Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
140 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 140 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

51ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 1:09 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσια αυτες οι αγιες μερες που ερχοναται πρεπει αν ειναι γεματες αγαπη και ηρεμια. ολες εοχυμε παραπονα απο τις πεθεςρες μας ολες εχουμε το θεμα μας και φυσικα ολες προτειμουμε να ειμαστε με τους γονεις μας ομως ακι αυτοι εοχυν ψυχη. δεν θεωρω λογικο να γινομαστε χαλια 1 μηνα πριν και να τσακωνομαστε με τους αντρες μας για τις 3 ωρες που πρεπει αν παμε στα πεθερικα μας. ισα ισα θα πατε εκει θα τα βρειτε ολα ετοιμα και σεις θα χαρειτε τα παιδακια σας και τον αντρα σας. εμεις δεν θα παμε στα πεθερικα μου γιατι ειναι μακρυα ειμαι και εγκυος και το μωρο το αλο ειναι μικρο οποτε εχουμε θεμα με το ταξιδι ομως αν ηταν αλλιως θα πηγαιναμε και θα αναγκαζομουν να κατσω και μερες. παλιοτερα πηγαιναμε στις γιορτες και για να πω την αληθεια καλα περνουσακαι ηθελα να βλεπω τα πραγματα θετικα γιατι με τον αρνητισμο κανω κακο σε μενα και στον αντρα μου αυτες ειναι ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙαν δεν το καταλαβουμε εμεις αυτο κανουμε κακο στη σχεση μας!!!!! και οτι και αν λεμε και οτι και να μας κανουν οι πεθερες για τον αντρα μας ειναι η μανα του!!!!!!!!!!! εμας τον ιανουαριο που ηρθε εγιναν τρελα σκηνικα( παντα γινοταν αλλαελεγα αστο καλη καρδια τωρα ξεφυγε τελειως με απιστευτα θεατρα σε βαθμο να θελει να μας χωρισει με τον αντρα μου) ομςω αυτος τα ξεχασε ολα και μου λεει πρεπει αν τα ξεπερασω!!!! αρα που καταληγουμε οτι, οτι και να γινει εγω τρωω το πακετο!!!!!!!!!αρα πρεπει να το παρετε χαλαρα για αν περασετε καλα! 1 φορα το χρονο ειναι Πασχα η οποια ειναι και η γιορτη της αγαπης!!!

52ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 1:21 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΧΑΖΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ...ΚΛ.ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΕΣ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ? ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΚΛΗΡΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ??? Τ Ο Τ Ε ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Γ Ι Α Α Γ ΡΙ Ο Υ Σ !!

53ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 3:42 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε:χαχαχα με τούμπαρες τώρα ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 417472
τι παράπονα να έχουν οι άνδρες με τα πεθερικά;; Εδώ η μάνα μου έχει κάνει κομμα με τον δικό μου και οποτε ψιλομαλώνουμε μου λέει '' θα πάρω την μάνα σου και θα της πω όλα, να δείς ποιός έχει δίκιο'' ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 215994 και λιώνω στα γέλια και φυσικά η μάνα μου μην πουν τίποτα για τον γαμπρούλη της τους έφαγε όλους!!!

δηλαδη βρε βασουλα δεν υπαρχουν πεθερικα αντρων, που να ειναι- οπως περιγραφουμε εδω- σαν τα δικα μας πεθερικα???? ενα σωρο.... τι νομιζεις?? οτι οι αντρες δεν εχουν παραπονα απο τους γονεις μας, οπως εμεις απο τους δικους του.. εχουν!!
απλα οι αντρες δεν τα παιρνουν και τοσο στα σοβαρα,και δεν ασχολουνται οπως καθομαστε και μοιρολογαμε εμεις,ουτε χαλιουνται με τετοιες χαζομαρες... πραγματι, τρωγομαστε με τα ρουχα μας-οπως μου λεει κι αντρας μου..

54ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 3:48 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε:
kira έγραψε:
vasoula έγραψε:χαχαχα κι εμένα άλλαξε ως εκ θαύματος, εσύ τι αλλαγή συμπεριφοράς είχες απεναντι της;;


Μου έφυγε η ξινίλα και ο αρνητισμός !!

Γιατί όμως η συμπεριφορά σου ήταν ξινή και αρνητική;; Ετσι μια μέρα ξύπνησες και είπες αα θα είμαι ξινή;;
\

Καλή μου η συμπεριφορα μου ήταν ξινή, όχι επειδή είδα άσχημο όνειρο Shocked και ξύπνησα στραβά,αλλά όπως ειπα στα μηνυματά μου είχαμε κι εμείς τα θέματα μας!!!!!
Αν δεν τα είχαμε δεν θα υπήρχε λόγος να γράφω σε αυτό το post,γιατί όλα θα ήταν τέλεια και δεν θα συζητούσα τα αυτονόητα!!!
Αρα συζητάμε για σχέση νύφης πεθεράς που πέρασε τις δυσκολίες της!!!
Τώρα για να σου απαντήσω λοιπόν ,θα σου πω ότι όταν έκανε κάτι το οποίο με στεναχωρούσε,μου έβγαινε μια ξινίλα!!!!!!ΑΥΤΟ ήταν που δούλεψα με τον εαυτό μου και ειπα οκ,έτσι είναι δεν μπορώ να αλλάξω εγώ το χαρακτήρα της,ούτε και να στεναχωρώ τον αντρούλη μου με μία σχεση ψυχρή!!!
Τότε τα είδα όλα αλλιώς και έπαψε να με στεναχωρεί το παραμικρό και τότε άλλαξε και αυτή προς το πολύ καλύτερο!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 215994

Κάπου διάβασα το εξης σοφό ¨¨ο καλός λόγος φέρνει πάντα τον καλό τρόπ﨨 και έκτοτε έγινε το μότο μου!!!!!!!

Αυτά από μένα και καλό Πάσχα σε όλους μας ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 417472

55ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 3:55 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Εγώ κορίτσια το φετινό Πάσχα νιώθω μια... ελευθερία να το πω; Αυτή την ημέρα την βαριέμαι όσο καμία άλλη μέρα του χρόνου! Όοοολή μέρα πάνω από μία σούβλα με ένα αρνί/κατσίκι, που ούτε να το μυρίζω δεν θέλω, μία μουσική που μετά το δίωρο σου τρυπάει τα αυτιά... Κρασιά, χοροί και φαί! Πολύ φαί... Και Αργά το απόγευμα ύπνος... Απίστευτη βαρεμάρα!!! Πέρυσι την γλίτωσα γιατί ότι είχα σαραντήσει και είχα δικαιολογία ότι δεν ήθελα να βγω. Φέτος έχουμε πένθος και από τις 2 πλευρές (χάσαμε 2 παππούδες) και δεν θα σουβλήσει κανένας. Οπότε θα κάνω και εγώ Πάσχα φέτος! Όλη μέρα στην εξοχή!!!

Ρε Μαρία κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι.
Ποτέ δε μου άρεσε αυτή η μέρα. Εξού και το "θα τα βρω όλα έτοιμα" . Θεωρώ πως είναι μια άσκοπη σπατάλη χρημάτων, να δειχτούμε στους γείτονες ποιος την έχει μεγαλύτερη (την κατσικούλα εννοώ), ποιος είναι ο καλύτερος ψήστης και πόσο ψηλά πάει ο καπνός του καθενός (σαν το χαρταετό ένα πράμα).
Μια ταλαιπώρια, μια βαβούρα και τίποτα παραπάνω.
Το ευχαριστιόμουν μόνο όσο ήμουν μικρούλα, που έπαιζα με τα ξαδέρφια μου στο χωράφι δίπλα από το σπίτι μας (γιατί τότε υπήρχαν ακόμα χωράφια στη γειτονιά μου) και μας φώναζαν οι γονείς μας όταν το φαί ήταν έτοιμο...

MariaM έγραψε:Καλά η μπριζόλα είναι μερίδα... Πάει και πιάνει όλες τις μερίδες και κόβει αυτό που του αρέσει και αφήνει το στρογγυλό;;; Άπαπα! Εγώ είμαι πολύ σιχασιάρα! Δεν μπορώ να φανταστώ να έχει βάλει κάποιος τα χέρια του στο φαγητό μου! Μεγάλη αγένεια! Κι ας προτιμώ το στρογγυλό αντί το λίπος...

Άστα Μαρία μου,
Όταν το είδα την πρώτη φορά μου ήρθε κόλπος... Την Κυριακή που ήμασταν πάλι εκεί, ο άντρας μου πρόλαβε και άρπαξε μέσα από το πιάτο, τη μία και μοναδική α-κουτσούρευτη και μου την έδωσε, γιατί του το έχω εξηγήσει ότι αυτό που κάνει ο πατέρας του δε μ'αρέσει. Όχι ότι σιχαίνομαι, απλά δε μ'αρέσει. Δεν είναι πρέπον.

CHRISLA2216 έγραψε:
mary karkgiok έγραψε:
ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ 8ο ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ,ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ,ΑΝ ΟΧΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ!!!

δεν μπορω να το καταλαβω αυτο, ουτε και να το δεχτω!!!!!!!
πως γινεται να εισαι χωρια απο τον αντρα σου??? δεν ειναι λογικο...
γιατι δεν προσπαθεις να συμβιβαστεις? μια μερα γιορτινη ειναι, θα περασει.. κι εμενα δεν με ευχαριστουν καθολου αυτες οι μαζωξεις με πεθερικα και γονεις, αλλα πρεπει να γινονται 2-3 φορες τον χρονο.. οσο κακες σχεσεις και να υπαρχουν, οσο στραβοι κι αν ειναι οι αλλοι....γιατι αφηνετε τριτους να χαλανε τις σχεσεις σας με τον αντρα σας??
και για βαλτε στην θεση τους, τον εαυτο σας σε 30-40 χρονια.... κι εσεις δεν θα θελατε να περνατε αυτες τις μερες με τα παιδια και τα εγγονια σας??.. κριμα ειναι..

Χρύσλα μου, επειδή όλοι γονείς είναι κι όλοι θέλουν να έχουν κοντά τα παιδιά τους, εμένα τι να πουν οι δικοί μου που έχουν να με δουν 3 χρόνια στο Πασχαλιάτικο τραπέζι???
Ε??? Πού είναι το δίκιο και πού το άδικο????

Κι όσο για το αν θέλω να περνάω αυτές τις μέρες με τα παιδιά και τα εγγόνια, τα παιδιά δεν τα κάνω ούτε για να με υπηρετούν, ούτε για να έχω συντροφιά και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη στα γεράματα.
Ας κάνουν ότι θέλουν.
Έτσι με έμαθε ο πατέρας μου, και αυτό θα μάθω κι εγώ στα παιδιά μου.
Τίποτα δεν ΠΡΈΠΕΙ, αν δεν το ΘΕΛΕΙΣ.

kira έγραψε:Βρε κοριτσάκια μου γλυκά γιατί δεν κάνετε το ακόλουθο τρικ?????


Απλά σκεφτείτε ότι χωρίς αυτές τις γυναίκες(τις πεθερούλες ντε),εσεις σήμερα δεν θα είχατε τις οικογένειες σας ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 215994

Σε εμένα έπιασε πολύ!!!!!!
Στο κάτω κάτω εσείς χαλιέστε άδικα και δημιουργείτε κόντρα με τον αντρούλη σας Sad

Τα λέω αυτά με απόλυτα φιλική διάθεση!!
Κι εγώ πριν κάποια χρόνια ήμουν σαν κι εσάς,αλλά έκανα ένα κλικ στο μυαλό μου και την είδα αλλιώς I love you I love you
Και πιστέψτε με από τότε που άλλαξα εγώ διαθεση απέναντι της,μετατράπηκε κι εκείνη ως εκ θαύματος!!!!!!!

Εγώ kira μου, της μιλάω με το "σεις και με το σας". Είμαι 1,5 χρόνο παντρεμένη, και 3,5 χρόνια (συνολικά) με τον άντρα μου. Ακόμα δε μου έχει πει να της μιλάω στον ενικό... Το ευχαριστιέται η κάργια γιατί της δίνουμε αξία!
Πάντα είμαι ευγενική μαζί της, δεν έχουμε έρθει σε αντιπαράθεση (τα λέω στον άντρα μου και της τα χώνει μετά), και την έχω υποστηρίξει πάμπολλες φορές σε καυγάδες με το γιο της.
Κι αυτή ξέρεις πώς μου το ξεπληρώνει??
Πήγαινε στις θανάσιμες πεθερές στις πρώτες σελίδες 1η-2η-3η σελίδα??? και διάβασε τι μου έκανε στον αρραβώνα μου. Και δεν είναι μόνο αυτά...
Τι να δω αλλιώς? Που το μόνο που ξέρει είναι πώς να σε προσβάλλει και να σε μειώνει???
Κι εγώ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ! Αλλά μάλλον έτσι πρέπει... Να τη δω κι εγώ "αλλιώς" -αλλά όχι το αλλιώς που εννοείς εσύ, το άλλο, το κακό το αλλιώς, και να τους πάρει ο δ.... και να τους σηκώσει όλους! Να δω τότε τι συμπεριφορά θα έχει...
Ακριβώς όπως το περιγράφει η γλυκιά μου φίλη Βασούλα...

56ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 3:59 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
vasoula έγραψε:χαχαχα με τούμπαρες τώρα ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 417472
τι παράπονα να έχουν οι άνδρες με τα πεθερικά;; Εδώ η μάνα μου έχει κάνει κομμα με τον δικό μου και οποτε ψιλομαλώνουμε μου λέει '' θα πάρω την μάνα σου και θα της πω όλα, να δείς ποιός έχει δίκιο'' ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 215994 και λιώνω στα γέλια και φυσικά η μάνα μου μην πουν τίποτα για τον γαμπρούλη της τους έφαγε όλους!!!

δηλαδη βρε βασουλα δεν υπαρχουν πεθερικα αντρων, που να ειναι- οπως περιγραφουμε εδω- σαν τα δικα μας πεθερικα???? ενα σωρο.... τι νομιζεις?? οτι οι αντρες δεν εχουν παραπονα απο τους γονεις μας, οπως εμεις απο τους δικους του.. εχουν!!
απλα οι αντρες δεν τα παιρνουν και τοσο στα σοβαρα,και δεν ασχολουνται οπως καθομαστε και μοιρολογαμε εμεις,ουτε χαλιουνται με τετοιες χαζομαρες... πραγματι, τρωγομαστε με τα ρουχα μας-οπως μου λεει κι αντρας μου..

Η διαφορά η οποία "ορίζει" έναν άντρα από μία γυναίκα είναι αυτή:
Η γυναίκα λειτουργεί με βάση τα συναισθήματά της, ενώ
Ο άντρας με βάση τη λογική (κι άλλοτε με το στομάχι και το πουλί χιχιχιχι).

Πολύ απλά ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να φερθούμε όπως φέρονται οι άντρες.
Είμαστε ΓΥΝΑΙΚΕΣ γιαυτό και μαλλιοτραβιόμαστε...
Ύστερα ναι, και οι άντρες μας έχουν παράπονα από τους γονείς μας.
Αλλά αυτό δεν τους δίνει αυτομάτως το δικαίωμα να υπομένουμε κάθε Πάσχα και Χριστούγεννα τους δικούς τους τους γονείς!!
Να κάνουν κι αυτοί μια υποχώρηση.

57ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 4:13 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
vasoula έγραψε:χαχαχα με τούμπαρες τώρα ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 417472
τι παράπονα να έχουν οι άνδρες με τα πεθερικά;; Εδώ η μάνα μου έχει κάνει κομμα με τον δικό μου και οποτε ψιλομαλώνουμε μου λέει '' θα πάρω την μάνα σου και θα της πω όλα, να δείς ποιός έχει δίκιο'' ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 215994 και λιώνω στα γέλια και φυσικά η μάνα μου μην πουν τίποτα για τον γαμπρούλη της τους έφαγε όλους!!!

δηλαδη βρε βασουλα δεν υπαρχουν πεθερικα αντρων, που να ειναι- οπως περιγραφουμε εδω- σαν τα δικα μας πεθερικα???? ενα σωρο.... τι νομιζεις?? οτι οι αντρες δεν εχουν παραπονα απο τους γονεις μας, οπως εμεις απο τους δικους του.. εχουν!!
απλα οι αντρες δεν τα παιρνουν και τοσο στα σοβαρα,και δεν ασχολουνται οπως καθομαστε και μοιρολογαμε εμεις,ουτε χαλιουνται με τετοιες χαζομαρες... πραγματι, τρωγομαστε με τα ρουχα μας-οπως μου λεει κι αντρας μου..

Φυσικά και θα υπάρχουν δεν είπα αυτό αλλά προσωπικά για εμένα, δεν νομίζω πως το να εχουν σου κάνει πολλά, το να σε εχουν ξευτυλίσει, το να σε εχουν μειώσει, το να σου εχουν καταπατήσει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας, το να σε εχουν στείλει νοσοκομεία, το να σου έχουν κάνει μαυρό τον αρραβώνα δεν είναι σοβαρα!! Τον να υπερασπίζεσαι τον ευατό σου δεν σημαίνει πως τρώγεσαι με τα ρούχα σου!!!

58ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 4:16 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
vasoula έγραψε:Αχ αυτό το τελεύταιο που έγραψες το ξέρω πιστεψε με Crying or Very sad δεν έχεις άδικο σίγουρα και πρέπει να κάνουμε υποχωρήσεις αλλά αν είναι να ταραχτεί εγκυος κοπέλα να μην πάει, ας κάνει υποχωρηση ο σύζηγος λόγω της καταστασης της!!!

θα πω κατι κι ελπιζω να μην παρεξηγηθω απο καμια κοπελα...
οι γονεις μου και τα πεθερικα μου ειναι 63-65 χρονων. καποιοι απο αυτους τους 4 εχουν καποια προβληματα υγειας.. και καποιους απο αυτους εγω δεν θελω ουτε καν να τους βλεπω-που λεει ο λογος..
κι ομως χριστουγεννα και πασχα, τα τελευταια χρονια, αναγκαστικα και υποχρεωτικα μενω εδω στην πολη για να τα περασουμε ολοι μαζι!!!! κι αυτο γιατι σκεφτομαι, πως οσο κακοι κι αν ειναι, οτι κι αν μου εχουν κανει, ειναι γονεις!!! και η χαρα τους ειναι να εχουν τα παιδια και τα εγγονια τους κοντα τους-ειδικα τετοιες μερες.. κι αυτο δεν θελω να τους το στερησω, γιατι χτυπα ξυλο αν συμβει κατι κακο σιγουρα θα το μετανιωσω αλλα θα ειναι αργα...

Μα γιατί να παρεξηγηθείς chrissla μου;; Εδώ είμαστε για να σεβόμαστε και να δεχομαστε την γνώμη όλων των κοριτσιών, οπως προανέφερα δεν είναι δυνατόν να έχουμε όλες τις ίδιες απόψεις, τότε δεν θα είχαν ουσία οι συζητήσεις μας και αν κάποιος έχει εντελώς αντίθετη άποψη με μας δεν θα πρέπει να παρεξηγείται αλλά να σέβεται και ακόμα να επεξεργάζεται στην σκέψη αυτό το αντίθετο με το δικό μας πιστεύω, καμιά φορά μαθαίνουμε και πολλά έτσι!!
Λοιπόν εγώ καταλαβαίνω πως το εννοείς και δεν διαφωνώ εν μέρει αλλά απο την άλλη οκ σέβομαι τα προβλήματα υγείας όμως αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να κάνουμε οτι θέλουν πόσο μάλλον όταν έχουν φερθεί άσχημα, δεν σημαίνει πως πρέπει να καταπιέζουμε τον ευατό μας.
Επίσης η ψυχολογική βία γιατί κακα τα ψέματα τα προβλήματα που μας δημιουργουν συγγνείς και κανοντας μας να πέφτει το ηθικό μας και η ψυχολογία μας ναι αυτό ειναι ψυχολογική βία, άρα είναι και αυτό πρόβλημα εκείνοι όμως γιατί δεν το σέβονται;;..και καλούμαστε τώρα εμείς να σεβαστούμε τα δικά τους;; Γιατί ναι είναι σεβασμός και ο σεβασμός κερδίζεται δεν επιβάλλεται, εμένα μου έκαναν πολλά αλλά άλλαξαν πολύ, τώρα πια είμαι η καλύτερη νύφη και να αυτό θα το σεβαστώ και θα πάω, αν όμως συνέχιζαν να μου ταραζουν την ηρεμία δεν υπήρχε περίπτωση να παρευρεθώ σε τίποτα και ούτε το εγγόνι θα έβλεπα, οπως κι έκανα κάποια στιγμή!!!
Δυστηχώς η ζωή είναι δίνω και παίρνω και οτι δώσεις αυτό θα λάβεις!!!

Ξανακάνω αντιγραφή του προηγουμενου ποστ μου να το διαβάσετε πάλι!!!
Αν δεν καταλαβατε σας εξηγώ πως μιλώ για σοβαρές καταστασεις και οχι απλά καθημερινα προβληματακια!!!

59ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 4:21 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="tziz]
[quote=chrisla2216]

και για βαλτε στην θεση τους, τον εαυτο σας σε 30-40 χρονια.... κι εσεις δεν θα θελατε να περνατε αυτες τις μερες με τα παιδια και τα εγγονια σας??.. κριμα ειναι..[/quote]

Κι όσο για το αν θέλω να περνάω αυτές τις μέρες με τα παιδιά και τα εγγόνια, τα παιδιά δεν τα κάνω ούτε για να με υπηρετούν, ούτε για να έχω συντροφιά και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη στα γεράματα.

Τίποτα δεν ΠΡΈΠΕΙ, αν δεν το ΘΕΛΕΙΣ.

εγω ειδες τι ειπα?? δεν μιλησα ουτε για υπηρετες ουτε για ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη που λες... μονο για παρεα αυτες τις γιορτινες μερες... μην το παρατραβας!! αλλα στο κατω κατω-μιας και το ανεφερς- αν δεν κοιταξουμε και δεν βοηθησουμε εμεις τους γονεις μας στα γεραματα τους, ποιος θα το κανει??

[quote=tziz]
(τα λέω στον άντρα μου και της τα χώνει μετά) και την έχω υποστηρίξει πάμπολλες φορές σε καυγάδες με το γιο της.

και γιατι νομιζεις οτι αυτο που κανεις ειναι καλο?? αν εχεις να της πεις κατι-οπως τα παραπονα σου για παραδειγμα- καλυτερα θα ηταν να της τα πεις εσυ... γιατι να μαλωνει γιος και μανα?? κι επειτα εσυ γιατι την υποστηριζεις??
[quote]

60ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 4:26 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:
vasoula έγραψε:
kira έγραψε:
vasoula έγραψε:χαχαχα κι εμένα άλλαξε ως εκ θαύματος, εσύ τι αλλαγή συμπεριφοράς είχες απεναντι της;;


Μου έφυγε η ξινίλα και ο αρνητισμός !!

Γιατί όμως η συμπεριφορά σου ήταν ξινή και αρνητική;; Ετσι μια μέρα ξύπνησες και είπες αα θα είμαι ξινή;;
\

Καλή μου η συμπεριφορα μου ήταν ξινή, όχι επειδή είδα άσχημο όνειρο Shocked και ξύπνησα στραβά,αλλά όπως ειπα στα μηνυματά μου είχαμε κι εμείς τα θέματα μας!!!!!
Αν δεν τα είχαμε δεν θα υπήρχε λόγος να γράφω σε αυτό το post,γιατί όλα θα ήταν τέλεια και δεν θα συζητούσα τα αυτονόητα!!!
Αρα συζητάμε για σχέση νύφης πεθεράς που πέρασε τις δυσκολίες της!!!
Τώρα για να σου απαντήσω λοιπόν ,θα σου πω ότι όταν έκανε κάτι το οποίο με στεναχωρούσε,μου έβγαινε μια ξινίλα!!!!!!ΑΥΤΟ ήταν που δούλεψα με τον εαυτό μου και ειπα οκ,έτσι είναι δεν μπορώ να αλλάξω εγώ το χαρακτήρα της,ούτε και να στεναχωρώ τον αντρούλη μου με μία σχεση ψυχρή!!!
Τότε τα είδα όλα αλλιώς και έπαψε να με στεναχωρεί το παραμικρό και τότε άλλαξε και αυτή προς το πολύ καλύτερο!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 215994

Κάπου διάβασα το εξης σοφό ¨¨ο καλός λόγος φέρνει πάντα τον καλό τρόπ﨨 και έκτοτε έγινε το μότο μου!!!!!!!

Αυτά από μένα και καλό Πάσχα σε όλους μας ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 417472

Μερικές φορές ναι η κόντρα τα κάνει χειρότερα, στην δική σου περίπτωση έβαλες νερό στο κρασί σου και ηρέμησαν τα πράγματα, όμως πολλές κοπέλες το έχουν κάνει αλλά αντίθετα η κατασταση χειροτέρεψε, με αυτήν την έννοια μιλάω ''καλή μου''

Εσυ στεναχωρούσες τον άντρα σου ή απλά στεναχωριόταν με τη σχεση που είχες με την πεθερά σου;;;
..και για να μην στεναχωριουνται οι άντρες πρέπει οι γυναίκες πάντα να υποχωρούν και να δέχονται προσβολές??
Μα οι άντρες δεν τα βλέπουν??
Εγώ όπως ήδη προανεφερα πασχα θα κάνουμε όλοι μαζί και γονείς και πεθερικά, είχα αρκετά προβλήματα, τον τελευταίο όμως καιρό η πεθερά μου είναι πολύ διαφορετική και φυσικά αυτή η σχέση που εχουμε πλεον μου αρέσει πολύ μα πάρα πολύ που πάντα ήθελα, τωρα αν γυρίσει και μου πεί κατι το οποίο δεν είναι και τόσο τραβηγμενο δεν θα με πειράξει ειλικρινά δεν θα δώσω καθόλου σημασιά και θα κάνω πίσω, αν όμως ξαναρχίσουν τα παλιά ε όχι δεν θα κάνω υπομονη και να τρέμω εγώ για να μην στεναχωριέται ο άντρας μου, οκ είναι μητέρες τους αλλά κι εμείς είμαστε γυναίκες τους και πάνω απο ολα παντρευτηκαμε για να περνάμε καλά και ευτυχισμένα!!!
Αυτά είχα να πώ, τα έγραψα αναλυτικά γιατι πρίν μάλλον δεν έγινα κατανοητή!!!

61ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 4:33 am

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πως γίνεται βρε κορίτσια πάντα οι γονείς του άντρα να είναι προβληματικοί δεν μπορώ να το εξηγήσω...εχω και εγώ έναν μπέμπη και φατνάζομαι σε αρκετα χρόνια απο τώρα θα γίνω πεθερά.άραγε έτσι θα με βλέπει η νύφη όπως εγώ την μανα του άντρα μου???την οποία τωρα δεν θέλω να την ξεφωνίσω δημοσίως για ό,τι έχεικάνει αλλά είναι απαράδεκτη...και ο δικός μου θέλει να πάμε στους γονείς του οι οποιίοι είναι 50 χιλιόμετρα από τους δικους μου και αμφοτεροι θα σουβλισουν αρνι κτλ αλλα εχω τη δικαιολογία που να κουβαλάω τόσα πράγματα με τον μπέμπη...την επίσκεψη δεν νομίζω να την γλιτώσω Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

62ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:00 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:Βρε κοριτσάκια μου γλυκά γιατί δεν κάνετε το ακόλουθο τρικ?????


Απλά σκεφτείτε ότι χωρίς αυτές τις γυναίκες(τις πεθερούλες ντε),εσεις σήμερα δεν θα είχατε τις οικογένειες σας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σε εμένα έπιασε πολύ!!!!!!
Στο κάτω κάτω εσείς χαλιέστε άδικα και δημιουργείτε κόντρα με τον αντρούλη σας Sad

Τα λέω αυτά με απόλυτα φιλική διάθεση!!
Κι εγώ πριν κάποια χρόνια ήμουν σαν κι εσάς,αλλά έκανα ένα κλικ στο μυαλό μου και την είδα αλλιώς I love you I love you
Και πιστέψτε με από τότε που άλλαξα εγώ διαθεση απέναντι της,μετατράπηκε κι εκείνη ως εκ θαύματος!!!!!!!

γιατι να μη σκεφτουν και αυτες οτι εμεις ειμαστε οι γυναικες των των γιων τους και μανες των εγγονων τους????????οτι κι εμεις ειμαστε μανουλες καποιου και οτι εχουμε κι εμεις μανουλες που θελουμε να κανουμε γιορτες μαζι τους!δε το καταλαβαινω αυτο και τα εχω παρει με οσα γραφετε περι κριμα ειναι και αλλες τετοιες μπαρουφες!γιατι εγω δεν ειμαι κριμα που ολη τη βδομαδα δουλευω και αντι να κατσω να ξεκουραστω σπιτακι μου "ΠΡΕΠΕΙ" να παω σ'αυτους που ουδεποτε μου κρατησαν τα παιδια,που καθε φορα που ερχονται σπιτι μου ερχονται για να βγουν και να διασκεδασουν και να βρουν ετοιμα φαγητα μετα το ξενυχτι,που ειναι μια βδομαδα αρρωστη η μικρη μου και η παλιοσκροφα ενα τηλεφωνο δε πηρε να δει τι κανει,που ολη της η αγαπη για τα παιδια μου εκδηλωθηκε ως καταθλιψη στην πρωτη μου γεννα γιατι ηταν αγορι και οχι κοριτσι να ακουσει το ονομα της και στη δευτερη γεννα μου αλλη μια προληπτικη καταθλιψη,να προλαβουμε το κακο δλδ μη μπει της μανας μου το ονομα........κι αφου το πετυχε μην την ειδατε????????αυτο ειναι αγαπη???????και γι'αυτη τη γυναικα πρεπει εγω να συνεχιζω να ριχνω νερο στο κρασι μου???????????????ε οχι κοριτσια........
ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

63ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:08 am

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι σε διαβάζω και σε καταλαβαίνω
ΑΠΟΛΥΤΑ
Έχεις δίκιο..
Κι εγώ έχω περάσει πολύ άσχημα αλλά τη γράφω κανονικά...
Εμάς έχει να δει τα παιδιά μας από τον Οκτώβρη (και να ρωτήσει γι'αυτά)
Φαντάσου πόσες αρρώστιες, και διάφορα περάσαμε και ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε..
Γιατί?? Επειδή μας μαύρισε τη ζωή και είπαμε να μετακομίσουμε
Twisted Evil

64ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:08 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:

ε οχι κοριτσια........
ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν ειναι τοσο σοβαρα τα θεματα που υπαρχουν μεταξυ νυφης και πεθερας, τοτε ναι... λεει η νυφη ενα τελος, και αυτο ηταν, κομμενες οι σχεσεις..
δεν χρειαζονται πολλα πολλα, ισα ισα τα τυπικα η' ακομα και τιποτα!!!

65ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:11 am

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όπως και να το κάνουμε κάποια πράγματα
ούτε συγχωρούνται ούτε ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ
(μιλάω προσωπικά)και ναι πολλές φορές προσπάθησα να το δω από την οπτική της Kira αλλά δεν... Crying or Very sad

66ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:16 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marimag έγραψε:πως γίνεται βρε κορίτσια πάντα οι γονείς του άντρα να είναι προβληματικοί δεν μπορώ να το εξηγήσω...εχω και εγώ έναν μπέμπη και φατνάζομαι σε αρκετα χρόνια απο τώρα θα γίνω πεθερά.άραγε έτσι θα με βλέπει η νύφη όπως εγώ την μανα του άντρα μου???την οποία τωρα δεν θέλω να την ξεφωνίσω δημοσίως για ό,τι έχεικάνει αλλά είναι απαράδεκτη...και ο δικός μου θέλει να πάμε στους γονείς του οι οποιίοι είναι 50 χιλιόμετρα από τους δικους μου και αμφοτεροι θα σουβλισουν αρνι κτλ αλλα εχω τη δικαιολογία που να κουβαλάω τόσα πράγματα με τον μπέμπη...την επίσκεψη δεν νομίζω να την γλιτώσω Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

Αυτό αναρωτιόμαστε κι εμείς γιατί είναι προβληματικοί Μαρία μου!!!
Αν δεν δημιουργείς προβλήματα και πάνω απο ολα σεβαστείς την επιλογή του γιού σου οχι δεν θα σε βλέπει έτσι η νύφη σου!!!

67ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:18 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaIoanna έγραψε:Όπως και να το κάνουμε κάποια πράγματα
ούτε συγχωρούνται ούτε ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ
(μιλάω προσωπικά)και ναι πολλές φορές προσπάθησα να το δω από την οπτική της Kira αλλά δεν... Crying or Very sad

..ναι γιατί μάλλον θα ντιμετώπισες βαριές καταστάσεις!!!..και πολλές κοπέλες προσπάθησαν να το δουν απο την μεριά αυτή αλλά οι πεθερές το βιολί βιολάκι!!

68ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:20 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:

ε οχι κοριτσια........
ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν ειναι τοσο σοβαρα τα θεματα που υπαρχουν μεταξυ νυφης και πεθερας, τοτε ναι... λεει η νυφη ενα τελος, και αυτο ηταν, κομμενες οι σχεσεις..
δεν χρειαζονται πολλα πολλα, ισα ισα τα τυπικα η' ακομα και τιποτα!!!

..μα κι εγώ για σοβαρά μιλούσα πρίν......

69ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:20 am

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμάς έτσι κ αλλιώς δεν μας πήρανε τηλ να μας ρωτήσουν αν θα πάμε που θα ψήσουμε κλπ...
(καλά εδώ δεν πήρανε σε γιορτές να ευχηθούν τις εγγονούλες τους ή να δούνε τι κάνουν)

Οπότε τη γλιτώνω..

Μπα η δικιά μου δεν έχει να κάνει
Είναι γενικώς για τα σίδερα..
Προβληματικές σχέσεις έχει με όλους Laughing

70ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:20 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σούλα έγραψε:ειναι πολυ κριμα για μια πεθερα να μην μπορεις να χαρεις τις γιορτες!...
θελω να την εξαφανησω απο την γη...
ΑΧ!Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΗΣΩ!ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ???ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΑΝΤΑΠΩΔΗΔΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ....

71ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:25 am

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katerina780 έγραψε:
Σούλα έγραψε:ειναι πολυ κριμα για μια πεθερα να μην μπορεις να χαρεις τις γιορτες!...
θελω να την εξαφανησω απο την γη...
ΑΧ!Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΗΣΩ!ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ???ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΑΝΤΑΠΩΔΗΔΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ....

εννοείται κι εγώ
έχω κάνει τέτοιες σκέψεις που μερικές φορές ανησυχώ για την κατάσταση μου
ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 534787 ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 534787 ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 534787

72ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:25 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kira έγραψε:
vasoula έγραψε:χαχαχα κι εμένα άλλαξε ως εκ θαύματος, εσύ τι αλλαγή συμπεριφοράς είχες απεναντι της;;


Μου έφυγε η ξινίλα και ο αρνητισμός !!
ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ Κ ΤΑ ΕΔΙΩΞΕΣ?ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ Κ ΕΜΕΝΑ...ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ...

73ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:26 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:...αυτο ειναι αγαπη???????και γι'αυτη τη γυναικα πρεπει εγω να συνεχιζω να ριχνω νερο στο κρασι μου???????????????ε οχι κοριτσια.....

Ευάκι, με την πεθερά που έχεις, όχι μόνο να μη βάλεις νερό στο κρασί σου, αλλά να κάτσεις να πιεις ΟΛΟ το μπουκάλι με το κρασί και να της φέρεις την άδεια μπουκάλα στο κεφάλι...

Εμείς είμαστε στην καλή φάση, μαμά-πεθερά είναι δίπλα μας -για την ακρίβεια η μάνα μου μένει από πάνω μας (...) και η πεθερά μου 10 λεπτά με τα πόδια- οπότε τις περισσότερες γιορτές τις περνάμε ολοι μαζί. Η πεθερά μου είναι χήρα και ο άντρας μου μοναχοπαίδι όποτε τις ελάχιστες φορές που τέθηκε θέμα σε ποιον θα πάμε να φάμε, πηγαίναμε στην πεθερά. Αλλά συνήθως είμαστε όλοι μαζι, ειδικά τώρα με τα μωρά.
Να τονίσω πάλι ότι η πεθερά μου είναι πολύ καλή γυναίκα και ουδέποτε είχα σοβαρό πρόβλημα μαζί της (μικροπαρεξηγήσεις και τέτοια είχαμε αλλά όπως έχω με τη μάνα μου, όχι τίποτα σοβαρό). Αν αντιμετώπιζα τις καταστάσεις που διάβασα πιο πάνω δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερόμουν. Από τη μια σκέφτεσαι "μια μέρα είναι, ας πάει στο καλό" αλλά από την άλλη γιατι να κάνεις εσύ την υποχώρηση πάντα?? Ειδικα σε άτομα που αδιαφορούν για σένα, και τη σχέση σου με το παιδί τους..

74ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:27 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaIoanna έγραψε:
katerina780 έγραψε:
Σούλα έγραψε:ειναι πολυ κριμα για μια πεθερα να μην μπορεις να χαρεις τις γιορτες!...
θελω να την εξαφανησω απο την γη...
ΑΧ!Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΗΣΩ!ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ???ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΑΝΤΑΠΩΔΗΔΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ....

εννοείται κι εγώ
έχω κάνει τέτοιες σκέψεις που μερικές φορές ανησυχώ για την κατάσταση μου
ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 534787 ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 534787 ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 534787
ΑΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΦΟΒΗΦΩ Κ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ.ΑΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ....

75ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... Παρ Απρ 15, 2011 5:30 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="vasoula"][quote="CHRISLA2216"]
vasoula έγραψε:
Φυσικά και θα υπάρχουν δεν είπα αυτό αλλά προσωπικά για εμένα, δεν νομίζω πως το να εχουν σου κάνει πολλά, το να σε εχουν ξευτυλίσει, το να σε εχουν μειώσει, το να σου εχουν καταπατήσει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας, το να σε εχουν στείλει νοσοκομεία, το να σου έχουν κάνει μαυρό τον αρραβώνα δεν είναι σοβαρα!! Τον να υπερασπίζεσαι τον ευατό σου δεν σημαίνει πως τρώγεσαι με τα ρούχα σου!!!

Δηλαδή συγνώμη αυτά δεν είναι σοβαρά;; Καθήστε γιατί κόλλησα τώρα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις