Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
grammatiki έγραψε:κοριτσακια τι κανετε;τι κανουν τα ζουζουνια σας;η δικια μου ή βγαζει δοντι ή αρρωσταινει γιατι απο χτες το απογευμα μουρμουραει με το ζορι τρωει και ειναι συνεχεια γυρω απο τα ποδια μυο και θελει αγκαλια.ως προς τον υπνο και εγω ακομη την κουνια στο δωματιο μου την εχω και καποια βραδια ξυπναει και θελει να ερθει και στο δικο μας κρεβατι ;.τι να κανω δε μπορω να το ξενυχταω γιατι δουλευω την επομενη ημερα την παιρνω στο κρεβατι μας και κοιμαται.τωρα ως προς το μπανιο πειτε με βρωμιαρα αλλα την κανω 2 φορες τη βδομαδα μονο απλα καθε μερα σε καθε αλλαγη ακομη και για απλα τσισα την κανω μπιντε. Very Happy
Γραμματικούλα μου καλημέρα! Εύχομαι να είναι δοντάκι φυσικά!!!!

καλημερα εγω να δεις πως το ευχομαι κοριτσακι μου γιατι φετος δεν παει αλλο με τις ιωσεις και τα κρυωματα.και πως γινεται να συμβαινει καθε φορα που πλησιαζει η ημερα για το εμβολιο; Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γραματικουλα μου ευχομαι να ειναι απο δοντακι και να μην ειναι αδιαθετο!και εμενα ολο αγκαλια εδω και 2 εβδομαδες με εχει κουρασει πολυ...αλλα εμενα ειναι αρωστουλα.αχ αυτες η ιωσεις,περαστικα να ειναι και εμεις η μαμαδες αντεχουμε Very Happy

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:κοριτσακια τι κανετε;τι κανουν τα ζουζουνια σας;η δικια μου ή βγαζει δοντι ή αρρωσταινει γιατι απο χτες το απογευμα μουρμουραει με το ζορι τρωει και ειναι συνεχεια γυρω απο τα ποδια μυο και θελει αγκαλια.ως προς τον υπνο και εγω ακομη την κουνια στο δωματιο μου την εχω και καποια βραδια ξυπναει και θελει να ερθει και στο δικο μας κρεβατι ;.τι να κανω δε μπορω να το ξενυχταω γιατι δουλευω την επομενη ημερα την παιρνω στο κρεβατι μας και κοιμαται.τωρα ως προς το μπανιο πειτε με βρωμιαρα αλλα την κανω 2 φορες τη βδομαδα μονο απλα καθε μερα σε καθε αλλαγη ακομη και για απλα τσισα την κανω μπιντε. Very Happy

Γεια σου Γραμματική!! Μακάρι το παιδάκι σου να βγάζει δόντι και μην είναι καμία ίωση! Εμάς 2 μέρες τώρα μας τρέλανε, αφού από το κλάμα-τσιρίδα που έβγαζε έχει σχεδόν κλείσει η φωνή της, άσε που βρίσκει πάτημα τώρα που είναι έτσι και ζητάει ότι πιο παράλογο αλλιώς κλαίει, αλλά δεν με ρίχνει ευτυχώς!! Laughing

Κοίτα και 2 φορές να την κάνεις μπάνιο την εβδομάδα δεν πειράζει! Άλλωστε πόσο βρώμικα είναι τα μωράκια καλέ? μοσχοβολάνε από μόνα τους...χε χε

Αλήθεια την κούνια την έχεις ακόμα στο δωματιο σας? Ζόρικα τα πράγματα...αλλά εφόσον δουλεύεις σε καταλαβαίνω απόλυτα κάποια στιγμή θα τη μετακομίσεις σίγουρα πιστεύω...εμένα συνήθως κοιμάται στο δωμάτιο της, αλλά κάποιες φορές έρχεται τα ξημερώματα στο κρεβάτι μας και τώρα που είναι αρρωστούλα την κοιμίζω μαζί μας...χθες την κοίμησα με το μαξιλάρι στα πόδια μου και ηρέμησε, μαύρο ύπνο κάναμε βέβαια γιατί από τις 5 άρχισε να μας κλωτσάει να γυρίζει από δω και από εκεί, ώσπου σηκώθηκα αναγκαστικά..

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Angie_77 έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Γεια σου Angie!! Πόσες βολτούλες νομίζεις ότι κάνουμε και εμείς, μία στο τόσο πάμε έξω και γω έχω φοβερές τύψεις για τη μικρή νιώθω ότι σκάει και βαριέται μέσα στο σπίτι όλη μέρα..Ορίστε 2 φορές βγήκαμε έξω και την άρπαξε το μωρό μου! Είναι λίγο περίεργος ο καιρός για εξόδους και ας λένε ότι κάνει καλό να κυκλοφορούν στο κρύο, εγώ πάντως είμαι από μόνη μου κρυουλιάρα και έχω την άισθηση ότι παγώνει και η κόρη μου πάντα!

Όσον αφορά το μπάνιο, ούτε εγώ την κάνω κάθε μέρα, ή μέρα παρά μέρα ή κάθε 2 ημέρες, με εξαίρεση το πλύσιμο από κάτω για λόγους υγιεινής! Δεν είμαι και πολυ υπέρ του καθημερινού μπάνιου ειδικά τον χειμώνα για τους πιο πάνω λόγους που σου είπα περί κρύου...

Επιμορφωτική η δωροσακούλα ε?? χαχα Laughing Laughing Laughing
Εμείς όταν αλλάζουμε τον μπέμπη της αδερφής μου έχει πλάκα η κόρη μου που κοιτάει το πουλάκι του καλά καλά...γέλασα πολύ όμως όταν πήρε μωρομάντηλο να τον σκουπίσει κιόλας!!!

Καλημέρα !!! Νομίζω Ευαγγελία σε λένε ή κάνω λάθος?? Very Happy
Κι εγώ κρυουλιάρα είμαι πολύ. Να φανταστείς όταν έμενα με την μάνα μου, και φορούσα μπυζάμες, έβαζα τις κάλτσες πάνω από το παντελόνι για να μην μπαίνει από πουθενά αέρας γιατί όταν κρυώνω δεν μπορώ να κοιμηθώ Laughing Laughing Laughing Laughing
Οπότε όπως λες κι εσύ, φοβάμαι να την βγάλω στο κρύο τη μικρή συν την ταλαιπωρία που θα φάμε. Σήμερα όμως θα πάμε στους παππούδες και θα χαρεί κι αυτό λίγο.
Πέρυσι τέτοιο καιρό που ήταν 6 μηνών, πάλι δεν βγαίναμε πολύ έξω. Μια από τα ίδια. Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά ε??
Η ξαδέρφη μου που όλο βόλτες τον πάει τον δικό της και διακοπές, όλο πυρετό της κάνει. Τι να πεις όπως νιώθει κανείς !!!

Με το μπάνιο κι έγώ όταν κάνει κακά την πλένω πάντα αλλά αυτό με το πουλάκι κάθε μέρα δεν το κανω κακώς. Βέβαια την άλλη μέρα της κάνω μπάνιο και αν τύχει και δεν μπορέσω και την 2η μέρα, τότε την ξεπλένω από κάτω εννοείται !!

Πολύ γέλασα με την μικρή σου που πήγε να σκουπίσει τον μπέμπη Laughing Laughing Laughing Laughing Ότι βλέπουν κάνουν τα ψυχάκια μωρέ !!! Μας πήρε η αδερφή της μαμάς μου μια ηλεκτρική κιθάρα και καλά της μπάρμπι και έχει και βάση για μικρόφωνο, και κάποια στιγμή ήθελε να παίξει με την βάση που έχει δυο κουμπιά και κάνουν μουσική και πάτησα το ένα με το πόδι γιατί είχα βρεγμένα χέρια και μετά το έκανε κι εκείνη !!!!

Καλημέρα και πάλι και εύχομαι να περάσετε μια υπέροχη Κυριακή !!!!

Ναι Ευαγγελία με λένε....

Όντως ότι βλέπουν κάνουν τα ζουζούνια, είναι πανέξυπνα...αυτό που λες με το πόδι, η δικιά μου το κάνει στην ηλεκτρική σκούπα, έχει δει εμένα να πατάω το κουμπί με το πόδι και όποτε σκουπίζω έρχεται από πίσω μου και το πατάει και σβήνει, τσαντίζομαι βέβαια αλλά τι να την κάνω!!!

Και χθες το βράδι την έμαθε η μάνα μου και πήγαινε κατώ από κάτι εικονίτσες της παναγίας και έκανε τον σταυρό της! χαχαχα όχι σωστά βέβαια αλλά έκανε την αρχική κίνηση, και της λέμε άγιος ο θεός, άγιος ισχυρός κλπ κλπ, πολύ γέλιο...

Έχω χαζέψει η χαζομαμά

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια,καλημέρα!!!Τι μου κάνετε???Αχ,εγώ κρυολόγησα και φοβάμαι ότι θα τον κολλήσω τον μικρό μου...

MangioΚαμία αλλαγή,κοριτσάκι μου ,δεν παρατήρησα στην αλλαγή σκόνη-φρέσκο.Και μάλιστα άλλαζα κάθε τρεις και λίγο γάλα μέχρι να αποφασίσω ποιό είναι το καταλληλότερο.
Και πάλι όποιο κι αν του έδινα το έπινε.Ελπίζω σ'αυτό το κομμάτι να σταθείς το ίδιο τυχερή με μένα.
Τονίζω "σ'αυτό το κομμάτι" γιατί όπως είπα και τις προάλλες αργότερα μου το έκοψε τελείως και μετάνιωσα που μέτραγα ml και ποιότητα και στεναχωριόμουν χωρίς λόγο!!
Μετά τον βρήκα τον λόγο,χιχιχ!!!!

Αλικάκι μου,έχεις απόλυτο δίκιο!Αν δεν σου κάθεται στο καρεκλάκι είναι δύσκολο να της δίνεις μήλα στον τρίφτη!!
Αχ,κι εδώ για μένα ισχύει ότι για τα αγγουράκια...αν και το αχλάδι είναι εποχής Δεκεμβρίου(δεν είναι και πολύ εκτός!)....δεν τρώει κανένα άλλο φρούτο ο δικός μου.Τα βαριέται όλα εύκολα και μπορεί να τα τρώει κανονικά και την επόμενη να μην τα θέλει.
Έτσι τώρα δεν τρώει τίποτα άλλο..μόνο αχλάδι!!
Το παλεύω όμως να του το κόψω!!

Αντζελίνα μου,όσον αφορά τις βόλτες τώρα το χειμώνα είναι δύσκολα τα πράματα.Που να βγάλουμε τα παιδάκια μας???Να σε ρωτήσω,όμως,η μαμά σου δεν έιναι κοντά???Θα μπορούσες να το πας εσύ εκεί αντί να έρχεται η μαμά σου σε σένα.Εγώ έτσι κάνω.Έρχεται και η ξαδερφούλα μας εκεί και το σπίτι γίνεται κανονικός παιδότοπος!!

Μπανάκι ούτε εγώ τον κάνω κάθε μέρα.Το έκοψα από τότε που μπήκαν τα κρύα.Μέρα παρά μέρα πιστεύω ότι είναι μια χαρά!
Τον πλένω ούτως ή αλλώς 2-3 φορές τοπικά.

ΥΓ.Έχετε γράψει τόσα πολλά!!!!Και θέλω να απαντήσω σε όλες!!!Αλλά το κάνω σταδιακά για να μην με πείτε πολυλογού!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 20 328109

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Γραμματικη μου φαινεται ολοι αντρες ενοχλουνται αλλα δεν ξενυχτανε εκεινοι για να τα κοιμησουν (συγνωμη για την κακια Embarassed )



Δεν πειράζει,κοριτσάκι!!!Πες τα να ξεθυμάνεις!!!χιχιχ!!!!


zoyzoynitsa moy έγραψε:καλησπερα μανουλες ,βρηκα χρονο και ειπα να διαβασω νεα σας ,αλλα και να γραψω και τα δικα μου!εμεις συνεχιζουμε χαλια μπορω να πω μπορει και λιγο χειροτερα...αλικακι ηθελα να ρωτησω τον παιδιατρο για τιν λοσιον αλλα ξεχασα μετα κλαματα τις μικρης..παρολα αυτα τιν πηρα και εχθες τιν εκανα λιγο ετριβες,φυσικα οσο καθησε


Πες μου τα νέα σας..τι κάνει σήμερα η μικρούλα σου???Ελπίζω να είναι καλύτερα.
Να σας πω την αλήθεια...εγώ τον δικό μας τον παιδίατρο δεν τον ρώτησα..κάποιες φορές λειτουργώ με το ένστικτο!!!
Δεν τον ρωτάω για όλα τα πράγματα που αφορούν το παιδί μου..αν κρίνω ότι κάτι είναι σοβαρό,ναι,θα τον ρωτήσω..αλλά για όλα τα υπόλοπα..όχι!!!!




crazymommy έγραψε:Αχ ζουζουνίτσα μου ταλαιπωρείται το γλυκούλι...! Sad Περαστικάκια της, άντε να ηρεμήσει (κι εσείς μαζί! Laughing ), να πάρει πάλι τ' απάνω της!

Όσο για το θέμα του ύπνου, siren και λοιπές μανούλες είναι πολύ τρυφερό και όμορφο να κοιμάστε μαζί, και πλέον δεν είναι βρεφάκια τα ζουζουνάκια μας, αλλά σκεφτείτε ότι θα κολλήσουν μετά. Κι αν έρθει 2ο τι θα κάνετε; Θα τα έχετε όλα μαζί εκεί; Κάπως δύσκολο μου φαίνεται! Εγώ την είχα πάρει στο κρεβάτι μας μόνο όταν ήταν 3 μηνών κι αυτό γιατί για κάποιο λόγο που τότε δεν καταλάβαινα η μικρή δεν κοιμόταν στο πορτ-μπεμπέ δίπλα μας και δεν ένοιωθα ακόμη έτοιμη για να την πάω στο δωμάτιό της. Τελικά όλο αυτό δεν κράτησε πολύ γιατί η μικρή μας παραδόξως δεν ήθελε μαζί μας (και ούτε θέλει μέχρι τώρα!) και όλο ξυπνούσε. Κάποιο βράδυ γύρω στον 4ο μήνα με τα νεύρα μου τσατάλια την έβαλα άρον-άρον στο κρεβάτι της κι εκεί για πρώτη φορά κοιμήθηκε συνεχόμενα για τουλάχιστον 4 ώρες! Οπότε από τότε κοιμάται στο κρεβατάκι της και γενικά κοιμάται πολύ καλά! Ξέρω, είμαι τυχερή, αλλά γενικά θα κάνω ο,τι μπορώ για να μη μάθει να κοιμάται μαζί μας, ακόμη και άρρωστη να είναι, αν χρειαστεί ποτέ (φτου φτου) θα πάω εγώ στο δικό της για να μην μάθει...!


Συμφωνώ απόλυτα!!!!!Και γω το ίδιο σκέφτόμουν και έπραξα,αναλόγως...ΑΛΛΑ....σε ότι αφορά τα παιδάκια μας ,θεωρώ,ότι δεν υπάρχει λάθος ή σωστό.Η κάθε μανούλα κάνει αυτό που αισθάνεται και θεωρεί την δεδομένη στιγμή ότι κάνει ό,τι καλύτερο για το παιδάκι της..έτσι δεν είναι??? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 20 35468
Σόρυ Αλικάκι μου,δεν στην λέω...απλά λέω την γνώμη μου...μην με παρεξηγήσεις... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 20 667478



[quote="crazymommy"]
αλικακι έγραψε:Ζουζουνίτσα μου,ξέχασα να σου γράψω αναλυτικά την λοσιόν... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 20 667478
Τι έκανες???Πήγες στο φαρμακείο να ρωτήσεις???

Καλημέρα κοριτσάκια!!Πως είναι τα παιδάκια σας σήμερα??
Να σας γράψω και κάτι να γελάσετε???
Βγήκαμε χθες το απόγευμα με τον γιο μου και του λέω...κάτσε,αγάπη μου,να περπατήσουμε κάτω από τα μπαλκόνια μην πάει και μας πέσει τίποτα στο κεφάλι,από τον πολύ αέρα...
Και μου λέει ...τι??? Rolling Eyes
Και του λέω...καμιά γλάστρα,ντε!!!!! Razz


Αχαχα το γλυκό μου γαμπρούλη!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 20 215994

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 20 315810
Σ'ευχαριστώωωω!!!!!Να μου φιλήσεις την φαγανούλα νύφη μου!!!!



grammatiki έγραψε:κοριτσακια τι κανετε;τι κανουν τα ζουζουνια σας;η δικια μου ή βγαζει δοντι ή αρρωσταινει γιατι απο χτες το απογευμα μουρμουραει με το ζορι τρωει και ειναι συνεχεια γυρω απο τα ποδια μυο και θελει αγκαλια.ως προς τον υπνο και εγω ακομη την κουνια στο δωματιο μου την εχω και καποια βραδια ξυπναει και θελει να ερθει και στο δικο μας κρεβατι ;.τι να κανω δε μπορω να το ξενυχταω γιατι δουλευω την επομενη ημερα την παιρνω στο κρεβατι μας και κοιμαται.τωρα ως προς το μπανιο πειτε με βρωμιαρα αλλα την κανω 2 φορες τη βδομαδα μονο απλα καθε μερα σε καθε αλλαγη ακομη και για απλα τσισα την κανω μπιντε. Very Happy


Δοντάκι θα'ναι!!!Είμαι σίγουρη!!!Όσο για το μπανάκι,μια χαρά...καθόλου βρωμιάρα δεν είσαι!!Αφού την πλένεις τοπικά!!!





crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια καλημέρα στα γρήγορα (γιατί φεύγω για δουλειά!)

Τελικά είμαι η μόνη που την μπανιαρίζω κανονικά τη μικρή μου εεε; Πάντως, επειδή τη βγάζω τακτικά έξω αλλά και μου κυλιέται στα πατώματα και στους καναπέδες όλη μέρα, ειλικρινά νιώθω καλύτερα που το κάνω αυτό. Αφήστε που την χαλαρώνει κιόλας και μετά κοιμάται πιο εύκολα... Και από το να μπω στη διαδικασία να την πλύνω τοπικά (χέρια-πόδια, αποκάτω, μουτράκι) πιο εύκολο το βρίσκω να την πλύνω ολόκληρη! Razz

Αλικάκι, παραπάνω, εννοείται πως διατύπωσα μια άποψη και αυτό περισσότερο για προβληματισμό. Σε καμία περίπτωση δε λέω πως αυτό ήταν το σωστό και γενικότερα για ότι γράφω αυτό ισχύει. Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκα πάλι και τώρα θα με περνάτε για καμιά ξερόλα... πολυλογού (εμ τι να κάνω που θέλω να απαντήσω σε όσο το δυνατόν περισσότερα; Razz ) Όπως και πιο πριν που έγραψα και στη Βιβή και στην Άντζυ μας μια σκέψη μου και δεν ήθελα σε καμιά περίπτωση να το παίξω έξυπνη γιατί δεν ξέρω καν αν εφαρμόζονται αυτά που λέω και σε τι βαθμό. Γιατί όντως κάθε οικογένεια είναι διαφορετική, όπως και κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό... Ελπίζω να έγινα κάπως κατανοητή και anyway, δεν εννοώ πως το σωστό είναι να μην κοιμούνται τα παιδάκια με τους γονείς, γιατί όντως σε αυτά δεν υπάρχει σωστό και λάθος...

Αλικάκι είμαστε συγχρονισμένες και στο... κρυολόγημα! Άστα να πάνε, πονάει ο λαιμός μου και βήχω από το βράδυ... Και πώς τρέμω μην κολλήσει η μικρή κανα μικρόβιο....!!!!

Φιλάκια πολλά!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 20 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα ρε κοριτσια οποτε την κανω μπανιο οχι απλα δεν ηρεμει αλλα την πιανει και υπερενταση μετα και δεν κοιμαται.σε ολα αναποδη μου φαινεται ειναι η δικια μου.τελικα δοντι ηταν κοριτσια εσκασε και δευτερος κυνοδοντας.αισιως φτασαμε τα 7 δοντια. Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

καλημερα κοριτσακι δε πινεικαθολου ή το ελάττωσε;εγω οταν δεν τοπινειτης το δινω με το κουταλακι σιγα σιγα.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

καλημερα κοριτσακι δε πινεικαθολου ή το ελάττωσε;εγω οταν δεν τοπινειτης το δινω με το κουταλακι σιγα σιγα.

καθολου τιτικα μου ,αναγουλιαζει μολις το πλησιαζω να πιει
τι θα κανω πια?μπας και επειδη αρρωστησε αλλαξε κατι?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

καλημερα κοριτσακι δε πινεικαθολου ή το ελάττωσε;εγω οταν δεν τοπινειτης το δινω με το κουταλακι σιγα σιγα.

καθολου τιτικα μου ,αναγουλιαζει μολις το πλησιαζω να πιει
τι θα κανω πια?μπας και επειδη αρρωστησε αλλαξε κατι?

α ναι βεβαια θα κανεις υπομονη και εμενα μετα απο αρρωστιες κανει μερες για να πιει γαλα αλλα πινει καποια ml.μηπως το βαρεθηκε;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

καλημερα κοριτσακι δε πινεικαθολου ή το ελάττωσε;εγω οταν δεν τοπινειτης το δινω με το κουταλακι σιγα σιγα.

καθολου τιτικα μου ,αναγουλιαζει μολις το πλησιαζω να πιει
τι θα κανω πια?μπας και επειδη αρρωστησε αλλαξε κατι?

α ναι βεβαια θα κανεις υπομονη και εμενα μετα απο αρρωστιες κανει μερες για να πιει γαλα αλλα πινει καποια ml.μηπως το βαρεθηκε;
κακο που με βρηκε αν το βαρεθηκε.τι θα κανω?θα παρω φρεσκο σημερα να δω αν θα πιει το βραδυ

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

Καλημέρα mamavivo, μη στεναχωριέσαι θα ξαναπιεί γαλατάκι το αντράκι σου...εσύ δίνε του κανονικά τις ώρες που είναι, και κάποια στιγμή θα το πιεί πάλι να είσαι σίγουρη...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

καλημερα κοριτσακι δε πινεικαθολου ή το ελάττωσε;εγω οταν δεν τοπινειτης το δινω με το κουταλακι σιγα σιγα.

καθολου τιτικα μου ,αναγουλιαζει μολις το πλησιαζω να πιει
τι θα κανω πια?μπας και επειδη αρρωστησε αλλαξε κατι?

α ναι βεβαια θα κανεις υπομονη και εμενα μετα απο αρρωστιες κανει μερες για να πιει γαλα αλλα πινει καποια ml.μηπως το βαρεθηκε;
κακο που με βρηκε αν το βαρεθηκε.τι θα κανω?θα παρω φρεσκο σημερα να δω αν θα πιει το βραδυ

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

Καλημέρα mamavivo, μη στεναχωριέσαι θα ξαναπιεί γαλατάκι το αντράκι σου...εσύ δίνε του κανονικά τις ώρες που είναι, και κάποια στιγμή θα το πιεί πάλι να είσαι σίγουρη...
μακαρι γαμωτο εχω στεναχωρηθει πολυ με αυτο το πραγμα.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και από εμένα!! Very Happy
Εμείς είμαστε λίγο καλύτερα, με εξαίρεση τις μυξούλες που δεν σταματάνε να τρέχουν...ενώ την κοίμησα στο κρεβάτι της χθες το βράδι, σηκώθηκε και ήρθε μαζί μας πάλι, ελπίζω να μη συνηθίσει και βρούμε τον μπελά μας μόλις είναι καλά!

Και εγώ είμαι ψιλοχάλια αυτές τις μέρες με τριγυρίζει η ίωση αλλά το παλεύω ακόμα....

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα και από εμένα!! Very Happy
Εμείς είμαστε λίγο καλύτερα, με εξαίρεση τις μυξούλες που δεν σταματάνε να τρέχουν...ενώ την κοίμησα στο κρεβάτι της χθες το βράδι, σηκώθηκε και ήρθε μαζί μας πάλι, ελπίζω να μη συνηθίσει και βρούμε τον μπελά μας μόλις είναι καλά!

Και εγώ είμαι ψιλοχάλια αυτές τις μέρες με τριγυρίζει η ίωση αλλά το παλεύω ακόμα....

οταν λες οτι ερχεται σε εσας τι εννοεις;πηδαει τα καγκελα τηςκουνιας καιερχεται;

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια.

σημερα δεν νιωθω καλα ,ψιλοστεναχωρημενη ειμαι γιατι ο Διονυσης σταματησε να πινει γαλα απο προχθες.
τι να κανω?πως να του το δωσω?
γραμματικη καλοριζικο το δοντι,
αλικακια καλημερα,
ποια αλλη ειναι εδω σημερα?

Καλημέρα mamavivo, μη στεναχωριέσαι θα ξαναπιεί γαλατάκι το αντράκι σου...εσύ δίνε του κανονικά τις ώρες που είναι, και κάποια στιγμή θα το πιεί πάλι να είσαι σίγουρη...
μακαρι γαμωτο εχω στεναχωρηθει πολυ με αυτο το πραγμα.

ποιο γαλα του δινεις;εγω οταν ηταν μικροτερη τοειχαμε συστημα αυτο καθε 2 μηνες τοβαριοταν και αλλαζαμε γαλα.προσπαθησε το οσο μπορεις εστω καιλιγο με το κουταλακι μεχρι να παρει παλι φορα.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα και από εμένα!! Very Happy
Εμείς είμαστε λίγο καλύτερα, με εξαίρεση τις μυξούλες που δεν σταματάνε να τρέχουν...ενώ την κοίμησα στο κρεβάτι της χθες το βράδι, σηκώθηκε και ήρθε μαζί μας πάλι, ελπίζω να μη συνηθίσει και βρούμε τον μπελά μας μόλις είναι καλά!

Και εγώ είμαι ψιλοχάλια αυτές τις μέρες με τριγυρίζει η ίωση αλλά το παλεύω ακόμα....

οταν λες οτι ερχεται σε εσας τι εννοεις;πηδαει τα καγκελα τηςκουνιας καιερχεται;

Σε κανονικό κρεβάτι κοιμάται με προστατευτικό, την κούνια την έχουμε μαζέψει εδώ και 4 μήνες περίπου γιατί είχε αρχίσει να προσπαθεί να βγει και ήταν επικίνδυνο πια..

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντε ρε συ ειστε πολυ προχωρημενοι εσεις Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:αντε ρε συ ειστε πολυ προχωρημενοι εσεις Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ,μα ποσο ειναι η μικρουλα?18 μηνων?μπραβο σας παντως . Very Happy Very Happy Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙς ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΟ ΠΟΥ ΤΙΝ ΑΚΟΥΣΕ ΝΑ ΒΗΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΗΛ ΜΟΥ ΑΛΑΞΕ ΤΟ ΣΙΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΠΙΡΟΠΕΝ ΑΠΟ ΜΥΤΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟς ,ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΧΟΥΡ ΧΟΥΡ ΟΤΑΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ,ΣΑς ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΙΝ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΙΝ ΜΕΡΕς ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΗΤΑΝ 11500 ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΗΤΑΝ 11700 ΑΥΤΑ ΤΑ 200 ΓΡΑΜΑΡΙΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΛΑ? ΤΙΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ?ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΔΕΝ ΦΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟΥ ΑΡΩΣΤΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙς ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΟ ΠΟΥ ΤΙΝ ΑΚΟΥΣΕ ΝΑ ΒΗΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΗΛ ΜΟΥ ΑΛΑΞΕ ΤΟ ΣΙΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΠΙΡΟΠΕΝ ΑΠΟ ΜΥΤΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟς ,ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΧΟΥΡ ΧΟΥΡ ΟΤΑΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ,ΣΑς ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΙΝ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΙΝ ΜΕΡΕς ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΗΤΑΝ 11500 ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΗΤΑΝ 11700 ΑΥΤΑ ΤΑ 200 ΓΡΑΜΑΡΙΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΛΑ? ΤΙΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ?ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΔΕΝ ΦΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟΥ ΑΡΩΣΤΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ
μπορει να εχασε κανα γραμμαριο δεν ειναι τιποτα,εξαντλουντε και αυτα με ολα αυτα που περνανε.με το σπιροπεν θα ανακαμψει γρηγορα,οσο για το χουρ χουρ ναι και μενα μου το εκανε,του χτυπαγα απαλα την πλατουλα εγω για να μην κολλανε τα φλεγματα απο το φοβο μου μην του γυρισει.να του κανεις ξεβουλωματα με ορο και βρασε ευκαληπτο να αναπνεει ,θα νιωσει καλυτερα .περαστικα σας. Very Happy Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MOMMY ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ,ΤΙς ΔΙΝΩ ΔΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΙΡΟΠΙΑ 3 ML ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΣΤΟ 3 ΣΤΙΝ ΣΥΡΡΙΓΑ,ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟς ΓΙΑ ΤΑΚΙΛΑ ΤΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 11500

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις