Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
276 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 276 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:Δεν εχω ιδεα εσυ ποσο βγαζεις;

σε 10 λεπτά γύρω στα 40-50 και μετά τρέχει σταγόνα σταγόνα.Απλά δεν ξέρω αν πρέπει να το αφήσω να ρουφάει σταγόνα σταγόνα για να πάρει το παχύ γάλα γιατί απο όσο ξέρω το πιο λιπαρό γάλα έρχετε μετά τα 10 λεπτά.
Επίσης δεν ξέρω αν η ποσότητα που βγάζω σε τόση ώρα θεωρείτε καλή. Εννοείτε δεν μπορώ να συγκρίνω 100% με κάποια άλλη κοπέλα, απλά να δω στο περίπου.
Επίσης να πω οτι όλο και όλο το έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές, και θέλω να πιστεύω οτι όσο πιο πολύ το χρησιμοποιώ τόσο πιο πολύ θα βγάζω? είμαι λάθος εδώ?

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω αν παιζει ρολο που βγαζω μονο 2 φορες τη μερα και στο ενδιαμεσο ενας 20λεπτος θηλασμος 10 απ τον καθε μαστο χωρις ψευδοθηλη -δεν την θελει-
την υπολοιπη μερα συμπληρωμα δυστηχως, πονεμενη ιστορια...
παιζει ρολο που δεν τρωω? δεν ξερω? Rolling Eyes

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:δεν ξερω αν παιζει ρολο που βγαζω μονο 2 φορες τη μερα και στο ενδιαμεσο ενας 20λεπτος θηλασμος 10 απ τον καθε μαστο χωρις ψευδοθηλη -δεν την θελει-
την υπολοιπη μερα συμπληρωμα δυστηχως, πονεμενη ιστορια...
παιζει ρολο που δεν τρωω? δεν ξερω? Rolling Eyes

ναι σίγουρα είναι λίγες οι φορές που αντλείς-θηλάζεις για να αυξήσεις την παραγωγή σου(δεν παίρνει ερέθισμα το στήθος για να παράγει πιο πολύ),μπήκα σε ένα φορουμ θηλασμού και έλυσα τις απορίες μου.Νόμιζα οτι τα είχα διαβάσει καλά παλιότερα, αλλά στην πράξη γεννιούνται και άλλες απορίες!

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας τσουπρες!!!!
Χιονατουλα μου σίγουρα παίζει ρόλο η διατροφή σου,πόσο μάλλον αν δεν τρως,πως να κατεβασεις επαρκή ποσότητα γαλατος; Η παιδιατρος μου είπε να τρώω φυσιολογικά κ απ´ όλα για να συνηθίζει το μωρό κ να έχω επαρκη ποσότητα γάλακτος ,απλά εγώ παρατήρησα όταν τρώω λαχανο ότι έχει κολικους οπότε κ το αποφεύγω ...
Κολοκυθακι μου, εμένα ο μικρός πάντως έχει τουλάχιστον 4-5 φορές/ημέρα κακακια κ 2-3 τσισακια... Οπότε όντως παρατηρώ ότι σε κάθε του γεύμα έχει λερωμενη πανα, φυσικά εξαρτάται απο το κάθε μωρό... Πχ τώρα 2 μέρες δεν κάνει τόσο συχνά κακά αλλα τσισακια ,πάντως πιστεύω ότι έχει να κάνει κ με την διατροφή μου Rolling Eyes
Εγώ σχετικά με το θηλαστρο έχω βγάλει 3 φορές κ αυτο επειδή ένιωθα ότι θα έσπαγαν απο το βάρος ... Σε 20 ´ 120 μλ ....έχω το ηλεκτρικό της μεντελα .... Χιονατουλα στο προτείνω με τα ματιά κλειστά!!!! Οι υπολοιπες τι κάνετε ;

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!
ΑΘΗΝΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΨΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΛΑ!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΟΝΟ! ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ,ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟΥΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ!!
ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΟΡΟ ΣΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΡΟΥΦΑΩ.
ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΟΥΡΟΥΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΓΛΥΚΟ ΤΟ ΧΤΥΠΑΩ...ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΥ ΜΟΥ;;;;

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κικιτσο πηνελοπακι καλησπερα!
εγω εχω το AVENT το ηλεκτρικο καλο ειναι την κανει τη δουλεια του -πιστευω-

κοριτσια εσεις εχετε βοηθεια με τα μωρα σας? εννοω εχετε χρονο η νιωθετε κουραση?

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
penelope26 έγραψε:Σε 20 ´ 120 μλ ....έχω το ηλεκτρικό της μεντελα .... Χιονατουλα στο προτείνω με τα ματιά κλειστά!!!! Οι υπολοιπες τι κάνετε ;

ουαου!! Laughing
και εγώ αυτό έχω

χιονάτη όσο την βάζεις στο στήθος τόσο θα αυξάνεται η παραγωγή σου.Αν το στήθος του λες να βγάλει μόνο 3 φορές την μέρα λογικό είναι να μένει στάσιμη η παραγωγή σου.Φυσικά παλιζει ρόλο και η διατροφή σου..!
Διαβάζω τώρα ποστ απο σύμβουλο θηλασμού που λέει οτι αν δεν θηλάζει το μωρό, αντλούμε κάθε 2 2 1/2 ώρες σαν να έτρωγε απο το μεμεδάκι.Περίπου 13-15 λεπτά απο το κάθε στήθος ακόμα και αν δεν βγάζει, και οτι μετά απο 4 μέρες βλέπουμε διαφορά στην παραγωγή μας.Μπορεί την πρώτη μέρα να βγάλεις σύνολο 140 και την δεύτερη 80, δεν σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά.
Δεν θέλω να σε αγχώσω-στεναχωρήσω, αν θες αγνόησε τα και όλα, απλά επειδή τα διαβάζω τώρα είπα να στα πω :*

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ χρησιμο αυτο το τιπ! θα το εφαρμοσω να δω αν θα εχει διαφορα!
βεβαια η διατροφη μου ειναι ψιλοχαλια, μετα βιας το χιλιαρικο θερμιδες πιανω τη μερα.. για να δουμε??

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:κικιτσο πηνελοπακι καλησπερα!
εγω εχω το AVENT το ηλεκτρικο καλο ειναι την κανει τη δουλεια του -πιστευω-

κοριτσια εσεις εχετε βοηθεια με τα μωρα σας? εννοω εχετε χρονο η νιωθετε κουραση?

Εγώ βοήθεια δεν έχω, μόνο όταν έρχεται η μητριά μου και μου κάνει καμιά δουλίτσα φαγάκι κτλπ και το σαββατοκύριακο που τον κρατάει λίγο παραπάνω ο άντρας μου για να κοιμηθώ το μεσημέρι πχ.
Σχεδόν καθημερινά την ώρα που θέλω να μαγειρέψω είναι η ώρα που θέλει παρέα, οπότε έχω φτάσει σε σημείο να μαγειρεύω με ένα χέρι και στο άλλο ο μωρό και το σώμα μου σε σχήμα S για να έχω μακριά απο την κουζίνα το μωρό..(μην με βρίσετε τι να κάνω Sad )
Τα πεθερικά μου και κάθε 2-3 μέρες που έρχονται, ακόμα και αν κοιμάται το μωρό, θα κάθονται απο πάνω του και θα το κοιτάνε και βοήθεια μηδέν..Ααααντε μην τους αδικήσω και τελείως, 2-3 φορές μου έπλυναν τα πιάτα και 2 φορές μου φέρανε μανταρίνια.....
Οι πρώτες μέρες μου ήταν πολύ δύσκολες να μπω στο πρόγραμμα του μωρού και μόλις πήγαινε 11-12 το βράδυ με έπιανε απελπισία για το τι θα ακολουθήσει το βράδυ.Tώρα τα σκέφτομαι και λέω τι ήσυχο μωράκι που είχα απο την αρχή Razz Razz

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και γω τα ιδια ρε συ σε καταλαβαινω, τιποτα απολυτως απο καμια μερια...... καλα ο χαρος ηρθε μια φορα σπιτι καθοτανε απο πανω της και ελεγε ο τι ομορφη τι ομορφη και μολις εκλαψε λιγο λεει, παω να φυγω εχω πονοκεφαλο, ουτε 10 λεπτα δηλαδη υποθεση, ουτε αν θελουμε βοηθεια ουτε τιποτα

δεν πειραζει θα παρουμε παρασημο στο τελος χαχαχαχα

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έλεος που σηκώθηκε και έφυγε...
Χτες ήρθαν εδώ τα πεθερικά μου, το μωρό κοιμόταν πάνω μου και μόλις ήρθαν τον ακούμπησα στον καναπέ και ξύπνησε.Ε πήγε η πεθερά μου να μου πλύνει τα πιάτα, και άρχισε να κλαίει μετά απο λίγο το μωρό και να γλύφετε.
Ε λέω πείνασε το μωρό.Το κοιτάει ο πεθερός μου, μου λέει πονάει? οχι λέω πείνασε.Κοιτάει την πεθερά μου και την ρωτάει Μαρία πείνασε το μωρό? ΝΤΟΙΝΓΚ κεραμίδα μου ήρθε....
Πάνε να φύγουν και έκλαιγε το μωρό ακόμα απο την πείνα (που να θηλάσω μαζί τους..) και γυρίζει και μου λέει η πεθερά μου "άντε θήλαστον για λίγο και βάλτον να κοιμηθεί"..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχαχαχα πωπωπω υπαρτον!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kikitso έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!
ΑΘΗΝΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΨΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΛΑ!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΟΝΟ! ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ,ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟΥΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ!!

γεια σας!!!! καλα αυτο με το νονο ουτε εγω εχω ιδεα ποιος θα το βαφτισει Laughing κατα ταλλα τα εχω σκεφτει ολα με καθε λεπτομερια!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
άσε που έχουν θέμα με το πλύσιμο των χεριών...
Δεν είμαι και τρελή με την αποστείρωση, αλλά δεν μπορώ να σκέφτομαι οτι ακουμπάνε το μωρό με άπλυτα χέρια, με πιάνει τρέλα ...
Οι δικοί μου όταν τους το πω (μόνο στον μπαμπά μου, οι άλλοι τα πλένουν μόνοι τους Razz Razz ) όλα οκ δεν γίνεται θέμα.
Με το που θα το πω στα πεθερικά σπυριά βγάζουν ρε λες και το λες για να τους προσβάλω ήμαρτον δηλαδή..
Πάει χτες να τον πιάσει η γλυκιά μου και της λέω κ.α Μαρία χέρια πλύνετε, εε λέει μην στεναχωριέσαι τα έπλυνα στο σπίτι.Γιατί της λέω κάθε φορά με κάνετε έτσι? πιάσατε κλειδιά, λεφτά τσάντα αμάξι, πως είναι καθαρά?
ΚΑΙ τι μου λέει? και εσείς όταν έρχεστε στο σπίτι με το μωρό δεν τα πλένετε τα χέρια σας για να τον πιάσετε...καλά της λέω το ίδιο είμαστε?και δεν μίλησε..
Μου θύμισε δημοτικό "εσύ δεν το έκανες, δεν το κάνω και εγώ".Και στην τελική εμένα παιδί μου είναι ΟΤΙ γουστάρω θα κάνω.
Εγώ ξέρω πως έχουν σκάσει τα χέρια μου απο το να πλένομαι...
Τι να πω...

afroditi1006

afroditi1006
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ.
ΕΚΛΕΙΣΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΓΑΜΟ ΣΤΙΣ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΧΙΟΝΑΤΟΥΛΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΨΑΧΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΛΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΑΝΑ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΝΤΛΕΙΣ ΓΙΑ 15 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΜΑΣΤΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΣΩΣΤΑ ΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΜΑΓΙΑΣ.ΒΟΗΘΑΝΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΑΛΑ.ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ 7 ΧΑΠΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ(3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ).ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΙΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ(5ΜΛ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΜΑΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΩΡΑ ΑΝΤΛΗΣΗΣ)ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΠΕΘΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ 8 ΜΗΝΕΣ.ΤΑ ΕΙΧΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..

afroditi1006

afroditi1006
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pumpkin έγραψε:άσε που έχουν θέμα με το πλύσιμο των χεριών...
Δεν είμαι και τρελή με την αποστείρωση, αλλά δεν μπορώ να σκέφτομαι οτι ακουμπάνε το μωρό με άπλυτα χέρια, με πιάνει τρέλα ...
Οι δικοί μου όταν τους το πω (μόνο στον μπαμπά μου, οι άλλοι τα πλένουν μόνοι τους Razz Razz ) όλα οκ δεν γίνεται θέμα.
Με το που θα το πω στα πεθερικά σπυριά βγάζουν ρε λες και το λες για να τους προσβάλω ήμαρτον δηλαδή..
Πάει χτες να τον πιάσει η γλυκιά μου και της λέω κ.α Μαρία χέρια πλύνετε, εε λέει μην στεναχωριέσαι τα έπλυνα στο σπίτι.Γιατί της λέω κάθε φορά με κάνετε έτσι? πιάσατε κλειδιά, λεφτά τσάντα αμάξι, πως είναι καθαρά?
ΚΑΙ τι μου λέει? και εσείς όταν έρχεστε στο σπίτι με το μωρό δεν τα πλένετε τα χέρια σας για να τον πιάσετε...καλά της λέω το ίδιο είμαστε?και δεν μίλησε..
Μου θύμισε δημοτικό "εσύ δεν το έκανες, δεν το κάνω και εγώ".Και στην τελική εμένα παιδί μου είναι ΟΤΙ γουστάρω θα κάνω.
Εγώ ξέρω πως έχουν σκάσει τα χέρια μου απο το να πλένομαι...
Τι να πω...
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΧΩ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΟΣΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ..

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
afroditi1006 έγραψε:
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΧΩ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΟΣΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ..

Ακριβώς αυτό!
ΣΥΝ ενα παραπάνω που εμείς έχουμε και θέμα με το ένα το νεφράκι και τώρα που είναι πολύ μωράκι ΑΝ ανεβάσει για κάποιον λόγο πυρετό πρέπει να μπούμε σε τρυπάκι πολλών εξετάσεων, ΑΛΛΑ δεν τους κόφτει...

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΘΗΝΑ ΙΔΙΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ!!!
ΕΜΕΙΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΓΑΜΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΚΟΤΩΜΟΣ!ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΟΡΩΝΑ.ΑΠΟ ΝΟΝΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!

ΣΩΤΗΡΙΑ ΔΙΚΙΟ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΦΤΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ !
Η ΣΥΝΥΦΑΔΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕ ΠΟΤΕ,ΚΑΠΝΙΖΕ ΑΒΕΡΤΑ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΕ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕ ΣΕ ΤΠΤ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΔΕΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΟΥΤΕ 1 ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΡΡΩΣΤΑ.ΚΑΛΑ ΛΕΝΕ Ο ΘΕΟΣ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ!ΦΑΝΤΑΣΥΗΤΕ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΙΝΕ ΣΟΚΟΦΡΕΤΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΟ ΑΛΛΑ Η ΜΑΝΑ....

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Koρίτσια μη μασάτε!ΔΙΚΑ μας παιδιά είναι, εμείς θα βάλουμε τους κανόνες μας, και σε όποιον αρέσει!Θα γινουμε κακιές βέβαια Twisted Evil Twisted Evil , αλλά ούτως ή αλλως θα μας λέγανε "κακιές", οπότε ας κανουμε αυτό που θεωρούμε καλυτερο για το παιδί μας.Γερά με τσαμπουκά!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 875502 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 875502

Σχετικα΄με το γάλα βρε κορίτσια, εγώ δεν μπορώ να βγάλω με το θήλαστρο, ενώ έχω πολύ παραγωγή και χορταίνει μια χαρά η σεξομπουμπού (μιλάμε για ποσότητα 10 ml στα 40 λεπτά με το θήλαστρο!! ).Θα το παρατήσω το χόμπυ (θήλαστρο και "αποθήκη" ) γιατί δεν βλέπω να αποδίδει, και θα συνεχίσω όσο πάει (όσο μπορώ δηλ. πριν αρχίσω δουλειά) με τον παραδοσιακό τρόπο.Καλά, δεν τρελλαίνομαι κι όλας, και ένα 3μηνο που θα θηλάσει μια χαρά είναι, αφού μέχρι τότε μπορώ.
Σημερα είχε σούπερ μέρα και απολαύσαμε βολτίτσα στο Πασαλιμάνι, η μπέμπα φωτοσύνθεσε με τόσο ήλιο!!! sunny
ΚΙλά: 4 κιλα΄εχουν ξεχαστεί πάνω μου!!
Διάθεση: Ω, ναι, εγώ, το πνεύμα θετικής σκέψης έχω αρχίσει να κάνω black thoughts ....Θα το κοντρολάρω όμως, πού θα πάει.
Βοήθεια: Εχω στο δίπλα σπίτι την πεθερά μου, στην οποία αφήνω το παιδί όταν πάω για συνεδρία.Αυτό.Την παίζει, την ταίζει και μετά ο καθένας σπιτάκι του.Και πολύ είναι...Πάντως ειλικρινά δεν με νοιάζει να δουλεύω και να δίνουμε ένα μισθό σε baby sitter αν δούμε κα΄τι στραβό στον τρόπο που φροντίζει το παιδί ή τον τρόπο που φέρεται σε εμάς....
Καλές γιορτές σε όλες!!!Ευτυχία, χαρά, χαμόγελα!!! santa

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εννοείται πως τα περί βάφτισης τα σκέφτομαι πριν γεννήσω!χιχιιχ!Θέμα hello Kitty, τον Ιούλιο στο χωριό μου (Αιτωλοακαρνανία)-δεν έχουμε κλείσει ακόμα όμως- , με λίγους και καλούς....Προσφορές βρήκα καλές και σε μια κοπέλα εδώ στο φόρουμ, ωστόσο κα΄τι θα φτιάξω για να βάλω την πινελιά μου.....

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΡΕΤΗ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!!

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω καμια βοηθεια γιατι οι γονεις μου εχουν γριπη!Γκαντεμια οσο δεν παιρνει!Ασε για την πεθερα μην μιλησω!Σημερα ειχε ερθει και το πηρε αγκαλια και ειχε βαλει πεντε τονους κολωνια,και της εκανα παρατηρηση!και μετα της λεω δωστε μου το μωρο να το ταισω και αυτη δεν το εδινε λες και ηταν κατι δικο της,με εγραφε,μου ηρθε να την καρυδωσω την σμερνα!Σπυρακια εχει η μουριτσα των μωρων σας?

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι, εμενα είχα σπυράκια στο προσωπάκι, με "κεφαλάκι" μάλιστα μερικά, σαν ακμή.Μας είπε η ντόκτορ πως είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο, αν υπάρχουν μόνο στο προσωπάκι και όχι σε όλο το σωμα.Πλύσιμο με φυσιολογικό ορό η χαμομηλάκι μόνο, αρκεί.Αν και κανει τον κύκλο του και φεύγουν.Σε εμάς κράτήσαν 2 εβδομάδες περιπου.Τώρα ...εξαφανιζόλ!

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ardo έγραψε:ναι, εμενα είχα σπυράκια στο προσωπάκι, με "κεφαλάκι" μάλιστα μερικά, σαν ακμή.Μας είπε η ντόκτορ πως είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο, αν υπάρχουν μόνο στο προσωπάκι και όχι σε όλο το σωμα.Πλύσιμο με φυσιολογικό ορό η χαμομηλάκι μόνο, αρκεί.Αν και κανει τον κύκλο του και φεύγουν.Σε εμάς κράτήσαν 2 εβδομάδες περιπου.Τώρα ...εξαφανιζόλ!


ετσι ειναι και εμας και ειπε η γιατρος οτι θα φυγουν!
κολοκυθου και εγω του βαζω φυσιολογικο ορο στην μυτουλα του μιση αμπουλιτσα στο ενα ρουθουνακι και μιση στο αλλο.Τον εχω αγκαλιτσα και του γερνω λιγο το κεφαλακι και πιεζω λιγο την αμπουλα

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα και από εμάς!Σας διάβασα πολύ επί τροχάδην αλλά απαντάω στην Πηνελόπη που ρώτησε για το συμπληρωματικό του ΟΑΕΔ. Νομίζω είπα και στην Αρετή για τα χαρτιά, είναι η απόφαση του ΙΚΑ για τα επιδόματα -ένα χαρτί που σου δώσανε στο ΙΚΑ και γράφει ότι είναι για τον ΟΑΕΔ-, φωτοτυπία ταυτότητας και βιβλιαριόυ της Εθνικής που να φαίνεται ότι είσαι πρώτη δικαιούχος και ένα χαρτί από τον εργοδότη σου που γράφει τις αποδοχές σου,λογικά ξέρουν τι ακριβώς πρέπει να λέει εκείνοι.Εμένα όμως μου δώσανε από τον ΟΑΕΔ ένα που μπορούσε να το συμπληρώσει ο εργοδότης σε περίπτωση που δεν ήξερε τι να δώσει. Μου είπανε σε κανένα μήνα θα μπει το ποσό στην τράπεζα και θα ΄'ερθει και η απόφαση στο σπίτι με το πόσα χρήματα θα πάρω. Όπως είπα και στην Αρετή επειδή τα επιδόματα λοχείας και κυήσεως πρέπει να ίσούται με 4 μισθούς αλλά δεν το κάνουν, υποθετικά παίρνεις από τον ΟΑΕΔ το υπολειπόμενο ποσό παρακρατημένο από κάποιους φόρους όμως..Οπότε δεν ξέρω και εγώ πόσο είναι ακριβώς.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Τα δικά μας νέα είναι ότι από εχθές έχει πρηστεί το ένα μου στήθος το μισό όμως σαν να έχει φράξει κάποιος γαλακτοφόρος αδένας και πονάω τρελά!Στην πραγματικότητα το πρωί πονούσα τόσο πολύ χωρίς να το ακουμπάω καν που δεν μπορούσα να σηκώσω το αριστερό μου χέρι ούτε να περπατήσω ακόμη Shocked Shocked Shocked Shocked Από εχθές βράδυ που ξεκίνησε προσπάθησα να αποσυμφορήσω το στήθος αλλά ούτε το μασάζ ούτε οι ζεστές κομπρέσες βοήθησαν πουθενά..Έτσι το πρωί είδα 2 συμβούλους θηλασμού που είναι και γιατροί στο Αττικό που ήρθαν για τρεις ώρες σπίτι να μου δώσουν τα φώτα τους γιατί δεν ηξερα τι άλλο να κάνω..Ήρθαν λοιπόν για τρεις ώρες,μου έδειξαν πως να θηλάζω σωστά γιατί ο μπέμπης μας δεν πιάνει σωστά την θηλή και από το στήθος που πρήστηκε μου την έχει σκίσει και σήμερα μάτωσε κιόλας Shocked Shocked Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 585182 χώρια που κάθε φορά που πάω να θηλάσω από εκεί η ψυχή μου σφίγγεται από τον πόνο..Τέλος πάντων μου είπανε να βάζω ένα φύλο κρύου λάχανου πάνω στο πρησμένο στήθος γιατί λέει το λάχανο έχει αντιοιδηματικές ιδιότητες και βοηθάει πολύ, να κάνω ζεστές κομπρέσες 5' πριν τον θηλασμό και κρύες μετά.Επίσης μου ρώτησα για αυτό με την ευθεία στάση του μωρού στον θηλασμό και τις ωτίτιδες και μου είπανε ότι αυτό αφορά μόνο το μπουκάλι και όχι το στήθος..Και μέσα σε όλα αυτά με το πρησμένο στήθος και τον φρικτό πόνο περνάμε ΚΑΙ άλμα ανάπτυξης αυτό των 6 βδομάδων και όλη μέρα σήμερα ο μπέμπης είναι κρεμασμένος από το βυζί και θηλάζει!!!Το πρωί έτρωγε 3 ώρες συνεχόμενα,δηλ. απορώ πως δεν έκανε εμετό από το τόσο φαγητό μετά ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 966307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 966307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 966307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 966307 Μου είπανε θα κρατήσει 24 με 48 ώρες αλλά καταλαβαίνεται..Και ενώ έλεγα πως στρώσαμε με τον θηλασμό και με όλα πάλι κάτι στράβωσε και εγώ νιώθω πως γύρισα στο μηδέν!Και το καλύτερο όλων είναι ότι μου είπανε πως είναι πολλές οι 3 ώρες που αφήνω νηστικό το μωρό από γεύμα σε γεύμα Shocked Shocked Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 911307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 911307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 911307 και πρέπει να τον ταίζω πιο συχνά ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 585182 Έχω πειστεί απλώς ότι δεν θα βγω ξανά από το σπίτι με αυτό το πρόγραμμα!Και πάνω που έλεγα ότι στρώσαμε γιατί 2 βράδια τώρα από τις 11.30 ξυπνούσε στις 6 και εγώ κοιμόμουνα λίγο σαν άνθρωπος τώρα πάλι τα ίδια.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 25 850933 Δεν υπάρχει σωτηρία..!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις