Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσια.Μολις χτες εμαθα κ προσπαθω να συνελθω οτι η κουμπαρα μου 32 ετων προκειται σε λιγους μηνες να γινει...Γιαγια!Η 16χρονη κορη της εμεινε εγκυος.Καλως η κακως εμεινε.Το θεμα ειναι οτι εχουνε προκυψει πολλα θεματα.1ον ο πατερας ειναι 22 κ εξαφανιστηκε,κ μαλιστα μετακομισαν εκτος πολης.2ρον πριν 3μηνες εληξε η ασφαλεια του πατερα της στον οποιο ηταν ασφαλισμενh,κ δν θα ασφαλιστει συντομα.Κ ηθελα να ρωτησω εσας που ειστε πιο ενημερωμενες,1ον σαυτον μπορει να κανει κατι επειδη την παρατησε εγκυο κ δν ενδιαφερετε?κ 2ον στην περιπτωση που θα ειναι ανηλικη ανυπαντρη μητερα παιρνει καποιο επιδομα υπαρχει καποια βοηθεια κατι? γτ η μητερα της θα την βοηθησει,αλλα δν μπορει να συνεισφερει κι πολλα.Ευχαριστω πολυ κοριτσια.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγώ νομίζω ότι επειδή είναι ανήλικη μπορούν να κάνουν πολλά σε αυτόν (τι ακριβως δεν ξέρω)...

32 χρονών γιαγιά πάντως, πραγματικά ειναι σπάνιο.

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
manoula_24xr έγραψε:Καλησπερα κοριτσια.Μολις χτες εμαθα κ προσπαθω να συνελθω οτι η κουμπαρα μου 32 ετων προκειται σε λιγους μηνες να γινει...Γιαγια!Η 16χρονη κορη της εμεινε εγκυος.Καλως η κακως εμεινε.Το θεμα ειναι οτι εχουνε προκυψει πολλα θεματα.1ον ο πατερας ειναι 22 κ εξαφανιστηκε,κ μαλιστα μετακομισαν εκτος πολης.2ρον πριν 3μηνες εληξε η ασφαλεια του πατερα της στον οποιο ηταν ασφαλισμενh,κ δν θα ασφαλιστει συντομα.Κ ηθελα να ρωτησω εσας που ειστε πιο ενημερωμενες,1ον σαυτον μπορει να κανει κατι επειδη την παρατησε εγκυο κ δν ενδιαφερετε?κ 2ον στην περιπτωση που θα ειναι ανηλικη ανυπαντρη μητερα παιρνει καποιο επιδομα υπαρχει καποια βοηθεια κατι? γτ η μητερα της θα την βοηθησει,αλλα δν μπορει να συνεισφερει κι πολλα.Ευχαριστω πολυ κοριτσια.
να βαλουν δικηγορο να του κοψει.... του αλητη που εκανε το κεφι του και τωρα "που σε ειδα που σε ξερω". οσον αφορα την ασφαλιση, γιατι δεν θα ασφαλιστει συντομα; δεν εχει ενσημα; αν ο πατερας του κοριτσιου ειναι ανεργος το ΙΚΑ ανανεωνει την ασφαλιση. να ρωτησει στο ταμειο του. αν δεν εχουν κανενα εισοδημα μπορει η κοπελα να παρει επιδομα απο την προνοια. για περισσοτερες πληροφοριες μπες www.unborn.gr και θα βοηθηθεις πολυ για να μπορεσεις να στηριξεις και εσυ αυτο το κοριτσακι που θα εχει χασει το εδαφος κατω απο τα ποδια της. ενημερωσε με σε παρακαλω.

http://pigikalimeriblogspot.com

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαλιστα 16 χρονων κι εγκυος κι απο οτι καταλαβα το μωρακι θα το κρατησει και μπραβο οπως επισης και μπραβο στη μητερα της που την στηριζει.
Τωρα τι να πω για τον αλητη;; Το μονο που ειναι στεναχωρο ειναι για το παιδακι που θα ερθει στον κοσμο και οταν μεγαλωσει μαθει για τον μπαμπα του, αξιζει να το τραβηξουν στα ακρα τον αλητη και να το τρεχουν, οκ εμεινε εγκυος το κοριτσι δεν φτανει που δεν προσεξε, θεε μου συγχωρα με τι λεω γιατι τα παιδακια ειναι ευλογια, την κοπανησε κιολας, αλλα απο το ιδιο του το παιδι θα το βρει!!!
Ευχομαι ολα να πανε καλα, ποσο μηνων ειναι το κοριτσι;;

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι μονο μπορουν αλλα και παραμπορουν οχι απλα να του κανουν κατι αλλα πολλα!!! καταρχην ειναι ανηλικη αρα αποπλανηση ανηλικου....

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΡΟΜΕΡΟ! ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΛΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ. ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΗΝΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΤΡΟΜΕΡΟ! ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΛΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ. ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΗΝΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ.


..ακριβως οπως στα λενε τα κορίτσια, δεν παν να πηγε και 300 χλμ μακρυα θα τον βρουν!!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ε ΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑΚΟΜΟΙΣΕ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ;; ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;; ΚΑΙ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΣΤΑ 22 ΤΟΥ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΕΓΚΥΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ;;

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολυ σωστα αντι να τον συμβουλευσουν και να σταθουν στην κοπελα το εβαλαν στα ποδια, αρα το ξερουν κιολας και τι ψεματα θα χει πει στους δικους του για την κοπελιτσα, υποθετω πολλα!!!

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πω πω στα 32 γιαγια και στα 16 μαμα....
καλυτερα να ρωτησουν δικηγορο
ευχομαι το καλυτερο για το κοριτσακι

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φυσικα και να τον κυνγήσουν..!!! ...
αλλά και η κουμπάρα στα 16 έκανε παιδί..ε?
32 χρονών γιαγια..απίστευτο!! πάντως ελπίζω να βοηθήσουν το κοριτσακι να κρατήσει το μωρό....εκτρώσεις σε αυτές τις ηλικίες είναι καταστροφικές για τον οργανισμό και την ψυχολογία...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:φυσικα και να τον κυνγήσουν..!!! ...
αλλά και η κουμπάρα στα 16 έκανε παιδί..ε?
32 χρονών γιαγια..απίστευτο!! πάντως ελπίζω να βοηθήσουν το κοριτσακι να κρατήσει το μωρό....εκτρώσεις σε αυτές τις ηλικίες είναι καταστροφικές για τον οργανισμό και την ψυχολογία...

Ναι κουκλα μου κ η κουμπαρα στα 16 την εκανε,αλλα ηταν τελειως διαφορετικα ειχαν σχεση κανονικη δλδ το ηξεραν οι γονεις,κ ο πατερας ανελαβε ευθυνες κτλ κ εστησαν σπιτι κ οικογενεια ηταν διαφορετικα,καμια σχεση.
Εκτρωση δν θα κανει γτη εγκυμοσυνη ειναι προχωρημενη.Ειναι 6μηνων.Δνν θυμαμαι τι ΠΗΤ ειπε,αλλα μεσα Ιουνιου γενναει.


manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι πολυ μπερδεμενη κατασταση,μιλουσαμε 4και ωρες σημερα.Εννοειται οτι δν τιθεται θεμα εκτρωσης διοτι η εγκυμοσυνη εχει προχωρησει,ειναι 6μηνων.Η μικρη ειναι τρομοκρατημενη,ισως λιγοτερο πλεον επειδη το μοιραστηκε.Εγω της προτεινα να συμβουλευτει καποιον δικηγορο κ κοινωνικη λειτουργο απο την προνοια,κ θα κοιταξω κ το σαιτ.Τωρα τι ακριβως γινεται με την ασφαλιση της μικρης δν καταλαβα,παντως εγω προσφερθηκα επειδη δν προλαβε να κανει την β επιπεδου,θα την παω σε εναν εξωτερικο γιατρο,να παρουμε κ 2ρη γνωμη.Ειμαι προθυμη να βοηθησω οσο μπορω.Εννοειται.Η κουμπαρα μου πιστευει οτι οι γονεις του δν εχουνε ιδεα.Το προβλημα ειναι οτι η κορη της δν μιλαει,δν λεει πολλα.κ το εμαθαν πριν 2βδομαδες,κ η κουμπαρα μου ηδη εκλεισε εισιτηρια να παει αθηνα να τους βρει.Δν θελει με τπτ εφοσον εδειξε τετοιο χαρακτηρα να την παντρεψει,κ την στηριζουμε ολοι πολυ.Εγω ηδη εχω καποια σχεδια στο μυαλο μου,θελω πολυ να βοηθησω αυτο το παιδι.Κι ελπιζω να με βοηθησει ο Θεος να γεννηθει το παιδι γερο κ να εχει μια οσο το δυνατον ομαλη ζωη.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..και τοτε πως μετακομισανε αν δεν το ξερουν οι γονεις του;; η θα το ξερουν οπως συμφερει εκεινον.
2 εβδομαδες το ξερουν οι δικοι της;;; δηλαδη 5μιση μηνες δεν ειαχ καταλαβει κατι;;;

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι γτ η κουμπαρα μου ετρεχε με την μανα της στανοσοκομεια να την φροντισει γτ ειχε καρκινο εκανε ενα σωρο επεμβασεις μετα ειχε την μετεγχειρητικη δυσκολη περιοδο,να ειναι σπιτι της καθε 3κ λιγο,κ ετσι δν το ειδαν.ο πατερας της κατι πονηρευτηκε οταν ηταν αρρωστος ο αδερφος της ο μικρος κι εκεινη εκανε εμετους,αλλα νομιζε οτι ηταν αρρωστη.Κ γενικως αυτη ειναι πολυ αδυνατη κ φορουσε παντα φορμες κ φαρδια.τωρα ο πατερας εξαφανιστηκεεπειδη το ηξερε,εξαφανιστηκε για αλλους λογους,δν ξερουμε,η κουμπαρα μου ανεβαινει αθηνα να μιλησει με τους γονεις.δν θελει να την παντρεψει,να αναγνωρισει το παιδι,να μην ειναι αγνωστου πατρος,γτ εδω ειναι Ροδος,δν ειναι αθηνα που δν σε ξερει κανεις.Κι δν ειναι ωραιο ενα παιδι να τον ρωτανε ταδε ποιανου κ ναμνεχει ονομα.απο την αλλη με την αναγνωριση αποκτα αυτοματα δικαιωματα.

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ντροπη του του ζωου!λες και δεν μπορουσε να βρει μια στην ηλικια του πανε στα μικρα κοριτσια τους ταζουν αγαπες τα κοροιδευουν και αμα γινει καμια στραβη τα παρατανε...μπραβο στους γονεις που βοηθουν το κοριτσι ελπιζω να τον βρουν και να πληρωσει και μεταφορικα και κυριολεκτικα!!αντε να βαλουν λιγο μυαλο ολοκληρα γαιδουρια αντι να κανουν μια σχεση με καποια κοντα στην ηλικια τους ξεμυαλιζουν τα ανιληκα!!!τα διαολια μου με επιασαν!! Twisted Evil

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να μην το αφησει ετσι, να παει σε δηκιγορο! Ειναι ανηλικη και ενας λογος παραπανω ο νομος να ειναι με το μερος της!
Ενταξη αυτα γινονται, σημασια εχει που την στηριζουν οι γονεις της και σιγουρα το περιβαλλον.
Γνωριζω κι εγω μια αντιστοιχη περιπτωση αλλα το παιδι οχι μονο ανελαβε ευθυνες αλλα εφτιαξαν το σπιτικο τους τα παιδια με την βοηθεια γονειων!
Τελικα η παιδεια των γονειων ειναι μεγαλη υποθεση. Μπραβο τους που την στηριξαν!

18Χτυπησε την πορτα ο πελαργος στα 32,αλλα οχι για παιδι...για εγγονι... Empty αποπλανηση ανηλικου Κυρ Μαρ 27, 2011 10:53 pm

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κουραγιο σε ολους σας και να τη στηριξετε!

Με κατηγορια για αποπλανηση ανηλικου ο "κυριος" ετων 22 παει φυλακη!

http://www.paidikaglentia.blogspot.com

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα το πω ωμα. και χωρις πολλα πολλα. μη καταστρεφετε το μελλον του κοριτσιου. να παει να το ριξει! ακουγετε σκληρο αλλα ειναι καταστροφη να το κρατησει και για τοκοριτσι και για ολους..

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:θα το πω ωμα. και χωρις πολλα πολλα. μη καταστρεφετε το μελλον του κοριτσιου. να παει να το ριξει! ακουγετε σκληρο αλλα ειναι καταστροφη να το κρατησει και για τοκοριτσι και για ολους..

Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι, παρόλο που γενικά δε συμφωνώ με την έκτρωση είναι περιπτώσεις που δεν γίνεται αλλιώς.
Όμως το κοριτσάκι είναι ήδη στον 6ο απ'ότι είπε η manoula_24xr.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:θα το πω ωμα. και χωρις πολλα πολλα. μη καταστρεφετε το μελλον του κοριτσιου. να παει να το ριξει! ακουγετε σκληρο αλλα ειναι καταστροφη να το κρατησει και για τοκοριτσι και για ολους..


Καταρχας τωρα δεν μπορει να κανει τιποτα. Περα της 12ης εβδομαδας για να κανεις εκτρωση πρεπει να υπαρχει ιατρικος λογος και να εχει δωσει αδεια και ο εισαγγελέας.

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ειμαστε στο 2011 και η νεολαια συνεχιζει να εχει αγνοια το τι σημαινει αντισύλληψη. Οτι μεριδιο ευθυνης εχει ο 22χρονος αλλη τοση εχει και η μικρη. Ποσες φορες εχουμε ακουσει περιπτωσεις παντρεμενων ζευγαριων ή αρραβωνιασμένων, που ο αντρας στο ακουσμα μιας εγκυμοσυνης πανικοβληθηκε ή αλλαξε συμπεριφορα.
Εγω ευχομαι πραγματικα να βρεθει μια λυση. Δεν τον δικαολογω αλλα προσπαθω και να τον καταλαβω λογω της ηλικιας του.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δημητρουλα στα 23 του ο ανδρας μου κι ενω ημασταν μαζι ενα χρονο και οταν του ειπα πως ειχα καθυστερηση μου ειπε πως θα ερθει να με ζητησει και εκει μου εκανε προταση και μαλιστα ηταν και χαρουμενος!! Τελικα δεν ημουν εγκυος και στεναχωρηθηκε κιολας, δεν λακησε, δεν εξαφανιστηκε!!!
Δεν δικαιολογειται λοιπον ο νεαρος με τιποτα!!
Να το ριξει;; Κοριτσια η εκτρωση εχετε δει πως ειναι, ενα ενα ρουφανε τα μελη του μωρου, το σκοτωνουν με το χειροτερο τροπο και δεν εχει κανενας δικαιωμα να το κανει αυτο, ειμαι κατα, ειμαι καθετη σε αυτο, οπως τα εκαναν τα πιτσιρικια να τα λουστουν, δεν εχουν κανενα δικαιωμα να σκοτωσουν μια ζωουλα μα κανενα!!!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βασω μου μπραβο στον αντρα σου αλλα αυτο δεν εχει να μου λεει κατι. Μη το βλεπεις ετσι. Στα 22 δεν εχουν ολοι την ιδια ωριμοτητα και την ιδια αντιδραση. Ο καθενας μας εχει τη δικια του προσωπικότητα. Στην εποχη μου ενας 22χρονος ηταν ανεξαρτητος διοτι μολις τελειωνε το Λυκειο και δεν ειχε περασει σε καποια σχολη έβγαινε στην αγορα εργασιας.
Οι γιαγιαδες μας παντρεύτηκαν πολυ μικρες. Αυτο δεν σημαινει οτι μας το επιτρέπει και μας η εποχη και οι συνθηκες.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυσκολη περιπτωση! Ουτε εγω θα εκανα ΠΟΤΕ εκτρωση αλλα τι να πεις σε ενα μωρο 16 ετων; Γιατι στις μερες μας μωρο λεγετε ενα κοριτσακι τετοιας ηλικιας!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:θα το πω ωμα. και χωρις πολλα πολλα. μη καταστρεφετε το μελλον του κοριτσιου. να παει να το ριξει! ακουγετε σκληρο αλλα ειναι καταστροφη να το κρατησει και για τοκοριτσι και για ολους..

Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο πιθανοτητα να γινει αυτο.Ολοι ειναι κατα.Η κοπελα ειναι 6και μηνων.Αυτο δν παιζει.Κι μεχρι τωρα γιαυτο το εκρυβε.Μια εκτρωση σαυτη την περιπτωση ισως της κοστισει την ζωη τηςμ],κ γτ να το ρισκαρει εχω δει πολλες γυναικες που εκαναν παιδι μικρες πχ η ταμτα κ μια χαρα ζησαν.Ειμαι της αποψης να το κρατησει για να αναλαβει τις ευθυνες της.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις