Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
133 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 133 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikitso έγραψε:ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΑ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 20 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ.1 ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ( ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΑΛΗΜΕΝΟΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ.....ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΟΥΦΗΞΩ.

ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΘΟΛΟΥ; ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΝΑ 10´ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕ 1 ΠΟΝΟ!!





Κικη μου εγω τον βαζω στο ριλαξ για λιγο ,,εμας ειναι πολυ βολικο με διπλο στρωματακι οποτε γιατι οχι,,Αφου δεν καθετε αλλα ειναι ξαπλωμενος κ σαν να του αρεσει εκει...οσο για το θηλασμο Πρωτον δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα ε???οταν πιανει στο στομα του το στηθος κ σε κοιταει μ''αυτες της ματαρες!!Χριστε μου λιωνο......Laughing Laughing Laughing

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κ εμένα δεν μου έχει πει πολλα μου είπε μόνο ότι όλα καλα δεν έχει περιτυλιξη , κ όταν ρώτησα για το μέγεθος μου είπε να δούμε αν θα έχει κατέβει αλλιώς θέλει καισαρικη , εγω υποθέτω κ με βάση αυτα που μου είπε η μαια του ότι επειδή ήταν ήδη 4 κιλά πριν μια βδομάδα ότι αν περάσουμε την ΠΗΤ θα με παει με πρόκληση για να μην γίνει θηριακι κ δεν βγαίνει με τίποτα. Εγω κυριακη έχω ραντεβού κ θα τον ρωτήσω πάλι γιατί όσο να ναι να προετοιμαστω καταλλήλως. Όπως κ να χει κ γω για την άλλη βδομάδα το βλέπω .

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefaniandreas έγραψε:μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο.ειμαστε 4.140 και 54 ποντους.με προβληματισε ομως οταν τον ρωτησα για το πουλακι του.μου ειπε να μην το πειραξω καθολου μεχρι τα 4χρονια γιατι οι καινουριες μελετες λενε οτι σε ποσοστο 95% ανοιγει μονο του στα 4.



Στεφανία εμάς μας είπε να το κατεβάζουμε σιγά σιγά όταν κάνουμε μπάνιο αλλά και εγώ αυτό που σου είπε ο παιδίατρος σου ξέρω περισσότερο ότι λένε και με προβλημάτισε. Θα τον ρωτήσω ξανά τώρα που τον περιμένω να έρθει!!(Ναι μεταμεσονύκτιες επισκέψεις!!!να δω πως θα κοιμήσω μετά το μωρό που θα ρίξει πάλι κλάμα αν αρχίσει να τον πασπατεύει!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked )

kikitso έγραψε:

ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΘΟΛΟΥ; ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΝΑ 10´ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ.


Εμάς η κουμπάρα μου μας έφερε μία κούνια της φίσερ πραις που γίνεται και ριλάξ αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να τον βάλουμε εκεί ακόμη γιατί δεν ξαπλώνει και το κάθισμα κάνει γωνία 90 μοίρες.Πρέπει μάλλον να αρχίσει να στηρίζεται πρώτα γιατί αυτό γράφει και στις οδηγίες μέσα..Λέω να δοκιμάσω ωστόσο το γυμναστήριο που έχουμε που το ξαπλώνεις κάτω και βλέπει τα παιχνίδια από πάνω του μήπως και έχουμε καλύτερη τύχη γιατί σήμερα για 3 ώρες ήθελε αγκαλιά και πέρα-δώθε μέσα στο σπίτι μαζί με νανούρισμα για να κοιμηθεί!Και φυσικά μόλις τον ακουμπούσα στο καλάθι του ξυπνούσε και ξανά από την αρχή..Και όχι τίποτα αλλά με την τομή και με το βάρος που έχει πάρει δεν μπορώ να τον σηκώνω και με μεγάλη ευκολία πλέον.. Rolling Eyes Rolling Eyes

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νατάσα πόσο έφτασε ο μικρός σου?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Νατάσα πόσο έφτασε ο μικρός σου?

Χθες που τον μετρήσαμε ήτανε 4260 Very Happy Very Happy Πήραμε το ένα κιλό μας που έπρεπε για τον πρώτο μήνα απλά ανυσήχησα γιατί το πήραμε μαζεμένο!Ο παιδιάτρος όμως εχθές μας βρήκε μια χαρά ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 215994 Ψηλώσαμε και 3 πόντους και τώρα είμαστε 53εκ.Αν και νομίζω ότι ίσως να είμαστε λίγο κοντοί αλλά το προσωρινό βιβλιάριο που μας έδωσαν δεν είχε τις καμπύλες ανάπτυξης για να δούμε.. Rolling Eyes Rolling Eyes

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα,κοριτσια!τι κανουν τα νινακια σας?

χτες το βραδυ κοιμηθηκαμε! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 328109 συνολικα 8 ωρες!εγω σπαστες βεβαια (2+4+2) αλλα σημερα νιωθω αλλος ανθρωπος!Πηρα την παιδιατρο χτες και τη ρωτησα για το κιντερτε γιατι η μπεμπουλα μου χτες εκλαιγε συνεχεια,εβγαζε γουλιτσες και δεν κοιμοταν.Κολικους δεν εχει,σημειωτεον,ακομα τουλαχιστον.Της ειπα να μην την ταιζω τοσο πολυ και μου βαρυστομαχιαζει και μου ειπε οτι εκει κανω το λαθος.Το μωρο,μου ειπε,δεν τρωει αρκετα,με αποτελεσμα να μην χορταινει,να μην ησυχαζει και οταν φτανει το επομενο γευμα,ορμαει με λαιμαργια και γι'αυτο οι γουλιτσες.Μου ειπε να το βαζω 15' σε καθε στηθος,οχι παραπανω γιατι μετα το γαλα που βγαινει ειναι ελαχιστο & ολο λιπαρα και να της δινω και συμπληρωμα οσο θελει.Το εκανα αυτο απο χτες το βραδυ και ηρεμησαμε!ουτε γουλιτσες,ουτε γκρινια,παρα μονο υπνος βαθυς και ακλονητος.Το κιντερτε μου ειπε να της το δωσω αν καποια στιγμη ξυπνησει στη 1,5 ωρα αφοτου την ταισα και αν πιει περισσοτερα απο 40γρ. σημαινει οτι δεν εχει χορτασει στο προηγουμενο γευμα αρα το επομενο πρεπει να ειναι πιο ενισχυμενο.Επισης μου ειπε οτι στα 4κιλα οι διατροφικες συνηθειες αλλαζουν και απαιτειται ψιλοξαφνικα περισσοτερη τροφη.Εμεις ημασταν 3800 τη Δευτερα αλλα το πλησιαζουμε το σημειο καμπης.Αυτα εμαθα και τα λεω για ολες τις μανουλες που εχουν το ιδιο προβλημα.

Οσον αφορα τη θερμοκρασια,εμεις το εχουμε στους 20 βαθμους και στο δωματιο ειναι γυρω στους 18-19,το πολυ 20.Επισης μας ειπε η παιδιατρος να μην το μαθουμε σε πολυ ζεστη (ανω των 22)γιατι μολις βγει εξω θα κρυωσει.Οταν κανει μπανιο,απλως αναβουμε και ενα μικρο σωματακι που εχουμε ενισχυτικο.Αλλα εχει συνηθισει σε αυτη τη θερμοκρασια και δεν κρυωνει και μαλιστα το βραδυ,παει να ξεσκεπαστει κιολας.Πολυ θερμοαιμη μου βγηκε!

Σας φιλω και παω να την ταισω,μολις ξυπνησε!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φωτεινουλα έγραψε:
ρα 60γρ. κ αν θελουμε κ αλλο αλλα 30γρ.Ασχετο κοριτσια θελω να βαψω τα μαλλια μου απο ξανθα σε κοκκινα -πορτοκαλι (σαν τις σισσις χριστιδου)πεστε μου την γνωμη σας θα μου παει η θα ειμαι χαλια

α,κι εμενα μου αρεσει πολυ αυτο το χρωμα αλλα επισης το φοβαμαι μην βγω σαν την αλεπου στο παζαρι.Το σκεφτομαι να το κανω προς το καλοκαιρι που οι αλλαγες μου φαινονται πιο ευκολες.Νομιζω οτι παει σε πολυ λευκες επιδερμιδες,ισως και λιγο σταρενιες.αν εχεις και κανενα πρασινο ή μπλε ματι,τολμησε το!

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια κι απο εμένα! Επιτέλους μπόρεσα και βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω ! Είμαι ακόμα στην κλινική μάλλον θα βγούμε αύριο...όπως σας είχα πει μπήκα για τεχνητους το πρωί της τρίτης μετά απο 8 ώρες οδυνων κι αφου ο τραχηλος δεν είχε ανοιξει ακόμα ούτε ένα δάκτυλο , πήγαμε τελικά για καισαρικη!!!
Ο μπεμπης είναι φανταστικουλης, γεννηθηκε 3580 και 52 εκατοστά και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!
Νομίζω ότι ξαναερωτευθηκα......
Σας φιλώ όλες

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαμομηλάκι χθες που ρώτησα και εγώ για τις αναγωγές τον παιδίατρο μου είπε ότι πρέπει να δίνουμε συχνά και μικρά γεύματα. Όσον αφορά τον θηλασμό αυτό που ξέρω και μου έχει πει και ο παιδίατρος είναι μόνο από έναν μαστό σε κάθε γεύμα γιατί το γάλα όντως δεν έχει την ίδια σύσταση αλλά του χρειάζονται ακόμη και τα λίπη που έχει το γάλα όταν το στήθος αδειάζει..Τώρα τι να πω.. Rolling Eyes Rolling Eyes Εξαρτάται πάντα και από το πόσο γάλα έχει το στήθος και αν του φτάνει να φάει μόνο από το ένα!

Εν τω μεταξύ εχθές μας ρώτησε ο γιατρός αν του δίνουμε πιπίλα -γιατί τον εξέταζε και είχε αφηνιάσει στο κλάμα- και του είπαμε πως δεν του δίνουμε γιατί φοβόμαστε μήπως πάθει σύγχιση θηλής και με τον θηλασμό κλπ. Και μας είπε πως πλέον έχει εδραιωθεί εφόσον τρώει χωρίς πρόβλημα από το στήθος και ότι η πιπίλα γενικώς τα ηρεμεί.Και έτσι είπαμε αφού συνήθως τα βράδια μετά το πρώτο γεύμα κατά τις 2-3 μετά δυσκολεύεται να κοιμηθεί να του δώσουμε μήπως και ηρεμήσει!Είχε πολύ πλάκα γιατί ο καημένος έφαγε στις 4 και μετά κατά τις 6 ανυσηχούσε στον ύπνο του και λέω ας του δώσουμε μπας και κοιμηθεί λίγο..Και του δίνουμε στο στόμα την πιπίλα και αρχίζει και μασάει μανιωδώς και σε 2" που αντιλαμβάνεται ότι δεν είναι ούτε βυζί ούτε μπιμπερό κάνει έναν αστείο μορφασμό και την φτύνει!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Πηνελοπάνι να σας ζήσει!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα! σημερα φυσαει εδω αλλα εχει καιηλιο Wink εστειλα την κορη μου βολτα με τη νονα της και τον γιο νολτα με τον παππου να κανω καμια δουλιτσα. λεω να βαώ κανα στολιδι και κανα λαμπακι γιατι το αργησα..

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα!
Πηνελοπάκι να σας ζήσει ο κούκλοσ σας Smile
Νατάσα γέλασα με τον μικρό σου, κατάλαβε οτι κάτι δεν πάει καλά ααχχααχ.Τελικά τον θήλασες η ξανακοιμήθηκε? Razz

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαμομηλακι έγραψε:Καλημερα,κοριτσια!τι κανουν τα νινακια σας?

χτες το βραδυ κοιμηθηκαμε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] συνολικα 8 ωρες!εγω σπαστες βεβαια (2+4+2) αλλα σημερα νιωθω αλλος ανθρωπος!Πηρα την παιδιατρο χτες και τη ρωτησα για το κιντερτε γιατι η μπεμπουλα μου χτες εκλαιγε συνεχεια,εβγαζε γουλιτσες και δεν κοιμοταν.Κολικους δεν εχει,σημειωτεον,ακομα τουλαχιστον.Της ειπα να μην την ταιζω τοσο πολυ και μου βαρυστομαχιαζει και μου ειπε οτι εκει κανω το λαθος.Το μωρο,μου ειπε,δεν τρωει αρκετα,με αποτελεσμα να μην χορταινει,να μην ησυχαζει και οταν φτανει το επομενο γευμα,ορμαει με λαιμαργια και γι'αυτο οι γουλιτσες.Μου ειπε να το βαζω 15' σε καθε στηθος,οχι παραπανω γιατι μετα το γαλα που βγαινει ειναι ελαχιστο & ολο λιπαρα και να της δινω και συμπληρωμα οσο θελει.Το εκανα αυτο απο χτες το βραδυ και ηρεμησαμε!ουτε γουλιτσες,ουτε γκρινια,παρα μονο υπνος βαθυς και ακλονητος.Το κιντερτε μου ειπε να της το δωσω αν καποια στιγμη ξυπνησει στη 1,5 ωρα αφοτου την ταισα και αν πιει περισσοτερα απο 40γρ. σημαινει οτι δεν εχει χορτασει στο προηγουμενο γευμα αρα το επομενο πρεπει να ειναι πιο ενισχυμενο.Επισης μου ειπε οτι στα 4κιλα οι διατροφικες συνηθειες αλλαζουν και απαιτειται ψιλοξαφνικα περισσοτερη τροφη.Εμεις ημασταν 3800 τη Δευτερα αλλα το πλησιαζουμε το σημειο καμπης.Αυτα εμαθα και τα λεω για ολες τις μανουλες που εχουν το ιδιο προβλημα.

Οσον αφορα τη θερμοκρασια,εμεις το εχουμε στους 20 βαθμους και στο δωματιο ειναι γυρω στους 18-19,το πολυ 20.Επισης μας ειπε η παιδιατρος να μην το μαθουμε σε πολυ ζεστη (ανω των 22)γιατι μολις βγει εξω θα κρυωσει.Οταν κανει μπανιο,απλως αναβουμε και ενα μικρο σωματακι που εχουμε ενισχυτικο.Αλλα εχει συνηθισει σε αυτη τη θερμοκρασια και δεν κρυωνει και μαλιστα το βραδυ,παει να ξεσκεπαστει κιολας.Πολυ θερμοαιμη μου βγηκε!

Σας φιλω και παω να την ταισω,μολις ξυπνησε!




καλημερα κ απο μας!!Χαμομηλακι αυτα ακριβως μου ειπε κ ο δικος μου παιδιατρος κ απο τοτε εχω ησυχασει πριν ολο στο στηθος τον ειχα ενω τωρα σε μιση ωρα εχω ξεμπερδεψει 15λεπτα το ενα στηθος κ 15 το αλλο ,,ακομα χορταινει κ το συμπληρωμα δεν το ακουμπαει καν....τσαγακι ξεκινησα και''γω να δινω χαμομηλακι δεν τρελενετε το κιντερτε του αρεσε αλλα με το Μαραθο εκανε κατι γκριματσες σαν να μην του αρεσε...θα δειξει στο μελλον...

τωρα το χρυσο μου κοιμαται φτου φτου...

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
penelope26 έγραψε:Γεια κι απο εμένα! Επιτέλους μπόρεσα και βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω ! Είμαι ακόμα στην κλινική μάλλον θα βγούμε αύριο...όπως σας είχα πει μπήκα για τεχνητους το πρωί της τρίτης μετά απο 8 ώρες οδυνων κι αφου ο τραχηλος δεν είχε ανοιξει ακόμα ούτε ένα δάκτυλο , πήγαμε τελικά για καισαρικη!!!
Ο μπεμπης είναι φανταστικουλης, γεννηθηκε 3580 και 52 εκατοστά και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!
Νομίζω ότι ξαναερωτευθηκα......
Σας φιλώ όλες


Nα σας ζησει ο μπεμπης ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 50580


Να τον δειτε οπως επιθυμειτε κ να ειναι τυχερος στη ζωη του!!!!!!
Μεγαλος ερωτας,ετσι....??!!!!Και δεν εχεις δει ακομα τιποτα,τωρα αρχιζουν τα καλυτερα!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:καλημέρα!
Πηνελοπάκι να σας ζήσει ο κούκλοσ σας Smile
Νατάσα γέλασα με τον μικρό σου, κατάλαβε οτι κάτι δεν πάει καλά ααχχααχ.Τελικά τον θήλασες η ξανακοιμήθηκε? Razz

Τελικά υπέκυψα και τον θήλασα!Τι να έκανα??Ήδη με κάνει ό,τι θέλει την δόλια την μάνα,φαντάσου όταν θα αρχίσει να καταλαβαίνει κιόλας τι έχει να γίνει Cool Razz Razz Razz Razz

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
penelope26 έγραψε:Γεια κι απο εμένα! Επιτέλους μπόρεσα και βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω ! Είμαι ακόμα στην κλινική μάλλον θα βγούμε αύριο...όπως σας είχα πει μπήκα για τεχνητους το πρωί της τρίτης μετά απο 8 ώρες οδυνων κι αφου ο τραχηλος δεν είχε ανοιξει ακόμα ούτε ένα δάκτυλο , πήγαμε τελικά για καισαρικη!!!
Ο μπεμπης είναι φανταστικουλης, γεννηθηκε 3580 και 52 εκατοστά και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!
Νομίζω ότι ξαναερωτευθηκα......
Σας φιλώ όλες



Πηνελοπη να σας ζησει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΑΧ σε καταλαβαινουμε απολυτα κ εμεις η μανουλες ολες ξαναερωτευτηκαμε!!!ΤΡΕΛΗ ΚΑΨΟΥΡΑ ΟΜΩΣ χαχαχαχαχ....[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια όσες πήρατε pampers το Νο1 είστε ικανοποιημένες? έγινε τρελή υπερχείλιση και παρόλο που το έβαλα καλά, μου φάνηκε οτι έχει αρκετό κενό ανάμεσα στο λαστιχάκι και το μπουτάκι.
Του Ιπποκρατείου τα pampers ήταν διαφορετικά απο αυτά που πήραμε σαν δωράκι πώς γίνεται αυτό :o Να μας έβαλαν στο πακέτο παλιά παρτίδα?
Και απο babylino δεν είμαι ικανοποιημένη (πήρα και πολλά σε προσφορά...) κολλάνε στο ποπουδάκι του αν τα κάνει και βάζω κρεμούλα :s

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pumpkin έγραψε:κορίτσια όσες πήρατε pampers το Νο1 είστε ικανοποιημένες? έγινε τρελή υπερχείλιση και παρόλο που το έβαλα καλά, μου φάνηκε οτι έχει αρκετό κενό ανάμεσα στο λαστιχάκι και το μπουτάκι.
Του Ιπποκρατείου τα pampers ήταν διαφορετικά απο αυτά που πήραμε σαν δωράκι πώς γίνεται αυτό :o Να μας έβαλαν στο πακέτο παλιά παρτίδα?
Και απο babylino δεν είμαι ικανοποιημένη (πήρα και πολλά σε προσφορά...) κολλάνε στο ποπουδάκι του αν τα κάνει και βάζω κρεμούλα :s



και''γω αυτο ακριβως παθαινω απο τα μπεμπιλινο δεν μου αρεσαν καθολου...Εννωεις αυτα που μας εδιναν εκει???με την γραμμουλα που αλλαζει χρωμα??στο δωρο ναι ηταν τα απλα....Εγω ακομα δεν εχω αγορασει πανες γιατι εχω ακομα δειγματα το νουμερο 2 οποτε θα τα τελειωσουμε ολα πρωτα κ μετα βλεπω τι θα παρω...Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα παμπερς του ΛΙΝΤΛ αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη ΑΚΟΜΑ το γαμωτο ειναι οτι δεν εχει για τοσο μικρα μωρακια αλλα αν δν κανω λαθος απο 6κιλα κ πανω...

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πηνελοπιτσα να σου ζησει ο παιδαρος και με το καλο να βγεις! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 215994


Κολοκυθου οντως τα pabers και babylino δεν ειναι πολυ καλα και εγω νομιζω οτι ανοιγουν απο το πλαι.Εμενα μου αρεσουν πολυ οι libero αυτες μας φοραγαν και στο μαιευτηριο!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς δοκιμάσαμε και τα λίμπερο και το babylino και τα pampers.Τα τελευταία μου φαίνονται καλύτερα από όλα μόνο είναι πιο μαλακά,κατά τα άλλα όλα μια χαρά νομίζω πως είναι.Δοκιμάστε όταν του φοράτε την πάνα να τραβάτε το εσωτερικό λάστιχο που έχουν στα μπουτάκια τους για να μην έχετε διαρροές.Και εγώ τα ίδια πάθαινα στις αρχές,χώρια το πόσες φορές βρεχότανε από πάνω μέχρι κάτω μέχρι να σκεφτώ να βάζω το πουλάκι του προς τα κάτω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Άνδρες!!!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα ανοίγω τα λαστιχάκια καλά στα μπουτάκια, είχαμε διαροή απο κακάκια φαντάσου!
Μέχρι την κάλτσα έτρεξαν αχχαχα
Όντως Τατιάνα τα pampers με την γραμμή ήταν τα πιο καλά, ίσως αν αγοράσω απο super market να είναι αυτά.
Κατα τα άλλα τα libero και μένα μου άρεσαν πιο πολύ απο τα 3.

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πηνελοπάκη να σας ζήσει!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 564595 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 315810
Κολοκυθού συμφωνώ με τα κορίτσια, κι εμείς Λίμπερο παίρνουμε, μια χαρά κρατάνε και είναι και σε καλή τιμή. Είχαμε αρχίσει με τα πάμπερς τα new born, ήταν πολύ καλά.Τα πάμπερς Νο1 δεν τα δοκιμάσαμε...
Κοριτσόπουλα γεια σας και από εμένα!Σημερα ήταν μέρα ψώνιων πάλι!Εχω σηκώσει τα Η and M!Η μπεμπουλα γουστάρει τρελλά βολτίτσες και καροτσάδες!!!φιλιά σε όλες!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 10 315810

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κορίτσια που γεννήσατε τον Οκτώβρη σε ιδιωτικό μαιευτήριο, εκείνο το βοήθημα τοκετού σας το βάλανε; Εμένα όχι ακόμα.... confused

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ardo έγραψε:βρε κορίτσια που γεννήσατε τον Οκτώβρη σε ιδιωτικό μαιευτήριο, εκείνο το βοήθημα τοκετού σας το βάλανε; Εμένα όχι ακόμα.... confused

Το επίδομα τοκετού εννοείς?
Πήγε ο άντρας μου να καταθέσει χαρτιά και του είπαν οτι αναδρομικά απο 1 Οκτωβρίου δεν θα το παίρνουν..

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι, αυτό εννοώ...Ουπς!!!!Πάει κι αυτό. Όποιος πρόλαβε, τον Κύριο είδε....Μάλιστα.... pale

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οσες γεννησαν σε ιδιωτικο μαιευτηριο το παιρνουν εγω εκανα τα χαρτια μου εχθες και θα το παρω 30 δεκεμβριου.Μονο στο δημοσιο μαιευτηριο κοπηκε

αρετη και κολοκυθου που γεννησατε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις