Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
152 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 152 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

26ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 3:49 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popz έγραψε:Εντάξει δεν υπάρχει λόγος διαφωνιών, καθένας έχει την γνώμη του.
Θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Τα πεθερικά μου έχουν 2 σκύλους και 1 γάτα. Κάθε φορά που πάμε επίσκεψη γινόμαστε άσπροι από την τρίχα, χωρίς υπερβολή. Τρίχα παντού! Με το καλό όταν γεννήσω και ο άντρας μου και εγώ δεν θέλουμε να πάμε το μωρό στο σπίτι τους, διότι γνωρίζουμε ότι δεν καθαρίζουν.
Να τους το πούμε ευθέως?

H αλήθεια είναι ότι όταν έχεις ζωάκια στο δικό σου σπίτι από επιλογή σου και τα φροντίζεις εσύ ο ίδιος είναι αλλιώς. Στο σπίτι του άλλου όμως δεν ξέρεις τι γίνεται. Εγώ γενικά δεν είχα πρόβλημα με τα ζώα και την καθαριότητα των άλλων αλλά τελευταία ο αδερφός μου έχει υιοθετήσει μια κεραμιδόγατα την οποία βέβαια εμβολιάζει αλλά δεν μου αρέσει η ιδέα να πηγαίνω με το παιδί μου στους γονείς μου και να είναι εκεί και η γατούλα. Νομίζω ότι ο κάθε γονιός έχει δικαίωμα να παίρνει αποφάσεις για το παιδί του και εφόσον εγώ δεν επιλέγω να έχω ένα κατοικίδιο στο δικό μου σπίτι, νιώθω άβολα όταν πρέπει να αιτιολογήσω το γιατί δεν θέλω να κάνω επίσκεψη. Το πως και το αν θα το πεις εξαρτάται από το πόσο στενές σχέσεις έχετε. Αν δεν είναι και πολύ στενές οι σχέσεις σας καλό θα είναι να αποφεύγεται διακριτικά τις επισκέψεις και ίσως κάποια στιγμή να το καταλάβουν από μόνοι τους. Δεν νομίζω ότι υπάρχει χρυσή τομή. Δηλαδή, φυσικά δεν απαιτούμε να διώξουν το ζώο αλλά από την πλευρά τους δεν απαιτούν να τους επισκεφτούμε. Είναι απλά τα πράγματα.

27ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 4:00 am

Popz

Popz
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
Popz έγραψε:Εντάξει δεν υπάρχει λόγος διαφωνιών, καθένας έχει την γνώμη του.
Θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Τα πεθερικά μου έχουν 2 σκύλους και 1 γάτα. Κάθε φορά που πάμε επίσκεψη γινόμαστε άσπροι από την τρίχα, χωρίς υπερβολή. Τρίχα παντού! Με το καλό όταν γεννήσω και ο άντρας μου και εγώ δεν θέλουμε να πάμε το μωρό στο σπίτι τους, διότι γνωρίζουμε ότι δεν καθαρίζουν.
Να τους το πούμε ευθέως?

H αλήθεια είναι ότι όταν έχεις ζωάκια στο δικό σου σπίτι από επιλογή σου και τα φροντίζεις εσύ ο ίδιος είναι αλλιώς. Στο σπίτι του άλλου όμως δεν ξέρεις τι γίνεται. Εγώ γενικά δεν είχα πρόβλημα με τα ζώα και την καθαριότητα των άλλων αλλά τελευταία ο αδερφός μου έχει υιοθετήσει μια κεραμιδόγατα την οποία βέβαια εμβολιάζει αλλά δεν μου αρέσει η ιδέα να πηγαίνω με το παιδί μου στους γονείς μου και να είναι εκεί και η γατούλα. Νομίζω ότι ο κάθε γονιός έχει δικαίωμα να παίρνει αποφάσεις για το παιδί του και εφόσον εγώ δεν επιλέγω να έχω ένα κατοικίδιο στο δικό μου σπίτι, νιώθω άβολα όταν πρέπει να αιτιολογήσω το γιατί δεν θέλω να κάνω επίσκεψη. Το πως και το αν θα το πεις εξαρτάται από το πόσο στενές σχέσεις έχετε. Αν δεν είναι και πολύ στενές οι σχέσεις σας καλό θα είναι να αποφεύγεται διακριτικά τις επισκέψεις και ίσως κάποια στιγμή να το καταλάβουν από μόνοι τους. Δεν νομίζω ότι υπάρχει χρυσή τομή. Δηλαδή, φυσικά δεν απαιτούμε να διώξουν το ζώο αλλά από την πλευρά τους δεν απαιτούν να τους επισκεφτούμε. Είναι απλά τα πράγματα.

Συμφωνώ απόλυτα αλλά δυστυχώς δεν θα καταλάβουν οτι δεν πάμε λόγω ζώων, θα νομίζουν οτι απλά δεν θέλουμε να πάμε. Μάλλον θα πρέπει να το πω ευθέως αν και θα με πουν παράξενη.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας πάντως.

28ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 4:21 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popz έγραψε:
MariaM έγραψε:
Popz έγραψε:Εντάξει δεν υπάρχει λόγος διαφωνιών, καθένας έχει την γνώμη του.
Θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Τα πεθερικά μου έχουν 2 σκύλους και 1 γάτα. Κάθε φορά που πάμε επίσκεψη γινόμαστε άσπροι από την τρίχα, χωρίς υπερβολή. Τρίχα παντού! Με το καλό όταν γεννήσω και ο άντρας μου και εγώ δεν θέλουμε να πάμε το μωρό στο σπίτι τους, διότι γνωρίζουμε ότι δεν καθαρίζουν.
Να τους το πούμε ευθέως?

H αλήθεια είναι ότι όταν έχεις ζωάκια στο δικό σου σπίτι από επιλογή σου και τα φροντίζεις εσύ ο ίδιος είναι αλλιώς. Στο σπίτι του άλλου όμως δεν ξέρεις τι γίνεται. Εγώ γενικά δεν είχα πρόβλημα με τα ζώα και την καθαριότητα των άλλων αλλά τελευταία ο αδερφός μου έχει υιοθετήσει μια κεραμιδόγατα την οποία βέβαια εμβολιάζει αλλά δεν μου αρέσει η ιδέα να πηγαίνω με το παιδί μου στους γονείς μου και να είναι εκεί και η γατούλα. Νομίζω ότι ο κάθε γονιός έχει δικαίωμα να παίρνει αποφάσεις για το παιδί του και εφόσον εγώ δεν επιλέγω να έχω ένα κατοικίδιο στο δικό μου σπίτι, νιώθω άβολα όταν πρέπει να αιτιολογήσω το γιατί δεν θέλω να κάνω επίσκεψη. Το πως και το αν θα το πεις εξαρτάται από το πόσο στενές σχέσεις έχετε. Αν δεν είναι και πολύ στενές οι σχέσεις σας καλό θα είναι να αποφεύγεται διακριτικά τις επισκέψεις και ίσως κάποια στιγμή να το καταλάβουν από μόνοι τους. Δεν νομίζω ότι υπάρχει χρυσή τομή. Δηλαδή, φυσικά δεν απαιτούμε να διώξουν το ζώο αλλά από την πλευρά τους δεν απαιτούν να τους επισκεφτούμε. Είναι απλά τα πράγματα.

Συμφωνώ απόλυτα αλλά δυστυχώς δεν θα καταλάβουν οτι δεν πάμε λόγω ζώων, θα νομίζουν οτι απλά δεν θέλουμε να πάμε. Μάλλον θα πρέπει να το πω ευθέως αν και θα με πουν παράξενη.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας πάντως.

Ας είναι και έτσι. Αν δεν υπάρχει κατανόηση δεν μπορείς να κάνεις και κάτι. Μόνο μην στεναχωριέσαι! Το παιδί σου είναι πάνω από τον θιγμένο εγωισμό οποιουδήποτε. Wink Νομίζω ότι πιο εύκολο θα ήταν να βάλεις τον άντρα σου να τους ενημερώσει.

29ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 4:22 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν εμεινα εγκυος στη πρωτη μου κορη ρωτησα γυναικολογο και κτηνιατρο για τη σκυλιτσα που ειχα στο σπιτι και ενημερωθηκα πως δεν υπαρχει προβλημα να την εχω μαζι μου περασα μια τελεια εγκυμοσυνη και επαιρνα αγκαλια και το σκυλι και τα παντα! μετα αλλαξαμε σπιτι που ειχε μεγαλα μπαλκονια και οταν γεννηθηκε η μικρη ο αντρας μου δεν ηθελε το σκυλι μεσα εγω αντεδρασα αλλα δεν ακουγε κουβεντα..μετα καταλαβα πως ειχε δικιο γιατι το σκυλακι μας εβγαζε πολυ τριχα αφου δεν καναμε αλλη δουλεια μαζευαμε τριχες!!!οσο καθαρο και αν ειναι το ζωο η τριχα ειναι τριχα βρε παιδια!!! ετσι της πηραμε να μεγαλο σπιτακι και την ειχαμε λυτη εξω στο μπαλκονι μετα μεγαλωσε και η φωτεινη και επαιζε μαζι της και γενικα ειμασταν πιο χαλαροι!!! αυτο που θελω να πω ειναι ναι συμφωνω πως ειναι πολλα τα καλα που παιρνει το παιδι συμβιωνοντας με ζωα αλλα οχι απο τοσο μωρα!!!! δεν εχει να κανει με θεμα ενημερωσης αλλα με θεμα καθαρα επιλογης των γονιων!!

30ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 4:27 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="koukida"]
CHRISLA2216 έγραψε:
cretanvenus έγραψε:


ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑΣ ΗΛΙΚΙΑΣ 5-6-7 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ 3-3,5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΗΣΥΧΟ Κ ΕΞΟΙΚΙΩΜΕΝΟ ΣΚΥΛΟ ΜΙΑΣ ΚΥΡΙΑΣ ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΙΔΕΥΕ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΟΝ ΔΑΓΚΩΣΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.. ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ- ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ!!!! Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΠΑΛΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ, ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΟΛΥΒΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΡΙΝΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ- ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ- ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ... Sad Sad
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ Η' ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΖΩΑ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΟΥΝ ΣΤΑ ΖΩΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ- ΤΡΙΧΕΣ,ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ- ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

ειναι προφανες οτι δεν τα προσεγγισε κανεις σωστα τα συγκεκριμενα ζωακια. οσο για το καναρινι κ το παιδι- εμεις μαθαινουμε στα παιδια να σεβονται τα ζωα οταν πλεον ειναι σε ηλικια να καταλαβουν.αλλα κ πιο μικρα οταν ειναι τα επιβλεπουμε παντα..
αυτα ειναι αποτελεσματα οταν δεν χειριζομαστε σωστα τις καταστασεις κ κανουμε λαθη. ετσι μεγαλωνουμε παιδια που δεν αγαπουν τασ ζωα -αθελα μας

α..και πραγματικα οσοι συμμεριζονται τις παραπανω αποψεις καλυτερα να μην υιοθετησουν ποτε ενα ζωο,καθως το πιο πιθανο ειναι να περασει την ζωη του δεμενο με μια αλυσιδα-και στο τελος πεταμενο σε ενα δρόμο ως αδεσποτο.

αυτες οι νοοτροπιες ειναι ακρως επικινδυνες.....λυπάμαι πολύ.

EΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ!!
ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΝΕΥΘΥΝΗ-ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑ..
Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΤΑ ΖΩΑ- ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ (ΚΑΙ ΜΗ) ΣΚΥΛΙΑ-ΓΑΤΙΑ ΤΡΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΔΕΨΕΙ Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.. ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ-ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ,-ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΖΩΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΔΕΜΕΝΟ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΘΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΩ... ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ!!!!
ΕΓΩ ΑΠΛΩΣ ΕΙΠΑ, ΟΤΙ ΕΝΑ ΖΩΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ Κ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΖΩΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

31ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 4:28 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κουκιδα μπραβο για ολα αυτα που εχεις γραψει,δεν ειχα ενημερωθει τοσο αναλυτικα ποτε ξανα!!! Respect
εχω μια μικρη σκυλιτσα(κανις),4 χρονων και ειναι 3κιλα με το ζορι!!
οταν αποφασησαμε να παρουμε σκυλακι μαζι με τον αντρα μου ρωτησαμε πρωτα εναν παθολογο,μετα εκανα μια συζητηση με τον γυναικολογο μου σε μια επισκεψη που ειχα κανει εκεινον τον καιρο και τελος πηγα και ρωτησα κι εναν κτηνιατρο..ηθελα να μου πουν την γνωμη τους πανω στο γνωστο θεμα "μωρο και σκυλι μεσα στο σπιτι"
απο κανεναν δεν ακουσα αρνητικη κουβεντα και κανενας δεν μου ειπε να μην κανω την κινηση να αγορασω σκυλακι...απεναντιας!!
το μωρακι μου τωρα ειναι 8 μηνων και ο παιδιατρος μας οταν ερχετε σπιτι μας πρωτα παιζει με την λουσιτσα μας και μετα εξεταζει τον μπεμπακο!!!εχει και αυτος 2 στο σπιτι του!!!!
επειδη νευριαζω με οσα ακουω γενικοτερα απο θειες θειους γιαγιαδες και παππουδες εχω να πω ενα μονο...
ο καθενας κανει οτι καλυτερο για το παιδι του!!!
εγω μεγαλωσα με σκυλια(ο πατερας μου ηταν κυνηγος)μικρα και μεγαλα και ειμαι πολυ χαρουμενη που ειχα ανοιχτομυαλους γονεις!!!
γιατι οταν σε ηληκια 17 ετων εχασα τον καλυτερο μου φιλο και ημουν σε καταθλιψη για πανω απο εναν χρονο το σκυλακι μας ηταν αυτο που καθε βραδυ με εγλυφε μεχρι να κοιμηθω!!!
και ενταξει ειπαμε,δεν θα εχουμε σκυλια και γατες μεσα στα σπιτια μας και θα τα εχουμε μεσα στην βρωμα!!
τα εχουμε μεσα και τα προσεχουμε σαν τα ματια μας,και αυτο γιατι τα αγαπαμε και οχι για να μην μας κολλησουν τιποτα!!!
εγω νευριαζω με τον αντρα μου που καμια φορα παταει μεσα στο σπιτι με τα παππουτσια του!!!αυτα να δειτε τι μικροβια και τι σαλια απο παππουδες κουβαλανε
ενω το σκυλακι μας οταν το βγαζουμε την βολτιτσα του και μετα γυριζουμε σπιτι πλενουμε τις πατουσιτσες καλα με σαπουνακι παιδικο(να μην το καταστρεψουμε κιολας με τα δικα μας)
το κανουμε μπανακι μια φορα την βδομαδα και φυσικα εχουμε καθε χρονο τα εμβολια μας και καθε τριμηνο το χαπακι μας κλπ..
ΟΣΟΙ δεν θελουν σκυλια και γατια στα σπιτια τους καλα κανουν...αλλα καλα κανουμε κι εμεις που τα θελουμε

32ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 4:31 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ολα καλα- αυτα που γραψατε κοριτσια τελεταια -
απλά να διαχωριζουμε το 'σωστό' απο το 'λάθος' για να μην παραπληροφορουμε.
αλλο το 'δεν τα μπορω καθολου' και αλλο το 'νομιζω οτι δεν πρεπει' απο το αν υπάρχει τελικά προβλημα στην δεδομενη περιπτωση.
το λέω γιατι διαδιδονται λανθασμενες απόψεις που περνιούνται για σωστες ενω δεν είναι.και ειναι συχνο φαινομενο σε μια εγκυμοσυνη να εγκαταλειπονται τα κατοικιδια στην Ελλαδα λογω παραπληροφορησης.

ξαναλεω οτι περαν προσωπικης επιλογης - αν το ζωο εμβολιαζεται κ τηρουνται οι κανονες υγιεινης και φυσικα δεν τιθεται θεμα αλλεργιας δεν υπαρχει προβλημα.

τις πρωτες 40 μερες τα απομακρυνουμε γιατι το βρεφος ειναι στη φαση αναπτυξης αντισωματων ακομη. μετα τις 40 μερες ειναι ολα οκ.

33ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 4:41 am

neeraja

neeraja
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
η γατούλα μας η miu ειναι 7 ετων και τα πάει τέλεια με τον μπέμπη. Αν εχεις επικοινωνία με το ζωάκι σου όλα είναι απλά, της έκλεινα για 6 μήνες την πόρτα που πάει στις κρεβατοκάμαρες και τώρα πια αφήνω ανοιχτα και το βράδυ και δεν έρχεται.
Η ίδια στην αρχή φοβοταν και απεφευγε το μωρό...τωρα παει κοντά του και ξαπλώνει να την χαιδεψει κιας της τραβαει την γουνα δεν κάνει κιχ - ειναι πάρα πολυ καλή!! - Αλλες φορές που εγω κάνω κάποια δουλειά πηγαίνει μπροστα στο καρεκλάκι του και κάνει show για να τον απασχολεί να μην γκρινιάζει Smile
Λένε οτι οι γκρί- μπλε γάτες είναι ιδανικες για παιδιά και όντως και η ίδια ήταν πολυ καλή μαμά όταν γεννησε τα γατακια της...βεβαια όταν έμαθα οτι ειμαι εγυος την στείρωσα και έγεινε ακόμα πιο ήρεμη.
ο Φίλιππος την λατρεύει!!!

34ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 5:42 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΑΑΧΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Η ΓΑΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ!ΗΔΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΤΙ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΓΑΤΑΚΙ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΩΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ!ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΝΑ ΣΠΑΡΑΚΤΙΚΟ ΚΛΑΜΑ ΜΩΡΟΥ ΓΑΤΙΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΛΕΠΤΑ, Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΦΙΓΓΟΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΚΑΤΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ ΓΑΤΑΚΙ!ΗΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ...ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕΙ....ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΙ ΕΔΙΩΞΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΑΤΟ....ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΩΜΑ ΓΕΜΑΤΟ ΖΑΡΖΑΒΑΤΙΚΑ,ΨΥΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥ ΜΑΤΑΚΙ ΓΕΜΑΤΟ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΛΕΣ!ΦΟΡΕΣΑ ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΛΙΞΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΠΑΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΩ...ΤΟ ΕΠΛΥΝΑ ΜΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΒΡΑΣΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΩΡΑΚΙ...ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΒΥΖΑΞΕΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΠΑΡΑΚΤΙΚΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΜΕ ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΩ...ΕΛΕΓΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΦΩΤΙΣΗ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ...ΤΟΤΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΡΙΓΓΑ ,ΤΗΝ ΕΦΕΡΑ(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΟΝΑ)ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!! ..ΤΙ ΧΑΡΑ.... ΕΠΙΝΕ!!!ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....ΜΕΤΑ ΠΗΡΑ ΛΙΓΗ ΠΑΡΙΖΑ ΤΗΝ ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΓΛΥΦΕΙ....ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕ...ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!!!ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΟΥΡΝΙΑΣΕ ΣΤΟ ΠΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΖΕΙ!!!ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΚΙ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΗΤΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟ!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ!ΜΕΤΑ ΕΒΡΑΣΑ ΛΙΓΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΒΑΜΒΑΚΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΛΥΝΩ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ....ΕΤΡΙΒΑ ΑΠΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΛΕΙΠΕ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΟΛΒΟ!!!!ΠΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΤΕ!!!!ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΜΕ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟΝ!!!ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΞΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΑΡΓΑ ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΠΕΣΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...ΕΓΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΤΑΙΖΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΖΕΥΑ ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ....ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΟΛΟΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΩΑΚΙ....ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ... Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ...ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΗ ,ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΑΤΑΚΙ!!!!ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟ ΓΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ Η ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ...ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΣΟΥΝ...ΕΓΩ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΤΣΙ!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΑΖΕΥΑ ΟΤΙ ΑΔΕΣΠΟΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ,ΝΑ ΤΑ ΤΑΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΣΚΥΛΙΑ,ΓΑΤΙΑ,ΧΕΛΩΝΕΣ,ΒΑΤΡΑΧΑΚΙΑ,ΠΟΥΛΑΚΙΑ,ΣΚΑΝΤΖΟΧΟΙΡΟΥΣ....ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΖΩΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΡΙΧΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΗΘΕΛΑΝ ΣΠΙΤΙ....ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΣΑΝ ΟΜΩΣ!!!!ΟΤΑΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΦΑΓΩΘΗΚΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ ΛΟΓΩ ΣΤΕΙΡΩΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ Η ΓΑΤΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΗΔΙΕΣ....ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΜΠΡΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΑΣ ΕΚΑΤΣΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ,ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!!!!ΚΑΙ ΤΙ ΜΥΑΛΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ....ΤΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ.....ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ!Η ΤΟ ΑΛΛΟ,ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ,ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ Ε ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΑΟΜΑΤΟ ΓΑΤΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΕΝΑ ΓΑΤΙ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟ?ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ....ΦΡΙΚΗ!!!!!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΒΟΗΘΑΣ ..ΒΟΗΘΙΕΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ...ΟΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΤΛ!!!ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΖΩΟ ΑΠΛΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΓΝΗ ΨΥΧΗ!!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΛΥΠΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΣΤΕΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΤΩΧΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ....ΑΥΤΟ ΕΙΠΑΜΕ...Η ΤΟ ΕΧΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ!!!!ΚΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΣΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕ ΕΝΑ ΖΩΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.... ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ,ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΩΣΤΕ....ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΜΕ ......ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΟΣΟΥΣ ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ!!!!! ΟΛΟΙ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΥ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΩΑ ΖΩΑ....ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΖΩΑ!!!!ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΑΣ.........!!! Twisted Evil

ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468

35ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τρι Απρ 19, 2011 10:25 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μοtheroula καλημέρα (γιατί είναι και πρωί Very Happy )! Το ότι κάποιοι δεν επιλέγουν να έχουν ζώα στο σπίτι τους δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν τα αγαπούν, σωστά; Πιστεύω ότι αυτό είναι κατανοητό. Χειρότερο είναι κάποιος να παίρνει ένα ζώο λόγω ενθουσιασμού ή για να λέει ότι έχει σκύλο και έπειτα να το βαριέται και να το παραμελεί... και έχω πολλά τέτοια παραδείγματα από γνωστούς μου δυστυχώς. Συγκεκριμένα γνωρίζω ένα άτομο που έχει αλλάξει 11 σκυλιά!Όχι ένα και 2... Τώρα έχει το 11ο (τα προηγούμενα 10 είχαν άσχημο τέλος) που κανονικά είναι λευκό κανίς αλλά το βλέπεις και το λυπάσαι. Ενώ είναι λευκό στην ουσία, από μακρυά νομίζεις ότι είναι καφέ. Νομίζω ότι αν θες να έχεις ζώο ειδικά μέσα στο σπίτι πρέπει να είσαι συνειδητοποιημένος και έτοιμος να το δεχθείς στον χώρο σου και να γίνει μέλος της οικογένειας και να το περιποιείσαι τακτικά χωρίς να αλλάξεις τον τρόπο ζωής σου προς το χειρότερο. Αυτό το τελευταίο είναι που δεν μπορώ να κάνω. Είναι μεγάλη ευθύνη που δεν είμαι έτοιμη να αναλάβω. Μάλιστα το θεωρώ ότι έχει μεγαλύτερες ανάγκες από ένα παιδί. Το ότι δεν μπορώ να συμβιώσω με ένα "πιο απαιτητικό" ζώο δεν σημαίνει ότι δεν αγαπώ τα ζώα ή ότι δεν θέλω το καλό τους. Είχα πάντα ζωάκι αλλά σε δικό του χώρο. Πάντα είχα ψάρια ή παπαγάλους και είναι και τα μόνα κατοικίδια που ταιριάζουν σε εμένα. Αργότερα δεν αποκλείω στο δικό μας σπίτι που θα έχω πολλούς εξωτερικούς χώρους, να πάρω ένα σκυλάκι για έξω όμως. Μέσα στο σπίτι σε καμία περίπτωση γιατί έτσι έχω μάθει. Όμως επειδη μιλάμε για παιδιά και ζώα θα επιμείνω στο εξής. Ότι από την στιγμή που εγώ δεν επιλέγω να έχω ένα σκυλάκι ή γατάκι στο σπίτι μου, δεν θα κάνω επίσκεψη σε κάποιον με σκυλάκι ή γατάκι όχι γιατί το ζώο είναι βρώμικο. Δεν θα φταίει το ζώο εννοείται. Εκείνον που το έχει δεν εμπιστεύομαι ότι το έχει καθαρό και εμβολιασμένο. Έχω παράδειγμα πάλι προς αποφυγή, που είχαν 2 γάτες μέσα στο σπίτι και δεν τους ενδιέφερε να κρατήσουν το σπίτι καθαρό. Αρκεί να σου πω ότι η μία από τις 2 γάτες έμπαινε μέσα στην ντουλάπα που είχε σκόρπια ρούχα, έκανε ότι σκάβει και έκανε εκεί... όχι 1 ή 2 φορές. Συνέχεια! Επίσης οι ίδιες γάτες δεν έπιναν νερό από το κυπελάκι τους αλλά έγλυφαν τη βρύση του νεροχύτη και όταν τρώγαμε ανέβαιναν στο τραπέζι και έγλυφαν πχ την φέτα. Φταίνε οι άνθρωποι σε αυτή την περίπτωση και όχι τα ζώα. Τα ζώα δεν φταίνε ποτέ. Εγώ θαυμάζω εκείνους τους ανθρώπους που μπορούν να συμβιώσουν αρμονικά με ένα ζώο χωρίς να αλλάξουν τον τρόπο ζωής τους. Έχω επίσης γνωστή-για να μην λέω μόνο άσχημα παραδείγματα- που έχει ένα τεράστιο σκύλο μέσα στο σπίτι της και σπίτι και σκυλί λάμπουνε! Ένα ζώο μέσα στο σπίτι θέλει εκπαίδευση. Δεν αφήνουμε ένα ζώο να κάνει την ανάγκη του όπου βρει ή να κάνει ζημιές.

Νομίζω ότι δεν διαφωνούμε σε κάτι αλλα λεμε το ιδιο πραγμα. Απλά θέλω να τονίσω το ότι το να μην έχεις από δική σου επιλογή ένα ζώο στο σπίτι σου δεν σημαίνει ότι δεν αγαπάς τα ζώα. Με την ίδια λογική, το να έχεις ένα ζώο στο σπίτι σου δεν σημαίνει ότι το αγαπάς. Δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο. Και συμφωνώ απολυτα σε αυτό που είπες για τους επιφανειακούς ανθρώπους και σε θαυμάζω για τον τρόπο που φερθηκες στο γατάκι!

36ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 12:45 am

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="motheroula 30"]ΑΑΑΧΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Η ΓΑΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ!ΗΔΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΤΙ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΓΑΤΑΚΙ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΩΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ!ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΝΑ ΣΠΑΡΑΚΤΙΚΟ ΚΛΑΜΑ ΜΩΡΟΥ ΓΑΤΙΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΛΕΠΤΑ, Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΦΙΓΓΟΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΚΑΤΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ ΓΑΤΑΚΙ!ΗΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ...ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕΙ....ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΙ ΕΔΙΩΞΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΑΤΟ....ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΩΜΑ ΓΕΜΑΤΟ ΖΑΡΖΑΒΑΤΙΚΑ,ΨΥΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥ ΜΑΤΑΚΙ ΓΕΜΑΤΟ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΛΕΣ!ΦΟΡΕΣΑ ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΛΙΞΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΠΑΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΩ...ΤΟ ΕΠΛΥΝΑ ΜΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΒΡΑΣΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΩΡΑΚΙ...ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΒΥΖΑΞΕΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΠΑΡΑΚΤΙΚΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΜΕ ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΩ...ΕΛΕΓΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΦΩΤΙΣΗ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ...ΤΟΤΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΡΙΓΓΑ ,ΤΗΝ ΕΦΕΡΑ(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΟΝΑ)ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!! ..ΤΙ ΧΑΡΑ.... ΕΠΙΝΕ!!!ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....ΜΕΤΑ ΠΗΡΑ ΛΙΓΗ ΠΑΡΙΖΑ ΤΗΝ ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΓΛΥΦΕΙ....ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕ...ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!!!ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΟΥΡΝΙΑΣΕ ΣΤΟ ΠΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΖΕΙ!!!ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΚΙ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΗΤΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟ!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ!ΜΕΤΑ ΕΒΡΑΣΑ ΛΙΓΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΒΑΜΒΑΚΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΛΥΝΩ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ....ΕΤΡΙΒΑ ΑΠΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΛΕΙΠΕ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΟΛΒΟ!!!!



πολύ τυχερό το γατάκι!!!συγκινήθηκα!!άμα εμείς όλοι μας κάναμε τέτοιες κινήσεις πολλά πράγματα σε πολλούς τομείς θα ήταν διαφορετικά.Με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

37ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 2:07 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για μενα ειναι άξιοι Άνθρωποι (με κεφαλαίο το Α) οσοι συμπονούν και κάνουν το έλαχιστο δυνατό για να βοηθήσουν τις ψυχούλες που πετάχτηκαν στο δρόμο.
Μπράβο στην κοπέλα που εσωσε την ζωή της μικρης γατούλας.

Αυτο που ομως θεωρω κατακριτέο είναι να διαλαλούμε το γεγονος οτι αδυνατουμε να τα αγαπησουμε- να τα φροντισουμε- οτι δεν τα μπορουμε- και οτι τα θεωρουμε απλα παρασιτα και εστιες μόλυνσης --εκει τελειωνει η σκέψη μερικων ανθρώπων.

Εχετε ιδέα πόσα αδέσποτα εχει η χωρα μας και πόσα κακοποιουνται απο ανθρωπινο χερι? Αυτα όλα δικιά μας ευθύνη είναι και ας μην τον κατανοούν κάποιοι.

Επισης δεν μπορω να διαννοηθω πως μπορει καποιος να διαλαλλει πως δεν τα αγαπάει.
Η αγαπη ειναι αρετη. Στο σπιτι μας έτσι μας μαθανε- και δεν καταλαβαινω πως μπορουν κάποιοι να κάνουν εξαιρεση οσον αφορα τα αθώα αυτα πλασματα.

Το να θεωρει τον εαυτο του κάποιος ανωτερο απο τα υπόλοιπα πλασματα είναι ενα απο τα χαρακτηριστικα του Ελληνα που δεν εχει καμια παιδεια ουτε απο το σπιτι ουτε απο το σχολειο οσον αφορα τον σεβασμό στα ζώα.

Και συμφωνω με την απόψη οτι το να εχεις κατοικίδιο δεν σε κανει και αναγκαστικά φιλόζωο. Τα βλέπω- δεμενα με αλυσίδες κατω απο τον ηλιο στα μπαλκόνια- παρατημενα μεσα σε ακαθαρσιες και αμολυμένα εντέλει στους δρόμους γιατι κάποιος ανευθυνος επέλεξε αυτή να είναι η μοιρα τους.
Ειναι τόσο μεγαλη ευθυνη το να υιοθετησεις μια ψυχούλα..ειναι μελη της οικογένειας και αυτα.

Και επιτρεψτε μου να μην συμφωνω οταν διαβαζω πως 'εδω γραφουμε την γνωμη μας'
Οταν ζηταει καποιος συμβουλη για το κατοικιδιο του και μαλιστα οσον αφορα επερχόμενη εγκυμοσυνη- πρεπει να τους ενθαρρυνουμε και οχι να τους αποθαρρυνουμε να το κρατησουν.

Αποψεις του στυλ 'Παιδια και ζώα' στο σπιτι δεν πανε μαζι ---εγω τις θεωρω αυθαιρετες και ναι--επικινδυνες...
οπως και θεωρω επικινδυνους αυτους που τις ασπάζονται.
Επιτέλους ας σκεφτόμαστε πρωτα και μετα να γραφουμε. Η ανικανοτητα να αγαπησεις και να συμπονεσεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ> ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ>
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

38ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 2:32 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:... ... ...

Κουκίδα συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και θεωρώ πως είναι πιο εύκολο να έχεις το ζωάκι στο σπίτι πριν γεννηθεί ένα μωρό παρά να το πάρεις μετά. Όταν έρχεται το μωρό στο σπίτι, το ζώο είναι ήδη μέλος της οικογένειας. Αν όμως έρθει μετά πρέπει να μάθεις στο παιδί να σέβεται το ζώο γιατί από ενθουσιασμό και άγνοια ίσως να το ενοχλεί. Απλά, το δύσκολο στην πρώτη περίπτωση είναι αυτό που λίγο πολύ έχουν πει οι περισσότεροι, δηλαδή να μην παραμελήσουν το ζώο. Φιλικό ζευγάρι είχαν ένα κόλεϋ μέσα στο σπίτι τους 8 χρόνια και όταν γέννησε η κοπέλα, ανέβασαν το κόλεϋ στην ταράτσα και όπως ήταν φυσικό ένιωσε την απόρριψη, σταμάτησε να τρώει και ψώφισε. Η κοπέλα που άνοιξε το θέμα φαίνεται ότι την ενδιαφέρει αλλιώς δεν θα άνοιγε το θέμα, οπότε δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Είναι πολύ τυχερό το ζωάκι που την έχει και θα πάνε όλα καλά.

39ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 2:46 am

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:Τα ζώα είναι μεγάλοι δάσκαλοι οχι μονο για εμας αλλα πανω απ' ολα για τα παιδιά μας.
Ωστόσο, καλο ειναι να είμαστε κ εμεις λιγο 'εκπαιδευμενοι' και να γνωριζουμε πως να χειριστουμε ή ακομη καλύτερα να καταλαβουμε ενα ζωο ωστε να αποφυγουμε περιστατικά σαν αυτό που αναφερθηκε στο προηγουμενο ποστ απο το δικο μου.
Αυτα ειναι τραγικά λάθη Rolling Eyes

Ποτέ δεν αφήνουμε μικρα παιδια κ ζώα χωρις επίβλεψη- ειδικα οταν δεν εμπιστευόμαστε τις δράσεις των παιδιών- οπότε και τις αντιδράσεις του ζώου που εξυπακούωνται,..


Συμμερίζομαι απόλυτα την άποψή σου koukida!!! Respect

40ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 3:03 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαριαμ έτσι ειναι- οταν αναλαμβανεις την ευθυνη να εχεις ενα κατοικιδιο στην οικογενεια ως μελος της- ετσι κ πρεπει να του φερθεις.

το τι προετοιμασια εκανα για να δεχθει ο σκυλος το μωρο δεν λεγεται. εχω διαβασει και εχω διαβασει. Αν θελεις ολα τα μπορεις. Ο σκυλος μας σεβεται απολυτα το μωρακι γιατι ετσι τον μαθαμε. οσονα αφορα την καθαριοτητα- ετσι κ αλλιως παντα καθαριζαμε 2πλα απο τοτε που ηρθε ο σκύλος για να ξεφορτωνομαστε τις τριχες που 2 φορες τον χρόνο χάνει. και ας ειμαστε κομματια και πτωματα απο την κουραση- την 1ωρη βολτα του 2 φορες την μερα θα την παει ανελλιπως!
θεληση να εχει κανεις και αποθεμα αγαπης I love you

41ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 3:10 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:Μαριαμ έτσι ειναι- οταν αναλαμβανεις την ευθυνη να εχεις ενα κατοικιδιο στην οικογενεια ως μελος της- ετσι κ πρεπει να του φερθεις.

το τι προετοιμασια εκανα για να δεχθει ο σκυλος το μωρο δεν λεγεται. εχω διαβασει και εχω διαβασει. Αν θελεις ολα τα μπορεις. Ο σκυλος μας σεβεται απολυτα το μωρακι γιατι ετσι τον μαθαμε. οσονα αφορα την καθαριοτητα- ετσι κ αλλιως παντα καθαριζαμε 2πλα απο τοτε που ηρθε ο σκύλος για να ξεφορτωνομαστε τις τριχες που 2 φορες τον χρόνο χάνει. και ας ειμαστε κομματια και πτωματα απο την κουραση- την 1ωρη βολτα του 2 φορες την μερα θα την παει ανελλιπως!
θεληση να εχει κανεις και αποθεμα αγαπης I love you

Το χειρίστηκες πολύ σωστά και δεν το πέρασες στο ντούκου και μπράβο σου που το έψαξες. Μπράβο σου και για την καθαριότητα και για τον χρόνο που αφιερώνεις στο σκυλάκι. Τα σκυλάκια δεν είναι στην φύση τους να αυτοκαθαρίζονται και χρειάζονται ιδιαίτερη φροντίδα περισσότερη και από ένα μωρό που κάποια στιγμή μεγαλώνει και μαθαίνει να τα κάνει όλα μόνο του. Από εκεί φαίνεται και πόσο συνειδητοποιημένος είναι κάποιος να υιοθετήσει ένα ζωάκι. Πρέπει να έχει από πριν κατά νου τις ευθύνες. Και για το άτομο που ανέφερα πιο πάνω με τα 11 διαφορετικά σκυλιά, δεν είναι ότι απλά τα παρατούσε. Δεν τα πρόσεχε κιόλας. Τα πατούσαν αυτοκίνητα και έμεναν κουτσά ή τα βαριόταν και τα εγκατέλειπε στα βουνά για να χάσουν το δρόμο και να μην γυρίσουν πίσω... Μιλάμε για έγκλημα. Αν δεν μπορείς να έχεις ζώο και να του φερθείς όπως του αξίζει τότε μην το παίρνεις, πιο καλά θα ζήσει αδέσποτο! Εύχομαι μόνο το 11ο σκυλάκι αν και παραμελημένο να μην έχει τέτοια κατάληξη...

42ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 3:44 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mariam κάτι τέτοιους τύπους που περιγράφεις -ευτυχως πλεον- τους κυνηγας και νόμιμα- απο φετος η νομοθεσια για την προστασια των αδεσποτων -αλλα και των δεσποζόμενων- αλλαξε- και αυτο χαρη στην κινητοποίηση ανθρώπων που μπηκαν στον κοπο να καταγγείλουν επώνυμα και επανηλλημενα τετοια περιστατικα αδιαφοριας- κακοποιησης μαλλον- γιατι κ η εγκαταλειψη κακοποιηση ειναι.

Ετσι ειχαμε εναν εξυπνο κυριο περσυ απο κατω μας που αφηνε τον αγαθο γιγαντα οπως ελεγα- ενα υπεροχο αμερικανικο μπουλτογκ παρατημενο μεσα στις ακαθαρσιες του μερες μονο του - να σου ποναει η ψυχή. να κλαιει μερονυχτα και να το σκαει απο μονος του. τον μαζευαμε τον φουκαρα -ψαχναμε να τον βρουμε καθε 3 κ λιγο..γειτονας ερχοταν και εμπαινε μονος του αγανακτησμενος ο ανθρωπος με την καταντια του ζώου και το περιποιόταν.
Οταν η κατασταση εφτασε στο απροχωρητο γιατι πιθανως κατι δεν πηγαινε καλα μαυτον τον ανθρωπο που μας αγνοουσε τελειως οταν του καναμε παρατηρησεις-πολυ ομορφα κ ωραια καναμε ενα τηλεφωνημα στην φιλοζωικη της πολης- ηρθαν νυχτα κ τον πηραν- να ειναι καλα οι ανθρωποι- ο κυριος (να τον κανει ο θεος) ψαχνόταν...το σκυλακι ζει τη ζωη του επιτελους σε κτημα στην υπαιθρο. τελειωσαν τα βασανα του.και αυτο ειναι ενα τυχαιο περιστατικο..σκεψου πόσα τετοια και χειροτερα. Εχω να σου λεω ιστορίες και ιστορίες...
Απο φετος να ξερετε- μπορειτε να καταγελλετε τετοια περιστατικα στην αστυνομια. Εχουν εντολη ολα τα αστυνομικα τμηματα της χωρας να επεμβαινουν και να εξεταζουν το περιστατινο απο την στιγμή που κάποιος πολίτης το καταγγείλει. Εχουν απόφαση στα χερια τους.

43ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 4:11 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ορίστε και η απόφαση. πατηστε να κανει μεγένθυση. Ειναι επίσημο έγγραφο- εχει και στρόγγυλη και πρωτόκολο και απόλα!
κρατηστε το όσοι ενδιαφερεστε να το επικαλεστείτε!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

44ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 4:22 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστούμε πολύ Κουκίδα.

45ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 4:34 am

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ'ευχαριστούμε koukida
ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 654316 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 654316

Α... όταν με το καλό ψηφιστεί ο νέος νόμος, μη ξεχάσεις να αλλάξεις απόφθεγμα πάνω από την φωτογραφία του ζουζουνιού σου.. τα νέα πρόστιμα θα είναι πολύ μεγαλύτερα από 1500 ευρώ! Μακάρι να εφαρμοστούν βέβαια..

46ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 4:36 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σκεφτομαστε
πολυ λιγότερο απ'οσα ξέρουμε...Ξερουμε πολυ λιγότερα απ'όσα
αγαπάμε....Αγαπάμε πολύ λιγότερο απ'οσο μπορουμε......και σ'αυτό ακριβώς
το σημείο ειμαστε πολυ λιγοτέροι απ'οσο ειμαστε.....



τωρα το διαβασα καπου κ μου ηρθε να το ποσταρω εδω για καποιο λόγο...

47ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 5:13 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
cretanvenus έγραψε:για μενα μωρα κ ζωα στο ιδιο σπιτι δεν συμβαδιζει! Mad
κ δεν ειναι μονο οι τριχες αλλα κ ενα σωρο αρρωστιες κ μικροβια που μπορει να εχουν τα ζωα.
κ αντε για τις αρρωστιες τα εμβολιαζεις κ λες οκ,αλλα για τις τριχες κ τις διαφορες ακαθαρσιες που θα μεταφερουν μεσα στο σπιτι οταν θα τα βγαλεις για πιπι τους;
ειμαστε σοβαροι; κ αν το σκυλι γλειψει το μωρο; ή αν η γατα το γρατσουνισει;απαπαπαπα!!!! No
αν ειχα αυλη γιατι μενω σε διαμερισμα μπορει να το ειχα εκει κ δεν θα το αφηνα καθολου να μπαινει μεσα,ουτε να το αγγιζει το παιδι κ μετα να βαλει τα χερια του στο στομα;;;;;
κ μωρο να μην ειχα παλι δεν ειμαι υπερ του ζωου μεσα στο σπιτι!!!
αν ηθελα να περνω την ωρα μου εβρισκα κατι πιο ξεκουραστο απ το να φροντιζω ζωο κ αν ηθελα συντροφια εχω τον αντρα μου κ το μωρο μου!
δουλεια δεν ειχε ο διαολος..... Twisted Evil

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ,ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΖΩΑ Κ ΜΩΡΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΖΩΑ.ΜΑΚΡΙΑ...ΟΣΟ ΚΑΘΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ,ΟΣΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΡΩΜΙΚΑ Κ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΟΒΙΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΩΣ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ,ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΝΝΟΗΤΕ ΣΤΟΝ ΒΡΑΣΤΗΡΑ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΛΟΙΠΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΡΙΣΚΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΓΑΤΙΑ Κ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ.

48ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 6:30 am

alexandra.moustaka

alexandra.moustaka
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ όλες για τις αποψεις και τις συμβουλες σας. Στην περιπτωση μου φυσικα η συμβιωση γατιων και μωρου ειναι αδιαπραγματευτη και θεωρω πως οι υπευθυνοι φιλοζωοι προσεχουν ενα παραπανω σε θέμα καθαριότητας. Δεν εχω να φοβαμαι τιποτα απο τις υπεροχες γατες μου καθοτι ειναι πολυ ησυχες και φιλικες οταν καποιο παιδακι τις τυρανναει η τις κυνηγαει αυτες απλα τρεχουν να κρυφτουν κατω απο το κρεβατι και ποτε μα ποτε δεν εχουν επιτεθει σε κανεναν. Ετσι ειμαι σιγουρη πως το παιδακι μου θα μεγαλωσει σε ενα πολυ καλο περιβαλλον εγω εγραψα το θεμα πιο πολυ για tips και συμβουλες ανθρώπων που συμβιωνουν με ζωα και μωρα , σεβαστη η αποψη οσων δεν τα θέλουν αλλα η συμβιωση με τα ζωα μας ειναι προσωπικη επιλογη ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468 ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 35468

49ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 6:48 am

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κουκίδα τα λες πολύ ωραία. Μπράβο. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

50ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ Τετ Απρ 20, 2011 6:52 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="koukida"]
CHRISLA2216 έγραψε:
cretanvenus έγραψε:για μενα μωρα κ ζωα στο ιδιο σπιτι δεν συμβαδιζει! Mad
κ δεν ειναι μονο οι τριχες αλλα κ ενα σωρο αρρωστιες κ μικροβια που μπορει να εχουν τα ζωα.
κ αντε για τις αρρωστιες τα εμβολιαζεις κ λες οκ,αλλα για τις τριχες κ τις διαφορες ακαθαρσιες που θα μεταφερουν μεσα στο σπιτι οταν θα τα βγαλεις για πιπι τους;
ειμαστε σοβαροι; κ αν το σκυλι γλειψει το μωρο; ή αν η γατα το γρατσουνισει;απαπαπαπα!!!! No
αν ειχα αυλη γιατι μενω σε διαμερισμα μπορει να το ειχα εκει κ δεν θα το αφηνα καθολου να μπαινει μεσα,ουτε να το αγγιζει το παιδι κ μετα να βαλει τα χερια του στο στομα;;;;;
κ μωρο να μην ειχα παλι δεν ειμαι υπερ του ζωου μεσα στο σπιτι!!!
αν ηθελα να περνω την ωρα μου εβρισκα κατι πιο ξεκουραστο απ το να φροντιζω ζωο κ αν ηθελα συντροφια εχω τον αντρα μου κ το μωρο μου!
δουλεια δεν ειχε ο διαολος..... Twisted Evil

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!! ΖΩΑ ΚΑΙ ΜΩΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ.. ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑΣ ΗΛΙΚΙΑΣ 5-6-7 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ 3-3,5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΗΣΥΧΟ Κ ΕΞΟΙΚΙΩΜΕΝΟ ΣΚΥΛΟ ΜΙΑΣ ΚΥΡΙΑΣ ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΙΔΕΥΕ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΟΝ ΔΑΓΚΩΣΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.. ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ- ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ!!!! Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΠΑΛΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ, ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΟΛΥΒΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΡΙΝΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ- ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ- ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ... Sad Sad
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ Η' ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΖΩΑ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΟΥΝ ΣΤΑ ΖΩΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ- ΤΡΙΧΕΣ,ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ- ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

ειναι προφανες οτι δεν τα προσεγγισε κανεις σωστα τα συγκεκριμενα ζωακια. οσο για το καναρινι κ το παιδι- εμεις μαθαινουμε στα παιδια να σεβονται τα ζωα οταν πλεον ειναι σε ηλικια να καταλαβουν.αλλα κ πιο μικρα οταν ειναι τα επιβλεπουμε παντα..
αυτα ειναι αποτελεσματα οταν δεν χειριζομαστε σωστα τις καταστασεις κ κανουμε λαθη. ετσι μεγαλωνουμε παιδια που δεν αγαπουν τασ ζωα -αθελα μας

α..και πραγματικα οσοι συμμεριζονται τις παραπανω αποψεις καλυτερα να μην υιοθετησουν ποτε ενα ζωο,καθως το πιο πιθανο ειναι να περασει την ζωη του δεμενο με μια αλυσιδα-και στο τελος πεταμενο σε ενα δρόμο ως αδεσποτο.

αυτες οι νοοτροπιες ειναι ακρως επικινδυνες.....λυπάμαι πολύ.


symfwnw apolyta se ola me tin koukida....egw megalwsa me kynigoskyla parakalw kai den epa8a pote tipota...kai apo 10 xronwn mexri simera exw tin tzinoula mou to glyko mou to skylaki...tin prwti mou koroula...xixi....kai den exw arxisei na tis feromai diaforetika apo tote pou emeina egkyos....kai agkalitses kanoume kai mazi koimomaste akoma kapoies fores kai ola idia ta kanoume....oso gia to 8ema twn allergiwn 3erw oti otan eimaste egkyes kai exoume synexi epafi me zwakia,to paidi mas exei 80% ligoteres pi8anotites na parousiasei allergia sta zwakia....poso xairomai 8eouli mou pou exw megales pi8anotites na min vgalw "migiaggixto" paidi.... Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις