Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α,ρε Κασσι μου...Οντως χαμογελασα με αυτο που εγραψες...
Μπουμπουκιτσα μου κι εκεινος μου ειπε οτι δε θα μου ξανα πει να την δω,δεν μιλαμε γιαυτην καθολου.αλλα δε θελω και το παιδι να παει.Ποτε ομως...κι αυτο καποτε θα μου το ζητησει..Μεχρι τοτε θα δουμε θα μου πειτε..
Σουπερακι να σου πω ειναι και τα δυο που ειπες...και οτι δε μπορω να χαρισω ενα αδερφακι στον μικρο μου -ακομη- αλλα ναι κ γιατι αρχιζω και πιστευω οτι καπου βλεπω συννεφακια..και σαφως δε θελω μετα απο ολα αυτα να κανω 2ο τωρα,αλλα οταν γυρναει και μου λεει οτι δεν ειμαι ετοιμος για 2ο...του λεω "καλα να μου το ελεγες στο 1ο που δεν ξεραμε τι παει να πει παιδι να πω οκ,αλλα στο 2ο?Κουφο"
Αλλα δεν εκατσα να ασχολειθω...Και συνηθως οι μουρλες μου -ευτυχως- με πιανουν το βραδακι που ειμαι μονη και κοιμαται το καμαρακι μου....
Μινου εχουμε 1000μιλησει,αλλα αυτη ειναι μανα του κι απο οτι καταλαβα παντα θα ειναι πανω απο ολα...Κι οπως ειπε και η Μπουμπουκιτσα και η αδεφη του....
Του εθεσα ενα ερωτημα ομως....Πριν μερες...Τι θα γινοταν αμα ερχοταν η αδερφη του κ του ελεγε οτι κατι τετοιο της εκανε η πεθερα της...Τι θα εκανε?
Θα τα εκανα ολα πουτανα λεει...Ωραια ετοιμασου του λεω να τα πω στα αδεφια μου να εξαφανιστειτε απο προσωπου γης....Χαχαχ...Γελαω με τα χαλια μου..

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μινου εχουμε 1000μιλησει,αλλα αυτη ειναι μανα του κι απο οτι καταλαβα παντα θα ειναι πανω απο ολα...Κι οπως ειπε και η Μπουμπουκιτσα και η αδεφη του....


μην το επιτρεπεις αυτο...
βασικα δεν ειχα προβλημα με την πεθερα μου αλλα οσες φορες με πειραζε κατι η κ απο τον πεθερο μου κ το ελεγα στον αντρα μου γινοταν χαμος τους εβαζε στη θεση τους κανονικα...ειδαλως θα γινοταν χαμος μεταξυ μας...
οπως σου ειπα δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα...τωρα με την μικρη μου εχει σπασει τα νευρα αλλα επειδη δεν εχω το θαρρος να της τα πω της τα λεει ο αντρας μου...
προτημα να της κοψει τον αερα παρα να γινουμε μαλλια κουβαρια οι 2μας...!!!
ειστε οικογενεια οι 3σας πλεον κ πρεπει να το καταλαβει αυτο...
μην την αφησεις να σας απομακρυνει...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αστεια αστεια καποιος αδερφος σου δεν μπορει να ΄΄δωσει το παρρον΄΄ που λεμε...να του πει να σε προσεχει και τετοια...
δεν ξερω τι ακριβως..
εγω παντα πιστευα πως οι αντρες θα ΄΄ξυπναγαν ΄΄ και τον δικο μου μαμακια...αλλα δυστηχως ο πατερας μου εχει πεθανει χρονια και εχω μονο αδερφες..χιχ..

ο μπαμπασ σου που ειναι πιο ΄εμπειρος και σαν αντρας δεν μπορει να του τριξει (ευγενικα παντα ) τα δοντια..τι αποψη εχει για αυτα που συμβαινουν ..τα ξερει?


υ.γ. αφου σου ειπε πως σε αναλογη περιπτωση με την αδερφη του θα τα εκανε ολα μανταρα...σημαινει πως εχει καταλαβει παρα πολυ καλα τι εγινε..και οτι δεν το ανεχεσαι,,,
απλα δεν εχει τα κοτσια να παρει θεση ..και δεν θελει να σου πει και ευθεωσ οτι η μαμα του εχει αδικο μηπως και το παρεις απανω σου...

τετοια λενε οι πεθερουλες..

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Ενω πιστευα οτι ολα θα κυλησουν ομορφα,οτι θα βαλουμε μπρος για 2ο τωρα κ καναμε καποιες "μαλαγανιες" τον προηγουμενο μηνα,ερχεται η φαση με την καργια,ειδα οτι ο αντρας μου παλι εμεινε αμετοχος αντι να με υποστηριξη που η αλλη με εβρισε και εβαλα στοπ στο να παω για 2ο.Και ΔΕΝ θελω να μεγαλωσει ο Κωσταντης μου μονος του....Τι σκατα να κανω.Πες τε μου.Δε θελω να ειναι μοναχοπαιδι με τιποτα...Αλλα δε βλεπω και πολυ μελλον οσο και να αγαπιομαστε...Αν κουμαντο κανει αυτη...Κι οχι να παρει πρωτοβουλιες ο δικος μου.Ειμαι σε σκεψεις με περνει απο κατω...


Εγώ είμαι της άποψης να μην βιάζεσαι... Πιστεύω ότι περνάτε φάση λόγω όλων αυτών που έχουν γίνει..
Μην μπαίνεις στη διαδικασία να σκεφτείς ότι το ζουζουνι σου θα μεινει μοναχοπαίδι... Πρώτον δεν σε πήραν τα χρόνια και δεύτερον αυτά καλώς ή κακώς δεν μπορούμε να τα υπολογίσουμε...
Δώσε λίγο χρόνο και σε σενα και στον άνδρα σου να ηρεμίσετε... Και πιστεύω και σου εύχομαι όλα να έρθουν έτσι όπως θέλεις! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:ι,αλλα ειστε οικογενεια οι 3σας πλεον κ πρεπει να το καταλαβει αυτο...
μην την αφησεις να σας απομακρυνει...


minubaki αυτα που λες ειναι ολοσωστα αλλα δεν πιανουν σε ολους τουσ αντρες..

καποιοι ειναι μεγαλωμενοι ετσι ωστε σε μανα και αδερφη ..να το πω λαικα...εχουν στημενο πάντα κ@λ@...οτι και να τους κανουν καθονται..μα ότι!!

και δεν σημαινει πως δεν καταλαβαινουν...αλλα 30 χρονια πληση εγκεφαλου θα αλλαξει σε 3 χρονια που ειναι με την τατιανα και την καθε τατιανα..δεν γινεται..

το θεμα ειναι αν υπαρχει αγαπη...να βρει αλλους τροπους..να τα βρουν και τουλαχιστον να μην τουσ μαμανε οικογενειακως...ο ιδιος δεν το γλιτωνει ποτε και με τιποτα!!μονο οταν αποδημησει η μανουλα του..τοτε θα αποδυναμωθει και η αδερφη...
ωσ τοτε ομωσ...

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatijana έγραψε:Δεν του λέω τίποτα για αυτήν είναι σα να μην υπήρξε...μπλακ όταν η άλλη γυρνά κ μου λέει άντε γαμησου μωρή απο δω,δεν υπάρχουν λόγια για περαιτέρω...έχει σβυστει απο τον χάρτη μου...αγγελική δεν ξέρω τι θα επρπε να κάνει αλλα όταν βρίζουν την μάνα του παιδιού του ΚΆΤΙ θα έπρεπε να είχε κάνει...

Όλες μας έχουμε τα προβλήματά μας με τον άντρα μας, τις διαφωνίες, τσακωμούς που αφορούν την πεθερα μας. Και εγώ με την πεθερά μου, δεν έχω καλές σχέσεις γιατί έχουν γίνει διάφορα. Όμως θεωρώ απαράδεκτο να έχει γυρίσει να σου πει τέτοια λόγια, που είναι πολύ χοντρά, και να μην σε εχει υπερασπιστεί ο άντρας σου. Τα λέει τώρα που το μωρό είναι μικρό και δεν καταλαβαίνει, αύριο που θα είναι μεγαλύτερο θα τα πει μπροστά του και αυτά θα του μείνουν. Για μενα, πρέπει ο άντρας σου να πάρει θέση και να της μιλήσει, να της πει ότι εσύ είσαι η γυναίκα του και οφείλει να μιλάει με σεβασμό απέναντί σου. Να είναι κάθετος σε αυτό και να μην της αφήσει κανένα περιθώριο. Πιστεύω ότι η πεθερά σου έχει μεγάλο πρόβλημα και οποιαδήποτε και αν ήταν νύφη της, την ίδια συμπεριφορά θα είχε. Εντάξει μην φτάσεις και στο χωρισμό γιατί αυτή θα το ευχαριστηθεί,μην της δώσεις αυτήν την ικανοποίηση. Καλύτερα να σας βλέπει καλά για να τρώγεται με τα ρούχα της.!!!

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομίζω ότι καταλαβαίνω τι λες αλλά εγώ θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου. Το ότι δεν είναι έτοιμος τώρα για μωράκι δεν σημαίνει ότι δεν θα είναι και αργότερα. Δηλαδή...αυτο που λες ότι θα το καταλάβαινα αν μου το έλεγε στο πρώτο που δεν ξέραμε τι μας περιμένει...δεν συμφωνώ καθόλου. Δεν σημαίνει ότι επειδή κάποιος γίνεται γονιός μετά θέλει να κάνει συνέχεια παιδιά. Είναι υποκειμενικό. Ένα το κρατούμενο.

Και να σου πω και κάτι άλλο; Είναι ακόμη πολύυυυ νωρίς να προδικάζεις καταστάσεις. Τι εννοώ. Ακόμη δεν έχει περάσει χρόνος από τότε που έγινες μανούλα, θεωρώ ότι ακόμη αντικειμενικά και χωρίς να έχει κάποιος τα θέματα τα δικά σου (αν μου επιτρέπεις τον όρο θέματα) η ψυχολογία είναι roller coaster. Πόσο μάλλον όταν κάποιος έχει να αντιμετωπίσει αυτά που έχεις να αντιμετωπίσεις εσύ με την κάργια. Δεν τα λέω αυτά για να σε ρίξω αλλά για να σου πω ότι ίσα ίσα ...εγώ πάντως σε θαυμάζω για την στάση σου. Αλλά επιμένω...μην αγχώνεσαι και μην βιάζεσαι για το αδερφάκι. Κοίτα πρώτα να ξεκαθαρίσεις μέσα σου και έξω σου τι γίνεται με τον άνθρωπό σου και μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους...

Ξαναλέω ότι έτσι σκέφτομαι εγώ, δεν σε ξέρω ούτε και τον φίλο σου, ούτε και τις καταστάσεις τις έχω βιώσει.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:αστεια αστεια καποιος αδερφος σου δεν μπορει να ΄΄δωσει το παρρον΄΄ που λεμε...να του πει να σε προσεχει και τετοια...
δεν ξερω τι ακριβως..
εγω παντα πιστευα πως οι αντρες θα ΄΄ξυπναγαν ΄΄ και τον δικο μου μαμακια...αλλα δυστηχως ο πατερας μου εχει πεθανει χρονια και εχω μονο αδερφες..χιχ..

ο μπαμπασ σου που ειναι πιο ΄εμπειρος και σαν αντρας δεν μπορει να του τριξει (ευγενικα παντα ) τα δοντια..τι αποψη εχει για αυτα που συμβαινουν ..τα ξερει?


υ.γ. αφου σου ειπε πως σε αναλογη περιπτωση με την αδερφη του θα τα εκανε ολα μανταρα...σημαινει πως εχει καταλαβει παρα πολυ καλα τι εγινε..και οτι δεν το ανεχεσαι,,,
απλα δεν εχει τα κοτσια να παρει θεση ..και δεν θελει να σου πει και ευθεωσ οτι η μαμα του εχει αδικο μηπως και το παρεις απανω σου...

τετοια λενε οι πεθερουλες..

Ο πατερας μου ειναι πολυ μαλθακος και δε μπαινει σε "ξενα" χωραφια ΠΟΤΕ ομως.Αν το πω στον αδερφο μου θα ανεβει πανω χθες,οχι αυριο..Και θα γινοταν της πουτανας...Απο την μια λεω να του τα πω αλλα απο την αλλη θα τα μαθει και η μανα μου κι εκει σιγουρα θα με αρπαξουν απο τα μαλλια και θα μου πει παρε το παιδι σου κι ελα σε μενα [να χωρισουμε δλδ]

Μινου,εχεις τον αντρα σου,εμενα ΔΕΝ μιλαει,δεν...Τιποτα..Ουφο..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα κανω και εγω τον δικηγορου του διαβολου...κρινοντας απο τα σχολια που εκανε η πεθερα μου για τη συνηφαδα μου σε αναλογη περιπτωση...

οταν λοιπον πηγες εκει ησουν τυπικη..ψυχρη και απομακρξ ..ετσι??

πηρε αυτη το μωρο να το παιξει καλη και τησ το πηρες απο τα χερια ..ετσι?

ειπε να του δωσει φαγητο κα δεν ηθελες..(ααλο αν δεν μπορει να γαει το μωρο τηγανιτα)..ετσι??

ολα αυτα την φεραν στα ορια της και εφτασε να σε βρισει..

και μετα πηρες το παδι και εφυγες ..ετσι??

λοιπον ..καλιστα αυτη μπορει να πει πως δεν της φερθηκες καλα...και εχει παραπονα ...και γιαυτο εχασε την ψυχραιμια της..γιατι ενω ηταν καλοπροαιρετη και ηθελε να τα βρειτε (ειχε στειλει να δωρο) εσυ συνεχισε να φερεσαι με ασεβεια...

αυτη ειναι η δικη της βερσιον που μπορει να εχει πει στον νικολα..

ε τι να κανει ο ανθρωπος..?? πεσ μου εσυ???..δεν εχει γυναικεια πονηρια να καταλαβει αυτα που βλεπουμε εσυ και εγω..!


Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:θα κανω και εγω τον δικηγορου του διαβολου...κρινοντας απο τα σχολια που εκανε η πεθερα μου για τη συνηφαδα μου σε αναλογη περιπτωση...

οταν λοιπον πηγες εκει ησουν τυπικη..ψυχρη και απομακρξ ..ετσι??

πηρε αυτη το μωρο να το παιξει καλη και τησ το πηρες απο τα χερια ..ετσι?

ειπε να του δωσει φαγητο κα δεν ηθελες..(ααλο αν δεν μπορει να γαει το μωρο τηγανιτα)..ετσι??

ολα αυτα την φεραν στα ορια της και εφτασε να σε βρισει..

και μετα πηρες το παδι και εφυγες ..ετσι??

λοιπον ..καλιστα αυτη μπορει να πει πως δεν της φερθηκες καλα...και εχει παραπονα ...και γιαυτο εχασε την ψυχραιμια της..γιατι ενω ηταν καλοπροαιρετη και ηθελε να τα βρειτε (ειχε στειλει να δωρο) εσυ συνεχισε να φερεσαι με ασεβεια...

αυτη ειναι η δικη της βερσιον που μπορει να εχει πει στον νικολα..

ε τι να κανει ο ανθρωπος..?? πεσ μου εσυ???..δεν εχει γυναικεια πονηρια να καταλαβει αυτα που βλεπουμε εσυ και εγω..!



Διαφωνω καθετα "δικηγορε του διαβόλο" tongue

Ότι και να έκανε η Τατιανα...αυτο που της είπε είναι πολυ χοντρό.. δεν σεβαστηκε, ουτε το γιο της, ούτε τον εγγονό της ουτε τον ιδιο της τον εαυτο... Εμεις γιατί τις ανεχόμαστε δηλαδή;;; Αυτες δεν μπορουν να ανεχτουν και εμας λίγο;;; Ηταν πολύ χοντρό... και απορώ (παρα πολύ ομως) πως η Τατιάνα δεν την έβρισε...

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatijana o adras sou kai to pedi sou eine i oikogeneia sou,eine oti pio politimo exeis k agapas ara prepei na palepseis gia afta kai na min paratiseis ton agona.
polles ginekes exoun provlima me tis petheres,polles petheres dimiourgoun asximes katastaseis sta zevgaria k prospathoun na ta xorisoun.
esi omos exeis kanei oikogeneia me afton,oxi me tin mana tou.apo tin stigmi pou sou exei dosei tetio dikeoma tin vgazeis oristika apo tin zoi sou,kratas apostasi,den asxolise katholou k den tou ksanales tipota gia aftin.
deftero vima afineis ton kero na perasei,tora eine noris k i pligei eine anoixtei k gia sena k gia ton adra sou.isos na mi mporei na dei kathara,isos eine tholomenos.min skeftese k min perneis toso sovares apofaseis en vrasmo psixis.
genikotera dostou xrono,me diaforetiko tropo,xoris na tou tin katigoreis,na dei monos tou pia eine i mana tou.

mi se pernei apo kato,mia gineka ola ta mporei Wink
alloste esi exeis pio dinato oplo,exeis tin agapi pou niotheis gia afton ton anthropo k to pedi sas eno afti afto pou exei den eine agapi.arrostimeni zileia k kakia eine,allios tha ithele na sas vlepei agapimenous I love you

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:θα κανω και εγω τον δικηγορου του διαβολου...κρινοντας απο τα σχολια που εκανε η πεθερα μου για τη συνηφαδα μου σε αναλογη περιπτωση...

οταν λοιπον πηγες εκει ησουν τυπικη..ψυχρη και απομακρξ ..ετσι??

πηρε αυτη το μωρο να το παιξει καλη και τησ το πηρες απο τα χερια ..ετσι?

ειπε να του δωσει φαγητο κα δεν ηθελες..(ααλο αν δεν μπορει να γαει το μωρο τηγανιτα)..ετσι??

ολα αυτα την φεραν στα ορια της και εφτασε να σε βρισει..

και μετα πηρες το παδι και εφυγες ..ετσι??

λοιπον ..καλιστα αυτη μπορει να πει πως δεν της φερθηκες καλα...και εχει παραπονα ...και γιαυτο εχασε την ψυχραιμια της..γιατι ενω ηταν καλοπροαιρετη και ηθελε να τα βρειτε (ειχε στειλει να δωρο) εσυ συνεχισε να φερεσαι με ασεβεια...

αυτη ειναι η δικη της βερσιον που μπορει να εχει πει στον νικολα..

ε τι να κανει ο ανθρωπος..?? πεσ μου εσυ???..δεν εχει γυναικεια πονηρια να καταλαβει αυτα που βλεπουμε εσυ και εγω..!



Διαφωνω καθετα "δικηγορε του διαβόλο" tongue

Ότι και να έκανε η Τατιανα...αυτο που της είπε είναι πολυ χοντρό.. δεν σεβαστηκε, ουτε το γιο της, ούτε τον εγγονό της ουτε τον ιδιο της τον εαυτο... Εμεις γιατί τις ανεχόμαστε δηλαδή;;; Αυτες δεν μπορουν να ανεχτουν και εμας λίγο;;; Ηταν πολύ χοντρό... και απορώ (παρα πολύ ομως) πως η Τατιάνα δεν την έβρισε...


γιατι βρε ..λες εγω να συμφωνω με αυτα που εγραψα...

οπως ειπα αυτα ελεγε η πεθερα μου για την συνηφαδα μου σε αναλογη περιπτωση.πριν εγω ακονη παντρευτω..εκει ημουν και τα ακουσα..
..και ολα γιναν ακριβως ετσι μονο που η βρισια ηταν πιο μαλακη..
και ο αντρας της στην αρχη πηγε πισω απο την γυναικα του ..οπως και ο νικολας καλη ωρα...
και μετα ακουγε και αυτος και ολο το σοι την πεθερα να λεει πως εχει παραπονα..

αυτη πο εδωσα λοιπον ειναι η ιστορια απο την πλευρα της πεθερας..
εγω απο την αρχη ειμαι με την τατιανα..εχουμε παρελθον στις ιστοριες με πεθερες εμεις!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:θα κανω και εγω τον δικηγορου του διαβολου...κρινοντας απο τα σχολια που εκανε η πεθερα μου για τη συνηφαδα μου σε αναλογη περιπτωση...

οταν λοιπον πηγες εκει ησουν τυπικη..ψυχρη και απομακρξ ..ετσι??

πηρε αυτη το μωρο να το παιξει καλη και τησ το πηρες απο τα χερια ..ετσι?

ειπε να του δωσει φαγητο κα δεν ηθελες..(ααλο αν δεν μπορει να γαει το μωρο τηγανιτα)..ετσι??

ολα αυτα την φεραν στα ορια της και εφτασε να σε βρισει..

και μετα πηρες το παδι και εφυγες ..ετσι??

λοιπον ..καλιστα αυτη μπορει να πει πως δεν της φερθηκες καλα...και εχει παραπονα ...και γιαυτο εχασε την ψυχραιμια της..γιατι ενω ηταν καλοπροαιρετη και ηθελε να τα βρειτε (ειχε στειλει να δωρο) εσυ συνεχισε να φερεσαι με ασεβεια...

αυτη ειναι η δικη της βερσιον που μπορει να εχει πει στον νικολα..

ε τι να κανει ο ανθρωπος..?? πεσ μου εσυ???..δεν εχει γυναικεια πονηρια να καταλαβει αυτα που βλεπουμε εσυ και εγω..!



Το ειχα πει στον Νικολα οτι θα ειμαι απομακρη γιατι συμπεριφερθηκε στα βαφτισια ετσι....Τι περιμεναν δλδ οτι με ενα δωρο θα αλλαζα?
Δεν τα βαζω μαζι σου μπουμπουκιτσα να ξερεις...Και ναι απο την στιγμη που δεν ακουμπησε το παιδι και το κοιταγε στην βαφτιση λες και ειχε χολερα και στην τελευταια συναντηση το επαιξε οτι το αγαπαω το παιδι...Εμενα αυτο δε μου αρεσε....Και δεν το δεχομαι σαν Τατιανα,τετοια κοροιδια...
Ναι και δε δεχομαι να παει να δωσει ο οποισδηποτε πατατα τηγανιτη στον γιο μου....Αμα θελω θα του δωσω εγω που δεν το εχω κανει,αλλα του εχω δωσει αλλα...Δε θα ερχεται κανεις να μου κανει την καλυτερη επειδη εχει μεγαλωσει 2 παιδια....Εγω τωρα μαθαινω και ειναι δικο μου το παιδι και θα το μεγαλωσω οπως εγω πιστευω...Και τα ιδια καινω και στην μανα μου.Καποια φαση του εβαζε πιπιλα την ημερα κατι που δεν την ειχ εαναγκη δεν την ζηταει παρα μονο στον υπνο του,και της την ειπα ασχημα...
Δεν καταλαβαινω οσον αφορα το παιδι μου...Απο καμια πλευρα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:θα κανω και εγω τον δικηγορου του διαβολου...κρινοντας απο τα σχολια που εκανε η πεθερα μου για τη συνηφαδα μου σε αναλογη περιπτωση...

οταν λοιπον πηγες εκει ησουν τυπικη..ψυχρη και απομακρξ ..ετσι??

πηρε αυτη το μωρο να το παιξει καλη και τησ το πηρες απο τα χερια ..ετσι?

ειπε να του δωσει φαγητο κα δεν ηθελες..(ααλο αν δεν μπορει να γαει το μωρο τηγανιτα)..ετσι??

ολα αυτα την φεραν στα ορια της και εφτασε να σε βρισει..

και μετα πηρες το παδι και εφυγες ..ετσι??

λοιπον ..καλιστα αυτη μπορει να πει πως δεν της φερθηκες καλα...και εχει παραπονα ...και γιαυτο εχασε την ψυχραιμια της..γιατι ενω ηταν καλοπροαιρετη και ηθελε να τα βρειτε (ειχε στειλει να δωρο) εσυ συνεχισε να φερεσαι με ασεβεια...

αυτη ειναι η δικη της βερσιον που μπορει να εχει πει στον νικολα..

ε τι να κανει ο ανθρωπος..?? πεσ μου εσυ???..δεν εχει γυναικεια πονηρια να καταλαβει αυτα που βλεπουμε εσυ και εγω..!



Το ειχα πει στον Νικολα οτι θα ειμαι απομακρη γιατι συμπεριφερθηκε στα βαφτισια ετσι....Τι περιμεναν δλδ οτι με ενα δωρο θα αλλαζα?
Δεν τα βαζω μαζι σου μπουμπουκιτσα να ξερεις...Και ναι απο την στιγμη που δεν ακουμπησε το παιδι και το κοιταγε στην βαφτιση λες και ειχε χολερα και στην τελευταια συναντηση το επαιξε οτι το αγαπαω το παιδι...Εμενα αυτο δε μου αρεσε....Και δεν το δεχομαι σαν Τατιανα,τετοια κοροιδια...
Ναι και δε δεχομαι να παει να δωσει ο οποισδηποτε πατατα τηγανιτη στον γιο μου....Αμα θελω θα του δωσω εγω που δεν το εχω κανει,αλλα του εχω δωσει αλλα...Δε θα ερχεται κανεις να μου κανει την καλυτερη επειδη εχει μεγαλωσει 2 παιδια....Εγω τωρα μαθαινω και ειναι δικο μου το παιδι και θα το μεγαλωσω οπως εγω πιστευω...Και τα ιδια καινω και στην μανα μου.Καποια φαση του εβαζε πιπιλα την ημερα κατι που δεν την ειχ εαναγκη δεν την ζηταει παρα μονο στον υπνο του,και της την ειπα ασχημα...
Δεν καταλαβαινω οσον αφορα το παιδι μου...Απο καμια πλευρα.

τιποτα δεν περιμενουν...δεν τους ενδιαφερει τι θα κανεις ..ουτε πως αισθανεσαι...τη νοιαζει μονο να κανει την καλη στο γιο της ,,και να βρισκει αφορμες να σε κατηγορει...γιατο σε φερνει παντα στα ορια σου

sandramoments

sandramoments
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.... Δε ξερω τι τιτλο να βαλω....Της απελπισιας μαλλον.. - Σελίδα 2 215994
ΚΑΛΕ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΞΗΣ..... ΑΥΤΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΣΩΣΤΑ?Ε ΛΟΙΠΟΝ ΟΧΙ, ΕΣΥ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΑΣΕΙΣ ,ΟΤΑΝ ΠΗΓΕΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΦΙΛΑΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΣΠΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ (ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑ)ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΥΧΕΣ(ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ)ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΛΕΣ¨ΑΧ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΓΑΜΗΣΕ ΧΤΕΣ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ.... ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ....ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΝ ΔΕΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΕΡΝΕΙ ΜΕ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΠΡΕΠΟΥΝ ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΣΥΚΩΤΙΑ ΤΗΣ (ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΑΣΗΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ...ΝΑ ΖΗΣΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ...ΞΕΧΑΣΕΤΑΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑ)ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΜΗΝ ΤΡΩΓΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΥΤΗΝ.ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΑΝ ΟΧΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ...ΤΗ ΣΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΜΠΑΡΟΥΜΕ... ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΥΤΑΝΙΑ....ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΑΠΕΝΑΝΤΗ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ...ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΣ.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΕΧΩ ΠΕΘΕΡΑ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΧΟΝΤΡΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ...

http://www.sandramoments.gr

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Τατιάνα μου! Συμφωνώ με την προλαλήσασα!!! Να μάθεις να σφάζεις με το βαμβάκι...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Δεν του λέω τίποτα για αυτήν είναι σα να μην υπήρξε...μπλακ όταν η άλλη γυρνά κ μου λέει άντε γαμησου μωρή απο δω,δεν υπάρχουν λόγια για περαιτέρω...έχει σβυστει απο τον χάρτη μου...αγγελική δεν ξέρω τι θα επρπε να κάνει αλλα όταν βρίζουν την μάνα του παιδιού του ΚΆΤΙ θα έπρεπε να είχε κάνει...

χιλια δικια εχεις..

elena25 έγραψε:Τατιάνα εγώ δεν πιστεύω ότι φταις σε κάτι ή ότι ήσουν κάπου λάθος. Ίσα ίσα, παρακολουθώντας την ιστορία σου έχω να σου πω πως ήσουν πάντα κυρία. Και τα στραβά μάτια έκανες, και το όνομά τους έδωσες στο παιδί σου, και προσπάθησες να τους πλησιάσεις. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται και πρέπει να κάνεις κάτι άλλο εσύ. Είναι ο καιρός πια να καταλάβει ο Νικ κάποια πράγματα και να πάρει θέση. Και φυσικά η θέση αυτή είναι με τη γυναίκα ππου διάλεξε να περάσει τη ζωή του μαζί της και της έκανε και ένα παιδί. Δεν είμαι της άποψης πια "κάνε τα στραβά μάτια για να μη χαλάσεις το σπίτι σου". Το σπίτι σου αν συνεχιστεί έτσι αυτή η κατάσταση θα χαλάσει ούτως ή άλλως.

συμφωνω με την Ελενα.
Κοριτσια τι να σφαζει με το βαμβακι? εδω την εβρισε με τοσο χυδαιο τροπο,μπροστα στο μωρο,μπροστα στον αντρα της.

Τατιανα τις αποφασεις σου σχετικα με αυτην τις πηρες.Καμια επαφη. Οποτε τραβας τον δρομο σου,ο αντρας σου θα σε ακολουθησει. Δεν μπορει να σε κατηγορησει για κατι,σου φερθηκαν αισχρα,τελος.Δεν θα ανεχεσαι τετοες καταστασεις ,δεν ειναι θεμα υποχωρησης πια,ειναι θεμα αξιοπρεπειας κ αυτοσεβασμου.
Καταλαβαινω ποσο ζορικο ειναι γι αυτον να βλεπει 2 γυναικες που αγαπαει να ειναι σε αυτη την θεση,κ ποσο δυσκολο ειναι να μιλησει (ειναι βαθια συμπλεγματα αυτα,οτι κ να λεμε,μανα κ παιδι...δυσκολο να διακοψουν).Δεν εχει κανενα λογο να ΜΗΝ σε ακολουθησει. Εχεις δικιο εσυ,κ φανταζομαι δεν ειναι στραβος. Κ οσο για το να αλλαξετε σπιτι. Βρες σπιτι που να σας βολευει κ πες του το. Κ ας μην ειναι κοντα στην δικη σου μαμα,αν ειναι να φυγετε,φυγετε μακρια απο την αλλη. Η αποσταση θα σας κανει πολυ καλο,θα αλλαξουν τα πραγματα αφου αγαπιεστε.
Στην τελικη ρωτα τον,τι μηνυματα περνατε στο παιδι οταν βλεπει την γιαγια να σκυλοβριζει την μανα του?Τι του μαθαινετε ετσι?Οτι η μαμα ειναι μπαλα να την κλωτσαει ο καθενας? Εσεις ειστε ενηλικες,μπορειτε να αντιδρασετε,ο Κωνσταντινος ειναι μικρος κ ειναι σε φαση που διδασκεται απο αυτα που βιωνει.Αυτο δεν το βλεπει?Τι εχει να πει πανω σε αυτο?

sandramoments

sandramoments
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
λοιπον κοριτσια η αποφαση παρθηκε τελος.....επειδη πολλα ειπαμε μεχρι τωρα μηπως καλυτερα να βρεθουμε ολεσ μαζη να παμε στην πεθερα τησ να την ξεπαστρεπσουμαι και να τελειωνει το θεμα?????? Δε ξερω τι τιτλο να βαλω....Της απελπισιας μαλλον.. - Σελίδα 2 328109 Δε ξερω τι τιτλο να βαλω....Της απελπισιας μαλλον.. - Σελίδα 2 328109 Δε ξερω τι τιτλο να βαλω....Της απελπισιας μαλλον.. - Σελίδα 2 328109 Δε ξερω τι τιτλο να βαλω....Της απελπισιας μαλλον.. - Σελίδα 2 328109 Δε ξερω τι τιτλο να βαλω....Της απελπισιας μαλλον.. - Σελίδα 2 328109 λεγε τατιανα τι να κανουμε να την φαμε????αρε τατιανα χεστην μην σκας....ζησε λεσ και δεν υπαρχει εσυ το νινι σου και ο αντρας σου....

http://www.sandramoments.gr

sandramoments

sandramoments
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χαχαχαχαχαχα τη μου ηρθε τωρα..... ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ.... για ραντευου καλεστε 090-666-666.εγκυημενα αποτελεσματα 2 χρονια εγκυηση οτι δεν θα σηκωθει απο τον ταφο της.... Δε ξερω τι τιτλο να βαλω....Της απελπισιας μαλλον.. - Σελίδα 2 587529

http://www.sandramoments.gr

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Δεν μπορω να του δωσω αλλα τελεσιγραφα.Νιωθω ψυχολογικα οτι θα ανατιναχτει ολο μου το ειναι...Ναι σιγουρα 2 παιδια μονη μου ισως δυσκολευτω,αλλα απο την αλλη οταν ειναι μεσα στην τρελλη χαρα παμε για δοκιμες 2ου και γινεται η φαση με την αλλη και γυρνα και μου λεει μετα.."δε νιωθω ετοιμος για το 2ο"...Δεν ειναι δικα του λογια...Ή οτι δεν θελει αλλη μετακομιση ενω του χιλιοεξηγω οτι εδω ειμαι παντελως μονη μου...Αλλα δε θελει να ειμαστε κοτνα στη μανα μου ενω την εχω αναγκη κ αυτος λειπει ποοοοοολλες ωρες..Και δεν του εχει κανει κατι για να μη την θελει..Αλλα το κανει σαν αντιποινα νομιζω επειδη εγω δε τα παω καλα με την δικια του...
Δλδ τι αλλο να κανω?
αχ....βρε τατιανα επεσες στην περιπτωση να μην σε παει η πεθερα σου.... βεβαια αυτο που σου λεω δεν σε παρηγορει, αλλα δεν ξερω ,δεν το έχω παρακολουθησει το θεμα μενετε κοντα με την πεθερά σου ? πιστευω αυτο που θα βοηθησει ειναι να μετακομισετε μακρια της. αν ο άντρας σου επιμενει οχι τοτε θα συμβουλευα να αλλαξεις συμπεριφορα απεναντι της, όσο και να σε τρωει μεσα σου. να εισαι διπλωματισα. να της φερεσαι με τον καλυτερο τροπο !!!! εαν αυτη συνεχισει να σου φερεται άσχημα ,εσυ δεν θα μιλας, με τον τροπο αυτο πιστευω θα δει ο άντρας σου ποιος ειναι ο κακος σ αυτη την ιστορια και ισως σου πει απο μονος του να μετακομισετε. ειναι αδικο να χωρισετε εξαιτιας της μαμας του. αυτη στο τελος θα γελαει και θα λεει τα καταφερα , μην της δωσεις αυτη την ευχαριστηση. φιλικα Νίνα

http://hawk-girl.blogspot.com/

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ βρε τατιανα μου.δεν σε ξερω ομως σε νιωθω πολυ.οπως ειπες κ εσυ μετα απο οτι εγινε την εχεις διαγραψει.μην περιμενεις συγνωμη γτ απο οταν βγηκε η συγνωμη χαθηκε το φιλοτιμο.μην πιεζεις τωρα τον αντρα σου ουτε για το 2ο παιδακι ουτε για μετακομηση.του εχουν ερθει κ εκεινου ολα μαζεμενα κ ειναι μποκαρισμενος.ξερω οτι σε εχει παρει απο κατω κ πολυ μαλιστα αλλα θα πρεπει να του δωσεις κ εκεινου λιγο χρονο να βρει τη χρυση τομη κ εσυ να δωσεις χρονο στον εαυτο σου να ηρεμησεις και να χαλαρωσεις.καταλαβαινω οτι τον αγαπας τον αντρα σου και το θεωρω αμαρτια να χαλασεις το σπιτι σου για μαλακιες ξενων....

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η πεθερα σου δεν "φται" .... αν της ειχε θέσει καποιους κανονες και καποια ορια ο δικος σου δεν θα φεροταν ετσι. Για μενα ολο το φταιξιμο ειναι του αντρα σου. Με αυτον πρεπει να βρειτε λύση. Τελεσιγραφο αλλα με τροπο. Δειξε του οτι εισαι στα ορια σου να σε παρει στα σοβαρα αλλα χωρις να φτασεις στα ακρα. Αν δεν παρει χαμπαρι παρε το γιο σου και ελατε για λιγο καιρο Αθήνα... κι στι διαστημα που θα στε χωρια ας ελπίσουμε οτι θα λογικευτει...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ τατιανακι μου.Μπρος γρεμος κ πισω ρεμα.
Υπομονη να κανεις μεχρι να παρεις καποια ουσιαστικη αποφαση.
Παντως οσο εισαι οργισμενη μην παρεις αποφασεις που ισως αργοτερα μετανιωσεις.
Ευχομαι ολα να λυθουν συντομα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Η πεθερα σου δεν "φται" .... αν της ειχε θέσει καποιους κανονες και καποια ορια ο δικος σου δεν θα φεροταν ετσι. Για μενα ολο το φταιξιμο ειναι του αντρα σου. Με αυτον πρεπει να βρειτε λύση. Τελεσιγραφο αλλα με τροπο. Δειξε του οτι εισαι στα ορια σου να σε παρει στα σοβαρα αλλα χωρις να φτασεις στα ακρα. Αν δεν παρει χαμπαρι παρε το γιο σου και ελατε για λιγο καιρο Αθήνα... κι στι διαστημα που θα στε χωρια ας ελπίσουμε οτι θα λογικευτει...


εχεις δικιο στεφυ ...αλλα δεν μπορουν ολοι οι άντρες να βαλουν ορια στις μανάδες τους...και νομιζω της τατιανας ειναι απο αυτους...

κατα τα αλλα ειναι καλα παιδια...αυτο ειναι το προβλημα τους...τι μπορείς να κανεις???
αληθεια θα ηθελα λυση και εγω σε αυτο..

και αφου οταν ειναι μαζι και παλι του κανει πλύση εγκεφάλου η μανα του ...μηπως το να φυγει και να της αφησει το πεδιο ελεύθερο ειναι παρακινδυνευμένο ..απο τη στιγμη μαλιστα που δεν θελει να χαλασει το σπιτι της?

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ολοι μπορουν να βάλουν ορια στις μαναδες τους. Απλα δεν θέλουν όλοι. Κι αν τα βαλουν κι αυτες τα ξεπερασουν 1-2-3 τους κοβεις την καλημερα για κανενα μήνα και μετα γινοντε αρνακια. Θελει τσαγανο εκει την ωρα απο τον αντρα. Πρεπει να της το ξεκοψει κι οχι να την παρει με το καλο.

Οση πλυση εγκεφαλου και να του κανει αν αγαπει την οικογενεια του , τη γυναικα του και το παιδι του, οσο θα ειναι μακρια θα νιωσει τοσο αδειος που πιστευω οτι θα προσπαθησει να φτιαξει καποια πραγματα για να μην ξαναχρειαστει ποτε να μεινει μονος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις