marimag έγραψε:κορίτσια καλά και άγια όλα αυτά που λέτε αλλά εγώ επιμένω οτι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική>>>εγω και rooming in ειχα διπλα συνεχως το μωράκι γιατι γέννησα στο Έλενα και αποκλειστικά θήλασα για τρεις μήνες αλλά το παιδί μου δεν έπαιρνε βάρος..το μέγιστο ήταν 500 γραμμαρια τον πρώτο μήνα και μετα κατέβηκε στα 200!!!τι να έκανα??παρά την επιμονή τα ατελειωτα ξενύχτια το παιδί συνεχζώς στο στήθος, νατρώω σούπες κοτόπουλα και ολα πολύ υγειινα δεν έβλεπα φως με το γάλα το παιδί έτρωγε κοιμόταν για λίγο και με΄τα έκλαιγε συνεχως..δεν κοιμόταν κανονικά..ηρέμησε και άρχισε να παίρνει βάρος μόνο όταν πήρε συμπλήρωμα...έχω πειστεί οτι έκανα τα πάντα για να το θηλάσω αποκλειστικά αλλά δεν μπόρεσα γιατι υπήρχε κάποιος λόγος που μακάρι να τον εντοπίσω για να μη μου συμβεί το ίδιο στο δε΄΄υτερο παιδάκι..μια φίλη μου στην Αγγλία που γέννησε δίδυμα ο γιατρός της απέτρεωε από το θηλασμό εκτός απο το κλασικο σαρανταήμερο με συμπλήρωμα βέβαια γιατι το γάλα της ήταν φτωχό σε σίδηρο και πρωτεϊνες..εκεί παίρνουν δείγμα απο το γάλα της μαμας και το εξετάζουν..της είχαν πει είτε θηλάζεις είτε όχι είναι το ίδιο και το αυτό είναι τόσο φτωχό το γάλα σου ποιοτικά που κάνεις κακό στα παιδιά σου...τι να πω πλέον έχω ακούσει πάρα πολλά και θα συνεχίσψ να επιμένων οτι καλός και άγιος ο θηλασμός αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική....


Συμφωνώ ότι καθε περίπτωση είναι διαφορετική. Απλά από την δική μου περίπτωση έμαθα ότι σε εμένα προσωπικά έφταιγε κυρίως το άγχος μου και το ότι δεν ήμουν ήρεμη και όπως κατάλαβα από τα όσα λες μάλλον και εσύ δεν ήσουν. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι τα κατάφερες πολύ καλύτερα από εμένα! Το άγχος νομίζω ότι είναι κατασταλτικός παράγοντας και δεν βοηθάει την παραγωγή, αν και πιο πάνω είπες ότι είχες πολύ γάλα οπότε μπορεί απλά να συνέβαινε αυτό που είπε η Σεληνη-Γιώργος ότι δηλαδή είχες υπερπαραγωγή οπότε το μωρό έπαιρνε μόνο το αραιό γάλα που είχες στην αρχή και γι' αυτό δεν χώρταινε και δεν έπαιρνε βάρος. Όπως και να έχει αν έχεις έναν σύμβουλο δίπλα σου να σε παρατηρεί εντοπίζει το πρόβλημα και εγώ αυτό θα κάνω μάλλον την επόμενη φορά. Επίσης νομίζω ότι στον θηλασμό τα μωρά θηλάζουν συχνά, δεν έχουν ωράριο, πράγμα που το γνωρίζεις και στην πράξη. Αντίθετα με το ξένο γάλα που είναι πιο δύσπεπτο κοιμούνται πιο πολλές ώρες συνεχόμενα, πράγμα που το γνωρίζω εγώ στην πράξη και έτσι μένουμε εμείς οι μαμάδες ήσυχες ότι έχουν φάει καλά. Γι' αυτό το καλά αμφιβάλω... Τέλος, θα ήθελα να σου πω αυτό που ακούω συχνά από μαμάδες που τα κατάφεραν να θηλάσουν. Τα παιδιά που θηλάζουν παίρνουν πολύ λιγότερο βάρος σε σχέση με παιδιά που πίνουν ξένο γάλα. Γι' αυτά τα παιδιά υπάρχουν άλλες καμπύλες ανάπτυξης διαφορετικές από αυτές του βιβλιαρίου υγείας. Νομίζω ότι συχνά οι παιδίατροι μας αγχώνουν χωρίς λόγο. Αν πχ ένα παιδάκι δεν παίρνει ή στην χειρότερη χάνει βάρος, τότε ναι, κάτι φταίει.

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΙΤΑ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ..ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΣΗ ΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ!ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ!ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΣΠΤΙ Κ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!ΕΓΙΝΑΝ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ Κ ΕΓΩ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ!ΑΣΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
MariaM έγραψε:
anastazia έγραψε:ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΝΕΥΡΑ Κ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ!ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΤΑΝΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ..ΕΛΠΙΖΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΕΡΙΖΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ!!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΟΘΟΥΝ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΥΧΙΖΟΜΑΙ

Βρε μήπως να διαβάζανε και οι άντρες μας το βιβλίο της Πατσούρου μπας και καταλάβουν πως λειτουργεί το όλο θέμα;

ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΥΝΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ???
Κ ΔΕ ΛΕΕΙ Κ ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΟΤΑΝ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!! ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΑ???

anastazia Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.
ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕ!! Κ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ??? ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ!!! ΑΣ ΤΟ ΔΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ Rolling Eyes
ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ!!!!ΝΑ ΠΩ Κ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΜΟΥ Twisted Evil Twisted Evil ΔΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!!
ΑΧ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!

Γερό να είναι Αγάπη, όπως το λες. Όλα τα άλλα ρυθμίζονται. Νομίζω ότι δεν πρέπει να τσακωθείς με τον άντρα σου γιατί θα τον χρειαστείς για σύμμαχο. Αν δεις ότι ξεπερνάνε τα όρια κάνε τα παράπονά σου τότε. Στόχευσε στο συναίσθημα και καλόπιασέ τον για να μην βρεθεί να κάνει άμυνα, γιατί τότε είναι που θα πισμώσει και εκείνος.

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α Κ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΠΙΑΣΕ.ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΟ ΓΑΛΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ Κ ΕΔΩΣΑ ΞΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΩ 5ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ Κ 5 ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΟΡΤΑΤΟ ,ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΥΛΑΣΜΟ Κ ΕΤΣΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ...Κ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 2ΩΡΟ....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις