Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
22 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 22 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την βαζω κανονικα στην κουνια της στις 10 κοιμαται και κατα τις 4 με 5 ξυπναει και θελει το δικο μας κρεβατι.και τη λυπαμαι και την παιρνω μωρε.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις καθε βραδυ εχουμε το ιδιο προγραμμα ξυπναει καποια στιγμη μες τη νυχτα και θελει να ερθει στο δικο μας κρεβατι.αλλες φορες ξυπναει με κλαμα αλλες νορμαλ απλα δειχνει το κρεβατι μας.την παιρνω στο κρεβατι τι να κανω;δε λεει να ξενυχταω και το πρωι να πηγαινω στη δουλεια.

Ακριβώς την ίδια ιστορία ζούμε κι εμείς κάθε βράδυ grammatiki μου. Η διαφορά είναι οτι εγώ είμαι μόνη στο κρεβάτι γιατί ο άντρας μου έχει κατασκηνώσει εδώ και καιρό στον καναπέ γι' αυτό το λόγο.

αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Σωτηρούλα μου!!!!
Χαίρομαι που πάτε καλά!!!!
Αναμένουμε ακόμη 4 τραπεζιτες και πάπαλα για λίγο καιρό!!!!!
Πολύυυυυυυυ ταλαιπωρία και πόνος τα άτιμα!!!!!!

Τι να πω κουκλίτσα μου; Εύχομαι οι τραπεζίτες που έρχονται να μην τον ταλαιπωρήσουν καθόλου τον μαγκάκο σου! Έχω ακούσει ότι τα πιο δύσκολα δόντια είναι οι κυνόδοντες.


αλικακι έγραψε:Κορίτσια,χθες γνώρισα μια μπουμπού με καθόλου δοντάκια 12 μηνών!!!
Να δείτε πως έτρωγε το φαγητούλι,κανονικά!!!Έπαθα πλάκα!!!!

Είναι τόσο σκληρά τα ουλάκια τους που είναι σαν να έχουν δόντια! Και για να το διασκεδάσουμε λίγο..... να δεις η γιαγιά μου τι τρώει που δεν έχει ίχνος δοντιού.... Razz Razz Razz Razz

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:την βαζω κανονικα στην κουνια της στις 10 κοιμαται και κατα τις 4 με 5 ξυπναει και θελει το δικο μας κρεβατι.και τη λυπαμαι και την παιρνω μωρε.


Άχου το!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 35468
Δεν πειράζει,πράξε όπως νιώθεις!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:την βαζω κανονικα στην κουνια της στις 10 κοιμαται και κατα τις 4 με 5 ξυπναει και θελει το δικο μας κρεβατι.και τη λυπαμαι και την παιρνω μωρε.


Άχου το!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 35468
Δεν πειράζει,πράξε όπως νιώθεις!!!!!

ναι μωρε καποια στιγμη θα μαθει και στο δικο της δωματιο και στο δικο της κρεβατι οποτε δεν αγχωνομαι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις καθε βραδυ εχουμε το ιδιο προγραμμα ξυπναει καποια στιγμη μες τη νυχτα και θελει να ερθει στο δικο μας κρεβατι.αλλες φορες ξυπναει με κλαμα αλλες νορμαλ απλα δειχνει το κρεβατι μας.την παιρνω στο κρεβατι τι να κανω;δε λεει να ξενυχταω και το πρωι να πηγαινω στη δουλεια.

Ακριβώς την ίδια ιστορία ζούμε κι εμείς κάθε βράδυ grammatiki μου. Η διαφορά είναι οτι εγώ είμαι μόνη στο κρεβάτι γιατί ο άντρας μου έχει κατασκηνώσει εδώ και καιρό στον καναπέ γι' αυτό το λόγο.


Και δεν θέλεις να αλλάξει αυτό???Σόρυ που ρωτάω!!!Έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι???


αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Σωτηρούλα μου!!!!
Χαίρομαι που πάτε καλά!!!!
Αναμένουμε ακόμη 4 τραπεζιτες και πάπαλα για λίγο καιρό!!!!!
Πολύυυυυυυυ ταλαιπωρία και πόνος τα άτιμα!!!!!!

Τι να πω κουκλίτσα μου; Εύχομαι οι τραπεζίτες που έρχονται να μην τον ταλαιπωρήσουν καθόλου τον μαγκάκο σου! Έχω ακούσει ότι τα πιο δύσκολα δόντια είναι οι κυνόδοντες.

Για εμάς ειναι αλήθεια αυτό!!!Πολύ πόνος και με το που σκάσει μύτη,ο πόνος δεν περνάει μέχρι να μεγαλώσει το δοντάκι.Ενώ για τα υπόλοιπα δεν ίσχυσε αυτό.Σκάγαν μύτη και ο πόνος εξαφανιζόταν!!!



αλικακι έγραψε:Κορίτσια,χθες γνώρισα μια μπουμπού με καθόλου δοντάκια 12 μηνών!!!
Να δείτε πως έτρωγε το φαγητούλι,κανονικά!!!Έπαθα πλάκα!!!!

Είναι τόσο σκληρά τα ουλάκια τους που είναι σαν να έχουν δόντια! Και για να το διασκεδάσουμε λίγο..... να δεις η γιαγιά μου τι τρώει που δεν έχει ίχνος δοντιού.... Razz Razz Razz Razz


χχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:την βαζω κανονικα στην κουνια της στις 10 κοιμαται και κατα τις 4 με 5 ξυπναει και θελει το δικο μας κρεβατι.και τη λυπαμαι και την παιρνω μωρε.


Άχου το!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 35468
Δεν πειράζει,πράξε όπως νιώθεις!!!!!

ναι μωρε καποια στιγμη θα μαθει και στο δικο της δωματιο και στο δικο της κρεβατι οποτε δεν αγχωνομαι.


Ζεσταίνεστε και τις κρύες νύχτες του χειμώνα!!!!! Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!!
Σε ο,τι αφορά στο φιλάκι που μου έδωσε η μικρή μου, εννοείται πως ανταπέδωσα!!!! Βασικά γενικότερα θέλω να τη φιλάω όλη την ώρα, αλλά στο μαγουλάκι μονάχα πλέον. Τι κάνουν όμως ώρες-ώρες τα ζουζούνια μας και μας λιώνουν....!
Ξέχασα να σας πω ότι επειδή είχαμε δωροεπιταγή απο το μουστάκα, πήγαμε το Σάββατο να ψωνίσουμε. Η μικρή που καταλαβαίνει πολλά πλέον, ξετρελάθηκε με το χώρο, έτρεχε από το ένα παιχνίδι στο άλλο και φώναζε. Εκεί γνωρίστηκε και με έναν καλό κύριο που της έμαθε να βάζει και να βγάζει τουβλάκια lego από ένα τραπεζάκι που είχανε στημένο εκεί. Ξεσαλώσαμε γενικώς! Λοιπόν, της πήραμε (για το μέεεεεεελλον φυσικά) ένα γιο-γιό της fisher-price που είναι σαν μίνι τουαλέτα και σε επιβραβεύει κιόλας όταν τα κάνεις Laughing , αλλά δεν ξέρω αν θα πιάσει. Με το που το ανοίξαμε όμως θέλει όλο να κάθετε. Το αν θα κάνει και τίποτα εκεί είναι άλλο θέμα... Της πήραμε βασικά και λεκανίτσα που προσαρμόζεται στην τουαλέτα μας κι ελπίζω αυτό πραγματικά να πιάσει κάποια στιγμή, για να μην έχουμε και το καθάρισμα, χαχαχα!

Τουρτίτσα μου η μικρούλα σου γενικά -αν έχω καταλάβει σωστά- είναι ένα πολύ ήσυχο κοριτσάκι! Εντάξει, είναι γνωστό πως αντιγράφουν ο,τι βλέπουν και είναι επίσης γνωστό ότι κάποια στιγμή θα σου ξεφύγει το παιδί και θα κάνει και ζημιά. Ας είναι αυτό και όχι τίποτα πιο σοβαρό. Εμένα σε κάτι τέτοια με πιάνει νευρικό γέλιο (για να μη φρίξω, χαχαχα). Της προάλλες έπαθα ένα σοκ γιατί είδα τη μικρή να περπατάει κρατώντας το μεγάλο κουζινομάχαιρο που κόβουμε το ψωμί affraid . Αφού με είδε κι εκείνη που σοκαρίστηκα και τρόμαξε! Είχε καταφέρει να το φτάσει πάνω στην κουζίνα, πρέπει να χώνουμε πολύ βαθειά πλέον τα πράγματα, σε όποια επιφάνεια κι αν τα αφήνουμε! Ευτυχώς της το πήρα γρήγορα και δεν έγινε καμιά ζημιά!!!!!

Γραμματική μου τι σου είπε για παρενέργειες του εμβολίου η γιατρός; Πάντως από θέμα κιλών... όντως έχεις κόλλημα! Μια χαρά είναι καλέ η μικρή σου, τη θέλεις πιο χοντρούλα;;;

Γεωργία μου δεν έχω παιδάκι μεγαλύτερο για να ξέρω. Αλλά απ' όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, συνηθίζεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο και μάλιστα σε αυτή την ηλικία. Δεν έχει καμία σχέση με το πόσο αγαπάνε τα παιδάκια τους γονείς τους. Πρέπει να το εξηγήσεις αυτό στον αντρούλη σου, γιατί του φτάνει που πέρασε τόσο δύσκολα με αυτό το θέμα. Γιατί δεν ανοίγεις θεματάκι να σε βοηθήσουν περισσότερο πιο έμπειρες μανούλες;

Αναστασία μου, όπως σου είπε και το αλικάκι, και ιδιαίτερα αφού ήδη φοράτε πάμπερς, θα σου πρότεινα να δοκιμάσετε τις baby dry. Είναι οι πράσινες και λέγονται και νυχτερινές (έχουν και κάτι σαν αστεράκια ή φεγγαράκι πάνω στη συσκευασία αν θυμάμαι καλά). Βασικά οι active fit είναι πολύ λεπτές κι απορώ που τόσον καιρό δε σου ξυπνούσε μέσα στη νύχτα με αυτές. Εμείς αυτό το πρόβλημα το είχαμε από αρχές καλοκαιριού και οι νυχτερινές πραγματικά μας έσωσαν. Θα σου πρότεινα λοιπόν να τις δοκιμάσετε γιατί χρειάζεσαι κι εσύ ξεκούραση αλλά και ο μικρούλης σου...

Βιβή μου τι συμβαίνει βρε συ; Ελπίζουμε όλες να είσαι καλύτερα σήμερα και ανησυχούμε και αγωνιούμε για σένα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 417472

Λοιπόν, εμείς σήμερα έχουμε κάτι μπιφτέκια που έφτιαξα τουρλού. Δηλαδή, είναι με κοτόπουλο αλλά τους έβαλα και λαχανικά (πατάτα, καρότο, κολοκύθια, μπρόκολλο) και ελπίζω να τρώγονται. Χτες έφαγε πάλι αστράκι με κιμά και λαχανικά και προχτες "χτύπησε" μισή τσιπούρα παρακαλώ! Με εντυπωσίασε γιατί ήταν μεγάλο ψάρι (700γρ προ ψησίματος) για να φάει το μισό! Τελικά να που το τρώμε το ψαράκι επιτέλους. Α, στο θέμα των κατεψυγμένων, της έδωσα μόνο μια φορά έκτακτα. Γενικά της δίνω φρέσκο και αν θέλω μπακαλιάρο βρίσκω σε μεγάλα σουπερμάρκετ, όπως ΑΒ Βασιλόπουλος ή Σκλαβενίτης.

Σε ο,τι αφορά στο αβγό, επειδή δε μου το τρώει βραστό ακόμα (αν και δεν ξαναδοκίμασα αυτές τις μέρες) της το φτιάχνω ομελέτα με ντοματούλα και τυράκι. Αλλά δεν το τηγανίζω, το βάζω στο φούρνο και γίνεται πάλι μια χαρά. Η μικρή το τρώει πάντως!!!

Αυτά και σόρρυ για το σεντόνι πάλι! Embarassed Πρέπει να φύγω για δουλίτσα και σας αποχαιρετώ πάλι. Με περιμένει δύσκολη μέρα στη δουλειά... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 688264 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 531909 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 379767 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 379767

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:

Και δεν θέλεις να αλλάξει αυτό???Σόρυ που ρωτάω!!!Έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι???

Προσπάθησα ρε Αλικάκι αλλά είναι απαρηγόρητος ο μάγκας! Κλαίει και φωνάζει "μαμά" με λυγμό! Τον παίρνω στο κρεβάτι μαζί μου και μετά τον ξαναπηγαίνω στο δικό του. Αν δεν ξυπνήσει αμέσως θα ξυπνήσει μετά απο λίγο και ξανα η ίδια ιστορία. Ξέρω οτι το λάθος είναι καθαρα δικό μου αλλά άφησα περιθώρια γιατί τώρα με τις ιωσούλες ήταν πιο ευαίσθητος και ήθελα κι εγώ να τον έχω κοντά μου για να τον παρακολουθώ. Δεν ξέρω τι θα κάνω για να το αλλάξω τώρα αυτό. Ο άντρας μου απο τη μια παραπονιέται κι απο την άλλη μου λέει να τον πάρω μαζί μου για να ησυχάσει....







αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλικάκι μου,το αυγό ούτε ο δικός μου το τρώει..με όποιον τρόπο κι αν έχω δοκιμάσει να το δώσω!
Ομολογώ όμως ότι στον φούρνο δεν το έχω κάνει ποτέ...λες????
Το πολύ πολύ να το φάω εγώ!!!!!
Καλημέρα και καλή δουλείτσα!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Sot2010"]
αλικακι έγραψε:

Και δεν θέλεις να αλλάξει αυτό???Σόρυ που ρωτάω!!!Έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι???

Προσπάθησα ρε Αλικάκι αλλά είναι απαρηγόρητος ο μάγκας! Κλαίει και φωνάζει "μαμά" με λυγμό! Τον παίρνω στο κρεβάτι μαζί μου και μετά τον ξαναπηγαίνω στο δικό του. Αν δεν ξυπνήσει αμέσως θα ξυπνήσει μετά απο λίγο και ξανα η ίδια ιστορία. Ξέρω οτι το λάθος είναι καθαρα δικό μου αλλά άφησα περιθώρια γιατί τώρα με τις ιωσούλες ήταν πιο ευαίσθητος και ήθελα κι εγώ να τον έχω κοντά μου για να τον παρακολουθώ. Δεν ξέρω τι θα κάνω για να το αλλάξω τώρα αυτό. Ο άντρας μου απο τη μια παραπονιέται κι απο την άλλη μου λέει να τον πάρω μαζί μου για να ησυχάσει....[/qoute]


Αν μείνεις δίπλα του στην κούνια,μέχρι να αποκοιμηθεί???Δεν πιάνει???
Στο λέω γιατί τελευταία που ξύπναγε ο δικός μου στο ενδιάμεσο,μόλις πήγαινα να φύγω είχαμε δράματα.
Δεν είχα σκεφτεί να τον πάρω ποτέ μαζί μου,γιατί 1-2 φορές που το έκανα,λόγω ανάγκης,είχαμε πειστατικό,χαχαχα!!!!
Γι αυτό και έχω δοκιμάσει κάνα δυο τρόπους εναλλακτικούς και έπιασαν.
Όπως αυτό που σου είπα παραπάνω ή και το άλλο...ξάπλωνα στον καναπέ που έχω στο δωμάτιό του,και μόλις αποκοιμιόταν έφευγα!!







αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρόνια πολλά στην Αθανασία μας με τα διδυμάκια της τα όμορφα!!!!!
Να περάσεις μια όμορφη ημέρα και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!!!
ΥΓ.Γιατί χάθηκες????? Rolling Eyes

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!!
Σε ο,τι αφορά στο φιλάκι που μου έδωσε η μικρή μου, εννοείται πως ανταπέδωσα!!!! Βασικά γενικότερα θέλω να τη φιλάω όλη την ώρα, αλλά στο μαγουλάκι μονάχα πλέον. Τι κάνουν όμως ώρες-ώρες τα ζουζούνια μας και μας λιώνουν....!
Ξέχασα να σας πω ότι επειδή είχαμε δωροεπιταγή απο το μουστάκα, πήγαμε το Σάββατο να ψωνίσουμε. Η μικρή που καταλαβαίνει πολλά πλέον, ξετρελάθηκε με το χώρο, έτρεχε από το ένα παιχνίδι στο άλλο και φώναζε. Εκεί γνωρίστηκε και με έναν καλό κύριο που της έμαθε να βάζει και να βγάζει τουβλάκια lego από ένα τραπεζάκι που είχανε στημένο εκεί. Ξεσαλώσαμε γενικώς! Λοιπόν, της πήραμε (για το μέεεεεεελλον φυσικά) ένα γιο-γιό της fisher-price που είναι σαν μίνι τουαλέτα και σε επιβραβεύει κιόλας όταν τα κάνεις Laughing , αλλά δεν ξέρω αν θα πιάσει. Με το που το ανοίξαμε όμως θέλει όλο να κάθετε. Το αν θα κάνει και τίποτα εκεί είναι άλλο θέμα... Της πήραμε βασικά και λεκανίτσα που προσαρμόζεται στην τουαλέτα μας κι ελπίζω αυτό πραγματικά να πιάσει κάποια στιγμή, για να μην έχουμε και το καθάρισμα, χαχαχα!

Τουρτίτσα μου η μικρούλα σου γενικά -αν έχω καταλάβει σωστά- είναι ένα πολύ ήσυχο κοριτσάκι! Εντάξει, είναι γνωστό πως αντιγράφουν ο,τι βλέπουν και είναι επίσης γνωστό ότι κάποια στιγμή θα σου ξεφύγει το παιδί και θα κάνει και ζημιά. Ας είναι αυτό και όχι τίποτα πιο σοβαρό. Εμένα σε κάτι τέτοια με πιάνει νευρικό γέλιο (για να μη φρίξω, χαχαχα). Της προάλλες έπαθα ένα σοκ γιατί είδα τη μικρή να περπατάει κρατώντας το μεγάλο κουζινομάχαιρο που κόβουμε το ψωμί affraid . Αφού με είδε κι εκείνη που σοκαρίστηκα και τρόμαξε! Είχε καταφέρει να το φτάσει πάνω στην κουζίνα, πρέπει να χώνουμε πολύ βαθειά πλέον τα πράγματα, σε όποια επιφάνεια κι αν τα αφήνουμε! Ευτυχώς της το πήρα γρήγορα και δεν έγινε καμιά ζημιά!!!!!

Γραμματική μου τι σου είπε για παρενέργειες του εμβολίου η γιατρός; Πάντως από θέμα κιλών... όντως έχεις κόλλημα! Μια χαρά είναι καλέ η μικρή σου, τη θέλεις πιο χοντρούλα;;;

Γεωργία μου δεν έχω παιδάκι μεγαλύτερο για να ξέρω. Αλλά απ' όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, συνηθίζεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο και μάλιστα σε αυτή την ηλικία. Δεν έχει καμία σχέση με το πόσο αγαπάνε τα παιδάκια τους γονείς τους. Πρέπει να το εξηγήσεις αυτό στον αντρούλη σου, γιατί του φτάνει που πέρασε τόσο δύσκολα με αυτό το θέμα. Γιατί δεν ανοίγεις θεματάκι να σε βοηθήσουν περισσότερο πιο έμπειρες μανούλες;

Αναστασία μου, όπως σου είπε και το αλικάκι, και ιδιαίτερα αφού ήδη φοράτε πάμπερς, θα σου πρότεινα να δοκιμάσετε τις baby dry. Είναι οι πράσινες και λέγονται και νυχτερινές (έχουν και κάτι σαν αστεράκια ή φεγγαράκι πάνω στη συσκευασία αν θυμάμαι καλά). Βασικά οι active fit είναι πολύ λεπτές κι απορώ που τόσον καιρό δε σου ξυπνούσε μέσα στη νύχτα με αυτές. Εμείς αυτό το πρόβλημα το είχαμε από αρχές καλοκαιριού και οι νυχτερινές πραγματικά μας έσωσαν. Θα σου πρότεινα λοιπόν να τις δοκιμάσετε γιατί χρειάζεσαι κι εσύ ξεκούραση αλλά και ο μικρούλης σου...

Βιβή μου τι συμβαίνει βρε συ; Ελπίζουμε όλες να είσαι καλύτερα σήμερα και ανησυχούμε και αγωνιούμε για σένα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 417472

Λοιπόν, εμείς σήμερα έχουμε κάτι μπιφτέκια που έφτιαξα τουρλού. Δηλαδή, είναι με κοτόπουλο αλλά τους έβαλα και λαχανικά (πατάτα, καρότο, κολοκύθια, μπρόκολλο) και ελπίζω να τρώγονται. Χτες έφαγε πάλι αστράκι με κιμά και λαχανικά και προχτες "χτύπησε" μισή τσιπούρα παρακαλώ! Με εντυπωσίασε γιατί ήταν μεγάλο ψάρι (700γρ προ ψησίματος) για να φάει το μισό! Τελικά να που το τρώμε το ψαράκι επιτέλους. Α, στο θέμα των κατεψυγμένων, της έδωσα μόνο μια φορά έκτακτα. Γενικά της δίνω φρέσκο και αν θέλω μπακαλιάρο βρίσκω σε μεγάλα σουπερμάρκετ, όπως ΑΒ Βασιλόπουλος ή Σκλαβενίτης.

Σε ο,τι αφορά στο αβγό, επειδή δε μου το τρώει βραστό ακόμα (αν και δεν ξαναδοκίμασα αυτές τις μέρες) της το φτιάχνω ομελέτα με ντοματούλα και τυράκι. Αλλά δεν το τηγανίζω, το βάζω στο φούρνο και γίνεται πάλι μια χαρά. Η μικρή το τρώει πάντως!!!

Αυτά και σόρρυ για το σεντόνι πάλι! Embarassed Πρέπει να φύγω για δουλίτσα και σας αποχαιρετώ πάλι. Με περιμένει δύσκολη μέρα στη δουλειά... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 688264 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 531909 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 379767 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 379767

μου ειπε οτι σε ενα μηνα μπορει να δω σπυρακια με νερο .αυτη μου ειπε ως παρενεργεια του εμβολιου της ανεμοβλογιας τιποτα αλλο.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
Αν μείνεις δίπλα του στην κούνια,μέχρι να αποκοιμηθεί???Δεν πιάνει???
Στο λέω γιατί τελευταία που ξύπναγε ο δικός μου στο ενδιάμεσο,μόλις πήγαινα να φύγω είχαμε δράματα.
Δεν είχα σκεφτεί να τον πάρω ποτέ μαζί μου,γιατί 1-2 φορές που το έκανα,λόγω ανάγκης,είχαμε πειστατικό,χαχαχα!!!!
Γι αυτό και έχω δοκιμάσει κάνα δυο τρόπους εναλλακτικούς και έπιασαν.
Όπως αυτό που σου είπα παραπάνω ή και το άλλο...ξάπλωνα στον καναπέ που έχω στο δωμάτιό του,και μόλις αποκοιμιόταν έφευγα!!

Εγώ δυστυχώς δεν έχω καναπέ ή κρεβάτι για να ξαπλώσω δίπλα του και δεύτερον δεν κλαίει ξαπλωμένος. Σηκώνεται όρθιος και σηκώνει τα χεράκια και μου λέει "Αγκαλιά,αγκαλιά..."...Το βράδυ για να τον βάλω στο κρεβάτι του πρέπει να έχει κοιμηθεί πίνοντας το γάλα.Αν δεν έχει κοιμηθεί, δεν μπαίνει στο κρεβάτι του...θέλει να κοιμηθούμε μαζί.......

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
Αν μείνεις δίπλα του στην κούνια,μέχρι να αποκοιμηθεί???Δεν πιάνει???
Στο λέω γιατί τελευταία που ξύπναγε ο δικός μου στο ενδιάμεσο,μόλις πήγαινα να φύγω είχαμε δράματα.
Δεν είχα σκεφτεί να τον πάρω ποτέ μαζί μου,γιατί 1-2 φορές που το έκανα,λόγω ανάγκης,είχαμε πειστατικό,χαχαχα!!!!
Γι αυτό και έχω δοκιμάσει κάνα δυο τρόπους εναλλακτικούς και έπιασαν.
Όπως αυτό που σου είπα παραπάνω ή και το άλλο...ξάπλωνα στον καναπέ που έχω στο δωμάτιό του,και μόλις αποκοιμιόταν έφευγα!!

Εγώ δυστυχώς δεν έχω καναπέ ή κρεβάτι για να ξαπλώσω δίπλα του και δεύτερον δεν κλαίει ξαπλωμένος. Σηκώνεται όρθιος και σηκώνει τα χεράκια και μου λέει "Αγκαλιά,αγκαλιά..."...Το βράδυ για να τον βάλω στο κρεβάτι του πρέπει να έχει κοιμηθεί πίνοντας το γάλα.Αν δεν έχει κοιμηθεί, δεν μπαίνει στο κρεβάτι του...θέλει να κοιμηθούμε μαζί.......


Γιατί μάλλον συνίθησε...αλλά αυτό με τα χεράκια το κάνει κι ο γιος μου και μόλις ακουμπήσω στην κούνια και κάνω πως κοιμάμαι στο κάγκελο,μετά ηρεμεί και ξαπλώνει και εκείνος..
Ή πάρτον αγκαλίτσα και νανούρισέ τον και μόλις δεις ότι ηρεμεί,πριν αποκοιμηθεί...τον ακουμπάς κάτω και ξαπλώνεις κι εσύ..
Εν ανάγκη στρώσε κάτι κάτω στο πάτωμα και ξάπλωσε!!
Στα λέω αυτά γιατί είναι κρίμα και για τον αντρούλη σου να είναι εξόριστος!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεωργία02/07/10 έγραψε:

Κορίτσια θέλω και τα φώτα σας... Τον τελευταίο καιρό τον μικρό τα απογεύματα τον κρατάει ο άντρας μου, μερικές μέρες είναι μια χαρά ο μικρός και παίζουνε, και τα βρίσκουν. Αλλές πάλι όπως σήμερα ο μικρός είχε τις μαύρες του, (να σκεφτείτε ότι τον έβγαλα το απόγευμα στις 7 για παιδική χαρά και εδώ έχουμε 2 βαθμούς), έδειχνε να τα βαριέται όλα στο σπίτι, και στο τέλος άρχισε και την γκρίνια. Αλλά μετά έπρεπε να φύγω, όταν γύρισα πριν καμιά ώρα ο άντρας μου ήταν έξαλλος, τον είχε χτυπήσει, τον είχε σπρώξει, δεν τον άφηνε να τον πλησιάσει, έκανε συνέχεια ζημιές, ούτε πάνα δεν τον άφησε να τον αλλάξει... Να σημειώσω ο άντρας μου δεν γνώρισε πατέρα, οι γονείς του χώρισαν όταν ήταν μωρό, και ποτέ δεν έμαθε το γιατί, ακόμα και όταν αρρώστησε (έχει πολλαπλή σκλήρυνση), και έμεινε παράλυτος στο νοσοκομείο, ο μπαμπας του έλεγε στο δικαστήριο, ότι η λένε με την μαμά του ψέματα για να του φάνε λεφτά, αφήστε ΤΡΑΓΙΚΕς ΙΣΤΟΡΙΕΣ). Αnyway, ο άντρας μου από εκείνη την ώρα έχει κλειστεί στο γραφείο, και κλαίει. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ, του λέω ότι το μωρό τον αγαπάει και ότι δεν πρέπει να το παίρνει τις μετρητοίς αλλά είναι απαρηγόρητος... Έχει περάσει καμία κάτι παρόμοιο? Δηλαδή στην εφηβεία του μικρού τι θα κάνουμε, θα παίρνουμε ψυχοφάρμακα?!

Πωπω! Βρε κοριτσάκι μου.....άσχημο απόγευμα είχατε....Κι ο άντρας σου πολύ ευαίσθητος, αλλά λογικό μ' αυτά που έχει περάσει...Όλο αυτό που περιγράφεις εγώ το βλέπω σαν αντίδραση του μικρούλη σου επειδή έφυγες απο το σπίτι. Προσπάθησε να του εξηγήσεις οτι πρέπει να περνάει και λίγο χρόνο με τον "μπαμπάκα" γιατί εσύ πρέπει να λείψεις και να του θυμίζεις συνεχώς οτι κι ο μπαμπάκας τον αγαπάει πολύ και θέλει να παίζουνε κλπ κλπ....Μπορεί απλά να μην είχε διάθεση για τίποτα. Συμβαίνει κι αυτό....Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:

Γιατί μάλλον συνίθησε...αλλά αυτό με τα χεράκια το κάνει κι ο γιος μου και μόλις ακουμπήσω στην κούνια και κάνω πως κοιμάμαι στο κάγκελο,μετά ηρεμεί και ξαπλώνει και εκείνος..
Ή πάρτον αγκαλίτσα και νανούρισέ τον και μόλις δεις ότι ηρεμεί,πριν αποκοιμηθεί...τον ακουμπάς κάτω και ξαπλώνεις κι εσύ..
Εν ανάγκη στρώσε κάτι κάτω στο πάτωμα και ξάπλωσε!!
Στα λέω αυτά γιατί είναι κρίμα και για τον αντρούλη σου να είναι εξόριστος!!

Σίγουρα είναι κρίμα και μάλλον αυτό θα κάνω. Θα στρώσω κάτω και θα κοιμηθώ για λίγο εκεί. Πρέπει να βρω κάποια λύση γιατί δεν πάμε καλά.....

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσακια μου,

Ειμαι στις μαυρες μου γενικως χωρις λογο και αιτια.Δεν εχω διαθεση γενικως.
Τεστ δεν εκανα ,δεν ξερω γιατι,ελπιζω οτι θα μου ερθει περιοδος.σημερα πηρα και σερβιετες μαζι μου στην δουλεια ,ειχα εντονα πονακια.
Εχω πολυ στρες και αγχος με την δουλεια και την μετακομιση και πολυ κουραση.Ο διονυσης ειναι σουπερ ταλιμπαν και δεν στεκομαι λεπτο.
Τουρτιτσα αυτο με το λαδι ,το κανει και συνεχιζει και το κανει ο διονυσης.δεν εχω μερος να το βαλω και το εχω κατω απο το τραπεζι της κουζινας.
Αστα ....το χαλι στην κουζινα εχει ποτισει λαδιλα με αυτο το παιδι.
Πηρε το καπακι της κατσαρολας το γυρισε αναποδα,ανεβηκε πανω,πιαστηκε απο τον παγκο και εκανε τραμπαλα ο σκατος.
ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ.ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ.ποιος?ο φαγανος.μαλλον αρχιζει και εχει προτιμησεις πλεον.αλλα του φτιαχνω κρεμα με γαλα,μπανανα,δημητριακα το πρωι,τα βαζω στο μπλεντερ και τα κανω κρεμα.και ετσι πινει και γαλα .παλι καλα δλδ.

Γεωργια ,πες στον αντρα σου να μην στεναχωριεται,ολα τα παιδακια περνανε την φαση αυτη.ο διονυσης αν δει τον πατερα του να με αγκαλιαζει τραβαει τα μαλλια του σαν διαμαρτυρια για να με αφησει.και μενα πολλες φορες βαριετε ο διονυσης στο σπιτι και εχει γκρινια .λογικο ρε συ.μονος του κιολας,δεν εχει τι να κανει ωρες ωρες.ολο τα ιδια και τα ιδια?

χτες ανεβηκε στον καναπε και προπσαθησε να πιασει απο πισω ενα φυτο-καλαμια που εχω και επειδη δεν εφτανε και προσπαθουσε ,τον βρηκα κρεμασμενο αναποδα στο τσακ να πεσει και να χτυπησει το κεφαλι του.
εγω δεν τον αφηνω λεπτο γιατι δεν ειναι ανθρωπος αυτος ,χιονανθρω[ος ειναι...αχαχχαχ
τιτικα το παιδι μια χαρα κιλα εχει.τι να πει μια φιλη μου που ο γιος της ο λιτοδιαιτος ειναι 84 ποντους και 9800 στα κιλα?να πηδηχτει απο το παραθυρο?
σωτηρια στο θεμα υπνου ειμαστε νταλε κουαλε ακριβως.δεν χολοσκαω ομως .εμεις εχουμε υπερ διπλο κρεβατι οποτε ο μπαμπας ειναι μαζι μας.ασε που γουσταρει ο μπαμπας τρελα.τωρα πηραμε κρεβατι για το νεο σπιτι και ευελπιστουμε να κοιμαται εκει.νεος χωρος κιολας ,θα μπορω να ξαπλωνω και διπλα του στην αρχη για να συνηθισει.
ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΓΙΑ ΤΙς ΕΠΟΜΕΝΕς.
ΦΙΛΙΑ. Very Happy Very Happy

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="mamavivo"]Καλημερα κοριτσακια μου,

Ειμαι στις μαυρες μου γενικως χωρις λογο και αιτια.Δεν εχω διαθεση γενικως.

Συμβαίνει κι αυτό δυστυχώς! Σε μικρούς και μεγάλους! Φάση είναι, θα περάσει!

Τεστ δεν εκανα ,δεν ξερω γιατι,ελπιζω οτι θα μου ερθει περιοδος.σημερα πηρα και σερβιετες μαζι μου στην δουλεια ,ειχα εντονα πονακια.
Εχω πολυ στρες και αγχος με την δουλεια και την μετακομιση και πολυ κουραση.Ο διονυσης ειναι σουπερ ταλιμπαν και δεν στεκομαι λεπτο.

Η καθυστέρηση της περιόδου μπορεί να είναι κι απο το άγχος και την κούραση που τραβάς. Εγώ όμως στη θέση σου θα είχα κάνει ήδη τεστ...You know.....

Τουρτιτσα αυτο με το λαδι ,το κανει και συνεχιζει και το κανει ο διονυσης.δεν εχω μερος να το βαλω και το εχω κατω απο το τραπεζι της κουζινας.
Αστα ....το χαλι στην κουζινα εχει ποτισει λαδιλα με αυτο το παιδι.

Κι εμένα μια φορά μου το άδειασε κι απο τότε έχω ένα παλιό μπουκάλι απο λάδι στο ντουλάπι για να παίζει και το λάδι το έχω μονίμως πάνω στον πάγκο της κουζίνας.....


ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ.ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ.ποιος?ο φαγανος.μαλλον αρχιζει και εχει προτιμησεις πλεον.

Τι κακό είναι αυτό με τα φασολάκια ρε παιδιά;;;;Κι ο δικός μου, εκεί που τρελλαινόταν τώρα ούτε να τα δει!!!

σωτηρια στο θεμα υπνου ειμαστε νταλε κουαλε ακριβως.δεν χολοσκαω ομως .εμεις εχουμε υπερ διπλο κρεβατι οποτε ο μπαμπας ειναι μαζι μας.ασε που γουσταρει ο μπαμπας τρελα.τωρα πηραμε κρεβατι για το νεο σπιτι και ευελπιστουμε να κοιμαται εκει.νεος χωρος κιολας ,θα μπορω να ξαπλωνω και διπλα του στην αρχη για να συνηθισει.

Εγώ έκανα το λάθος και του είπα οτι η παιδίατρος μου είπε οτι δεν πρέπει να κοιμάται μαζί μας γιατί δεν κάνει να εισπνέει αυτά που εμείς οι μεγάλοι εκπνέουμε, κι οτι πρέπει να είναι στα δικά του σεντονάκια, και και και....και ο δικός μου το έκανε χαρταετό κι ακόμα το πετάει......

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες και απο μενα, χαθηκα γενικοτερα γιατι ητανε και το Βιολεττακι μου αρρωστο μια εβδομαδα με πυρετο 39 και διαρροια τωρα περασε αυτο.

Εχθες πηγαμε στον παιδιατρο καναμε εμβολιο και μας μετρησε και ειμαστε 9800 κιλα 84 ποντους οπως το αλλο παιδακι που ειμαι mamavivo. Μου ομως να μην ανησυχω και ειναι μια χαρα. Το κλαμα βεβαια που εριξε δεν υπαρχει δεν σταματησε καθολου ουτε για να παρει ανασα το λυπηθηκα το καημενο.

Οσο για το υπνο λεω σημερα να κανω παλι μια δοκιμη στην κουνια γιατι τελικα ο αντρας μου μουρμουραει αλλα μονο οι δυο τους κοιμουνται και εγω μενω ξυπνια για να προσεχω τον αντρα μου μην κανει τιποτα αποτομο στον υπνο του και δεν το καταλαβει και να σκεπαζω συνεχεια την μικρη μου, πολυ φοβαμαι οτι θα κλαει τοσο πολυ μεχρι να μου κανει εμετο. Crying or Very sad

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεωργία πες στον αντρουλη σου ότι όλα τα παιδακια το ίδιο κανουν σε αυτη την ηλικία. εμένα τσιρίζει και φωνάζει δυνατα. νομιζεις οτι το σκοτώνει στην κυριολεξία, αφου και εγω νομιζα οτι κατι του κάνει μέχρι που είδα ότι φωναζει ασε με χωρις να τον ακουμπαει.

ας κοιμόταν πολύ το μεσημέρι να ξεκουραστουμε κι εμεις. κοιμήθηκε 8και 10 ξύπνησε 12-30 κοιμηθηκε 3 ξύπνησε 6-30. τον βαζω για υπνο αναμεσα από τις 8 μέχρι 10 ανάλογα την νύστα του. και το μεσημέρι κοιματε μιαμιση ώρα το πολυ. το αργοτερο 3μιση έχει ξυπνήσει. αυτα περιπου τις τελευταιες μέρες. όσο για τις πανες δεν τις αλλαξα γιατι δεν κατουριεται την νύχτα. δεν μπορώ να πω ότι τον έχω αλλάξει πολλές φορες βράδυ. αφού όταν ήταν για καλλιέργεια ήξερα τι ώρα θα κατουρήσει. ξυπνούσε στεγνός και μετά απο 10 λεπτά έβγαζα μια πάνα 1 κιλό και μετά από μισή ώρα ξανακατουρούσε.
χθες πάντως χόρτασα ύπνο. κοιμήθηκε στις 8+30 και μετά τις 10 μέχρι τις 12 αυτος κατεβαινε κ κοιμόταν στο πάτωμα και εγώ τον ανέβαζα στο κρεβάτι και μετά απο 5 λεπτά ξανακατέβαινε. στο τέλος τον άφησα στο πάτωμα να κοιμηθεί καλα και τον έβαλα στο κρεβάτι και τον σκέπασα με μια ψιλή κουβερτούλα. στις 6 ήρθε με ξύπνησε 6-30 μου ζήτησε γάλα με κριτσικριτσι. 7-30 κοιμηθηκαμε αγκαλια μέχρι 9-15 που μας ξύπνησε το τηλέφωνο. βέβαια μετά πήγαμε στο γιατρο γιατι έχει μυξούλες και βηχα και αν συνεχίσει θα παρει αντιβίωση. τελίκά μάλλον ζεστένεται γιατί και σε μας όταν ερχόταν δεν ήθελε να τον σκεπάζουμε. κάνει οικονομία το πουλάκι μου. ουτε πάνες ούτε καλοριφέρ.
βιβή υπομονή. σε καταλαβαίνω. και μένα τον ασταμάτητο έχει αλλά εγώ δεν δουλευω. εμένα τελευταία αποφάσισε να πετάει μέσα στον νεροχύτη ότι βρίσκει, ακομη και ρούχα και παιχνίδια. πλέον δε κάνω δουλειές στο σπίτι. μια που δεν κοιμάται μια που δεν κάθεται σε λίγο θα πιάσουμε σκουλίκια. και έχω και τον άντρα μου που νομίζει ότι είναι φοιτητης και κάθε βράδυ μου γυρνάει στις 12 και μετά είναι κουρασμένος για να κρατήσει το παιδι και φωνάζει κιόλας οτι το έκανα μαμοθρεφτο. αυτά τα ολιγα. κάποια είπε για σεντόνι πιο πριν?
ααα εμείς φασολάδα έχουμε σήμερα!!! αλλά δεν έχουμε νερό! και χθες κομένο όλη μέρα. μόνο το πρωι και το βράδυ έχουμε.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε.βλεπω πολλες εχετε προβλημα με τον υπνο.δοξα το θεο να πω και να ξαναπω εγ ωδεν εχω τετοια προβληματα.κοιμαται στο παιδικο μονη της.9:30 το πολυ 10 θα ειναι στο κρεβατι και θα σηκωθει 8:30 -9(αν και μερικες φορες ξυπναει με την μεγαλη που παει σχολειο).μαζι μου θα την παρω οταν ειναι αρρωστη που ξυπναει και κλαει.πολλες γνωστες μου μαμαδες μου λενε "καλα το παρατας στο κρεβατι και κοιμαται μονο του?"και με ρωτανε να τους πω το μυστικο,αλλα μυστικο δεν υπαρχει.δεν ειναι ολα τα παιδακια ιδια.
αλικακι(τρελλομαμα) καλα καταλαβες,ειναι πολυ ησυχη η μικρη μου,στην πολυκατοικια που μενω θελουν ολοι να την κρατανε.ωρες ωρες ομως κανει κατι ταρζανιες(καλα δεν ειναι και σαν της βιβης) Razz (πλακα κανω,μην παρεξηγηθεις βιβη μου).λογικο ομως παιδακι ειναι και αυτο.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:γεια σας κοριτσια.τι κανετε.βλεπω πολλες εχετε προβλημα με τον υπνο.δοξα το θεο να πω και να ξαναπω εγ ωδεν εχω τετοια προβληματα.κοιμαται στο παιδικο μονη της.9:30 το πολυ 10 θα ειναι στο κρεβατι και θα σηκωθει 8:30 -9(αν και μερικες φορες ξυπναει με την μεγαλη που παει σχολειο).μαζι μου θα την παρω οταν ειναι αρρωστη που ξυπναει και κλαει.πολλες γνωστες μου μαμαδες μου λενε "καλα το παρατας στο κρεβατι και κοιμαται μονο του?"και με ρωτανε να τους πω το μυστικο,αλλα μυστικο δεν υπαρχει.δεν ειναι ολα τα παιδακια ιδια.
αλικακι(τρελλομαμα) καλα καταλαβες,ειναι πολυ ησυχη η μικρη μου,στην πολυκατοικια που μενω θελουν ολοι να την κρατανε.ωρες ωρες ομως κανει κατι ταρζανιες(καλα δεν ειναι και σαν της βιβης) Razz (πλακα κανω,μην παρεξηγηθεις βιβη μου).λογικο ομως παιδακι ειναι και αυτο.

οχ αγαπη δεν παρεξηγιεμαι ,εχω πληρη γνωση του κανιβαλισμου που διεκατεχει τον Διονυσακη μου αχαχαχαχχα.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:γεια σας κοριτσια.τι κανετε.βλεπω πολλες εχετε προβλημα με τον υπνο.δοξα το θεο να πω και να ξαναπω εγ ωδεν εχω τετοια προβληματα.κοιμαται στο παιδικο μονη της.9:30 το πολυ 10 θα ειναι στο κρεβατι και θα σηκωθει 8:30 -9(αν και μερικες φορες ξυπναει με την μεγαλη που παει σχολειο).μαζι μου θα την παρω οταν ειναι αρρωστη που ξυπναει και κλαει.πολλες γνωστες μου μαμαδες μου λενε "καλα το παρατας στο κρεβατι και κοιμαται μονο του?"και με ρωτανε να τους πω το μυστικο,αλλα μυστικο δεν υπαρχει.δεν ειναι ολα τα παιδακια ιδια.
αλικακι(τρελλομαμα) καλα καταλαβες,ειναι πολυ ησυχη η μικρη μου,στην πολυκατοικια που μενω θελουν ολοι να την κρατανε.ωρες ωρες ομως κανει κατι ταρζανιες(καλα δεν ειναι και σαν της βιβης) Razz (πλακα κανω,μην παρεξηγηθεις βιβη μου).λογικο ομως παιδακι ειναι και αυτο.

οχ αγαπη δεν παρεξηγιεμαι ,εχω πληρη γνωση του κανιβαλισμου που διεκατεχει τον Διονυσακη μου αχαχαχαχχα.
χαχαχαχαχαχα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 37 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελικα η δικια μου με κοψιμο της μπανανας προσθεση πορτοκαλιου και σημερα μονο λαχανικα για μεσημεριανο πηρε φορα ....3 φορες εκανε χτες κακα και αλλες τοσες σημερα.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:τελικα η δικια μου με κοψιμο της μπανανας προσθεση πορτοκαλιου και σημερα μονο λαχανικα για μεσημεριανο πηρε φορα ....3 φορες εκανε χτες κακα και αλλες τοσες σημερα.

μπραβο τιτικα και εις αλλα με υγεια ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις