Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
567 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 567 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 17]

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:
Ιωαννα-Cookie έγραψε:Επισης τα μωρακια που οι μητερες τους ηταν διαβητικες προτου μεινουν εγκυες εχουν περισσοτερους κινδυνους προβληματων υγειας, ειδικα αν ο διαβητης πριν απο την εγκυμοσυνη δεν ηταν καλα ελεγχομενος.Οι γυναικες που εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να εμφανισουν διαβητη κυησης ειναι αυτες που ειχαν διαβητη κυησης σε καποια προηγουμενη εγκυμοσυνη τους η που εχουν γεννησει προηγουμενως ενα η και περισσοτερα υπερβαρα μωρα.Οι παχύσαρκες γυναίκες(με δεικτη BMI μεγαλύτερο από 27),οι μεγαλες σε ηλικια γυναικες (οσο αυξανεται η ηλικια τοσο αυξανονται και οι πιθανοτητες),οι γυναικες που εχουν εστω και ενα συγγενη πρωτου βαθμου που ειναι διαβητικος και ακολουθει θεραπεια με ινσουλινη και οι γυναικες που καταγονται από Ασια,Ινδια,Καραϊβικη(Αφρικανικης προελευσης)η απο τη Μεση Ανατολη.

Ιωάννα σ'ευχαριστούμε πολύ για το αναλυτικό κείμενο!Δυστυχώς εγώ δεν ανήκω σε καμία από αυτές τις κατηγορίες και μάλλον αυτό με κάνει την εξαίρεση στον κανόνα scratch scratch Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου 49,5 κιλά και όταν έκανα την καμπύλη είχα φτάσει στα 53,5. Με την διατροφή έχασα το 1κιλό και από τότε δεν έχω βάλει ούτε γραμμάριο. Επίσης δεν έχω συγγενή πρώτου βαθμού με σάκχαρο και από όσο γνωρίζω δεν κατάγομαι από καμία εξωτική χωρα Razz Razz Θεωρώ πως δεν είχα σάκχαρο πριν γιατί σε ό,τι εξετάσεις είχα κάνει κατά καιρούς ήτανε εντάξει-τώρα θα μου πεις και στην εγκυμοσύνη οι εξετάσεις νηστείας μια χαρά ήτανε..Άμα είναι να σου τύχει..

Και εγω στην ιδια κατηγορια ειμαι!! Δεν ανηκω σε καμια κατηγορια, δε πηρα κιλα, αλλα ειχα ρημαξει τα σταφυλια και γενικα τα φρουτα ολο τον Αυγουστο και καπακι εκανα καμπυλη, νομιζω εκει την επαθα...

Ψωμι παντως φτιαχνω μονη μου με ψωμι ολικης αλεσης και δε μου ανεβαινει καθολου και ας τρωω 2 φετες. Ενω με φρυγανιες μου ανεβαινει, παρολο που πηρα αυτες με τη λιγοτερη ζαχαρη που υπαρχουν (ειναι και ψιλοαηδια ρε γαμωτο Laughing )...
Παντως βρε κοριτσια μου φαινεται οτι καποιες φορες ειναι και λιγο υπερβολη, σε τιγκαρουν με μετρησεις και ινσουλινες που ισως να μη χρειαζονται, για δικους τους λογους... Ευτυχως εγω επεσα σε νορμαλ ανθρωπους και δε με ταλαιπωρησαν. Βεβαια αν μου ελεγαν κανενα κουλο θα το εψαχνα πιο πολυ, γιατι φαρμακα ετσι δε θελω να παιρνω... Και ακουω και κατι κουλα να δινουν με τη μια ινσουλινη, με τιμες πιο χαμηλες απο τις δικες μου στη καμπυλη και ειμαι πολυ καχυποπτη!!! Twisted Evil

????????


Επισκέπτης
Ιωαννα-Cookie έγραψε:
Mariori έγραψε:Βρε Ιωάννα έτσι που τα λες είσαι πολύ αγχολυτική!!!!!!! Και για μαια είναι μεγάλο προσόν αυτό!!! Εμ, βεβαια! Αν υπήρχε τετοιο ρίσκο θα δίνανε κατευθείαν ινσουλινη, δε θα κάναμε πειράματα με τη διατροφή!!!
Ακριβως! Wink Οποτε μην αγχωνεσαι καθολου καλη μου!!!!! Very Happy Χαιρομαι πολυ που μπορω να σε ηρεμησω!!!! I love you Ισως να εχω ελπιδες να γινω μαια τελικα Razz Razz
Με το καλο το μωρακι σου!!!!!!! Very Happy I love you I love you I love you I love you I love you I love you

Ασχετο, Ιωαννουλα μου, οπως ειναι ο σκυλακος σου στη φωτο, μου φανηκε σαν ταψι με παϊδακια!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται.......... Laughing Laughing Laughing

Ιωαννα-Cookie

Ιωαννα-Cookie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλα καποιοι ειναι τραγικοι,με το παραμικρο ινσουλινη...Αλλα τα παιρνουν,οποτε γιαυτο το κανουν....Το κακο σε αυτη την υποθεση ειναι οτι αν ριξουν πολυ το επιπεδο της γλυκοζης δεν ειναι καλο....Οποτε θα επρεπε να ειναι πιο προσεχτικοι και να μη κοιτανε τη τσεπη τους μονο!!!!! Twisted Evil
etoile! έγραψε:Ασχετο, Ιωαννουλα μου, οπως ειναι ο σκυλακος σου στη φωτο, μου φανηκε σαν ταψι με παϊδακια!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται.......... Laughing Laughing Laughing
Καλα βρε και εσυ ταψι με παιδακια???Κατι σε πιο λαιτ δε παιζει???? Razz Razz Razz Razz Razz Razz

????????


Επισκέπτης
Ιωαννα-Cookie έγραψε:Καλα καποιοι ειναι τραγικοι,με το παραμικρο ινσουλινη...Αλλα τα παιρνουν,οποτε γιαυτο το κανουν....Το κακο σε αυτη την υποθεση ειναι οτι αν ριξουν πολυ το επιπεδο της γλυκοζης δεν ειναι καλο....Οποτε θα επρεπε να ειναι πιο προσεχτικοι και να μη κοιτανε τη τσεπη τους μονο!!!!! Twisted Evil
etoile! έγραψε:Ασχετο, Ιωαννουλα μου, οπως ειναι ο σκυλακος σου στη φωτο, μου φανηκε σαν ταψι με παϊδακια!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται.......... Laughing Laughing Laughing
Καλα βρε και εσυ ταψι με παιδακια???Κατι σε πιο λαιτ δε παιζει???? Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Μα ολα εμποριο πια;; Ακομα και στην εγκυμοσυνη;;; Κριμα!!

Ελα ντε, παϊδακια;;;;Χαχαχα, μολις καταλαβα οτι ειναι σκυλακι πεθανα στο γελιο!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Ιωαννα-Cookie

Ιωαννα-Cookie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
etoile! έγραψε:Μα ολα εμποριο πια;; Ακομα και στην εγκυμοσυνη;;; Κριμα!!
Δυστυχως!!!!Εξαρταται και απο το γιατρο στον οποιο θα πεσεις!!!Αν κοιταζει τη τσεπη του κλαφ'τα!!!! Mad

etoile! έγραψε:Ελα ντε, παϊδακια;;;;Χαχαχα, μολις καταλαβα οτι ειναι σκυλακι πεθανα στο γελιο!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
etoile! έγραψε:
Carrie έγραψε:
Ιωαννα-Cookie έγραψε:Επισης τα μωρακια που οι μητερες τους ηταν διαβητικες προτου μεινουν εγκυες εχουν περισσοτερους κινδυνους προβληματων υγειας, ειδικα αν ο διαβητης πριν απο την εγκυμοσυνη δεν ηταν καλα ελεγχομενος.Οι γυναικες που εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να εμφανισουν διαβητη κυησης ειναι αυτες που ειχαν διαβητη κυησης σε καποια προηγουμενη εγκυμοσυνη τους η που εχουν γεννησει προηγουμενως ενα η και περισσοτερα υπερβαρα μωρα.Οι παχύσαρκες γυναίκες(με δεικτη BMI μεγαλύτερο από 27),οι μεγαλες σε ηλικια γυναικες (οσο αυξανεται η ηλικια τοσο αυξανονται και οι πιθανοτητες),οι γυναικες που εχουν εστω και ενα συγγενη πρωτου βαθμου που ειναι διαβητικος και ακολουθει θεραπεια με ινσουλινη και οι γυναικες που καταγονται από Ασια,Ινδια,Καραϊβικη(Αφρικανικης προελευσης)η απο τη Μεση Ανατολη.

Ιωάννα σ'ευχαριστούμε πολύ για το αναλυτικό κείμενο!Δυστυχώς εγώ δεν ανήκω σε καμία από αυτές τις κατηγορίες και μάλλον αυτό με κάνει την εξαίρεση στον κανόνα scratch scratch Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου 49,5 κιλά και όταν έκανα την καμπύλη είχα φτάσει στα 53,5. Με την διατροφή έχασα το 1κιλό και από τότε δεν έχω βάλει ούτε γραμμάριο. Επίσης δεν έχω συγγενή πρώτου βαθμού με σάκχαρο και από όσο γνωρίζω δεν κατάγομαι από καμία εξωτική χωρα Razz Razz Θεωρώ πως δεν είχα σάκχαρο πριν γιατί σε ό,τι εξετάσεις είχα κάνει κατά καιρούς ήτανε εντάξει-τώρα θα μου πεις και στην εγκυμοσύνη οι εξετάσεις νηστείας μια χαρά ήτανε..Άμα είναι να σου τύχει..

Και εγω στην ιδια κατηγορια ειμαι!! Δεν ανηκω σε καμια κατηγορια, δε πηρα κιλα, αλλα ειχα ρημαξει τα σταφυλια και γενικα τα φρουτα ολο τον Αυγουστο και καπακι εκανα καμπυλη, νομιζω εκει την επαθα...

Ψωμι παντως φτιαχνω μονη μου με ψωμι ολικης αλεσης και δε μου ανεβαινει καθολου και ας τρωω 2 φετες. Ενω με φρυγανιες μου ανεβαινει, παρολο που πηρα αυτες με τη λιγοτερη ζαχαρη που υπαρχουν (ειναι και ψιλοαηδια ρε γαμωτο Laughing )...
Παντως βρε κοριτσια μου φαινεται οτι καποιες φορες ειναι και λιγο υπερβολη, σε τιγκαρουν με μετρησεις και ινσουλινες που ισως να μη χρειαζονται, για δικους τους λογους... Ευτυχως εγω επεσα σε νορμαλ ανθρωπους και δε με ταλαιπωρησαν. Βεβαια αν μου ελεγαν κανενα κουλο θα το εψαχνα πιο πολυ, γιατι φαρμακα ετσι δε θελω να παιρνω... Και ακουω και κατι κουλα να δινουν με τη μια ινσουλινη, με τιμες πιο χαμηλες απο τις δικες μου στη καμπυλη και ειμαι πολυ καχυποπτη!!! Twisted Evil


Το παρατήρησες κι εσύ αυτό με τις φρυγανιές ε; Κάπου πιο πάνω το είχα αναφέρει κι εγώ και το συζητούσαμε με την Κάρρυ. Κι εγώ με δυο φέτες ψωμί ολικής είμαι μια χαρά με τις φρυγανιές όχι. Το ψωμί το φιάχνεις στον αρτοπαρασκευαστή; Έχεις καμιά καλή συνταγή;

????????


Επισκέπτης
Mariori έγραψε:
etoile! έγραψε:
Carrie έγραψε:
Ιωαννα-Cookie έγραψε:Επισης τα μωρακια που οι μητερες τους ηταν διαβητικες προτου μεινουν εγκυες εχουν περισσοτερους κινδυνους προβληματων υγειας, ειδικα αν ο διαβητης πριν απο την εγκυμοσυνη δεν ηταν καλα ελεγχομενος.Οι γυναικες που εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να εμφανισουν διαβητη κυησης ειναι αυτες που ειχαν διαβητη κυησης σε καποια προηγουμενη εγκυμοσυνη τους η που εχουν γεννησει προηγουμενως ενα η και περισσοτερα υπερβαρα μωρα.Οι παχύσαρκες γυναίκες(με δεικτη BMI μεγαλύτερο από 27),οι μεγαλες σε ηλικια γυναικες (οσο αυξανεται η ηλικια τοσο αυξανονται και οι πιθανοτητες),οι γυναικες που εχουν εστω και ενα συγγενη πρωτου βαθμου που ειναι διαβητικος και ακολουθει θεραπεια με ινσουλινη και οι γυναικες που καταγονται από Ασια,Ινδια,Καραϊβικη(Αφρικανικης προελευσης)η απο τη Μεση Ανατολη.

Ιωάννα σ'ευχαριστούμε πολύ για το αναλυτικό κείμενο!Δυστυχώς εγώ δεν ανήκω σε καμία από αυτές τις κατηγορίες και μάλλον αυτό με κάνει την εξαίρεση στον κανόνα scratch scratch Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου 49,5 κιλά και όταν έκανα την καμπύλη είχα φτάσει στα 53,5. Με την διατροφή έχασα το 1κιλό και από τότε δεν έχω βάλει ούτε γραμμάριο. Επίσης δεν έχω συγγενή πρώτου βαθμού με σάκχαρο και από όσο γνωρίζω δεν κατάγομαι από καμία εξωτική χωρα Razz Razz Θεωρώ πως δεν είχα σάκχαρο πριν γιατί σε ό,τι εξετάσεις είχα κάνει κατά καιρούς ήτανε εντάξει-τώρα θα μου πεις και στην εγκυμοσύνη οι εξετάσεις νηστείας μια χαρά ήτανε..Άμα είναι να σου τύχει..

Και εγω στην ιδια κατηγορια ειμαι!! Δεν ανηκω σε καμια κατηγορια, δε πηρα κιλα, αλλα ειχα ρημαξει τα σταφυλια και γενικα τα φρουτα ολο τον Αυγουστο και καπακι εκανα καμπυλη, νομιζω εκει την επαθα...

Ψωμι παντως φτιαχνω μονη μου με ψωμι ολικης αλεσης και δε μου ανεβαινει καθολου και ας τρωω 2 φετες. Ενω με φρυγανιες μου ανεβαινει, παρολο που πηρα αυτες με τη λιγοτερη ζαχαρη που υπαρχουν (ειναι και ψιλοαηδια ρε γαμωτο Laughing )...
Παντως βρε κοριτσια μου φαινεται οτι καποιες φορες ειναι και λιγο υπερβολη, σε τιγκαρουν με μετρησεις και ινσουλινες που ισως να μη χρειαζονται, για δικους τους λογους... Ευτυχως εγω επεσα σε νορμαλ ανθρωπους και δε με ταλαιπωρησαν. Βεβαια αν μου ελεγαν κανενα κουλο θα το εψαχνα πιο πολυ, γιατι φαρμακα ετσι δε θελω να παιρνω... Και ακουω και κατι κουλα να δινουν με τη μια ινσουλινη, με τιμες πιο χαμηλες απο τις δικες μου στη καμπυλη και ειμαι πολυ καχυποπτη!!! Twisted Evil


Το παρατήρησες κι εσύ αυτό με τις φρυγανιές ε; Κάπου πιο πάνω το είχα αναφέρει κι εγώ και το συζητούσαμε με την Κάρρυ. Κι εγώ με δυο φέτες ψωμί ολικής είμαι μια χαρά με τις φρυγανιές όχι. Το ψωμί το φιάχνεις στον αρτοπαρασκευαστή; Έχεις καμιά καλή συνταγή;


Εφτιαχνα χωριατικο στο χερι, τωρα με το ολικης το κανω στον αρτοπαρασκευαστη. Εχει συνταγες,αλλα επειδη ολες εχουν ή ζαχαρη ή μελι ή γενικα δε μου αρεσουν, πηρα ενα αλευρι ολικης που ειναι ετοιμο για αρτοπαρασκευαστη, το βαζω με νερο και γινεται σε 2,5 ωρες!! Μια χαρα ειναι!!! Very Happy
Και κραταει 1 εβδομαδα στο ψυγειο και ειναι νοστιμοτατο, του φουρνου δε μπορω να το φαω την αλλη μερα.
Με εχει σωσει ο αρτοπαρασκευαστης ,γιατι τωρα που τρωμε αρκετο ψωμι δε θα αντεχα να ζυμωνω!!!! Shocked

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα με έχει σώσει ο αρτοπαρασκευαστής γιατί το ψωμι εδώ κάνει από 3,50 μεχρι 4,80 affraid affraid affraid οπότε τον χρησιμοποιούσα σταθερά. Τώρα με το ζάχαρο θέλω να βρω μια συνταγή να μου το κάνει λίγο πιο αφράτο για να νομιζω ότι τρωω πιο πολύ Smile Προς το παρών αγοράζω μαυρό βιολογικό αλλά κάνει 3,80 το κιλό, δε λεει! Έχω δει κι εγώ έτοιμο μειγμα για μαύρο ψωμί, λες να το δοκιμάσω; Αυτό δεν θα έχει ήδη ζάχαρη μέσα;

????????


Επισκέπτης
Mariori έγραψε:Εμένα με έχει σώσει ο αρτοπαρασκευαστής γιατί το ψωμι εδώ κάνει από 3,50 μεχρι 4,80 affraid affraid affraid οπότε τον χρησιμοποιούσα σταθερά. Τώρα με το ζάχαρο θέλω να βρω μια συνταγή να μου το κάνει λίγο πιο αφράτο για να νομιζω ότι τρωω πιο πολύ Smile Προς το παρών αγοράζω μαυρό βιολογικό αλλά κάνει 3,80 το κιλό, δε λεει! Έχω δει κι εγώ έτοιμο μειγμα για μαύρο ψωμί, λες να το δοκιμάσω; Αυτό δεν θα έχει ήδη ζάχαρη μέσα;

Λογικα θα εχει (δε γραφει στο κουτι), αλλα τουλαχιστον ειναι 100% ολικης το αλευρι. Οι αλλες συνταγες που ειχε ο αρτοπαρ ηθελε μισα μισα αλευρια (δηλαδη και ασπρο). Αλλα να σου πω την αληθεια ξεκινησα να παιρνω το ''ετοιμο'' μιγμα γιατι τωρα που ειμαι εγκυος βαριεμαι να μετραω λαδι, μαγια,αλατι κτλ κτλ,100 τσιμπραγκαλα για πλυσιμο και για μετρημα, ενω αυτο το βαζεις με λιγο νερο και γινεται. Και τρωω μεγαλουτσικες φετες το μεσημερι, αλλα δεν εχω δει ανεβασμενη τιμη,οποτε θεωρω οτι δεν εχει πολλη ζαχαρη....Αμα μου ανεβαζε τις τιμες θα το εκοβα!!
Αυτο εδω παιρνω http://www.mills.gr/Products.aspx?id=327&lang=el

Φτιαχνω και στον αντρα μου πολυσπορο (μυλοι αγιου γεωργιου), ωραιο γινεται και αυτο!!!

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
etoile! έγραψε:
Mariori έγραψε:Εμένα με έχει σώσει ο αρτοπαρασκευαστής γιατί το ψωμι εδώ κάνει από 3,50 μεχρι 4,80 affraid affraid affraid οπότε τον χρησιμοποιούσα σταθερά. Τώρα με το ζάχαρο θέλω να βρω μια συνταγή να μου το κάνει λίγο πιο αφράτο για να νομιζω ότι τρωω πιο πολύ Smile Προς το παρών αγοράζω μαυρό βιολογικό αλλά κάνει 3,80 το κιλό, δε λεει! Έχω δει κι εγώ έτοιμο μειγμα για μαύρο ψωμί, λες να το δοκιμάσω; Αυτό δεν θα έχει ήδη ζάχαρη μέσα;

Λογικα θα εχει (δε γραφει στο κουτι), αλλα τουλαχιστον ειναι 100% ολικης το αλευρι. Οι αλλες συνταγες που ειχε ο αρτοπαρ ηθελε μισα μισα αλευρια (δηλαδη και ασπρο). Αλλα να σου πω την αληθεια ξεκινησα να παιρνω το ''ετοιμο'' μιγμα γιατι τωρα που ειμαι εγκυος βαριεμαι να μετραω λαδι, μαγια,αλατι κτλ κτλ,100 τσιμπραγκαλα για πλυσιμο και για μετρημα, ενω αυτο το βαζεις με λιγο νερο και γινεται. Και τρωω μεγαλουτσικες φετες το μεσημερι, αλλα δεν εχω δει ανεβασμενη τιμη,οποτε θεωρω οτι δεν εχει πολλη ζαχαρη....Αμα μου ανεβαζε τις τιμες θα το εκοβα!!
Αυτο εδω παιρνω http://www.mills.gr/Products.aspx?id=327&lang=el

Φτιαχνω και στον αντρα μου πολυσπορο (μυλοι αγιου γεωργιου), ωραιο γινεται και αυτο!!!

Καλά να βρω αυτό το αλέυρι εδώ αποκλείεται!!!! Έχω δει κάτι αντιστοίχο στο μάρκετ..θα το δοκιμάσω κι εγώ! Με όλο αυτό το θέμα του ζαχάρου πάντως μου έχει λειψει πολύ η μαγειρική! Και να φάω μεν δε λέω, αλλά να κάτσω να φιάξω κανα κεικ, καμιά πιτσα, τυριποπιτάκια. Να μυρίσει λίγο το σπίτι βρε παιδί μου! Κι εγώ ζύμωνα παλιά στο χέρι αλλά μου φερε δώρο η αδερφή του άντρα μου τον αρτοπαρασκευαστή κι από τοτε τον λάτρεψα στην κυριολεξία!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και μένα μου έχουν λέιψει τα κέικ..Και τα μάφινς!!Με το ζόρι κρατιέμαι να μην φτιάξω... Rolling Eyes Rolling Eyes

Πάντως χαρά στο κουράγιο σας που φτιάχνετε ψωμάκι!!Smile

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:Και μένα μου έχουν λέιψει τα κέικ..Και τα μάφινς!!Με το ζόρι κρατιέμαι να μην φτιάξω... Rolling Eyes Rolling Eyes

Πάντως χαρά στο κουράγιο σας που φτιάχνετε ψωμάκι!!Smile

Ειναι πανευκολο ,μη νομιζεις!! Δοκιμασε και εσυ και θα δεις!!! Very Happy

Και εμενα μου ελειψε η μαγειρικη... Ηθελα να φτιαξω μελιτζανακι γλυκο και σταφυλι και δεν εκανα τιποτα...
Ενα μουσακα,κατι ρε γαμωτο....
Κουραγιο, πλησιαζει η ωρα!!! Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ etoile νιώθω ότι έχω βαρύνει τόσο πολύ τελευταία που δεν μπορώ να δέσω ούτε τα παπούτσια μου όχι να ζυμώσω ψωμί!Τουλάχιστον ένα φαγητό μπορώ και το κάνω ακόμηSmileΑύριο έχουμε και το πάρτυ μας και λέω να δημιουργήσω!!!Το απόγευμα πάω να με δει ο ενδοκρινολόγος για πρώτη φορά μετά την χορήγηση ινσουλίνης..Άντε να δούμεSmile

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:Αχ etoile νιώθω ότι έχω βαρύνει τόσο πολύ τελευταία που δεν μπορώ να δέσω ούτε τα παπούτσια μου όχι να ζυμώσω ψωμί!Τουλάχιστον ένα φαγητό μπορώ και το κάνω ακόμηSmileΑύριο έχουμε και το πάρτυ μας και λέω να δημιουργήσω!!!Το απόγευμα πάω να με δει ο ενδοκρινολόγος για πρώτη φορά μετά την χορήγηση ινσουλίνης..Άντε να δούμεSmile

Αχ, και εγω εχω βαρυνει... Λες και ειμαι γρια νοιωθω!! Πηγαμε για καφεδακι με τα ποδια κανα 20λεπτο με τα ποδια απο το σπιτι μας και τα επαιξα στο δρομο!!! Τουλαχιστον δε το εχω μονο εγω ,παλι καλα!!! Και δεν εχουμε παρει και κιλα ρε γαμωτο!! Sad

Και οπως ειπα πριν και εγω πλεον δεν εχω κουραγιο ουτε για ψωμι, γι αυτο σταματησα το ζυμωμα.. Για μετα την εγκυμοσυνη εννοουσα να το δοκιμασεις!!! Αν και μετα μας βλεπω να ειμαστε μονο για Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 850933
Laughing Laughing Laughing Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΧαχαχαSmile Αυτό ξαναπες το!!!

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Carrie τι έγινε στον ενδοκρινολόγο; Πως πήγε; Ελπίζω καλά... Πήγα κι εγώ τη Πέμπτη. Δε θυμάμαι αν το ανέφερα αλλά είναι κάτι σαν ''ομαδική θεραπεία''. Δηλαδή είμασταν 8 έγκυες, όχι όλες πρωτάρες με το ζάχαρο, 2 γιατροί, μια διατροφολόγος και η νοσοκόμα που μας πήρε αίμα. Πιάναν μια μια τις καρτέλες κι αρχίζαν... Βασικά ήταν πολύ επιμορφωτική συνάντηση γιατί μπορούσες να παρακολουθησεις από κοντά και τις περιπτωσεις άλλων γυναικών και γενικά να βγάλεις ποοοολλααα συμπεράσματα. Χώρια το ότι δεν υπήρχε περίπτωση να φύγεις με απορίες γιατί η κάθε εγκυούλα ρωτούσε τα δικά της! Κράτησε δυομιση ώρες όλο αυτό αλλά άξιζε τον κόπο! Δεν είναι υποχρεωτικό βέβαια, αν θες πας μονη σου να σε δει ο γιατρός. Αλλά εγώ θα πάω και πάλι μετά απο 15 μέρες γιατί με΄καθησυχασε πολύ όλο αυτό. Για να μην πολυλογώ άλλο, μου είπανε ότι πήρα λίγα κιλά κι ότι όσον αφορά στο θέμα της διατροφής μου δεν είναι άσχημη αλλά να προσέξω να μην χάσω. Επίσης να σταματήσω να μετριέμαι 6 φορές τη μέρα και να το κάνω μέρα παρά μέρα και μονο μετά τα φαγητά γιατί νηστική είναι πάντα χαμηλό. Εγώ βέβαια δεν νιώθω έτοιμη να αφήσω το βελονάκι ακόμα, οπότε προς το παρών λέω να μετριέμαι 3 φορές την μερα, μετά το φαγητό. Εννοείται ότι στο μεταξύ είχα πάρει τις εξετάσεις και τις είχα πάει στον παθολογό μου που τον εμπιστεύομαι και μου είπε πως να φερθώ..(συγκεκριμένα ''όταν βλέπεις ότι ανεβαινει με κάτι, απέφευγε κι ας τους να λένε αυτούς'')Ευτυχώς δε με πιέσαν να ακολουθήσω ακριβώς τη δίαιτα. Αυτά από μένα! Ελπίζω να έχετε καλά νέα κι εσείς!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με τον γιατρό όλα καλά..Αν εξαιρέσεις ότι μου έδωσα χαπάκι ΚΑΙ για τον θυροειδή που και αυτό θα μου κάνει ταχυκαρδίες εκτός από το yutopar..Γενικώς με βλέπω να είμαι όλη μέρα στην τσίτα.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Μου είπε όμως ότι από θέμα σακχάρου είμαι καλυμένη και δεν χρειάζεται αν πάμε σε πρόκληση,ότι μπορεί να με πάει μέχρι 40 βδομάδες έτσιSmile Και επίσης μου αύξησε λίγο την πρωινή δόση της ινσουλίνης γιατί μάλλον χρειαζότανε.Κατά τα άλλα μου είπε να τρώω λίγο περισσότερο αλάτι γιατί η πίεση μου είναι πάρα πολύ χαμηλή και αυτή βοηθάει τις ταχυκαρδίες περισσότερο..Αυτά!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:
naysika έγραψε:καλησπεραα κοριτσια!!!δεν εχω διαβασει ολες τις δημοσιευσεις αλλα το θεμα με ενδιαφερει αμεσα!!!εγω αυτη τη στιγμη περνω δυο διαφορετινα φαρμακα για το ζαχαρο μου και αυτο επειδη μου εμεινε απο τις εγκυμοσυνες μου!!! στην τελευταια εγκυμοσυνη αρχισα και ενα απο την αρχη και ινσουλινη!

Καλώς μας ήρθες Ναυσικά!και εγώ αυτό πιστεύω,ότι αφού εμφάνισα τώρα θα εμφανίσω και στις επόμενες αλλά όλοι μου λένε -όχι οι γιατροί- ότι δεν είναι ίδια κάθε εγκυμοσύνη..Και υποτίθεται ότι μετά σου φεύγει..Εσένα πως το διακιολογούν ότι έμεινε?Και πέρα από τα φάρμακα τι άλλο κάνεις τώρα?

γεια σου carrie!!στην αρχη με ρωτησαν αν υπαρχει καποιος στην οικογενεια με ζαχαρο τους ειπα οχι και εκει σταματησε και απλα ολο αυτο ξεκινησε απο τις εγκυμοσυνες!
τα παιρνω δυο φαρμακα και συγκεκριμενα το ενα το εχω ξεκινηση εδω και μια εβδομαδα.
απλα μου ειπαν να προσεχω εννωειτε να μην τρωω γλυκα και αμυλο!!μου εδωσε και ενα καταλογο με ποιες τροφες εχουν υψυλο γλυκεμικο δικτη!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λοιπον εγω ενω στεις 3 πρωτες εγκυμοσυνες μου δεν ειχα κανενα προβλημα με το ζαχαρο και απο την καμπυλη ζαχαρου που εκανε τα παιδια μου γεννιοντουσαν ολα πανω απο 4 κιλα! και ετσι το ψαξαμε περισσοτερο στην τριτη εγκυμοσυνη αλλα δεν χρειαστηκε να παρω καποια φαρμακα!

οταν εμεινα μετα στο 4ο παιδι μου και ξεκινησα να πηγενω σε διαβητολογο μου ξεκινησε την ινσουλινη δυο φορες την ημερα!με τα πολλα .....το μωρο παλι γεννηθηκε μεγαλο και εγω επαθα και τρεις φορες υπογλυκεμια και χεστηκα πανω μου μηπως και παθει τιποτα το μωρο!! και τωρα περνω δυο φαρμακα το ενα το περνω περιπου 1 χρονο και το αλλο 1 εβδομαδα!

με της μετρισεις σας οταν μετριεστε ποσο εχετε νυστικιες; εγω τωρα με το δευτερο χαπι το πρωι νυστηκια εχω 95 αντε μεχρι 105.αν εχω φαει ποιο αργα το βραδυ!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναυσικά εμένα μου είπε εχθές να σταματήσω να μετράω το νηστείας γιατί 2 βδομάδες τώρα με την ισνουλίνη είχε στρώσει. Να μετριέμαι μόνο 2 φορές την βδομάδα ενδεικτικά. Αλλά μου είχε πει πως πρέπει να είναι λιγότερο από 90 το νηστείας..Εσένα δεν σου έδωσε ένα όριο?

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα!!!!!
Ναυσικά κι εγώ δε το μετράω νηστική γιατί είναι χαμηλό..από 64 μεχρι 74 το πολύ. Εμένα το όριο που μου έχουν πει είναι λιγότερο από 95. Δηλαδή 95 μου επισημανε η νοσοκομα ότι είναι πολύ. Σορυ, δε θέλω να σε αγχώσω..
Carrie χαπάκι για το θυροειδή παίρνω κι εγώ, από τον 4ο, για υποθειροειδισμό. Αντί για 4,50 που είναι εδώ το όριο ήτανε 4, 57 και μου έιπε η ενδοκρινολόγος ότι ο θυροειδής μου δειχνει να κουράζεται οπότε καλύτερα να πάρω το χάπι.
Έχω μια ερώτηση να κάνω... τι θέμα παιζει με το διαβητη κύησης και τη γεννα; Μια φιλη μου πήγε με προκληση νωρίτερα και γεννησε με καισαρική, μου είπε εξαιτίας του ζαχαρου αλλά δεν προλαβα να μάθω λεπτομέρειες. Γιατί να πας με πρόκληση; Λιγοστεύει το αμνιακό υγρό; Και η καισαρική παιζει κανα ρόλο ή απλά ήταν συμπτωση που της έκατσαν και τα δυο μαζί;

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mariori έγραψε:Καλημέρα!!!!!
Ναυσικά κι εγώ δε το μετράω νηστική γιατί είναι χαμηλό..από 64 μεχρι 74 το πολύ. Εμένα το όριο που μου έχουν πει είναι λιγότερο από 95. Δηλαδή 95 μου επισημανε η νοσοκομα ότι είναι πολύ. Σορυ, δε θέλω να σε αγχώσω..
Carrie χαπάκι για το θυροειδή παίρνω κι εγώ, από τον 4ο, για υποθειροειδισμό. Αντί για 4,50 που είναι εδώ το όριο ήτανε 4, 57 και μου έιπε η ενδοκρινολόγος ότι ο θυροειδής μου δειχνει να κουράζεται οπότε καλύτερα να πάρω το χάπι.
Έχω μια ερώτηση να κάνω... τι θέμα παιζει με το διαβητη κύησης και τη γεννα; Μια φιλη μου πήγε με προκληση νωρίτερα και γεννησε με καισαρική, μου είπε εξαιτίας του ζαχαρου αλλά δεν προλαβα να μάθω λεπτομέρειες. Γιατί να πας με πρόκληση; Λιγοστεύει το αμνιακό υγρό; Και η καισαρική παιζει κανα ρόλο ή απλά ήταν συμπτωση που της έκατσαν και τα δυο μαζί;

Ο διαβήτης κύησης μπορεί να προκαλέσει είτε αυξημένο αμνιακό υγρό όταν δεν ρυθμίζεται σωστά είτε μεγάλα μωράκια!Εχθές μου τόνισε ο ενδοκρινολόγος ότι εφόσον έχει ρυθμιστεί ΔΕΝ είναι λόγος για καισαρική ΟΥΤΕ η χορήγηση ινσουλίνης που παίρνω είναι λόγος για καισαρική. Ο γιατρός μου μου ανέφερε και εμένα την πρόκληση σαν ενδεχόμενο στην περίπτωση που για παράδειγμα το μωρό είναι μεγάλο ή πχ δεν παίρνει βάρος. Μου είπε πως κάποιοι λένε πως πρέπει να γίνεται στις 38 βδομάδες γιατί αν πάει ως τέλους ίσως υπάρξει ενδομήτριος θάνατος (κάπου εκεί νομίζω λιποθύμησα και δεν άκουσα παρακάτω τι είπε Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 )Τώρα η καισαρική είναι και α΄σχετη με την πρόκληση, μπορεί απλώς πχ να μην εξελισσόταν ο τοκετός και γι'αυτό να της έκαναν καισαρική.

????????


Επισκέπτης
Carrie έγραψε:
Mariori έγραψε:Καλημέρα!!!!!
Ναυσικά κι εγώ δε το μετράω νηστική γιατί είναι χαμηλό..από 64 μεχρι 74 το πολύ. Εμένα το όριο που μου έχουν πει είναι λιγότερο από 95. Δηλαδή 95 μου επισημανε η νοσοκομα ότι είναι πολύ. Σορυ, δε θέλω να σε αγχώσω..
Carrie χαπάκι για το θυροειδή παίρνω κι εγώ, από τον 4ο, για υποθειροειδισμό. Αντί για 4,50 που είναι εδώ το όριο ήτανε 4, 57 και μου έιπε η ενδοκρινολόγος ότι ο θυροειδής μου δειχνει να κουράζεται οπότε καλύτερα να πάρω το χάπι.
Έχω μια ερώτηση να κάνω... τι θέμα παιζει με το διαβητη κύησης και τη γεννα; Μια φιλη μου πήγε με προκληση νωρίτερα και γεννησε με καισαρική, μου είπε εξαιτίας του ζαχαρου αλλά δεν προλαβα να μάθω λεπτομέρειες. Γιατί να πας με πρόκληση; Λιγοστεύει το αμνιακό υγρό; Και η καισαρική παιζει κανα ρόλο ή απλά ήταν συμπτωση που της έκατσαν και τα δυο μαζί;

Ο διαβήτης κύησης μπορεί να προκαλέσει είτε αυξημένο αμνιακό υγρό όταν δεν ρυθμίζεται σωστά είτε μεγάλα μωράκια!Εχθές μου τόνισε ο ενδοκρινολόγος ότι εφόσον έχει ρυθμιστεί ΔΕΝ είναι λόγος για καισαρική ΟΥΤΕ η χορήγηση ινσουλίνης που παίρνω είναι λόγος για καισαρική. Ο γιατρός μου μου ανέφερε και εμένα την πρόκληση σαν ενδεχόμενο στην περίπτωση που για παράδειγμα το μωρό είναι μεγάλο ή πχ δεν παίρνει βάρος. Μου είπε πως κάποιοι λένε πως πρέπει να γίνεται στις 38 βδομάδες γιατί αν πάει ως τέλους ίσως υπάρξει ενδομήτριος θάνατος (κάπου εκεί νομίζω λιποθύμησα και δεν άκουσα παρακάτω τι είπε Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 Εγκυούλες-Μαμάδες με διαβήτη κύησης - Σελίδα 8 585182 )Τώρα η καισαρική είναι και α΄σχετη με την πρόκληση, μπορεί απλώς πχ να μην εξελισσόταν ο τοκετός και γι'αυτό να της έκαναν καισαρική.

Εμενα μου ειπε οτι δε θα με αφησει να περασω τις 40 εβδομαδες, γιατι δε το θεωρει σωστο παρολο που πολλοι γιατροι το κανουν... Αλλα δε μου ειπε για ενδομητριο θανατο!!! Ηταν πιο διακριτικος!!! Laughing Laughing
Μη σκεφτεσαι τετοια πραγματα καλε!!! Ολα καλα θα πανε!!! Πλησιαζει η ωρα μας!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing

????????


Επισκέπτης
naysika έγραψε:
Carrie έγραψε:
naysika έγραψε:καλησπεραα κοριτσια!!!δεν εχω διαβασει ολες τις δημοσιευσεις αλλα το θεμα με ενδιαφερει αμεσα!!!εγω αυτη τη στιγμη περνω δυο διαφορετινα φαρμακα για το ζαχαρο μου και αυτο επειδη μου εμεινε απο τις εγκυμοσυνες μου!!! στην τελευταια εγκυμοσυνη αρχισα και ενα απο την αρχη και ινσουλινη!

Καλώς μας ήρθες Ναυσικά!και εγώ αυτό πιστεύω,ότι αφού εμφάνισα τώρα θα εμφανίσω και στις επόμενες αλλά όλοι μου λένε -όχι οι γιατροί- ότι δεν είναι ίδια κάθε εγκυμοσύνη..Και υποτίθεται ότι μετά σου φεύγει..Εσένα πως το διακιολογούν ότι έμεινε?Και πέρα από τα φάρμακα τι άλλο κάνεις τώρα?

γεια σου carrie!!στην αρχη με ρωτησαν αν υπαρχει καποιος στην οικογενεια με ζαχαρο τους ειπα οχι και εκει σταματησε και απλα ολο αυτο ξεκινησε απο τις εγκυμοσυνες!
τα παιρνω δυο φαρμακα και συγκεκριμενα το ενα το εχω ξεκινηση εδω και μια εβδομαδα.
απλα μου ειπαν να προσεχω εννωειτε να μην τρωω γλυκα και αμυλο!!μου εδωσε και ενα καταλογο με ποιες τροφες εχουν υψυλο γλυκεμικο δικτη!

Αμα βρεις χρονο γραψε μας αυτες τις τροφες!! Βασικα εγω εχω δει με τις πιπεριες φλωρινης και με τη σαλτσα ντοματα (φυσικο χυμο) να ανεβαινει!!!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariori έγραψε:Καλημέρα!!!!!
Ναυσικά κι εγώ δε το μετράω νηστική γιατί είναι χαμηλό..από 64 μεχρι 74 το πολύ. Εμένα το όριο που μου έχουν πει είναι λιγότερο από 95. Δηλαδή 95 μου επισημανε η νοσοκομα ότι είναι πολύ. Σορυ, δε θέλω να σε αγχώσω..
Carrie χαπάκι για το θυροειδή παίρνω κι εγώ, από τον 4ο, για υποθειροειδισμό. Αντί για 4,50 που είναι εδώ το όριο ήτανε 4, 57 και μου έιπε η ενδοκρινολόγος ότι ο θυροειδής μου δειχνει να κουράζεται οπότε καλύτερα να πάρω το χάπι.
Έχω μια ερώτηση να κάνω... τι θέμα παιζει με το διαβητη κύησης και τη γεννα; Μια φιλη μου πήγε με προκληση νωρίτερα και γεννησε με καισαρική, μου είπε εξαιτίας του ζαχαρου αλλά δεν προλαβα να μάθω λεπτομέρειες. Γιατί να πας με πρόκληση; Λιγοστεύει το αμνιακό υγρό; Και η καισαρική παιζει κανα ρόλο ή απλά ήταν συμπτωση που της έκατσαν και τα δυο μαζί;

δεν νομιζω οτι παιζει ρολο το ζαχαρο για να γενεησεις φυσιολογικα!!εγω και τα 4 παιδια μου και μεγαλα παιδια γεννησα φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο!!και ειδικα στο πρωτο μου γιο περασα και 5 μερες απο την αναμενωμενη ημερομηνια!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις