Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
552 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 552 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

51ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Παρ Μάης 28, 2010 3:03 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΙΟΑΝΝΑ!!ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΕΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ 4 ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ!!ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΖΗΤΑΝΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ!

52ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Παρ Μάης 28, 2010 3:35 am

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια και εγώ φέτος τον σεπτέμβρη θα τον βάλω στον παιδικό . μέχρι και πριν λίγους μήνες να σας πω την αλήθεια δεν ήθελα αλλά τελικά είναι καλό να κοινωνικοποιούνται περισσότερο , να μάθουν να μοιράζονται . όταν είμαστε μαζί στο σπίτι είναι συνέχεια απο πίσω μου και δεν μπορώ να κάνω καμμία δουλειά!!! υπομονή Very Happy

53ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Παρ Μάης 28, 2010 4:02 am

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑΥΣΙΚΑ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΟΥ.

54ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 4:01 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια please ενημερώστε και μένα! εμένα γεννήθηκε 2006 οπότε πρέπει να πάει προνήπιο έτσι? (και δεν θέλω να τον αποχωριστώ!!!!! κλαψ!)

το ερώτημά μου το βασικό είναι: πρέπει από τώρα να τον γράψω? γιατί είχα την εντύπωση ότι το Σεπτέμβρη πρέπει να πάω! και κάτι άλλο! σε όποιο νηπιαγωγείο θέλω? ή απαραίτητα στην περιοχή που μένω τώρα? γιατί υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή να μετακομίσουμε και δεν θέλω να αλλάζει μετά σχολεία!

55ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 4:04 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:κορίτσια please ενημερώστε και μένα! εμένα γεννήθηκε 2006 οπότε πρέπει να πάει προνήπιο έτσι? (και δεν θέλω να τον αποχωριστώ!!!!! κλαψ!)

το ερώτημά μου το βασικό είναι: πρέπει από τώρα να τον γράψω? γιατί είχα την εντύπωση ότι το Σεπτέμβρη πρέπει να πάω! και κάτι άλλο! σε όποιο νηπιαγωγείο θέλω? ή απαραίτητα στην περιοχή που μένω τώρα? γιατί υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή να μετακομίσουμε και δεν θέλω να αλλάζει μετά σχολεία!
την εγγραφη πρεπει να την κανεις σιγουρα τωρα . Και νομιζω οτι το νηπιαγωγειο που θα πρεπει να τον γραψεις πρεπει να υπαγεται στο δημοτικο διαμερισμα που μενεις

56ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 4:09 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστώ πολύ faye για την άμεση απάντηση! καλά το πόσο αγχώθηκα τώρα δεν λέγετε! τρέμουλο με έπιασε! άλλη μία επιβεβαίωση του πόσο χαζομαμά είμαι!!!

57ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 4:13 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:σε ευχαριστώ πολύ faye για την άμεση απάντηση! καλά το πόσο αγχώθηκα τώρα δεν λέγετε! τρέμουλο με έπιασε! άλλη μία επιβεβαίωση του πόσο χαζομαμά είμαι!!!
οχι ρε συ γιατι χαζομαμα; ουτε εγω ηξερα περασα τυχαια απο ενα νηπιαγωγειο της γειτονιας μου για να δω ποτε μπορουν να πανε και οι δικες μου νηπια και το ειδα οτι τωρα ξεκινανε οι εγγραφες οσο για το πιο νηπειαγωγειο το θυμαμαι απο γνωστους μου που ελεγαν οτι ψαχνουν να βρουν σε ποιο υπαγονται .

58ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 4:14 am

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΕΧΤΟΥΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ?

59ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 4:18 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna έγραψε:KAΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΕΧΤΟΥΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ?
υπαρχει περιπτωση αλλα δεν ξερω με ποια λογικη κανουν την διαλογη αν ειναι με αριθμο προτεραιοτητας η με καποιο αλλο μετρο . Τι να σου πω. Ισως καποια αλλη μανουλα ξερει καλυτερα απο εμενα

60ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 4:24 am

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
faye έγραψε:
ioanna έγραψε:KAΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΕΧΤΟΥΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ?
υπαρχει περιπτωση αλλα δεν ξερω με ποια λογικη κανουν την διαλογη αν ειναι με αριθμο προτεραιοτητας η με καποιο αλλο μετρο . Τι να σου πω. Ισως καποια αλλη μανουλα ξερει καλυτερα απο εμενα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΤΗ ΓΡΑΨΩ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ.ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΙΟΚΡΑΤΙΑ ΣΕ ΟΛΑ.....

61ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 5:02 am

ρουλα

ρουλα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και εμενα δεν ειναι οτι καλυτερο να βλεπω το κοριτσακι μου να φευγει καθε πρωι βρεξει χιονισει απο το κρεβατακι να παει σχολειο Crying or Very sad αλλα ειναι για το καλο της.μεγαλωνουν και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα παρα μονον να ειμαστε εκει για οτι χρειαστουνε.γι΄αυτο καντε πετρα την καρδια σας και χαμογελαστε για να μην τα επιρεασουμε ασχημα Smile ξερω απο τωρα ομως οτι μολις ερθω σπιτι θα ειμαι πολυ συγκινημενη,αλλα δεν εχω σκοπο να την κανω να αισθανθει ασχημα flower

62ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 01, 2010 8:55 pm

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σκεφτηκατε οτι απο την ωρα που θα πανε προνηπιο και για τα επομενα 14 χρονια καθε μερα θα πηγαινουν σχολειο.Ανοιγει ενα μεγαλο κεφαλαιο στη ζωη τους.

63ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 12:30 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυριο θα παω να τον γραψω, να ρωτησω βεβαιωση που θελουν οτι ειμαστε υπευθυνοι α πηγαινουμε εμεις τα παιδια και να τα περνουμε μας δινουν εκει να φτιαξουμε; η περνω απο καπου; επισης θα τον γραψω σε ενα νηπιαγωγειο που ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μας αλλα κανονικα υπαγεται σε ενα αλλο που ειναι πολυ πολυ κοντα, μπορω να τον γραψω και να πουν αυτοι αν θα δεχτουν η πρεπει να παω πρωτα στο αλλο και να κανω μεταγραφη; δεν νομιζω αλλα ρωταω μηπως ξερει καμια, οι εγγραφες που ειδα αρχισαν απο 1η ιουνη και ειναι μεχρι 21 ιουνη απο οτι θυμαμαι, τα χαρτια που θελει γιατι ειχε χαρτι απεξω απο το νηπιο ηταν χαρτι παιδιατρου, χαρτι οδοντιατρου και χαρτι οφθαλμιατρου και πιστοποιητικο γεννησης και η βεβαιωση που ανεφερα πιο πανω!

64ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 10:51 pm

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΝΗΠΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΗΠΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

65ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 5:50 am

ρουλα

ρουλα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τι εγινε τελικα;εμας μας πηραν στο προνηπιο cheers cheers η κορη μου εχει ξετρελαθει αλλα κατσε να ερθει ο σεπτεμβρης και μετα θα δουμε Smile

66ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 6:08 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βλέπω πολλά μηνύματα αγωνίας για το πως θα ξεκινήσουν τα παιδάκια σας προνήπιο ή νήπιο! Μην ανησυχείτε κορίτσια. Μια χαρά θα πάνε όλα. Και θα είστε εδώ στην πρώτη γιορτούλα των παιδιών σας να μας λέτε πόσο τα καμαρώνετε!!! Very Happy

Μαρία έγραψε:

το ερώτημά μου το βασικό είναι: πρέπει από τώρα να τον γράψω? γιατί είχα την εντύπωση ότι το Σεπτέμβρη πρέπει να πάω! και κάτι άλλο! σε όποιο νηπιαγωγείο θέλω? ή απαραίτητα στην περιοχή που μένω τώρα? γιατί υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή να μετακομίσουμε και δεν θέλω να αλλάζει μετά σχολεία!

Δεν μπορείς να τον γράψεις σε όποιο θέλεις. Θα πρέπει να ρωτήσεις στο γραφείο της Πρωτοβάθμιας στην περιοχή σου για να σου πουν σε ποιο νηπιαγωγείο υπάγεστε.
Αν θέλεις να γράψεις το παιδί σε νηπιαγωγείο άλλης περιοχής, όπου δεν ανήκετε, θα πρέπει να μένει κάποιος γνωστός σου εκεί γιατί ζητάνε λογαριασμό ΔΕΗ προκειμένου να πιστοποιήσουν τη διεύθυνση κατοικίας. Η Νεφέλη πηγαίνει σε δημοτικό που είναι δίπλα στην πεθερά μου και όχι σε εμάς αλλά ο λογαριασμός ήταν στο όνομα του άντρα μου.

ioanna έγραψε:KAΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΕΧΤΟΥΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ?

Εδώ απαντάω και για τη Μαρία. Υπάρχει περίπτωση να μη δεχτούν το παιδί στα προνήπια αν έχουν συμπληρωθεί οι θέσεις καθώς έτσι λέει ο νόμος. Αν υπάρξουν θέσεις γίνεται κλήρωση για το ποια θα πάρουν.Στο νηπιαγωγείο που πήγαινε η μεγάλη δεν δέχονται καθόλου προνήπια, μπορεί να ισχύει και κάτι τέτοιο, οπότε κορίτσια ρωτήστε πρώτα για να είστε σίγουρες.
Η Ναντίνα μου θα συνεχίσει στον παιδικό σταθμό του Δήμου μας φέτος προνήπιο και του χρόνου κανονικά στο νηπιαγωγείο που πήγαινε και η αδερφή της. Very Happy

http://mammael.blogspot.com/

67ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 6:09 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:αυριο θα παω να τον γραψω, να ρωτησω βεβαιωση που θελουν οτι ειμαστε υπευθυνοι α πηγαινουμε εμεις τα παιδια και να τα περνουμε μας δινουν εκει να φτιαξουμε; η περνω απο καπου; επισης θα τον γραψω σε ενα νηπιαγωγειο που ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μας αλλα κανονικα υπαγεται σε ενα αλλο που ειναι πολυ πολυ κοντα, μπορω να τον γραψω και να πουν αυτοι αν θα δεχτουν η πρεπει να παω πρωτα στο αλλο και να κανω μεταγραφη; δεν νομιζω αλλα ρωταω μηπως ξερει καμια, οι εγγραφες που ειδα αρχισαν απο 1η ιουνη και ειναι μεχρι 21 ιουνη απο οτι θυμαμαι, τα χαρτια που θελει γιατι ειχε χαρτι απεξω απο το νηπιο ηταν χαρτι παιδιατρου, χαρτι οδοντιατρου και χαρτι οφθαλμιατρου και πιστοποιητικο γεννησης και η βεβαιωση που ανεφερα πιο πανω!

Τελικά τι έγινε;

http://mammael.blogspot.com/

68ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 6:44 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τον εγραψα στο νηπιο που ανηκει στο αλλο δεν μου τον πηραν και καλα εχουν πολλα παιδια, τεσπα, το συστημα ειναι πολυ χαλια αυτο εχω να πω, μικρη τσαντα να εχει μαζι του γιατι δεν εχουν χωρο, οκ αλλα δεν αφηνουν να εχει μαζι μπουκαλακι η παγουρακι μονο μικρο ποτηρι, εμενα πινει συνεχεια νερο, ασε που τρωει μια μπουκια και μετα νερο, ελεος θα γεμιζει συνεχεια το ποτηρακι, εγω κατι αλλο θα του βαλω μαζι του και να παν να χεστουν, ασε που στην αρχη νομιζαν οτι ειναι ολοημερος και αφου τους ειπα οχι, ρωτησα αν ειναι αναγκη καποια μερα και χρειαστει κατι θα μπορει να τον κρατησετε ολοημερο; και μου λεει οχι, γυρισε το ματι μου και λεω συγνωμη δεν ειπαμε συνεχεια αν χρειαστει κατι και γυρνα και μου λεει ε μονο για μια φορα το χρονο, λες και αμα ηταν τρεις θα χανοταν ο κοσμος τεσπα, ειπα οτι τουαλετα ειναι οκ και τωρα που μαθαινω να σκουπιζεται στα κακα και μου λεει πρεπει να ξερει ειναι μονο μια δασκαλα και δεν μπορει να παει κανεις να βοηθησει, χωρια που στο χαρτι που μου δωσαν γραφει οτι αν παρετε τηλ στο νηπιο μονο 10.30-11 θα απαντησουμε τις αλλες ωρες θα ειναι τηλεφωνητης γιατι η δασκαλα ειναι στα παιδια και δεν μπορει να απαντησει, να εχεις κατι επειγον δηλ και να μην τους βρισκεις, δημοσια παιδεις και σκατα στα μουτρα μας

69ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 9:13 am

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
asta na pane milupaki mou...
xalia to sustima...

70ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 9:25 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω διαβαζωντας τις απαντησεις σας καταλαβα οτι φετος θα μπει και η μικρης μου προνηπιο.μου ηρθε καπως βεβαια γτ το συστημα ειναι χαλια.εμενα παει τουαλετα απο 16 μηνων αλλα δν σκουπιζεται μονη της.δηλαδη θα μενει το παιδι με τα κακακια του αν δν ξερει και ειναι η ηλικια να μαθει?αν ειναι ετσι θα προτιμησω να μεινει σπιτι και να παει του χρονου νηπιο κανονικα.εδω μια δυο φορες παει και δν με φωναζει και συγκεετε εκει τι θα μου παθει?
αχ τι εχω να τραβηξω!

71ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 11:12 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε μα ελεος, οκ το καταλαβαινω οτι δεν ειναι και το καλυτερο να πηγαινουν να σκουπιζουν το παιδι και δεν θελω να πανε, αλλα στην αρχη ρε παιδια ισως πρεπει να τα βοηθησουν η εστω κατσε ρε φιλε αν καποια στιγμη εχει ενα ατυχημα και θελει βοηθεια τι παει να πει εισαι μια στην ταξη και δεν μπορεις να πας, α το αλλο που με ρωτησε γιατι δεν πηγε παιδικο και τις λεω γιατι δεν δουλευω και στο δημοσιο δεν τον παιρναν και δεν ειχα λεφτα για ιδιωτικο και γυρνα και μου λεει καλο θα ηταν να ειχε παει, ναι βεβαια για να ειναι αυτες αραχτες αι στο καλο πια

72ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 11:33 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:ε μα ελεος, οκ το καταλαβαινω οτι δεν ειναι και το καλυτερο να πηγαινουν να σκουπιζουν το παιδι και δεν θελω να πανε, αλλα στην αρχη ρε παιδια ισως πρεπει να τα βοηθησουν η εστω κατσε ρε φιλε αν καποια στιγμη εχει ενα ατυχημα και θελει βοηθεια τι παει να πει εισαι μια στην ταξη και δεν μπορεις να πας, α το αλλο που με ρωτησε γιατι δεν πηγε παιδικο και τις λεω γιατι δεν δουλευω και στο δημοσιο δεν τον παιρναν και δεν ειχα λεφτα για ιδιωτικο και γυρνα και μου λεει καλο θα ηταν να ειχε παει, ναι βεβαια για να ειναι αυτες αραχτες αι στο καλο πια
Σοβαρα μιλας Μαριτσα; Καλα αμα μου ελεγαν εμενα κατι τετοιο θα γινοταν της κολασεως . Εκνευριζομαι πολυ ευκολα με κατι τετοιους ανθρωπους Που ξερεις εσυ τι προβληματα εχει ο αλλος και τον κρινεις γιατι δεν εστειλε το παιδι του παιδικο; Δικο του θεμα ειναι και οχι δικο σου.

73ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 12:51 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα σου λεει δεν εχει παει παιδικο και δεν τα ξερει ολα, πως να τρωει μονος του να βαζει νερο κτλ ασχετα που ο δικος μου ξερει το βλεπουν μπελα καταλαβες

74ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 10:50 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:απλα σου λεει δεν εχει παει παιδικο και δεν τα ξερει ολα, πως να τρωει μονος του να βαζει νερο κτλ ασχετα που ο δικος μου ξερει το βλεπουν μπελα καταλαβες
Ναι ρε Μαριτσα το βλεπουν μπελα αλλα αυτη στο κατω κατω δεν ειναι η δουλεια τους; Γι αυτο δεν πληρωνονται;

75ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΦΕΤΟΣ ΝΗΠΙΟ!!!! Τρι Ιουν 15, 2010 11:19 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια,τι ωραρια ειναι τα προνηπια?και το φαγητο τους το δινω εγω η το παρεχουνε εκει?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις