Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 13]

226Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Παρ Αυγ 12, 2011 10:57 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asoula@live.com έγραψε:οχι περιμενω την αλλη κυριακη αλλα απ την μερα που τελειωσε κ μετα απο 2 -3 μερες ειχα πονους χαμηλα κ σκεφτηκα οτι θα εχω προβλημα στις σαλπιγγες απο τοτε εχω συνεχεια καουρες ακομα κ τωρα...το στηθος μου ειναι λιιγο πρησμενο..λες κουκλιτσα μου?εχω καμια ελπιδα?

Ήρθες σε επαφή τις τελευταίες μέρες?
Γιατί κι εμένα έτσι... Αμέσως μετά τις "γονιμες" μέρες είχα πονάκια περιόδου.
Ακόμα και η ζώνη στο παντελόνι με ενοχλούσε. Καταλάβαινα ότι δεν είναι περίοδος, αλλά δεν ήμουν και απολύτως σίγουρη.
Επίσης "με τρώγανε" οι ρώγες μου.
Όταν τις ακουμπούσα με πόναγαν!
Τώρα οι καούρες, συνήθως είναι τους τελευταίους μήνες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Για κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά τα συμπτώματα...

Άντε! Με το καλό ένα νινί σου εύχομαι!

227Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Σαβ Αυγ 13, 2011 5:07 am

asoula@live.com

asoula@live.com
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
asoula@live.com έγραψε:οχι περιμενω την αλλη κυριακη αλλα απ την μερα που τελειωσε κ μετα απο 2 -3 μερες ειχα πονους χαμηλα κ σκεφτηκα οτι θα εχω προβλημα στις σαλπιγγες απο τοτε εχω συνεχεια καουρες ακομα κ τωρα...το στηθος μου ειναι λιιγο πρησμενο..λες κουκλιτσα μου?εχω καμια ελπιδα?

Ήρθες σε επαφή τις τελευταίες μέρες?
Γιατί κι εμένα έτσι... Αμέσως μετά τις "γονιμες" μέρες είχα πονάκια περιόδου.
Ακόμα και η ζώνη στο παντελόνι με ενοχλούσε. Καταλάβαινα ότι δεν είναι περίοδος, αλλά δεν ήμουν και απολύτως σίγουρη.
Επίσης "με τρώγανε" οι ρώγες μου.
Όταν τις ακουμπούσα με πόναγαν!
Τώρα οι καούρες, συνήθως είναι τους τελευταίους μήνες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Για κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά τα συμπτώματα...

Άντε! Με το καλό ένα νινί σου εύχομαι!
σ ευχαριστω πολυ γλυκια μου..απο τοτε ερχομαι συχνα σε επαφη οχι κ καθε μερα αλλα συχνα...ισως ομως να εχω καποιο προβλημα υγειας θα περιμενω κ οτι γινει...α εχω κ πολλους πονοκεφαλους τωρα τελευταια..ουφ ας μην το σκεφτομαι...αν ειναι να ερθει θα ερθει...ετσι? Smile Smile

228Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Σαβ Αυγ 13, 2011 11:24 pm

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσάρες μου καλημερα!!!! τερμα οι διακοπες για μενα μέσα τα κέφαλια!!! ελπιζω να περασετε τέλεια κι οσες δεν γυρισατε ακόμα να περνατε τέλεια!! μακαρι να ηταν παραγωγικες αυτες οι διακοπές!!! χαχα!! συγχαρητηρια και στο Ντινάκι που τα καταφερε!!αντε καλα αποτελέσματα να εχουμε ολες οι υπολοιπες!!! Very Happy Very Happy Very Happy

229Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Αυγ 14, 2011 2:43 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχω απορία! ειμαι 4η μερα πριν την περιοδο και η θερμοκρασια μου ειναι 37! αυτο ειναι φυσιολογικο?? εχει τοθλαχιστον 4 μερες που με πιανουν πόνοι περιόδου πολύ δυνατοι αλλά οχι συνέχεια! εκανα και μολις τωρα αυτα τα τεστ τα πριν την καθυστερηση αλλα ηταν αρνητικό! η θερμοκρασία με προβληματίζει!!! ειναι φυσιολογικο το 37 4 μερες πριν την περίοδο??

230Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Αυγ 14, 2011 3:41 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini.pav έγραψε:εχω απορία! ειμαι 4η μερα πριν την περιοδο και η θερμοκρασια μου ειναι 37! αυτο ειναι φυσιολογικο?? εχει τοθλαχιστον 4 μερες που με πιανουν πόνοι περιόδου πολύ δυνατοι αλλά οχι συνέχεια! εκανα και μολις τωρα αυτα τα τεστ τα πριν την καθυστερηση αλλα ηταν αρνητικό! η θερμοκρασία με προβληματίζει!!! ειναι φυσιολογικο το 37 4 μερες πριν την περίοδο??

γεια σου οταν ξεκιναει η οωρρηξια μετα η φαση αυτη λεγεται υπερθερμικη φαση και η θερμοκρασια μενει υψηλη μεχρι και να σου ερθει περιοδος οποτε δεν ειναι ενδειξη εγκυμοσυνης ΑΝ παραμεινει ηψηλη 16 με 18 μερες τοτε υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης!

231Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Αυγ 14, 2011 4:02 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με μέτρηση για διάστημα 2-3 κύκλων, μπορούμε να εντοπίσουμε την ημέρα της ωοθυλακιορρηξίας, καθώς και ορισμένες διαταραχές της.

Eπειδή στην μέτρηση γίνονται συχνά λάθη, που οδηγούν σε μη αξιολογήσιμα θερμοδιαγράμματα, θα πρέπει να προσέξετε τα εξής :

Με την θερμομέτρηση μπορείτε ν’ αρχίσετε ανά πάσα στιγμή, αλλά πιο καλό είναι ν΄ αρχίσετε από την 1η ημέρα του κύκλου..

Μετράτε πάντα την θερμοκρασία σας στο ίδιο μέρος του σώματος και συγκεκριμένα, στο στόμα ή στο έντερο.

Καλό είναι η μέτρηση να γίνεται μετά από ύπνο διάρκειας τουλάχιστον 5-6 ωρών

Η μέτρηση είναι καλλίτερα είναι να γίνεται περίπου την ίδια ώρα.

Κατεβάστε το θερμόμετρό σας από το προηγούμενο βράδυ, επειδή και το κατέβασμα του θερμομέτρου θα μπορούσε να οδηγήσει σε αλλαγές θερμοκρασίας .

Ο θερμοκρασίες πρέπει να καταγράφονται καθημερινά, είτε σε ένα χαρτί, είτε σε ένα ειδικό διάγραμμα, προκειμένου να τις αξιολογήσει ο γιατρός σας.

Μακρινά ταξίδια ή αλλαγή τόπου κατοικίας, μπορεί να προξενήσουν αλλαγές στην θερμοκρασία . Σημειώστε τα στο διάγραμμα.

οταν δειτε ξαφνικη πτωση της θερμοκρασιας την επομενη μετα ειναι η οωρρηξια! μετα θα ανεβει η θερμοκρασια μεχρι και οταν ερθει η περιοδος μετρηστε ποσες μερες εχετε ανεβαμενη θερμοκρασια μεχρι να ερθει η περιοδος και αν π.χ ειναι 14 στην επομενη περιοδο μετρηστε αντιστροφα 14 μερες και τοτε βρισκεται τη "γονιμη" μερα σας! προσοχη μετρατε αντιστροφα αναλογως με τις μερες του κυκλου σας π.χ αν ο κυκλος ειναι 34 ημερων μετρατε απο τοτε και οχι απο την 30η μερα!!!!!!!

εγω ετσι βρηκα την μερα της οωρρηξιας μου

232Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Αυγ 14, 2011 5:29 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ok! ευχαριστώ πολύ!! απλά παραξενευτηκα γιατι δεν ειχα προσεξει ποτέ την θερμοκρασια μου!!! ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως! Very Happy

233Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Σεπ 11, 2011 2:12 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια που απομείναμε σ' αυτό το θέμα, εχουμε τίποτα νεότερο;
Από μένα πάντως όχι ακόμα.
Χρύσα που είσαι; Πες μας ένα ευχάριστο νέο.

234Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Σεπ 11, 2011 5:32 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χα χα...ε δεν παίζεσαι! Καλωσήρθες από τις διακοπούλες, ελπίζω να πέρασες καλά...Εμείς εδώ τίποτα, μόλις τελείωσα από περίοδο που μου ήρθε κανονικότατα. Σκέφτομαι να ορίσουμε ημερομηνία με τον αρραβωνιαστικό μου για το επόμενο καλοκαίρι, οπότε ίσως είναι καλύτερα να επιδιώξω εγκυμοσύνη μετά το γάμο...Έκλεισα και μια δουλειά να τραγουδάω σε ένα μαγαζί για το χειμώνα...οπότε κάθε εμπόδιο για καλό...Ισως είναι και λίγο "όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"...Δεν ξέρω βρε καλή μου τι να πω...για να μη μένω κάποιος λόγος θα υπάρχει, οπότε το δέχομαι και προχωρώ με τη ζωή μου.

Η Κλειώ έμεινε έγκυος και είδα κι αλλες 2-3 κοπέλες, απλά η εγκυμοσύνη της Κλειώς είναι το highlight του forum!

235Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Σεπ 11, 2011 1:36 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μείνε εσύ και θα σε κάνω highlight και σένα!!!!
Ξέρω, ξέρω ... περιμένεις να παλιώσει το νέο της Κλειώς για να κάνεις την δικιά σου εντυπωσιακή 'εμφάνιση'... νομίζεις δε σε καταλάβαμε... ατιμούλικο;

Να δεις τι πάρτυ θα γίνει αν τύχει και μείνω και εγώ...
Πάντως μη νομίζεις, με τα μέτρα που εξήγγειλε ο Γιώργακης το σκέφτομαι κι εγώ. Καλά είναι και με δύο. Ξανά, μανά εγκυμοσύνες και κλάματα τι τα θέλουμε (εδώ πάει αυτό που έλεγες περί αλεπούς);
Έχω άδικο;

236Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Σεπ 11, 2011 10:09 pm

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δέσποινα πόσο καιρό προσπαθείς? Αφού έχεις ήδη δύο, είναι εξακριβωμένη η γονιμότητα και η δική σου και του αντρός σου....Οπότε είναι καθαρά θέμα χρόνου...Εγώ τελείωσα. Πείσμωσα ρε παιδί μου. Τέλος και το μαξιλάρι στον πωπο. Κατευθείαν θα σηκώνομαι κι αμα θέλει ας γίνει. Ωχουυυυυ!

237Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Σεπ 11, 2011 11:19 pm

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφηστε κοριτσια !!! οσο ψυχραιμη ειμαι σε ολο τον κύκλο, εκει 2 μερες πριν την περίοδο το χάνω!!! εχω πόνο οποτε λέω δεν ειμαι και αρχιζει ο μονολογος του παραλογου!!! μονη μου σαν τη τρελή!! ναι αλλα και αλλες πονουσαν και ηταν ...ναι αλλα εσυ 23 μηνες πονας και σου ερχεται ... ναι αλλα τωρα εφτιαξε το προβλημα.....κτλ!!!γι αυτο και εγω αυτο το μηνα θα παω να κανω εξετασεις να τελειωνουμε γιατι αααααααααααααααααααα!!! Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 679259 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 679259 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 679259

238Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Δευ Σεπ 12, 2011 3:37 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:Δέσποινα πόσο καιρό προσπαθείς? Αφού έχεις ήδη δύο, είναι εξακριβωμένη η γονιμότητα και η δική σου και του αντρός σου....Οπότε είναι καθαρά θέμα χρόνου...Εγώ τελείωσα. Πείσμωσα ρε παιδί μου. Τέλος και το μαξιλάρι στον πωπο. Κατευθείαν θα σηκώνομαι κι αμα θέλει ας γίνει. Ωχουυυυυ!

Ε, μα εδώ είναι η ειρωνεία. 'Έπιασα' δύο παιδιά με την πρώτη (το δεύτερο σχεδόν με την πρώτη), είχα μία παλλίνδρομη τον Χειμώνα με μία 'απροφύλακτη' επαφή μέσα στον μήνα και έχει τώρα από τον Απρίλη που προσπαθούμε (δηλ. 7 μηνές) και πάπαλα.
Αυτό που λες με το μαξιλάρι το ανέφερα μια φορά στον άντρα μου και μου είπε αυτό ακριβώς που λες. Δύο παιδιά + μία εγκυμοσύνη γίνανε χωρίς μαξιλάρι γιατί τώρα να χρειαστεί;

Μη νομίζεις Ειρήνη και εγώ το πήρα απόφαση. Τον άλλο μήνα πρέπει να πάω για τεστ Παπ, θα κανονίσω και μια μαστογραφία που πρέπει σιγά-σιγά στην ηλικία που είμαι να ξεκινήσω (και το άφηνα η γυναίκα μπας και μείνω έγκυος) και μάλλον θα σταματήσω να προσπαθώ για το λόγο ότι περνάνε και τα χρόνια και η ευκαιρία που είχα για τρίτο τελειώνει.
Δόξα τω Θεώ, έχω τα γλυκά μου τα παιδάκια και είμαι μια χαρά.
Ειρηνούλα, εσύ μήπως όντως πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις; Και εσύ και ο σύντροφός σου; 23 μήνες είναι πολύ καιρός.
Σου εύχομαι τα καλύτερα.

239Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Δευ Σεπ 12, 2011 12:39 pm

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
.
Ειρηνούλα, εσύ μήπως όντως πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις; Και εσύ και ο σύντροφός σου; 23 μήνες είναι πολύ καιρός.
Σου εύχομαι τα καλύτερα.
[/quote]
περασε ενας χρόνος χωρις να ξερουμε οτι υπαρχει θεμα! εκανε πρωτα ο αντρας μου εξετασεις βρεθηκε προβλημα στο σπερμα , εκανε επέμβαση κιρσοκήλης και 4 μηνες από το χειρουργειο το σπερμα του εγινε απόλυτα φυσιολογικο! εμενα δεν εβρισκαν το λόγο να με εξετασουν και λόγω ηλικίας λέει αλλά και γιατι υπήρχε ο αντρικός παραγοντας! ουσιαστικα εχουν περάσει 3 μηνες μόνο από την προθεσμια που μας εδωσε ο γυναικολόγος μου για να μεινω εγκυος απλά εγω μωρε αγχωνομαι γιατι δεν εχω κάνει εξετασεις και λεω λες να εχω πρόβλημα ???? και επειδη το αγχος κανει μεγαλο κακό λεω να κάνω εξετασεις οποτε η θα ξεαγχωθω η θα φαω τη φαπα μου και θα δω οτι εχω πρόβλημα!!

240Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Δευ Σεπ 12, 2011 10:48 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini.pav έγραψε:.
Ειρηνούλα, εσύ μήπως όντως πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις; Και εσύ και ο σύντροφός σου; 23 μήνες είναι πολύ καιρός.
Σου εύχομαι τα καλύτερα.
περασε ενας χρόνος χωρις να ξερουμε οτι υπαρχει θεμα! εκανε πρωτα ο αντρας μου εξετασεις βρεθηκε προβλημα στο σπερμα , εκανε επέμβαση κιρσοκήλης και 4 μηνες από το χειρουργειο το σπερμα του εγινε απόλυτα φυσιολογικο! εμενα δεν εβρισκαν το λόγο να με εξετασουν και λόγω ηλικίας λέει αλλά και γιατι υπήρχε ο αντρικός παραγοντας! ουσιαστικα εχουν περάσει 3 μηνες μόνο από την προθεσμια που μας εδωσε ο γυναικολόγος μου για να μεινω εγκυος απλά εγω μωρε αγχωνομαι γιατι δεν εχω κάνει εξετασεις και λεω λες να εχω πρόβλημα ???? και επειδη το αγχος κανει μεγαλο κακό λεω να κάνω εξετασεις οποτε η θα ξεαγχωθω η θα φαω τη φαπα μου και θα δω οτι εχω πρόβλημα!![/quote]

Ειρήνη, καιρός μου να δου δώσω λίγο από την αισιοδοξία μου αναφέροντάς σου ότι η περίπτωσή σας είναι ακριβώς ίδια με της κουμπάρας μου.
Προσπαθούσαν στην αρχή μέχρι που βρέθηκε το πρόβλημε της κιρσοκήλης, κάνει ο άντρας της επέμβαση και μετά τίποτα. Ο γιατρός της όμως αφού είδε τα αποτελέσματα μετά την κιρσοκήλη και για να μην αγχώνεται η κοπέλα την έκανε σπερματέγχυση φυσικά σε συνδυασμό με κάτι ορμόνες. Έμεινε αμέσως έγκυος και ο μικρούλης της είναι τώρα 3 ετών.
Ελπίζω να σου αναπτέρωσα λίγο το ηθικό.

241Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Δευ Σεπ 12, 2011 11:50 pm

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δέσποινα, έλα, αφού εγώ κι εσύ το πήραμε απόφαση, τουλάχιστο να υποστηρίζουμε τις υπόλοιπες κοπέλες...

242Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Σεπ 13, 2011 9:22 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
desT έγραψε:
eirini.pav έγραψε:.
Ειρηνούλα, εσύ μήπως όντως πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις; Και εσύ και ο σύντροφός σου; 23 μήνες είναι πολύ καιρός.
Σου εύχομαι τα καλύτερα.
περασε ενας χρόνος χωρις να ξερουμε οτι υπαρχει θεμα! εκανε πρωτα ο αντρας μου εξετασεις βρεθηκε προβλημα στο σπερμα , εκανε επέμβαση κιρσοκήλης και 4 μηνες από το χειρουργειο το σπερμα του εγινε απόλυτα φυσιολογικο! εμενα δεν εβρισκαν το λόγο να με εξετασουν και λόγω ηλικίας λέει αλλά και γιατι υπήρχε ο αντρικός παραγοντας! ουσιαστικα εχουν περάσει 3 μηνες μόνο από την προθεσμια που μας εδωσε ο γυναικολόγος μου για να μεινω εγκυος απλά εγω μωρε αγχωνομαι γιατι δεν εχω κάνει εξετασεις και λεω λες να εχω πρόβλημα ???? και επειδη το αγχος κανει μεγαλο κακό λεω να κάνω εξετασεις οποτε η θα ξεαγχωθω η θα φαω τη φαπα μου και θα δω οτι εχω πρόβλημα!!

Ειρήνη, καιρός μου να δου δώσω λίγο από την αισιοδοξία μου αναφέροντάς σου ότι η περίπτωσή σας είναι ακριβώς ίδια με της κουμπάρας μου.
Προσπαθούσαν στην αρχή μέχρι που βρέθηκε το πρόβλημε της κιρσοκήλης, κάνει ο άντρας της επέμβαση και μετά τίποτα. Ο γιατρός της όμως αφού είδε τα αποτελέσματα μετά την κιρσοκήλη και για να μην αγχώνεται η κοπέλα την έκανε σπερματέγχυση φυσικά σε συνδυασμό με κάτι ορμόνες. Έμεινε αμέσως έγκυος και ο μικρούλης της είναι τώρα 3 ετών.
Ελπίζω να σου αναπτέρωσα λίγο το ηθικό.[/quote]


μου το αναπτερωσες αλλα να πω την αμαρτία μου ευχομαι να μας ερθει φυσικα!!!! στην αναγκη εννοειται αλλα ευχομαι να μας προλάβει η φυση!!!! ευχαριστω πάντως γιατι χαιρομαι να ακου παρομοιες καταστασεις με αισιο τέλος!!!
Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 215994 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 215994

243Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Σεπ 13, 2011 10:45 am

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειρηνη μου θα σου ελεγα κι εγω να κανεις καποιες εξετασεις,μην το αφηνεις,μιλα με το γιατρο σου

244Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Σεπ 13, 2011 10:50 am

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχω ηδη ενα παιδακι και προσπαθουμε για το 2ο,εχουμε ξεκινησει απο το Πασχα αλλα οχι πολυ εντατικα...οσο ομως περνανε οι μηνες αρχιζω και αγχωνομαι ....και αυτο το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος...
απο τον αλλο μηνα λεμε να ξεκινησουμε λιγο πιο εντατικα...
ευχομαι να εχουμε ολες συντομα θετικα αποτελεσματα...ειτε ειναι για 1ο,2ο,3ο.....κτλ...

245Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Σεπ 13, 2011 11:04 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
happiness έγραψε:ειρηνη μου θα σου ελεγα κι εγω να κανεις καποιες εξετασεις,μην το αφηνεις,μιλα με το γιατρο σου

σημερα πήγα και μου εγραψε τις εξετασεις , ορμονικες και σαλπιγγογραφια!! βεβαια περιοδος δεν μου ηρθε ακομα οποτε πρεπει να περιμενω!! μου εξηγησε οτι δεν συμφωνει που θελω να κανω εξετασεις απο τωρα μόλις 3 μηνες από την βελτιωση του άντρα μου αλλά μου λέει αφου εισαι τοσο αγχωμενη κι αυτο καλο δεν ειναι οποτε .... να γλιτωσει κ ο ανθρωπος από την τρέλα μου!!! Very Happy Very Happy

246Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Σεπ 13, 2011 12:09 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:εχω ηδη ενα παιδακι και προσπαθουμε για το 2ο,εχουμε ξεκινησει απο το Πασχα αλλα οχι πολυ εντατικα...οσο ομως περνανε οι μηνες αρχιζω και αγχωνομαι ....και αυτο το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος...
απο τον αλλο μηνα λεμε να ξεκινησουμε λιγο πιο εντατικα...
ευχομαι να εχουμε ολες συντομα θετικα αποτελεσματα...ειτε ειναι για 1ο,2ο,3ο.....κτλ...

Χαρά, εμείς μαζί μετράμε... κι εμείς αρχίσαμε την μέρα του Πάσχα... χα, χα.
Κράτα κι εσύ γερά...

247Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τετ Σεπ 14, 2011 4:40 am

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini.pav έγραψε:
happiness έγραψε:ειρηνη μου θα σου ελεγα κι εγω να κανεις καποιες εξετασεις,μην το αφηνεις,μιλα με το γιατρο σου

σημερα πήγα και μου εγραψε τις εξετασεις , ορμονικες και σαλπιγγογραφια!! βεβαια περιοδος δεν μου ηρθε ακομα οποτε πρεπει να περιμενω!! μου εξηγησε οτι δεν συμφωνει που θελω να κανω εξετασεις απο τωρα μόλις 3 μηνες από την βελτιωση του άντρα μου αλλά μου λέει αφου εισαι τοσο αγχωμενη κι αυτο καλο δεν ειναι οποτε .... να γλιτωσει κ ο ανθρωπος από την τρέλα μου!!! Very Happy Very Happy
δεν πειραζει ας μην συμφωνει...κανε εσυ τις εξετασεις σου να ηρεμησεις,αλλα βλεπω δεν σου εχει ερθει ακομα,ευχομαι κοριτσακι μου να μην χρειαστει να κανεις εξετασεις αλλα χοριακουλα και να ειναι θετικη...

248Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τετ Σεπ 14, 2011 4:41 am

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
desT έγραψε:
happiness έγραψε:εχω ηδη ενα παιδακι και προσπαθουμε για το 2ο,εχουμε ξεκινησει απο το Πασχα αλλα οχι πολυ εντατικα...οσο ομως περνανε οι μηνες αρχιζω και αγχωνομαι ....και αυτο το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος...
απο τον αλλο μηνα λεμε να ξεκινησουμε λιγο πιο εντατικα...
ευχομαι να εχουμε ολες συντομα θετικα αποτελεσματα...ειτε ειναι για 1ο,2ο,3ο.....κτλ...

Χαρά, εμείς μαζί μετράμε... κι εμείς αρχίσαμε την μέρα του Πάσχα... χα, χα.
Κράτα κι εσύ γερά...
αντε ευχομαι συντομα να εχουμε θετικα αποτελεσματα...αχ αυτη η αναμονη με τρελλαινει

249Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τετ Σεπ 14, 2011 10:47 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
happiness έγραψε:
eirini.pav έγραψε:
happiness έγραψε:ειρηνη μου θα σου ελεγα κι εγω να κανεις καποιες εξετασεις,μην το αφηνεις,μιλα με το γιατρο σου

σημερα πήγα και μου εγραψε τις εξετασεις , ορμονικες και σαλπιγγογραφια!! βεβαια περιοδος δεν μου ηρθε ακομα οποτε πρεπει να περιμενω!! μου εξηγησε οτι δεν συμφωνει που θελω να κανω εξετασεις απο τωρα μόλις 3 μηνες από την βελτιωση του άντρα μου αλλά μου λέει αφου εισαι τοσο αγχωμενη κι αυτο καλο δεν ειναι οποτε .... να γλιτωσει κ ο ανθρωπος από την τρέλα μου!!! Very Happy Very Happy
δεν πειραζει ας μην συμφωνει...κανε εσυ τις εξετασεις σου να ηρεμησεις,αλλα βλεπω δεν σου εχει ερθει ακομα,ευχομαι κοριτσακι μου να μην χρειαστει να κανεις εξετασεις αλλα χοριακουλα και να ειναι θετικη...
μακαρι γιατι αν ειναι απλά αλλαγη στον κυκλο μου τι να πω!!! ευχομαι και εγω λοιπον να πιασουν οι ευχες σου!!! Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 215994 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 215994

250Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 10 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τετ Σεπ 14, 2011 11:31 am

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα πιασουν ειμαι σιγουρη...εχεις καθυστερηση???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις