Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cinderella έγραψε:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Καταρχήν δεν παρεξηγούμαι με τίποτα, οπότε μίλα ελεύθερα!!
Κατά δεύτερον, αν εγώ ήμουν στη θέση του άντρα μου-ακόμη κι αν ήξερα 24ώρες/24ωρο πού είναι κ τί κάνει- θα είχα σκάσει από τη ζήλια μου!Πράσινη θα γινόμουν!Γιατί να τον βάλω σε διαδικασία ψυχοφθόρα κ ανώφελη?!
Τρίτον, ήμασταν κ πολύ καλοί φίλοι κ λέγαμε ο ένας στον άλλον πράγματα που δεν ήξερε κανένας άλλος.. και τώρα, όποτε μιλάμε είναι κάτι σαν κάθαρση.. υπάρχει, βέβαια μια νοσταλγία τύπου "κρίμα, που δεν βλεπόμαστε πια", αλλά κ μόνο, που ξέρουμε πως ο καθένας είναι καλά με ό,τι έχει επιλέξει στη ζωή του, μας φτάνει! Δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό κ το επιλήψιμο στην όλη υπόθεση, λοιπόν!!!
Α!Και με τίποτα δεν θα έκανα κάτι κατακριτέο, ενώ ήξερα πως ο 1ος, που θα με κρίνει είναι τα μπισκοτάκια μου! No No No No No No No No No No No No
Και το θέμα κλείνει εδώ, γιατί δε νομίζω να χρειάζεται να απολογούμαι, ε;;;
οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 417472 οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 417472
Eννοειται βρε σταχτοπούτα μου, το τι θα κάνεις δεν μας αφορά, εγώ από απλή περιέργεια ρώτησα, αλλά αν για σενα δουλεύει, τότε εμάς δεν μας πέφτει λόγος εννοείται!! Ούτε να απολογηθείς χρειάζεται, αν υπήρχε κάτι το μεμπτό ο μόνος που χρειάζεται να απολογηθέις είναι ο άντρας σου! Μόνο για το κρυφό του θέματος παραξενέυτηκα, αλλά εσυ γνωρίζεις καλύτερα και εσένα και τον πρώην, και τον άντρα σου, και κάνεις ότι είναι καλύτερο για τη σχέση σου!

Εγω δεν έχω κρατήσει επαφές με παλιές σχέσεις μου, οι περισσότερες ήταν στην Αγγλία εξάλλου και είναι λίγο απίθανο να τους βρω μπροστά μου (ευτυχώς Razz ), τους εδω πρώην τους συναντώ πολύ πολύ σπάνια και τυχαία, και τις περισσότερες φορές ουτε μιλάμε καν. Μόνο με έναν εχω κρατήσει καλή επαφή, και μάλιστα ηρθε και στο γάμο μου, και εν γνώσει του άντρα μου μάλιστα, αλλά με αυτόν ήμασταν φίλοι προτού να γίνει οτιδήποτε μεταξύ μας. Ούτε ο άντρας μου, ούτε εγώ είμαστε τύποι "πού πήγες, με ποιον μίλησες, πόσους είχες πριν απο μένα", αλλά αν έκανε κάτι στα κρυφά, ομολογώ ότι θα ψυλλιαζόμουν το χειρότερο. Στα φανερα δεν θα εδινα καν σημασία.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
florentiab έγραψε:
koukida έγραψε:
florentiab έγραψε:
Razz Razz Razz

εγώ πάλι αναρρωτιέμαι τι τους έβρισκα!!!!
αυτό είναι ίδιο με το σύνδρομο 'πω-πω...πως κυκλοφορούσα μ'αυττο το μαλλι και αυτότο ντύσιμο'
χαχαχαχα οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 215994
χαχαχα ξέρεις τι θυμήθηκα τώρα;
οτι κυκλοφορούσα κατακαλόκαιρο με τα άρβυλα τα Martins (καθότι και ροκού) και η μάνα μου τρελαινόταν. δεν ζεσταινόμουν; τώρα κυκλοφορώ με τη σαγιονάρα και πάλι βγάζω το πετσί μου από τη ζέστη!!!
άσχετο με το θέμα. sorry!

παρομοίως....εγω ειχα αρβυλες απο το στρατο- γερμανικες με σιδερο μεσα...χειμωνα/καλοκαιρι δεν τις εβγαζα απ'το ποδι μου...αχ τωρα αναρωτιεμαι τι να σκεφτοταν εκεινη η μανουλα μου για τα χάλια μου...χαχαχα Razz
Γιατι, το σουπερ-μινι, με γοβιτσα, πουκαμισακι, χωρις ιχνος φανελιτσας απο μεσα, λεπτοτατο καλσον, και σακακι επίσης λεπτο, μεσα στο καταχειμωνο, με μειον 2 εξω, τι ηταν??? Βραζει το αιμα, ε??
Shocked

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ συνήθιζα να φτιάχνω ένα άλμπουμ από κάθε χώρα που ταξίδευα και έβαζα μέσα εκτός από τις φωτογραφίες και διάφορα εισιτήρια, αναμνηστικά, κλπ. Τα περισσότερα ταξίδια τα έχω κάνει με φίλους και παρέες, 3-4 από αυτά όμως ήταν με σχέση (και μάλιστα κανένα με την ίδια). Αυτά τα άλμπουμ ήταν σε ένα ράφι της βιβλιοθήκης μου και εξακολουθούν να βρίσκονται εκεί. Από το πατρικό μου είχα φύγει πολλά χρόνια πριν παντρευτώ και μετά το γάμο εξακολουθώ να μένω στο ίδιο σπίτι. Δεν υπάρχει περίπτωση να πετάξω τίποτα και ο σύζυγος δεν έχει πει απολύτως τίποτα γιατί απλά δεν του έχω δώσει τέτοιο δικαίωμα. Άλλωστε τώρα που το σκέφτομαι πιο πολλές φωτογραφίες έχω που είμαι αγκαλιά με φίλους, με τις σχέσεις οι φωτογραφίες είναι πιο σοβαρές Laughing Στο γιο μου απλά αν ρωτήσει θα πω ότι είναι και αυτοί φίλοι μου.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Athin@ έγραψε: .. ένα κουτάκι που είχε με φωτογραφίες και γράμματα άναψε μια φωτιά στο νεροχύτη και του τα έκαψε όλα. Τώρα λέει πως το έχει μετανοιώσει πάρα πολύ και οτι αν είχε το μυαλό που έχει τώρα δεν θα το έκανε ποτέ αυτό γιατί όλα αυτά ήταν κημίλια.


γιατι το μετανοιωσε καλε??!!! ..τι κημιλια και αηδιες?..χαχα..
λοιπον πειτε με οπως θελετε αλλα χαλαρα θα πεταγα οτι και αν επεφτε στα χερια μου απο το παρελθον του αντρουλη μου!!!δεν το συζηταω καν!!
και να πω την αληθεια ειχα πεταξει κανα δυο φωτογραφιες που πεσαν στα χερια μου πριν ακομη παντρευτουμε..
χοχο οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 536304 οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 536304

Μπουμπουκίτσα τώρα θυμήθηκα κάτι. Ο άντρας μου δεν είχε τίποτα από το παρελθόν του εκτός από μία κάρτα με έναν tweety κολλημένο στην πόρτα. Αυτή δεν μπορούσε να την πεταξει γιατί κάλυπτε ένα μεγάλο μυστικό (χιχιχι!). Μικρός πάνω στα νεύρα του για λόγο που δεν θυμάται -θα έχασε η ομάδα του λέω εγώ- είχε χτυπήσει την πόρτα και της είχε ανοίξει τρύπα! Έτσι έβαλε την κάρτα από πάνω για να καλύψει την ζημιά και να μην το δουν οι γονείς του... Σας πληροφορώ ότι η κάρτα είναι ακόμα σε αυτό το σημείο και οι γονείς του ακόμα δεν έχουν πάρει χαμπάρι! Νομίζω πως την αξιοποίησε μια χαρά! Wink

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω εχω τεραστια αλληλογραφια με τον αντρα μου- ηταν στην Αγγλία κ εγω Θεσσνικη- κ τοτε μονο τα καρτοτηλεφωνα υπήρχαν (α ρε ΟΤΕ...ολα τα λεφτα μου τηλεκάρτες..) -εχω μια κουτα αλληλογραφια- ερωτικά γραμματα..
εχω κ ενθυμια σε ενα κουτι, όπως εισητήρια...το πρωτο χαρτακι στο οποιο σημειωσα το τηλέφωνο του...το χαρτομαντηλο που σκούπιζα τα δακρυα μου οταν τον αποχαιρετησα 1η φορα στο αεροδρόμιο...ποσα άλλα μικρα πραγματακια...αυτος ο ερωτας εχει φαει απόσταση....απο τα 13 χρόνια, 7μηνες,1 εβδομαδα και 2 μερες που ειμαστε μαζι (ας ειναι καλα το τικερακι μου) τα 8 ημασταν εξ αποστάσεως..... I love you I love you I love you

τι να μου πουν οι πρωην σχεσεις ???? μετα τον αντρα μου ΤΟ ΧΑΟΣ!!!!!!
οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 654316 οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 654316

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:εγω εχω τεραστια αλληλογραφια με τον αντρα μου- ηταν στην Αγγλία κ εγω Θεσσνικη- κ τοτε μονο τα καρτοτηλεφωνα υπήρχαν (α ρε ΟΤΕ...ολα τα λεφτα μου τηλεκάρτες..) -εχω μια κουτα αλληλογραφια- ερωτικά γραμματα..
εχω κ ενθυμια σε ενα κουτι, όπως εισητήρια...το πρωτο χαρτακι στο οποιο σημειωσα το τηλέφωνο του...το χαρτομαντηλο που σκούπιζα τα δακρυα μου οταν τον αποχαιρετησα 1η φορα στο αεροδρόμιο...ποσα άλλα μικρα πραγματακια...αυτος ο ερωτας εχει φαει απόσταση....απο τα 13 χρόνια, 7μηνες,1 εβδομαδα και 2 μερες που ειμαστε μαζι (ας ειναι καλα το τικερακι μου) τα 8 ημασταν εξ αποστάσεως..... I love you I love you I love you
τι να μου πουν οι πρωην σχεσεις ???? μετα τον αντρα μου ΤΟ ΧΑΟΣ!!!!!!
οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 654316 οι προηγουμενες σχεσεις της μαμας - Σελίδα 3 654316
Ασε, αυτες οι σχεσεις απο αποσταση, σκετη ταλαιπωρια βρε παιδακι μου Razz Razz Razz
εγω εχω γραψει στο ημερολογιο μου ΟΛΑ τα sms που μου ειχε στειλει, ακομα και το "καλημερα" ή το "καληνυχτα" ή ακόμα και το "τι κανεις γατουλα μου?". Οσο για τις τηλεκαρτες, αστο, πονεμενη ιστορια.. Μια μερα ειχα παρει τρεις ωριαιες τηλεκαρτες και τις μιλησα ολες σε μια μερα... Συνεχομενα. Shocked

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:[]
εγω εχω γραψει στο ημερολογιο μου ΟΛΑ τα sms που μου ειχε στειλει, ακομα και το "καλημερα" ή το "καληνυχτα" ή ακόμα και το "τι κανεις γατουλα μου?". Οσο για τις τηλεκαρτες, αστο, πονεμενη ιστορια.. Μια μερα ειχα παρει τρεις ωριαιες τηλεκαρτες και τις μιλησα ολες σε μια μερα... Συνεχομενα. Shocked

xaxa...αυτο ξεκινησα να το κανω και εγω ..εγραφα τα sms ολα για να τα εχω..με ωρα αποστολης παρακαλω...!αλλα καποια στιγμη βαρεθηκα....
ασε που οποτε τα ξαναδιαβαζα μου φαινοντουσαν ΄΄χαζα΄΄....
και ο αντρουλης μου τα περναγε στον υπολογιστη ...αλλα αυτος ο χαζουλης τα εχασε...
τεσπα...τωρα αμα τον ρωτησεις σου λεει ..ελα μωρε βλακειες ..τι να τα κανεις τα μνμ τα παλια...τρια παιδια εχουμε πια.....

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Nena έγραψε:[]
εγω εχω γραψει στο ημερολογιο μου ΟΛΑ τα sms που μου ειχε στειλει, ακομα και το "καλημερα" ή το "καληνυχτα" ή ακόμα και το "τι κανεις γατουλα μου?". Οσο για τις τηλεκαρτες, αστο, πονεμενη ιστορια.. Μια μερα ειχα παρει τρεις ωριαιες τηλεκαρτες και τις μιλησα ολες σε μια μερα... Συνεχομενα. Shocked

xaxa...αυτο ξεκινησα να το κανω και εγω ..εγραφα τα sms ολα για να τα εχω..με ωρα αποστολης παρακαλω...!αλλα καποια στιγμη βαρεθηκα....
ασε που οποτε τα ξαναδιαβαζα μου φαινοντουσαν ΄΄χαζα΄΄....
και ο αντρουλης μου τα περναγε στον υπολογιστη ...αλλα αυτος ο χαζουλης τα εχασε...
τεσπα...τωρα αμα τον ρωτησεις σου λεει ..ελα μωρε βλακειες ..τι να τα κανεις τα μνμ τα παλια...τρια παιδια εχουμε πια.....

Κορίτσια είχα μαζέψει 12 τετράδια με τέτοιο περιεχόμενο και στο τέλος τα πέταξα όλα γιατί βαρέθηκα και το θεώρησα και εγώ χαζό! Στην αρχη όμως είχα σχέδιο... Twisted Evil Έτσι και μου έκανε καμιά κουτσουκέλα είχα σκοπό να του τα στείλω μαζί με τα δωράκια που μου είχε κανει γιατί έλεγε μεγάλες κουβέντες... Ευτυχώς τις εννοούσε... Laughing Laughing Laughing Laughing

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!


Μικρός πάνω στα νεύρα του για λόγο που δεν θυμάται -θα έχασε η ομάδα του λέω εγώ- είχε χτυπήσει την πόρτα και της είχε ανοίξει τρύπα! Έτσι έβαλε την κάρτα από πάνω για να καλύψει την ζημιά και να μην το δουν οι γονείς του... Σας πληροφορώ ότι η κάρτα είναι ακόμα σε αυτό το σημείο και οι γονείς του ακόμα δεν έχουν πάρει χαμπάρι! Νομίζω πως την αξιοποίησε μια χαρά! Wink



Είδες που τελικά δεν πρέπει να πετάμε τίποτα? Εμάς έπεσε πάνω από την πόρτα ένα κομματάκι από τον τοίχο. Το στοκάραμε αλλά φυσικά δεν θα το βάψουμε γιατί δεν είναι δικό μας. Είχα ένα δωράκι τύπου αφίσα, εικόνα δεν ξέρω πως να το πω. Μια χαρά θα ταίριαζε εκεί. Έκανε τρύπα η ντουλάπα, η πόρτα, τσακ βάζεις την καρτούλα μια χαρά. Είχα μια ανθοδέσμη που μου άρεσε πάρα πολύ τότε και την αποξήρανα. Τέτοια δουλειά ούτε επαγγελματίας να ήμουν. Την κράτησα γερή 8 χρόνια περίπου. Αν την είχα θα την διακοσμούσα σε ένα σημείο που θέλω. Μπρελοκάκια, δαχτυλιδάκια και όλα τα [email=σκ@τουλάκια]σκ@τουλάκια[/email] μια χαρά κουδουνίστρες για τα παιδιά.

ssakkiss


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Despoinaki έγραψε:
koukida έγραψε:τίποτα δεν κρατάω- δεν εχουν να μου πουν τιποτα αυτες οι αναμνησεις. το παρελθον παντα το 'εσβηνα' για να προχωρήσω μπροστα.
Ειδικά οταν γνωρισα τον άντρα μου δεν υπήρχε περίπτωση να εχουν κατι να μου προσφερουν τα αναμνηστικά μιας προηγουμενης σχεσης.
Ειλικρινα- μετα τον αντρα μου δεν υπάρχει τίποτα αξιομνημόνευτο! Very Happy

Πόσο πολύ +φωνώ κουκιδίτσα μου...!!!
κ γω συμφωνω. για να χωρισαμε, καποιος λογος υπηρξε. γιατι να κραταω φωτογραφιες απο ανουσιες στιγμες? για μενα δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο απο το μωρο μου και τον πατερα του...melina. η ουσια ειναι αυτη.

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ssakkiss έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
koukida έγραψε:τίποτα δεν κρατάω- δεν εχουν να μου πουν τιποτα αυτες οι αναμνησεις. το παρελθον παντα το 'εσβηνα' για να προχωρήσω μπροστα.
Ειδικά οταν γνωρισα τον άντρα μου δεν υπήρχε περίπτωση να εχουν κατι να μου προσφερουν τα αναμνηστικά μιας προηγουμενης σχεσης.
Ειλικρινα- μετα τον αντρα μου δεν υπάρχει τίποτα αξιομνημόνευτο! Very Happy

Πόσο πολύ +φωνώ κουκιδίτσα μου...!!!
κ γω συμφωνω. για να χωρισαμε, καποιος λογος υπηρξε. γιατι να κραταω φωτογραφιες απο ανουσιες στιγμες? για μενα δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο απο το μωρο μου και τον πατερα του...melina. η ουσια ειναι αυτη.

Λυπάμαι πολύ που πριν το σύζυγο είχατε μόνο ανούσιες στιγμές και τίποτα αξιομνημόνευτο ως τότε. Τόσο πολύ χάλια ήταν όντως όλα ρε κορίτσια ή μήπως υπερβάλλετε λίγο; Τίποτα καλό δεν έχετε να θυμάστε από κανέναν; Μήπως είμαι τόσο τυχερή και δεν το ξέρω; Έχω να θυμάμαι πολύ όμορφες στιγμές, εκδρομές, ταξίδια, καταπληκτικές παρέες, πολύ έντονα συναισθήματα, ακραία βέβαια μερικές φορές, υπέροχους ανθρώπους που μοιράστηκα μαζί τους πολλά και θα μείνουν πάντα στο μυαλό μου, και κάνα δυο άλλους βέβαια που τους θυμάμαι και ακόμα μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι! Και μετά ήρθε ο σύζυγος που μετά από μια πολύ όμορφη σχέση καταλήξαμε στο γάμο, όχι γιατί ήταν η καλύτερη από όλες, αλλά γιατί ένοιωθα ότι είχε έρθει ο καιρός να γίνει και αυτό και ότι και εκείνος και οι συνθήκες ήταν οι κατάλληλες για να προχωρήσουμε μαζί και να κάνουμε οικογένεια. Και τώρα είμαστε μια χαρά μαζί οι τρεις μας, αλλά ζευγάρια χωρίζουν κάθε μέρα εκεί που δεν το περιμένει κανείς, και αν τύχει κάποτε να χωρίσουμε ελπίζω και ο σύζυγος να γίνει μία από τις καλύτερες αναμνήσεις μου γιατί λόγω του παιδιού δεν θα μπορέσω ποτέ να τον διαγράψω οριστικά.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria2010 έγραψε:
ssakkiss έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
koukida έγραψε:τίποτα δεν κρατάω- δεν εχουν να μου πουν τιποτα αυτες οι αναμνησεις. το παρελθον παντα το 'εσβηνα' για να προχωρήσω μπροστα.
Ειδικά οταν γνωρισα τον άντρα μου δεν υπήρχε περίπτωση να εχουν κατι να μου προσφερουν τα αναμνηστικά μιας προηγουμενης σχεσης.
Ειλικρινα- μετα τον αντρα μου δεν υπάρχει τίποτα αξιομνημόνευτο! Very Happy

Πόσο πολύ +φωνώ κουκιδίτσα μου...!!!
κ γω συμφωνω. για να χωρισαμε, καποιος λογος υπηρξε. γιατι να κραταω φωτογραφιες απο ανουσιες στιγμες? για μενα δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο απο το μωρο μου και τον πατερα του...melina. η ουσια ειναι αυτη.

Λυπάμαι πολύ που πριν το σύζυγο είχατε μόνο ανούσιες στιγμές και τίποτα αξιομνημόνευτο ως τότε. Τόσο πολύ χάλια ήταν όντως όλα ρε κορίτσια ή μήπως υπερβάλλετε λίγο; Τίποτα καλό δεν έχετε να θυμάστε από κανέναν; Μήπως είμαι τόσο τυχερή και δεν το ξέρω; Έχω να θυμάμαι πολύ όμορφες στιγμές, εκδρομές, ταξίδια, καταπληκτικές παρέες, πολύ έντονα συναισθήματα, ακραία βέβαια μερικές φορές, υπέροχους ανθρώπους που μοιράστηκα μαζί τους πολλά και θα μείνουν πάντα στο μυαλό μου, και κάνα δυο άλλους βέβαια που τους θυμάμαι και ακόμα μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι! Και μετά ήρθε ο σύζυγος που μετά από μια πολύ όμορφη σχέση καταλήξαμε στο γάμο, όχι γιατί ήταν η καλύτερη από όλες, αλλά γιατί ένοιωθα ότι είχε έρθει ο καιρός να γίνει και αυτό και ότι και εκείνος και οι συνθήκες ήταν οι κατάλληλες για να προχωρήσουμε μαζί και να κάνουμε οικογένεια. Και τώρα είμαστε μια χαρά μαζί οι τρεις μας, αλλά ζευγάρια χωρίζουν κάθε μέρα εκεί που δεν το περιμένει κανείς, και αν τύχει κάποτε να χωρίσουμε ελπίζω και ο σύζυγος να γίνει μία από τις καλύτερες αναμνήσεις μου γιατί λόγω του παιδιού δεν θα μπορέσω ποτέ να τον διαγράψω οριστικά.

να μην λυπάσαι φίλη μου καθόλου- ο καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα- και κρατάει ότι θελει στη ζωή του.
αν εσυ το βλεπεις έτσι- θα μπορουσα κ εγω να πω ότι αν ο αντρας σου δεν σου βγαζει το να μην θυμασαι τπτ απο προηγουμενες ερωτικες σχεσεις -τοτε δεν ειναι και ο τοπ.
αλλα δεν θα το πω. απλά θα μπορουσα να το ειχα πει. Wink Wink

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria2010 έγραψε:
ssakkiss έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
koukida έγραψε:τίποτα δεν κρατάω- δεν εχουν να μου πουν τιποτα αυτες οι αναμνησεις. το παρελθον παντα το 'εσβηνα' για να προχωρήσω μπροστα.
Ειδικά οταν γνωρισα τον άντρα μου δεν υπήρχε περίπτωση να εχουν κατι να μου προσφερουν τα αναμνηστικά μιας προηγουμενης σχεσης.
Ειλικρινα- μετα τον αντρα μου δεν υπάρχει τίποτα αξιομνημόνευτο! Very Happy

Πόσο πολύ +φωνώ κουκιδίτσα μου...!!!
κ γω συμφωνω. για να χωρισαμε, καποιος λογος υπηρξε. γιατι να κραταω φωτογραφιες απο ανουσιες στιγμες? για μενα δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο απο το μωρο μου και τον πατερα του...melina. η ουσια ειναι αυτη.

Λυπάμαι πολύ που πριν το σύζυγο είχατε μόνο ανούσιες στιγμές και τίποτα αξιομνημόνευτο ως τότε. Τόσο πολύ χάλια ήταν όντως όλα ρε κορίτσια ή μήπως υπερβάλλετε λίγο; Τίποτα καλό δεν έχετε να θυμάστε από κανέναν; Μήπως είμαι τόσο τυχερή και δεν το ξέρω; Έχω να θυμάμαι πολύ όμορφες στιγμές, εκδρομές, ταξίδια, καταπληκτικές παρέες, πολύ έντονα συναισθήματα, ακραία βέβαια μερικές φορές, υπέροχους ανθρώπους που μοιράστηκα μαζί τους πολλά και θα μείνουν πάντα στο μυαλό μου, και κάνα δυο άλλους βέβαια που τους θυμάμαι και ακόμα μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι! Και μετά ήρθε ο σύζυγος που μετά από μια πολύ όμορφη σχέση καταλήξαμε στο γάμο, όχι γιατί ήταν η καλύτερη από όλες, αλλά γιατί ένοιωθα ότι είχε έρθει ο καιρός να γίνει και αυτό και ότι και εκείνος και οι συνθήκες ήταν οι κατάλληλες για να προχωρήσουμε μαζί και να κάνουμε οικογένεια. Και τώρα είμαστε μια χαρά μαζί οι τρεις μας, αλλά ζευγάρια χωρίζουν κάθε μέρα εκεί που δεν το περιμένει κανείς, και αν τύχει κάποτε να χωρίσουμε ελπίζω και ο σύζυγος να γίνει μία από τις καλύτερες αναμνήσεις μου γιατί λόγω του παιδιού δεν θα μπορέσω ποτέ να τον διαγράψω οριστικά.

δεν νομιζω οτι τα κοριτσια εννοουσαν πως πριν το συζηγο τους ειχαν μονο ανουσιες στιγμες κ ολα ηταν χαλια...
αν ειναι δυνατον το οτι αποφασιζει καποιος να μην κρατησει τις αναμνησεις του παρελθοντως αυτοματως σημαινει οτι η ζωη του ηταν ανουσια... κ εγω δεν εχω κρατησει παλια αναμνηστικα,ειμαι πλεον με τον συζηγο μου,με αγαπαει τον αγαπαω περναω απιστευτα ομορφα μαζι του,με κανει ευτυχισμενη κ πολυ συντομα περιμενουμε το ωραιοτερο δωρο του κοσμου το μωρακι μας... για μενα δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να εχω κρατημενες φωτογραφιες κ διαφορα αλλα αναμνηστικα απο προηγουμενες σχεσεις.. κοιταω μπροστα κ μονο αυτο με νοιαζει... το να τα κρατουσα ολα αυτα θα το θεωρουσα ανουσιο για μενα, δεν κρινω ομως κ καμια κοπελα που θα εκανε το αντιθετο(μην παρεξηγηθω)... οπως ειπα κ στην φιλη μας να κανει αυτο που αυτη αισθανετε αν θελει τα κρατησει βεβαιως να τα κρατησει αλλα παλι αν δεν τα θελει να τα ξεφορτωθει...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α πες τα ρε Μinoubaki
αυτο ειπαμε- θα κανει οτι καταλαβαινει κ θελει εκεινη- δεν θα κρινουμε ουτε το γιατι το κανει- ουτε το γιατι καποιος δεν το κανει.καλα κανει και τα κραταει!

ο καθενας μιλαει για τον εαυτο του.
οχι και να εκφραζουμε την λυπηση μας και να βγαζουμε αυθαιρετα συμπερασματα οτι αυτος που δεν του ρχεται να θυμαται κατι απο τα παλια ειχε ανουσιο παρελθον! ημαρτον... Shocked
γιναμε και για λύπηση... Shocked Shocked

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria2010 έγραψε:Λυπάμαι πολύ που πριν το σύζυγο είχατε μόνο ανούσιες στιγμές και τίποτα αξιομνημόνευτο ως τότε. Τόσο πολύ χάλια ήταν όντως όλα ρε κορίτσια ή μήπως υπερβάλλετε λίγο; Τίποτα καλό δεν έχετε να θυμάστε από κανέναν; Μήπως είμαι τόσο τυχερή και δεν το ξέρω; Έχω να θυμάμαι πολύ όμορφες στιγμές...
Κι εγω αυτης της άποψης είμαι, Μαρια. Όντως με το σύζυγο έχω ζήσει τις καλύτερες στιγμές μου, είναι ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής μου, εννοείται, αλλά αυτό δεν εξαθλιώνει αμέσως όλες τις προηγούμενες εμπειρίες.
Κι εμένα μου έχει τυχει να σκίσω φωτογραφίες, κάρτες, να πετάξω αναμνηστικά, όχι διότι ηταν ανούσια, αλλά διότι με πονούσε να τα βλέπω. Μια μέρα, κι ενώ ημουν σε φάση παρακμής, κλάματος, ποτού και τσιγάρου (πριν γνωρίσω τον άντρα μου) έκαψα ένα γράμμα από τον μεγαλύτερο μέχρι τότε ερωτα που είχα, και με τον οποίο χωρίσαμε κάτω από πολύ άσχημες συνθήκες. Και η συγκάτοικός μου και κολλητή μου όταν το είδε μου είπε "Γιατί καις το παρελθόν σου? Όσο κι αν σε πονάει, είναι το μόνο δικό σου πράγμα σε αυτη τη γη".
Τα αναμνηστικά θεωρώ ότι αποτελούν πρόβλημα μόνο αν δεν έχεις ξεπεράσει το παρελθόν. Αν ημουν ακόμα ερωτευμένη με τον τύπο ομολογώ ότι δεν θα άντεχα να τα κρατάω. Αν θες να τα πετάξεις πέτα τα, δεν έχουν υλική αξία, αν θες να τα κρατησεις κρατα τα, αν έχουν συναισθηματική αξία για σένα. Το πρόβλημα υπάρχει στις αναμνήσεις που κρατάμε εμείς στο μυαλό μας και στο πόσο έτοιμοι είμαστε για καινουριες εμπειρίες.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:...ημαρτον... Shocked
γιναμε και για λύπηση... Shocked Shocked
Κουκι!!! Μην αρπαζεσαι!!! Θα σε στειλω διακοπες με θεουσες!! Razz Razz

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
koukida έγραψε:...ημαρτον... Shocked
γιναμε και για λύπηση... Shocked Shocked
Κουκι!!! Μην αρπαζεσαι!!! Θα σε στειλω διακοπες με θεουσες!! Razz Razz

ασε με κ εσυ μαρη- ειμαι Λέων και το χω αυτο- θιγομαι -- my pride ρε παιδι μου Razz Razz Razz Razz

να πω το λοιπον οτι ειχα ομορφες και κακες σχεσεις- περασα τρελες εποχες με πολυ ωραια ατομα - αλλα δεν μουρχεται να τα κρατησω γιατι -προσωπικά- μιλάω - μεσολαβησαν καποιες εμπειριες και στιγμες με τον αντρα μου που τα σβήσαν όλα- ασυναισθητα το κανω και πηγαια.
κακο ειναι????? Shocked

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καθολου κακο δεν ειναι, εξαρταται από τον ανθρωπο, να κραταει ή να πετάει. Εγω πχ κρατάω μεχρι και τα εισιτήρια τως αεροπλάνων απο κάθε φορά που πηγαινοερχόμουν Αγγλία (8 χρόνια επί 3 φορές το χρόνο πηγαινε-ελα επί 2 αεροπλάνα τη φορά = ...)
Και αυτο με τους λεοντες, ωχ ωχ ωχ, εχω να τραβηξω πολλά απο τον μεγάλο...

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παλι θα διαφωνησω...
στην ζωη μου εχω περασει παρα πολυ ομορφα κ δεν ηταν καθολου ανουσια... ισα ισα μεχρι τα 28 εχω ζησει τη ζωη μου παρα πολυ εντονα... μεχρι που γνωρισα τον συζηγο μου κ η ζωη μου αλλαξε εντελως...
ναι ειχα καποιο παρελθον κ εγω κ ο συζηγος μου ο οποιος πρωτος εκανε την κινηση να ξεφορτωθει τα παντα οτι ειχε σχεση με προηγουμενες σχεσεις του... το οτι δεν κρατησαμε αυτες τις αναμνησεις ειμαστε κ για λυπηση???η η ζωη μας δεν ειχε νοημα πριν???η δεν εχουμε περασει ευτιχισμενες στιγμες πιο πριν? δεν νομιζω...
για μενα σημασια εχει οτι τον λατρευω κ με λατρευει...
τισ φωτογραφιες με τους πρωην να τις κανω τι???να αναπολω το παρελθον??? οχι δεν το αναπαλω περασα ομορφες στιγμες αλλα απο εκει κ περα ειμαι με τον ανθρωπο που κ κανω ονειρα για το μελλον πλεον κ οχι για το παρελθον...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Καθολου κακο δεν ειναι, εξαρταται από τον ανθρωπο, να κραταει ή να πετάει. Εγω πχ κρατάω μεχρι και τα εισιτήρια τως αεροπλάνων απο κάθε φορά που πηγαινοερχόμουν Αγγλία (8 χρόνια επί 3 φορές το χρόνο πηγαινε-ελα επί 2 αεροπλάνα τη φορά = ...)
Και αυτο με τους λεοντες, ωχ ωχ ωχ, εχω να τραβηξω πολλά απο τον μεγάλο...

ααα θα γινει το καλυτερο παιδι!!!!!!!!! δε ντο συζητω!!!! Very Happy

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
Nena έγραψε:Καθολου κακο δεν ειναι, εξαρταται από τον ανθρωπο, να κραταει ή να πετάει. Εγω πχ κρατάω μεχρι και τα εισιτήρια τως αεροπλάνων απο κάθε φορά που πηγαινοερχόμουν Αγγλία (8 χρόνια επί 3 φορές το χρόνο πηγαινε-ελα επί 2 αεροπλάνα τη φορά = ...)
Και αυτο με τους λεοντες, ωχ ωχ ωχ, εχω να τραβηξω πολλά απο τον μεγάλο...

ααα θα γινει το καλυτερο παιδι!!!!!!!!! δε ντο συζητω!!!! Very Happy
Αυτος τουλαχιστον να πεταει τα memorabilia διότι μαζευω εγω, μαζευει ο μπαμπας, θα χρειαστουμε 8ωροφο για να τα βαλουμε...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια, μην μπερδεύεστε. Η κάθεμια μας πολύ απλά δίνει άλλη αξία σε αυτό που ονομάζουμε παρελθόν, παρόν και μέλλον.

Εγώ χαίρομαι που έζησα το παρελθόν αλλά κοιτάω πάντα μπροστά και δεν θέλω τίποτα να με τραβάει προς τα πίσω. Με λίγα λόγια δεν αναπολώ. Ότι έχω ζήσει με κάνει τον άνθρωπο που είμαι σήμερα αλλά δεν αφήνω ποτέ το παρελθόν να απασχολήσει το μυαλό μου. Θα σας πω ένα απλό παράδειγμα για να καταλάβαιτε τι εννοώ. Πριν από 3 εβδομαδες πήγαμε διακοπές στην Κατερίνη και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ! Οι πρώτες μας διακοπές με το παιδί και οι καλύτερες της ζωής μου! Χθες ο άντρας μου με ρώτησε κάτι. Αν θα ήθελα να βρισκόμουν ακόμα εκεί και του είπα όχι! Και πέρασα τέλεια όπως είπα. Αλλά πολύ απλά μέσα στο μυαλο μου είναι κάτι που τελείωσε. Ήταν μια 5ημερη εκδρομή και έληξε. Πάμε γι' αλλα τώρα! Για εμένα μεγαλύτερη αξία πάντα έχει το παρόν μα ακόμα μεγαλύτερη το μέλλον. Μου αρέσει να ονειρεύομαι το μέλλον και να κάνω σχέδια αλλά δεν νοσταλγώ ποτέ το παρελθόν παρόλο που χαίρομαι που το έχω ζήσει όπως το έζησα! Όμως δεν αναπολώ στιγμές γιατί δεν είναι στον χαρακτήρα μου. Είναι θέμα χαρακτήρα πιστεύω το πόσο σημασία δίνει κάποιος στο παρελθόν.

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Κορίτσια, μην μπερδεύεστε. Η κάθεμια μας πολύ απλά δίνει άλλη αξία σε αυτό που ονομάζουμε παρελθόν, παρόν και μέλλον.

Εγώ χαίρομαι που έζησα το παρελθόν αλλά κοιτάω πάντα μπροστά και δεν θέλω τίποτα να με τραβάει προς τα πίσω. Με λίγα λόγια δεν αναπολώ. Ότι έχω ζήσει με κάνει τον άνθρωπο που είμαι σήμερα αλλά δεν αφήνω ποτέ το παρελθόν να απασχολήσει το μυαλό μου. Θα σας πω ένα απλό παράδειγμα για να καταλάβαιτε τι εννοώ. Πριν από 3 εβδομαδες πήγαμε διακοπές στην Κατερίνη και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ! Οι πρώτες μας διακοπές με το παιδί και οι καλύτερες της ζωής μου! Χθες ο άντρας μου με ρώτησε κάτι. Αν θα ήθελα να βρισκόμουν ακόμα εκεί και του είπα όχι! Και πέρασα τέλεια όπως είπα. Αλλά πολύ απλά μέσα στο μυαλο μου είναι κάτι που τελείωσε. Ήταν μια 5ημερη εκδρομή και έληξε. Πάμε γι' αλλα τώρα! Για εμένα μεγαλύτερη αξία πάντα έχει το παρόν μα ακόμα μεγαλύτερη το μέλλον. Μου αρέσει να ονειρεύομαι το μέλλον και να κάνω σχέδια αλλά δεν νοσταλγώ ποτέ το παρελθόν παρόλο που χαίρομαι που το έχω ζήσει όπως το έζησα! Όμως δεν αναπολώ στιγμές γιατί δεν είναι στον χαρακτήρα μου. Είναι θέμα χαρακτήρα πιστεύω το πόσο σημασία δίνει κάποιος στο παρελθόν.

Συμφωνώ απόλυτα.

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι θα συμφωνησω μαζι σου...
κ οπως ειπα κ πιο πριν δεν κρινω καποια κοπελα που θα κανει το αντιθετο κ δεν το θεωρω κακο...
απλα μου χτυπησαν λιγο ασχημα καποιες εκφρασεις οπως:Λυπάμαι πολύ που πριν το σύζυγο είχατε μόνο ανούσιες στιγμές και τίποτα αξιομνημόνευτο ως τότε. η : Τόσο πολύ χάλια ήταν όντως όλα ρε κορίτσια ¨η: Μήπως είμαι τόσο τυχερή και δεν το ξέρω; Έχω να θυμάμαι πολύ όμορφες στιγμές...!!!
ο καθενας σιγουρα λειτουργει διαφορετικα κ απλα το θεωρησα λιγο παραλογο να θεωρουμε την ζωη καποιου ανουσια η χαλια μονο κ μονο επειδη πεταξε καποιες φωτο με πρωην....

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:Μαρακι θα συμφωνησω μαζι σου...
κ οπως ειπα κ πιο πριν δεν κρινω καποια κοπελα που θα κανει το αντιθετο κ δεν το θεωρω κακο...
απλα μου χτυπησαν λιγο ασχημα καποιες εκφρασεις οπως:Λυπάμαι πολύ που πριν το σύζυγο είχατε μόνο ανούσιες στιγμές και τίποτα αξιομνημόνευτο ως τότε. η : Τόσο πολύ χάλια ήταν όντως όλα ρε κορίτσια ¨η: Μήπως είμαι τόσο τυχερή και δεν το ξέρω; Έχω να θυμάμαι πολύ όμορφες στιγμές...!!!
ο καθενας σιγουρα λειτουργει διαφορετικα κ απλα το θεωρησα λιγο παραλογο να θεωρουμε την ζωη καποιου ανουσια η χαλια μονο κ μονο επειδη πεταξε καποιες φωτο με πρωην....
ουτε εμενα μου άρεσε το υπονοούμενο- δεν γνωριζομαστε καν - να μην πηδαμε σε συμπερασματα γιατι καποιοι- οπως εγω ας πουμε- θιγονται.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις