Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 33]

steef


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
IreneM έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
steef έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
steef έγραψε:ρε κοριτσια ειδα σημερα λιγο αιματακι στην πανα απο τον ομφαλο...πηρα τον παιδιατρο και μου πε οτι ειναι οκ αλλα εχω αγχωθει παρα πολυ....ποτε περιπου ¨πεφτει¨ ο ομφαλος????

Έχω ξανακούσει για αιματάκι και όντως δεν ήταν τίποτα! Βάζεις betadine ε?
Εμάς έπεσε στις 12 ημέρες!

βαζω και μπεταντιν και οινοπνευματακι.12 ε νομιζα πιο μετα?εμεισ ειμαστε στις 8...

Δεν είναι στάνταρτ! Σε κάθε παιδάκι είναι διαφορετικά!

Μην αγχώνεσε και εμείς το ίδιο παθαμε. βγήκε ο ομφαλος της και της τον καθαρισα καλα καλα και την επομενη πάλι είδα αίμα και αμέσως αγχώθηκα πήρα τον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Και όντως μετα απο λίγες μέρες ήταν μια χαρα.

απλα εμας δεν εχει πεσει ακομα και τρομαξα μην τον τραυματησαμε οπως τον αλλαζαμε...πφφφφ πολυ αγχος ρε κοριτσια....συνεχεια και για ολα...ποτε θα ξεπαρω.....

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια που είστε σήμερα? Τι κάνετε? Έχω μέρες να μπω, λοιπόν να σας ζήσουν τα μωράκια σας γεωργία και ηλιανα, τώρα δεν θυμάμαι ποια άλλη γέννησε αυτές της μέρες…. Η Σταυρούλα? Σορρυ άλλα δεν θυμάμαι. Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα μπεμπακια σας. Η δικιά μου της τελευταίες μέρες το βράδυ 9 με 11 πολύ γκρίνια το καημένο, που γενικά είναι ήσυχη. Στης 1. Νοεμβρίου θα κάνουμε και το 1. εμβόλιο… για να δούμε… Rolling Eyes Rolling Eyes

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elena84 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια που είστε σήμερα? Τι κάνετε? Έχω μέρες να μπω, λοιπόν να σας ζήσουν τα μωράκια σας γεωργία και ηλιανα, τώρα δεν θυμάμαι ποια άλλη γέννησε αυτές της μέρες…. Η Σταυρούλα? Σορρυ άλλα δεν θυμάμαι. Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα μπεμπακια σας. Η δικιά μου της τελευταίες μέρες το βράδυ 9 με 11 πολύ γκρίνια το καημένο, που γενικά είναι ήσυχη. Στης 1. Νοεμβρίου θα κάνουμε και το 1. εμβόλιο… για να δούμε… Rolling Eyes Rolling Eyes

Και εμενα μετα τις 9-10 αρχιζει η γκρινια ενω πειναει με το που πιανει το στηθος αρχιζει και τσιριζει και το πεταει ισως εχει πολυ γαλα σκεφτηκα και πνιγεται αλλα τον βαζω απ το αλλο που δεν εχει πολυ και παλι κλαιει τι ειναι αυτο εχω απελπιστει καθε βραδυ μας πιανει και τον αφηνω λιγο και ξαναπροσπαθω δεδομενου οτι ειναι η ωρα του να φαει εφοσον εχει μεινει κανενα 3 ωρο νηστικος....σας το κανει και εσας αυτο???τι γκρινια ειναι αυτη και το λυπαμαι το μωρο μου Rolling Eyes Rolling Eyes

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με τον υπνο δε,δεν υπαρχει χθες δεν κοιμηθηκα καθολου ολη τη νυχτα ηταν ανησυχος κοιμοταν 30 ωρα και ξυπναγε!καθε μερα κοιμαμαι συνολικα 4 ωρες!υποφερω κοριτσια...

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ranou έγραψε:
Elena84 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια που είστε σήμερα? Τι κάνετε? Έχω μέρες να μπω, λοιπόν να σας ζήσουν τα μωράκια σας γεωργία και ηλιανα, τώρα δεν θυμάμαι ποια άλλη γέννησε αυτές της μέρες…. Η Σταυρούλα? Σορρυ άλλα δεν θυμάμαι. Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα μπεμπακια σας. Η δικιά μου της τελευταίες μέρες το βράδυ 9 με 11 πολύ γκρίνια το καημένο, που γενικά είναι ήσυχη. Στης 1. Νοεμβρίου θα κάνουμε και το 1. εμβόλιο… για να δούμε… Rolling Eyes Rolling Eyes

Και εμενα μετα τις 9-10 αρχιζει η γκρινια ενω πειναει με το που πιανει το στηθος αρχιζει και τσιριζει και το πεταει ισως εχει πολυ γαλα σκεφτηκα και πνιγεται αλλα τον βαζω απ το αλλο που δεν εχει πολυ και παλι κλαιει τι ειναι αυτο εχω απελπιστει καθε βραδυ μας πιανει και τον αφηνω λιγο και ξαναπροσπαθω δεδομενου οτι ειναι η ωρα του να φαει εφοσον εχει μεινει κανενα 3 ωρο νηστικος....σας το κανει και εσας αυτο???τι γκρινια ειναι αυτη και το λυπαμαι το μωρο μου Rolling Eyes Rolling Eyes

Αχ δεν ξέρω τι να πω… εγώ δεν θηλάζω τρώει συνήθως κατά της 8 και κατά της 9 ξεκινάει η γκρίνια, δεν μπορεί μέσα σε 1 ώρα να ξανά πεινάει. Χθες κατά της 11 παρά της ξανά έδωσα γάλα και το έφαγε. Σχεδόν στο 3 ωρο δηλαδή άλλες φορές έτρωγε στης 4 ώρες περίπου. Αν πεινάει το πουλάκι μου πιο νωρίς οκ να τις δίνω γάλα. Αλλά όταν γκρινιάζει και δεν ξέρω γιατί εκεί είναι το δύσκολο. Αν έχει κολικούς, γιατί μέχρι τώρα δεν μας έδηξε να είχε, πονάνε κάποια συγκεκριμένη ώρα?

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ranou έγραψε:Με τον υπνο δε,δεν υπαρχει χθες δεν κοιμηθηκα καθολου ολη τη νυχτα ηταν ανησυχος κοιμοταν 30 ωρα και ξυπναγε!καθε μερα κοιμαμαι συνολικα 4 ωρες!υποφερω κοριτσια...

Αχ καημενουλα μου, εμάς δόξα το θεό την νύχτα κοιμάται πολύ καλά. Κλείνει 8 ωρο. Μερικές φορές όταν ξαπλώνουμε για ύπνο μπορεί να αργή λίγο να κοιμηθεί και χάνει συνεχεία την πιπιλά της και γκρινιάζει αλλά κατά τα αλλά πολύ καλά

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσάκια!
Γεωργία και Σταυρούλα να σας ζήσουν τα μωράκια σας!
Αναστασία περιμένουμε νέα σου!!!!! Άντε άλλο ένα μωρό στην παρέα!
Αμαρυλλίς, μόνη έμεινες? Με το καλό, όλα θα είναι τέλεια!

Αίμα στον αφαλό είχαμε και μεις και βάζαμε betadin τότε μόνο, αλλιώς οινόπνευμα. Τώρα είναι οκ, συμβαίνει δεν είναι περίεργο!

Για τα κακά εμάς κάνει πολλές φορές τη μέρα και αρκετά υδαρή αλλά έτσι ήταν και στο μαιευτήριο οπότε φαντάζομαι οκ! Ο παιδίατρος είπε πάντως ότι ακόμη και μία φορά στις $ (!!) μέρες είναι οκ! Φανταστείτε λοιπόν!

Γενικά όλες ανησυχούμε η κάθε μία για το δικό της μωρό αλλά ο παιδίατρός μας εμάς μας λέει ότι όλα έχουν να κάνουν με την απειρία των γονιών και ότι το μωρό "δεν σπάει, δεν χαλάει"!!! ΛΟΛ!!

Και μεις έχουμε κάποια ώρα λίγο το πρωί ίσως και λίγο το απογευματοβράδυ γκρίνιας που όμως ευτυχώς αντιμετωπίζει ο μπαμπάς μας!!! χιχι! Και αυτό συμβαίνει γιατί θέλει να φάει σε διάστημα μικρότερο από 2-2,5 ώρες που μας έχει δώσει ως minimum ο παιδίατρος!!

Όσο από δωράκια και επισκέψεις εμείς λάβαμε πολλά και στο μαιευτήριο και στο σπίτι.. Δεν μπορώ να τους πω να μην έρχονται γιατί δεν έχω συνηθίσει να μην βλέπω κόσμο.. Λέω όμως τώρα να σοβαρευτώ γτ έχω αγχωθεί μην τον κολλήσουν τίποτα..!!

φιλακιαα

08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 868444

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΣΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΙΓΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΑ…
ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ… ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΠΕΣΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΣΤΗ 5Η ΜΕΡΑ. ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΝΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΒΑΖΩ, ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ. ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ Η ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ, Η ΚΑΝΕΙ 1 ΜΕ 2 ΦΟΡΕΣ…
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλησπέρα μανουλίτσες! Τι κάνετε? Εμείς εδώ κοιμόμαστε ας το πούμε! Φαίνεται το καημένο να ζορίζεται όμως! Έχει τώρα 3 ημέρες που κάνει μια φορά την ημέρα κακάκια και αρχίζει να ζορίζεται από το πρωί και τα κάνει τελικά αργά το απόγευμα! Κοιμάται αλλά μέσα στον ύπνο της ξυπνάει, κλαίει, ρίχνει καμιά πορδίτσα και ξανακοιμάται! Την ανακουφίζει πάντως αν της χαιδεύεις την κοιλίτσα! Σήμερα την έβαλα πρώτη φορά να κοιμηθεί και λίγο στο δωματιάκι της! Τώρα εκεί κοιμάται! Πάντα το πρωί την είχα να κοιμάται στο πόρτ μπεμπέ στο σαλόνι και το βράδυ στην κρεβατοκάμαρα μαζί μας στο λίκνο της! Θέλω να την βλέπω και τώρα που την έχω στο δωματιάκι της νιώθω κάπως...!!
Τι να έκανε άραγε η Αναστασία μας? Θα της στείλω κανένα μήνυμα!

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χαχα! και μας σφίγγεται και ψιλοκλαίει στον ύπνο του!!

τον λυπάμαι τον κακόμοιρο αλλά είναι και αστείο!

και τώρα αυτό κάνει!!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ax μωρέ τα γλυκούλια μας!
Για πολλά φιλάκια και αγκαλίτσες είναι!!!
Κορίτσια πήγε καμία από ΟΑΕΔ?

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ranou έγραψε:
Elena84 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια που είστε σήμερα? Τι κάνετε? Έχω μέρες να μπω, λοιπόν να σας ζήσουν τα μωράκια σας γεωργία και ηλιανα, τώρα δεν θυμάμαι ποια άλλη γέννησε αυτές της μέρες…. Η Σταυρούλα? Σορρυ άλλα δεν θυμάμαι. Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα μπεμπακια σας. Η δικιά μου της τελευταίες μέρες το βράδυ 9 με 11 πολύ γκρίνια το καημένο, που γενικά είναι ήσυχη. Στης 1. Νοεμβρίου θα κάνουμε και το 1. εμβόλιο… για να δούμε… Rolling Eyes Rolling Eyes

Και εμενα μετα τις 9-10 αρχιζει η γκρινια ενω πειναει με το που πιανει το στηθος αρχιζει και τσιριζει και το πεταει ισως εχει πολυ γαλα σκεφτηκα και πνιγεται αλλα τον βαζω απ το αλλο που δεν εχει πολυ και παλι κλαιει τι ειναι αυτο εχω απελπιστει καθε βραδυ μας πιανει και τον αφηνω λιγο και ξαναπροσπαθω δεδομενου οτι ειναι η ωρα του να φαει εφοσον εχει μεινει κανενα 3 ωρο νηστικος....σας το κανει και εσας αυτο???τι γκρινια ειναι αυτη και το λυπαμαι το μωρο μου Rolling Eyes Rolling Eyes

Καλησπερα κοριτσια!!
ΡΑΝΟΥ, αυτο το κανει κ σε μενα 6 με 8 περιπου καθε μερα, αλλα απ οτι εχω καταλαβει το κανει επειδη εχει πονακια κ παρηγοριεται καπως κ στο στηθος.
επειδη εχω ψευδοθηλες οποτε θελω μπορω να δω αν εχει γαλα...εκεινη την ωρα δε ρουφαει. απλα γκρινιαζει. κ οταν τον απομακρυνω απο τη θηλη χαλαει τον κοσμο ολοκληρο!!!!
Με τα κακα του τωρα κ το πλυσιμο...ξεκινησα να τον πλενω κααααθε φορα που τον αλλαζα πανα...
επειδη ομωσ δεν προλαβαινω παντα να το κανω αυτο Rolling Eyes Rolling Eyes εχω κ την μικρουλα μου στα ποδια μου μεσα, τον καθαριζω με ζεστο νερο κ βαμβακι στην αλλαξιερα του και τη νυχτα επειδη τα κανει 3 φορες χρησιμοποιω κ μωρομαντηλα.

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ, κοιμησου οποτε μπορεις κοπελα μου, μη κοιτας ωρες!!
εγω δε μπορω να το προγραμματησω κ με τα 2. Ευτυχως χθες τη νυχτα ο μικρος μια φορα ξυπνησε μονο για γαλατακι Shocked ξυπνησα αλλος ανθρωπος.
τον νυχτερινο μου υπνο τον θελω η μανα τι να κανω!!!

Σημερα διαβασα για την ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ μας, δεν ηξερα οτι ειχε ραντεβου..
ευχομαι να πηγαν ολα καλα κ να ειναι καλα αυτη και το μωρακι της!!

ΑΜΑΡΥΛΗΣ, αν δε κανω λαθος εισαι η τελευταια της ομαδας μας ε??? αντε με το καλο κοπελα μου κι εσυ...να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου συντομα

Καποια στιγμη να γραψουμε τα κιλα των μωρων μας!!!
την ημερα που γεννηθηκαν Smile
Εχω την εντυπωση οτι ο μπουμπουκος μου σας εχει φαει λαχανο χεχεχεχεχε!!!

bouba, και Γεωργια μια χαρα με το θεμα της υδρονεφρωσης ειμαστε!!!
εμεις εχουμε ραντεβου στο νοσοκομειο για επανεξεταση 1/12. Αλλα ρε κοριτσια αφου κανουμε τον υπερηχο πρεπει να το δει κ γιατρος.
καινο ραντεβου υπαρχει τελος Δεκεμβιου (ειναι δυο γιατροι και καλυπτουν ολη τη Βορεια Ελλαδα)Shocked Shocked
κ δεν υπαρχει γιατρος μου ειπανε για αυτη την περιπτωση εξω. Mad Mad
τι να κανω??? να παω στην Αθηνα για να βρω γιατρο???
τα εχω παρει πολυ με αυτο το θεμα!!!!

Και κατι ακομα κ τελος!!!
βιβλιαριο υγειας εχετε???
εμας μας δωσανε κατι φωτοτυπιες φευγοντας απο το νοσοκομειο και μας ειπανε να τηλεφωνουμε στη διευθυνση υγειας και να ρωταμε αν τα εχουνε στειλει απο Αθηνα για να παμε να το παρουμε εμεις!!!
ενα μηνα προσπαθω κ τιποτα...δε το σηκωνουνε αυτο το ερμο το τηλεφωνο tongue cyclops cyclops cyclops

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
Ranou έγραψε:
Elena84 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια που είστε σήμερα? Τι κάνετε? Έχω μέρες να μπω, λοιπόν να σας ζήσουν τα μωράκια σας γεωργία και ηλιανα, τώρα δεν θυμάμαι ποια άλλη γέννησε αυτές της μέρες…. Η Σταυρούλα? Σορρυ άλλα δεν θυμάμαι. Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα μπεμπακια σας. Η δικιά μου της τελευταίες μέρες το βράδυ 9 με 11 πολύ γκρίνια το καημένο, που γενικά είναι ήσυχη. Στης 1. Νοεμβρίου θα κάνουμε και το 1. εμβόλιο… για να δούμε… Rolling Eyes Rolling Eyes



Και εμενα μετα τις 9-10 αρχιζει η γκρινια ενω πειναει με το που πιανει το στηθος αρχιζει και τσιριζει και το πεταει ισως εχει πολυ γαλα σκεφτηκα και πνιγεται αλλα τον βαζω απ το αλλο που δεν εχει πολυ και παλι κλαιει τι ειναι αυτο εχω απελπιστει καθε βραδυ μας πιανει και τον αφηνω λιγο και ξαναπροσπαθω δεδομενου οτι ειναι η ωρα του να φαει εφοσον εχει μεινει κανενα 3 ωρο νηστικος....σας το κανει και εσας αυτο???τι γκρινια ειναι αυτη και το λυπαμαι το μωρο μου Rolling Eyes Rolling Eyes

Καλησπερα κοριτσια!!
ΡΑΝΟΥ, αυτο το κανει κ σε μενα 6 με 8 περιπου καθε μερα, αλλα απ οτι εχω καταλαβει το κανει επειδη εχει πονακια κ παρηγοριεται καπως κ στο στηθος.
επειδη εχω ψευδοθηλες οποτε θελω μπορω να δω αν εχει γαλα...εκεινη την ωρα δε ρουφαει. απλα γκρινιαζει. κ οταν τον απομακρυνω απο τη θηλη χαλαει τον κοσμο ολοκληρο!!!!
Με τα κακα του τωρα κ το πλυσιμο...ξεκινησα να τον πλενω κααααθε φορα που τον αλλαζα πανα...
επειδη ομωσ δεν προλαβαινω παντα να το κανω αυτο Rolling Eyes Rolling Eyes εχω κ την μικρουλα μου στα ποδια μου μεσα, τον καθαριζω με ζεστο νερο κ βαμβακι στην αλλαξιερα του και τη νυχτα επειδη τα κανει 3 φορες χρησιμοποιω κ μωρομαντηλα.

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ, κοιμησου οποτε μπορεις κοπελα μου, μη κοιτας ωρες!!
εγω δε μπορω να το προγραμματησω κ με τα 2. Ευτυχως χθες τη νυχτα ο μικρος μια φορα ξυπνησε μονο για γαλατακι Shocked ξυπνησα αλλος ανθρωπος.
τον νυχτερινο μου υπνο τον θελω η μανα τι να κανω!!!

Σημερα διαβασα για την ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ μας, δεν ηξερα οτι ειχε ραντεβου..
ευχομαι να πηγαν ολα καλα κ να ειναι καλα αυτη και το μωρακι της!!

ΑΜΑΡΥΛΗΣ, αν δε κανω λαθος εισαι η τελευταια της ομαδας μας ε??? αντε με το καλο κοπελα μου κι εσυ...να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου συντομα

Καποια στιγμη να γραψουμε τα κιλα των μωρων μας!!!
την ημερα που γεννηθηκαν Smile
Εχω την εντυπωση οτι ο μπουμπουκος μου σας εχει φαει λαχανο χεχεχεχεχε!!!

bouba, και Γεωργια μια χαρα με το θεμα της υδρονεφρωσης ειμαστε!!!
εμεις εχουμε ραντεβου στο νοσοκομειο για επανεξεταση 1/12. Αλλα ρε κοριτσια αφου κανουμε τον υπερηχο πρεπει να το δει κ γιατρος.
καινο ραντεβου υπαρχει τελος Δεκεμβιου (ειναι δυο γιατροι και καλυπτουν ολη τη Βορεια Ελλαδα)Shocked Shocked
κ δεν υπαρχει γιατρος μου ειπανε για αυτη την περιπτωση εξω. Mad Mad
τι να κανω??? να παω στην Αθηνα για να βρω γιατρο???
τα εχω παρει πολυ με αυτο το θεμα!!!!

Και κατι ακομα κ τελος!!!
βιβλιαριο υγειας εχετε???
εμας μας δωσανε κατι φωτοτυπιες φευγοντας απο το νοσοκομειο και μας ειπανε να τηλεφωνουμε στη διευθυνση υγειας και να ρωταμε αν τα εχουνε στειλει απο Αθηνα για να παμε να το παρουμε εμεις!!!
ενα μηνα προσπαθω κ τιποτα...δε το σηκωνουνε αυτο το ερμο το τηλεφωνο tongue cyclops cyclops cyclops

Εμένα στο γένεσις μου έδωσαν ένα σαν βιβλιάριο που το έχουν τυπώσει αυτοί! Όμορφο είναι! Μας είπαν υπάρχει έλλειψη! Την έγραψα βέβαια την μικρή στο βιβλιάριό μου και μου έβγαλαν ένα καινούριο που την έβαλαν εκεί μέσα και έχει θέση για να βάλω και φώτο της!
Αν θες όμως να πάρεις βιβλιάριο γιατί δεν το κόβω να μας δίνουν αυτοί (υπάρχει έλλειψη εδώ και πολλούς μήνες) πουλάνε σε κάποια φαρμακεία γύρω στα 15 ευρώ αν δεν κάνω λάθος! Ο μπαμπάς μου μου είπε πως βρήκε σε ένα στην Τούμπα!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoinaki έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:

Και κατι ακομα κ τελος!!!
βιβλιαριο υγειας εχετε???
εμας μας δωσανε κατι φωτοτυπιες φευγοντας απο το νοσοκομειο και μας ειπανε να τηλεφωνουμε στη διευθυνση υγειας και να ρωταμε αν τα εχουνε στειλει απο Αθηνα για να παμε να το παρουμε εμεις!!!
ενα μηνα προσπαθω κ τιποτα...δε το σηκωνουνε αυτο το ερμο το τηλεφωνο tongue cyclops cyclops cyclops

Εμένα στο γένεσις μου έδωσαν ένα σαν βιβλιάριο που το έχουν τυπώσει αυτοί! Όμορφο είναι! Μας είπαν υπάρχει έλλειψη! Την έγραψα βέβαια την μικρή στο βιβλιάριό μου και μου έβγαλαν ένα καινούριο που την έβαλαν εκεί μέσα και έχει θέση για να βάλω και φώτο της!
Αν θες όμως να πάρεις βιβλιάριο γιατί δεν το κόβω να μας δίνουν αυτοί (υπάρχει έλλειψη εδώ και πολλούς μήνες) πουλάνε σε κάποια φαρμακεία γύρω στα 15 ευρώ αν δεν κάνω λάθος! Ο μπαμπάς μου μου είπε πως βρήκε σε ένα στην Τούμπα!

ΑΑΑΑ!!!! ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ Shocked Shocked
ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ Shocked Shocked Shocked
ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟΤΕ Κ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ.
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ!!!!
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝΕ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ....ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεσποινα γιατί λες για ΟΑΕΔ? εγώ ΙΚΑ πήγα κ έχω και ΤΣΜΕΔΕ. Αλλά ΟΑΕΔ νομίζω πάμε αφού τελειώσει η άδεια του ΙΚΑ και η κανονική από τη δουλειά...
Έχω καταλάβει κάτι λάθος???

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinarv έγραψε:Δεσποινα γιατί λες για ΟΑΕΔ? εγώ ΙΚΑ πήγα κ έχω και ΤΣΜΕΔΕ. Αλλά ΟΑΕΔ νομίζω πάμε αφού τελειώσει η άδεια του ΙΚΑ και η κανονική από τη δουλειά...
Έχω καταλάβει κάτι λάθος???

Μάλλον τότε πρέπει να πάμε!
Αλλά αν τελειώσει η άδειά μας εκείνη την ημέρα δεν πρέπει να γυρίσουμε στην δουλειά? Αλλά έμαθα πως για να πάρεις το 6μηνο δεν πρέπει να πας καμιά μέρα στην δουλειά!
Εγώ την άλλη εβδομάδα πάντως θα στείλω με τον άντρα μου το χαρτί από τον ΟΑΕΔ που πρέπει να συμπληρώσει ο εργοδότης μου γιατί με αυτούς πάντα πρόβλημα έχω και σίγουρα θα μου το αργήσουν!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elena84 έγραψε:
Ranou έγραψε:Με τον υπνο δε,δεν υπαρχει χθες δεν κοιμηθηκα καθολου ολη τη νυχτα ηταν ανησυχος κοιμοταν 30 ωρα και ξυπναγε!καθε μερα κοιμαμαι συνολικα 4 ωρες!υποφερω κοριτσια...

Αχ καημενουλα μου, εμάς δόξα το θεό την νύχτα κοιμάται πολύ καλά. Κλείνει 8 ωρο. Μερικές φορές όταν ξαπλώνουμε για ύπνο μπορεί να αργή λίγο να κοιμηθεί και χάνει συνεχεία την πιπιλά της και γκρινιάζει αλλά κατά τα αλλά πολύ καλά

8ωρο???φτου φτου να μην βασκαθειτε!εμεις ενω ειμαστε ηρεμοι ολη μερα τη νυχτα κανουμε παρτυ τι να πω...εχω να κοιμηθω σαν ανθρωπος οχι απο τοτε που γεννησα αλλα να φανταστεις απο τον 8ο μηνα που βαρυνα και αρχισαν οι καουρες τα πρησμενα ποδια οι συχνοουριες οι πονοι γενικοτερα.....ας ειναι χαλαλι του μωρου μου το κοιταω και μου φευγουν ολα,και να τον φαγαμε το μηνα στο τριμηνο πανω λενε φτιαχνει προγραμματακι Smile Smile

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sorry που σε πρήζω αλλά αυτό το χαρτί που λες που θα πάει ο άντρα σου στη δουλειά τι είναι?

Εγώ σε κανα μήνα λέω να πάω από τη δουλειά να συνεννοηθώ, αν είναι να έχω μαζί μου τα απαραίτητα!

Thnx!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinarv έγραψε:Sorry που σε πρήζω αλλά αυτό το χαρτί που λες που θα πάει ο άντρα σου στη δουλειά τι είναι?

Εγώ σε κανα μήνα λέω να πάω από τη δουλειά να συνεννοηθώ, αν είναι να έχω μαζί μου τα απαραίτητα!

Thnx!

http://www.oaed.gr/pages/SN_733.pg

Για δες εδώ!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεωργια Ηλιαννα Σταυρουλα Αμαρυλης γεννησαμε?να σας ζησουν καλοτυχα καλως ηρθατε στο club με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας 08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 50580 08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 50580 08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 50580 08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 50580 08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 50580 και σε οσες γεννησανε η περιμενουν ακομη δεν θυμαμαι καλα ειναι και που δεν σας προλαβαινω Very Happy Δεσποινακη και εμεις φωτοτυπια πηραμε και μου ειπε η παιδιατρος μου οτι μπορει να μου βρει ενα απο τα ασπρα που δινουνε στο ιασω,σκοπος ειναι να κανουμε δουλεια μας,και ρωταω λοιπον εγω,στο ταμειο μου θα μου το γραψουνε το παιδι επομενως δεν το χρειαζομαι το μπλε???τι γινεται???αν ναι το νοσοκομειο μου ειπε στην νομαρχια σε 10 ημερες.Ποια Νομαρχια βρε κοριτσια>το πηρε καμια??διαφωτιστε με λιγακι... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διακαιολογητικά για ειδική παροχή προστασίας μητρότητας από τον ΟΑΕΔ:
1. Αίτηση (έντυπο της υπησεσίας)
2. Υπεύθυνη δήλωση που αναλαμβάνει την υποχρέωση να γνωστοποιήσει στην υπηρεσία μέσα σε 8 ημέρες οποιαδήποτε μεταβολή της εργασιακής της σχέσης (νέα πρόσληψη, απόλυση, αλλαγή διεύθυνσης εργασίας ή κλείσιμο της επιχείρησης, (έντυπο της υπηρεσίας)
3. Βεβαίωση εργοδότη για το είδος της εργασιακής σχέσης, τη μορφή, την διάρκεια, τις αποδοχές και τις ώρες απασχόλησης, σε περίπτωση μη χορήγησης της ισόχρονης άδειας τη διάρκειά της αν αυτή χορηγείτο, καθώς και την λήψη της κανονικής άδειας (με βεβαιώσεις ενσήμων κανονικής άδειας σφραγισμένες στο ΙΚΑ του εργοδότη) που ενδεχομένως χορηγήθηκε μετά τη λήξη της λοχείας ή της ισόχρονης προς το μειωμένο ωράριο άδειας (έντυπο της υπηρεσίας) Πρωτότυπο και φωτοτυπία
4. Όσες είναι συμβασιούχες ή μερικής απασχόλησης αντίγραφο της σύμβασης - φωτοτυπία ωρών εργασίας (από τον εργοδότη)
5. Βεβαίωση επιδόματος μητρότητας (κυοφορίας - λοχείας) από ΙΚΑ πρωτότυπο
6. Πρωτότυπη εκτύπωση ενσήμων του 6μηνου που προηγείται της έναρξης άδειας κυοφορίας - λοχείας από το ΙΚΑ και φωτοτυπία της ασθένειας εάν υπάρχει από το βιβλιάριο ασθενείας
7. Φωτοτυπία λογαριασμού εθνικής τράπεζας της δικαιούχου
8. Φωτοτυπία ταυτότητας
9. Φωτοτυπία εκκαθαριστικού ή φορολογικής δήλωσης - να φαίνονται ΑΦΜ της δικαιούχου και του συζύγου
10. Προκειμένου περί εργαζομένων υπηκόων τρίτων χωρών, οι ασφαλισμένες θα προσκομίζουν αντίγραφο άδειας παραμονής σε ισχύ ή αντίγραφο βεβαίωσης κατάθεσης αιτήματος για ανανέωση άδειας διαμονής.

Ελπίζω να βοήθησα!

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τέλεια Δέσποινα!
Τα ετοίμασα και γω!

Ευχαριστώ!!

08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 228222

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στης 1. Νοεμβρίου θα κάνουμε και το 1. εμβόλιο… για να δούμε… Rolling Eyes Rolling Eyes [/quote]

Ποσο ειστε και θα κανετε το πρωτο εμβολιο???και ποιο ειναι???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinarv έγραψε:Τέλεια Δέσποινα!
Τα ετοίμασα και γω!

Ευχαριστώ!!

08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 228222

Τίποτα κοπέλα μου!!!
08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 379767 08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 379767 08.10.2011 ΝΕΟ - ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! N.5 - Σελίδα 17 379767

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με τα κακα του τωρα κ το πλυσιμο...ξεκινησα να τον πλενω κααααθε φορα που τον αλλαζα πανα...
επειδη ομωσ δεν προλαβαινω παντα να το κανω αυτο Rolling Eyes Rolling Eyes εχω κ την μικρουλα μου στα ποδια μου μεσα, τον καθαριζω με ζεστο νερο κ βαμβακι στην αλλαξιερα του και τη νυχτα επειδη τα κανει 3 φορες χρησιμοποιω κ μωρομαντηλα.


Ωραιο αυτο με το βαμβακι, δεν το ειχα σκεφτει! Θα το εφαρμοσω απο σημερα! Μωρομαντηλα δεν με αφηνει ο παιδιατρος ακομα, ειναι λεει ευαισθητο το δερματακι τους...ασε που εμεις εχουμε κανει πληγουλα στον ποπο μας απο τις πανες... κανουμε θεραπεια κι αλλαξα και πάνες και τωρα παει καλυτερα!

βιβλιαριο υγειας εχετε???
εμας μας δωσανε κατι φωτοτυπιες φευγοντας απο το νοσοκομειο και μας ειπανε να τηλεφωνουμε στη διευθυνση υγειας και να ρωταμε αν τα εχουνε στειλει απο Αθηνα για να παμε να το παρουμε εμεις!!!
ενα μηνα προσπαθω κ τιποτα...δε το σηκωνουνε αυτο το ερμο το τηλεφωνο tongue cyclops cyclops cyclops


Βιβλιαριο υγειας μας εδωσαν στο Λητω φωτοτυπημενο. Η παιδιατρος μου εφερε ένα ωραιο αντιγραφο απο το Ιασω. Οι Νομαρχιες εχουν ελλειψη, όσο κι αν προσπαθήσουμε στο τηλ δεν προκειται να τους βρουμε!

στο ταμειο μου θα μου το γραψουνε το παιδι επομενως δεν το χρειαζομαι το μπλε???

Εμεις που την γραψαμε στο ΙΚΑ δεν χρειαστηκε να προσκομισουμε το βιβλιαριο υγειας του παιδιου. ΑΜΚΑ ζητησαν!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις