Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
149 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 149 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Ωχ αλήθεια??Και εγώ προσέχω γενικώς να του έχω ανοιχτή τη μύτη για να μην κάνει καμία ωτίτιδα και τρέχουμε οικογενειακώς..

Χαχα Very Happy Very Happy Very Happy 120μλ??Δεν θυμάμαι καν πόσο ήπιαμε τόσο λίγο τελευταία φορά!!!Και εμάς έτσι μας είπε ο παιδίατρος!Αλλά που να τον χορτάσεις τον μπόμπιρα??Θέλει να μεγαλώσει σε μία μέρα μέσα!Χθες με το άλμα ανάπτυξης που θηλάζαμε όλη μέρα μέσα σε λίγες ώρες άνοιξαν τα χείλια μου από την αφυδάτωση!Με στράγγιξε την γυναίκα!! pale pale pale Άσε που τον ζυγίσαμε κιόλας και έφτασε αισίως τα 4860!!!! pig pig pig
μεγαλωνουν απιστευτα γρηγορα!!!ξυπνησε το αυτοκολλητακι μου!

http://stefxon@gmail.com

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα !! τι κανετε κουκλες???

εγω μολις τον κοιμησα κ ειπα να μπω να δω τι γινετε στα γρηγορα!

Δεν ανχωνομαι που θα μεινω μονη μου ισα ισα ανυπομονο ,,επειδη η μαμαδες ειναι παντα της υπερβολης κ ωρες ωρες τρελενομαι αλλα ο.κ. λιγες μερες εμειναν κ θα μεινουμε μετα οι 3μας...

κολοκυθακι εμενα δεν εβγαζε καθολου μ'αυτο το θηλαστρο ενω καπακι εβαζα το αλλο κ μια χαρα εβγαζε..γι''αυτο σου ειπα μαλλων παιζει ρολο κ το στηθος,,κ εφοσων βγαζεις τοτε ολα ο.κ.

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:καλησπερα χαμος γινεται με τα μωρακια σας τρεχετε και δε φτανετε υπομονη και σιγα σιγα θα στρωσουν τα πραγματα. χιονατη επειδη εδω και 5 μηνες η μπεμπα τρωει μονο γαλα μαμας που το βγαζω με το θηλαστρο θα σου πω τι εκανα. πρεπει να βγαζεις γαλα ανα 3 ωρες οπωσδηποτε,κανονικα λενε ανα 2 με 2 μιση αλλα ειναι δυσκολο τοσο συχνα, οσο πιο πολυ ερεθιζεις το στηθος σου τοσο πιο πολυ θα βγαζεις. 15 λεπτα απο το ενα βυζι 15 λεπτα απο το αλλο.εγω μεχρι πριν απο 1 μηνα κοιμομουν στο σαλονι για να ξυπναω κατα τις 3 να βγαζω γαλα γιατι ελεγα αν κοιμηθω στο κρεβατι δε θα ξυπνησω ποτε οι πρωτοι 3 μηνες ειναι λιγο δυκολοι μετα μπαινουν ολα σε μια σειρα αν το κανεις αυτο σιγα σιγα θα σταματησεις το ξενο και θα τη ταιζεις μονο δικο σου. εννοειτε οτι πρεπει να τρως καλα οχι τεραστιες ποσοτητες αλλα οταν πεινας πρεπει να τρως.αυτη τη στιγμη συνεχιζω να βγαζω κανονικα ανα 3 ωρες ολη τη μερα εκτος απο το βραδυ μεχρι τις 12 τελευταια φορα και ξανα το πρωι. ευχομαι να τα καταφερεις γιατι ειναι πολυ καλο για το μωρακι σου .


Δημητρουλα ευχαριστω πολυ για τα TIPS αρκετα χρησιμο θα προσπαθησω να το εφαρμοσω αν και οσο παει ξεμενω απο χρονο, το προσπαθω οσο μπορω...
χθες το απογευμα καταφερα και την θηλασα μια ολοκληρη ωρα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 328109

κοριτσια μου! καλημερα! τι κανετε? μαγειρεματα βλεπω? τα διαβαζω και κουραζομαι, χανετε ολη μου η ενεργεια στο θεμα ''θηλασμος'' το περισσοτερο στεναχωριας, μου την ''λενε'' και ολοι που της δινω συμπληρωμα , λες και της δινω δηλητηριο, η λες και θελω το κακο του παιδιου μου... αντι να υπαρχει κατανοηση και στηριξη... ! Mad

παω να σας διαβασω λιγακι και να βγαλω και γαλατακι φιλια σε ολες! τρεεεχουμε τωρααα

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία μην ακούς κανέναν!Στην τελική δεν έπαθε κανένα μωρό τίποτα επειδή πήρε λίγο ή πολύ ή μόνο συμπλήρωμα!Εδώ ακόμη και εγώ δεν σου κρύβω ότι έρχονται βράδια που του δίνω ένα γεύμα ξένο γιατί είμαι πολύυυυ κουρασμένη και θέλω να κερδίσω έστω ένα μισάωρο ύπνου!!Smile Έχεις κάνει τεράστια βήματα άλλωστε στο θέμα του θηλασμού,οπότε από το ένα αυτί να μπαίνουν και από το άλλο να βγαίνουν όσα σου λένε..

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goodmorning νατασσακι! ενταξει να το σχολιασει αντρας πες παει στο διαολο δεν ''καταλαβαινουν'' πως το βιωνουμε αλλα γυναικες και μανες? οχι ρε φιλε, εκει να σε κανουν να νιωθεις τυψεις γκρρρ..

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σασ κοριτσια τι κανετε εμεις πηγαμε παιδιατρο 4240 η μικρη γελαει συνειδητα κατι που της εκανε εντυπωση για 42 μερων παιδακι μου πε να δινω μονο δικο μου γαλα τουλαχιστον για 6 μηνες γτ εχω ασθμα για προληψη για την μικρη εχουμε ομφαλοκηλη ενα χασμα αναμεσα στον αφαλο και στη κοιλιτσα και προβαλι το εντερο σαν βουναλακι λεει συνηθως υποχωρι αν οχι θα κανουμε επεμβαση στα 2 μιση χρονια στεναχωρηθηκα πολυ βρε κοριτσια κι ας μου ειπε οτι ειναι συχνο φαινομενο και υποχωρει στο 80 τις εκατο.Κατα τ αλλα ολα καλα πηγα και κομμωτηριο επιτελους γτ θα γινομουν σαν την ποκαχοντας φιλια σε ολες!!!!!

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

swsw

swsw
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΓΙΝΑΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΗΚΑ!! ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία μου μα γυναίκες είναι συνήθως αυτές που ανακατεύονται τόσο και εκφράζουν τέτοιες απόψεις!Οπότε άστα..

Μαιρούλα εύχομαι να πάνε όλα καλαSmile

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σωτηρια μην αγχωνεσαι δε παθαινει τιποτα το μωρακι σου αν φαει και λιγο ξενο. κοιταξε αν δε καταφερεις να το ταιζεις αποκλειστικα με δκο σου γαλα πολυ καλο κανει και η μεικτη διατροφη και δικο σου και ξενο το πιο σημαντικο ειναι να ειναι ηρεμη και ευτυχισμενη η μαμα για να ειναι και το μωρο καλα. αν θελεις παρε μαγια μπυρας εγω εχω ρωτησει συμβουλο θηλασμου και παιρνω απο 5 χαπια 3 φορες τη μερα.

http://www.worldjamboree.gr

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εχω θεμα ειμαι τωρα 43 μερες μετα τοτοκετο και ενω εδς και 10 μερες εχω υγρα και βλενες λοχειας τωρα εχω αιμα οχι πολυ οπως τη τρτιτη μερα της περιοδου να ανυσηχησω να παρω το γιατρο? Θηλαζω αποκλειστικα παιζει να ειναι περιοδος? αλλα και παλι τοσο νωρις? στις προηγουμενες γεννες μου ηρθε η περιοδος στις 28 μερες μετα τη λοχεια αλλα ηταν φυσιολογικος τοκετος αν γνωριζει καμοια ας μου πει

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
swsw ευχαριστούμε και εσύ να χαίρεσαι την κούκλα σου Smile
χιονάτη εννοείτε οτι δεν θα νιώθεις τύψεις.Το μωρό σου γεννήθηκε κοντά 1 μήνα πιο νωρίς λογικό είναι να πρέπει να πάρει σύντομα βάρος..
Και εννοείτε οτι όσο μπορείς να της δίνεις μεμέ είναι καλά, μετά δεν θα σκάσεις κ ολας, θα μεγαλώσει μια χαρά με την αγάπη σας!
Μαίρη εγώ το πρωί είχα κόκκινο έντονο αίμα περιόδου, και τώρα σαν να είναι τελευταία μέρα περιόδου, οτι ναι...
Έχω ακόμα 10 μέρες για γιατρό, αν τον πάρεις η πας, πες μου τι σου είπε Rolling Eyes

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κοριτσια μου τι κανετε?
Εγω εχω θεμα με το ματακι του μπεμπη πουα απο χτες κανει τσιμπλιτσες.....Χαμομηλι και φυσ. ορο μου ειπε η παιδιατρος και αν κοκκινισει το ασπρο του ματιου να βαλω tobrex κολλυριο...Δεν ειναι τιποτα το ξερω αλλα στεναχωριεμαι να τον βλεπω να μην μπορει να ανοιξει το ματακι του... Crying or Very sad Crying or Very sad
Εσεις ειχατε ή εχετε παρομοιο θεμα?

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariannemam έγραψε:Καλησπέρα κοριτσια μου τι κανετε?
Εγω εχω θεμα με το ματακι του μπεμπη πουα απο χτες κανει τσιμπλιτσες.....Χαμομηλι και φυσ. ορο μου ειπε η παιδιατρος και αν κοκκινισει το ασπρο του ματιου να βαλω tobrex κολλυριο...Δεν ειναι τιποτα το ξερω αλλα στεναχωριεμαι να τον βλεπω να μην μπορει να ανοιξει το ματακι του... Crying or Very sad Crying or Very sad
Εσεις ειχατε ή εχετε παρομοιο θεμα?

εμας στην αρχή ειδικά δεν πολυάνοιγε το δεξί του ματάκι, αλλα τώρα ολα οκ, μην στεναχωριέσαι αφου σου ειπε ο γιατρός ολα καλά!
η φωτό σας τέλεια :d

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τελικά ο ύπνος στην αγκαλίτσα είναι ο πιο γλυκός και για τους 2 Very Happy Very Happy

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia phra to giatro exw periodo telika kai mou edwse vitamines gt zalizomai kai exw komares kai melanxolia mou eipe oti h roh 8a einai mikrh kai mporei na diarkeysei 10 meres na metrhsw ton kuklo mou mexri thn epomenh kai oti eimai apo tis e3aireseis pou eimao gonimh kai sto 8hlasmo opote prosoxh ayta !

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mmairula έγραψε:koritsia phra to giatro exw periodo telika kai mou edwse vitamines gt zalizomai kai exw komares kai melanxolia mou eipe oti h roh 8a einai mikrh kai mporei na diarkeysei 10 meres na metrhsw ton kuklo mou mexri thn epomenh kai oti eimai apo tis e3aireseis pou eimao gonimh kai sto 8hlasmo opote prosoxh ayta !

Shocked Shocked Shocked Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 585182

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια τι κανετε?εμεις ψιλο παλεθουμε οχι τοσο με τον μπεμπη αλλα πιο πολυ με την μικρη!!!!!!!!!για το γαλα για τις πιπιλες εν προλαβαινω να αποστειρωνω τσουπ τις παιρνει αυτη!!!!!!!!!!!!!Απο την μια εχει γελιο απο την αλλη κουραση!!!!!!!!!!!Εγω κοριτσια οπως καταλαβατε δινω ξενο γιατι απλα μια μερα μετα απο 15 μερε ςπου γεννηθηκε ξυπνησα κ δεν ειχα ουτε σταγονα γαλα απλα ξεφουσκωσε το στηθος κ εν ειχε ουτε σταγονα σαν να μην ειχα ποτε γαλα!!!!!!!!!!τωρα ο μικρος ειναι καλος ξυπναει τα βραδυα 1-2 φορες αναλογα με την πεινα του!!!!!!!!αλλα οπως καταλαβαινεται ξυπανει κ η μικρη μαζι κ εχουμε παρτι!!!!!!!!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φωτεινουλα έγραψε:γεια σας κοριτσια τι κανετε?εμεις ψιλο παλεθουμε οχι τοσο με τον μπεμπη αλλα πιο πολυ με την μικρη!!!!!!!!!για το γαλα για τις πιπιλες εν προλαβαινω να αποστειρωνω τσουπ τις παιρνει αυτη!!!!!!!!!!!!!Απο την μια εχει γελιο απο την αλλη κουραση!!!!!!!!!!!Εγω κοριτσια οπως καταλαβατε δινω ξενο γιατι απλα μια μερα μετα απο 15 μερε ςπου γεννηθηκε ξυπνησα κ δεν ειχα ουτε σταγονα γαλα απλα ξεφουσκωσε το στηθος κ εν ειχε ουτε σταγονα σαν να μην ειχα ποτε γαλα!!!!!!!!!!τωρα ο μικρος ειναι καλος ξυπναει τα βραδυα 1-2 φορες αναλογα με την πεινα του!!!!!!!!αλλα οπως καταλαβαινεται ξυπανει κ η μικρη μαζι κ εχουμε παρτι!!!!!!!!!!!!

Shocked Shocked Shocked Μα μπορεί να συμβεί αυτό????Έτσι ξαφνικά?

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειάααα σαςςςςςς μανουλίτσες!!!

Σήμερα ήταν μια ωραία μέρα, ήρθε η αγαπημένη φίλη μας σεξομπουμπού της Αρετής και γνωρίστικαν τα μωρουλίνια μεταξύ τους!!!χιχιχι

Επίσης ποζαραν για τον φωτογραφικό φακό των μαμάδων τους...ωραία περάσαμε!!!

Πήγαμε παιδίατρο 4,500 φτάσαμε, διπλασιάσαμε το βαρος μας, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο (κλάψαμε λίγο-σπάραξε η καρδιά της μάνας) και παρ''ολο που δεν το πιστεύω φτάσαμε σχεδόν τα φυσιολογικά στις καμπύλες ανάπτυξης!

Ραντεβού τέλη Ιανουαρίου πρώτα ο Θεός για το δεύτερο εμβόλιο!!!

Μαιρούλα 24/12 αδιαθέτησα και εγώ, αρχικά είχα αρκετά μεγάλη ροή η οποία όμως υποχώρησε μετά απο 3 μέρες!

Αυτά τα νέα μας κορίτσια!Τα φιλιά μου σε όλες

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι να σου πω πηρα τηλεφωνο οταν εγινε την μαια που ειναι για τον θηλασμο κ μου ειπε πως απο την αρχη μου ειχε πει πως το στηθος μου ειναι "φουσκομενο" οχι απο γαλα αλλα απο πρηξιμο ορμονικο κ οτι μπορει να κατεβαζα πιο πολυ με τον καιρο αλλα τελικα αντι να κατεβασω πιο πολυ αυτο κοπηκ τελειως ηταν σαν μην ειχα γεννηση κ σαν να μην ειχα ποτε γαλα!!!!!!!!!!!!!!!

afroditi1006

afroditi1006
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΡΑΝΤΙΣΑΜΕ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΤΕ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ...
ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΚΡΑΤΗΣΕ 7 ΜΕΡΕΣ.4 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΗΤΑΝ ΝΟΡΜΑΛ..
ΧΙΟΝΑΤΟΥΛΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ..ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΕΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΠΡΑΒΟ..ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ,ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΟΣΟ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ..ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ..ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ.ΣΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΣΩΣΤΑ???ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΗΣ ΤΗΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΟΧΕΡΑ.
ΑΛΛΑΓΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ.ΤΡΟΜΕΡΗ ΧΑΡΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΑΣ ΕΛΕΝΗΣ..ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ...

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε κορίτσια μου γλυκά, εχω κουραστεί να ακούω για το θηλασμό και το πόσο καταφέραμε να θηλάσουμε, και πόσα ml,και τί βλακεία μας λέει η κάθε κυράτσα που το παίζει ξερόλας κτλ...Νομίζω ότι είναι ένα παραφουσκωμένο θέμα και αυτό....Οποια μπορεί ΟΚ, για όσο μπορεί και όπως μπορεί, όποια δεν μπορεί πάλι ΟΚ.So simple...
Εγώ που δεν θήλασα ούτε μια σταγόνα στη ζωή μου, πήρα πρώτη φορά ντεπόν στα 18 μου....Δεν θα επεκταθώ αλλο.
Εύχομαι να είστε όλες καλά, και τα μωράκια μας ακόμη καλύτερα!Εμείς σήμερα πήγαμε για καφεδάκι στην Στελλίτσα και το χάρηκα πολύ!Ειναι σημαντικό αυτές τις σχετικά δύσκολες ημέρες (προσωπικά, οικογενειακά αλλά και κοινωνικά) να επικοινωνούμε ουσιαστικά και αληθινά....
Καλό βραδάκι σε όλες!σμουτς!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
geia sas koritsia!!!xronia polla se oles k kali protoxronia!!!telika gennisa stis 20 dekemvriou me oliki kaisariki kakin kakos.12 mou kanane kardiotokografo stis 2 eixa mpei xeirourgio.to pedi piezotan poli giati itan tilegmeno san gardoumpa opos mou eipan,laimo,podi deksi k xeri aristero.pigan ola poli kala k thimame oli tin istoria me poli glika ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 379767 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 379767 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 379767
eimaste spitaki mas k prospathoume na prosarmostoume,eime kainourgia mama me poli oreksi na asxolitho me to glikoulaki mou alla me katholou empeiria.tha xreiasto ta fota sas k proti proti erotisi pou thelo na kano eine ti kano lathos me tin pana tou k fevgoun ta oura tou stin plati ekso apo tin pana.xrisimopoioume ta pampers newborn.
filia polla se oles k sta mpempakia sas!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 531909

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vassoulaki να σας ζήσει ο μπέμπαρος!!!Ολα καλά πήγαν, μπράβο κοριτσάκι μου!!!
για την πάνα ας μιλησουν καλύτερα οι μαμάδες αγοριών, ωστόσο ξέρω πως το πισω μέρος της πάνας το στρίβεις λίγο προς τα μέσα, για να κρατάει καλύτερα ό,τι σκοπεύει να ...διαρρεύσει!!Και ανοίγεις τα μικρά φυλλαράκια της πάνας που εφάπτονται στα μπουτάκια του μωρού (είναι στο εσωτερικό μέρος της πάνας).
Μην ανησυχείς, κανείς δεν γεννήθηκε να ξέρει, θα τα μάθουμε όλα με τον καιρό!Απολαυσε κάθε στιγμή μαζί του προς το παρόν!!!Να σας ζήσει!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 90233

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ardo mou se efxaristo poli!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 315810
na xairesai k esi tin koroula sou k opoion agapas!!!diavasa k afta pou eipes gia ton thilasmo k pira kouragio giati ithela poli na thilaso k to pedi den epiane thili me tipota,eixa poli mikri k epipedi,san na min eixa.prospathisa me thilastro k ekana ola osa mou eipan,kathariotita k masaz alla petrose to aristero,ekana pireto k den katevaze.i ginekologos mou itan apoliti na stamatiso k stamatisa.stenaxorethika poli,ti klama eriksa.to mono pou leo gia na parigoro ton eafto mou eine oti toulaxiston tou edosa to protogalo k oti ta pedia megalonoun me agapi.kai emena o adras mou den thilase k exei poli dinato organismo.
filia polla ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 27 40746

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις