Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitroula έγραψε:Βασω μου μπραβο στον αντρα σου αλλα αυτο δεν εχει να μου λεει κατι. Μη το βλεπεις ετσι. Στα 22 δεν εχουν ολοι την ιδια ωριμοτητα και την ιδια αντιδραση. Ο καθενας μας εχει τη δικια του προσωπικότητα. Στην εποχη μου ενας 22χρονος ηταν ανεξαρτητος διοτι μολις τελειωνε το Λυκειο και δεν ειχε περασει σε καποια σχολη έβγαινε στην αγορα εργασιας.
Οι γιαγιαδες μας παντρεύτηκαν πολυ μικρες. Αυτο δεν σημαινει οτι μας το επιτρέπει και μας η εποχη και οι συνθηκες.

Καταλαβαινω Δημητρουλα μου πως το λες αλλα η εποχη μας δεν ειναι για παιδια ουτε σε ζευγαρια 30 χρονων ετσι που καταντησαν τα πραγματα!!

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ortikaki έγραψε:οχι μονο μπορουν αλλα και παραμπορουν οχι απλα να του κανουν κατι αλλα πολλα!!! καταρχην ειναι ανηλικη αρα αποπλανηση ανηλικου....
Ε ναι κι εγω αυτο θα ελεγα!
Ειναι 22 και ειναι 16...πολλα μπορουν να του κανουν. Twisted Evil
Το δευτερο που θελω να σας πω ειναι οτι εγω εκανα αποξεση επειδη ειχα παλλινδρομη. Δηλαδη το μωρο ηταν νεκρο. Παρ ολα αυτα οταν πηγα αλλα κμαι οταν εφυγα απο την κλινικη ημουν ψυχολογικα ρακος. Δεν ειανι ευκολο...ποσο μαλλον να μην συντρεχει ιατρικος λογος.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την momirene στις Δευ Μαρ 28, 2011 3:27 am, 1 φορά

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι ρε παιδια κι εγω ειμαι κατα της εκτρωσης!!! με τον αντρα μου ειμαστε μαζι απο τα 14 και απο τα 15 ειχαμε επαφες ΠΑΝΤΑ με αντισυλληψη ποτε δεν φοβηθηκαμε για τυχον λαθος μεχρι και στα 8 με 9 χρονια μετα που συζησαμε παντα καναμε ερωτα με προφυλακτικο γιατι δεν ειμασταν ετοιμοι ακομη και οταν εμεινα εγκυος εγινε μετα απο συνηδειτοποιημενη αποφαση!!! εμεις δεν θελαμε να "ευχαριστηθουμε" τον ερωτα??? εμεις δεν ειμασταν 15 χρονων παιδια??? δεν υπαρχει δικαιολογια ισως να ακουγεται σκληρο αλλα ναι να αναλαβουν τις ευθυνες τους και οι δυο!!! επισης μου κανει εντυπωση και σορυ μανουλα που θα το πω αλλα να μην καταλαβουνε οτι το παιδι τους ειναι εγκυος?? εμενα η μαμα μου οταν αρχισε να μου χαλαει η περιοδος σε μια φαση της εφηβειας λογω ορμονικου προβληματος ηξερε ποτε εχω περιοδο και προσεξε απο το καλαθακι της τουαλετας πως κατι ετρεχε!!! δεν ξερω τι να πω παντως οτι και να γινει θα γινει και ολα γινονται για καποιο λογο!!!!!!!

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dimitroula έγραψε:

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ειμαστε στο 2011 και η νεολαια συνεχιζει να εχει αγνοια το τι σημαινει αντισύλληψη. Οτι μεριδιο ευθυνης εχει ο 22χρονος αλλη τοση εχει και η μικρη.

Respect Respect

Ακριβως οπως το λες Δημητρα... Στην περιοδο που ζουμε και με την ενημερωση που παιζει δεν θα έπρεπε να υπαρχουν μη αναμενομενες -για να μην πω ανεπιθυμητες- εγκυμοσυνες.

Δυστυχως εκει που εφτασαν τα πραγματα υπομονη, κουραγιο και ολα να πανε καλα..Η μικρη θελει πολυ στηριξη και ψυχολογικη αλλα και για να συνεχισει -μεχρι ενα επιπεδο- να ζει την ζωη μιας εφηβου

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:
ortikaki έγραψε:οχι μονο μπορουν αλλα και παραμπορουν οχι απλα να του κανουν κατι αλλα πολλα!!! καταρχην ειναι ανηλικη αρα αποπλανηση ανηλικου....
Ε ναι κι εγω αυτο θα ελεγα!
Ειναι 22 και ειναι 16...πολλα μπορουν να του κανουν. Twisted Evil
Το δευτερο που θελω να σας πω ειναι οτι εγω εκανα αποξεση επειδη ειχα παλλινδρομη. Δηλαδη το μωρο ηταν νεκρο. Παρ ολα αυτα οταν πηγα αλλα κμαι οταν εφυγα απο την κλινικη ημουν ψυχολογικα ρακος. Δεν ειανι ευκολο...ποσο μαλλον να μην συντρεχει ιατρικος λογος.

Εγω παντως κοριτσια δεν θα ηθελα να αναγνωρισει το παιδι μου αν ημουν στην θεση της κοπελας γιατι θα αποκτησει δικαιωματα και δεν αξιζει ποτε να τον κοιταξουν τα ματακια του μωρου και να του χαμογελασει, δεν το αξιζει!!

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε:
momirene έγραψε:
ortikaki έγραψε:οχι μονο μπορουν αλλα και παραμπορουν οχι απλα να του κανουν κατι αλλα πολλα!!! καταρχην ειναι ανηλικη αρα αποπλανηση ανηλικου....
Ε ναι κι εγω αυτο θα ελεγα!
Ειναι 22 και ειναι 16...πολλα μπορουν να του κανουν. Twisted Evil
Το δευτερο που θελω να σας πω ειναι οτι εγω εκανα αποξεση επειδη ειχα παλλινδρομη. Δηλαδη το μωρο ηταν νεκρο. Παρ ολα αυτα οταν πηγα αλλα κμαι οταν εφυγα απο την κλινικη ημουν ψυχολογικα ρακος. Δεν ειανι ευκολο...ποσο μαλλον να μην συντρεχει ιατρικος λογος.

Εγω παντως κοριτσια δεν θα ηθελα να αναγνωρισει το παιδι μου αν ημουν στην θεση της κοπελας γιατι θα αποκτησει δικαιωματα και δεν αξιζει ποτε να τον κοιταξουν τα ματακια του μωρου και να του χαμογελασει, δεν το αξιζει!!
ΝΑ σου πω..δεν εχεις αδικο

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω παντως κοριτσια δεν θα ηθελα να αναγνωρισει το παιδι μου αν ημουν στην θεση της κοπελας γιατι θα αποκτησει δικαιωματα και δεν αξιζει ποτε να τον κοιταξουν τα ματακια του μωρου και να του χαμογελασει, δεν το αξιζει!![/quote]

ΝΑ σου πω..δεν εχεις αδικο[/quote]

ειναι πολυ εγωιστικο αυτο που λετε, και δεν εχετε δικιο κοριτσια σε αυτο..(κατα την ταπεινη μου γνωμη)
ειναι κριμα και αδικο για ενα μωρο να ειναι "αγνωστου πατρος".. ποσες περιπτωσεις βλεπουμε μεγαλωνοντας ενα παιδι, ειτε απο μονογονεικη οικογενεια, ειτε υιοθετημενο να ψαχνει τους γονεις του.. οποιος κι αν ηταν ο λογος που "χωριστηκε" απο αυτους...
ξερω οτι στην συγκεκριμενη περιπτωση, πολλα μπορουν να γινουν νομικα.. αλλα εννοειται πως πρωτα θα γινει τεστ dna και αφου αναγνωριστει το παιδι, μετα θα αρχισουν τα διαδικαστικα της διατροφης, της επιμελειας,κτλ...
παντως απο την προνοια μην περιμενετε πολλα-δυστυχως!!!!!- ενα χαζο επιδομα δινουν 45 ευρω-αν ειναι ποτε δυνατον!!!!!!!
ευχομαι κουραγιο σε ολους!! να γεννηθει υγιεστατο το μωρακι, κι ολα θα πανε καλα!!!!

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν συμφωνω με την εκτρωση...δεν ειναι ενα λαθος στο χαρτι πηρα τη σβηστρα το σβησα! Αφου εγινε θα πρεπει να αναλλαβουν τις ευθυνες τους... και επιτελους δεν ειναι κακο καποιος να αναλλαμβανει ευθυνες! Δεν πιστευω οτι θα καταστραφει η ζωη της, αν εχει υποστηριξη μπορει και το σχολειο να τελειωσει και να σπουδασει. Δεν θα το χαρει βεβαια σαν μανουλα γιατι ειναι πολυ μικρη ακομη, αλλα σημασια εχει οτι θα μεγαλωσει σε ενα περιβαλλον με πολυ αγαπη!!
Μανουλα εχεις δικιο, οχι μονο η Ταμτα αλλα και η Χριστινα Παπα και τοσες αλλες γυναικες, που καταφεραν να κανουν στη ζωη τους πραγματα... Αρκει να υπαρχουν ανθρωποι που θα την στιριξουν!
Και επισης συμφωνω με τα κοριτσια οτι ισω ςνα μην ειναι και καλη ιδεα να το αναγνωρισει, δεν ξερεις πως θα αντιδρασει. Εχω μια ξαδερφη που τι δευτερη κορη της δεν την αναγνωρισε ο συντροφο της αλλα για την πρωτη οτι κι αν κανει πρεπει να περνει αδεια. Ευτυχως λεμε που εξαφανιστηκε...και ευτυχως που η δευτερη ειναι κατα δικια της, αν και τον κηνυγησε δικαστηκα, δεν εμφανιζοταν για τεστ DNA και αναβολλη στην αναβολλη η ξαδερφη μου εξαντληθηκε ψυχικα και οικονομικα!
Στην δικια σας περιπτωση ομως ειναι ανηλικη, μιλαμε για αποπλανηση καθαρη, ακομη κι αν εγινε με τη συνεναιση της ειναι ανηλικη!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπορει να ακουστει σκληρο αλλα οποιος δε θελει παιδι να βαζει προφυλακτικο και οποιος δε θελει προφυλακτικο να κλεινει τα ποδια του!μαθαμε ολοι τωρα να χαρουμε τον ερωτα και να απελευθερωθουμε σεξουαλικα και μ@λ@κιες τουμπανα...χρονια για σεξ υπαρχουν μπολικα...χρονια για να ειναι τα παιδια μας παιδια δεν υπαρχουν....ειμαι 28 χρονων παντρεμενη με 2 παιδια και οι μονες φορες που εκανα ερωτα χωρις προφυλαξη (εκτος απο την περιοδο της εγκυμοσυνης) ειναι 2!!!και αυτες τωρα κοιμουνται στο παιδικο δωματιο!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ εν ετει 2011 να μην ξερουν τι θα πει προφυλαξη!!!
εχω γιο και κορη!αν ο γιος μου εκανε κατι τετοιο θα ετρωγε τετοια σφαλιαρα που τολμησε να σκεφτει να αφησει το κοριτσι μονο του και μετα μ'αρεζε δε μ'αρεζε θα βοηθουσα.αν το εκανε η κορη μου θα παθαινα ενα εγκεφαλικο πρωτα και οταν συνερχομουν θα παθαινε κρανιοεγκεφαλικο ο νεαρος που αφησε την κορη μου μονη της!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Ευάκι"]μπορει να ακουστει σκληρο αλλα οποιος δε θελει παιδι να βαζει προφυλακτικο και οποιος δε θελει προφυλακτικο να κλεινει τα ποδια του!μαθαμε ολοι τωρα να χαρουμε τον ερωτα και να απελευθερωθουμε σεξουαλικα και μ@λ@κιες τουμπανα...χρονια για σεξ υπαρχουν μπολικα...χρονια για να ειναι τα παιδια μας παιδια δεν υπαρχουν....ειμαι 28 χρονων παντρεμενη με 2 παιδια και οι μονες φορες που εκανα ερωτα χωρις προφυλαξη (εκτος απο την περιοδο της εγκυμοσυνης) ειναι 2!!!και αυτες τωρα κοιμουνται στο παιδικο δωματιο!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ εν ετει 2011 να μην ξερουν τι θα πει προφυλαξη!!!
εχω γιο και κορη!αν ο γιος μου εκανε κατι τετοιο θα ετρωγε τετοια σφαλιαρα που τολμησε να σκεφτει να αφησει το κοριτσι μονο του και μετα μ'αρεζε δε μ'αρεζε θα βοηθουσα.αν το εκανε η κορη μου θα παθαινα ενα εγκεφαλικο πρωτα και οταν συνερχομουν θα παθαινε κρανιοεγκεφαλικο ο νεαρος που αφησε την κορη μου μονη της!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil[/quo

Ευακι συμφωνω απολυτα μαζι σου κι εγω ως Ελληνιδα μανα γιου το ιδιο θα εκανα πρωτα σφαλιαρα και μετα αγκαλια και στηριξη...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε, όχι και έκτρωση βρε κορίτσια. Το μόνο ΕΝΤΕΛΩΣ αθώο πλάσμα σε αυτη την ιστορία αλλά και σε κάθε παρόμοια είναι το μωράκι. Γιατί να πληρώσει με την ζωή του τα λάθη άλλων; Υπάρχουν σίγουρα καλύτερες λύσεις από αυτή. Ευτυχώς που είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη και δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Και οι τύψεις είναι ικανές να καταστρέψουν έναν άνθρωπο όταν καταλάβει τι έχει κάνει (ειδικά αν άλλοι αποφασίσουν γι' αυτόν)... Η έκτρωση κάνει περισσότερο κακό από ότι καλό τελικά, γιατί είναι πάντα βιαστική απόφαση σε τέτοιες περιπτώσεις. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι να την στηρίξουν με πρώτους και καλύτερους την οικογένειά της. Έπειτα είναι και ο σύλλογος προστασίας αγένητου παιδιού που ανέφερε μια κοπέλα πιο πάνω, που ίσως της βρουν κάποια λύση λιγότερο ακραία.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eχετε δικιο,αλλα οπως λεμε στην Βραζιλια μην κλαις για το ηδη χυμενο γαλα.Δλδ με λιγα λογια,οτι εγινε εγινε,το θεμα ηταν να μν τυχει η εγκυμοσυνη,το θεμαειναι τωρα τιγινεται,η κουμπαρα μου πηγε να ψαξει κ για να κανει μηνυσεις κτλ θελει λεφτα σε δικηγορους τα οοποια δν διαθετει,κ δν τν βοηθαει κανενας,κ γιαυτο ανεβαινει αθηνα,να τον βρει κ να μιλησουνε με το καλο να βρεθει μια λυση,δν θελει να παντρευτουνε κτλ θελει να βοηθησει να αναλαβει τις ευθυνες του,να βοηθησει λιγο οικονομικα γτ η καημενη δν βγαινει.Τραγικα ειναι τα πραγματα,απο αποψη οικονομικου περισσοτερο,γτ αλλο να λεςοκ,εχω 2 παιδια,εχω κανονισει ταλεφτα μου πως να τα ξοδευω,τωρα ειναι σαν να κανει η ιδια 3ο!!στην ουσια αυτη θα το ταιζει ποτιζει μεχρι να μποριε η κορη της να παει για δουλεια.Κι ξερουμε ολες μας οτι θελει λεφτα η αναμονη ενος μωρου.

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!!!ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ????ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΧΑΠΙ???ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ!!!!ΜΑΘΑΜΕ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ!!!!!ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ????ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΔΕΚΑΕΞΑΧΡΟΝΟ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΣΕΞ!!!!ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΚΥΡΙΟΣ 22 ΕΤΩΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΠΡΑΞΕΙ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ ΑΝΗΛΙΚΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΦΩΡΟΥ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΥ.ΠΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΙΚΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΟΣ ΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Η 32 ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΗΝ 16ΧΡΟΝΗ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΕΧΑΜΑΤΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΚΡΗ ΕΓΙΝΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΒΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ.

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΑΝ ΟΜΩΣ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΖΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΣΚΙΖΑ ΤΟΝ ΑΛΗΤΗ ΑΝ ΤΗΣ ΦΕΡΟΤΑΝ ΕΤΣΙ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΝΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΓΕ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΖΑ ΝΑ (ΦΑΕΙ( ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Ο ΑΞΕΣΤΟΣ ΜΟΝΟ ΝΑ Π......Ε ΞΕΡΟΥΝΕ Κ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.ΡΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΠΙΘΕΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΕΣ ΔΕΝ ΘΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΡΑΝΙΟ ΒΡΑΔΥΑΤΙΚΑ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΥΧΟΜΑΙ

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια εγω εχω εναν ανηψιο 17 χρονων και με μεγαλη βεβαιοτητα μπορω να πω οτι τα παιδια την σημερον ημερα παυουν να ειναι παιδια πολυ νωριτερα απο εμας!!Επισης θεωρω οτι γνωριζουν τα παντα για την αντισυλληψη απλα λογο ηλικιας περνουν τα πραγματα ελαφρα την καρδια και παντα με την λογικη σιγα μην τυχει σε μενα!!Ελα ομως που παντα σε καποιον τυχαινει!!!!!Συμφωνω απολυτα στο οτι πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες του ο κυριος απλα επειδη και εγω ειμαι ενα απο τα παιδια που σε καποια ηλικια εψαξαν τους βιολογικους γονεις τους δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να καταστραφει η σχεση του μωρου με τον μπαμπα του εξ αρχης!!Αυτος μπορει να μην ειναι ανηλικος ηλικιακα αλλα δεν παυει να ειναι κ αυτος ενα παιδι...και ισως σε ενα δυο χρονια να μετανιωσει για αυτο που εκανε και να αναζητησει μια σχεση με το παιδακι του που κακα τα ψεμματα οτι και αν ειναι αυτος ο ανθρωπος για το μικρουλη θα ειναι παντα ο μπαμπας του...ευχομαι να πανε ολα καλα αλλα μια συζητηση θα ηταν η καλητερη αρχη νομιζω ....επισης ειμαστε σιγουροι οτι η αλλη πλευρα το ξερει ??ρωταω γιατι αναφερθηκε πιο πανω οτι η κοπελιτσα δεν μιλαει και πολυ για το θεμα...

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποινικά, για να υφίσταται αποπλάνηση παιδιού, θα πρέπει το θυμα να είναι νεότερο των 15 ετών (άρθρο 339 ΠΚ).
Υπάρχει όμως και η διάταξη 359ΠΚ σύμφωνα με την οποία τιμωρείται η εγκατάλειψη εγκύου.
Σε κάθε περίπτωση μπορεί η εγκαλούσα που θα υποβάλλει τη μήνυση να παραστεί ως πολιτικώς ενάγουσα και να ζητήσει αποζημίωση απο το πολιτικό δικαστηριο.
Αστικά μπορεί να ζητήσει την αναγνώριση τέκνου και υπάρχουν και εξετάσεις DNA. Σε περίπτωση αναγνώρισης του τέκνου εκούσια ή δικαστικά το τέκνο δικαιούται διατροφή, αλλά και η άγαμη μητέρα δικαιούται δαπάνες τοκετού και διατροφής.
Ωστόσο, μπορεί η μητέρα εφόσον βρίσκεται σε απορία, να ζητήσει ως ασφαλιστικό μέτρο την προκαταβολή κάθε μήνα εύλογου ποσού με την προϋπόθεση ότι η πατρότητα είναι πιθανή.
Σε πρώτη φάση, για να συνετιστεί ο πατέρας, ας ζητηθεί από τον εισαγγελέα ακροάσεων η κλήτευση του για να του δείξει η κοπέλα ότι είναι αποφασισμένη να διεκδικήσει ό,τι ανήκει στο παιδί της.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ακομα πριν γεννηθει το παιδι μπορουν να γινει αναγνωριση τεκνου με μια συμβολαιογραφικη πραξη, καλο ειναι να βαλει δικηγορο να τον βρει και να δει τις προθεσεις του, αν δεν ειναι προθυμος να το αναγνωρισει, θα του στειλει ενα εξωδικο οτι θα φαει μηνυση για αποπλανηση ανηλικου, αν παλι δεν συμορφωθει να κανουν την μυνηση, και να ζητησουν να γινει τεστ dna αφου γεννηθει το παιδι, ακομα και αν αρνηθει αυτοματα το παιδι θα αναγνωριστει γιατι αλαξε ο νομος και η αρνηση dna σημαινει οτι ειναι δικο του πια. οσο γιατι εξαφανιστηκε ειναι απλο ξεραν οτι επειδη δεν θα το αναγνωρισει θα φαει μηνυση για αποπλανηση, γιαυτο και το βαλαν στα ποδια οικογενειακος

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εάν έχουν συμπληρωθεί 12 εβδομάδες κυήσεως είναι ποινικό αδίκημα η διακοπή κυήσεως και για τη μητέρα και για το γιατρό (ο τελευταίος μάλιστα τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον 6 μηνών) ο δε εισαγγελέας δεν πρόκειται να δώσει τέτοια άδεια- πουθενά δεν προβλέπεται άλλωστε τέτοια δυνατότητα του Εισαγγελέα!
Διακοπή της κυήσεως μετά τις 12 εβδομάδες προβλέπεται μόνο αν υπαρχει σοβαρή γενετική ανωμαλία του εμβρύου, αν υπάρχει κίνδυνος αναπότρεπτος με άλλα μέσα για τη ζωή της εγκύου (με βεβαίωση γιατρού παντα) και αν η εγκυμοσύνη είναι αποτέλεσμα βιασμού, αιμομιξίας ή απολάνησης που για να υπαρχει πρέπει η κοπέλα να μην είναι πάνω απο 15 ετών (και αυτό ως τις 19 εβδομάδες κύησης)

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άρθρο 339 του ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ όπως τροποποιηθηκε με το ν 3160/2003

Αποπλάνηση παιδιών

1. Όποιος ενεργεί ασελγή πράξη με πρόσωπο νεότερο από 15 ετών ή το παραπλανά με αποτέλεσμα να ενεργήσει ή να υποστεί τέτοια πράξη τιμωρείται ως εξής: α) αν ο παθών δεν συμπλήρωσε τα δέκα έτη, με κάθειρξη τουλάχιστον δέκα ετών. β) αν ο παθών συμπλήρωσε τα δέκα, όχι όμως και τα δεκατρία έτη, με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών και γ) αν συμπλήρωσε τα δεκατρία έτη, με φυλάκιση.

2. Αν στην περίπτωση του στοιχείου γ’ της προηγούμενης παραγράφου ο υπαίτιος όταν τέλεσε την πράξη δεν είχε συμπληρώσει τα 17 έτη, το δικαστήριο μπορεί να του επιβάλλει μόνο αναμορφωτικά ή θεραπευτικά μέτρα.

3. Αν μεταξύ του υπαιτίου και του παθόντος τελέστηκε γάμος, δεν ασκείται ποινική δίωξη, και αν τυχόν είχε ασκηθεί δεν συνεχίζεται, αλλά κηρύσσεται απαράδεκτη. Η ποινική δίωξη ασκείται ή συνεχίζεται μετά την ακύρωση του γάμου.

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ακομα και αν αρνηθει, αυτοματα το παιδι θα αναγνωριστει γιατι αλαξε ο νομος και η αρνηση dna σημαινει οτι ειναι δικο του πια. [/quote]

ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΙΣΧΥΕΙ?? ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕ...
ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 100% ΔΙΚΟ ΤΟΥ- ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.. ΕΝΑΣ "ΠΑΤΕΡΑΣ" ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ!!!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο Εισαγγελέας ακροάσεων κτ. 16 στην Ευελπίδων θα κατατοπίσει την κοπέλα, αν δεν μπορεί να προσλάβει δικηγόρο.
Ωστόσο για την πολιτική δίκη (αγωγή αναγνώρισης τέκνου, διατροφή, ασφαλιστικά μέτρα, προσωρινή διαταγή, χρειάζεται δικηγόρος για την παράσταση, εκτός αν υπάρχει απορία)

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο γινεται σε δικη οχι απλα να παει ενα χαρτι να τον καλει να παει για dna, το ειχα ακουσει και στην γνωστη περιπτωση του Πασχαλη οτι αν αρνιοταν dna θα σημαινε οτι ειναι ο πατερας στο δικαστηριο και αλαξε ο νομος, αλλα μιλαμε για δικη οχι με ενα παραπεμπτικο απλα να του ζηταν dna, τωρα ενας δικηγορος που ασχολειται με αυτα θα τα πει καλυτερα

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ακομα και αν αρνηθει, αυτοματα το παιδι θα αναγνωριστει γιατι αλαξε ο νομος και η αρνηση dna σημαινει οτι ειναι δικο του πια. [/quote]

ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΙΣΧΥΕΙ?? ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕ...
ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 100% ΔΙΚΟ ΤΟΥ- ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.. ΕΝΑΣ "ΠΑΤΕΡΑΣ" ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ!!!

Η άρνηση εκτιμάται ελεύθερα από το δικαστήριο, δε σημαίνει αυτόματα ότι το παιδί είναι του συγκεκριμένου πατέρα. Κατά τον Αστικό Κώδικα κι εφόσον η μητέρα ζητήσει αναγνώριση, η πατρότητα τεκμαίρεται εφόσον η μητέρα αποδείξει ότι είχε σαρκική συνάφεια με τον πατέρα κατά το χρονικό διάστημα της σύλληψης (άρθρο 1481 ΑΚ). Από πλευράς της μητέρας δηλαδή, αρκει να αποδειχθεί ότι είχε σχέσεις με τον πατέρα και αν ζητήσει εξέταση dna που ο πατέρας αρνηθεί, τότε κατά πάσα πιθανότητα το παιδί θα θεωρηθει ότι είναι του πατέρα. Εκτός αν ο τελευταίος προσκομίσει αποδεικτικά μέσα που αποδεικνύουν ότι ΔΕΝ είναι αυτός ο πατέρας. π.χ οι γονείς και οι δύο έχουν ομάδα αίματος Β και το παιδί έχει ομάδα αίματος Α κ.λ.π ή ότι το κρίσιμο διάστημα της σύλληψης αυτός ήταν στη Βραζιλία κ.λ.π

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τουτουνακι σευχαριστω πολυ κι ολες σας φυσικα,δλδ με λιγα λογια αυτουνου κ να του κανουνε μηνυση δν θα γινει τπτ με κατηγορια την αποπλανηση,γτ η μικρη θα γινει 17 τον Νοεμβριο.
Εμεις θελουμε να δινει καποια διατροφη,να μην ειναι αγνωστου πατρος το παιδι,κ να εχει καποια στηριξει,φυσικα η κουμπαρα μου δν θα την εχει να κανει οτι θελει κ εκεινη να μεγαλωνει το μωρο,θα τν στηριξει οσο χρειαζεται, αλλα κ η μικρη θα αναλαβει τις ευθυνες της,θα βρει δουλεια,θα τελειωσει τοσχολειο σε νυχτερινο σχολειο,ειμαι της αποψης οτι εφοσον εγινε να γινει το οπως εστρωσες θα κοιμηθεις.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπορεί να κάνει μήνυση για εγκατάλειψη εγκύου και αστικά να διεκδικήσει και αναγνώριση και διατροφή... Διατροφή μπορεί να διεκδικήσει και προσωρινά ως άγαμη μητέρα με απλή πιθανολόγηση της πατρότητας. Ας πάει στον Εισαγγελέα ακροάσεων και να ζητήσει να καλέσουν τον πατέρα, μπορεί να αναγνωρίσει από μόνος του το παιδί συμβολαιογραφικά όταν καταλάβει ότι αυτό μπορεί να γίνει δικαστικά. Όπως και να έχει πολλά μπράβο στην κοπέλα που αποφάσισε να τελειώσει το σχολείο και ν' αναλάβει τις ευθύνες της, αλλά και πολλα μπράβο στη μητέρα της που τη στηρίζει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις