Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
151 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 151 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια! πολύ σας ζήλεψα που σας χαμογελάνε τα μωράκια σας. εμάς ακόμα τίποτα η μπουμπού. μόνο αυτά τα αντανακλαστικά χαμόγελα κάνει Crying or Very sad

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΒΡΕ!!!ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ!
ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
ΔΕΝ ΧΟΡΤΕΝΩ ΑΠΟ ΓΛΥΚΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΠΡΑΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ!!!!

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kikitso έγραψε:ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΒΡΕ!!!ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ!
ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
ΔΕΝ ΧΟΡΤΕΝΩ ΑΠΟ ΓΛΥΚΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΠΡΑΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ!!!!

άχου τα γλυκούλια μου, σκεφτήκανε και το αδερφάκι τους! πες μου ότι δε σου ρχεται να τα ζουλήξεις και να τα πνίξεις στις αγκαλιές και τα φιλιά!

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elpisrex έγραψε:
kikitso έγραψε:ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΒΡΕ!!!ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ!
ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
ΔΕΝ ΧΟΡΤΕΝΩ ΑΠΟ ΓΛΥΚΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΠΡΑΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ!!!!

άχου τα γλυκούλια μου, σκεφτήκανε και το αδερφάκι τους! πες μου ότι δε σου ρχεται να τα ζουλήξεις και να τα πνίξεις στις αγκαλιές και τα φιλιά!


ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!!ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΖΗΛΕΥΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ;ΑΛΛΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΠΤ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΩ ΑΓΟΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχομαι παιδια να περασουν γρηγορα οι μερες και το 2011 να μην ξαναερθει!Πιο ηλιθια και πιο γρουσουζικη χρονια δεν εχω ξαναπερασει ποτε μου!Το μονο καλο και ευλογημενο ηταν η μπουμπου μου κατα τα αλλα ολα μα ολα σκατα!!!

Στα καλα του καθουμενου λες και εχουμε λιγα προβληματα επεσε το ταβανι στο δωματιο της μπεμπας...ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΙ¨ΕΜΕΙΣ!!!Το δωματιο εγινε χαλια,. σκιστικε η κουνουπιερα και ολα εγιναν χαλια...Δεν ξερω για ποσο θα αντεξω, ζω για το μωρο μου και για τον αντρα μου αλλα ανθρωπος ειμαι και δεν ειμαι φτιαγμενη απο σιδερο, υποτιθετε πως θα επρεπε να ημουν χαρουμενη αλλα η μονη μου χαρα ειναι το μικρο μου!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα μανουλες!
Στελλινα μου μην στεναχωριεσαι κοριτσαρα μου! να λες καλα που δεν ηταν κανεις εκει μονο γλυκεια μου Smile ετσι να κοιτας το μωρο και τον αντρα σου και να περνεις δυναμη I love you
κανεις δεν ειναι απο σιδερο ολοι ερχομαστε στα ορια μας, μην μου στεναχωριεσαι...

εμαθα εφτιαξες και μελομακαρονα ε? σλουρπ alien

κοριτσια θελω τοσο πολυ να κατσω να σας διαβασω ολες αλλα σχεδον αδυνατο ειναι για την ωρα, βγαζω σχεδον ολη μερα γαλα , ριχνω ενα κλαμα πανω στο θηλαστρο αλλο πραμα, πηγαμε στον παιδιατρο σημερα και ειμαστε καλα!
γεννηθηκαμε 2270 και σημερα ηταν 2580 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 14 654316
καταφερα και τη θηλασα πριν για 20 λεπτα και εβαλα τα κλαμματα απο τη χαρα μου, πολυ μαχη κοριτσια! pale pale

απ τη μερα που γεννησα εχω χασει 10 κιλα , η κοιλια μου εχει ζουλιχτει τελειως μεσα.


η κατ γεννησε σημερα εχουμε κανενα νεο???

φιλια!

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
geia sas koritsia eixa meros na mpw 8a sas diavasw oles meta!Eixa paei to pc gia servis pame me xilia twra xexexex Ti nea gennhsame oi ypoloipes? poies meinane? Emeis ola kala h mikroula kai mena xamogelaei molis me dei>Xionatoula posa kila eixes parei synolo? ki egw 10 exw xasei kai 8elw alla 6 alla trww san gourouna Razz filakia se oles!

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aylin έγραψε:Ευχομαι παιδια να περασουν γρηγορα οι μερες και το 2011 να μην ξαναερθει!Πιο ηλιθια και πιο γρουσουζικη χρονια δεν εχω ξαναπερασει ποτε μου!Το μονο καλο και ευλογημενο ηταν η μπουμπου μου κατα τα αλλα ολα μα ολα σκατα!!!

Στα καλα του καθουμενου λες και εχουμε λιγα προβληματα επεσε το ταβανι στο δωματιο της μπεμπας...ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΙ¨ΕΜΕΙΣ!!!Το δωματιο εγινε χαλια,. σκιστικε η κουνουπιερα και ολα εγιναν χαλια...Δεν ξερω για ποσο θα αντεξω, ζω για το μωρο μου και για τον αντρα μου αλλα ανθρωπος ειμαι και δεν ειμαι φτιαγμενη απο σιδερο, υποτιθετε πως θα επρεπε να ημουν χαρουμενη αλλα η μονη μου χαρα ειναι το μικρο μου!

aulin egw lew oti 8a eprepe na eisai paneytyxhs pou apla ginan ola xalia kai den eixate kana atyxhma.Ta dyskola einai twra kai 8a perasoun kai asta pisw na eyxaristeis to 8eo kai na xairesai pou to kaneis...gia thn oikogenia sou..Kouragio kai efyge to vrwmo2011
Wink Wink Wink

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Geia κ απο μας...

Σημερα δεν αδειασα εμπαινα διαβαζα κ ολο ελεγα να γραψω κ ολο κατι τυχαινε...

Χαμομηλακι και εμεις μια απ''τα ιδια ,,εκει που ειπα μπηκαμε σ''εναν ρυθμο χτες κ σημερα γκρινιαζει χωρις λογο ο μικρος..Μαλλων τον ματιαξα που ελεγα οτι ειναι μαμ κακα κ νανι..

Αυλιν υπομονη φευγει το 11 κ ελπιζω το 2012 μονο χαρουμενα κ ευτυχισμενα γεγονοτα!!!

Σωτηρια μου ετσι μην τα παρατας οσο μπορεις επεμενε στο στηθος..15λεπτα το ενα στηθος κ μετα 15 το αλλο ΑΝ δεν χορτασει κ δεν κοιμηθει...Αληθεια γιατι βγαζεις γαλα κ δν δινεις απευθειας στηθος???Σορι που ροταω μπορει να το ειχες αναφερει απλα δεν προλαβαινω να τα διαβαζω ολα...



Πολακι,Αλεξια εχουμε καιρο να μιλησουμε σας στελνω πολλα φιλακια...

φιλια σε ολες σας !κ στα μωρακια μας///...

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερουδια! Τατιανουλα μου επειδη μου ματωνουν ευκολα οι θηλες , στα 2 ταισματα στηθους 10λεπτα πχ εχουν γινει χαλια, τραβαει η μικρη αβερτα! Της βγαζω με το θηλαστρο 2 γευματα και μια στηθος , απο σημερα ειπα ανα 3ωρο να της δινω λιγο στηθος και μετα συμπληρωμα.. Δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω δοκιμασει τα παντα!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία μου σε νιώθω!!!Και εμένα το ένα στήθος χάλια.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Να βάζεις κρέμα για θηλές μετά από κάθε τάισμα και επίσης μπορείς να βάλεις αλατόνερο -εντάξει θα τσούξει λίγο- και να το αφήσεις να στεγνώσει επάνω για να σκληρύνουν οι θηλές.Μου το είχανε πει στην κλινική αυτό..Πάντως νομίζω πως αν βάζεις κρέμα θα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα..

Στελλίτσα αφού δεν ήταν το μωρό εκεί να κάνεις τον σταυρό σου και όλα τα υπόλοιπα φτιάχνονται!!Μα καλά πως έγινε αυτό??? Shocked Shocked Shocked Shocked

Δεύτερη μέρα με τον γιο μου σπίτι σήμερα και περνάμε πολύ όμορφα!Όλη μέρα τραγουδάμε χριστουγεννιάτικα και παίζουμε -όσο γίνεται να παίξουμε σε αυτή την ηλικία Razz Razz Razz .Είναι γεγονός..Έχω όλο τον κόσμο στα χέρια μου και δεν θέλω τίποτα άλλο από την ζωή μου Very Happy Very Happy Very Happy

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!!!

Σωτηρια μου εγω σωθηκα με της Ψευδοθηλες ''Μιλουπα'' ειναι σιλικονης κ στην ουσια το μωρο δεν τραβαει την θηλη σου κ δεν πληγωνεσε...Ασε μου απο το γαλα που τραβαει ειναι παντα βρεγμενες οποτε κ η πληγες θα φυγουν ευκολα...Στην αρχη και''γω ειχα προβλημα αλλα μ''αυτα σωθηκα μετα υπαρχει η κρεμουλα κ αν θελεις μπορεις να αλυψεις λιγο με το γαλατακι σου οταν θηλασεις κ να τ''αφησεις να στεγνωσει μονο του...Εγω θηλαζω απο την μερα που γεννησα κ μονο της πρωτες μερες υπεφερα τωρα το απολαμβανω...

Δοκιμασε κ αν δεν θα χασεις 20Ε...Επισης οταν θηλαζεις θα εισαι ηρεμη γιατι αν θα εχεις νευρα η θα κλαις θα εχει κ το μωρο την ιδια διαθεση ...



καλη επιτυχια..



Νατασα μια χαρα καλοπερνατε οι δυο σας ε??μπραβο μπραβο σας..

ΣΥΜΦΩΝΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Έχω όλο τον κόσμο στα χέρια μου και δεν θέλω τίποτα άλλο από την ζωή μου Very Happy Very Happy Very Happy

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σωτηρια μου τελικα αυτες εχω της ΜΕΝΤΕΛΑ



http://www.irabebe.gr/product/00642001594/psevdothiles-silikonis-me-thiki-m

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!υπομονη το 2011 φευγει.Στελλιτσα μην στεναχωριεσαι εχεις το καλυτερο δωρο στα χερια σου!ολα θα φτιαξουν.Κολικουλιδες ποτε αρχιζουν?Χθες το βραδυ ειχαμε κλαμα και ανησυχια χωρις λογο.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λαμπρούλα ο παιδίατρος μου είχε πει μετά τις 10 μέρες Rolling Eyes Rolling Eyes

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Carrie έγραψε:Λαμπρούλα ο παιδίατρος μου είχε πει μετά τις 10 μέρες Rolling Eyes Rolling Eyes

ωχ αρχισαν τα οργανα

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια εμείς μόλις φάγαμε και τώρα ακούμε την Χριστουγεννιάτικη συναυλία της ΕΡΤ!Μάτι δεν κλείνει ι δεινοσαυρίνα, μαλλον δεν της πολυαρέσει η κλασσική μουσική!

Χθες ημουν πάρα πολύ χάλια ψυχολογικά και πεσμένη γενικότερα όχι μόνο για το ταβάνι(τι στο καλό φτιάχνετε) αλλά γενικότερα όταν μαζεύονται πολλά σκας και λες ΕΛΕΟΣ!

Ευτυχώς που υπάρχουν και οι φίλοι και ανεβαίνει κατα κάποιον τρόπο η διάθεση!Μπορεί όσο ήμουν έγκυος να έχασα κάποιες "φίλες"...αλλά οι άνθρωποι που έχω τώρα δίπλα μου μου δίνουν τόση αγάπη και θετική σκέψη που αναρωτιέμαι τι καθόμουν και έσκαγα για ηλίθιους ανθρώπους!

Αυτά τα νεάκια μας...

Φιλιά και καλημέρες!

Υ.Γ-Οι κολικοί όπως λέει και η Νατάσα μετά τις πρώτες 10-15 ημέρες...αλλά είναι και θέμα παιδιού, μπορεί ένα παιδάκι να μην τους περάσει Very Happy Very Happy Very Happy

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κορίτσια!
χιονάτη και εγώ με ψευδοθηλές θηλάζω τις ίδιες με της Τατιάνας, είναι πολύ καλές.
Εμένα στην κλινική είχαν πληγωθεί οι θηλές μου ακόμα και με ψευδοθηλές, μάλλον επειδή ήταν αρχή.Αυτό που έκανα ήταν να αφήνω την τελευταία σταγόνα γάλακτος να στεγνώνει μόνη της, μετά purelan κρεμούλα της medela και το στήθος ανοιχτό να παίρνει αέρα.Αν πάρεις θηλές έχει μεγέθη αναλόγως το μωρό εγώ πήρα Medium.
Πάντως ακόμα και τώρα όταν πιάνει την θηλή και αρχίζει να ρουφάει για μερικά δευτερόλεπτα πονάω αρκετά. Mad

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεραααα -ξανα-
καλα χθες ειχαμε μαραθωνιο φαγητου Shocked
καταφερα να τη θηλασω 20 λεπτα μετα απο 2 ωρες ηπιε 100 μλ. συμπληρωμα μετα απο 2 ωρες 50μλ δικο μου που ειχα φυλαγμενο , και μετα απο μια ωρα ξανα μανα στηθος Shocked

Νατασσα ασε πολυ κλαμα λεμε, και κρεμες εχω και ψευδοθηλες εχω, αλλα δεν τις θελει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! δεν ξερω γιατι???

τατιανα μονο με ψευδοθηλες θηλαζεις η μονο οταν ζοριζεσαι?

Λαμπρουληηηητα μου τι κανεις?? ωχ ρε κοριτσια σαν να ψιλοχαθηκαμε λιγο ε? Laughing
μας πηραν τα μυαλα τα μπεμπιδια Razz

Αλεξακι μου που να εισαι??Αρετουλα? φιλια σε ολες κοριτσια μια γλυκια καλημερα!
Στελλινο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 14 417472

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χτες ήμασταν στο Ιπποκράτειο πάνω κάτω χαρτιά εξετάσεις κτλπ και όταν τελείωσε το μωρό με την εξέταση τον πήγε ο άντρας μου στο αμάξι να μην είναι εκει μέσα τζάμπα.
Έκλαιγε ο μικρός, και για να τον σταματήσει ο άντρας μου προσπαθούσε να του βρει ενα τραγουδάκι.Του έβαλε ράδιο, mp3 και τίποτε δεν έπιασε μέχρι που έβαλε το before i forget των Slipknot.ΜΕ ΤΗΝ μια σταμάτησε το κλάμα! Ε λέει ο άντρας μου τυχαίο, αλλάζει το τραγούδι, πάλι κλάμα, το ξαναβάζει και ξανασταματάει χαχαχαχ.
Πάμε σουπερ μάρκετ κατεβαίνω να ψωνίσω με αυτούς στο αμάξι και το έκανε πάλι!Τώρα μετά την γκρίνια του του έβαλα να το ακούσει και σχεδόν τον πήρε ο ύπνος χαχα!
Ο μικρός μου metallas!! έπιασαν τόπο τα τραγούδια που άκουγα στην εγκυμοσύνη Laughing Laughing Laughing

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχαχ τα σπαει το παιδι μιλαμε! Razz

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki-baby έγραψε:
supermama έγραψε:
kikitso έγραψε:MARAKI EIMAI ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΤΑ ΜΩΡΑ.ΑΠΛΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ

συμφωνω!!!
ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΔΕΚΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!

καταρχας καλημερα!!!!! σημερα ειναι μια ωραια μερα γιατι πηφα και εκανα ψωνακια!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 14 328109 πηρα μια μπλουζα μακρυα (κατω απτον ποπο) με κουκουλα μεν αλλα και κυριλε Wink μια καπα που δεν εχω ιδεα που θα τη βαλω Laughing
και παππουτσακι που φυσικα θασας βαλω φωτο γιατον μπεμπη. μας εκαναν δωρο κυριλε ρουχαλακια οποτε θελαμε παππουτσι Very Happy το απογευμα εχω και κομμωτηριο

τωρα...maraki-baby καποιοι λενε πως τα μωρα οποτε θελουν αγκαλια να την εχουν και συμφωνω εν μερη. οπως επισης για τον θηλασμο κτλ..αν κλαινε βαλτα στηθος κοκ. καλα ολα αυτα ειναι χαριτωμενα αλλα μονο στην αρχη. οσο και να νιωθουμε οτι ειναι ο κοσμος ολος το μωρο μας καποια στιγμη μεσα στην κουραση συνηδητοποιουμε πως δεν ειναι ετσι καλως κακος. και εκει αρχιζει το ζορι.. γιαυτο.... χαδακια ναι αγκαλιτσες ναι αλλα με προσοχη. ηθελα να θηλασω αποκλειστικα πχ αλλα επρεπε να το περνω στο κρεβατι και ειπα μπααα γιατι μετα πως νατο κοψω αν θελω?γιαυτο θηλαζω ολη μερα αλλα 2 γευματα τη νυχτα δινω μπουκαλι. το παραδειγμα ειναι τυχαιο απλα θελω να πω σκεψου λιγο πρακτικα οσο παραξενο και να σου φαινετε... και ναι ακομα και τα βρεφη κακομαθαινουν.... Smile

υγ. μη με κραξετε! αποψη μου εε!!
σας βαζω φωτο απτα παπα μας σε 2 λεπτα

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς πάλι το βράδυ κοιμόμαστε αγκαλίτσα οι 3 μας Very Happy
Με προστασία πάντα μην του δώσουμε καμιά ξεγυρισμένη χαχαχ
Τον θηλάζω ξαπλωμένη και κοιμάμαι και εγώ και αυτός μια χαρά Very Happy
Τώρα σωστό, λάθος τι να πω και εγώ.Έχω διαβάσει πολλά για τα οφέλη του να κοιμόμαστε μαζί με το μωρό, αλλά θα δείξει στην πράξη πόσο εύκολο θα είναι να αποχωριστούμε πιο μετά Razz

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="tattooed_snowhite"]καλημεραααα -

τατιανα μονο με ψευδοθηλες θηλαζεις η μονο οταν ζοριζεσαι?


ναι θηλαζω μονο μ''αυτες κ δεν εχω κανενα προβλημα....ουτε ποναω ουτε τιποτα φτου φτου κ το μωρο τρωει καλυτερα γιατι δεν χανει την θηλη ενω με το στηθος την εχανε με αποτελεσμα οταν την ξαναεπιανε ηταν το κατι αλλο την επιανε με τοση μανια..........

εμενα μου το προτεινε μια μαια στο νοσοκομειο....



κολοκυθακι σου εστειλα πμ...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να τα πρωτα παππουτσακια μας

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις