Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
243 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 243 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 17]

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AKa έγραψε:Όταν ήμουν μικρή, αλληλογραφούσα με μία φίλη μου από το χωριό. Μπορεί να περνούσαν και μήνες μέχρι να μου γράψει, όμως κάθε φορά που έβλεπα στον ύπνο μου ότι ερχόταν γράμμα της, το πρωί με περίμενε στο γραμματοκιβώτιο! Smile


Πριν από 7-8 χρόνια, ταξίδευα για Κρήτη και κατά τις 2 το βράδυ, ενώ βρισκόμασταν μεσοπέλαγα, ανέβηκα στο κατάστρωμα και καθόμουν σε μια καρέκλα και χάζευα. Ξαφνικά βλέπω μια μαύρη φιγούρα να τρέχει και λέω "Μα καλά, τι τρέχει αυτός?" και σηκώνομαι από την καρέκλα να δω πού πάει. Με το που σηκώνομαι, αυτή η φιγούρα έχει εξαφανιστεί. Κοιτάω γύρω μου και συνειδητοποιώ ότι μάλλον κανένας άλλος δεν είχε δει αυτή την φιγούρα. Επιτόπου μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο, κατέβηκα κατευθείαν στο σαλόνι και δεν ξανασηκώθηκα μέχρι να φτάσουμε Κρήτη! Razz


Αλλά το πιο τρομακτικό το έπαθα πριν 2-3 χρόνια. Την ώρα που κοιμάμαι μπρούμυτα, νιώθω ότι μέσα στο στρώμα μου είναι μία γυναίκα και έχει ακριβώς την στάση που έχω κι εγώ. Δηλαδή νιώθω το στήθος της να εφάπτεται με το δικό μου, την παλάμη της να ακουμπάει την δική μου, τα πόδια της τα δικά μου κ.ο.κ. Έχω ανατριχιάσει ολόκληρη, θέλω να ουρλιάξω και δεν βγαίνει φωνή και τελικά ξυπνάω με τους παλμούς να έχουν φτάσει στα ύψη! Ακόμα θυμάμαι την αίσθηση αυτής της γυναίκας και ανατριχιάζω... Rolling Eyes
affraid affraid affraid affraid affraid affraid

Πρεπει να ταν η Μορα...Αν και μπρουμυτα πρωτη φορα το ακουω. Abouna εσυ ησουν παντα ανασκελα οταν σου ερχοταν η Μορα ή και μπρούμυτα?

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
λεω το Πατερ Ημων σχεδον καθε βραδυ,φοραω Σταυρο αλλα η μορα ερχεται ακομα και τοτε! και δεν παιζει ρολο νομιζω το ανασκελα,ετσι λεει ο μυθος αλλα δεν γινεται μονο οταν εισαι ανασκελα! εχω κι αλλες ιστοριες να πω...αντεχετε? χιχιχιχι

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!!

Πω πω !!! Ιμει και μονη... ριχνει και μπουμπουνητα εξω....

ΛΕΓΕ ΛΕΓΕ ΛΕΓΕ!!!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
"Ιμει"??? ... Οτι να ναι...

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Οχι πονο... μονο το νυστερι. Γιατι και η αδερφη της ηταν με ναρκωση δεν ενιωθε ουτε εκεινη πονο.

Τρομερό πραγματικά...Αχ τι έχω να δω αργότερα!!!!

Α, θυμήθηκα κάτι...Είχε πάει ένα Σαββατοκύριακο ο αδερφός μου με τη νύφη μου στο χωριό να δουν τους δικούς μου...Η μάνα μου παίζει τζόκερ και όταν πάμε μας βάζει και γράφουμε..Κάθεται λοιπόν η μαμά μου με τη νύφη μου και γράφανε και όταν πήγαν να δουν τα νούμερα, συνειδητοποίησαν ότι είχαν γράψει ακριβώς τα ίδια...Προχτες που της μιλούσα στο τηλέφωνο μου έλεγε κάτι και συγχρόνως μου το έλεγε και η μαμά μου να της το πω. Ωστόσο εγώ δεν είχα μιλήσει καθόλου άρα δεν μπορούσε η μία να ξέρει που είχε πάει η συζήτηση με την άλλη.Αυτές οι 2 ταιριάζουν πολύ σαν πεθερά με νύφη πάντως.Η νύφη σαν θα γεννηθεί στην πεθερά θα μοιάσει..Τυχαίο???

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη


Πρεπει να ταν η Μορα...Αν και μπρουμυτα πρωτη φορα το ακουω. Abouna εσυ ησουν παντα ανασκελα οταν σου ερχοταν η Μορα ή και μπρούμυτα? [/quote]

προχθες το επαθα παλι και οταν ξυπνησα ημουν στο πλαι

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didumomama έγραψε:
stefy έγραψε:Οχι πονο... μονο το νυστερι. Γιατι και η αδερφη της ηταν με ναρκωση δεν ενιωθε ουτε εκεινη πονο.

Τρομερό πραγματικά...Αχ τι έχω να δω αργότερα!!!!

Α, θυμήθηκα κάτι...Είχε πάει ένα Σαββατοκύριακο ο αδερφός μου με τη νύφη μου στο χωριό να δουν τους δικούς μου...Η μάνα μου παίζει τζόκερ και όταν πάμε μας βάζει και γράφουμε..Κάθεται λοιπόν η μαμά μου με τη νύφη μου και γράφανε και όταν πήγαν να δουν τα νούμερα, συνειδητοποίησαν ότι είχαν γράψει ακριβώς τα ίδια...Προχτες που της μιλούσα στο τηλέφωνο μου έλεγε κάτι και συγχρόνως μου το έλεγε και η μαμά μου να της το πω. Ωστόσο εγώ δεν είχα μιλήσει καθόλου άρα δεν μπορούσε η μία να ξέρει που είχε πάει η συζήτηση με την άλλη.Αυτές οι 2 ταιριάζουν πολύ σαν πεθερά με νύφη πάντως.Η νύφη σαν θα γεννηθεί στην πεθερά θα μοιάσει..Τυχαίο???


Ακουσες αυτο που εγινε στην Ιταλια (νομιζω).

Ενα αντρογυνο ειχε παιξει τζοκερ ξεχωριστα.

Ξερετε τι ανακαλυψαν ...? Οτι ειχαν παιξει τα ιδια νουμερα κι οτι ειχαν κερδισει και οι 2! Μοιραστηκαν δηλαδη τα κερδη οι 2 τους!!!! Νομιζω πηραν απο 2 εκατ. ο καθενας τους. Αυτα ειναι!

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:
didumomama έγραψε:
stefy έγραψε:Οχι πονο... μονο το νυστερι. Γιατι και η αδερφη της ηταν με ναρκωση δεν ενιωθε ουτε εκεινη πονο.

Τρομερό πραγματικά...Αχ τι έχω να δω αργότερα!!!!

Α, θυμήθηκα κάτι...Είχε πάει ένα Σαββατοκύριακο ο αδερφός μου με τη νύφη μου στο χωριό να δουν τους δικούς μου...Η μάνα μου παίζει τζόκερ και όταν πάμε μας βάζει και γράφουμε..Κάθεται λοιπόν η μαμά μου με τη νύφη μου και γράφανε και όταν πήγαν να δουν τα νούμερα, συνειδητοποίησαν ότι είχαν γράψει ακριβώς τα ίδια...Προχτες που της μιλούσα στο τηλέφωνο μου έλεγε κάτι και συγχρόνως μου το έλεγε και η μαμά μου να της το πω. Ωστόσο εγώ δεν είχα μιλήσει καθόλου άρα δεν μπορούσε η μία να ξέρει που είχε πάει η συζήτηση με την άλλη.Αυτές οι 2 ταιριάζουν πολύ σαν πεθερά με νύφη πάντως.Η νύφη σαν θα γεννηθεί στην πεθερά θα μοιάσει..Τυχαίο???


Ακουσες αυτο που εγινε στην Ιταλια (νομιζω).

Ενα αντρογυνο ειχε παιξει τζοκερ ξεχωριστα.

Ξερετε τι ανακαλυψαν ...? Οτι ειχαν παιξει τα ιδια νουμερα κι οτι ειχαν κερδισει και οι 2! Μοιραστηκαν δηλαδη τα κερδη οι 2 τους!!!! Νομιζω πηραν απο 2 εκατ. ο καθενας τους. Αυτα ειναι!

Ωραία τηλεπάθεια αλλά το κράτος τους κράτησε διπλό φόρο..χαχα τι σκέφτομαι..ας τα είχαν κερδίσει και οι δικές μου και ας έπαιρνε και τριπλό φόρο το κράτος...

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαααααααχαχχαχαα!!!

abouna περιμενουμε!!!

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο αντρας μου ειναι ποδοσφαιριστης και μετακομιζουμε αρκετα συχνα σε διαφορα μερη.πριν 3 χρονια μεναμε Αθηνα,στο Κορωπι,σε ενα καινουριο συγκροτημα πολυκατοικιων. ενα διαμερισμα που σκεφτομασταν να αγορασουμε,ΤΕΛΕΙΟ!!!! μας ειπαν πως μεναμε πρωτοι εκει,ειχε χτιστει λιγους μηνες πριν. ειχαμε τοτε μονο την Εβελινα μας,5 μηνων περιπου.το σπιτι τελειο αλλα εγω καπωε ενιωθα,μια ψυχρα,ψυχοπλακωμα περιεργα.ομως δεν ελεγα κατι..ενα βραδυ ειχαμε κανει το παιδι μπανιο και οπως ημουν μπροστα στον καθρεφτη ερχεται ο αντρας μου και την κοιταζει μεσα απο τον καθρεφτη! η μικρη παθαινει μια φρικη,ουρλιαζε και ειχε μια περιεργη πολυ φοβισμενη οψη.της λεει ο αντρας μου:μπεμπα,ο μπαμπας ειμαι,τον κοιταζει διπλα της που στεκοταν και του γελαει.μολις γυριζει παλι στον καθρεφτη το παιδι παλι ουρλιαζε! ανατριχιασα ακομα και τωρα! ειχαμε λιγο φοβηθει αλλα λεμε ισως επειδη το παιδι δεν εχει βαπτιστει ακομα κατι εγινε... εγιναν διαφορα τετοια π.χ. το δωματιο το παιδικο ηταν καθε βραδυ κρυο,ψυχρα λεμε!εψαχνα το παραθυρο,δεν εβαζε αερα,αφου ηταν ολοκαινουριο!ξυπνουσε καθε βραδυ κλαιγοντας το παιδι,ουρλιαζοντας.... και συν την αισθηση που ειχα αποφασισαμε να το συζητησουμε με τον αντρα μου να ξε-φοβηθουμε Very Happy ανακαλυψα ομως κατι τρυπες στον τοιχο που τις ειχαν κλεισει,απο καδρα μαλλον.ρωτησα τον διαχειριστη αφου μου ειχε πει πως ημασταν πρωτοι ενοικιαστες.τελικα μου ειπε οτι ειχαν μεινει εκει για 4 μηνες καποιοι αλλα δεν το ανεφερε γιατι ηταν λιγο το διαστημα! γιατι να φυγει κανεις ετσι γρηγορα απο ενα σπιτι? πιστευω πως κατι κακο ειχε συμβει....το ενιωθα απο την πρωτη μερα! φυγαμε κι εμεις λιγο καιρο μετα....

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω αν ταιριαζει να το γραψω εδω.αλλα ειδα και αλλες κοπελες να γραφουν για ονειρα.
το 97 στα 33 της χρονια πεθανε μια ξαδερφη μου.ολοι ειμασταν πολυ χαλια και πιο πολυ φυσικα η μαμα της.καθε μερα,ολη μερα εκλαιγε.
μετα απο κανενα χρονο ισως και πιο πολυ την ειχα δει στον υπνο μου και απο πισω της ειχε πολυ εντονο φως.την ρωταω τι κανει και μου λεει "ειμαι πολυ καλα και περναω πολυ καλα εδω πανω,να το πεις και στην μαμα μου να μην στεναχωριεται."τοτε της λεω "περιμενε θελω να ερθω και εγω αφου ειναι τοσο ωραια εκει πανω" και απλωσα το χερι μου.ειχε και η ξαδερφη μου απλωμενο το χερι και μου λεει "οχι ακομα ειναι πολυ νωρις για σενα να ερθεις εδω".και εφυγε.
ανοιξα τα ματια μου και σκεφτομουν τι ειδα.τι ειδα?

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
love έγραψε:πριν 11 χρονια εχασα τον μπαμπα μου..
ενα χρονο πριν πεθανει ο μπαμπας μου ειχε πεθανει κ η μαμα του κ γιαγια μου..

λοιπον...παμε στα μνηματα επειδη εκλεινε χρονο η γιαγια ,,για να καθαρισουμε και να αναψουμε κερακι.αφου αναβω το κερακι ο μπαμπας μου θυμιατιζε και εγω αρχισα να κοιταω γυρω-γυρω και καποια στιγμη κολλαει το βλεμμα μου κατω σε ενα ταφο που ειχε γρασιδι ακομα,,, και κανω τις εξης σκεψεις.

***αααα!!!αυτος ο ταφος ειναι κενος!δεν εχουνε θαψει κανεναν ακομη,,,ποιον θα θαψουνε αραγε????***
φευγουμε απο κει κ παμε στο σπιτι...
το βραδυ επειδη ειχα στο μυαλλο μου την σκεψη που εκανα βλεπω ονειρο οτι ταχα θαψανε μια γυναικα εκει! ξυπναω το πρωι,,, το βραδακι κατα τις 8 αρχιζω και καθαριζω το σπιτι κ σκεφτομαι παλι (χωρις να το θελω)

##ας καθαρισω το σπιτι γιατι αν ειναι να πεθανει καποιος να ειναι καθαρο##

το βραδυ πεθανε ο μπαμπας μου... τον θαψανε στον ταφο αυτο που ειχα φαει το κολλημα,, σχεδον 5 μερες διαφορα με το που εκλεισε χρονο η γιαγια μου κ ο ταφος διπλα στις γιαγια...
(σεπτεμριο πεθανε η γιαγια στην γιορτη της , ο μπαμπας μου,, εχω γιορτη, και γενενεθλια,, ολα αυτα τον σεπτεμβριο και μετα φοβομουν καθε χρονο για την υπολοιπη οικογενεια,μαμα,αδερφια,,) Sad Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 4 534787



Καλά απίστευτο ε..το ίδιο ακριβώς έπαθε μια πολύ καλή μου φίλη...Λίγο πιο δίπλα της έμενε ο θείος της μόνος του, μεγάλος σε ηλικία...και του μαγείρευε τα σ/κ..Ενα Σάββατο λοιπόν ξυπνάει και μαγείρευε και σκεφτόταν μηπως είναι το τελευταίο του γεύμα...και μετα λέει να καθαρίσω μήπως πεθάνει ...κ μετά από μερικές ώρες την παίρνει τηλ η σπιτονοικοκυρά του που τον είχε βρεί πεθαμένο!!! affraid affraid affraid !!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
abouna έγραψε:ο αντρας μου ειναι ποδοσφαιριστης και μετακομιζουμε αρκετα συχνα σε διαφορα μερη.πριν 3 χρονια μεναμε Αθηνα,στο Κορωπι,σε ενα καινουριο συγκροτημα πολυκατοικιων. ενα διαμερισμα που σκεφτομασταν να αγορασουμε,ΤΕΛΕΙΟ!!!! μας ειπαν πως μεναμε πρωτοι εκει,ειχε χτιστει λιγους μηνες πριν. ειχαμε τοτε μονο την Εβελινα μας,5 μηνων περιπου.το σπιτι τελειο αλλα εγω καπωε ενιωθα,μια ψυχρα,ψυχοπλακωμα περιεργα.ομως δεν ελεγα κατι..ενα βραδυ ειχαμε κανει το παιδι μπανιο και οπως ημουν μπροστα στον καθρεφτη ερχεται ο αντρας μου και την κοιταζει μεσα απο τον καθρεφτη! η μικρη παθαινει μια φρικη,ουρλιαζε και ειχε μια περιεργη πολυ φοβισμενη οψη.της λεει ο αντρας μου:μπεμπα,ο μπαμπας ειμαι,τον κοιταζει διπλα της που στεκοταν και του γελαει.μολις γυριζει παλι στον καθρεφτη το παιδι παλι ουρλιαζε! ανατριχιασα ακομα και τωρα! ειχαμε λιγο φοβηθει αλλα λεμε ισως επειδη το παιδι δεν εχει βαπτιστει ακομα κατι εγινε... εγιναν διαφορα τετοια π.χ. το δωματιο το παιδικο ηταν καθε βραδυ κρυο,ψυχρα λεμε!εψαχνα το παραθυρο,δεν εβαζε αερα,αφου ηταν ολοκαινουριο!ξυπνουσε καθε βραδυ κλαιγοντας το παιδι,ουρλιαζοντας.... και συν την αισθηση που ειχα αποφασισαμε να το συζητησουμε με τον αντρα μου να ξε-φοβηθουμε Very Happy ανακαλυψα ομως κατι τρυπες στον τοιχο που τις ειχαν κλεισει,απο καδρα μαλλον.ρωτησα τον διαχειριστη αφου μου ειχε πει πως ημασταν πρωτοι ενοικιαστες.τελικα μου ειπε οτι ειχαν μεινει εκει για 4 μηνες καποιοι αλλα δεν το ανεφερε γιατι ηταν λιγο το διαστημα! γιατι να φυγει κανεις ετσι γρηγορα απο ενα σπιτι? πιστευω πως κατι κακο ειχε συμβει....το ενιωθα απο την πρωτη μερα! φυγαμε κι εμεις λιγο καιρο μετα....

affraid

ΠΟιος ξερει τι εβλεπε το κοριτσακι σου μεσα απο τον καθρεφτη!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
abouna έγραψε:ο αντρας μου ειναι ποδοσφαιριστης και μετακομιζουμε αρκετα συχνα σε διαφορα μερη.πριν 3 χρονια μεναμε Αθηνα,στο Κορωπι,σε ενα καινουριο συγκροτημα πολυκατοικιων. ενα διαμερισμα που σκεφτομασταν να αγορασουμε,ΤΕΛΕΙΟ!!!! μας ειπαν πως μεναμε πρωτοι εκει,ειχε χτιστει λιγους μηνες πριν. ειχαμε τοτε μονο την Εβελινα μας,5 μηνων περιπου.το σπιτι τελειο αλλα εγω καπωε ενιωθα,μια ψυχρα,ψυχοπλακωμα περιεργα.ομως δεν ελεγα κατι..ενα βραδυ ειχαμε κανει το παιδι μπανιο και οπως ημουν μπροστα στον καθρεφτη ερχεται ο αντρας μου και την κοιταζει μεσα απο τον καθρεφτη! η μικρη παθαινει μια φρικη,ουρλιαζε και ειχε μια περιεργη πολυ φοβισμενη οψη.της λεει ο αντρας μου:μπεμπα,ο μπαμπας ειμαι,τον κοιταζει διπλα της που στεκοταν και του γελαει.μολις γυριζει παλι στον καθρεφτη το παιδι παλι ουρλιαζε! ανατριχιασα ακομα και τωρα! ειχαμε λιγο φοβηθει αλλα λεμε ισως επειδη το παιδι δεν εχει βαπτιστει ακομα κατι εγινε... εγιναν διαφορα τετοια π.χ. το δωματιο το παιδικο ηταν καθε βραδυ κρυο,ψυχρα λεμε!εψαχνα το παραθυρο,δεν εβαζε αερα,αφου ηταν ολοκαινουριο!ξυπνουσε καθε βραδυ κλαιγοντας το παιδι,ουρλιαζοντας.... και συν την αισθηση που ειχα αποφασισαμε να το συζητησουμε με τον αντρα μου να ξε-φοβηθουμε Very Happy ανακαλυψα ομως κατι τρυπες στον τοιχο που τις ειχαν κλεισει,απο καδρα μαλλον.ρωτησα τον διαχειριστη αφου μου ειχε πει πως ημασταν πρωτοι ενοικιαστες.τελικα μου ειπε οτι ειχαν μεινει εκει για 4 μηνες καποιοι αλλα δεν το ανεφερε γιατι ηταν λιγο το διαστημα! γιατι να φυγει κανεις ετσι γρηγορα απο ενα σπιτι? πιστευω πως κατι κακο ειχε συμβει....το ενιωθα απο την πρωτη μερα! φυγαμε κι εμεις λιγο καιρο μετα....

Ανατριχιασα!!!! Τρέχοντας θα έφευγα... affraid

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:δεν ξερω αν ταιριαζει να το γραψω εδω.αλλα ειδα και αλλες κοπελες να γραφουν για ονειρα.
το 97 στα 33 της χρονια πεθανε μια ξαδερφη μου.ολοι ειμασταν πολυ χαλια και πιο πολυ φυσικα η μαμα της.καθε μερα,ολη μερα εκλαιγε.
μετα απο κανενα χρονο ισως και πιο πολυ την ειχα δει στον υπνο μου και απο πισω της ειχε πολυ εντονο φως.την ρωταω τι κανει και μου λεει "ειμαι πολυ καλα και περναω πολυ καλα εδω πανω,να το πεις και στην μαμα μου να μην στεναχωριεται."τοτε της λεω "περιμενε θελω να ερθω και εγω αφου ειναι τοσο ωραια εκει πανω" και απλωσα το χερι μου.ειχε και η ξαδερφη μου απλωμενο το χερι και μου λεει "οχι ακομα ειναι πολυ νωρις για σενα να ερθεις εδω".και εφυγε.
ανοιξα τα ματια μου και σκεφτομουν τι ειδα.τι ειδα?



Μακαρι μακαρι μετα το θανατο μας να πηαγαινουμε καπου που να ειναι πολυ ομορφα.... Παντως ολοι καλα λογια λενε... Κνουν καλο promotion στον παραδεισο!

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

affraid

ΠΟιος ξερει τι εβλεπε το κοριτσακι σου μεσα απο τον καθρεφτη!!! [/quote]

ναι η καυμενουλα....και επειδη ξερω πως ειναι ολα αυτα,δεν θελω τα παιδακια μου να τα νιωσουν ποτε! ομως η Εβελινα μου εχει πολλους εφιαλτες,ελπιζω να ειναι της ηλικιας. εγω υπνοβατουσα μεχρι τα 17 μου,τοσο εντονα ονειρα εχω drunken

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια γνψστη μου ελεγε τις καρτες Ταρο. Μια φορα που συζητουσαμε μου εξηγουσε οτι ειναι ανευθυνο να διαβαζει καποιος καρτες Ταρο που ειναι ασχετος γιατι μπορει λεει να προκαλεσει μεγαλη ζημια. Οι original Καρτες Ταρο εχουν ειδικο τροπο που πρεπει να βγαινουν απο το πουγγι τους και ειδικο τροπο για να ξαναμπουν. Γιατι αν δεν κανεις σωστα τη διαδικασια μου ελεγε οτι ανοιγουν πυλες απο που βγαινουν πνευματα καλα και κακα. Μου ειχε πει οτι καποτε ειχε κανει μαλ@κια και ειχε γενισει το σπιτι της φαντασταματα. Ολοκληρο βραδυ ανοιγοκλειναν συνεχεια ντουλαπια, αναβοσβηναν φωτα ετριζαν πόρτες... τα κλασσικα.... Shocked

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="mommy12585"]
abouna έγραψε:

Ανατριχιασα!!!! Τρέχοντας θα έφευγα... affraid

ναι κι εμεις χασαμε λιγο την ηρεμια μας μεχρι να φυγουμε,οταν εγω ελειπα στην μητερα μου ο αντρας μου κοιμοταν στην πυλωτη! η μονο οταν ξημερωνε,στο σαλονι..

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ δεν ξέρω αν θεωρείται Paranormal αυτό, αλλά μόλις πέθανε ο παππούς μου και λίγο πριν περάσουν οι 40 μέρες...βλέπω όνειρο ότι είμαι στο χωριό μου στο σπίτι και μπαίνω στο σαλονάκι και τον βλέπω όπως όταν είχε πεθανει και τρομάζω και κατεβαίνω τρέχοντας τις σκάλες του σπιτιού και βλέπω από την αυλή επάνω στο παράθυρο του σαλονιού, όπου και τον βλέπω κανονικά όπως όταν ήταν υγιής, να μου χαμογελάει και να χαιρετάει!!!! Με αποχαιρέτησε!!!! Όποτε το σκέφτομαι ανατριχιάζω...Σημειωτέον , η μάνα μου είχε παρόμοιο όνειρο αποχαιρετισμού πριν 40ησει ο παππούς μου...Τυχαίο?? Δε νομίζω!!!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω ποσο paranormal,ειναι αυτη μου η εμπειρια αλλα σιγουρα δεν ειναι και ο,τι πιο συνηθισμενο.Κατ'αρχην να πω οτι εχω χασει τη μανουλα μου(στη γεννα απο ιατρικο λαθος αλλα αυτο ειναι ασχετο)και δεν την γνωρισα ποτε παρα μονο απο φωτογραφιες.Παρενθεση:ο μπαμπας μου ξαναπαντρευτηκε,απεκτησα καινουρια ΜΑΜΑ,και ο λογος που το γραφω με κεφαλαια ειναι οτι σ'αυτη τη γυναικα χρωσταω τα παντα και ας μην με γεννησε.Γενικα μεγαλωσα φυσιολογικα,χωρις απωθημενα και χωρις προβληματα.Το paranormal εχει σχεση με ενα ονειρο που ειδα.Ειδα λοιπον οτι ημουν στο σπιτι του παππου μου(του παππου απο την πεθαμενη μου μαμα)και ημασταν ολοι μαζεμενοι και βλεπαμε τηλεοραση στο σαλονι.Ξαφνικα ειδα οτι εγινε ενας πολυ δυνατος σεισμος και ολοι πεταχτηκαμε εξω.Εκτος απο τον παππου μου...Εγω μπηκα μεσα παλι την ωρα του σεισμου και του φωναζα να βγει εξω αλαλ εκεινος καθοταν στον καναπε αταραχος και χαμογελαστος και του κρατουσε το χερι...η μαμα μου(η πεθαμενη!).Για καποιο λογο,στο ονειρο,δεν μου εκανε εντυπωση που ηταν εκει ολοζωντανη.Το σπιτι αρχισε να γκρεμιζεται και εγω πεταχτηκα εξω και ξυπνησα εντρομη.Το ονειρο αυτο το ειδα ξημερωματα Κυριακης.Ξημερωματα Δευτερας πεθανε ο παππους μου απο ανακοπη ξαφνικα.Του ειχα τεραστια αδυναμια και μου στοιχισε παρα πολυ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Οταν μιλησα για το ονειρο αυτο στη θεια μου,το εξηγησε οτι ολοι βγηκαμε εξω και ο παππους μου εμεινε μεσα γιατι ηθελε να ειναι με τη μαμα μου.Δεν πιστευα ποτε στα ονειρα αλλα μετα απο αυτο τα χρειαστηκα! confused confused affraid affraid

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Εγώ δεν ξέρω αν θεωρείται Paranormal αυτό, αλλά μόλις πέθανε ο παππούς μου και λίγο πριν περάσουν οι 40 μέρες...βλέπω όνειρο ότι είμαι στο χωριό μου στο σπίτι και μπαίνω στο σαλονάκι και τον βλέπω όπως όταν είχε πεθανει και τρομάζω και κατεβαίνω τρέχοντας τις σκάλες του σπιτιού και βλέπω από την αυλή επάνω στο παράθυρο του σαλονιού, όπου και τον βλέπω κανονικά όπως όταν ήταν υγιής, να μου χαμογελάει και να χαιρετάει!!!! Με αποχαιρέτησε!!!! Όποτε το σκέφτομαι ανατριχιάζω...Σημειωτέον , η μάνα μου είχε παρόμοιο όνειρο αποχαιρετισμού πριν 40ησει ο παππούς μου...Τυχαίο?? Δε νομίζω!!!

Δεν ειναι τυχαιο που λενε οτι μεχρι τα 40 οι ψυχες ειναι ακομη μαζι μας... Μετα τα 40 νομιζω οτι απλα μας επισκεπτοντε...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="abouna"]
mommy12585 έγραψε:
abouna έγραψε:

Ανατριχιασα!!!! Τρέχοντας θα έφευγα... affraid

ναι κι εμεις χασαμε λιγο την ηρεμια μας μεχρι να φυγουμε,οταν εγω ελειπα στην μητερα μου ο αντρας μου κοιμοταν στην πυλωτη! η μονο οταν ξημερωνε,στο σαλονι..

Πάντως ήσασταν ψύχραιμοι γενικώς...εγώ θα είχα τρελαθεί, είμαι πολύ φοβιτσιάρα..Εν τω μεταξύ τα παιδιά επειδή έχουν αγνή ψυχή, και έχουν ''καθαρά'' ματακια μπορεί να βλέπουν κάποια πράματα που εμείς δε μπορούμε να δούμε.....

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:Δεν ξερω ποσο paranormal,ειναι αυτη μου η εμπειρια αλλα σιγουρα δεν ειναι και ο,τι πιο συνηθισμενο.Κατ'αρχην να πω οτι εχω χασει τη μανουλα μου(στη γεννα απο ιατρικο λαθος αλλα αυτο ειναι ασχετο)και δεν την γνωρισα ποτε παρα μονο απο φωτογραφιες.Παρενθεση:ο μπαμπας μου ξαναπαντρευτηκε,απεκτησα καινουρια ΜΑΜΑ,και ο λογος που το γραφω με κεφαλαια ειναι οτι σ'αυτη τη γυναικα χρωσταω τα παντα και ας μην με γεννησε.Γενικα μεγαλωσα φυσιολογικα,χωρις απωθημενα και χωρις προβληματα.Το paranormal εχει σχεση με ενα ονειρο που ειδα.Ειδα λοιπον οτι ημουν στο σπιτι του παππου μου(του παππου απο την πεθαμενη μου μαμα)και ημασταν ολοι μαζεμενοι και βλεπαμε τηλεοραση στο σαλονι.Ξαφνικα ειδα οτι εγινε ενας πολυ δυνατος σεισμος και ολοι πεταχτηκαμε εξω.Εκτος απο τον παππου μου...Εγω μπηκα μεσα παλι την ωρα του σεισμου και του φωναζα να βγει εξω αλαλ εκεινος καθοταν στον καναπε αταραχος και χαμογελαστος και του κρατουσε το χερι...η μαμα μου(η πεθαμενη!).Για καποιο λογο,στο ονειρο,δεν μου εκανε εντυπωση που ηταν εκει ολοζωντανη.Το σπιτι αρχισε να γκρεμιζεται και εγω πεταχτηκα εξω και ξυπνησα εντρομη.Το ονειρο αυτο το ειδα ξημερωματα Κυριακης.Ξημερωματα Δευτερας πεθανε ο παππους μου απο ανακοπη ξαφνικα.Του ειχα τεραστια αδυναμια και μου στοιχισε παρα πολυ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Οταν μιλησα για το ονειρο αυτο στη θεια μου,το εξηγησε οτι ολοι βγηκαμε εξω και ο παππους μου εμεινε μεσα γιατι ηθελε να ειναι με τη μαμα μου.Δεν πιστευα ποτε στα ονειρα αλλα μετα απο αυτο τα χρειαστηκα! confused confused affraid affraid

Κι εγω ετσι θα το εξηγουσα. ΕΙναι προφητικα καποια ονειρα. Κι εγω βλεπω πολλααααα ονειρα που βγαινουν και θα προτιμουσα να μην βλεπω καθολου γιατι πολλες φορες φοβαμαι.

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν ειναι τυχαιο που λενε οτι μεχρι τα 40 οι ψυχες ειναι ακομη μαζι μας... Μετα τα 40 νομιζω οτι απλα μας επισκεπτοντε...[/quote]

το πιστευω 100% αυτο! εχω αλλωστε πολλα παραδειγματα...μερικες φορες ειναι καλο,εγω ας πουμε παρακαλω να βλεπω τον αγαπημενο μου παππου...δεν εχω ξεπερασει το θανατο του 11 χρονια μετα!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Εγώ δεν ξέρω αν θεωρείται Paranormal αυτό, αλλά μόλις πέθανε ο παππούς μου και λίγο πριν περάσουν οι 40 μέρες...βλέπω όνειρο ότι είμαι στο χωριό μου στο σπίτι και μπαίνω στο σαλονάκι και τον βλέπω όπως όταν είχε πεθανει και τρομάζω και κατεβαίνω τρέχοντας τις σκάλες του σπιτιού και βλέπω από την αυλή επάνω στο παράθυρο του σαλονιού, όπου και τον βλέπω κανονικά όπως όταν ήταν υγιής, να μου χαμογελάει και να χαιρετάει!!!! Με αποχαιρέτησε!!!! Όποτε το σκέφτομαι ανατριχιάζω...Σημειωτέον , η μάνα μου είχε παρόμοιο όνειρο αποχαιρετισμού πριν 40ησει ο παππούς μου...Τυχαίο?? Δε νομίζω!!!

Δεν ειναι τυχαιο που λενε οτι μεχρι τα 40 οι ψυχες ειναι ακομη μαζι μας... Μετα τα 40 νομιζω οτι απλα μας επισκεπτοντε...

Όχι ισχύει αυτό, ειδικά μετά από αυτά που είδα, και πιθανόν αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει ζωή και μετά τον θάνατο, σε κάποιο άλλο μέρος! Δε μπορεί να μην υπάρχει τίποτα και έτσι απλά να πεθαίνουμε....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις