Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
319 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 319 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

626Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 11:16 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οχι δεν έχω πει.στην εγκυμοσύνη που πήγα σε ενδοκρινολογο κ έκανα υπερηχο βρήκε πολλούς μικρούς οζους κ 2-3 ήταν μεγάλοι το μεγαλύτερο 2.5 περίπου μετα που γεννησα ξαναπηγα κ το μεγάλο είχε μικρύνει λίγο κ μου είχε να πάω ξανά τώρα το Γενάρη παιρνω eythyrox75ελπίζω να έχει μικρύνει κ άλλο...για να δούμε ..

627Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 12:28 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερακι απο μενα. αν και βλεπω σημερα πολυ ησυχια στην ομαδουλα μας.....
ντορα καλα τα νεα με το γιατρο λοιπον. τωρα εισαι ησυχη κι εσυ. οσο για την κουμπαρα, αν και το "ελυσες" το θεμα κι εγω θα σου ελεγα να μην πεις τιποτα. εχω μια φιλη που εχει χασει 3 σε 3 χρονια απο 3 διαφορετικους λογους. την τελευταια φορα δεν μπορουσα ουτε καν να της μιλησω, της εστειλα απλα ενα μηνυμα και της ειπα οταν ειναι ετοιμη και θελει ειμαι εδω να μιλησουμε. τι παρηγορια να της πεις? τιποτα! λες περι ανεμων και υδατων....
για το μαγαζι.... ειμασταν οι 4 προχθες. ανοιξαν την εκκλησια, το ΠΡΟ-ΠΟ, τον γεωπονο κι εμας. να σας πω την αληθεια ουτε πηγα να δω. πριν 2 χρονια ειχαν μπει στο σπιτι μας ενω κοιμομασταν, το καταλαβαμε το πρωι. και η ειρωνια.... δεν πηραν ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ποτε δεν καταλαβαμε γιατι μπηκαν....
μετα απο μερες θα σχολιασω κατι που το θυμηθικα σημερα και το ελεγα στον αντρα μου. βρε αλικη ο αντρας σου ειναι ολα τα λεφτα!!!! "ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!!!!!" τελειο!!!!! αφου μετα απο την διηγηση ανοιξε το φεις και διαβαζε τι εχουμε γραψει και κοιτουσε τα μωρα σας. οσο για το γηπεδο... κι εγω θελω να ερθω!!!!!!
Μαρακι ανοιξα αργα το υπολογιστη και της εκανα φρεσκα σημερα. απο αυριο ομως θα φτιαχνω για 2 μερες. και γιατι ρε κοριτσια αναρρωτιεστε για το κουταλακι? εγω το θεωρησα φυσιολογικο να δωσω με το ιδιο. τι δεν σκεφτικα????? scratch scratch scratch
ιρενε με γεια και το δευτερο!!!! ηταν να μην παρετε φορα εσεις.
ελενακι τι κρεμα της δινεις? αν σε παρηγορει η δικια μου το ριζαλευρο ακομα δεν το τρωει...1 μηνα μετα. ευτυχως σημερα εφαγε λιγη σουπα. φρουτα δεν εφαγε γιατι νυσταζε και εκλεγε. δεν κοιμηθικε στην ωρα της η κυρια και μετα δεν ετρωγε....
καλα ποση ωρα γραφω????? και σιγουρα παλι κατι εχω ξεχασει. δεν πειραζει, θα το σχολιασω σε καμια βδομαδα .......

628Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 1:33 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μηπως εχει καμμια αυτον τον ατμομαγειρα;
http://www.philips.gr/c/avent-baby-preparing-for-feeding/scf870_20/prd/

629Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 10:11 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?

ντορα περαστικα σου κι ευχομαι ολα να πανε καλα.οσο για την κουμπαρα δε μπορουμε να πουμε και πολλα σε τετοιες περιπτωσεις.αρκει μονο να της δειξεις οτι θα εισαι εκει κοντα της για οτι χρειαστει.

irene με γεια το δοντακι.ποσες μερες εκανε να βγει το δευτερο?εμας με διαφορα 10 ημερων.τωρα να δουμε τα πανω ποτε θα βγουν.μαλλον αργουμε ομως γιατι δε βλεπω κατι στον οριζοντα.

νατασα φανταζομαι σοκ οταν ειδατε το μαγαζι ανοιχτο ε?σας πηραν πραγματα?

630Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 10:21 pm

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
cat ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!
ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ 1 ΜΗΛΟ 1 ΑΧΛΑΔΙ 1/4 ΜΠΑΝΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΥΜΟ 1ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΟΥ, ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ!!
ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ(ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΜΑ ΓΕΥΣΗ ΒΑΝΙΛΙΑ) ΚΑΙ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ!!ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΝΕΨΕΙ Ο ΛΑΙΜΑΡΓΟΣ!!! ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΙΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ"ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ-ΠΑΠΠΟΥ-ΓΙΑΓΙΑ- ΘΕΙΟΥΣ" ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ!! ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑΞΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟ!! ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ!!
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΙΛΙΑ ΒΓΗΚΑΝ!!! ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!!
ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΘΗΛΑΣΜΟΣ.
Α! ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!
ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΕΙΔΗΣΗ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΝΟ ΚΑΙ ΕΡΙΞΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΚΑΚΗΝ ΚΑΚΩΣ!!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΜΑΣ!!!ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ SUPER MARKET!!

631Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 11:13 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!

Και εγώ με το ίδιο κουτάλι του δίνω!

Ερώτηση... Αν δεν θέλει άλλο δεν θα το φτύνει; Πολλές φορές από τη μέση του πιάτου (ρυζάλευρο που το τρώει όλο για παράδειγμα) αν καταφέρω και του βάλω στο στόμα θα το φάει. Φοβαμαι μη τον πιέζω ή μήπως θέλει και άλλο και δεν του δίνω... scratch

Εχτές φάγαμε για πρώτη φορά σούπα! Μας άρεσε! Φάγαμε παραπάνω από το μισό πιάτο. Η αδερφή μου είπε ότι κακώς του έδωσα πολύ και για πρώτη φορά έπρεπε να δώσω λίγο... Ισχύει;

Στα φρούτα είμαστε στο 1 μήλο, μισό αχλάδι, μισή μπανάνα. Το αχλάδι θα το κάνω ένα αν φάει όλη αυτή τη ποσότητα; Γατί ακόμα δεν το καταφέρνουμε όλο.

Κάτι μου λέει ότι ίσως μου ετοιμάζει και εμένα δοντάκι... Πέρα από τα "φιλιά" που μου έδινε, τρώει σαγόνια, μύτες, πανάκια, τη πιπίλα ανάποδακαι ότι άλλο βρει.... Τώρα θα δούμε!

Του πήρα την οδοντόβουρτσα που είναι για τα ούλα! Του άρεσε! Μακάρι να τον μάθω να τα προσέχει γιατί εμένα δεν με μάθανε και ναι το ξέρω είναι άσχημο αλλά δεν έχω συνηθίσει να προσέχω τα δόντια μου....

Αυτά από μένα! Λογοδιάρροια πρωί πρωί!

632Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 11:24 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα κορίτσια,Φώφη δεν έχω ατμομάγειρα..πρέπει να πάρω;;Η χύτρα που έχω έχει καλαθάκι για μαγείρεμα στον ατμό...Δεν κάνει;;;
Ζουζου το βγάλαμε σε 4 μέρες από το πρώτο...Κυριακή το πρώτο και την Πέμπτη το επόμενο...Ευχαριστούμε πολύ.Και εγώ δε βλέπω ακόμα κάτι για τα επόμενα...Άντε με το καλό...
Γάτα η δικιά μου χτες το απόγευμα με την κρέμα (ρυζαλευρο με γεύση βανίλια) κόντεψε να μας φάει και εμάς...Ορμούσε μπροστα και επειδή είχα το πιάτο από κάτω ορμούσε να το δαγκώσει και να το φάει και αυτό....Αντίθετα το πρωί με τη φρουτόκρεμα...έφαγε μεν...με δυσκολία δε....Κρατούσα ένα παιχίδι και της το κουνούσα και ξεχνιόταν και έτρωγε....
Το μεσημέρι περιμένουμε τον κουμπάρο και νονό μας με την κοπέλα του και ένα φίλο μας...Θ αμείνουν το Σαββατοκύριακο...Από Βάθεια έρχονται Μαρία...Να περάσουν να σε πάρουν και εσένα....χιχιχι...Και να ανέβουμέ Βόρεια;;;;;;;;Η ζουζου και η Αλίκη νομίζω είναι ΑΖπό Θεσσαλονίκη;;;Κ'ανω λάθος;;;
Εμείς είμαστε αυτά που είπες Tsiph αλλά από ένα σε όλα...Βέβαια δεν τα τρώει όλα αλλά...Άντε καλή αρχή με τα δοντάκια...Αυτό με τη σούπα δεν το ξέρω....Η Μαρία....Φαντάζομαι όμως ότι δεν πειράζει αφού το έφαγε και δεν είχε πρόβλημα μετα...
Θέλω και εγώ να πάω να της πάρω οδοντόβουρτσα...αλλά τώρα που άρχισαν να βγαίνουν τα δοντάκια;;;;μήπως τραυματισούν τα ουλάκια γύρω από τα δοντάκια που βγήκαν φοβάμαι...Καφέ ήπιες;;;Σοκολατίτσα;;;
Αν έπιασε εσένα λογοδιάρροια εμένα τότε τι με έπιασε;;;;;;;;
Κορίτσια που είστε χτες και σήμερα τι ησυχία είναι αυτή;;;;
Δήμητρα πως είστε;;;

633Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 11:33 pm

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsiph έγραψε:Καλημέρα!

Και εγώ με το ίδιο κουτάλι του δίνω!

Ερώτηση... Αν δεν θέλει άλλο δεν θα το φτύνει; Πολλές φορές από τη μέση του πιάτου (ρυζάλευρο που το τρώει όλο για παράδειγμα) αν καταφέρω και του βάλω στο στόμα θα το φάει. Φοβαμαι μη τον πιέζω ή μήπως θέλει και άλλο και δεν του δίνω... scratch cat μην φοβασαι απο μονος του οταν δεν θα θελει αλλο, ή θα το φτυσει ή θα αρχισει να δυσανασχετει και θα γκρινιαζει.

Εχτές φάγαμε για πρώτη φορά σούπα! Μας άρεσε! Φάγαμε παραπάνω από το μισό πιάτο. Η αδερφή μου είπε ότι κακώς του έδωσα πολύ και για πρώτη φορά έπρεπε να δώσω λίγο... Ισχύει; cat με την εμπειρια που εχω ειμαι της γνωμης οσο θελει το παιδι, διαφορετικα θα σου ειχε πει ο παιδιατρος ποσες κουταλιες να του δωσεις, δεν ειναι αλλωστε η πρωτη τροφη που τρωει. να κανεις τον σταυρο σου που εφαγε!! Very Happy

Στα φρούτα είμαστε στο 1 μήλο, μισό αχλάδι, μισή μπανάνα. Το αχλάδι θα το κάνω ένα αν φάει όλη αυτή τη ποσότητα; Γατί ακόμα δεν το καταφέρνουμε όλο.

Κάτι μου λέει ότι ίσως μου ετοιμάζει και εμένα δοντάκι... Πέρα από τα "φιλιά" που μου έδινε, τρώει σαγόνια, μύτες, πανάκια, τη πιπίλα ανάποδακαι ότι άλλο βρει.... Τώρα θα δούμε!

Του πήρα την οδοντόβουρτσα που είναι για τα ούλα! Του άρεσε! Μακάρι να τον μάθω να τα προσέχει γιατί εμένα δεν με μάθανε και ναι το ξέρω είναι άσχημο αλλά δεν έχω συνηθίσει να προσέχω τα δόντια μου....

Αυτά από μένα! Λογοδιάρροια πρωί πρωί!

634Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 11:34 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω στη χυτρα τα βραζω δε κανει?εχω και τον αποστειρωτη που μπορεις να τον χρησημοποιεισεις και σαν ατμομαγειρα.αλλα εχω και ενα ατμομαγειρα.αχ δε ξερω μπερδευτηκα.ναι ναι Θεσσαλονικη παρακαλω αλλα εξω απο την πολη.10 λεπτα με το αυτοκινητο.θα ερθετε?

635Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Πεμ Ιαν 12, 2012 11:37 pm

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
irene12 έγραψε:καλημέρα κορίτσια,Φώφη δεν έχω ατμομάγειρα..πρέπει να πάρω;;Η χύτρα που έχω έχει καλαθάκι για μαγείρεμα στον ατμό...Δεν κάνει;;;
Ζουζου το βγάλαμε σε 4 μέρες από το πρώτο...Κυριακή το πρώτο και την Πέμπτη το επόμενο...Ευχαριστούμε πολύ.Και εγώ δε βλέπω ακόμα κάτι για τα επόμενα...Άντε με το καλό...
Γάτα η δικιά μου χτες το απόγευμα με την κρέμα (ρυζαλευρο με γεύση βανίλια) κόντεψε να μας φάει και εμάς...Ορμούσε μπροστα και επειδή είχα το πιάτο από κάτω ορμούσε να το δαγκώσει και να το φάει και αυτό....Αντίθετα το πρωί με τη φρουτόκρεμα...έφαγε μεν...με δυσκολία δε....Κρατούσα ένα παιχίδι και της το κουνούσα και ξεχνιόταν και έτρωγε....
Το μεσημέρι περιμένουμε τον κουμπάρο και νονό μας με την κοπέλα του και ένα φίλο μας...Θ αμείνουν το Σαββατοκύριακο...Από Βάθεια έρχονται Μαρία...Να περάσουν να σε πάρουν και εσένα....χιχιχι...Και να ανέβουμέ Βόρεια;;;;;;;;Η ζουζου και η Αλίκη νομίζω είναι ΑΖπό Θεσσαλονίκη;;;Κ'ανω λάθος;;;
Εμείς είμαστε αυτά που είπες Tsiph αλλά από ένα σε όλα...Βέβαια δεν τα τρώει όλα αλλά...Άντε καλή αρχή με τα δοντάκια...Αυτό με τη σούπα δεν το ξέρω....Η Μαρία....Φαντάζομαι όμως ότι δεν πειράζει αφού το έφαγε και δεν είχε πρόβλημα μετα...
Θέλω και εγώ να πάω να της πάρω οδοντόβουρτσα...αλλά τώρα που άρχισαν να βγαίνουν τα δοντάκια;;;;μήπως τραυματισούν τα ουλάκια γύρω από τα δοντάκια που βγήκαν φοβάμαι...Καφέ ήπιες;;;Σοκολατίτσα;;;
Αν έπιασε εσένα λογοδιάρροια εμένα τότε τι με έπιασε;;;;;;;;
Κορίτσια που είστε χτες και σήμερα τι ησυχία είναι αυτή;;;;
Δήμητρα πως είστε;;;
cat καλημερα!! να αποφευγεις να μαγειρευεις το φαι του παιδιου στην χυτρα γιατι χανουν τις θρεπτικες ουσιες τους τα φαγητα. ευτυχως που σου τρωει και σενα, εγω εχω τον πονο της μεγαλης και ξεχναω οτι τρωει ο μπεμπης!! Very Happy cat

636Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 12:23 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!! Συμφωνω με τις απαντησεις της Γατας στην Τσιπη και στην irene! Επισης Τσιπη ο γιος σου προτιμαει φαγητακια οπως φαινεται! Θα σνομπαρει τις γλυκες γευσεις αλλα αφου τις τρωει μην το πεις ουτε του παπα!

Irene ναι!!! Πες τους να με παρουν μαζιιιιιι! Αλλιως θα ανεβω το Καλοκαιρι καμια εκδρομουλα!

Κοριτσια χθες εφτιαξα 3 κιλα μαρμελαδα πορτοκαλι! Τι θα την κανω, οεο; Να βγω στη λαικη να την πουλησω; Αλλιως θα τη βαζω σε οτι γλυκο φτιαχνω. Θα εχουν ολα γευση πορτοκαλι!

637Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 12:33 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να ρωτησω κατι?μη κοροιδευετε ομως.αν τα κανω στον ατμο θα εχει ζουμι για να τα λιωσω μετα?η θα πρεπει οταν τα πολυοποιησω να πρπσθεσω νερακι για να λιωσουν?χωρις ζουμι δε θα ειναι πολυ παχυρευστα?

638Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 12:34 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:Καλημερα!!! Συμφωνω με τις απαντησεις της Γατας στην Τσιπη και στην irene! Επισης Τσιπη ο γιος σου προτιμαει φαγητακια οπως φαινεται! Θα σνομπαρει τις γλυκες γευσεις αλλα αφου τις τρωει μην το πεις ουτε του παπα!

Irene ναι!!! Πες τους να με παρουν μαζιιιιιι! Αλλιως θα ανεβω το Καλοκαιρι καμια εκδρομουλα!

Κοριτσια χθες εφτιαξα 3 κιλα μαρμελαδα πορτοκαλι! Τι θα την κανω, οεο; Να βγω στη λαικη να την πουλησω; Αλλιως θα τη βαζω σε οτι γλυκο φτιαχνω. Θα εχουν ολα γευση πορτοκαλι!

μαρακι στειλε σε μενα δεν υπαρχει προβλημα θα την τιμησω δεοντος.

639Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 12:39 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ξέχασα να σας πω....Θα σας το πω αλλά μη γελάσετε.....Μου το υπόσχεστε;;;;;;;;;;;;;;;;Θα το καταλάβω.....Χτες κουτούλησα σε μια πόρτα....(στην κάσα για την ακρίβεια που προεξέχει...)Νόμιζα ότι ήμουν στην πόρτα έκανα στροφή και κταου.....μη γελάτε σας βλέπω....Το αποτέλεσμα ένα τεράστιο καρούμπαλο....που νομίζετε;;;στο μέτωπο και μάλιστα πάνω από το φρύδι λίγο αριστερά από τη μύτη...........Δεν καλύπτεται με τίποτα δηλαδή...Και σήμερα θα έχω κόσμο και θα είμαι έτσι.....Ηθελα να βγω και για καφέ αλλά πως;;;;Τι θα κάνω;;;Θ τους πω καθίστε μέσα δεν πάμε πουθενά;;;;;
Το ότι πονάει το παραβλέπω όπως βλέπετε....Μπροστά στα κάλη τι είναι ο πόνος που θα έλεγε και ο πατέρας μου....Κορίτσια εμένα μια φίλη μου τα έβραζε με νεράκι κανονικά σαν σουπίτσα.Δεν κάνει;;Πρέπει να είναι στον ατμό;;;

640Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 12:45 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
irene12 έγραψε:Ξέχασα να σας πω....Θα σας το πω αλλά μη γελάσετε.....Μου το υπόσχεστε;;;;;;;;;;;;;;;;Θα το καταλάβω.....Χτες κουτούλησα σε μια πόρτα....(στην κάσα για την ακρίβεια που προεξέχει...)Νόμιζα ότι ήμουν στην πόρτα έκανα στροφή και κταου.....μη γελάτε σας βλέπω....Το αποτέλεσμα ένα τεράστιο καρούμπαλο....που νομίζετε;;;στο μέτωπο και μάλιστα πάνω από το φρύδι λίγο αριστερά από τη μύτη...........Δεν καλύπτεται με τίποτα δηλαδή...Και σήμερα θα έχω κόσμο και θα είμαι έτσι.....Ηθελα να βγω και για καφέ αλλά πως;;;;Τι θα κάνω;;;Θ τους πω καθίστε μέσα δεν πάμε πουθενά;;;;;
Το ότι πονάει το παραβλέπω όπως βλέπετε....Μπροστά στα κάλη τι είναι ο πόνος που θα έλεγε και ο πατέρας μου....Κορίτσια εμένα μια φίλη μου τα έβραζε με νεράκι κανονικά σαν σουπίτσα.Δεν κάνει;;Πρέπει να είναι στον ατμό;;;
οχι καλε μια χαρα ειναι και εγω ετσι φτιαχνω τα φαγητα της κορης μου και την αλλη εβδομαδα του μπεμπη!!

641Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 12:47 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzou11 έγραψε:να ρωτησω κατι?μη κοροιδευετε ομως.αν τα κανω στον ατμο θα εχει ζουμι για να τα λιωσω μετα?η θα πρεπει οταν τα πολυοποιησω να πρπσθεσω νερακι για να λιωσουν?χωρις ζουμι δε θα ειναι πολυ παχυρευστα?
Τι φτιαχνεις; Πατατα-καροτο-κολοκυθι; Σου εχει πει ο παιδιατρος να προσθετεις μια κουταλια ελαιολαδο στο τελος; Νομιζω πως το ελαιολαδο θα κανει το πολτο οσο ρευστο χρειαζεται, αλλα αυτο εξαρταιται βεβαια και απο την ποσοτητα του πολτου. ιαορετικα θα προσθετα και λιγο βρασμενο νερακι στο αλεσμα. Σου στελνω και μαρμελαδα!

Ειρηνη δεν εχεις καμια φραντζα να ριξεις μπροστα;
Δεν γινονται απαραιτητως στον ατμο! Και βρασμενα σε μετρια φωτια ειναι καλα απλα μη βαλεις πολυ νερο γιατι θα χαθουν στο νερο ολα τα θρεπτικα στοιχεια. Καλυτερα να βαλεις λιγο και να προσθετεις τωρα που ειναι αρχη μεχρι να δεις ποσο χρειαζεται.

642Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:00 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βασικά Μαράκι δεν ξεκινήσαμε ακόμα...Δευτέρα πάμε στο γιατρό και βλέπουμε τι θα μας πει....Ναι έχω φράτζα...Δεξιά...Άσε που εκέι που είναι δεν κρύβεται....Είναι μακριά η φράτζα και θα καλυφθεί και όλο το μάτι....

643Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:06 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλε μεγεια το δευτερο δοντακι! Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 612893 Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 612893

644Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:32 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια.Μεγια το νεο δοντακι της παρεας.
Αυτο το μηχανημα το ειδε ο αντρας μου κ μου προτεινε να το παρουμε.Δεν ξερω αν ειναι καλο.Τι ειναι προτιμοτερο το μαγειρεμα στον ατμο ή το βρασιμο στην κατσαρολα;

Ακριβως το ιδιο επαθα κ εγω εχθες εβγαζα τα ρουχα απο το πληντυριο κ κουτουλισα στην κασα, ευτυχως καρουμπαλο δεν εχω οποτε εγω δεν γελαω με σενα αλλα με μενα..χαχαχα

645Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:33 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ααα σημερα ειχαμε ενα αχλαδι κ 2 κουταλιες της σουπας μηλο ε δεν το φαγε το πεταγε εξω κ γυρνουσε το κεφαλι.Αυριο θα προσθεσω λιγο μπανανα.

646Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:35 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια σας!!ξυπνησα με ενα τρελο πονοκεφαλο ελπιζω να μην την αρπαξα οπως κ ναχει θα παω να αγορασω μασκα απο το φαρμακειο για οταν ειμαι με την μικρη μου...μεγια τα δοντακια.να δουμε ποτε θα βγαλουμε κ μεις!!πολλες ληστειες βρε κοριτσια πολυ φοβαμαι..κλειδαμπαρωνομαι καθε βραδυ σπιτι..
α σημερα μπηκα στο παλιο μου τζιν...για να δουμε θα μπω κ στο extra small πριν το Πασχα...
σκεφτομουν χθες το βραδυ(ασχετο)ποια θα ειναι η επομενη που θα μας αναγγειλει την εγκυμοσυνη της?!ειστε ετοιμες για το επομενο?!?!εγω θα ηθελα σε 1 1/2 χρονο το πολυ...αλλα αυτα δεν τα υπολογιζεις απλα ερχονται οπως η μικρη μου...απλα ειχα καθυστερηση ....κ τσουπ θετικο το τεστ...τρεχ αγια πολιτικο...ετσι κ αλλιως θα παντρευομασταν μεναμε μαζι ηδη 3 χρονια..απλα ολα εγιναν πιο γρηγορα...

647Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:41 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ τα κιλα πονεμενη ιστορια.Πριν την εγκυμοσυνη 49 πριν γεννησω 62 σε τρεις μεινες εφτασα 50 κ τωρα 53 πως χανω τα 3 δεν εχω κανει ποτε διαιτα.

648Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:46 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fofi έγραψε:αχ τα κιλα πονεμενη ιστορια.Πριν την εγκυμοσυνη 49 πριν γεννησω 62 σε τρεις μεινες εφτασα 50 κ τωρα 53 πως χανω τα 3 δεν εχω κανει ποτε διαιτα.

53???!!!χαχαχαχαχαχα αυτο με το τοτο το ξερεις?!εγω προσπαθω να φτασω 53!!!!!!ειμαι 58 απο 70 που εφθασα στην εγκυμοσυνη αλλα τα εχουμε ξαναπει αυτα...αλλα σε ρωτω κ παλι 53 κ αγχωνεσαι?!...ααααααααχχχχχχχχχχχχ!!! Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 893968

649Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:49 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
zouzou11 έγραψε:να ρωτησω κατι?μη κοροιδευετε ομως.αν τα κανω στον ατμο θα εχει ζουμι για να τα λιωσω μετα?η θα πρεπει οταν τα πολυοποιησω να πρπσθεσω νερακι για να λιωσουν?χωρις ζουμι δε θα ειναι πολυ παχυρευστα?
Τι φτιαχνεις; Πατατα-καροτο-κολοκυθι; Σου εχει πει ο παιδιατρος να προσθετεις μια κουταλια ελαιολαδο στο τελος; Νομιζω πως το ελαιολαδο θα κανει το πολτο οσο ρευστο χρειαζεται, αλλα αυτο εξαρταιται βεβαια και απο την ποσοτητα του πολτου. ιαορετικα θα προσθετα και λιγο βρασμενο νερακι στο αλεσμα. Σου στελνω και μαρμελαδα!

Ειρηνη δεν εχεις καμια φραντζα να ριξεις μπροστα;
Δεν γινονται απαραιτητως στον ατμο! Και βρασμενα σε μετρια φωτια ειναι καλα απλα μη βαλεις πολυ νερο γιατι θα χαθουν στο νερο ολα τα θρεπτικα στοιχεια. Καλυτερα να βαλεις λιγο και να προσθετεις τωρα που ειναι αρχη μεχρι να δεις ποσο χρειαζεται.0

αυτα που ειπες συν σπανακι και σελινο.ναι μου ειπε να βαζω λαδι μια κουταλια απο πανω.αυτο που κανω ειναι βραζω πρωτα το μοσχαρι και στο τελος ριχνω και τα λαχανικα.το δοκιμασα να μη βαλω ζωμο ομως ηταν πολυ παχυ και ετσι προσθετω και ζωμο.αλλιως δε θα το φαει.

σασα τι καλα extra small βλεπω.εγω που εχασα ολα τα κιλα με το που γεννησα και μετα εβαλα?πως το εξηγειτε αυτο?
αααα εγω θελω κι αλλο μωρακι.οπως ειπες ομως δε προγραματιζονται αυτα.ομως εγω θα πρεπει να ειμαι πολυ σιγουρη τις επομενες φορες για την αποφαση μου πρωτου ξεκινησω προσπαθειες.

650Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Παρ Ιαν 13, 2012 1:55 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σασα μου ειμαι κ κοντουλα κ πιστεψε με τα 3 δειχνουν. Τα εχω σιγουρα στην κοιλια κ δεν φαινονται ωραια. Κ τα μπουτακια μου τα εχω. Σε ενα μονο απο τα παλια μου τζιν μπαινω.
Οσο για δευτερο θελω πολυ..
Αλλα σε κανα 2 χρονια να εχει μεγαλωσει κ ο μπεμπακος μου κ να δουμε αν εχουμε κ οι δυο δουλεια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις