Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Καλημέρα σας!!Φωτεινή να σας ζήσει το μωράκι να είναι γερό και να το χαίρεστε!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Τι να σας πω βρε κορίτσια εγώ από εχθές έχω ανησυχήσει κάπως.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Ξεκίνησα να θηλάσω στις 8+,έφαγε και εγώ δεν ξέρω πόσο μόνο από το ένα στήθος αφού είχαν περάσει 4 ώρες και είχε γεμίσει γαλά και μετά έκανε εμετό τόσο που έφαγε και μετά τον εμετό ήθελε να φάει και άλλο -πιπιλούσε τα χέρια του μανιωδώς!!!- και μετά ξανά εμετό και μετά ξανά φαί και ξανά εμετό!!Ένας φαύλος κύκλος!!γιατί κάνει τόσες αναγωγές με το μητρικό από χθες???? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Θέλω να πάρω τον παιδίατρο τηλέφωνο σήμερα να έρθει να τον δει ξανά..Το βράδυ που τον τάισα στις 3 και στις 6 δεν έβγαλε αλλά το πρωί ξανά τα ίδια..Τι μπορεί να τον ενοχλέι μήπως έχετε καμία ιδέα?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



νατασα δεν θελω να σε ανησυχησω εμενα παντως χτες ο παιδιατρος μου ειπε οτι αν το παιδι κανει εμετο πολυ κ οχι αυτο που του εφυγε λιγακι ισα που λερωθηκε τοτε να τον παρω τηλεφωνο....Εγω θα σου συνηστουσα να μην το αμελησεις κ να παρεις τηλεφωνο καλυτερα να μην ειναι τιποτα κ να τον ανησυχησεις αδικα παρα να ειναι κατι μηπως καποια ιωση η κατι που εφαγες να τον πειραξε!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα να σας ζησει!!!

κικη μου πως ειναι ο κουκλος μας σημερα????ειναι καλυτερα???ευχομαι να γινει γρηγορα καλα....

στελλακι αγαπη δωσε φιλακια στον λαιμο της νυφουλας μου...αφου ειναι καλο κοριτσι κ δεν ταλαιπωρει την μαμα Laughing Laughing Laughing

κ εμεις σημερα φτου φτου κοιμομαστε Τελικα μαλλων εγω εκανα την βλακεια κ δεν χορταινε το χρυσο μου..

Μου ειπε χτες ο παιδιατρος να του δινω 15λεπτα το ενα μαστο κ 15λεπτα τον αλλο..με αποτελεσμα να τρωει το ευκολο γαλα ''γιατι οσο παει μετα βγαινει πιο δυσκολα κ κουραζοταν κ κοιμοταν''...κ απο χτες που το κανω τρωει χορταινει κ μετα κοιμαται ησυχα κ ωραια Shocked Shocked Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

αληθεια κ μετα απο ποιο να ξεκιναω απ''αυτο που τελειωσα ???η απ''το πρωτο??ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ Rolling Eyes Rolling Eyes

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κ απο εμενα!ευχες στις νεες μανουλες να τα χαιρονται!
να ρωτησω κοριτσια το κιντερτε το δινετ αναμεσα στα γευματα?κ ποσα ml?
εμεις εδω κ 2 μερες καθε απογευμα απο τις 4 μεχρι τις 10 εχουμε τρελλη γκρινια ουτε στην κουνια καθεται ουτε αγκαλια πουθενα κ σπαραζει στο κλαμα!ειναι κολικοι η την εχω κακομαθει με τις αγκαλιες?ο ενας λεει οχι αγκαλια ο αλλος ναι..
βεβαια χτες δεν ειχε κανει ολη μερα κακα της δεν ξερω αν εφταιγε αυτο...
μολις την κοιμιζα κ την ακουμπουσα στην κουνια σε 30 λεπτα ξυπνουσε κ εκλαιγε γοερα!
σημερα ενεργηθηκε ειναι καπως καλυτερα!
απο τοτε που της δινω συμπληρωμα κ πλεον το βραδυ μονο ξενο γιατι δεν εχω γαλα αρκετο ενεργειται μονο μια φορα τη μερα...
χτες βραδυ επισης αφου την ταισα εβγαλε πολυ γαλα παρολο που ρευτηκε...φοβαμαι μηπως απο τη νυστα μου της το εδωσα πιο ζεστο απο οτι συνηθως...

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
α ξεχασα..το σαββατο σαραντιζουμε και ειμαστε 4300 κ 56 εκ!

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κ απο εμάς κορίτσια!! Εμένα το βράδυ ο μικρός έκανε πάρτυ στη κοιλιά λες κ είχε ανακαλύψει καμία φοβερή κούνια η τραμπολίνο!! Λαμπρουλα μου φτου φτου κουκλακι είναι!! Να σου ζήσει ! Πωπω κορίτσια όσο σκέφτομαι ότι την άλλη εβδομάδα τέτοια μέρα θα χω κ γω το αγοράκι μου αγκαλιά μου φαίνεται απίστευτο !

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό θα ΄κανω θα του τηλεφωνήσω γιατί έτσι και αλλιώς είπε θα μας έβλεπε πάνω στον μήνα. Δεν έφαγα κάτι διαφορετικό εχθές εκτός από λίγη σοκολάτα Rolling Eyes Rolling Eyes Να φταίει αυτό??Τι να πω..πάντως νομίζω πως φταίει το ότι τρώει λαίμαργα λες και θα του πάρουν το στήθος από το στόμα!!!Αφήστε που από την Κυριακή μέχρι σήμερα έβαλε μισό κιλό Shocked Shocked Shocked pig pig pig Αυτό πάλι?Είναι φυσιολογικό??? confused confused confused

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie,τα ιδια εχουμε και εμεις απο χτες και ειναι απο την λαιμαργια 100%!Εμενα βγαζει γουλιτσες αρκετες αφου φαει απο το στηθος και κλαιει και οδυρεται για καμια ωρα αφου φαει και σκασει!Μου το εκανε μια φορα χτες που την ταισα στις 9 το βραδυ και εκανε 1,5 ωρα να κοιμηθει και σε ολο αυτο το διαστημα εβγαζε γουλιτσες,πανω της,πανω μου,στο κρεβατι,παντου!Και δεν ησυχαζε με τπτ! Shocked στα επομενα 2 γευματα δεν εφαγε πολυ και δεν ειχαμε κανενα προβλημα αλλα στο γευμα των 10 σημερα το πρωι ειχαμε παλι τα ιδια.Ετρωγε μεχρι τις 11 παρα,την εβγαλα με το ζορι απο το στηθος γιατι φοβηθηκα οτι παραφαγε και οντως ειχε παραφαει γιατι εβγαλε γουλιτσες -λιγοτερες απο χτες αλλα εβγαλε- και κοιμηθηκε πριν απο κανενα τεταρτο!Στο διαστημα αυτο ηταν ανησυχη και ηθελε ολο αγκαλια αλλα και στην αγκαλια,χτυπιοταν.Την ενοχλουσε το στομαχι ειμαι σιγουρη...Σκεφτομαι να ρωτησω την παιδιατρο μηπως αυτο το κιντερτε βοηθαει στην περιπτωση μας.Επειδη ομως ηδη κανουμε πολλα κακα (αμα κανεις πολλα μαμ,κανεις και πολλα κακα!)φοβαμαι οτι το χαμομηλι θα μας κανει πολυ περισσοτερα!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εμείς μία από τα ίδια!!!Μα πόσο λαίμαργα μπορεί να είναι??Εγώ σκέφτομαι μήπως έχει καμία σχέση αυτό που είχα διαβήτη κύησης?Που πήρε και τόσο βάρος σε τόσο λίγο?? confused confused confused scratch scratch Τι να πω..Και εγώ τώρα κατάφερα να τον κοιμήσω και όχι τίποτα αλλά δεν μπορώ να τον έχω και συνέχεια αγκαλιά και να κόβω βόλτες έτσι όπως βάρυνε!! Rolling Eyes Rolling Eyes ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 13953 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 13953 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 13953

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κοριτσόπουλα!Φωτεινούλα και Λαμπρουλίτα να σας ζήσουν τα κουκλιά!!!!Καλότυχα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 315810
Νατάσσα τα ιδια αντιμετωπίσαμε για μία εβδομάδα περίπου (την 5η εβδομάδα ζωής της), πολύ φαί, να μη χορταίνει με τιποτα, γουλιτσες, ανυσυχία και να παίρνει πολύ βάρος απότομα.Είδα πως συμπίπτει με το πρώτο "αναπτυξιακό άλμα", δεν ξέρω αν είναι αυτό, πάντως όντως, όταν πέρασε η εβδομάδα επέστρεψε στο πρόγραμμά της , πιο δυναμωμένη,πιο βαριά και αναπτυξιακά πιο ανεπτυγμένη.Στην παιδίατρο που την είχαμε πάει με προγραμματισμένο ραντεβού, μας είπε ότι ειναι σύνηθες και μαλιστα ότι είναι καλό γιατί "μεγαλώνει" (με πολύ απλά λόγια).
Σημερα ρεπάρω και το απολαμβάνω... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 438696 Καλημερούδια στις όμορφες και στα όμορφρα μωρουδέλια του γκρουπακίου μας!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 648530

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κορίτσια τί θερμοκρασία εχετε στο σπίτι τώρα με τα μωράκια σας; Ρωτάω γιατί εμείς είχαμε το καλοριφέρ σταθερά όλη μέρα στους 20 βαθμούς, και για ένα μήνα καύσης, κάψαμε 700 ευρώ πετρέλαιο!!!!Εχουμε φρικάρει ολίγον τι!!! Shocked Shocked Από τότε το βράδυ το χαμηλώνουμε γύρω στους 18 (που κοιμάται η μπέμπα στο δωμάτιο μας που είναι κλειστό και ζεστό και εκείνη ειναι σκεπασμένη) και επιπλέον πήραμε ένα σώμα καλοριφέρ-αερόθερμο να το έχουμε κοντά της, ώστε να χαμηλώσουμε λίγο την κεντρική θέρμανση....
Τί να πω; Απ'τη μία λεμε "ένας χειμώνας είναι, θα περάσει", απ'την άλλη δεν μπορούμε να δίνουμε 700άρια κάθε μήνα για πετρέλαιο.....
Εσείς τί κάνετε για το θέμα θέρμανση;

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας και από μένα! αχ αυτά τα άλματα ανάπτυξης τι μας κάνουν βρε συναδέλφισσες! εκεί που νομίζεις ότι το μωρό σου έχει αποκτήσει κάποιες συνήθειες, όλα ανατρέπονται μέσα σε μια μέρα. αλλά αν ρωτήσετε τις παλιές μαμάδες θα σας πουν ότι όλα τα μωρά έτσι κάνουν και είναι φυσιολογικό. επίσης, για να μην ανησυχείτε άδικα, να ξέρετε ότι ΟΛΑ τα μωρά είναι λαίμαργα και τρώνε σα να μην υπάρχει αύριο.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!
Λαμπρούλα κουκλάκι ο γιος σου, μαγουλάκια για τρελά φιλάκια ε? Very Happy
Εμείς μια χαρά, το βράδυ ξύπνησε μια φορά στις 4 και μετά στις 7 που βγήκαμε και για οαεδ με τον μπαμπά μας.Γυρίσαμε και με άφησε και κοιμήθηκα 10-12 ΚΑΙ 12-2! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 215994 Έλιωσα με λίγα λόγια αλλά το χρειαζόμουν Very Happy
Τώρα κοιμάται χωρίς να έχει φάει απο τις 12, πήγα να τον αλλάξω για να τον ταϊσω, αλλά τον ξαναπήρε ο ύπνος και τον λυπήθηκα Embarassed

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αρετούλα εμείς επειδή έχουμε κεντρική θέρμανση και όχι δική μας πήγαμε και δώσαμε 250Ε για να πάρουμε ένα σώμα για το δωμάτιο γιατί νομίζαμε ότι θα έχει κρύο επειδή τα καλοριφέρ τα ανάβουν μόνο 3 ώρες το απόγευμα. Πήραμε όμως και ένα θερμόμετρο και έτσι με καλοριφέρ κλειστά έχουμε σταθερά 21,5 βαθμούς και όταν τα ανάβουν πάμε στους 24. Πολύ λίγο χρησιμοποιήσαμε το σώμα που πήραμε για να κρατάμε σταθερή την θερμοκρασία γιατί κάθε βράδυ ξυπνούσαμε λες και μας είχαν μπουγελώσει!!Πάρε ένα θερμόμετρο να βλέπεις θερμοκρασία και υγρασία στον χώρο και έτσι θα δεις ότι μάλλον δεν χρειάζεται να το έχετε τόσο αναμένο.Άλλωστε δεν έχει μωρέ και τόσο κρύο ακόμη..

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τί να πω βρε Νατάσσα; εμάς με κλειστά σώματα το σπίτι έχει γύρω στους 18 βαθμους (αυτή τη στιγμή, που έξω έχει ήλιο).Και πού να έρθει ο χειμώνας.....
Δηλαδή αν μεναμε στην Αλεξανδρούπολη (πχ.) πόσο πετρέλαιο θα καίγαμε;;;; Rolling Eyes

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
geia sas koritsia!!!emeis pigame simera giatro k o mpempis mas koufane.eno itan sto plai deksia kounithike k adi na paei kedro pige plai aristera.xaxaxa!!!ti na po me afto to paidi? Very Happy

lamproula mou ti mpoumpoukos eine aftos!!!ola ta lefta Razz Razz Razz

aylin k esi fovosouna e?siga siga to perno apofasi.mallon gia kaisariki tha pame afou den leei na parei thesi k mou eipe pos o traxilos eine stis amigdales Rolling Eyes
oti eine na ginei tha ginei gia kalo!!!na xairesai k esi tin kouklitsa sou,pragmatika eine glika ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 9 40746

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο.ειμαστε 4.140 και 54 ποντους.με προβληματισε ομως οταν τον ρωτησα για το πουλακι του.μου ειπε να μην το πειραξω καθολου μεχρι τα 4χρονια γιατι οι καινουριες μελετες λενε οτι σε ποσοστο 95% ανοιγει μονο του στα 4.


http://stefxon@gmail.com

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ardo έγραψε:βρε κορίτσια τί θερμοκρασία εχετε στο σπίτι τώρα με τα μωράκια σας; Ρωτάω γιατί εμείς είχαμε το καλοριφέρ σταθερά όλη μέρα στους 20 βαθμούς, και για ένα μήνα καύσης, κάψαμε 700 ευρώ πετρέλαιο!!!!Εχουμε φρικάρει ολίγον τι!!! Shocked Shocked Από τότε το βράδυ το χαμηλώνουμε γύρω στους 18 (που κοιμάται η μπέμπα στο δωμάτιο μας που είναι κλειστό και ζεστό και εκείνη ειναι σκεπασμένη) και επιπλέον πήραμε ένα σώμα καλοριφέρ-αερόθερμο να το έχουμε κοντά της, ώστε να χαμηλώσουμε λίγο την κεντρική θέρμανση....
Τί να πω; Απ'τη μία λεμε "ένας χειμώνας είναι, θα περάσει", απ'την άλλη δεν μπορούμε να δίνουμε 700άρια κάθε μήνα για πετρέλαιο.....
Εσείς τί κάνετε για το θέμα θέρμανση;
και μεις σταθερα 22-24 εχουμε σπιτι αλλα το βραδυ το χαμηλωνω γιατι δεν παλευονται τα κοινοχρηστα.αφου ζεσταινομαστε εμεις σκεπασμενοι θεωρω οτι ζεσταινεται και αυτος.αφου ειναι ζεστα τα χερακια η μυτουλα και τα αυτακια νομιζω οτι ειναι καλα

http://stefxon@gmail.com

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!!!!!Παλι ειχαμε προβλημα με το ιντερνετ ολη την εβδομαδα κ γιαυτο εξαφανιστηκαμε....

Λαμπρουλα κ Φωτεινη να σας ζησουν τα μωρακια!!!

Σωτηρια μου,η μπουμπου ειναι σκετη γλυκα..!!!!!Πανεμορφη!!!!

Κικιτσακι περαστικα στον μικρουλη....

Πως περασαν ετσι οι μερες βρε κοριτσια..?Σημερα σαραντιζουμε !!!! Το παιδακι μου ειναι πολυ ησυχο,φτου φτου....αχ,νιωθω τοσο ευτυχισμενη...!!!!!

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αρετουλα εγω το εχω 18 βαθμους περιπου και πηρα και ενα σωμα καλοριφερ με ρευμα.Οταν ειναι να το μπανιαρο απλως δυναμωνω το καλοριφερ,ασε και απο την αλλη εβδομαδα ερχεται ψοφοκρυο!Κοριτσια ευχαριστω για τις ευχουλες!

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω ολες κοριτσια για τις ευχες κ εσεις οτι επιθυμειτε για τα μωρακια σας!!!!!!!!!!εμεις ξυπναμε 2 φορες την νυχτα κ την ημερα τρωμε ανα 3 ωρες σιγου
ρα 60γρ. κ αν θελουμε κ αλλο αλλα 30γρ.Ασχετο κοριτσια θελω να βαψω τα μαλλια μου απο ξανθα σε κοκκινα -πορτοκαλι (σαν τις σισσις χριστιδου)πεστε μου την γνωμη σας θα μου παει η θα ειμαι χαλια!!!!!!!







ρ

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ardo έγραψε:βρε κορίτσια τί θερμοκρασία εχετε στο σπίτι τώρα με τα μωράκια σας; Ρωτάω γιατί εμείς είχαμε το καλοριφέρ σταθερά όλη μέρα στους 20 βαθμούς, και για ένα μήνα καύσης, κάψαμε 700 ευρώ πετρέλαιο!!!!Εχουμε φρικάρει ολίγον τι!!! Shocked Shocked Από τότε το βράδυ το χαμηλώνουμε γύρω στους 18 (που κοιμάται η μπέμπα στο δωμάτιο μας που είναι κλειστό και ζεστό και εκείνη ειναι σκεπασμένη) και επιπλέον πήραμε ένα σώμα καλοριφέρ-αερόθερμο να το έχουμε κοντά της, ώστε να χαμηλώσουμε λίγο την κεντρική θέρμανση....
Τί να πω; Απ'τη μία λεμε "ένας χειμώνας είναι, θα περάσει", απ'την άλλη δεν μπορούμε να δίνουμε 700άρια κάθε μήνα για πετρέλαιο.....
Εσείς τί κάνετε για το θέμα θέρμανση;



εμεις εχουμε φυσικο αεριο κ ακομα δεν εχει ερθει λογαριασμος η αληθεια ειναι...εμεις το εχουμε στους 21 βαθμους κ πριν τον κανω μπανιο το βαζω στους 23 για λιγο....το θεμα ειναι οτι ειναι παρα πολλη ζεστο το σπιτι μας ευτυχως οποτε αναβουμε κανενα δυορο μονο ολοι την ημερα....για να φανταστειτε ειμαι με τιραντα ολοι μερα...Ο γιατρος παντως μας ειπε 20με 23 βαθμους κ οχι το παιδι κουκουλομενο ολοι μερα....Με το που θα βγενει εξω να μην αρρωστενει με το παραμικρο....

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΑ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 20 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ.1 ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ( ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΑΛΗΜΕΝΟΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ.....ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΟΥΦΗΞΩ.

ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΘΟΛΟΥ; ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΝΑ 10´ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕ 1 ΠΟΝΟ!!

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βασουλα στο είπε στάνταρ απο τώρα δηλ δεν υπάρχει περίπτωση να ισιωσει κατα τη διάρκεια του τοκετού ; Σε ρωτάω γιατί εγω κατάλαβα απο αυτά που μου πε εμένα ο δικός μου μπορει κατα τη διάρκεια του τοκετού να κατέβει . Ερώτηση για τις υπόλοιπες μανουλιτσες , τις προηγούμενες μέρες πριν σας πιάσουν οι πόνοι εκτός απο πιο έντονες συσπασεις καταλαβαίνετε άλλη διάφορα η σας έπιασε εξ απινης ο τοκετος;

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kat&son έγραψε:Βασουλα στο είπε στάνταρ απο τώρα δηλ δεν υπάρχει περίπτωση να ισιωσει κατα τη διάρκεια του τοκετού ; Σε ρωτάω γιατί εγω κατάλαβα απο αυτά που μου πε εμένα ο δικός μου μπορει κατα τη διάρκεια του τοκετού να κατέβει . Ερώτηση για τις υπόλοιπες μανουλιτσες , τις προηγούμενες μέρες πριν σας πιάσουν οι πόνοι εκτός απο πιο έντονες συσπασεις καταλαβαίνετε άλλη διάφορα η σας έπιασε εξ απινης ο τοκετος;


εγω εβγαλα 4 μερες πριν μια μεγαλη κιτρινη βλεννα και 1 μερα πριν αιμα

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kat k son den mou exei eksigisei pos tha proxorisoume.to exo akousei oti kapia morakia pernoune thesi kata tin diarkeia tou toketou omos emeis exoume k allo thema ston kardiotokografo oi palmoi tou eine xamiloi,ftanoume k 109 mexri 123,128 to poli.fovate mipos eine mperdemeno to pedi.tin rotao k mou leei tha sou po stin teleftea sinadisi Rolling Eyes
esena ti sou leei?tha se valei gia proklisi?oi palmoi tou poso eine?
pados vlepo mesa stin epomeni evdomada na mpeno kliniki k tha diksei Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις