Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:ξεχασα να γραψω οτι ο παιδιατρος μας ειπε οτι περισσοτερες πιθανοτητες εχει το μωρο να κολησει απο εμας αρωστια παρα απο το σκυλι και να σημειωσω οτι οι γιατροι μου η' εχουν η' ειχαν σκυλια οποτε το θεμα το εχουν ψαξει και για τον ιδιο τους τον εαυτο γιατι αν ενας γιατρος δεν αγαπαει και ιδιος τα σκυλια θα σου πει ενω σωρο ανοητες δικαιολογιες για να μην παρεις σκυλι.

αυτό σκέφτηκα κι εγώ Rolling Eyes

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα και χρονια πολλα!!!
δεν προλαβα να διαβασω ολες τις απαντησεις αλλα θα σου πω τη δικη μου εμπειρια.
εχω ενα λυκοσκυλο 4 χρονων και ο μπεμπης μου χθες 40σε!!
αν ο αντρας σου αναλαμβανει καποιες βασικες δουλειες οπως η βολτα του να το παρεις.
και παρεα στην εγκυμοσυνη ειναι και ειναι καλο για το μωρο.
εμεις την αφηνουμε να πηγαινει και στο παιδικο και να τον μοιριζει και δεν εχουμε κανενα προβλημα.ασε που απο ενστικτο μολις φτανει στο προσωπο του τραβιεται και δεν τον γλυφει.το μονο προβλημα που ειχαμε στην αρχη ηταν οτι οταν εκλαιγε ο μπεμπης εκλαιγε και αυτη!!

http://stefxon@gmail.com

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefaniandreas έγραψε:το μονο προβλημα που ειχαμε στην αρχη ηταν οτι οταν εκλαιγε ο μπεμπης εκλαιγε και αυτη!!


Έλα μωρέ.... Τι καλά που είναι ρε γμτ...

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγαπητή φίλη μου αρκεί να δείς την φωτό που έχω στο ticker μου.Η μπέμπα ήταν μόλις δύο ημερών και κοιμάται στον καναπέ με το σκυλάκι μας,κεφάλι με κεφάλι.Εγώ τον μικρό μου σκυλάκο τον αγόρασα ένα χρόνο πριν γίνω μανούλα και είχα και ακόμη ένα 7 χρονών σκυλακι.Και τα δύο μέσα στο σπίτι.Δεν είχα κανένα πρόβλημα.Όταν έφερα το μωρό στο σπίτι το έγδυσα και το έβαλα επάνω στο κρεββάτι μου.Άφησα τα σκυλάκια μου να την μυρίσουν,να την περιεργαστούν και τότε ξεκίνησε ο έρωτας....Κάνουν σαν τρελά για την μικρή και αυτή δεν τα αφήνει λεπτό απο τα μάτια της.Να φανταστεί κοιμούνται κάτω απο την κούνια της μικρής,ένω μέχρι να γεννήσω κοιμόμασταν όλοι μαζί στο κρεββάτι μας.Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Στο συνηστώ ανεπιφύλακτα!!!!Και μάλιστα έχω να σου πώ,ώς γιατρός,ότιυπάρχουν μελέτες που αποδυκνύουν πως όταν τα βρέφη έρχονται σε επαφή με σκυλιά υπάρχουν ενδείξεις πως δεν εμφανίζουν συχνά αλλεργίες.Το τρίχωμα του σκυλιού περιέχει ουσίες που δούν ως φυσικά αντιαλλεργιογόνα.Όποτε να το τολμήσεις,Είναι μεγάλη συντροφιά.

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έαν είσαι τόσο σίγουρη για την απόφασή σου να το τολμήσεις. Εγω είχα την τύχη (αν και τα σκυλιά μου ήταν ενήλικα, όταν έμεινα έγκυος), να βρώ απόλυτη υποστήριξη από όλους τους γιατρούς. Και εγώ κοιμόμουν στην εγκυμοσύνη με τα σκυλιά μου αλλά και μετά όταν θήλαζα και τις πρώτες 40 μέρες κοιμόταν ο μικρός στην καλαθούνα δίπλα μου ήμασταν όλοι μαζί.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/502/dsc02882hw.jpg/#

Πότε δεν είχα πρόβλημα με τα σκυλιά, η κοπέλα που λέει για τις αλλεργίες έχει δίκιο. Όσο για την υποδοχή στο σπίτι του μωρού, το είχα ψάξει πολύ. Διάβασα ένα άρθρο που μου έδωσε η κτηνίατρος μου, όπου έλεγε να βγάλει κάποιος τα σκυλιά βόλτα κάποιος και να βάλεις το μωρό στο πάτωμα για να το βρούν όταν γυρίσουν από την βόλτα μόνα τους. Έχω κινηματογραφήσει την σκηνή, ο άντρας ανέλαβε την γνωριμία (δεν μπορούσα να σκύψω από τα ράμματα, και να επέμβω αν κάποιο σκυλί αγριέψει ή βάλει την ουρά κάτω από τα σκέλια.) Αν καταφέρω να ανεβάσω την παραπομπή από το βίντεο νομίζω ότι θα δεις μια πολύ σιγκινητική σκηνή όπου, τα "αδερφάκια" (για μας ισχύει) να σηναντιούνται για πρώτη φορά Laughing

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργία02/07/10 έγραψε:Έαν είσαι τόσο σίγουρη για την απόφασή σου να το τολμήσεις. Εγω είχα την τύχη (αν και τα σκυλιά μου ήταν ενήλικα, όταν έμεινα έγκυος), να βρώ απόλυτη υποστήριξη από όλους τους γιατρούς. Και εγώ κοιμόμουν στην εγκυμοσύνη με τα σκυλιά μου αλλά και μετά όταν θήλαζα και τις πρώτες 40 μέρες κοιμόταν ο μικρός στην καλαθούνα δίπλα μου ήμασταν όλοι μαζί.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/502/dsc02882hw.jpg/#

Πότε δεν είχα πρόβλημα με τα σκυλιά, η κοπέλα που λέει για τις αλλεργίες έχει δίκιο. Όσο για την υποδοχή στο σπίτι του μωρού, το είχα ψάξει πολύ. Διάβασα ένα άρθρο που μου έδωσε η κτηνίατρος μου, όπου έλεγε να βγάλει κάποιος τα σκυλιά βόλτα κάποιος και να βάλεις το μωρό στο πάτωμα για να το βρούν όταν γυρίσουν από την βόλτα μόνα τους. Έχω κινηματογραφήσει την σκηνή, ο άντρας ανέλαβε την γνωριμία (δεν μπορούσα να σκύψω από τα ράμματα, και να επέμβω αν κάποιο σκυλί αγριέψει ή βάλει την ουρά κάτω από τα σκέλια.) Αν καταφέρω να ανεβάσω την παραπομπή από το βίντεο νομίζω ότι θα δεις μια πολύ σιγκινητική σκηνή όπου, τα "αδερφάκια" (για μας ισχύει) να σηναντιούνται για πρώτη φορά Laughing

Τέλειο!! Συμβουλες για κατοικιδιο κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τις πρωτες μερες στο σπιτι!!!! - Σελίδα 2 669659 Συμβουλες για κατοικιδιο κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τις πρωτες μερες στο σπιτι!!!! - Σελίδα 2 669659 Συμβουλες για κατοικιδιο κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τις πρωτες μερες στο σπιτι!!!! - Σελίδα 2 669659 θα ήθελα πολύ να δω το βιντεάκι αν μπορέσεις να το βάλεις!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσαρες μου γλυκιες σας ευχαριστω !!!Διαβασα και εδω και αλλου πως τα σκυλακια και γενικοτερα τα κατοικιδια περισσοτερο καλο κανουν παρα κακο!!Μην πω καθολου!!!!
Επισης διαβασα πως οταν ειναι και μικροσωμο το σκυλακι ειναι απο τη μια λιγο πιο χρονοβορα η εκπαιδευση του απο την αλλη ομως ειναι πιο "ευκολος" ο χειρισμος στο να αντιμετωπιζεις καταστασεις...το πιο απλο?αν τα κανει μεσα(στην αρχη δεν γλιτωνουμε..) ενταξει δεν θα ειναι και μεγαααααλη η ζημια!!Αλλα σκοπευω να το βαλω σε μια σειρα απο νωρις και θα παρω κι ενα βιβλιο κατα πασα πιθανοτητα να διαβασω για την υπακοη των σκυλιων στο αφεντικο τους!
Καλα,ο αντρας μου λεει να μην αγχωνομαι και πως δεν ειναι μονο για μενα το σκυλακι αλλα για ολη την οικογενεια μας και πως εννοειται θα συμβαλλει στην φροντιδα του,στη βολτα κτλ.....του αρεσει η ιδεα να μεγαλωσει η μπεμπα μας παρεα με ενα σκυλακι!!
Απο βδομαδα λεμε(αν γινει τελικη η αποφαση μας) να το παρουμε και κατευθειαν θα παμε σε κτηνιατρο για να ξεκινησουμε τα εμβολια ,την αποπαρασιτωση ,οτι χρειαστει τελοσπαντων!
Θεωρω πως για μενα θα ειναι μια καλη παρεα,μια γλυκια ενασχοληση,μια γλυκια σχεση οχι για 1 η 2 χρονια αλλα για οσο διαρκεσει η ζωη του.Δεν θελω να το παρω και να "στριμωχτω" ξαφνικα.Δεν το παιζω ετσι το παιχνιδι.Ξερω ειναι δεσιμο,θες να πας σε ενα γαμο πχ,στο γιατρο,στη δουλεια και σκεφτεσαι.....αλλα εφοσον για μενα,εχω και ανθρωπους να βοηθησουν αν χρειαστει,θεωρω πως δν θα επρεπε να γινει εμποδιο αυτο,ουτε ο ερχομος ενος μωρου.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεωργια η εικονα τα λεει ολα!

34Συμβουλες για κατοικιδιο κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τις πρωτες μερες στο σπιτι!!!! - Σελίδα 2 Empty Ελπίζω να σας ανοίγει... Τρι Δεκ 27, 2011 1:04 pm

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
https://www.youtube.com/watch?v=l29o8eahEgE&feature=youtu.be

Τα κατάφερα, θα μοιραστώ μαζί σας εκείνες τις στιγμές, που ακόμα και τώρα 18 μήνες μετά με κάνουν και δακρύζω. Πρωταγωνιστές Ο Θέμος και η Κλαίρη. Ο μικρός Γαβριλάκος σε ηλικία 5 ημερών, με ακόμα το βραχιολάκι του μαιευτηρίου στο ποδαράκι του, και ο άντρας μου στο P.R.(public relashion). Εγώ τραβάω με την κάμερα, και η αδερφή μου ακούγεται στο βάθος.(την χρησιμοποιήσαμε να βγάλει βόλτα τα σκυλιά). Που για την περίσταση έχουν βάλει φιόγκους για να υποδεχτούν το μικρό τους αδερφάκι... Κλαψ!! Πάλι δάκρυσα.
Blackrose σου εύχομαι τα ίδια και καλύτερα... Wink

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεωργία02/07/10 έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=l29o8eahEgE&feature=youtu.be

Τα κατάφερα, θα μοιραστώ μαζί σας εκείνες τις στιγμές, που ακόμα και τώρα 18 μήνες μετά με κάνουν και δακρύζω. Πρωταγωνιστές Ο Θέμος και η Κλαίρη. Ο μικρός Γαβριλάκος σε ηλικία 5 ημερών, με ακόμα το βραχιολάκι του μαιευτηρίου στο ποδαράκι του, και ο άντρας μου στο P.R.(public relashion). Εγώ τραβάω με την κάμερα, και η αδερφή μου ακούγεται στο βάθος.(την χρησιμοποιήσαμε να βγάλει βόλτα τα σκυλιά). Που για την περίσταση έχουν βάλει φιόγκους για να υποδεχτούν το μικρό τους αδερφάκι... Κλαψ!! Πάλι δάκρυσα.
Blackrose σου εύχομαι τα ίδια και καλύτερα... Wink
τι τελειο βιντεο!!!!!!!αντε οι σκυλομανες να εχουμε συμπαρασταση γιατι καθε μερα ακουω τα χιλια οσα!!!

http://stefxon@gmail.com

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν πω οτι δεν βουρκωσα θα πω ψεμματα!!!!!!! Συμβουλες για κατοικιδιο κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τις πρωτες μερες στο σπιτι!!!! - Σελίδα 2 669659


Αχ να και το υποψηφιο κουταβι μου

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
blackrose έγραψε:αν πω οτι δεν βουρκωσα θα πω ψεμματα!!!!!!! Συμβουλες για κατοικιδιο κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τις πρωτες μερες στο σπιτι!!!! - Σελίδα 2 669659


Αχ να και το υποψηφιο κουταβι μου

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

να το παρεις χωρις κουβεντα!!!

http://stefxon@gmail.com

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
για το βιντεο δεν εχω λογια ειναι πανεμορφο οσο για το σκυλακι σου κλειω ειναι μια κουκλα να το παρεις οπωσδηποτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.worldjamboree.gr

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα αφησω λιγο ακομα χρονο να το σκεφτω να ειμαι απολυτα βεβαιη.....αλλα ειναι φατσα τρελη flower

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:
erwtoulis έγραψε:
ta skulakia ta eixame parei me ton antra mou gia suntrofia , epidi ipirxe periptosi na min mporo na kano paidaki ego

αυτο ειναι το λαθος που κανουμε εμεις οι ανθρωποι ομως.. παιρνουμε σκυλι γιατι θελουμε να κανουμε παιδι και μολις κανουμε παιδι...φευγει το σκυλι!!μεγαλο λαθος κατα τη γνωμη μου...μεσα σε 9 μηνες που εισαι εγκυος εχεις το περιθωριο να μαθεις το σκυλι 5-6 πραγματα που θα χρειαστουν για οταν γεννηθει το παιδι!
Φυσικα δν λεω οτι εσυ το εκανες ετσι απαραιτητα, αλλα οι περισσοτεροι ετσι κανουν!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ξαναλεω!

Ελπιζω ολα να πανε σουπερ blackrose και να καταφερεις να το υιοθετησεις αφου τοσο πολυ το θες!!

boubou mou . Ta iperagapapo ta skulia mou. O arsenikos mou einai polu ipoulos k tromera ziliaris. Apo tin zilia tou afrizei k peftei se melanxolia. Otan to skuli einai kapias ilikias opos px o arsenikos mou itan 7 xronon, Den tha mathene oti k na ekana. Ton edosa stin koumpara mou, pou ksero oti mporo na ton blepo opote thelo k ton agapaei. I thilikia mou agapei to moro , alla to moro den tin prosexi k tin edosa prosorina stin mana mou. Pame tin kanoume bolta me ton gio mou.Tin taizoume, tin xaideuoume xoris na tin xtupame. ktl Prospatho na ton matho oti to skuli den einai paixnidi. K siga siga na tin feroume pali mazi mas. Pote kai kamia mas den mporei na kserei pos tha antidrasi to paidi me to skuli k to anapodo.

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργία02/07/10 έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=l29o8eahEgE&feature=youtu.be

Τα κατάφερα, θα μοιραστώ μαζί σας εκείνες τις στιγμές, που ακόμα και τώρα 18 μήνες μετά με κάνουν και δακρύζω. Πρωταγωνιστές Ο Θέμος και η Κλαίρη. Ο μικρός Γαβριλάκος σε ηλικία 5 ημερών, με ακόμα το βραχιολάκι του μαιευτηρίου στο ποδαράκι του, και ο άντρας μου στο P.R.(public relashion). Εγώ τραβάω με την κάμερα, και η αδερφή μου ακούγεται στο βάθος.(την χρησιμοποιήσαμε να βγάλει βόλτα τα σκυλιά). Που για την περίσταση έχουν βάλει φιόγκους για να υποδεχτούν το μικρό τους αδερφάκι... Κλαψ!! Πάλι δάκρυσα.
Blackrose σου εύχομαι τα ίδια και καλύτερα... Wink

Εντάξει.. υποκλινομαι στον Θέμο..με έκανε και γέλασα!! ΥΠΕΡΟΧΟ βιντεο δν έχω λογια!

ερωτουλης, γι αυτο ειπα δν ξέρω με τι σκεπτικο τα εδωσες μιας και δν ζω στο σπιτι σας.... ειπα απλά ότι σε τέτοιες περιπτώσεις οτι αυτη την καταλληξη έχουν ..συνήθως! αν δν τον παρεις προσωπικα θα δεις ότι εχω δίκιο! Wink

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:
γεωργία02/07/10 έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=l29o8eahEgE&feature=youtu.be

Τα κατάφερα, θα μοιραστώ μαζί σας εκείνες τις στιγμές, που ακόμα και τώρα 18 μήνες μετά με κάνουν και δακρύζω. Πρωταγωνιστές Ο Θέμος και η Κλαίρη. Ο μικρός Γαβριλάκος σε ηλικία 5 ημερών, με ακόμα το βραχιολάκι του μαιευτηρίου στο ποδαράκι του, και ο άντρας μου στο P.R.(public relashion). Εγώ τραβάω με την κάμερα, και η αδερφή μου ακούγεται στο βάθος.(την χρησιμοποιήσαμε να βγάλει βόλτα τα σκυλιά). Που για την περίσταση έχουν βάλει φιόγκους για να υποδεχτούν το μικρό τους αδερφάκι... Κλαψ!! Πάλι δάκρυσα.
Blackrose σου εύχομαι τα ίδια και καλύτερα... Wink

Εντάξει.. υποκλινομαι στον Θέμο..με έκανε και γέλασα!! ΥΠΕΡΟΧΟ βιντεο δν έχω λογια!

ερωτουλης, γι αυτο ειπα δν ξέρω με τι σκεπτικο τα εδωσες μιας και δν ζω στο σπιτι σας.... ειπα απλά ότι σε τέτοιες περιπτώσεις οτι αυτη την καταλληξη έχουν ..συνήθως! αν δν τον παρεις προσωπικα θα δεις ότι εχω δίκιο! Wink

Den pareksigisa boubou to post sou. Very Happy Katalaba oti to eleges genika , k exeis dikio. Neriazo me ta atoma pou pernoun ena zoaki k otan to barethoun to petane san na min exei psixoula auto.

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω κοριτσια εχω ενα sharpei 4 χρονων και το αγαπαμε πολυ και εγω και ο αντρας μου αλλα απο την ωρα που εμεινα εγκυος και ειδικα στην αρχη που ειχα αναγουλες δυσκολευτικα με την φροντιδα του (κυριως με το καθαρισμα του σπιτιου γιατι ολα τα αλλα τα εκανε ο συζηγος).
Συμφωνω πως αν το σκυλακι ειναι εμβολιασμενο δεν κινδυνευεις να κολησεις κατι.
Η αληθεια ειναι ομως πως βρωμιζει αρκετα το σπιτι τουλαχιστον ο δικος μου..τιναζεται και ειμαι με ενα βετεξ στο χερι να σκουπιζω επιπλα απτα σαλια του, αφηνει λεκεδες απο το τσουτσουνι του, οταν κοιμαται του φευγει κανα μπιλακι κουραδακι, τριχες, πατημασιες και και και...
Εγω απο αυτην την αποψη και μονο δεν θελω να τον εχω σπιτι οταν θα εχω το νεογεννητο.. ειμαι τυχερη γιατι τον εχω τωρα στους γονεις μου και ετσι και αυτος καλοπερναει και εμεις τον βλεπουμε συχνα!
τωρα που εχω την εμπειρια προσωπικα θα επερνα ξανα σκυλακι στο σπιτι οταν μεγαλωσει το παιδι και μπορει και καταλαβαινει ωστε να εκπαιδευτουν και οι δυο,γιατι και το παιδι πρεπει να ξερει να φερετε σωστα!
Σκεψου το καλα Κλειω γιατι και βοηθεια να εχεις θα ζοριστεις με ενα κουταβι και νεογεννητο μαζι, γιατι μην ξεχνατε πως τα σκυλια ενηλικιωνονται 2 χρονων που σημαινει οτι μεχρι τοτε διαμορφωνουν χαρακτηρα και συνηθειες και θελουν αρκετη προσοχη!

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα το δικο μας το σκυλακι αν και ειναι συνεχεια σπιτι το μονο που αφηνει ειναι τριχες και επειδη και τη κουρευουμε και καθε μηνα την κανει μπανιο η κτηνιατρος εχει μικρυνει η ποσοτητα απο τις τριχες της που πεφτουν. σαλια δεν εχουμε και μαλιστα η δικια μας δε της αρεσει να γλυφει ενω παρακαλαει για χαδια και μυριζει συνεχεια δεν εχει βγαλει ποτε γλωσσα. την αναγκη της τωρα, αν και τη βρηκαμε στο δρομο, απο τη πρωτη μερα που τη βαλαμε στο σπιτι μας δεν εκανε ποτε τιποτα ουτε καν τα πρωτα βραδια που την ειχαμε στο μπαλκονι.

http://www.worldjamboree.gr

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
exo paratirisei oti ta arsenika bromane perissotero apo ta thilika. Oso gia tis trixes einai sosto , oti oso ligotero to louzeis toses pio liges trixes afinei. Paizei rolo k to sampouan na einai aosmo. Alla auto eksartate k apo tin ratsa tou skuliou.
O arsennikos mou ekei pou pigene gia na katourisei , meta girnouse k ta patouse.Bromiaris Very Happy . Eno i thilikia etsi k tin akoumpousan ligo amesos glifotan gia na plithei. Alla pisteuo opos k na to kanoume, ta skulia ektos apo xara mas dinoun k mirodia sto spiti oso k an ta frontizoume .

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kι αυτά σχετικά είναι..ξέρω κι αρσενικά που γλύφονται να καθαριστούν ..είναι σχετικό με την ράτσα και την καθε προσωπικότητα του σκύλου που είναι ξεχωριστή ακομη και σε σκυλιά ίδιας ράτσας... τα σκυλιά επίσης πρέπει να τα κάνεις μπάνιο μια φορά το πολυυυυυ στις 2 εβδομάδες..εγώ τον κάνω 1 φορά τον μήνα κι άμα... και δν μυρίζει καθόλου, κι αυτό γιατι τα σκυλιά όταν τα κάνεις μπανιο συχνά χάνουν κάτι έλαια που έχει το σώμα τους και γι αυτό μυρίζουν!!

Αλλά ας μην κοροιδευόμαστε...όταν αποφασίζεις να βάλεις ένα ζωάκι σπίτι σου είτε είναι σκυλί , είτε καναρίνι ξέρεις ότι λιγο θα μυρίζει...αν υπάρχει και κάποιο αρωματικό χώρου πιστεύω σώνεται η κατάσταση! ...είναι οι μικρές θυσίες που κάνουμε για να έχουμε τα αγαπημένα μας φιλαράκια μαζί μας!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπερα κοριτσια.....το εφερα απο εδω ο εφερα απο εκει......εβαλα τα υπερ και τα κατα......

Αποφασισα να μην το παρω.Μεσα μου νιωθω μια στεναχωρια που δεν θα εχω αυτη τη φατσα,αλλα απο την αλλη σκεφτηκα πως η χρονικη στιγμη μαλλον ειναι ακαταλληλη.Τι θελω να πω.Οτι ναι μεν ειναι οτι καλυτερο ενα ζωακι σπιτι μας αλλα η στιγμη αυτη για να παρω ενα κουταβι μαλλον μπορει να με δυσκολεψει λιγο.

Λεω,εχω τοση μεγαλη λαχταρα να ερθει ενα μωρο στην αγκαλια μου μετα απο την τραγικη απωλεια του μπεμπη μου...που θελω να της δωσω ολη την αγαπη που κρυβω μεσα μου,να της δωθω,να της αφιερωθω χωρις να εχω και την εννοια (για την ωρα) να εχω ενα ζουζουνακι που θα θελει τα δικα του.Αποφασισαμε να το αναβαλλουμε και με τον ερχομο της μπεμπας και αφου προσαρμοστουμε με το μωρο σαν καθημερινοτητα και εχουμε μια σειρα..αφου ξεπεταχτει λιγο το μωρακι να κοιταξουμε να υιοθετησουμε ενα ζωακι!

Και παλι αν το επερνα δεν θα το αφηνα σε καμια περιπτωση,αλλα ειμαι πολυ φιλοζωη και θα το ειχα μεγαλη εννοια εχοντας και την μπεμπα μου,οσο και να με βοηθουσε ο αντρας μου.Και θελω να ειναι και εκεινος αφοσιωμενος στην μικρουλα μας οταν ερθει,να την ευχαριστηθει!!!

Ειναι μια φατσα το σκυλακι,ελπιζω να παει σε καλα χερια.. και οταν ερθει η καταλληλη στιγμη να παρω σκυλακι ξερω πως θα το νιωσω χωρις αμφιλβολιες.

Οποτε ας αφεθω στον ερχομο της κορης μου.Μελλοντικα ειμαι σιγουρη πως τα παιδακια μου θα εχουν παρεα ενα ζωακι!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:Kαλησπερα κοριτσια.....το εφερα απο εδω ο εφερα απο εκει......εβαλα τα υπερ και τα κατα......

Αποφασισα να μην το παρω.Μεσα μου νιωθω μια στεναχωρια που δεν θα εχω αυτη τη φατσα,αλλα απο την αλλη σκεφτηκα πως η χρονικη στιγμη μαλλον ειναι ακαταλληλη.Τι θελω να πω.Οτι ναι μεν ειναι οτι καλυτερο ενα ζωακι σπιτι μας αλλα η στιγμη αυτη για να παρω ενα κουταβι μαλλον μπορει να με δυσκολεψει λιγο.

Λεω,εχω τοση μεγαλη λαχταρα να ερθει ενα μωρο στην αγκαλια μου μετα απο την τραγικη απωλεια του μπεμπη μου...που θελω να της δωσω ολη την αγαπη που κρυβω μεσα μου,να της δωθω,να της αφιερωθω χωρις να εχω και την εννοια (για την ωρα) να εχω ενα ζουζουνακι που θα θελει τα δικα του.Αποφασισαμε να το αναβαλλουμε και με τον ερχομο της μπεμπας και αφου προσαρμοστουμε με το μωρο σαν καθημερινοτητα και εχουμε μια σειρα..αφου ξεπεταχτει λιγο το μωρακι να κοιταξουμε να υιοθετησουμε ενα ζωακι!

Και παλι αν το επερνα δεν θα το αφηνα σε καμια περιπτωση,αλλα ειμαι πολυ φιλοζωη και θα το ειχα μεγαλη εννοια εχοντας και την μπεμπα μου,οσο και να με βοηθουσε ο αντρας μου.Και θελω να ειναι και εκεινος αφοσιωμενος στην μικρουλα μας οταν ερθει,να την ευχαριστηθει!!!

Ειναι μια φατσα το σκυλακι,ελπιζω να παει σε καλα χερια.. και οταν ερθει η καταλληλη στιγμη να παρω σκυλακι ξερω πως θα το νιωσω χωρις αμφιλβολιες.

Οποτε ας αφεθω στον ερχομο της κορης μου.Μελλοντικα ειμαι σιγουρη πως τα παιδακια μου θα εχουν παρεα ενα ζωακι!!

Τοτε καλυτερα να μην το υιοθετήσεις τωρα. Άσε να περασει το χρονικο διασημα που το μωρο θα σε εχει σε αποκλειστικότητα -και στη συνεχεια θα δεις και μόνη σου οτι θα ερθει η ωρα και θα δεις που ουτε καν θα ζητησεις τη γνώμη μας. Very Happy

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ στην περιοδο εγκυμοσυνης και οσο εχω μικρο παιδι ουτε που θα το ειχα διανοηθει...στην εγκυμοσυνη λογω τοξοπλασματος και μετα με το παιδι λογω μικροβιων...ακομα και αν το εχεις πεντακαθαρο,δεν παυει να ειναι ζωο και ακομα και αν το εχεις εξω απο το σπιτι θα εχεις πανω σου την τριχα του και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να προκαλεσει αυτο σε ενα μωρο...εμενα πριν μεινω εγκυος στο δευτερο μου καναν δωρο ενα κουνελακι γιατι ακουσαν που ελεγα οτι τα αγαπω πολυ...παρολο που το ειχα αρκετα περα απο το σπιτι,πηγα μια δυο φορες να το ταΪσω και να το πιασω λιγακι και μολις ειδα οτι γεμισατριχες,πηγα σπιτι ,εβαλα τΑ ρουχα στο πλυντηριο και πλυθηκα και ειπα στον πεθερο μου με πονο ψυχης να το αναλαβει και αμα μεγαλωσει του εδωσα την αδεια να το φανε...εχω ακουσει οτι ειδικα τα κουνελια ειναι πολυ επικινδυνα για παιδια κατω των 10,αλλα ολα τα ζωα ειναι φορεις μικροβιων και ειναι ιδιαιτερα επικινδυνο να εχεις ειδικα γατα και σκυλο μεσα στο σπιτι με ενα μικρο παιδι.Σε αλλο θεμα πολλες κοπελες μιλουσαν για απολυμασμενα χερια οταν πιανουν μωρο,πραγμα με το οποιο διαφωνησα,αλλα οχι και να εχω ζωο μεσα στο σπιτι...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:Εγώ στην περιοδο εγκυμοσυνης και οσο εχω μικρο παιδι ουτε που θα το ειχα διανοηθει...στην εγκυμοσυνη λογω τοξοπλασματος και μετα με το παιδι λογω μικροβιων...ακομα και αν το εχεις πεντακαθαρο,δεν παυει να ειναι ζωο και ακομα και αν το εχεις εξω απο το σπιτι θα εχεις πανω σου την τριχα του και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να προκαλεσει αυτο σε ενα μωρο...εμενα πριν μεινω εγκυος στο δευτερο μου καναν δωρο ενα κουνελακι γιατι ακουσαν που ελεγα οτι τα αγαπω πολυ...παρολο που το ειχα αρκετα περα απο το σπιτι,πηγα μια δυο φορες να το ταΪσω και να το πιασω λιγακι και μολις ειδα οτι γεμισατριχες,πηγα σπιτι ,εβαλα τΑ ρουχα στο πλυντηριο και πλυθηκα και ειπα στον πεθερο μου με πονο ψυχης να το αναλαβει και αμα μεγαλωσει του εδωσα την αδεια να το φανε...εχω ακουσει οτι ειδικα τα κουνελια ειναι πολυ επικινδυνα για παιδια κατω των 10,αλλα ολα τα ζωα ειναι φορεις μικροβιων και ειναι ιδιαιτερα επικινδυνο να εχεις ειδικα γατα και σκυλο μεσα στο σπιτι με ενα μικρο παιδι.Σε αλλο θεμα πολλες κοπελες μιλουσαν για απολυμασμενα χερια οταν πιανουν μωρο,πραγμα με το οποιο διαφωνησα,αλλα οχι και να εχω ζωο μεσα στο σπιτι...

το γεγονος οτι σιχαινεσαι τις τριχες δεν σημαινει τιποτα απολυτως και δεν εχει καμια σχεση με το θεμα μας.
οποιος τα σιχαινεται ας μην υιοθετησει ποτε .
ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ Wink


ολη η περιγραφη και η σταση σου -και αναφερομαι και στο περιστατικο με το λκακόμοιρο λαγουδακι αποδυκνυει για αλλη μια φορα οτι τα ζωα τα αντιμετωπιζουμε μεσα στο μυαλο μας σαν λουτρινα κουκλάκια και οταν ερχομαστε αντιμετωποι με τις πραγματικες τους αναγκες φαινεται ποσο τα 'αγαπάμε'.

Επισης το γεγονος οτι αποφασιζει καποιος να κανει δωρο σε καποιον ενα κατοικιδιο (λες και ειναι διακοσμητικο για τον τοιχο) και παλι ξεσκεπάζει την σταση μας απέναντι στα ζωα.

εγω θα πω απλα πως λυπαμαι πολυ....για αλλη μια φορα δηλαδη και προβλέπεται να το πω πολλες φορες ακομη... Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις